Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

20.01.2017

 

ЄБРР надає 135 мільйонів гривень кредиту компанії "Львівхолод"

135 мільйонів гривень довготермінового кредиту надасть Європейський банк реконструкції та розвитку провідному продуктовому рітейлеру – групі компаній "Рукавичка". Цей кредит, зі строком погашення у 6 років, допоможе компанії відкрити ще 42 нових магазини по усій території західної України, модернізувати та підвищити енергоефективність у всіх діючих магазинах, розширити логістичний центр, і, що важливо, створити додатково 1000 робочих місць.

Відповідну угоду між ТзОВ ТВК "Львівхолод" та Європейським банком реконструкції та розвитку підписали сьогодні, 20 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер та Богдан Козак – президент ТзОВ ТВК "Львівхолод". "Присутність у регіоні Європейського банку реконструкції та розвитку дає чіткий сигнал бізнесу та інвесторам: Львівщина є регіоном із позитивним інвестиційним кліматом, - зазначив очільник області Олег Синютка. - Щодо "Львівхолоду": ця компанія першою отримала кредит в українській валюті для української компанії за рахунок ресурсів ЄБРР. Це знакова подія, яка демонструє Львівщину як регіон, у якому динамічно розвивається бізнес. І ще одне: 70% товару, які реалізовуються через мережу "Львівхолод" – товари від місцевих виробників. Таким чином "Львівхолод" дає величезний поштовх для розвитку малих і середніх товаровиробників. Саме ця компанія стала на Львівщині промоутером середнього та дрібного бізнесу і дає можливість нашим підприємцям виходити на ринок".

Своєю чергою директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер, відзначив роботу Львівської облдержадміністрації у керунку покращення інвестиційного клімату у регіоні. "Це дає можливість групі компаній "Рукавичка", а також іншим підприємствам, рости та розвиватися, - додав він. - Хочу зазначити, що саме цей проект створює велику кількість робочих місць і генерує великі надходження до бюджету області. І ми це цінуємо. Але особливим приводом для радості і гордості є те, що даний проект – наш перший досвід, наше перше фінансування у національній валюті".

Також Шевкі Аджунер наголосив на тому, що впровадження цього проекту свідчить про постійну підтримку України та Львівщини зокрема: "Ми сподіваємось, що ми й далі поглиблюватимемо наше партнерство не лише з "Рукавичкою", а й іншими компаніями".

"Ми домовились про те, що департамент економічної політики Львівської ОДА надасть представництву ЄБРР в Україні перелік пропозицій, які б ми хотіли реалізувати у рамках приватно-публічного партнерства між громадами, бізнесом та ЄБРР, - додав Олег Синютка. - Для нас важливими є два напрямки: альтернативна енергетика та розвиток оптоволоконної мережі. Це необхідно для того, щоб у кожному населеному пункті люди могли за допомогою електронної послуги отримати такий самий сервіс як і у Львові".

 

Навесні у Львівському онкоцентрі встановлюватимуть сучасне діагностичне обладнання

Вже цієї весни у Львівському державному онкологічному лікувально-діагностичному центрі можуть встановити сучасне медичне обладнання. Діагностичне обладнання постачатиме німецька компанія Siemens у межах реалізації субпроекту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області". Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА за результатами візиту експертів компанії SiemensHealthCare та Healhineers Siemens Ukraine.

Німецькі фахівці відвідали Львівський державний онкологічний лікувально-діагностичний центр. Предметом візиту був огляд приміщень онкоцентру, у якому планують встановити складне діагностичне обладнання. Іноземні гості, зокрема, оглянули приміщення комп’ютерної томографії, рентгенологічні кабінети, кабінет мамографії. Варто відмітити, що експерти відзначили хороший стан приміщень та високу ступінь їхньої готовності, оскільки більшість з них функціонують, як діючі діагностичні кабінети. Тому вже цієї весни компанія Siemens розпочне постачання медичного обладнання.

Нагадаємо, що 22 грудня 2016 року, у рамках реалізації спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" субпроекту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області", департамент охорони здоров’я ЛОДА підписав угоди на постачання медичного обладнання із компанією SiemensHealthCare GmbH (Німеччина). Загальна вартість цього обладнання – 4,7 мільйони євро.

Відповідно до укладених угод у заклади охорони здоров'я вже найближчим часом постачатимуть сучасне обладнання: КТ, ОФЕКТ КТ, флюорограф, С-арка, цифрові мамографи та УЗД апарати.

 

Минулоріч в області збудували та відновили понад 80 км лісових доріг

У 2016-му році державні лісництва збудували та відновили на Львівщині 82,8 кілометрів лісових доріг. Лідерами у цьому напрямку вже традиційно залишаються Сколівське, Славське та Турківське лісогосподарства.

