Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

23.10.2018

 

«Повстанська ватра 2018» зібрала більше сотні учасників

Цими днями «Повстанська ватра 2018» зібрала в урочищі річки Прийма на Миколаївщині сім роїв (команд) – «Вивірки», «Білий лелека», «Кіборги», «Права молодь», «Чорноморці», «Чорнокрилі» і «Послідовники УМХ», з яких, як і 76 років тому, сформувалась сотня «Бродяги».

Урочисте відкриття «Повстанської ватри» та складання присяги вояка УПА відбулось опівночі. Зранку рої займалися вправами зі стрільби з пневматики і тактичної медицини, а також складання-розбирання АК-74. Нічні чування та молитви провадили брати-семінаристи та отець Іван Рибко.

Курс юних «повстанців» проходив за певним 20 - кілометровим маршру­том. Най­важливішими контрольни­ми пунктами стали: могила сотника «Явора» у Малехові, капличка на горі Високий Камінь, криївка на скелях в Ілові — місце смерті і першого похован­ня Петра Парандія «Орлика», Стільський ліс і місце першого похо­вання Палідовича-Карпатського на тамтешньому сільському цвинтарі. Традиційно учасники акції при­бирали відвідувані місця і вшановували пам'ять полеглих у роки визвольної бо­ротьби.

Також відбувся рейд до урочища Теребежа, де організували імпровізовані бої. Рої вчилася організовувати та охороняти штаби, а також знаходити й атаку­вати їх. Все це було проведене у формі теренової гри, яка допомогла учасникам «Повстанської ватри» частко­во відродити історію.

Організатори заходу: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної держаної адміністрації, Львівська обласна організація «Українська молодь – Христові», Новороздільський осередок УМХ, станиця Миколаїв Пласту НСОУ,  ГСПО «Тризуб» ім. С. Бандери м. Новий Розділ,  Молодіжний християнський центр «Синай» м. Новий Розділ.

 

Працівники Держархіву Львівської області обмінялись досвідом із польськими колегами

Цими днями в м. Перемишль-Маркова (Республіка Польща) відбулась міжнародна наукова конференція «Проблема допомоги євреям під час ІІ Світової Війни за джерелами польських та іноземних архівів», у якій взяли участь представники з архівів Польщі та України, зокрема Державного архіву Львівської області.

Відтак, заступник директора Держархіву Львівської області Галина Кордіяка виступила із доповіддю «Порятунок євреїв місцевим населенням Галичини у роки нацистської окупації (за джерелами Державного архіву Львівської області)». Учасники наукової конференції відвідали Музей поляків, що рятували євреїв під час Другої світової війни імені родини Ульмів в Маркова.

Конференцію організували з метою аналізу всіх збережених історичних матеріалів, де висвітлено ставлення суспільства до трагедії Голокосту, а також масштаби допомоги єврейському населенню, кількість людей, що брали участь в цій діяльності, та кількість людей, які померли чи зазнали  репресій через будь-яку форму підтримки єврейської громади.

 

Головне управління ДФС у Львівській області нагадує про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками

На виконання вимог розпорядження Кабінету міністрів України від 05.09.2018 № 649-р ,,Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, працівники Головного управління ДФС у Львівській області спільно з працівниками Головного управління Держпраці у Львівській області в період з 10 по 19 жовтня провели ряд спільних перевірок, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.

За результатами проведених заходів працівниками ГУ ДФС у Львівській області виявлено та задокументовано факти використання роботодавцями праці 19-ти неоформлених належним чином найманих працівників.

Копії матеріалів таких перевірок буде скеровано на адресу Головного управління Держпраці у Львівській області для відповідного реагування та прийняття рішення, згідно з вимогами чинного законодавства про працю.

Нагадуємо про те, що чинним законодавством передбачено застосування значних сум штрафних санкцій за кожного виявленого неоформленого належним чином найманого працівника (30-ть мінімальних зарплат, або 111 690 гривень).

Натомість, на ці кошти можна офіційно протягом цілого року виплачувати працівнику зарплату у розмірі, не нижчому ніж середня по області.

Головне управління ДФС у Львівській області наголошує роботодавцям про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДФС.

Лише офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, соціальні гарантії для працівників, належне пенсійне забезпечення в майбутньому, а також розбудову економіки та добробут країни.

 

Завтра на Львівщині стартує Всеукраїнська зустріч молодіжних центрів

24-26 жовтня у с. Довгомостиська на Львівщині працівники молодіжних центрів з 14 областей України зустрінуться на заході «Молодіжні центри в Україні: оцінка, розвиток, партнерство».

Зустріч молодіжних центрів - всеукраїнський проект з обміном досвіду та успішними практиками молодих фахівців у сфері молодіжної політики, який реалізують у Львівській області. Він розрахований на працівників Молодіжних центрів України та побудований у форматі спільного навчання. В умовах швидкого розвитку молодіжних центрів в Україні заплановано реалізувати Програму на всеукраїнському рівні.

Програма передбачає презентацію діяльності Львівського обласного молодіжного центру, обмін практиками молодіжної роботи, сесії “Комунікація  влади та громади” та “Розвиток молодіжних центрів в Україні”, а також міні-презентації успішних проектів.

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний молодіжний центр.

Контактні особи: Софія - 0685121268; Христина - 0936030411.

 

На Львівщині відбувся семінар «Організація, діагностика, інтенсивна терапія (від немовлят до геріатричних пацієнтів)»

У межах реформування післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів, вперше в Україні, 22 жовтня 2018 року на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти відбувся семінар: «Організація, діагностика, інтенсивна терапія (від немовлят до геріатричних пацієнтів)».

Захід організовано за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації за участю ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти” та клініки ім. Ернст фон Бергман  (м. Потсдам, Німеччина).

Урочисте відкриття семінару відбулось за участі директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірини Микичак, Почесного консула Федеративної Республіки Німеччина у Львові Мирослави Дякович, директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» Лесі Вовк, Президента Львівської обласної Асоціації медичних сестер Ірини Шевчук, координатора проекту клініки ім. Ернста фон Бергманна Олени Ларіної, медичного директора та головного лікаря клініки дитячої та підліткової медицини Вестбранденбург Томаса Ерлера, медичного директора клініки ім. Ернста фон Бергманна проф. Хубертуса Венiша, завiдувача відділом кадрів Дженні Андерсен, спеціаліста з сестринської справи відділення інтенсивної терапії, медичного педагога Марлеен Ціпріан та головного лікаря Міхаеля Опперта.

Семінар проводиться для медсестер відділень реанімації та інтенсивної терапії закладів охорони здоров’я. 

«Після підписання меморандуму про співпрацю минуло мало часу, але вдалося зробити кілька добрих справ. Але найголовніше, ми розпочали реалізацію навчального проекту. Адже без сучасної підготовки медсестер не зможемо впроваджувати якісні зміни в охороні здоров’я. Це перший міжнародний семінар, де керівники німецьких клінік будуть ділитися досвідом не тільки з надання медичної допомоги, а й з організації управління охороною здоров’я. Ми також маємо і свій досвід, яким хотіли би поділитись з німецькими колегами», - зазначила Ірина Микичак.

За словами Мирослави Дякович, така міжнародна співпраця має велике майбутнє, адже стоять великі завдання в опануванні знань, що  в свою чергу допоможе в подальшій реалізації реформ в України.

Навчальний семінар продовжить свою роботу лекціями та майстер-класами.

 

У селі Грабово відбулося "Свято бундзика"

На Львівщині відбулося етнічне дійство "Свято бундзика". Сотні селян і гостей свята насолоджувалися смачною та ексклюзивної стравою 15 газдинь з трьох населених пунктів Соколянської сільської ради Волиці-Деревлянської, Соколі, Грабової.

Гостям запропонували продегустувати спечену в стародавніх печах страву з картоплі та з домашнього сиру.

Родзинками свята були номери художньої самодіяльності  з різних куточків Бущини. До смаку учасникам дійства припав куліш від побужанських газдинь, медові тістечка з логотипом фестивалю та інші смаколики.

 

«Розлучення по-французьки» показали на Луганщині

В межах реалізації проекту культурного обміну між Луганською та Львівською областями Луганщина приймала на сцені Білокуракинського РБК  Львівський обласний театр ім. Ю. Дрогобича з виставою «Розлучення по-французьки»,  французького автора  Франсуа Кампо.

Це надзвичайна, насичена подіями вистава, де чоловік з дружиною розлучаються: він іде до молодої коханки, про це дізнаються діти, мама та хочуть щось змінити і в легкій комедії положень закінчується все добре.

Вистава зібрала аншлаг під час проведення вистави. Високопрофесійність акторів постійно тримала в захваті глядачів, які не жаліли своїх оплесків для гостей. Особливі слова подяки пролунали директору театру, Миколі Гнатенку, який не забуває свою маленьку батьківщину і час від часу дарує своїм землякам хвилини приємного спілкування з театральним мистецтвом.

 

У Львові відбудеться молодіжна конференція YouthSpeak Forum Lviv

Наймасштабніша молодіжна конференція цієї осені – YouthSpeak Forum Lviv - відбудеться вже 27 жовтня 2018 року.

Уже третій рік поспіль AIESEC збирає разом активну молодь, громадські організації, представників державного та бізнес секторів на всеукраїнському форумі у Києві, а тепер уперше - Львів. У цьому році планується залучити понад 200 учасників.

YouthSpeak Forum - це глобальний проект, що почався з опитування, допомагає визначити сучасні тренди та основні проблеми працевлаштування, самореалізації та розвитку суспільства, які пізніше обговорюються під час форуму.

Форум складається з блоків "Inspire", "Engage" і "Act" як ключових моментів у створенні будь-яких змін.

У розкладі:

1. POWERFUL TALKS. Виступи від лідерів думок на тему можливостей для молоді у державному, громадському та бізнес секторів.

2. PANEL DISCUSSION. Спікери, які представляють різні сфери діяльності, обговорять, чому молоді варто залишатися в Україні, створення нових можливостей для самореалізації молоді.

3. WORKSHOPS. Воркшопи, пов'язані з навичками, актуальними в 2030 році.

4. NETWORKING SPACE. Під час форуму учасники зможуть дізнатися про всі можливості для самореалізації в громадських організаціях, приватному чи державному секторах.

5. CASES. Різні прикладні ситуації від компаній, громадських ініціатив та державних установ, в яких необхідно визначити і вирішити основні проблеми, які заважають їх втілення.

Більш детальна інформація та реєстрація за посиланням: https://www.facebook.com/events/2191845754407268/

Контактна особа: Тарас, +380961400552; taras.paslavsky2@aiesec.net

 

Мешканців області запрошують на XI Великий Карпатський ярмарок-фестиваль «СтрийОрганікФест»

З 26 до 28 жовтня 2018 року у м. Стрий, на Майдані Ринок, відбудеться традиційний XI Великий Карпатський ярмарок-фестиваль «СтрийОрганікФест, осінь 2018». 

На ярмарок-фестиваль запросили виробників-продавців екологічно чистої та сільськогосподарської продукції з усієї України. Під час фестивальної частини буде відбуватись творча імпреза «Місто митців», головна мета якої – презентація професій та навчального процесу від профтехучилищ, майстер-класи місцевих професіоналів народних ремесл, виставка-продаж доробків художників, скульпторів, гончарів, ковалів, вишивальників та інших.

В межах фестивалю організують велофестиваль, гасло якого «Три дні без авто», історично-патріотичні квести, різноманітні ігри, конкурси для дітей та дорослих, козацькі забави.

 

 

22.10.2018

 

«Перший успіх – повинен стати стимулом», - Олег Синютка привітав Христину Пограничну із перемогою в Олімпійських Іграх

Сьогодні, 22 жовтня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із Христиною Пограничною, срібною призеркою ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор-2018 в Буенос-Айресі.

Спортсменка разом із тренером поділилась враженнями від підготовки та участі у змаганнях. Натомість очільник області привітав Христину Пограничну із перемогою та побажав подальших звершень у художній гімнастиці.

«Перший успіх – повинен стати стимулом. І бажаю, щоб ця перемога була гарним початком все більших здобутків. Ми завжди пишаємося Вами і вболіваємо за Вас», - наголосив Олег Синютка.

Нагадаємо, за підсумками виступів у чотирьох вправах - зі стрічкою, булавами, обручем і м'ячем 15-річна Христина набрала 65,100 бала, що дозволило їй піднятися на другу сходинку п'єдесталу ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор в Буенос-Айресі.

 

В області триває підготовка дорожніх господарств до зимового періоду

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА спільно з Службою автомобільних доріг, Управлінням патрульної поліції та Департаментом цивільного захисту провів комісійне обстеження дорожніх господарств, що будуть залучені до обслуговування автомобільних доріг загального користування на осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Як розповів сьогодні, 22 жовтня, на апаратній нараді директор департаменту Роман Кокотайло до обслуговування автомобільних доріг загального користування державного значення задіють 6 підрядних організацій. Це ДП «Львівський облавтодор», ТзОВ «Онур», ДП ЕКРАНБУД, ТзОВ «Екран», ПП «Рома», ТзОВ «ПБС», МПП «НАРА». Вони обслуговуватимуть 8410,7 км доріг.

Для забезпечення проїзду на автомобільних дорогах загального користування державного значення задіють 234 одиниць техніки. Також проводять роботи із заготовлення піску та технічної солі.

Нагадаємо, що 19 жовтня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підписав рекомендаційне загальнообласне розпорядження про початок опалювального сезону.

 

Майже 56 млн грн на потреби області за тиждень

Упродовж тижня на утримання обласних бюджетних установ, реалізацію програм і заходів з обласного бюджету перерахували 55,8 млн гривень. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Зокрема, виділили кошти на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку – 2,9 млн грн, реалізацію обласних програм зовнішнього освітлення населених пунктів – 0,8 млн грн, підтримки та розвитку агропромислового виробництва – 1,2 млн грн, капітального будівництва – 2,9 млн грн, енергозбереження для бюджетної сфери – 0,4 млн грн охорону навколишнього середовища – 0,7 млн грн, охорону і збереження культурної спадщини Львівської області – 0,5 млн грн.

Окрім цього  на ремонт та утримання автомобільних доріг – 14 млн грн, реконструкцію водопроводів у містах Жидачів та Кам`янка Бузька – 1,6 млн грн, придбання комп’ютерної, мультимедійної техніки та професійного обладнання для професійно – технічних закладів Львівщини – 7,5 млн грн, капітальний ремонт закладів охорони здоров`я та освіти Львівщини – 1,5 млн грн, придбання побутової техніки для Підбузького геріатричного пансіонату – 0,4 млн гривень.

Також надали субвенцію місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров`я у сільській місцевості у сумі 1,4 млн гривень.

 

Львівщина поглиблюватиме співпрацю із Тюрингією в освітній галузі

Сьогодні, 22 жовтня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із представниками Торгово-промислової палати м. Ерфурт та Тюрингії.

В межах зустрічі сторони порушили питання стану роботи Німецько-Українського освітнього центру, включно з впровадженням системи дуальної освіти у Львові.

Очільник області ознайомив гостей із економічною ситуацією в регіоні, розвитком професійно-технічної освіти та співпраці освітніх закладів із підприємствами у напрямі застосування теоретичних знань на практиці.

«Сучасна програма професійної освіти передбачає практику на підприємствах саме на тих зразках техніки, що використовується у роботі щодня. Участь представників Тюрингії в удосконаленні освітнього процесу на Львівщині для нас надзвичайно важлива, оскільки це високі світові стандарти, які варто імплементувати в Україні. Окрім того, варто закцентувати увагу на вивченні мови, що також  дасть можливість нашим студентам здобувати нові знання та застосовувати їх на практиці», - зазначив Олег Синютка.