Зокрема, торік за власні кошти держпідприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проклали 18,3 км доріг з твердим покриттям, 12,8 км ґрунтових доріг або земляного полотна, а також реконструювали та відновили 51,7 км. "Ми повністю виконали заплановані обсяги будівництва нових та відновлення раніше збудованих лісових доріг, - розповідає начальник управління Анатолій Дейнека. - Активна робота у цьому напрямку продовжується. І у 2017 році вже заплановано прокласти та реконструювати близько 80 кілометрів лісових доріг".

 

Львівські та німецькі лікарі реалізовуватимуть проект з управління медзакладами

Львівські та німецькі медики працюватимуть над спільним проектом у сфері управління закладами охорони здоров'я області. Про це повідомила т.в.о.директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак за результатами нещодавнього візиту до Німеччини.

Зазначимо, що днями делегація департаменту охорони здоров'я, за участю головних лікарів провідних медзакладів області та лікарів-експертів, побувала із дводенним робочим візитом у Німеччині. Представники області зустрілись із керівниками німецьких лікарських компаній Holthaus Consulting та Bredehorst CMM Clinic Medical Management Gmbh з метою співпраці та організації економічної моделі управління охороною здоров'я, а також аудиту медичної допомоги на Львівщині.

"Два дні роботи у Німеччині були інформативними і корисними. Попереду у нас дуже важливий проект, адже у світі уже давно знайшли вирішення більшості складних завдань, зокрема, у сфері медицини, - розповідає про результати візиту Ірина Микичак. - Це порядок, дисципліна, чесні правила, зрозумілі протоколи, прозорі податки, адекватний бюджет, обґрунтовані та виважені розрахунки на потреби медичних установ і працівників, справедлива оплата і, однозначно, чіткий контроль. За дні інтенсивної праці у Берліні і Нойруппіні ми мали нагоду переконатись, що і у нас це можливо. Сподіваємось, із допомогою німецьких фахівців нам вдасться відпрацювати економічно обґрунтовану модель управління охороною здоров'я в області".

Учасники делегації ознайомились з управлінням та організацією надання медичної допомоги у Німеччині, а також підготовкою кадрів у клініці Ruppiner Kliniken. Українська делегація продемонструвала своїм іноземним колегам презентацію про сучасну Україну, історію, культуру і традиції Львівщини, а також показала систему організації медичної допомоги у регіоні.

Зі слів директора компанії Кіма Крістіана Кьонігера, Німеччина, зокрема східна її частина, також мала проблеми в охороні здоров'я, які дуже подібні до українських. Вони обрали шлях неупередженого аналізу, моніторингу, впровадження економічно обґрунтованих рекомендацій та концентрації можливостей, тому країна досягла значного успіху у сфері охорони здоров'я.

Як зазначила Ірина Микичак, німецькі фахівці висловили зацікавленість у подальшій співпраці, реалізації спільних проектів у сфері менеджменту, економіки та охорони здоров'я. Тому для продовження роботи над спільним проектом у сфері управління закладами охорони здоров'я вже заплановано зустріч у Львові за участі обласного керівництва.

 

У Трускавці презентували першу сучасну URBAN-бібліотеку

У четвер, 19 січня, мешканцям Трускавця урочисто презентували нову URBAN-бібліотеку. Послугами переобладнаної на сучасний манер читальні зможуть користуватися близько 2000 відвідувачів.

Оновлені зали, комфортні умови, новітнє обладнання, передові технології – відтепер це все у вільному доступі трускавчан та гостей міста. На презентацію першої URBAN-бібліотеки завітав й голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, а також представники місцевої влади та громадськість.

Варто наголосити, що URBAN-читальню вдалось відкрити за кошти Державного фонду регіонального розвитку – 980 тис грн та співфінансування Трускавецької міської ради – 110 тис грн. Згідно із проектом традиційну бібліотеку пострадянського зразка у місті перетворили на сучасну "урбаністичну". Завдяки цьому громада міста отримала простір для реалізації цікавих, соціально-корисних, культурно-освітніх, інформаційних, пізнавальних та інших заходів. Також тут можна значно розширити комплекс бібліотечно-інформаційних послуг – організовувати круглі столи, конференції, семінари, майстер-класи, зустрічі з цікавими, видатними людьми, що приїжджають до Трускавеця, а також значно зекономити бюджетні кошти на комунальних послугах.

Зазначимо, у рамках проекту замінили вікна та вхідні двері на металопластикові, утеплили фасад. Крім того, реконструювали та відремонтували внутрішні стіни, підлогу та стелю; замінили існуючі внутрішні електромережі та електроопалення; облаштували санвузол та технічно-господарське приміщення; створили площадку для літньої тераси; відремонтували сходи та облаштували пандус; придбали техніку, обладнання, меблі.

 

У Львівській ОДА стартував конкурс молодіжних проектів у рамках програми "Молодь Львівщини"

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс з визначення проектів або заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2017 році з обласної програми "Молодь Львівщини" на 2016-2020 роки.

Конкурсні пропозиції подаються на розв'язання таких пріоритетних завдань:

-національно-патріотичне виховання дітей та молоді;

-поширення серед дітей та молоді здорового та безпечного способу життя;

-створення умов з метою працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді);

-утвердження громадянської свідомості й активної громадянської позиції дітей та молоді, в тому числі для молоді з числа внутрішньо переміщених осіб;

-забезпечення міжнародного молодіжного співробітництва;

-розвиток неформальної освіти.

Конкурсна пропозиція складається державною мовою та має містити:

-заяву про участь у конкурсі за формою встановленого зразка, за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності);

-копії свідоцтва про реєстрацію громадської організації, статуту (положення), скріплені печаткою (у разі наявності);

-копію документа, виданого територіальним органом ДФС не раніше ніж за 30 днів до дати оголошення проведення конкурсу, що підтверджує включення (на момент подання конкурсної пропозиції) інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

-опис проекту та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту, за формою встановленого зразка;

-листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);

-інформацію про діяльність громадської організації, зокрема досвід виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування громадської організації, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення, інформація щодо наявності бюджетних правопорушень протягом останніх двох років.

Максимально можливий обсяг бюджетного фінансування проекту (заходу) становить 75% від загальної суми кошторису витрат на реалізацію програми та не може перевищувати 30 тис грн.

Рівень виконання проекту (заходу) повинен бути обласний. Обласний рівень виконання проекту (заходу) - провадження проектної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області.

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 17 лютого 2017 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10-00 до 17-00 год. за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, к. 454. Контактний телефон (032) 261-27-40, e-mail: molodpol@gmail.com.

Із повним текстом оголошення можна ознайомитися - тут.

 

Педагоги області переймали досвід словацьких колег із лісового навчання, - проект FORSOC

Днями у Львові завершився семінар-тренінг з лісової педагогіки у рамках словацько-українського проекту "FORSOC: Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів".

Дводенні навчання відвідали представники обласного управління лісомисливського господарства та державних лісгоспів, які працюють у сфері лісового навчання і освіти школярів, а також педагоги шкільних і позашкільних навчальних закладів.

"Програма семінару передбачала теоретичну і практичну складові, у тому числі й роботу в групах, - розповідає начальник обласного управління Анатолій Дейнека. - А основною метою заходу було поширення кращого досвіду із сучасних підходів роботи з дітьми та молоддю серед лісівників Карпатського регіону, які залучені до системи шкільних лісництв".

Своїми напрацюваннями у сфері лісової педагогіки з українськими колегами поділилися "лісові" педагоги зі Словаччини та представники ГО "Форза". Учасникам семінару представили досвід Національного Лісового Центру (м.Зволен, Словаччина), а також навчальні матеріали та обладнання, які допомагають лісовим педагогам у їх роботі.

На завершення 35 представників лісового господарства і вчителів Львівщини отримали сертифікати за участь у семінарі-тренінгу. "Тренінг для всіх учасників став натхненням і обміном досвіду, який у подальшому буде застосовуватись у лісовому та екологічному навчанні українських дітей", - додав Анатолій Дейнека.

Зазначимо, що проект FORSOC реалізовує громадська організація Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "Форза" спільно із партнерами Словаччини, України та Норвегії в рамках програми: "SK08 Транскордонна співпраця" Норвезького фінансового механізму 2009-2014.

 

19.01.2017

 

У суботу на СКА відбиратимуть кандидатів до національної збірної Ігор Інвіктус 2017

Вже цієї суботи, 21 січня, у Львові стартує спортивне тестування на участь у національній збірній України Ігор Інвіктус 2017 року. На заході оцінюватимуть фізичний стан та готовність кандидатів, які подали заявку на участь. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

У Львові тестуватимуть представників Львівської, Рівненської, Волинської та Тернопільської областей. Загалом учасниками тестування будуть 38 спортсменів, серед яких військовослужбовці та ветерани, котрі отримали травми під час виконання службового обов’язку.

Кандидати змагатимуться у шести дисциплінах: стрільба з лука, легка атлетика, велоспорт на шосе, пауерліфтинг (важка атлетика), веслування на тренажері, плавання. Захід відбудеться на легкоатлетичному манежі з велотреком Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України, за адресою: м. Львів, вул.Клепарівська, 39 а. Початок о 10:00 годині.