Гості своєю чергою відзначили високий рівень української освіти та наголосили на важливості розвитку дуального навчання, а також освітніх обмінів для фахівців системи управління.

«Ми високо цінуємо співпрацю із Львівською областю і сподіваємось на подальшу співпрацю. А вас дуже високий рівень вищої освіти, тому було би великим кроком прирівняти дипломи українських вищих навчальних закладів до дипломів німецької освіти. Окрім того, студенти із Львівщини можуть брати участь у практичних програмах на підприємствах Німеччини, і це ще один напрям нашої діяльності, який сьогодні особливо потребують німецькі підприємці», -  зауважив генеральний директор торгово-промислової палати м. Ерфурт професор Геральд Груссер.

Під час зустрічі також порушили питання проведення Українсько-Тюрингійського економічного форуму 14 травня 2019 за участі Прем'єр-міністра вільної землі Тюрингія Бодо Рамелова.

 

Освіта, енергетика, екологія: Львівщина співпрацюватиме з литовською компанією «JOSTRA»

Cьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками литовської компанії «JOSTRA».

Очільник Львівщини подякував бізнес-делегації за підтримку Литвою України і наголосив на важливості реалізації спільних проектів, зокрема у сфері освіти.

“В 35 закладах з 50 щонайменше за однією спеціальністю цьогоріч впроваджуватимуться елементи дуальної освіти. Для нас важливим є розвиток професійно-технічної освіти в області і можлива співпраця з вами та обмін досвідом у цьому напрямку”,- зазначив Олег Синютка.

Член литовського Сейму, колишній міністр освіти і науки Литви  Гінтарас Степонавічюс зазначив що з 1 вересня наступного року у Городку планують реалізувати проект фінансування позашкільного навчання.

“У Литві ми  випробували проект фінансування позашкільного навчання, дитина отримує 15 євро в місяць і має змогу вибирати гурток, який їй до душі. Один із 5 міст України, де ми б хотіли втілити цей проект -  це Городок”,- зазначив  Гінтарас Степонавічюс.

У межах зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає напрацювання методів  для підвищення конкурентоспроможності закладів професійної освіти, співробітництво, спрямоване на заохочення інвестицій у сферу альтернативної енергетики, обмін досвідом у залученні коштів  міжнародної технічної допомоги.

 

За 9 місяців кількість відправлених листів Укрпоштою зросла на майже 8 %

За 9-ть місяців 2018 року кількість відправлених листів ПАТ «Укрпошта» відповідно до аналогічного періоду минулого року зросла на 7,5 %. Про це, сьогодні, 22 жовтня, під час апаратної наради у Львівській ОДА розповів очільник Львівської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» Микола Ростов.

Відтак, у 2018 році ПАТ «Укрпошта»  відправила більш як 7 млн листів. Також зросла і кількість відправлених посилок - 760,0 тисяч (+114,4%) та дрібних пакетів - 60 тисяч (+143,2%).

«Левова частка послуг надається в самому обласному центрі. Ми присутні у всіх населених пунктах і хоч складно тримати відділення практично у кожному селі , але ми йдемо на це, адже доставляємо соціально значимі послуги, такі як пенсії і соціальні виплати, ну і звичайно передплата »,- розповів Микола Ростов.

Для покращення та охоплення населення поштовими послугами встановили 125 нових POS-терміналів та 248 комп’ютерів у ВПЗ та ЦОП і запустили проект в межах якого до кінця року 194 сільських відділення будуть вперше комп’ютиризовані та підключені до інтернету. Окрім цього триває модернізація ВПЗ міста Львова та відкриття відділень нового формату.

 

З початку року в області рекультивували майже 50 несанкціонованих сміттєзвалищ

З початку року на Львівщині ліквідували 46 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею 26,14 га.

Про це повідомив сьогодні директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

“У лютому в області нараховувалось 87 діючих несанкціонованих сміттзвалищ, площею 73,1 га Cтаном на вересень на території області розташовано 41 діюче несанкціоноване сміттєзвалище Вродовж 6 місяців ліквідували 46 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею 26,14 га”,-зазначив Руслан Гречаник.

Також він наголосив, що за три роки рекультивували майже 600 несанкціонованих сміттєзвалищ. Несанкціоновані сміттєзвалища, які знаходяться на території області обліковуються районними державними адміністраціями, а також Міністерством екології та природних ресурсів.  

Зазначимо, на Львівщині діє інтерактивна карта незаконних сміттєзвалищ. Департамент  екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає мешканців повідомляти про виявлені сміттєзвалища та засмічення. Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище.

 

Ми маємо захистити людей – Президент поставив завдання Уряду розширити програму субсидій у зв’язку із підвищенням тарифів на газ

Президент Петро Порошенко на зустрічі з нагоди 22-ї річниці створення Рахункової палати України закликав захистити людей.

«Як Президент я поставив Уряду дуже жорстку вимогу – ми маємо захистити людей, розширити програму субсидій, збільшити кошти на виконання цієї програми, аби від зростання тарифів не постраждали найменш захищені верстви населення і взагалі будь-хто, для кого це підвищення є критичним», - зазначив Глава держави, коментуючи рішення Уряду.

Президент нагадав ситуацію з підвищенням ціни на газ минулого разу, коли завдяки запровадженню субсидій вдалося компенсувати витрати для найменш захищених верств населення та «зняти острах» щодо цього рішення.

«Ми наголошуємо, що жодна людина, жодна бідна людина, жодна незахищена родина не відчула підвищення тарифів на своєму власному бюджеті», - підкреслив Петро Порошенко.

 

На Личаківському кладовищі вшанують творців ЗУНР

У четвер, 1 листопада, в межах відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Народної Республіки, до каплиці, де похований Президент Національної Ради ЗУНР Євген Петрушевич покладуть квіти.

Окрім того, запалення лампадок та покладання квітів відбудеться на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «Пласту» Олександра Тисовського тощо.

«Не можемо оминути увагою тих людей, що творили українську державу. Кожен із них доклався до нашої історії, і відповідальність нового покоління пам’ятати про їхні подвиги та гідно вшанувати. Не оминемо також сучасних героїв, які поклали свої життя за нашу незалежність, тож молитва відбудеться і на полі почесних поховань учасників АТО», - розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

Після традиційної ходи до Янівського кладовища, вшанують також Січових стрільців, що поховані там.

 

На Львівщині відбулась ІІ-га проща до Івана Павла ІІ

У Марійському центрі – селі Руда Сілецька Кам’янка-Бузького району на Львівщині відбулася ІІ-га проща до Святого Папи Івана Павла ІІ.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Розпочалась проща вервицею до Пресвятої Богородиці за мир в Україні. Опісля, прочани взяли участь в Урочистій Божественній Літургії, яку очолив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Михаїл Колтун.

Святкові богослужіння впродовж трьох днів прощі супроводжував молитовний спів семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

 

На Львівщині до сторіччя створення ЗУНР встановили понад сотню інформаційних таблиць

1 листопада у майже двох десятках сільських рад та об’єднаних територіальних громадах планують урочисто відкрити інформаційні таблиці в межах проекту «Відновлені імена героїв».

Метою проекту є вшанування пам’яті до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України протягом 1918-1919 років.

«Протягом року на Львівщині реалізовувалось багато нових ідей. Зокрема, "Відновлені імена героїв" - це ті реальні люди, відомості про яких ми розшукали в архівах і місця поховання на території області. А на будівлях, де 100 років тому була проголошена Західноукраїнська Народна Респбуліка, відкриємо 28 інформаційно-меморіальних таблиць. Тож кожне містечко і кожен район долучився до відзначення цієї знаменної дати», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

Окрім того, в межах відзначення сторіччя ЗУНР на Львівщині споруджують та відновлюють пам’ятники на місці поховань воїнів УГА, Січових Стрільців та інші борці за незалежність України.

Нові знаки з’являться на великих братських могилах та на окремих похованнях на цвинтарях. У програмі охорони культурної спадщини передбачили на цю мету 1 мільйон гривень.

Загалом, на Львівщині встановлено 130 меморіально-інфомаційних таблиць «Відновлені імені Героїв», 28 інформаційних таблиць присвячених подіям ЗУНР, 20 пам’ятних хрестів Січовим Стрільцям.

 

Керівники закладів професійної освіти Львівщини навчалися в «Академії директорів»

Понад 40 директорів та заступників директорів професійних училищ, коледжів та ліцеїв Львова і області пройшли вишкіл з формування компетенцій ефективного управлінця. Наставниками освітян виступили представники бізнесу, IT-компаній, креативних індустрій і громадського сектора.

В епіцентрі уваги – комунікація в команді, стилі керівництва та лідерство, проектна діяльність, управління стартапами, фандрайзинг та менеджмент змін.

«Професійна освіта не може залишатися статичною, адже змінюється кон'юнктура ринку праці та освітня модель вцілому. Перед керівниками закладів ПТО постають нові виклики: зміни навчальних програм та змісту професійної освіти, підготовки конкурентних фахівців за новими спеціальностями, забезпечення фінансової спроможності освітніх закладів та участь у програмах міжнародних партнерств. Саме такі актуальні управлінські інструменти вони зможуть отримати в межах освітнього курсу, - розповіла про «Академію директорів» директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Проектом «Академія директорів», що реалізовуються на Львівщині впродовж 2017-2018 р.р. у партнерстві Департаменту освіти і науки ЛОДА та ГО «Центр соціальних інновацій», охоплено 200 середніх загальноосвітніх шкіл та 40 закладів професійної освіти. Керівники освітніх закладів мають можливість підвищувати свій кваліфікаційний рівень управлінця, відвідуючи тренінги, майстер-класи, модульні сесії  та надихаючі лекції.

 

На Львівщині оголосили штормове попередження

У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів від циклонічної депресії над Скандинавією та вторгненням холодної повітряної маси 24 – 25 жовтня очікуються несприятливі погодні умови:

пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, 24 жовтня – місцями 25 – 28 м/с;
зміна фази опадів – дощ з переходом в мокрий сніг та сніг, 24 жовтня місцями сильний мокрий сніг та сніг, хуртовини;
зниження температури повітря – впродовж доби 24 жовтня 2 – 7° тепла,  25 жовтня вночі від 3° морозу до 2° тепла, вдень 3 – 8° тепла.

Подекуди встановлення нестійкого снігового покриву, на дорогах ожеледиця.

 

З початку року в області створили понад 70 спортивних майданчиків

З початку року на Львівщині облаштували понад 70 спортивних майданчиків.

Про це повідомив сьогодні начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

“Всього у 2018 році у населених пунктах Львівщини заплановано облаштувати 98 спортивних майданчиків, з них 30 об’єктів зі штучним покриттям, понад 60  з тренажерним обладнанням”, – зазначив Роман Хім’як.

Зазначимо, цьогоріч на реалізацію програми «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки» виділили  понад 20 млн гривень.

 

У Львівському аеропорту зустріли срібну призерку ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор Христину Пограничну

Сьогодні, 22 жовтня, у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького зустріли гімнастку Христину Пограничну, яка стала срібною призеркою ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор-2018 в Буенос-Айресі.

Гімнастку та її тренера Ірину Руду урочисто привітали: начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як, голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський та начальник відділу спорту та проведення заходів управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Уляна Штангрет.

Нагадаємо, за підсумками виступів у чотирьох вправах - зі стрічкою, булавами, обручем і м'ячем 15-річна Христина набрала 65,100 бала, що дозволило їй піднятися на другу сходинку п'єдесталу ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор в Буенос-Айресі. Першою стала росіянка Дарія Трубнікова (69, 400 балів), а третьою італійка Таліса Торетті (64, 650 балів).

 

Молодь запрошують на міжнародний фестиваль «Перлина Fest»

10 листопада 2018 року у місті Києві, за сприяння Української асоціації районних та обласних рад, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, відбудеться VІ Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest».

До участі запрошують творчі колективи й окремих виконавців у трьох вікових категоріях від 7 до 17 років. Фестиваль популяризує культурну спадщину України, підтримує талановитих дітей, сприяє зміцненню дружніх зв`язків та культурних взаємовідносин з іншими країнами.

Конкурсні дисципліни представлені у таких жанрових номінаціях: пісенний конкурс, інструментальний конкурс, танцювальний конкурс, автентична творчість, оригінальний жанр та ін.

За детальною інформацією про фестиваль та умовами участі у ньому можна ознайомитися за посиланням або за тел. 044-586-40-11, 067-5201135.

 

Молодь з усієї України візьме участь у патріотичному квесті до 100-річчя ЗУНР

У  четвер, 1 листопада, з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки  у Львові молодь із різних вишів України візьме участь у патріотичному квесті.

“Ми дуже мало знаємо свою історію, оскільки її замовчували впродовж десятиліть, тому такий квест покликаний поглибити знання молоді про визначні сторінки нашої історії. Минулого року ми започаткували обласний квест, а цьогоріч відбудеться загальнонаціональний захід, де буде залучено багато молоді. Взяти участь у грі зголосились команди багатьох вищих навчальних закладів України. Переможці та учасники отримають і заохочувальні, і цінні призи”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Учасники сформують команди, які виконуватимуть завдання на окремих  локаціях. Серед правил квесту зазначено, що усі запитання стосуються історії ЗУНР та Львова, кожна із команд матиме  власний маршрут.

Фінал квесту біля будівлі Львівської ОДА.

Та команда, що за підсумками отримає найбільше балів і стане переможцем. Команди – переможці відзначать ввечері у  Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької під час презентація мистецького проекту “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”

 

На Львівщині порушили актуальні питання розвитку національного овочевого ринку

На ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» у Львові при підтримці Проекту Міжнародної фінансової корпорації  (IFC) «Аграрні розписки в Україні» відбулася конференція на тему: «Майбутнє ринку «борщового набору» в Україні». Учасниками конференції стали агровиробники Львівської, Волинської, Херсонської та Житомирської областей.   

Із вітальними словом до учасників конференції звернулась заступник директора департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Світлана Павленко та т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

«У Львівській області за підсумками 9 місяців 2018 року відзначаються позитивні тенденції розвитку виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств, обсяги валового виробництва збільшились на  5 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а агровиробникам надається суттєва фінансова підтримка з обласного бюджету для розвитку виробництва. Вирощуючи близько 8 % картоплі та близько 6 % овочів від загального виробництва по Україні, формування доданої вартості цих продуктів сприятиме розвитку плодоовочевої галузі», – відзначила Людмила Гончаренко.

В межах виступів спікерів конференції розглянули актуальні питання розвитку овочевого ринку України, заходи для формування ефективних каналів створення доданої вартості виробництва, кроки для налагодження експорту овочів на світовий ринок та використання аграрних розписок для розширення виробництва овочів фермерськими господарствами.   

 

Сторіччя створення ЗУНР зафіксують на маркованих конвертах

Спецпогашення маркованого конверта з оригінальною маркою відбудеться 1 листопада під час проекту «Історія сили. Музичний літопис ЗУНР» у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Погашення приурочили до відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Республіки.

«Один конверт буде присвячений військовому льотчику УГА Петру Франку, другий – Василеві Беню, який був ад’ютантом  Симона Петлюри та директор єдиної в Польщі державної української школи ім. Маркіяна Шашкевича. Ідея такого проекту в тому, щоб поширювати знання не лише про головнокомандувачів чи президентів, а й про інших видатних українців, без яких не відбулося би української держави», - розповів почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.

Окрім того, ще один конверт присвятять одному з основних організаторів Листопадового чину у Львові Петру Бубелі.

«Події, що відбувалися тоді потребують ретельного трактування, адже багато хто думає, що Автро-Угорська імперія розпалась і наші хлопці позаймали владні крісла. На жаль, так не було. Наприклад, Петро Бубела зробив велику роботу, домовляючись із військовими, аби не допустити кровопролиття. Це надзвичайні заслуги цієї людини, і про них варто говорити», - зазначив Петро Франко.