Довідка: Ігри Інвіктус (Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, засновані принцом Гаррі Уельським. Слово Invictus означає "незламний", або "нескорений" і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли в собі сили до нових звершень. Перші Ігри відбулись 2014 року у Лондоні та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри у Орландо, а вже у 2017 році Ігри Інвіктус відбудуться у Торонто (Канада) і вперше українська команда військових візьме у них участь.

Для підготовки команди ІГОР ІНВІКТУС Україна в рамках Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції створена робоча група, до складу якої входять представники Міністерства оборони, Міністерства молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ, Прикордонної служби, Міністерства інформаційної політики, Міністерства соціальної політики, Національної гвардії, Агенції НАТО з підтримки та постачання, а також громадських організацій StratComUA і Pepelatz production.

 

Львівська філармонія запрошує на святковий концерт "Коляда"

У неділю, 22 січня, о 16:00 год у Львівські обласній філармонії відбудеться святковий концерт "Коляда" за участі Олександра Божика та Державної академічної хорової капели "Дударик". Про це повідомили у департаменті культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

За словами директора департаменту Христини Береговської, упродовж останніх років співаки капели сформували декілька вокальних формацій, які відвідують з колядою сотні домівок і несуть атмосферу святкового настрою усюди. "Найкращі пісні, які народжуються для таких проектів, презентують і на концерті, - розповіла очільниця департаменту. - "Дударик – назавжди" обіцяє потішити дивовижними колядами та несамовитим драйвом разом зі скрипалем Олександром Божиком та різдвяним оркестром". Крім того, вінок традицій, які наповнюють різдвяні свята, достойно доповнять і наймолодші "дударики" з кількома творами.

 

Львівщина у п’ятірці лідерів за створеними заповідними територіями

2016-го року в Україні створили близько 60-ти нових заповідних об’єктів на території 11-ти областей, загальної площею понад 230 тис гектарів. Одним із найактивніших регіонів у цьому напрямку стала Львівщина, де упродовж року створили чотири об’єкти природно-заповідного фонду на 636 гектарів. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

"Найбільшу активність зі створення заказників проявила Львівська та Тернопільська область, а також Донеччина, де у непростий військовий час були оголошені дві природно-заповідні території, відомі надзвичайною природною цінністю вже понад півстоліття", - розповідає директор департаменту Руслан Гречаник. За його словами, лише 11 областей проявили активність зі створення заповідних територій. Решта регіонів у 2016 році не створювали об’єктів природно-заповідного фонду.

В умовах анексії не створювали природоохоронні території й у АР Крим та у м. Севастополі. Загальна картина роботи у регіонах виглядає таким чином: 12 об’єктів у Тернопільській області, 10 у Київській (переважно окремі дерева), 5 у Вінницькій, 4 у Львівській, 3 у Сумській, 3 у Запорізькій, 3 у Черкаській, 2 у Донецькій, 2 у Закарпатській, 3 у Києві і 1 у Рівненській. Таким чином, упродовж 2016-го в Україні територію природно-заповідного фонду розширили на 230374,9 га, з яких 2180,324 га – 45 об'єктів місцевого значення, створені рішеннями обласних рад і 228194,6 га – 13 об’єктів загальнодержавного значення.

Окремо також додамо, що на Львівщині на сьогодні функціонує 357 об’єктів природно-заповідного фонду на понад 158 тис. га, що складає 7,2% від загальної площі області.

 

18.01.2017

 

Національний музей імені А. Шептицького долучиться до Міжнародного дня музейного селфі

18 січня Національний музей імені Андрея Шептицького візьме участь у святкуванні Міжнародного дня музейного селфі. Про це повідомили у департаменті культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Для участі у флешмобі потрібно прийти до музею і сфотографуватись із улюбленим експонатом. Зроблену світлину слід опублікувати у Facebook, Twitter чи Instagram із хештегом #MuseumSelfie та #LvivNationalMuseum.

Нагадаємо, що вперше цей день почали відзначати завдяки членам європейського проекту Culture Themes у січні 2014 року, які оголосили флешмоб із аналогічними завданнями.

 

Досвід аграріїв Львівщини перейматимуть у Донецькій та Київській областях

Упродовж двох днів, 16 та 17 січня, на Львівщині перебували делегації з Донецької та Київської областей. Фермерів, керівників кооперативних об’єднань, сільських голів із Донеччини та Київщини ознайомили із результатами діяльності в аграрному секторі регіону. Також вони побували на підприємствах та в сільськогосподарських кооперативах Львівщини.

Як повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз, гості побачили сімейні ферми "Покрова" Бродівського району, елеваторний комплекс "Колос Агро" та тепличне господарство, котрому немає аналогу на Заході України ТзОВ "Галіція Грінері" Буського району. Також вони відвідали сучасну лабораторію молока Львівської аграрної дорадчої служби та Львівську державну регіональну лабораторію ветеринарної медицини, оптовий ринок сільськогосподарської продукції "Шувар".