Ще один маркований конверт мають намір присвятити Митриполиту Андрею Шептицькому, з нагоди дестиріччя встановлення меморіальної таблиці на вулиці Митрополита Андрея.

 

«Саме тут відбувалися найзапекліші бої у листопаді 1918 року», - Петро Франко про пам’ятник героям ЗУНР та УГА

У четвер, 1 листопада, на перехресті вулиць Листопадового Чину та Івана Огієнка урочисто відкриють пам’ятник, створений до 100-річчя Західноукраїнської  Республіки.

Місце встановлення пам’ятника обрали не випадково, адже історичні джерела свідчать, що тамтешня територія була стратегічно важливою для військового домінування.

«Ця територія мала військово-стратегічне значення. Січові стрільці перш за все захопили Фердинанські казарми, поруч була Колійова дирекція і неподалік Цитадель. Саме тут відбувалися бої за ці важливі точки. Окрім того, символізм місця ще й у тому, що неподалік - Собор святого Юра, у крипті якого похований Митрополит Андрей Шептицький, а він як відомо освятив перший прапор Українських Січових стрільців 28 жовтня 1917 року», - розповів почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.

Композиція пам’ятника складається із гранітної піраміди та бронзової стелли.

«Працюючи над пам’ятником, одразу стало ясно, що у ньому мають бути проявлені ті дві сили, ті два енергетичні потоки, які сформувавшись, піднесли утворення української держави. Ці дві сили – це політична воля, яка дозріла до того часу, та мілітарна сила. Процес творення цих сил був тривалий. Тому, бажаючи показати ці процеси творення, ми вирішили виявити їх у формі двох рук, що втримують полум’я, в якому формується наш герб - тризуб», - зазначив автор проекту пам'ятника героям ЗУНРу та УГА, художник Любомир Медвідь.

Облаштування території навколо пам’ятника дозволить утворити цікаве архітектурне розв’язання новоутвореної площі, центральним акцентом якої буде пам’ятник героям ЗУНРу та УГА.

«Феномен Західноукраїнської Народної Републіки є недооціненим в нашій історії. Від українців ніхто не сподівався дива створення власної держави. Не лише у Львові, а й в усій західній Україні відбулося творення державних органів влади, які зуміли чітко налагодити всі ділянки суспільного та державного життя. Творці ЗУНРу згодом були активними творцями в української держави в Карпатській Україні, проголошення акту 30 червня 1941 року, в діяльності ОУН-УПА. Тому вивчення історії ЗУНР повинні нам додати сили в побудові сучасної України, і найголовніше не повторити тих помилок, які здійснили наші попередники у той непростий час», - зазначив історик Микола Посівнич.

В межах відзначення 100-річчя утворення ЗУНР на Львівщині відбудеться покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі, масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища, театралізоване військово-історичне дійство, під час якого відтворять події Листопадового чину тощо.

 

На Львівщині урочистою ходою відзначать річницю проголошення ЗУНР

Урочистою ходою студентська молодь  1  листопада  відзначить 100-у річницю Листопадового чину та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

Маршрут ходи пролягатиме від університету імені Івана Франка до Янівського кладовища.
“Сучасна молодь показує, що ми історично свідомі і знаємо наше минуле. У річницю ЗУНРу студенти вшанують пам’ять загиблих героїв, бо сьогодні, в час російсько-української війни ми повинні демонструвати нашу силу, знання, патріотизм і гордитись, що українці – сильна і незламна нація”,- зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Початок ходи о 14:00 год. 

Учасники ходи вшанують пам’ять борців за волю України – покладуть квіти до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям, відбудеться панахида, а також громадське віче

 

Чаювання із Січовими стрільцями та фото на броньовику: мешканців Львівщини запрошують на відзначення річниці ЗУНРу (+Відео)

У четвер, 1 листопада, біля Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької Армії відтворять події сторічної давнини, коли українські вояки в ніч на 1 листопада захопили у Львові всі адміністративні будівлі, військові склади, а біля усіх стратегічних будівель залишили військовиків, що сформували полки опору.

«Під час реконструкції, роздаватимемо Відозву Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, як це робили у 1918 році. Формуватимемо патрулі, що рушать від вулиці Винниченка до міської ратуші, по проспекту Свободи і проспекту Шевченка. Патрулі роздаватимуть інформаційні листівки, адже в ті часи це було основним способом пропаганди», - розповів керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

До відтворення подій 1918 року залучать також техніку тих часів, зокрема, вантажівку та бронеавтомобіль.

 «У реконструкції боїв використовуватимемо вантажівку фірми SEAT і бронеавтомобіль “Фіат”. Таку техніку використовували на території Галичини вояками УГА під час українсько- польської війни. Це стовідсотково відтворені копії по знімках тих часів», - наголосив Любомир Горбач.

Під час реконструкції історичних подій усі охочі зможуть поспілкуватися із учасника дійства, попити чаю та зробити на згадку фотографії.

 

До 100-річчя Листопадового чину презентують проект “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”

1 листопада Львівщина урочисто відзначить 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Відтак, у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької презентують мистецький проект “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”.

“Ми запросили відомих українських виконавців і у межах мистецького вечора звучатимуть пісні Січових стрільців та сучасні українські. Це буде насичене мультимедійне дійство, яке продемонстує важливість відновлення української державності”,– зазначила директор департаменту  з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

За словами Мирослави Туркало, серед виконавців – Олег Скрипка, Софія Федина, інструментальний гурт "Rockkoko" тощо. Окрім того відбудеться спецпогашення маркованого конверта до 100-річчя ЗУНР. 

Початок о 18:00 год

 

На Львівщині відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА

1 листопада з нагоди 100-річчя створення Західноукраїнської народної республіки  у Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину урочисто відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА.

Про це розповіли сьогодні під час брифінгу.

“Працюючи над пам’ятником, ми  зрозуміли, що повинні зобразити дві сили – політичну і мілітарну. Їх процес формування є тривалий, у 1918 році ми дозріли, щоб була проголошена державність і щоб народ піднявся.  Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга-мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб. На сьогодні пам’ятник на стадії завершення і він є символом відновлення нашої історичної пам'яті”, - розповів академік, народний художник України, автор проекту пам'ятника Героям ЗУНРу та УГА Любомир Медвідь.

Відкриття о 13 год. Пам’ятний знак заввишки понад 8 метрів.

“Розташування пам’ятника композиційно цікаве. Площа виділена для для його створення ділиться на три сегменти. На третій площадці буде сама композиція, яка складається з піраміди, яку обкладають гранітом і знизу до верху буде композиція цих рук”,- зазначив скульптор Василь Ярич.  

Зазначимо, крім спорудження пам’ятника, на Львівщині до 100-річчя ЗУНР триває кампанія з ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією.

 

На Львівщині масштабно відзначать 100-річчя створення ЗУНР: програма заходів(+Відео)

1 листопада Львівщина урочисто відзначить 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, в області відбудеться низка заходів.

Напередодні, 31 жовтня, усіх охочих запрошують о 20:00 год у Кінопалац, що на вул Театральній, 22 на вечір “«Ніч утворення ЗУНРу. Знайомство з Дмитром Вітовським»

А вже 1 листопада з 9:00 год по 16:00 год біля будівлі Львівської ОДА відбудеться театралізоване військово-історичне дійство, під час якого відтворять події Листопадового чину.

Об 11:00 год – покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі, а також до могил Д. Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, М. Галущинського – коменданта Січових Стрільців, О. Тисовського – керівника і засновника «Пласту», С. Левицького – воїна УГА .

Об 11:30 год – покладання квітів до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича та могил сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. 

О 13: 00 год  –  відкриття пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину.

О 14: 00 год  – масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.

О 14:30 год - покладання квітів та віче на Меморіалі Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі.

О 15: 30 год - вшанування пам'яті Андрія П'ясецького на Куртумовій горі.

О 16:00 год - фінал національного квесту «ЗУНР» та «Чай з січовиками» на вул. Винниченка,18 

О 17:00 год - вшанування пам'яті загиблих на братській могилі УСС на цвинтарі Старого Знесіння

Завершаться заходи спецпогашенням маркованого конверта з оригінальною маркою та проектом «Історія сили. Музичний літопис ЗУНР» з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької

2 листопада відбудеться перепоховання двох вояків УГА на місцевому цвинтарі у с. Керниця Городоцького району

Львівська обласна державна адміністрація щиро запрошує мешканців Львівщини та гостей стати частиною відзначення 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

 

Андрій Ковальський – новий керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА

Новим директором департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА став Андрій Ковальський.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав відповідне розпорядження № 267/0/8-18 від 18 жовтня 2018 року про призначення Андрія Ярославовича Ковальського новим керівником департаменту.

Відтак, Андрій Ковальський призначений на посаду директора департаменту з 19 жовтня.

Зазначимо, що сьогодні, 22 жовтня, під час апаратної наради облдержадміністрації відбулось його офіційне представлення.

 

 

19.10.2018

 

З нагоди ювілею Олег Синютка відзначив членів обласного товариства «Лемківщина»

Сьогодні, 20 жовтня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, відбулась урочиста академія з нагоди 30-річчя заснування в Україні першого Львівського товариства «Лемківщина» етнічного спрямування.

Привітав присутніх голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Я дуже дякую за те, що вашими зусиллями і 30-літньою Лемківською організацією збережена пам'ять про ту землю, звідки ми походимо, де сьогодні є наші могили, де колись в церквах молилися українською мовою і де є наша пам'ять. Сьогодні ми в часі, коли святкуємо 100-річчя творення української державності на західних землях, творення ЗУНР. 1 листопада будемо відкривати пам’ятник на перехресті вулиць Листопадового Чину і Огієнка видатним діячам ЗУНРу, воякам УГА, як тим, хто зробили перший великий крок до Соборності української держави. А 19 жовтня Українські національні збори проголосили творення державності на українських землях. І серед всіх земель також була записана Лемківщина. І, мабуть, таку велику любов до України лемки пронесли через всі випробування, через табори, бої УПА, через операції «Вісла», «Захід» і все те, що ніс загарбник на нашу землю. Саме тому нам, як нікому іншому, потрібно сьогодні берегти те, що ми маємо, дорожити ним, стояти чітко на сторожі нашої державності»,- зазначив Олег Синютка.

Також очільник області наголосив на важливості внеску патріотичних організацій в утвердженні української державності.

«Ми повинні сьогодні в першу чергу берегти українське військо, українську армію. Ми сьогодні зуміли добитися своєї Автокефальної помісної незалежної православної церкви і це є велика перемога кожного українця, адже ми продемонстрували всьому світу, що так само як 24 серпня 1991 року була проголошена державна самостійність України, так само сьогодні проголошено відновлення нашої церкви. І ми сьогодні всі разом повинні стати за те, що в нашій церкві повинна звучати наша мова і в нашій церкві та на нашій землі ми повинні всі разом об’єднатися. І я впевнений, що якщо нам вдалося зробити ці речі, нам потрібно зробити найголовніше – не ділитися між собою і не дати розвернути країну в іншу сторону. Всі сьогодні усвідомили, що путінські війська прямим ударом не пройдуть нашу армію, тому вони будуть все більше посилювати речі пов’язані з гібридною війною. І такі організації, як Лемківщина та багато інших патріотичних організацій, якраз сьогодні повинні сказати своє вагоме слово, слово на утвердження держави, спільний рух вперед та наше єднання», - додав Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА за багаторічну сумлінню працю, вагомий особистий внесок у розвиток і збереження лемківської культкри та знагоди 30-річчя від дня заснування відзначив членів обласного товариства «Лемківщина».

Довідково

8 липня 1988 році у приміщенні Львівської обласної філармонії відбулися Установчі збори, на яких було створено товариство «Лемківщина».

12 травня 1989 р. було офіційно зареєстровано статут Львівського Товариства «Лемківщина». Створенню Товариства передувала самовіддана праця ініціативної групи, серед них були: Марія Байко, Іван Майчик, Еммануїл Мисько, Іван Красовський, Петро Когут, Василь Хомик, Іван Щерба, Ярослав Швягла, Степан Кищак, Василь Одрехівський та інші.

Сьогодні до складу Львівського товариства «Лемківщина» входить Львівська міська організація, а також 10 районних осередків. Серед традиційних щорічних заходів товариства «Лемківщина» святкування «Лемківської Велії» (Святої вечері) у Львові, організація та участь в етнографічних фестивалях і ватрах.

Серед визначних лемківських постатей — український поет Богдан-Ігор Антонич, вчений та громадський діяч Володимир Кубійович, маляр-примітивіст зі світовим ім’ям Епіфаній Дровняк та ікона поп-арту Енді Воргол (Андрій Вархола), автор музики національного Гімну України Михайло Вербицький, композитор Дмитро Бортнянський, митрополит Сильвестр Сембратович.

Товариство «Лемківщина» (сьогодні Львівська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина») була першою лемківською організацією в Україні етнічного спрямування, яка згодом розрослася до рівня світової та всеукраїнської структури. Крім того, Товариство стояло біля витоків лемківського руху та інших суспільно-культурних товариств в Україні.

 

Товариство Польської культури відзначає 30-річчя

Сьогодні, 20 жовтня, у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької відбулась урочиста академія з нагоди святкування 30-річчя Товариства Польської культури.

Привітав присутніх голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Мені надзвичайно приємно сьогодні бути у вашому товаристві, адже я прийшов до справжніх патріотів Польщі, справжніх патріотів України. Ваше Товариство було одне з перших, хто показав усьому світові, що в Україні народжується нова сила. Сила, яка в кінцевому результаті приведе до самовизначення української нації, сила, яка дасть можливість вільно розвиватись, берегти традиції, берегти культуру, мову будь-якої нації та народу, який живе в українській державі. І дуже важливо, що за цих 30-ть років Товариство не тільки стало на ноги, згуртувало навколо себе велику громаду, але Товариство також стало демонстрацією великого надбання культури великого народу. Львівщина є Батьківщиною для багатьох видатних поляків і мені дуже приємно, що ми з великою пошаною відносимось до історичної пам’яті кожного з них. Я би хотів, щоб на цьому шляху, який стоїть перед вами, завжди вас супроводжував успіх. Я переконаний, що ми разом у великій, незалежній українській державі будемо берегти паростки кожної культури»,-  зазначив Олег Синютка.

Довідково:

Товариство Польської Культури Львівщини, засноване в грудні 1988 року, є одним з найбільших освітньо-культурних товариств з Головним Правлінням і Відділенням у Львові. Товариство має свої відділення і осередки у 24 населених пунктах області. Загальна кількість членів Товариства перевищує сім тисяч. Забезпечені приміщеннями польські громади у Мостиськах, Самборі, Стрию, Золочеві, Львові.

Відповідно до статуту діяльність Товариства полягає у відродженні польської культури, освіти, усвідомленні історичних традицій і самоідентичності поляків на Львівщині.

В 1990 році була відроджена одна з найстаріших польських газет (заснована в 1811 році) – «Газета Львовска».

При Товаристві діють: Товариство Польських Лікарів, Університет ІІІ Віку, Товариство Ветеранів ІІ Світової Війни. У Львові та інших осередках відроджені польські хори, капели, фольклорні ансамблі. Від часу створення Товариство Польської Культури Львівщини зробило чимало щодо відродження та розвитку національної культури, вивчення історії Польщі, польської мови та літератури. Товариство проводить широку культурну й мистецьку діяльність, організовуючи концерти, виставки, відзначення пам’ятних дат. Уже 60 років працює Польський Народний Театр, яким від 1966 року керує відомий режисер Збігнєв Хшановскі.

Стараннями Товариства створено недільні польські школи з факультативним викладанням польської мови та літератури для дітей та дорослих.

У Львівській області функціонує 4 загальноосвітні школи з польською мовою навчання – ЗСШ №10, 24 у м. Львові, ЗСШ №3 у м. Мостиська, Стрілецька ЗОШ І-ІІ ступеня у Мостиському районі.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів функціонують культурно-освітні центри, суботні та недільні школи для польськомовної національної меншини: в Мостиському, Самбірському, Золочівському районах, містах Самборі, Бориславі, Дрогобичі.

Товариство Польської Культури Львівщини є відкритим для представників інших національностей, які є шанувальниками польської культури чи цікавляться вивченням польської мови. Впродовж цих 30 років Товариство спрямувало багато зусиль на увічнення пам'яті у Львові і на Львівщині видатних польських діячів, а також – на збереження наших спільних історичних  пам’яток.

 

 

19.10.2018

 

Переможець конкурсу для громадських організацій провів навчання для надавачів соціальних послуг

Сьогодні, 19 жовтня, у м. Кам’янка-Бузька відбувся тренінг для представників громадськості та органів влади, які займаються наданням соціальних послуг у межах реалізації проекту «Вчимося запроваджувати соціальне замовлення на місцевому рівні».

Проект реалізовує благодійна організація «100% життя» м. Львів» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Учасники тренінгу дізналися про види та класифікацію соціальних послуг, нормативне обґрунтування їх надання згідно з чинним законодавством, методологію вибору надавача соціальних послуг та дослідження потреби у них в межах конкретних територіальних одиниць.

Також учасникам тренінгу представили успішні кейси залучення фінансування з місцевих бюджетів щодо надання соціальних послуг.

 

В області триває відшкодування коштів за Програмою енергозбереження для населення Львівщини

Цього тижня мешканцям області, які скористалися Програмою енергозбереження для населення Львівщини, відшкодували 411 тис грн. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації.

Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки  з обласного бюджету.

Загалом на реалізацію програми у 2018 році в бюджеті області передбачили 15,9 млн гривень.

Також на Львівщині реалізовують 23 районні та міські програми енергозбереження, географія яких постійно розширюється.

«Скориставшись цими програмами мешканець може фактично не сплачувати відсотки за користування кредиту, а лише повертати тіло кредиту. Ми закликаємо мешканців користуватись пільговими кредитами, втановлювати енергоефективне обладнання та ощадно використовувати енергоресурси у своїх домівках», - зазначив заступник дииректора-начальник управління паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет.

 

Кабмін вніс зміни до програми житлових субсидій

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів України в Постанову №329.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

- Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

- Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості

- Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

 

Молодь Львівщини запрошують до участі у наметовому таборі

26-28 жовтня у селі Орявчик Сколівського району вже вдруге відбудеться обласний наметовий табір, який має на меті виховання у молоді культури волонтерства. Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

У програмі табору - тренінг із створення громадського простору в Карпатах, ігри і навчання, англомовний клуб, турнір з Лазертагу, шкарпеткові бої та теренівки, холіпаті та ватербублбатл, арт-терапія і бодіарт, мандрівки і гори, співи під гітару біля ватри.

Щоб взяти участь у таборі необхідно заповнити анкету зголошення за посиланням, пройти співбесіду, зібрати пакет документів (дозвіл від батьків, копія паспорта одного з батьків, копія свідоцтва учасника, або копія паспорта, медична довідка), пройти відбір (кількість вільних таборових місць обмежена).

Вживання алкоголю та тютюнових виробів в таборі заборонені.

Організатори заходу - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, громадська організація «Інститут громадського лідерства».

Зазначимо, що цьогорічний табір відбувається на базі недіючої початкової школи у с. Орявчик. Метою таборування є створення вільного молодіжного простору, який слугуватиме платформою розвитку та підтримки ініціатив молоді, в тому числі як безкоштовна локація для проведення проектів та заходів молодіжних громадських організацій Львівщини.

За час попередніх таборів, учасники спільними зусиллями  та за власний кошт замінили підлогу, побудували ліжка, спорудили щоглу, хрест та побудували польову кухню. Окрім цього, нещодавно на базі цієї школи відбувся волонтерський табір «Пристань "Г.Р.А.Б.ЛІ» (Генеральна Резиденція Активного Будівництва ЛІдерів), який став переможцем на конкурсі молодіжних проектів з Обласної програми «Молодь Львівщини».

Контактна особа: Андрій - (063)263-88-28.  

 

Проект розвитку сільського підприємництва агротуристичного кластеру «Горбогори» презентували у Києві

Сьогодні, 19 жовтня, в м.Києві за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулась презентація кращих регіональних проектів регіонального розвитку – переможців конкурсного відбору, які реалізовуватимуться за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у межах виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України.

«Львівська область лідер серед областей за кількістю поданих та відібраних проектів. Серед переможців проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» запропонований нашими героями-учасниками АТО, які показали на власному прикладі, що повернувшись з фронту можна повернутися до життя, реалізувати проект,  який зможе залучати інвестиції та створювати нові робочі місця. Ми думаємо, що в майбутньому цей проект може бути розповсюджений по всій території України», - зазначив Геннадій Зубко.

Від Львівщини проект презентував перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

«Реалізація проекту дасть змогу розвинути сільські території Пустомитівського району через активізацію малого та середнього підприємництва, створення нових робочих місць, залучення туристичного потоку, збереження та відновлення історико-культурної спадщини», - сказав Ростислав Замлинський.

Довідково:

Агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений за ініціативи фермерів Пустомитівського району. Ідейним натхненником став Антон Мільчевич, учасник АТО, який згуртував навколо себе дрібних виробників сільськогосподарської продукції. Ними створено сільськогосподарський кооператив «Горбогори» та відкритомагазин фермерськоїпродукції. На даний час зусилля спрямовані на розвиток сільської території та залучення туристичного потоку.

 

Про проведення робіт хімічного захисту просять інформувати департамент АПК та екоінспекцію

У зв’язку із численними зверненнями і скаргами жителів області на погіршення самопочуття у період та в зонах застосування хімічних засобів захисту рослин для проведення відбору проб і лабораторних досліджень просимо адміністрації сільськогосподарських підприємств та очевидців інформувати про місце (адресу) проведення робіт хімічного захисту сільськогосподарських посівів за телефонами:

(032) 255 50 62 - Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА;

(032) 238 73 70 - Державна екологічна інспекція у Львівській області;

(032)  261 36 90 – Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

 

Проект «Ідея змінює країну» продовжує мандрівку Львівщиною

Сьогодні, 19 жовтня, організатори молодіжного проекту «Ідея змінює країну» вже вчетверте відвідали райони Львівщини у пошуку цікавих ідей та активних лідерів. Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА загалом охопили 5 населених пунктів області, учасниками тренінгів стали понад 170 молодих осіб.

В межах заходу учнівська молодь Куликова, Жовкви, Великих Мостів, Червонограду та Сокаля працювала із різними техніками генерування ідей, напрацюваннями соціальних проектів. Також хлопці та дівчата пропонували шляхи вирішення різноманітних проблемних питань у своїй громаді.

Спікерами тренінгу були - засновниця проекту «Стань журналістом у молодіжному просторі»Вероніка Кашинська, представник ГО «Інститут суспільних ініціатив» Віталій Сергійчук,  громадський активіст, менеджер проектів Назар Жолобович,  голова ВОО Спілки Української Молоді в Україні Андрій Фендик, представник Львівського обласного молодіжного центру Христина Мокрій.

Зазначимо, що фінальною частиною проекту стане Форум ідей, який об’єднає кращих учасників попереднього етапу. Форум відбудеться вже на початку грудня цього року.

Наступна поїздка запланована 24 жовтня у Великосілки, Красне, Буськ, Броди.

Організатори проекту - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, ЛОО Спілка української молоді в Україні та Львівський обласний молодіжний центр.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Львівська ОДА оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» - директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра;

- досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років;

- вільне володіння державною мовою.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону; 4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка;

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік;

8) заява про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Документи необхідно подати до 18:00 год 5 листопада.

Конкурс на зайняття вакантної посади відбудеться  8 листопада о 10:00 годині, за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 257.

Контактна особа - Ольга Мерйо, тел.: (032)299-95-97, e-mail: kadryvd@loda.gov.ua.

Детальніше за посиланням.

 

Для представників громад організували практикум із застосування земельного законодавства

У середу, 17 жовтня, у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин».

Захід організовано в межах Проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Учасники: міські, селищні голови, профільні спеціалісти з земельних питань. На практикумі розглядалися актуальні на сьогодні питання щодо управління земельними ресурсами в об'єднаних територіальних громадах.

Модератор практикуму, в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Оксана Ткачук ознайомила учасників з містобудівною політикою розвитку Львівської області, зокрема з розробленням містобудівної документації та ведення містобудівного кадастру в об'єднаних територіальних громадах.

Під час заходу відбулося обговорення проблемних питань, що виникають при управлінні земельними ресурсами в громадах, та обмін позитивним досвідом.

 

Для розпорядників бюджетних коштів організують проведення серії навчальних семінарів

Департамент економічної політики облдержадміністрації запланував проведення серії навчальних семінарів щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі Prozorro, присвячену особливостям закупівель електричної енергії.

Тематика заходу є особливо актуальною  у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про ринок електричної енергії».

Сьогодні, 19 жовтня, в приміщені обласної державної адміністрації (каб. 412) проведено черговий такий захід для розпорядників бюджетних коштів галузі освіти Львівщини. Участь у ньому взяли майже 90 представників освітніх закладів.

 

У населених пунктах біля «Полімінералу» моніторитимуть ситуацію

Сьогодні, 19 жовтня, в департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулась нарада за участі міського голови м. Стебник, науковців НУ «Львівська політехніка», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Карпатського відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.

На нараді визначено ділянки для проведення електророзвідувальних спостережень Карпатським відділенням Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна Національної академії наук України.

Метою виконання зазначених робіт є визначення ділянок з ймовірною загрозою експлуатації будівель, споруд та інших об’єктів інфраструктури населених пунктів, що дозволить у майбутньому передбачити та уникнути виникнення небезпечної ситуації.

 

На Львівщині відбувся 5-й Міжнародний торговий форум

Минулого тижня на “Арені Львів” відбувся 5-й міжнародний торговий форум. На форумі зібралися представники багатьох бізнес-структур в сфері торгівлі та представлені понад 14 країн світу. Вперше саме Львів був обраний для цієї важливої бізнес-події.

Форум “LIM-LVIV” дав змогу багатьом присутнім не лише ознайомитися з різноманітною продукцію Львівського регіону, а й послухати спікерів та експертів в сфері бізнесу. Більшість ділилися своїми знаннями, формували спільні бізнес-прогнози для різних галузей,намагалися встановити нові контакти для майбутньої співпраці.

Керівник відділу інвестиційної діяльності  у Львівській обласній державній адміністрації Роман Матис ознайомив учасників конференції із актуальністю залучення інвестицій в Львівську область та з перевагами цього інвестування.  “Львівщина — ідеальне місце для бізнесу, якому важлива кваліфікована, а не просто дешева, робоча сила та потужний енергетичний ресурс. Це підтверджується навіть тим, що у Львівській області для великих заводів залишилося лише три вигідні локації”, - підсумував свою доповідь Роман Матис.

Форум “LIM LVIV” вже вп’яте зібрав фахівців задля налагодження експорту товарів українських виробників на зовнішні ринки і доводить,  що “Україна відкрита для бізнесу”.

 

У грудні відбудуться вибори у 5 ОТГ Львівщини

Центральна виборча комісія прийняла рішення про призначення перших виборів у п’яти об’єднаних територіальних громадах на Львівщині. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Відтак,  реформа з передачі на місця адміністративних повноважень і фінансових ресурсів вперше стосуватиметься трьох районів Львівщини – Дрогобицького, Радехівського та Перемишлянського.

23 грудня 2018 року вибори відбудуться у Меденицькій об’єднаній територіальній громаді (Дрогобицький район), Лопатинській та Радехівській ОТГ (Радехівський район), Бібрській ОТГ (Перемишлянський район) та Зимноводівській ОТГ (Пустомитівський район).

 

На Львівщині забезпечили роботою більше п'ятисот осіб з інвалідністю

У січні-вересні 2018 року фахівці Львівської обласної служби зайнятості забезпечили роботою 518 осіб з інвалідністю, у тому числі 432 безробітних. Із них 3 започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття бізнесу, а 18 осіб вдалося працевлаштувати на нові робочі місця завдяки дії механізму надання працедавцям компенсації зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про це повідомили в Львівському обласному центрі зайнятості.

Ще 311 жителів області залучено до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру. Для підвищення рівня конкурентоспроможності 313 безробітних з ушкодженим здоров’ям за скеруванням центрів зайнятості, де вони проходили професійний вишкіл, тобто освоювали новий, більш затребуваний на ринку праці, фах або перенавчалися.

Багатьом особам з інвалідністю реалізувати свій потенціал у сфері праці допомогли поради спеціалістів з професійної орієнтації. Їхні фахові консультації з питань вибору чи зміни фаху з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів, уподобань слугували основним чинником на шляху до успішного працевлаштування. Такі послуги отримали 2448 безробітних з інвалідністю.

Станом на 01.10.2018 року роботу за сприяння служби зайнятості в області шукали 1052 жителі Львівщини з обмеженою працездатністю.Відповідно до інформації, яка надійшла до центрів зайнятості від фірм і компаній, на початку жовтня залишалися неукомплектованими майже 1270 вакансій для пошуковців роботи з інвалідністю. Одначе загалом у базі даних вільних робочих місць і вакантних посад міститься понад 10 тисяч пропозицій працевлаштування. Серед них – третина із заробітною платою понад 10 тисяч гривень.

 

Деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств Львівщини виготовили продукції майже на 210 млн грн

Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства переробили 139 тисяч кубометрів деревини за 9 місяців 2018 р. У натуральному еквіваленті – це продукція на 209,9 млн грн. Для порівняння – минулоріч ця сума була на 25% меншою (або на 52,4 млн грн).

Найбільші обсяги переробки, вже традиційно, у ДП «Бродівське лісове господарство» - там переробили 40 тисяч кубометрів деревини. На другому місці - ДП «Славське лісове господарство» з показником 33,5 тисяч м3. 

Зазначимо також, що цього року Славський, Бродівськиий, Сколівський та Жовківський лісгоспи придбали нове деревообробне обладнання на загальну суму 3 млн грн. І до кінця року запланована подальша модернізація деревообробних цехів та збільшення обсягів переробки. 

 

На Львівщині триває показ виставки до 100-річчя ЗУНР

Цього року Україна відзначає 100-річчя від утворення Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди громадська організація "Офіс Ідей"у школах та народних домах Львівщини організувала покази виставки «ЗУНР: у війні та державотворенні».

Виставка вже побувала на Городоччині, Бродівщині та у м. Львові.

«Виставка охоплює весь період існування ЗУНР та найважливіші сторінки її історії. Не лише учні та підлітки радо сприймають розповіді про героїв 100-річної давності, на покази виставки приходять і люди похилого віку, для яких важливо побачити, що сьогодні держава пам’ятає про їхніх батьків та дідусів, які воювали за Україну. Герої ЗУНР є добрим прикладом для наслідування сьогоднішнім захисникам України», - зазначив Голова ГО «Офіс Ідей» Михайло Яворський.

На стендах використано, як архівні, так і сучасні фото реконструкторів. Виставка складається з 13 стендів і створена у науково-популярному стилі. До її створення долучились історики зі Львова та Києва.   