Родзинкою другого дня були відвідини ферми "Шеврет" Вілема Бернара у Мостиському районі. "Побачене – вражає, викликає повагу до людей, що реалізували не лише бізнес-ідею, а й свою мрію, - розповіла начальник управління прогнозування розвитку АПК департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації Наталії Бондаренко. - У всіх є знання та навики, які слід перейняти і використовувати підприємцям, що хочуть досягти успіху. Наше завдання – донести до сільських мешканців Донецької області всю отриману на Львівщині інформацію".

 

Сьогодні виборці Самбірщини отримають запрошення на перші вибори старост

Вже цього місяця, 29 січня, відбудуться перші вибори старост сіл Максимовичі, Лановичі та П’яновичі Бісковицької сільської ради об’єднаної територіальної громади Самбірського району. За 10 днів до цих виборів, тобто до сьогодні включно, дільничні виборчі комісії зобов’язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення. Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федір Алєйніков.

"Дещо раніше також завершилась реєстрація кандидатів на посади старост, - розповідає Федір Алєйніков. - На кожну посаду претендуватиме по одному кандидату. Усі вони – позапартійні самовисуванці". Додамо, що у голосуванні на перших виборах старост зможуть взяти участь понад 1300 виборців зазначених населених пунктів.

 

Wizz Air запускає новий рейс зі Львова до Вроцлава Лоукост

Wizz Air відкриває новий рейс зі Львова у Вроцлав. Про це представники авіакомпанії Wizz Air повідомили сьогодні, 18 січня, на прес-конференції.

Рейси запустять з 13 квітня 2017 року. Літаки будуть курсувати між двома містами двічі на тиждень у вівторок та суботу. Квитки вже є в продажу на офіційному сайті авіакомпанії. Вартість квитків – від 409 грн.

 

17.01.2017

 

Чеська компанія має намір збудувати на Львівщині сміттєспалювальний завод

Сьогодні, 17 січня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся з представником чеської компанії SMS CZ s. r. o., яка займається виробництвом обладнання в галузі екології, зокрема для переробки твердих побутових відходів.

У ході обговорення проблематики переробки відходів Петр Юрса висловив зацікавленість збудувати на Львівщині сміттєспалювальний завод. За його словами, фінансування планується залучити з данського інвестиційного фонду. "Ми попередньо розраховуємо на завод, який буде спалювати близько 300 тис тонн побутових відходів на рік. Спалювання однієї тонни сміття за попередніми розрахунками коштуватиме 30 – 40 євро за тонну", - повідомив гість.

Під час зустрічі йшлось також про можливість підписання тристороннього договору про наміри між Львівщиною, компанією SMS CZ s.r.o. і данським фондом на фінансування розробки відповідного проекту. "Давайте разом крок за кроком рухатися вперед", - підсумував очільник області.

Нагадаємо, що 10 грудня 2016 року стартував відкритий конкурс на будівництво та експлуатацію сміттєпереробного заводу. А 10 листопада минулого року Львівська ОДА представила три земельні ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу.

 

Перевізник звільнив водія, що кермував "під мухою"

Водія маршруту "Львів – Черляни", якого нещодавно затримали за кермом у нетверезому стані, звільнили з роботи. Порушника також позбавили права на керування транспортним засобом. Про це інформують у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА.

Нагадаємо, що 14 січня цього року працівники Патрульної поліції Львова затримали за кермом водія маршрутки у стані алкогольного сп’яніння. Він працював на маршруті "Львів – Черляни" та, як стверджує перевізник, лише проходив стажування. Патрульні зупинили нетверезого водія та відібрали посвідчення на право керування транспортним засобом за порушення статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння).

За скоєне водія також звільнили з роботи. Керівництво автотранспортного підприємства просить у пасажирів вибачення за інцидент, що стався на маршруті. Також перевізник зобов’язався ретельніше відбирати та контролювати своїх працівників задля уникнення подібних випадків.

 

Департамент екології запрошує на конференцію "Заповідна справа у Степовій зоні"

Упродовж 14 – 15 березня 2017 р на базі національного природного парку "Меотида" (м. Маріуполь, Донецька область) відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція "Заповідна справа у Степовій зоні України". Про це повідомляють у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Директор департаменту Руслан Гречаник назвав основні напрямки роботи конференції: історія заповідної справи в степовій зоні; сучасний стан природно-заповідного фонду, актуальні проблеми збереження природно-заповідного фонду; поширення червонокнижних, регіонально рідкісних видів, а також видів і оселищ Бернської конвенції у степовій зоні України та ін.