 

Гандбольна «Галичанка» підтвердила реноме лідера Суперліги

17-18 жовтня 2018 року у Львові відбулися центральні матчі третього туру чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд Суперліги- 2018/2019.  Львівська «Галичанка» на домашньому майданчику приймала ужгородські «Карпати». Лідерки Суперліги вперше зустрілися в межах чемпіонату нового сезону.

«Галичанки» здобули перемогу– 24:21 (10:10). Потім була переконлива звитяга над «Карпатами» у другому матчі – 32:23 (17:15). 

Найрезультативнішими гравцями за підсумками двох матчів стали: у складі «Галичанки» - Ілона Гайкова (11 голів) та Ірина Стельмах (10) , а у «Карпат» - Яна Готра (10). До слова,  Ілона Гайкова вже третій тур поспіль є найвлучнішою у львів’янок, а минулого туру  узагалі очолила ТОП кращих бомбардирів серед всіх команд Суперліги

 

На Львівщині відкриють оновлений Центр архітектури, дизайну та урбаністики

У вівторок, 23 жовтня, проектом "Metropolis. Минулі утопії майбутнього" о 18.00 відкриють оновлену "Порохову Вежу" Центр архітектури, дизайну та урбаністики (вул. Підвальна, 4) 

У новоствореному Центрі відбудеться репрезентація проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого став Павло Гудімов та арт- центр «Я Галерея». Основною темою є погляди візіонерів минулого на майбутнє. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні БатістаПіранезі. 

Виставка вже відбувалася у Києві як спецпроект «Книжкового арсеналу» 2018, де зібрала широке коло зацікавлених, і тепер має на меті донести свої ідеї до львівського глядача. На виставці представлені погляди митців у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій.

"Наша виставка стане першим кроком на шляху до перетворення львівського Будинку архітектора у повноцінну інституцію - Центр архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова Вежа". Цей рік ми витратили на пошуки різних організаційних та програмних форм. Ми прагнемо працювати для найширшої аудиторії, щоб максимально популяризувати наші напрямки діяльності і вплинути на збільшення інтересу до архітектури і дизайну, показати найкращі проекти присвячені як видатним особистостям, так явищам і стилям.  Значною частиною нашої діяльності будуть міжнародні виставки та програми", - зазначив голова правління Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Богдан Гой. 

Проект підтримано грантовою програмою Українського культурного фонду 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

 

“Ваша продукція повинна стати популярною за межами країни», - Олег Синютка привітав працівників харчової промисловості

Сьогодні, 19 жовтня, у музейно-культурному комплексі «Львіварня» відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня працівника харчової промисловості.

Привітав працівників галузі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Без сумніву, що конкуренція в галузі завжди є, але потрібно пам’ятати, що нас об’єднює спільне завдання – це збільшення ємкості внутрішнього ринку. Друга річ – це, що Ваша продукція повинна стати популярною за межами країни, в Європі. Ми вже працюємо, щоб допомогти експортерам виходити на зовнішні ринки. 1088 експортерів сьогодні експортують за кордон і дуже важливо продовжувати роботу в цьому напрямку. Третє -це курс держави в сторону Європи, за який ми сьогодні платиму велику ціну», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, очільник області нагородив почесними грамотами Львівської обласної державної адміністрації кращих представників харчової промисловості.

 

Рішення комісії ТЕБ і НС: запустити систему опалення в Новояворівську та Новому Роздолі

Сьогодні, 19 жовтня, відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

За результатами засідання ухвалили рішення департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства невідкладно звернутися до Прем’єр-міністра, спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів, щодо прийняття відповідних рішень та вжиття необхідних заходів реагування, що дадуть змогу в найкоротші терміни відновити гаряче водопостачання та не допустити зриву опалювального сезону 2018-2019 років у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

Також рішенням комісії зобов’язали ПП «Гарант-Енерго М» спільно з на ТзОВ НВП "Енергія - Новояворівськ" та ТзОВ "Енергія - Новий Розділ" невідкладно вжити заходів щодо відновлення роботи об’єктів теплопостачання у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

«Основне питання – це забезпечення гарячим водопостачанням і початок опалювального сезону у містах Новояворівськ і Новий Розділ. На цей момент ще треба отримати номінації і угоду на газопостачання, укомплектувати відповідною кількістю спеціалістів ті компанії, що здійснюватимуть теплопостачання, а також провести всю технічну підготовку для фізичного початку опалювального сезону. Ключова відповідальність за початок опалювального сезону лягає на компанію «Гарант-Енерго М», яку визначили управителем майна в Новому Роздолі та Новояворівському. Але без допомоги тих працівників, які працювали на ТзОВ НВП "Енергія - Новояворівськ" та ТзОВ "Енергія - Новий Розділ" розпочати опалювальний сезон буе складно», - зазначив під час комісії голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Окрім того, сьогодні в Новому Роздолі та Новояворівську, відбудуться робочі наради щодо відновлення роботи теплопостачальних підприємств.

 

Олег Синютка підписав розпорядження про початок опалювального сезону

Сьогодні, 19 жовтня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підписав рекомендаційне загальнообласне розпорядження про початок опалювального сезону.

«З понеділка синоптики прогнозують суттєве зниження температури, дощі і зрозуміло, що з понеділка ми інтенсивно розпочнемо опалювання зі шкіл і садочків, а після того - в оселях наших громадян», - зазначив Олег Синютка.

Як додав очільник області, Львівщина технічно готова до опалювального сезону.

«Як доповідали на апаратній нараді керівники житлово-комунальної галузі, в нас ситуація із технічним забезпечення на території всієї області є доброю », - додав Олег Синютка.

Звертаємо увагу мешканців області, що у випадку проблем чи інших непередбачуваних ситуацій, пов’язаних із початком чи перебігом опалювального сезону, слід телефонувати на гарячу лінію департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ОДА, за номером телефону: 276-17-94.

 

Мешканців області закликають обережно поводитись із газом та опалювальними приладами

Порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення - поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. Зокрема у зв’язку із перепадами атмосферного тиску під час коливання температури повітря порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що негативно впливає на роботу газового і пічного обладнання.

Відтак департамент з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА закликає мешканців області неухильно дотримуватись правил безпеки при використанні пічного і газового опалення

Під час використання для опалення газових приладів:

- у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

- у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

- не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Під час використання пічного опалення:

- упродовж всього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

- зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

До уваги користувачів побутових електронагрівальних приладів:

- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

 

На колегії розглянули питання виконання місцевих бюджетів

У четвер, 18 жовтня, у департаменті фінансів  відбулося засідання Колегії, на якому було розглянуто підсумки виконання місцевих бюджетів за 9 місяців поточного року, проблемні питання виконання місцевих бюджетів Львівської області у 2018 році та формування проектів місцевих бюджетів на 2019 рік.

На Колегії були присутні представники департаменту фінансової політики Львівської міської ради, начальники фінансових управлінь райдержадміністрацій, міських рад та керівники фінансово-бухгалтерських служб об’єднаних територіальних громад.

Обговорено проблеми збалансування місцевих бюджетів області шляхом виявлення резервів зі збільшення надходжень податків і зборів, впорядкування та оптимізації мережі та видатків бюджетних установ, ефективного використання наявних місцевих ресурсів.

Також у роботі Колегії взяли участь представники західного офісу Державної аудиторської служби, які проінформували про основні порушення у витрачанні бюджетних коштів виявлені при проведенні аудитів місцевих бюджетів та наявні резерви збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

 

 

18.10.2018

 

В області триває реалізація проекту «Просвітницькі зустрічі: сторінками історії до викликів сьогодення»

Сьогодні, 18 жовтня, у місті Городок на Львівщині за участі представників громадськості з Городоцького, Пустомитівського та Самбірського районів області відбулася зустріч в межах реалізації проекту «Просвітницькі зустрічі: сторінками історії до викликів сьогодення».

Схожі зустрічі вже відбулися в Радехівському, Буському, Кам’янко-Бузькому, Жовківському та Яворівському районах. Наступна зустріч запланована у місті Судова Вишня Мостиського району.

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА метою зустрічей є просвітництво та активізація громадянського суспільства, активних мешканців ОТГ, шляхом впровадження неформальних методик роботи (поєднання історичного аналізу та актуалізація сучасних потреб) задля виховання свідомих, суспільно активних громадян, їх подальшого всебічного розвитку та самореалізації. Зустрічі також покликані до глибшого пізнання та розуміння історичного шляху України з орієнтацією на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Організатори зустрічей - «Центр просвітництва та розвитку людини» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

 

На Львівщині відзначили День кухаря

Сьогодні, 18 жовтня, біля ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг» відбулося святкування Дня кухаря.

З вітальним словом до студентів, викладачів та гостей свята звернулася директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

«Професія кухаря завжди була затребуваною. Вірю, що інтерес до цієї професії буде і надалі. Тому щиро вітаю тих, хто має дотичність до цього свята. Безперечно, хочу побажати вам завжди дивувати своєю майстерністю, своїми задумами і, напевно, побажати ще натхнення. Бо без натхнення, без якоїсь хорошої ідеї важко втілити бажане і важко передати свій досвід», - зазначила Любомира Мандзій та виголосила слова подяки за підготовку кухарів, які в подальшому стають висококваліфікованими, репрезентують Україну на міжнародних конкурсах і показують хороші результати.

Також за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді та з нагоди Дня кухаря Любомира Мандзій вручила директорам професійних навчальних закладів та майстрам виробничого навчання почесні грамоти Львівської обласної державної адміністрації та департаменту освіти і науки ЛОДА.

Святкову атмосферу заходу створили міні-інсценізація професії «Кухар», вікторина, художня пауза та різні майстер-класи.

 

В межах Київського Міжнародного економічного форуму презентували конфіндустрію Італії в Україні

Сьогодні, 18 жовтня, у Києві стартував Міжнародний економічний форум. В межах форуму відбувся круглий стіл «Україна-Італія» на якому презентували конфіндустрію Італії в Україні. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Конфіндустрія – представницька асоціація компаній, покликана захищати інтереси підприємців у галузі промисловості та послуг. Відтак, конфіндустрія Італії в Україні допомагатиме українським підприємствам виходити на ринок Італії, а також італійським підприємствам експортувати на український ринок.

Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА створення конфіндустрії Італії в Україні є продовженням співпраці торгової місії до Італії, яка відбулась 26-29 вересня. Президентом Конфіндустрії є Марк Тосон.

Зазначимо, що Київський Міжнародний економічний форум триватиме до 19 жовтня.

 

Представників об’єднаних територіальних громад навчали енергоефективності

Сьогодні, 18 жовтня у Львівській області в с. Зубра за участю представників ОТГ відбувся семінар «Комплексний підхід до енергоефективності в об’єднаних територіальних громадах».

Організатори заходу: представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та ГО «Енергійна країна».

Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження

Учасникам семінару розповіли про успішні приклади реалізації енергоефективних проектів в громадах, інструменти підтримки таких проектів з боку держави, фінансові механізми залучення міжнародної матеріально-технічної допомоги та можливі напрямки впровадження заходів з підвищення енергоефективності у будівлях.

В межах семінару в департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження обговорили перспективи впровадження енергоефективних проектів на Львівщині та задекларовали механізми співпраці в цьому напрямку.

 

Аграрії Львівщини продовжують посівну кампанію озимих культур

Станом на 18 жовтня сільськогосподарськими підприємствами області зібрано гречки 4,6 тис.т на площі 3,8 тис. га (92,0%); соняшника – 76,9 тис.т на площі 32,4 тис. га (97,3%), сої – 128,8 тис.т на площі 45,3 тис.га (88,1%), кукурудзи – 145,7 тис.т на площі 14,9 тис. га (44,4%), цукрових буряків – 364,4 тис.т на площі 6,1 тис. га (53%).

Разом з тим аграрії дбають і про майбутні врожаї. Сільськогосподарські виробники продовжують підготовку грунту та посів озимих культур під урожай наступного року.

На сьогоднішній день озимих зернових культур посіяно на площі 112,2 тис. га (94,7 % до прогнозованих площ), в тому числі озимої пшениці - 85,0 тис. га (92,6%); озимого ячменю - 24,5 тис. га (100%); озимого жита -2,1 тис.га (100%).

 

"Смак українських Карпат" зібрав мандрівників у Шевченківському гаю

Гастротур, що сьогодні тривав на Львівщині, завершився у Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького у Львові.

Після відвідин  фермерського господарства «Західний Равлик», що у Солонці, агротуристичного кластеру «ГорбоГори» та рибного господарства «Карпатський Водограй» у Пустомитах, а також фермерського господарства "Агротем" у селі Селисько, тур фінішував у музеї дегустаціює «Смак українських Карпат» .

В межах дегустації «Смак українських Карпат» представили регіональні продукти Львівщини, Закарпаття, Прикарпаття та Буковини.

«Смак українських Карпат» - це спілка фермерів, що почала працювати у 2014 році. Вона охоплює великий асортимент сільськогосподарської продукції (сировину і перероблену продукцію).

 

Гастротур фермерським господарством "Агротем": аеротерапія та натуральні продукти

Учасники Гастротуру, що сьогодні триває на Львівщині, відвідали фермерське господарство «Агротем»,  у селі Селисько, Пустомитівського району.

На фермі гостям рекомендували спробувати аеротерапію, погодувати птицю, кіз і коней, та продегустувати натуральні продукти: йогурти, бринзу, яйця, м’ясо тощо.

«У нас сімейна ферма, зараз тут є 70 дійних корів та 80 телят і нетелів. Ферма працює із 2014 року і реалізовують свою продукції у різних супермаркетах Львова.Окрім того, ми займаємось розведенням спортивних коней для навчання верховій їзді», - розповів засновник господарства Олег Темчишин.

Гастромандрівників господарство готове приймати із квітня по жовтень.

 

Львівщина отримала чергову партію "пакунків малюка"

Сьогодні, 18 жовтня, Львівська область одержала четверту та п`яту партію «пакунків малюка» у кількості 924 штуки.

«Пакунок малюка» безкоштовно надають породіллі у межах дії постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами.

Весь комплект упакований в коробку-колиску з міцного картону, розміром 43×70×27 см. Зазначену коробку виготовляють з міцного гофрокартону  та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки.

Потреба області на вересень 2018 р – січень 2019 р становить більше  8 000 «пакунків малюка».

Зазначимо, мами, що народили дітей і вже виписалися з пологових будинків із 1 вересня, зможуть отримати свій «пакунок малюка» відповідно до написаних заяв в пологових будинках та органах соціального захисту населення області.

 

Львівщина долучилась до Всесвітньої акції «Хода за свободу»

Сьогодні, 18 жовтня, на Львівщині відбулась Всесвітня акція «WalkforFreedom/Хода за свободу». Мета заходу - привернути увагу суспільства  до проблеми торгівлі людьми, ознайомити мешканців області з її основними формами та ризиками.

«Проблема торгівлі людьми на сьогодні є дуже актуальною. І є велика ймовірність будь-кому з нас втрапити в таку ситуацію. Тому сьогодні, коли Європа відзначає День протидії і боротьби з торгівлею людьми, ми провели ходу, щоб привернути увагу мешканців Львівщини до цієї проблеми. На Львівщині станом на сьогодні встановлено вже 28 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми.  І найбільша кількість статусів це трудова і сексуальна експлуатація. Ми також не повинні забувати про такі види експлуатації як втягнення в злочинну діяльність, вилучення та продаж органів, втягнення в примусове жебрацтво. Вважаю. Що кожен з нас на своєму місці повинен робити все, щоб мінімізувати таку небезпеку. Також ми хотіли привернути і увагу роботодавців, адже заробітна плата в конвертах, сумнівні умови, відсутність належного соціального пакету веде до того, щоб люди погоджуються на пропозиції, які можуть стати для них небезпечними», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Відтак, учасники акції у темному одязі з чорними парасольками із надписом «WalkForFreedom» та наліпками «ПроДІЙ торгівлі людьми» пройшли ходою вулицями Львова за маршрутом:   вул. Університетська - вул.Словацького - вул.Дорошенка - пл. Ринок - вул. Руська - вул.Винниченка (сквер "На Валах").

Акція «WalkforFreedom/Хода за свободу» відбулась під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та Львівської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що торік  до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. В Україні у 2018 році до цієї акції долучаються усі обласні центри та міста країни. Зокрема на Львівщині акція відбувається в усіх районних центрах та містах обласного значення.

 

 

17.10.2018

 

Христина Погранична – «срібна» призерка Олімпійських ігор

Львівська гімнастка Христина Погранична стала «срібною» призеркою ІІІ юнацьких Олімпійських Ігор в Буенос-Айресі. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Відтак, за підсумками виступів у чотирьох вправах, зі стрічкою, булавами, обручем і м'ячем, Христина Погранична набрала 65,100 бали, що дозволило їй піднятися на другу сходинку п'єдесталу в олімпійських іграх. «Дуже задоволена здобуттям цієї срібної медалі. На шляху до неї зроблено чимало. Так, сьогодні були помилки, які могли б завадити мені посісти місце на п'єдесталі, але я дуже рада, що впоралася й змогла довести, що гідна медалі ЮОІ. Хочу висловити щирі слова подяки моєму тренеру Ірині Рудій та багатьом іншим тренерам з України, які працювали зі мною, вірили в мене, допомагали. Дякую, Україно, за таку чудову підтримку!», - зазначила Христина Погранична.

 

У Львівській ОДА відбувся круглий стіл з питань альтернативної енергетики

Сьогодні, 17 жовтня, у Львівській ОДА відбувся круглий стіл «Біоенергія і село. Наука та практика. БезАльтернативний шлях до Альтернативної енергетики».

Серед учасників заходу – представники профільних департаментів Львівської ОДА, наукових установ, громадської організації «Кластер Енергії», сільськогосподарських підприємств. «Ми сьогодні маємо позитивну динаміку по вітру, сонцю, наступним кроком мають бути проекти пов’язані з біомасою, біотеанолом і тими сучасними речами, які можна реалізовувати в області. Сьогоднішній круглий стіл є важливим для розуміння куди далі рухатись, адже ресурси на Львівщині є. Ми бачимо позитивні зрушення в сільському господарстві і тут ми розуміємо, що маємо ресурс для запровадження котелень на альтернативному виді палива. Також це розвиток дрібного і середнього підприємництва в галузі АПК і тут також є можливості для реалізації різноманітних проектів. Тут важливо працювати в партнерстві»,- зазначив у вітальному слові перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Відтак, в межах зустрічі розглянули теми «Еволюційні передумови сталого розвитку енергетично самодостатньої Львівщини», «Стан та перспективи розвитку відновлювальної енергетики в сільському господарстві», «Шляхи підвищення ефективності переробляння деревини підприємств лісового господарства», «Проект біогазового комплексу».

Також заступник дииректора-начальник управління паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет розповів присутнім про стимули програми енергозбереження для розвитку відновлювальноі енергетики, в тому числі, для біоенергетики, а виконавчий директор ГО «Кластер Енергії» Василь Прусак презентував плани спільних дій для Кластеризації розвитку напрямку «Біоенергетика».

 

На Львівщині відбудеться Чемпіонат світу з бодібілдингу

Львівщина готується приймати Чемпіонат світу з бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу WABBA INTERNATIONAL, на який приїде до 400 атлетів.

«Чемпіонат світу - знаменний захід, і ми здобули право проводити такий чемпіонат завдяки досягненням наших спортсменів та високому рівні усіх попередніх змагань. Ми виконали всі умови та вимоги, попри конкуренцію з боку Афін та Барселони. Розглядаємо дві арени, де може відбутися чемпіонат, і ми очікуємо представників із 50 країн-учасників», - зазначив керівник Української федерації бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу WABBA України Святослав Шеремета.

Чемпіонат відбудеться 14-16 червня 2019 року. На відміну від кубків Європи чи локальних чемпіонатів у Чемпіонаті світу буде категорія «Професіонали», позмагатись в якій приїжджають зірки світового рівня. Окрім того, 18 листопада на Львівщині відбудеться також Відкритий чемпіонат України WABBA 2018, що стане генеральною репетицією перед чемпіонатом світу 2019 року. Довідково: WABBA — всесвітня аматорська асоціація бодібілдингу — була створена легендою бодібілдингу, конкурентом Арнольда Шварценеггера, чемпіоном Сержем Нубретом ще в 1975 році після змагань «Містер Олімпія».

З того моменту, WABBA стала однією з найбільших федерацій бодібілдингу у Світі. WABBA України була створена 2009 року й сьогодні провадить свою діяльність по всій країні. Найбільшими здобутками федерації є перше командне місце на найпрестижнішому турнірі MR. & MS. UNIVERSE 2017 року та проведення Відкритого чемпіонату Європи WABBA INTERNATIONAL 2018 року у м. Львові

 

Завдяки проведенню профілактичних рейдів в області 47 дітей повернули у сім’ї

Спільно з представниками ювенальної превенцїі, центром соціальних служб та іншими суб’єктами соціальної роботи на місцях провели 934 профілактичних заходи, під час яких виявили 98 неповнолітніх осіб.

«Цього року уже втретє ми підбиваємо підсумки таких рейдів. Разом з соціальними службами ми виявили 98 неповнолітніх дітей, з яких 87 - на вулиці, а 11 дітей вилучали із сімей, де була така потреба.

Під час рейдів обстежили різні місця, ініціювали притягнення до відповідальності 7 посадових осіб та майже три сотні батьків», - зазначив керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. За підсумками проведення рейдів у сім’ї повернули 47 дітей, у медичні заклади влаштували 37 дітей, 14 дітей влаштували у притулки.

Також як розповів начальник сектору превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Львівській області Віктор Новачук під час рейдів склали 54 протоколи за реалізацію тютюнових та алкогольних товарів неповнолітнім особам, в 11 батьків притягнули до відповідальності за те, що діти не розпочали навчання.

 

Олег Синютка проінспектував хід робіт реконструкції Собору святого Юра

Сьогодні, 17 жовтня, відбулась виїзна нарада щодо реконструкції Собору святого Юра за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Зазначимо, що цьогоріч з державного бюджету на реконструкцію виділили 20 мільйонів гривень з державного бюджету. Завдяки цьому фінансовому ресурсу планують прокласти інженерні мережі. Окрім того, впорядкують оглядову терасу, верхній обхід навколо Собору, прокладуть каналізаційні мережі тощо. Роботи здійснює ТОВ "Підприємство "Турист". Відтак, Олег Синютка оглянув хід робіт, які виконує підрядник.

Довідково: Архикатедральний собор святого Юра у Львові — собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Розташований на Святоюрській горі, за адресою: площа Святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772). Багатовікову архітектурну історію Святоюрського монастиря умовно можна поділити на два великі періоди відповідно до історії його головної споруди. Перший період тривав майже півтисячоліття — від початків чернечої оселі приблизно до середини XVIII ст., — завершився руйнацією старого храму. Другий період розпочався з будівництва нового собору, яке згодом стало новою точкою відліку в цілеспрямованому формуванні майбутнього ансамблю. Завершився він у XIX ст., коли з'явилася остання з існуючих нині будівель.

 

В області триває будівництво пам’ятника героям ЗУНР

Сьогодні, 17 жовтня, голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув хід робіт зі зведення монументу героям Західноукраїнської Народної Республіки.

Пам'ятний знак постане на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину, оскільки саме з цією вулицею пов’язані події першого і подальших днів листопада 1918 року. Відтак, Олег Синютка оглянув хід робіт на площі, де встановлять скульптурну композицію.

Зазначимо, крім спорудження пам’ятника, на Львівщині до 100-річчя ЗУНР триває кампанія з ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. Окрім того, з нагоди річниці утворення ЗУНР на Львівщині відкриють 30 інформаційних таблиць у населених пунктах, де було проголошено українську владу у листопаді 1918 року.

 

В області триває осінній призов до проходження строкової військової служби

На Львівщині триває призов громадян на строкову військову службу. Відтак до лав Збройних Сил України та інших військових формувань буде призвано 810 юнаків. Із залучення призовників лідирують Городоцький, Жовківський та Стрийський райони, в аутсайдерах – Старосамбірський та Сколівський райони, а також Львів, де до військоматів не з’явились понад півсотні призовників.

Про це сьогодні, 17 жовтня, повідомив військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату Олександр Тіщенко. «За три місяці призову плануємо набрати більше восьми сотень жителів Львівщини віком від 20 до 27-ми років. На сьогоднішній день область спроможна виконати завдання. До навчальних центрів Збройних Сил України уже вирушили три команди. Ситуація з осіннім призовом в районах області виглядає набагато краще, ніж в самому обласному центрі. До тих призовників, які не з'явилися до районних військових комісаріатів у 10-денний термін будуть застосовувати адміністративні заходи», - зазначив Олександр Тіщенко.

Військовослужбовців строкової служби не відправлятимуть до району проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі та на завдання з охорони й оборони важливих стратегічних об’єктів.

 

"Гаряча лінія області": більше 90 тисяч дзвінків з початку року

З початку року "Гаряча лінія області" опрацювала понад 90 тисяч телефонних дзвінків. Із них зареєстрували більше 40 тисяч звернень.

"Найбільше звернень прийняли з питань комунального господарства, дорожнього покриття, транспортного обслуговування. Найчастіше звернення надходили від мешканців Пустомитівського, Жовківського, Дрогобицького районів Львівщини ", - повідомив директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп`яник. У розрізі міст – найчастіше зверталися мешканці Львова, Червонограда, Борислава. Найбільше порушень термінів розгляду звернень громадян допустили у Львові. Зокрема, на сьогодні не відреагували на 175 звернень.

 

На Львівщині відзначили Міжнародний день білої тростини

Сьогодні, 17 жовтня, На Львівщині урочистим концертом і творчою виставкою відзначили Міжнародний день білої тростини.

Керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанні Вільшинська подякувала усім учасникам заходу за незламність духу і активну життєву позицію. "Поруч із вами сьогодні зібралися люди, які є щирі не лише у ваше свято, а які є щирі з вами повсякдень. Від імені голови обласної державної адміністрації і від імені всього колективу щиро бажаємо вам багато-багато років життя, якнайменше перепонів, суспільстві і в побуті, і бажаємо, аби мив сі разом жили у вільній мирній і незалежній Україні", - зазначила Маріанні Вільшинська.

Голова Львівської територіальної первинної організації УТОС Любов Кукуруза зазначила, що така акція спрямована привернути увагу громадськості до проблем людей із втраченим зором та посилити інтеграцію незрячих у суспільстві. Зазначимо, Львівська обласна організація УТОС налічує понад 2 тис членів,це особи з інвалідністю по зору I та II групи.

 

На Львівщині завершили реконструкції водопроводів за п'ятьма проектами

У межах реалізації Програми "Питна вода" на 2012 - 2020 роки у Львівській області передбачено виконання робіт з будівництва та реконструкції водопровідних мереж за 16 проектами. Відтак проекти мають охопити у м. Борислав, м. Трускавець, смт Брюховичі, населені пункти Городоцького, Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Золочівського, Кам'янка-Бузького, Миколаївського, Перемишлянського, Пустомитівського, Сокальського, Сатросамбірського та Яворівського районів.

Фінансування зазначених робіт здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 14,0 млн грн та коштів місцевих бюджетів в сумі 7,7 млн гривень. На сьогодні завершені роботи з реконструкції водопроводів за 5 проектами та тривають роботи на решті об’єктів. Після затвердження обласного бюджету на 2019 рік буде організовано конкурс проектів у межах реалізації Програми, на участь у якому органи місцевого самоврядування зможуть подати проекти з будівництва та реконструкції систем водопостачання.

 

«20 % зростання, яке ми маємо вже упродовж двох років демонструє добрі можливості для спільної роботи», - Олег Синютка на презентації Міжнародної торгової палати

Сьогодні, 17 жовтня, у палаці Залізничників, відбулася презентація Міжнародної торгової палати (ICC UKRAINE).

Учасників заходу привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Важливо сьогодні подумати над тим, як Львівщині використати ті можливості, які сьогодні має національний комітет Міжнародної торгової палати. Це спільна робота на збільшенням експорту нашої продукції на європейські та світові ринки. Адже сьогодні, щоб вийти на нові ринки потрібен якісний товар, хороший управлінський менеджмент самої компанії, посередник із доброю репутацією та сприяння органів державної влади. І Це той напрямок в якому ми рухаємось для підтримки експорту в області. І 1088 експортерів, які працюють на Львівщині і 20 % зростання, яке ми маємо вже упродовж двох років демонструє добрі можливості для спільної роботи в цьому напрямку», - зазначив Олег Синютка.

В межах заходу представили керівника Регіонального представництва Міжнародної торгової палати у Львівській області. Ним став Михайло Коропецький. Також учасників заходу ознайомили із перевагами співпраці підприємців з Міжнародною торговою палатою, візією діяльності Регіонального представництва, регіональною експортною політикою: напрямками та інституціями, впровадженням нової моделі регіональної промислової політики.

 

Управління юстиції нагадує: мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини

Захист прав найменших українців є пріоритетом як Міністерства юстиції, так і всього Уряду.

Умовами повноцінного виховання дитини є постійний контакт з батьками та контакт з іншими родичами. Тому під час підготовки другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває ми пішли на безпрецедентний для нашої держави крок. Ми урівняли можливості для виховання й спілкування з дитиною як того з батьків, з ким вона проживає, так і того з батьків, хто мешкає окремо від дитини. Зокрема, було гарантоване право того з батьків, хто живе окремо, бачитися з малюком.

Мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками та проживання їх окремо від дитини жодним чином не впливає на обсяг їхніх прав. Так само, як і не звільняє від обов'язків щодо дитини. Це саме той баланс, якого ми намагалися досягти в новаціях у рамках ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом та здійснюється всупереч інтересам дитини.

Якщо все ж таки склалася така ситуація, коли один із батьків забороняє іншому бачитися з дитиною, особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування. За відповідною заявою орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. Таке рішення є обов'язковим до виконання. У свою чергу, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, й надалі чинить перешкоди та ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає періодичність чи систематичність побачень з дитиною, можливість спільного відпочинку, можливість дитини залишатися у другого з батьків на певний строк, місце та час їхнього спілкування.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини. Підготувати усі документи допоможуть у наших центрах та бюро безоплатної правової допомоги.

Дізнатись, де розташований найближчий Центр можна на сайті http://legalaid.gov.ua або за телефоном гарячої лінії 0 (800) 213-103.

 

На Львівщині відкрили Регіональний навчально-практичний будівельний центр

Сьогодні, 17 жовтня, у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва відкрили навчально-практичний центр «Triora”. В навчальному закладі створена малярна майстерня, яка оформлена сучасними будівельними матеріалами TRIORA з дотриманням технологій нанесення. «Застосування сучасних технологій сприяють поліпшенню якості будівельних робіт, підвищенню продуктивності праці, зменшенню витрат матеріалів під час виконання робіт.

На базі навчально-практичного центру відбуватимуться семінари, на яких обговорюватимуть шляхи впровадження будівельних технологій при підготовці будівельників, а також майстер-класи на тему «Виконання декоративних робіт», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Майстри виробничого навчання та викладачі проходять курси за програмою «Декоративні малярні покриття», «Структурні штукатурки», завдяки яким підвищують свої професійні навички.