Слід зазначити, що за результатами конференції планується випуск збірки матеріалів. Для участі у конференції, на яку запрошуються усі охочі, на електронну пошту (nadmorski2016@gmail.com) організаційного комітету слід направити заявку до 1 лютого та матеріали не пізніше 15 лютого 2017 р.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до організаторів заходу за тел.: (097) 100-04-73, (044) 239-31-90, (067) 612-31-79.

 

Турнір з "диво-шашок" у Турці зібрав кращих юних шашкістів, - результати

Днями у місті Турка Львівської області завершився всеукраїнський командний дитячий турнір "Диво-шашки у сніжних Карпатах". Ці традиційні змагання Турківщина приймала вже одинадцятий раз поспіль. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Учасниками турніру стали 22 команди, загальною чисельністю 66 осіб віком від 7 до 13 років, із Києва, Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Житомирської, Закарпатської, Харківської та Рівненської областей, а також гості з Молдови (м. Бендери). Шашкові баталії також відбувались й в особистому турнірі серед 12 шашкістів першорозрядників та кандидатів у майстри спорту 2000-2003 р.н. Варто наголосити, що цього року турнір присвятили пам’яті колишнього учня школи-інтернату, легендарного українського воїна "БАРНІ" (Олександра Ільницького (Галаца)). Він загинув у зоні АТО, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Нагороджений посмертно орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Власне право першого ходу у шашковій партії отримала донька "Барні" Ксенія та його бойовий побратим із позивним "Ганс".

За результатами змагань перше місце посіла перша команда Вінницької області із загальним результатом 14 командних очок із 14-ти можливих. Друге місце зайняла команда Вінницької ДЮСШ №6 із результатом 12 очок, а третіми стали гості – команда Бендери-2 з Молдови (10 очок). Близькими до призових місць також були команди "Емільчене" Житомирської області, Київського палацу дітей та юнацтва та Турківської ДЮСШ "Юність".

У додатковому особистому турнірі перше місце серед юнаків посів Максим Долапчі (м.Бендери) – 13 очок, друге – Руслан Монич, третє – Іван Богдич (обидва м. Турка). Серед дівчат перше місце виборола Вікторія Прокопюк (м. Київ), друге – Надія Губа (м.Бендери), третє – Марія Шманенко (м. Київ).

Також цікаво пройшли бліцтурніри, коли кожен із учасників мав лише по 3 хвилини на партію + 3 секунди на хід. Призери отримали кубки, медалі та грамоти, а також цінні подарунки і солодощі. Всім учасникам змагань організували й цікавий змістовний відпочинок.

З детальною інформацією про турнір можна ознайомитись тут.

 

16.01.2017

 

Школи Львівщини та Азербайджану уклали угоду про співпрацю

Делегація департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, перебуваючи з робочим візитом в Азербайджанській Республіці, взяла участь у роботі третьої Міжнародної науково-практичної конференції на тему: "Міжнародний обмін досвідом – як засіб підвищення якості навчання".

"Поїздка в Азербайджан стала не тільки корисною, але й напрочуд насиченою, - повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. - За два дні в Баку встигли провести зустрічі в університетах та з очільниками управління освіти, детально ознайомилися з місцевими нововведеннями в системі освіти".

За словами посадовця, під час міжнародної зустрічі у рамках двох освітніх напрямків учасники підписали нові договори про співпрацю між трьома школами Азербайджану та двома районами Львівщини, ознайомились і відвідали чотири бакинські школи та провели зустрічі в Бакинському міському відділі освіти, у Бакинському державному університеті та в Хирдаланском муніципалітеті. Сторони обговорили нові можливості для розвитку освіти та інноваційних напрацювань. Йшлось також про зміцнення співпраці між навчальними закладами, інвесторами, органами місцевого самоврядування та іншими зацікавленими сторонами. У заході взяли участь директори і вчителі шкіл-партнерів, керівники освітніх установ, науковці, представники діаспори, медіа-експерти тощо.

Слід зазначити, що конференцію організовано в рамках Проекту "Міжнародний обмін досвідом" і проходила за підтримки Ради Освіти Азербайджанської Республіки та Львівської обласної державної адміністрації.

 

Українська збірна лідирує на Кубку світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з інвалідністю

За підсумками перших днів змагань паралімпійського Кубку світу з лижних гонок та біатлону, який триває в Турківському районі Львівщини, збірна України посідає перше місце в командному заліку. Про це повідомила заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба.

"Медалі вже здобули спортсмени 9 країн: Німеччини, Білорусі, Кореї, Франції, Австрії, України, Японії, Фінляндії та Китаю, - розповіла Оксана Вацеба. - У команди України – три золоті, два срібні та чотири бронзові нагороди. Паралімпійці України випереджають на трасах Західного спортивно-реабілітаційного центру НКСІ України команди Німеччини, Франції та Австрії". Так, на дистанції 20 км стоячи перемогу здобув представник України Ігор Рептюх.

А в перегонах на дистанції 15 км серед жінок в категорії стоячи увесь подіум був українським: золоту нагороду виборола Олександра Кононова, "срібло" здобула Юлія Батенкова, третє місце – Людмила Ляшенко. Серед жінок з порушеннями зору на тій же дистанції українки Оксана Шишкова та Ольга Прилуцька вибороли "золоту" та "бронзову" медалі. "Міжнародна паралімпійська родина вже відзначила високий рівень організації та проведення Кубку світу на Львівщині, який наша держава приймає вперше в історії, - зазначила Оксана Вацеба. - Україна довела, що має одну з найкращих у Європі баз із зимових паралімпійських видів спорту та здатна приймати міжнародні змагання високого рівня".

Повний графік змагань і перебіг подій на трасах можна спостерігати в прямій трансляції он-лайн за покликом: https://www.paralympic.org/nordic-skiing  

Змагання, у яких беруть участь 120 спортсменів з 18 країн світу триватимуть до 20 січня 2017 року.

 

Департамент з питань цивільного захисту ЛОДА нагадує правила безпечного купання на Водохреща

Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації закликає краян не забувати про власну безпеку, святкуючи Водохрещення.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, департамент рекомендує дотримуватись наступних правил:

-купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском;

-з собою варто взяти зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання;

-перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти, а от вживання алкоголю категорично заборонено;

-перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою;

-до ополонки необхідно підходити в зручному взутті: краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, слід пам’ятати, що доріжка може бути слизькою, тому потрібно йти повільно та уважно; -занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега та під доглядом рятувальників і медичних працівників;

-у воду варто занурюватись поступово. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;

-якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

-у воді варто бути не більше 30 секунд;

-при виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник;

-після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).

Департамент також звертає увагу організаторів проведення свята Водохрещення на те, що під час проведення заходів необхідно дотримуватися правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

Також організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть всю відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів.

 

"Гаряча лінія області" запрошує на роботу фахівців

Львівський обласний контактний центр шукає операторів "Гарячої лінії області".

Вимоги до кандидатів: вища освіта, вільне володіння державною мовою, стресостійкість. Досвід роботи не обов’язковий. Графік роботи: змінний. Контактний тел.: (098) 444 80 65.

 

Українська збірна лідирує на Кубку світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з інвалідністю

За підсумками перших днів змагань паралімпійського Кубку світу з лижних гонок та біатлону, який триває в Турківському районі Львівщини, збірна України посідає перше місце в командному заліку. Про це повідомила заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба.

"Медалі вже здобули спортсмени 9 країн: Німеччини, Білорусі, Кореї, Франції, Австрії, України, Японії, Фінляндії та Китаю, - розповіла Оксана Вацеба. - У команди України – три золоті, два срібні та чотири бронзові нагороди. Паралімпійці України випереджають на трасах Західного спортивно-реабілітаційного центру НКСІ України команди Німеччини, Франції та Австрії".

Так, на дистанції 20 км стоячи перемогу здобув представник України Ігор Рептюх. А в перегонах на дистанції 15 км серед жінок в категорії стоячи увесь подіум був українським: золоту нагороду виборола Олександра Кононова, "срібло" здобула Юлія Батенкова, третє місце – Людмила Ляшенко. Серед жінок з порушеннями зору на тій же дистанції українки Оксана Шишкова та Ольга Прилуцька вибороли "золоту" та "бронзову" медалі. "Міжнародна паралімпійська родина вже відзначила високий рівень організації та проведення Кубку світу на Львівщині, який наша держава приймає вперше в історії, - зазначила Оксана Вацеба. - Україна довела, що має одну з найкращих у Європі баз із зимових паралімпійських видів спорту та здатна приймати міжнародні змагання високого рівня".

Повний графік змагань і перебіг подій на трасах можна спостерігати в прямій трансляції он-лайн за покликом: https://www.paralympic.org/nordic-skiing 

Змагання, у яких беруть участь 120 спортсменів з 18 країн світу триватимуть до 20 січня 2017 року.