На підготовку відкриття навчально-практичного центру «Triora» використали 87 тисяч гривень. Для тренерів-фінансистів організували навчання із програмного бюджетування З метою підтримки впровадження програмно-цільового методу бюджетування на базовому рівні Міністерством фінансів України та Проектом "ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів" 16-17 жовтня організували навчання працівників місцевих фінансових органів та об′єднаних територіальних громад Львівщини, створених у 2018 році.

Після отриманих знань працівники фінансових органів області навчатимуть відповідних фахівців сільських, селищних і міських міст районного значення рад програмно-цільовому методу бюджетування, адже з 1 січня 2019 року усі бюджети формуватимуться і виконуватимуться з урахуванням вимог ПЦМ. Програмно-цільовий метод бюджетування – це поступовий відхід від системи виділення коштів на утримання установ до визначення пріоритетів, цілей і завдань бюджетної політики та спрямування коштів місцевих бюджетів на їх реалізацію.

 

11.10.2018

 

У Давидові відбудеться "Форум громад"

У п`ятницю, 12 жовтня, у селі Давидові відбудеться «Форум громад», участь в якому візьмуть представники об’єднаних територіальних громад Львівщини та інших областей України, представники влади, політики, експерти, науковці.

Запланований захід стане платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем, а також перспектив у громадах Львівської області у зв’язку з процесом децентралізації. Основною метою форуму є посилення ролі місцевого самоврядування у розвитку держави, формування позитивного іміджу громад, створення передумов культурного співробітництва та зміцнення контактів між мешканцями. У межах форуму відбудуться тематичні панельні дискусії і виставка-ярмарок, для голів ОТГ проведуть екскурсію Давидівською громадою. На форумі, зокрема, порушать питання розвитку об’єднаних територіальних громад Львівщини, стану та розвитку соціальної та культурної сфери в громадах.

Також представники громад на заході зможуть поділитися власним досвідом з тих чи інших важливих питань розвитку своїх ОТГ і познайомитися з успіхами своїх колег.

«На форумі представники громад зможуть поділитися своїми проблемами з представниками влади та громадських організацій, від яких частково залежить їхнє вирішення, і саме тому форум є надзвичайно важливим як для ОТГ, так і влади», – сказав консультант з юридичних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Віталій Корецький.

Організатори заходу – Львівська обласна державна адміністрація та Давидівська об’єднана територіальна громада. Партнери – Асоціація міст України, Львівський центр розвитку місцевого самоврядування, Леокераміка, Львівська освітня фундація, Головне територіальне управління юстиції у Львівській області.

 

Вперше на Львівщині відбудеться міжнародна молодіжна конференція країн Східного Партнерства Європейського Союзу

7-8 грудня 2018 року на Львівщині триватиме міжнародна молодіжна конференція Східного Партнерства Європейського Союзу, яка стане першим міждисциплінарним та міжінституційним діалоговим майданчиком для 120 молодих людей із шести країн Східного Партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна) з метою пошуку відповідей на питання: - чи уможливлюють участь молоді міжнародні та національні законодавчі ініціативи? - як дійсно працює участь молоді в країнах регіону Східного Партнерства? Чи можлива участь молоді без законодавчих для цього передумов? - як будувати співпрацю Молодь+Держава з метою кращого формування стратегічних рішень? Які вже існують успішні практики в Литві, Естонії, Німеччині, Франції та країнах Східного Партнерства? - як досліджувати питання участі молоді?

Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Європейська Комісія, Програма розвитку ООН в Україні, Форум громадянського суспільства Східного Партнерства в Україні (Робоча Група №4 «Контакти між Людьми»). Форма та деталі реєстрації – за посиланням: українською:https://goo.gl/forms/jaDzfKHwHnGuHvq22  англійською:https://goo.gl/forms/xx0WfhW83gjnFzsn2

У разі виникнення додаткових питань, будь ласка, контактуйте з організаторами заходу за цією електронною адресою: youthpart.on@gmail.com

Останній термін подачі заявок: 31 жовтня.

 

Олег Синютка привітав освітян з Днем Львівського національного університету ім. Івана Франка

Сьогодні, 11 жовтня, відзначають День Львівського національного університету імені Івана Франка. З цієї нагоди у навчальному закладі відбулось урочисте засідання Вченої ради.

Привітав викладачів та студентів голова Львівської ОДА Олег Синютка. «За кілька днів, 14 жовтня, святкуватимемо дуже важливі свята для кожного українця – День Покрови Пречистої Богородиці, день створення Української повстанської армії, День Українського козацтва, і, звичайно, День захисника України. Сьогодні всім зрозуміло – від наших друзів і до недругів, що українське військо не пропустить ворога далі на нашу територію. Але ми переможемо не лише силою нашої армії. Ми входимо у світ конкуренції за знання і майбутні перспективи. І Франковий університет має ким пишатися. Хочу, щоб ви усвідомлювали не лише можливості, які стоять перед вами, але й усю відповідальність. Тому що за вами – майбутнє України. І, як казав Андрей Шептицький, «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!», - наголосив Олег Синютка. Також указом Президентом України нагородили орденом за «За заслуги» ІІІ ступеня Петра Якібчука, професора кадри, декана факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Окрім того, почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» Степану Позняку, завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, «Заслужений працівник освіти України» Марті Мальській – завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, «Заслужений діяч науки і техніки України» - Андрію Богуцькому – професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка та Михайлу Гнатюку – професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору філологічних наук.

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагородили Михайла Микієвича – завідувача кафедри європейського права факультету міжнародних відносин, заступника декана факультету міжнародних відносин з наукової та виховної роботи ЛНУ ім. Івана Франка.

 

На Львівщині триває підготовка до відзначення Дня Захисника України

Освячення Будинку Воїна, зустріч побратимів, марш центральними вулицями Львова та реконструкція бою між УПА та НКВС – усе це організують до свята Покрови, Дня захисника України та Свята українського козацтва, які відзначатимуть 14 жовтня. Окрім цього, в усіх храмах області відбудеться Молебень за Україну, а на Личаківському кладовищі перепоховають воїнів Української Повстанської Армії та вшанують Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.

У неділю протягом дня на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку кожен охочий зможе оглянути військову техніку та зброю, а увечері на тому ж місці відбудеться перегляд фільму «Кіборги». Під час театралізованого військово-історичного дійства «Бій відділів УПА проти німецького «Вермахту» та підрозділів військ НКВД СССР» у парку «На валах» можна буде також ознайомитись із бойовою технікою часів ІІ Світової війни. До участі у відзначенні Дня Захисника України долучаться, волонтери, родини Героїв Небесної Сотні, добровольці україно-російської війни,ліцеїсти Героїв Крут та військовослужбовців Збройних Сил України.

 

Напередодні Дня Захисника України на Бущині освятили вишиванки-обереги для воїнів

Напередодні Дня Захисника України у Буському районі на Львівщині освятили вишиванки-обереги. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Кожна сорочка вишита індивідуальними та особливими орнаментами. «Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини.

Чоловічі сорочки майстрині вишили навколо горловини, на манжетах і близько розрізу на грудях. Наші предки вірили, що сорочка захищала чоловіка як воїна і захисника в бою від ворожої кулі і стріли. Вишитий воріт оберігав голову, манжети - руки, а вишивка на грудях – серце», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. 52 вишиванки-обереги передадуть воїнам, які боронять Україну на Сході та військовослужбовцям, які проходять лікування та реабілітацію у Львівському військовому госпіталі.

 

10.10.2018

 

У Львові ізраїльські спеціалісти проводять семінари з інклюзії для українських освітян

10 та 12 жовтня на базі Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» проводяться тренінги за участю ізраїльських фахівців для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та педагогічних працівників інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти Львівської, Волинської, Рівненської та Хмельницької областей.

Захід організований Міністерством освіти і науки України спільно з Посольством Держави Ізраїль та у партнерстві з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV. Спікерами тренінгів є психолог психологічної служби при муніципалітеті м. Єрусалиму Наталія Стуканова та педагогічний психолог Психологічної служби мерії Єрусалиму Ольга Цин.

Учасникам заходу проведуть семінари «Філософія інклюзії та система освіти як частина процесу інтеграції людей з обмеженими можливостями. Система переходу на інклюзивну/спеціальну освіту», «Моделі інклюзії, діагностика та умови успішної інклюзії. Диференційований підхід в системі освіти дітей з особливими потребами», лекції – «Алгоритм взаємодії психолого-педагогічних служб та школи і моніторинг розвитку дитини з ООП», «Модель освіти дітей з особливостями психофізичного розвитку в Ізраїлі», а також тренінги зі складання індивідуального плану дитини. «Зараз в Україні інклюзивна освіта динамічно розвивається – збільшується кількість дітей, які навчаються на інклюзії, активно створюються інклюзивно-ресурсні центри. Зокрема, на Львівщині прийнято рішення щодо створення 25-ти ІРЦ, на черзі – рішення щодо ще одного у Мостиському районі. Ми ставимо собі за мету забезпечити дітей з особливими освітніми потребами якісною освітою та створити умови для їх соціальної інтеграції», - наголосила директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій. Зазначимо, що системі інклюзивної освіти Ізраїлю притаманна низка низку цікавих системних речей. До прикладу, там діє механізм зворотної інклюзії – коли до спеціальних класів на деякі уроки приходять діти зі звичайних. Усе проходить у межах одного навчального закладу. Ізраїльські педагоги наголошують, що такий підхід до інклюзії допомагає запобігати булінгу ще на ранніх етапах. Школярі з різними порушеннями розвитку можуть навчатися в інклюзивному класі на доступних для них уроках. Якщо ж якийсь предмет є складним для дитини, то вона має індивідуальні заняття з асистентом вчителя. В Ізраїлі діють різноманітні центри для дітей від 0 до 21 року, вони організовані недержавними організаціями. У закладі, окрім персоналу, працюють також волонтери, і тільки на 40 % такі центри фінансуються державою – це хороший приклад державно-приватного партнерства, налаштованого на спільне вирішення соціальних проблем суспільства. До Дня захисника України у школах області проводять патріотичні уроки У всіх школах області проводять патріотичні уроки з нагоди відзначення Дня захисника України та 76-ої річниці створення УПА. “Молодь повинна знати важливі історичні події становлення української держави. Подвиги воїнів УПА завжди залишатимуться прикладом для сучасних поколінь. Сьогодні українські Герої теж віддають своє життя за нашу державу і тому необхідно виховувати школярів у національно-патріотичному дусі”, - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Відтак у загальноосвітніх навчальних закладах області проводять уроки історії УПА, вікторини, квести, інформаційно-просвітницькі години про діячів державотворення, військових, Героїв національно-визвольної боротьби.

 

Понад 34 млн гривень - на фінансування «пакунку малюка»

Для надання одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «пакунок малюка» з обласного бюджету виділили 34,3 млн гривень. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Кошти перерахували департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що першу партію «пакунків малюка» Львівщина отримала 21 вересня. «Пакунок малюка» безкоштовно надають породіллі у межах дії постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами.

 

У День захисника України транслюватимуть відеоролики про Збройні Сили України

У неділю, 14 жовтня, Львівщина урочисто відзначить День Захисника України та 76-ту річницю створення Української Повстанської Армії. Відтак, у центрі міста упродовж дня на екранах транслюватимуть відеокліпи про Збройні Сили України, кліпи проекту «Пісні війни», ролики про героїв АТО, заставки-вітання з Днем захисника України.

"Українські воїни продемонстрували на увесь світ, що українці здатні захистити свою державу. Ми маємо сильну армію, і День Захисника України – це ще одна можливість сказати "дякую" нашим Героям”, - зазначила т.в.о директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк. Нагадаємо, у День Захисника України проспектом Свободи пройде «Марш захисників України», участь у якому візьмуть понад 1200 військовослужбовців зі всієї Львівщини, учасники АТО та ООС, ветерани УПА, волонтери, реконструктори в одностроях УПА та козацькі громадські організації. Детальніше із повною програмою відзначення 76-ої річниці створення Української Повстанської Армії можна ознайомитись за посиланням.

 

1200 військових та понад 50 одиниць техніки: вулицями Львова пройде «Марш захисників України»

У неділю, 14 жовтня, у день, коли держава офіційно відзначає важливу дату – День захисника України проспектом Свободи пройде «Марш захисників України», участь у якому візьмуть понад 1200 військовослужбовців зі всієї Львівщини, учасники АТО та ООС, ветерани УПА, волонтери, реконструктори в одностроях УПА та козацькі громадські організації.

«Цей марш надзвичайно важливий з тої точки зору, що до нього долучені і учасники АТО, і волонтери, і добровольці. Усі, хто прийде цього дня у центр міста зможе відчути силу та міць нашого війська, що утверджується усе більше протягом останніх років», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Туркало. Відтак, вшанують усі покоління воїнів, які упродовж багатьох століть відстоювали мир і спокій рідної землі та захисників, які сьогодні відбивають атаки ворога.

У строю захисників пройдуть: 1. Львівське Крайове Братство ветеранів національно-визвольної боротьби. 2. Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, м. Львів. 3. 80-та окрема десантно-штурмова бригада, м. Львів. 4. 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила. 5. 703 інженерний полк, м. Самбір. 6. 704 полк радіаційного, хімічного, біологічного захисту, м. Самбір. 7. 15 полк реактивної артилерії, м. Дрогобич. 8. Повітряне командування «Захід», м. Львів. 9.16-а окрема бригада армійської авіації «Броди». 10. 12-а бригада Армійської авіації, м. Новий Калинів. 11. 184 Навчальний центр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, с. Старичі. 12. Міжнародний центр миротворчості та безпеки, с. Старичі. 13. Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України, м. Великі Мости. 14. 2-а Галицька бригада Західного територіального управління Національної гвардії України, м. Львів. 15. Львівський державний університет внутрішніх справ. 16. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. 17. Національна академія сухопутних військ. 18. Учасники АТО, ООС. 19. Волонтери. 20. Козацькі громадські організації.

Марш захисників України продовжать колони військової техніки – більше 50 сучасних зразків, які зараз представлені на озброєнні Сухопутних військ Збройних Сил України. Це, зокрема, повнопривідна бойова броньована машина ДОЗОР-Б, що виготовляється у Львові, високопрохідний та багатоцільовий автомобіль «Хаммер» із встановленим на ньому 12,7-міліметровим кулеметом ДеШеКаеМ, український бронеавтомобіль«СПАРТАН», що виготовляється в Кремечузі. Також на марші представлять трофейний танк Т-72, що в ході проведення АТО був захоплений українськими військовими та бойову машину Т-64БВ– модернізацію українських майстрів танкобудування із Харкова. Проспектом Свободи рухатимуться повнопривідні восьмиколісні бронетранспортери БТР-4Е «Буцефал», розроблені у Харкові, із встановленими українськими бойовими модулями «ПАРУС». Рух механізованої колони продовжать бронетраспортери БТР-80 та 70, а також БРДМ-2ДІ «Хазар» — українська бойова розвідувально-дозорна машина вироблена в місті Миколаєві. Також представлять Український бронеавтомобіль ShrekШРЕК, класу MRAP, протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П» на автомобілях із великою прохідністю Хаммер. На марші пройде артилерійський розвідувальний підрозділ, озброєний вітчизняним авіаційним комплексом «ФУРІЯ». У складі протитанкової колони – бойові машини 9П148 «КОНКУРС». Вулицями Львова рухатиметься рухомий підрозділ контрбатарейної боротьби AN/TPQ-48. На чолі артилерійського підрозділу пройде машина зі складу комплексу автоматизованого управління «Оболонь-А», розробником якого є підприємство «ЛОРТА». Львовом пройде мінометний взвод, на озброєнні якого – міномети 120 калібру, а також підрозділ вогневого ураження 122-мм самохідних артилерійських гармат 2С1 «ГВОЗДИКА». На марші буде також артилерійський підрозділ, до складу якого входять 122-мм гаубиці Д-30, 152-мм гармати-гаубиці Д-20 та 152-мм гаубиці МСТА-Б. Буксирують гармати потужні вітчизняні автомобілі КРАЗ, що також є на озброєнні українського війська. На проспекті Свободи представлять реактивні системи залпового вогню БМ-21 «ГРАД». Більш потужним зразком реактивної артилерії Сухопутних військ Збройних Сил України є 220-мм реактивна система залпового вогню «УРАГАН».