 

У ЛОДА підписали меморандум щодо вирішення проблем хворих на легеневу гіпертензію

У суботу, 14 січня, у Львівській ОДА підписали меморандум про співпрацю між громадською організацією "Асоціація рідкісного захворювання України – Легенева Гіпертензія" та Норвезькою Асоціацією Легеневої Гіпертензії у рамках першої пацієнтської зустрічі хворих на легеневу гіпертензію. Учать у заході взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

У вітальному слові він зауважив, що дуже важливою є спільна цілеспрямована діяльність представників влади, міжнародних організацій, громадських активістів, науковців та профільних спеціалістів у справі покращення якості й тривалості життя пацієнтів із таким серйозним захворюванням як легенева гіпертензія.

За словами керівника ГО "Асоціація рідкісного захворювання України – Легенева Гіпертензія" Оксани Куліш, Львівщина наразі є єдиною в Україні областю, де пацієнти з легеневою гіпертензією забезпечуються медикаментами. "Люди відчувають велику увагу з боку влади та громадськості. Це – приклад для інших регіонів нашої держави", - наголосила вона.

На думку керівника Норвезької Асоціації Легеневої Гіпертензії Холла Скари, підписання меморандуму – значний крок в об’єднанні зусиль для вирішення проблем хворих на легеневу гіпертензію. "Хвороба не має кордонів, і більшість методик лікування хворих на легеневу гіпертензію є однаковими для України та Норвегії", - наголосив Холл Скара. Після урочистого підписання документу пацієнти отримали фахові консультації від спеціалістів.

Слід зазначити, що на даний час у Львівській області в реєстрі налічується 48 осіб із легеневою гіпертензією, які потребують постійного забезпечення дороговартісними медичними препаратами. Так, у 2017 році з обласного бюджету заплановано виділити близько 4,5 млн грн на медикаменти для таких пацієнтів.

 

У Львові визначились кращі стрибуни у висоту, - результати Меморіалу Олексія Дем’янюка-2017

Вже стало доброю традицією розпочинати зимовий міжнародний змагальний сезон стрибунів у висоту у гостинному Львові. Зокрема, минулої суботи, 14 січня, у місті Лева звання кращого спортсмени виборювали на ХVІIІ міжнародному турнірі з легкоатлетичних стрибків “Меморіал Олексія Дем’янюка”. Ці змагання щорічно проводяться в пам’ять про відомого українського легкоатлета, майстра спорту міжнародного класу, учасника Ігор ХХІІ Олімпіади 1980 року Олексія Дем’янюка, який трагічно загинув у 1999 році. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

У програмі міжнародних змагань, за підтримки Федерації легкої атлетики України та Міністерства молоді та спорту України, відбулись юнацький та юніорський турніри зі стрибків у висоту, а також Гран-прі серед жінок та чоловіків. Загалом на легкоатлетичному манежі навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України за звання кращого боролись провідні атлети-стрибуни України та іноземні гості.

У змаганнях зі стрибків у висоту серед жінок перемогу святкувала рекордсменка світу серед юнаків у семиборстві Аліна Шух. Аліна зуміла підкорити висоту 186см. і на 2 сантиметри покращити. На три сантиметри нижчий результат показала срібна призерка турніру, фіналістка Олімпійських Ігор у Ріо Ірина Геращенко. На третій позиції завершила змагання представниця Херсонської області Дар'я Кучіна з результатом 180см.

У змаганнях Гран-Прі серед чоловіків перемогу здобув син Олексія Дем'янюка – Дмитро. Львів'янину для перемоги вистачило стрибнути 215 см.

На жаль, через травму далі продовжувати змагання львів'янин відмовився. Друге місце із результатом 210 см. посів представник Києва Владислав Дорофєєв. З таким самим результатом третє місце розділили двоє спортсменів: львів’янин Вадим Кравчук та киянин Сергій Спільняк.

ІСТОРІЯ ЗМАГАНЬ «МЕМОРІАЛ О. ДЕМ’ЯНЮКА»

Змагання «Меморіал О.Дем’янюка» започатковані у 1999 році, в пам'ять про відомого львівського легкоатлета, майстра спорту міжнародного класу, учасника Ігор Олімпіади 1980 року.

Першими переможцями були В’ячеслав Тиртишник (Київ) та Орися Мальчин (Львів).

Переможці турніру:

1999 р: В.Тиртишник (Київ) 222 см. О.Мальчин (Львів) 165 см.

2000 р: А.Соколовський (Вінниця) 225 см. В.Паламар (Київ). 190 см.

2001 р: А.Соколовський (Вінниця) 230 см. В.Стьопіна (Миколаїв) 191 см.

2002 р: А.Соколовський (Вінниця ) 225 см

2003 р. Д.Дем’янюк (Львів) 222 см. І.Коваленко (Б.Церква) 195 см.

2004 р. Д.Дем’янюк (Львів) 223 см. І.Коваленко (Б.Церква) 183 см.

2005 р: Змагання не проводилися

2006 р: О.Верютін (Вітебськ) 220 см. Н.Гапчук