Також буде представлено самохідну пускову установку тактичного ракетного комплексу «ТОЧКА-У» та бронеавтомобіль МАЗ КАПСУЛА, призначений перш за все для доставки і перевезення особового складу чисельністю до 22 осіб.

У складі колони йтимуть санітарні автомобілі Хаммер та Богдан та реанімобіль РЕНО МАСТЕР, що призначені для евакуації пораненого особового складу. До складу медичного підрозділу включать реанімобіль ОПЕЛЬ ВІВАРО, отриманий як волонтерська допомога від церкви.

Ініціатором передачі автомобіля був отець Степан Сус. Завершить прохід техніки волонтерська мобільна стоматологічна клініка,розроблена та укомплектована всеукраїнським об’єднання стоматологів України за підтримки спільнот міста Львова та України.

 

Під час відкриття Будинку воїна представлять військовий стрій різних історичних епохх

У суботу, 13 жовтня, за день до Свята Покрови і Дня захисника України, у Львові на вулиці Короленка, 1-А відбудеться урочисте відкриття "Будинку воїна".

Під час відкриття присутні зможуть побачити українських захисників у формі часів Короля Данила, Козацтва, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української народної республіки та Української повстанської армії, а також форму сучасних військовослужбовців - Майданівців та учасників Антитерористичної операції. “Наш обов’язок - гідно віддати шану захисникам України, які оберігають кордони нашої держави. Запрошуємо усіх охочих, особливо молодь, прийти і подякувати нашим Героям, бо історію творить кожен із нас і тільки активною позицією і добрими справами ми зможемо збудувати міцну державу”, - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Осередок для АТОвців та учасників ООС створили спільними зусиллями влади та громадськості замість російського культурного центру. Нагадаємо, на початку травня 2017 року Російський культурний центр примусово виселили з приміщення за адресою вул. Короленка, 1 а.

 

На Львівщині відзначили працівників Державного Реєстру виборців

Сьогодні, 10 жовтня, у Львівській ОДА відбулася нарада з органами ведення Державного реєстру виборців.

В межах наради працівників реєстру привітали із 9-ою річницею від дня створення. «Ви мусите мати ясний розум, тверду руку, адже ми з вами повинні пам’ятати, що наступний рік буде непростий. Працювати доведеться багато, наполегливо і, для цього потрібні терпіння та сила», - зазначила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Окрім того, за сумлінну працю, високу професійну майстерність та з нагоди 9-річчя створення Державного реєстру виборців подяку голови облдержадміністрації оголосили п’ятьом фахівцям галузі. Зазначимо, що на Львівщині нараховується 34 відділів ведення Реєстру.

 

09.10.2018

 

У межах відзначення Дня Захисника України відбудеться урочиста посвята в ліцеїсти

У неділю, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України, у центрі міста відбудеться урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Цього дня на вірність Україні присягнуть кількасот юнаків.

Під час урочистостей також вшанують пам'ять ліцеїстів-крутян, які полягли на Сході України, при обороні незалежності нашої держави і тих, що полягли за Україну у 1918 році. «Також буде встановлено екран, на якому ми будемо демонструвати ролики про досягнення України та Збройних Сил України, аби кожен міг відчути свято», - зазначила директор департаменту з питань культури Маирослава Туркало. Також відбудеться урочисте проходження ліцеїстів під музичний супровід оркестру. Опісля, проспектом свободи пройде Марш Захисників України та виставка військової техніки та зброї.

 

У Львові встановлять меморіальний камінь на місці майбутнього пам’ятника Петру Сагайдачному

У п'ятницю, 12 жовтня, на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбудеться встановлення пам’ятного каменя на місці майбутнього пам’ятника Петру Сагайдачному.

Після церемонії закладання каменю відбудеться урочисте зібрання з нагоди Дня захисника України та святковий концерт в актовому залі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

"Сумлінні платники податків – 2017": на Львівщині відбулась церемонія нагородження переможців обласного туру

Сьогодні, 9 жовтня, відбулась урочиста церемонія нагородження переможців обласного туру Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків – 2017". Щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» Асоціація платників податків України започаткувала ще в 2011 році.

Метою Рейтингу є створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою і бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків. Основний задум Рейтингу – підвищити авторитет сумлінних платників податків в бізнесі,суспільстві та державі. Рейтинг відбувається у два тури – на регіональному та всеукраїнському рівнях.

Участь в обох турах добровільна та безкоштовна. Вже традиційно конкурс об’єднав практично всі сфери економіки та суспільного життя, адже спектр його номінацій доволі широкий: агропромислова галузь, будівництво і девелопмент, культура та спорт, інформація і телекомунікації, охорона здоров’я та соціальний захист, промисловість, науково-технічна діяльність, торгівля, фінансова і страхова діяльності та багато іншого.

Вищою Рейтинговою Комісією визначено переможцями Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017» 5 суб’єктів підприємницької діяльності у Львівській області. Присутніх привітав директор департаменту економічної політики Роман Филипів. «Сьогодні у розвитку української держави найважливішими є два пріоритети. Перший – це наша перемога над агресором і забезпечення територіальної цілісності України. Другий – економічне зростання та розвиток. Українська держава впродовж останніх років змогла продемонструвати хороший приклад, яким чином можна зміцнити свою обороноздатність, ми спромоглися створити українську армію, яка є боєздатною та яка боронить суверенітет нашої країни. Я вважаю, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити економічне зростання, розвиток промисловості та усіх сегментів життєдіяльності суспільства. У цьому контексті Львівщина виглядає досить показово. Ще у 2016 році ми розпочали роботу по супроводу інвестиційних проектів, зараз ми розпочали роботу по супроводу експортерів, намагаючись допомогти тим бізнесменам та суб’єктам господарювання, які виходять на зовнішні ринки і здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Ми прагнемо, щоб усі на території Львівської області відчували підтримку влади та не мали жодних перешкод у межах здійснення своєї господарської діяльності», - зазначив Роман Филипів. Окрім того, Роман Филипів наголосив на тому, що уже 2 роки поспіль у нас спостерігається зростання промислового виробництва, а також зберігається темп натходження податкових платежів до усіх бюджетів.

«У першу чергу, я думаю, що це все можливо завдяки вам, сумлінним платникам податків», - додав директор департаменту економічної політики Львівської ОДА.

 

08.10.2018

 

Компанії Львівщини запрошують до участі в торговій місії до Азербайджануу

27-30 листопада відбудеться торгова місія до Азербайджанської Республіки. Відтак, сектор з просування експорту департаменту економічної політики Львівської ОДА запрошує компанії Львівщини взяти у ній участь. В межах програми місії передбачені - зустрічі в форматі B2B організовані Торгово-Промисловою Палатою Азербайджанської Республіки, відвідання провідних підприємств регіону для обміну досвідом, проведення бізнес-форуму. Участь у місії відкрита для усіх компаній, зацікавлених у виході на ринок Азербайджану та є безкоштовною. Учасники самостійно покривають дорожні витрати та витрати по перебуванню в Азербайджані.

Зареєструватись для участі можна за посиланням.

Контактна особа: Христина Каліш – (032)261-27-13, loda.export@gmail.com

Організатори місії: Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації, Посольство України в Азербайджанській Республіці.

 

У селі Підгайчики на Самбірщині запрацював новий дошкільний заклад

Сьогодні, 7 жовтня, у на вулиці Сонячній у с. Підгайчики Самбірського району розпочав роботу новий заклад дошкільної освіти «Дивосвіт».

«Розвиток мережі закладів освіти – це звичайно, один із пріоритетів. Діти тут розвиватимуться і готуватимуться до наступних кроків у житті – це не може не тішити. Сьогодні ми спокійно лягаємо спати, зранку відводимо дітей у садок чи до школи в спокої і мирі, тут, у себе вдома. Бережімо наш мир, і молімось за хлопців, які за тисячу кілометрів від Галичини захищають наш спокій і тримають небо над нами», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Зазначимо, заклад розрахований на 45 дітей – 3 групи загального розвитку. Дитсадок має групи з денним перебуванням, одночасно може мати групи з короткотривалим та 10,5-годинним режимом перебування дітей.

 

У Жовтанцях завершився курс свідомих «Включайся!»

Упродовж 5-6 жовтня у с. Жовтанці Кам’янко-Бузького району проходив курс свідомих «Включайся!» для активної молоді району та ОТГ.

Впродовж двох днів учасники за традиційною програмою вивчали основи психології стресу, методи боротьби та опанування емоцій при небезпечних ситуаціях та концентрації сил на допомозі потерпілим. Тренінг провела Христина Мокрій – працівник Львівського обласного молодіжного центру. Також лікарі-практики - Михайло Незнановський і Володимир Рудик, розповіли про основні елементи невідкладної домедичної допомоги при кровотечі, укусах, порізах, особисту безпеку при пораненнях та серцево-легеневу реанімацію.

Учасники освоїли самооборону та прослухали курс по особистій безпеці, який провелиінспектори відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області – Богдана Лефменко, Ольга Яремчук та Дмитро Олійник. Інспектори ознайомили учасників із межами допустимої оборони, відповідальністю та самозахистом при небезпечних діях правопорушника. «Часто наш голос є найбільшою силою, тому необхідно розвивати в собі звичку постійної активності та правильної юридичної оцінки небезпечної ситуації, застосовувати необхідну самооборону, не перевищуючи при цьому допустимих меж та встановлених законом норм» - зазначили інспектори. Цей курс організований за результатами обласного етапу, який відбувся в серпні цього року для працівників відповідальних за молодіжну політику на місцях та є першим результатом в області за результатами проходження навчання.

Захід організований сектором молоді та спорту Кам’янко- Бузької райдержадміністрації та відділом культури, сім'ї, молоді та спорту Жовтанецької сільської ради.

Нагадаємо, що проект – це спільна робота департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, управління патрульної поліції Львівської області та ГО «Курси першої домедичної допомоги САВ», який спрямований на підвищення рівня особистої безпеки та свідомості молоді Львівщини.

 

На Жовківщині триває фестиваль-ярмарок "Гарбузова осінь"

Сьогодні, 7 жовтня, у селі Добросин, що на Жовківщині, розпочався фестиваль-ярмарок "Гарбузова осінь". Цьогоріч цей фестиваль урожаю організовують вже вдруге.

«Тішусь, що ми можемо похвалитись таким щедрим врожаєм, нашою родючою землею. Ми маємо дякувати нашим воїнам, які цю землю захищають за тисячу кілометрів від нас, за те, що сьогодні маємо можливість у мирі і добрі святкувати й працювати. Дякую господарям, які виростили цей врожай, адже кожен із вас знає, яка це нелегка щоденна праця. Добра вам, здоров’я, усіх гараздів», - звернувся до гостей та організаторів фестивалю голова Львівської ОДА Олег Синютка. На "Габузовій осені" учасники зможуть скуштувати гарбузової каші, печеної картоплі, фасолевої зупи та посмакувати іншими дарами осені.

Окрім того, у програмі фестивалю – виставка-продаж найкращої сільськогосподарської продукції Жовківського району; презентація овочевої кухні «Від гарбуза до квасолі»; бренд-шоу та концертна програма за участю колективів з Індії, Алжиру, Житомирщини, Тернопільщини, Київщини, Львівщини, творчих колективів Жовківського району; спортивні ігри та конкурси.

Гості фестивалю також можуть придбати різні сорти картоплі, цибулі, моркви, інших овочів.

 

Тисячі вірян долучились до молитовної вервиці вулицями Львова

У неділю, 7 жовтня, у Львовы розпочалась загальноміська вервиця. Молитовна хода стартувала біля храму Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) і пройде центральними вулицями міста до пам’ятника митрополита Андрея Шептицького.

На спільну молитву зібралися тисячі вірян, духовенство, громадські та релігійні організації, представників влади та освітнього і культурного середовища Львівщини, чернецтв, духовенство Львівської архиєпархії УГКЦ, студенти Львівської духовної семінарії святого Духа, Українського католицького університету та інших львівських вищих навчальних закладів. До молитовної ходи також долучився голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Передбачено п’ять зупинок молитовної ходи. Перша зупинка — Церква Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська, 7). Друга — Львівська Архікатедра Успіння Пресвятої Діви Марії (пл. Катедральна, 1). Третя — гарнізонний храм св. апп. Петра і Павла (зупинка на пр. Свободи біля храму). Четверта — пам’ятник Св. Юрію Змієборцю (вул. Листопадового Чину). П’ята зупинка — біля клінічної лікарні Львівської залізниці (вул. Листопадового Чину), і тоді завершення — на площі святого Юра. Детальніший маршрут ходи повідомлять згодом. Зазначимо, ходу супроводжуэполіція. Також передбачено ситуативне обмеження руху за маршрутом вервиці.

 

На Міжнародному економічному форумі розглянуть стратегію розвитку Карпат

Упродовж двох днів, 1-2 листопада, на Львівщині триватиме масштабна економічна подія - XVIII Міжнародний економічний форум.

Цьогорічний девіз форуму - «Львівщина - хаб можливостей!» об’єднає представників дипломатичних та бізнес-делегацій з України та закордону. Відтак, в межах форуму відбудеться панельна дискусія «Львівщина в контексті макрорегіональної стратегії розвитку Карпат». Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Учасники розглянуть питання формування інструментів об’єднання регіонів Карпат, досвід наявних макрорегіональних стратегій ЄС для формування та реалізації Стратегії ЄС для Карпатського регіону.

Окрім цього – питання промоції стратегії розвитку Карпатського регіону. Нагадаємо, що цьогоріч участь у форумі візьме понад 2,5 тисячі учасників із України та закордону.

 

Переможців міжнародного турніру серед дітей під опікою привітали із перемогою

Сьогодні, 8 жовтня, під час апаратної наради відбулось нагородження футбольної команди «Копа», якою опікується місія «Центр Опіки Сиріт» ЛА УГКЦ.

До складу команди входять різного статусу діти, в тому числі діти-сироти, діти з багатодітних сімей та діти з шкіл-інтернатів Львівщини. «Цей турнір, участь в якому беруть команди з різних країн, уже з 2011 року став традиційним. Перемога наших молодих футболістів вартує пошани. Тому варто віддати належне і самим спортсменам, і тим людям, які ними опікуються», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відтак, за високі спортивні досягнення, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту Львівщини та підняття престижу України на міжнародній арені оголосили подяку голови облдержадміністрації голові Центру опіки сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Роману Прокопцю та тренерові футбольної команди «Копа» Павлю Костюку.

 

Юних футболістів нагородили гербами та грошовими сертифікатами.

У галузі освіти цьогоріч планують реалізувати понад 400 мікропроектів Цьогоріч у галузі освіти планують реалізувати 416 мікропроектів. Cтаном на сьогодні завершили 320.

Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. “Загальна вартість мікропроектів понад 100 млн гривень. Програма проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку має на меті поліпшити матеріально-технічний стан об’єктів соціальної інфраструктури в населених пунктах, благоустрій територій та інші пріоритети"- зазначила Любомира Мандзій. За її словами, особливістю цієї програми є те, що обласний бюджет допомагає органам місцевого самоврядування, які на її виконання залучають кошти громади та спонсорські кошти на паритетних умовах.

 

АРХІВ НОВИН

 
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація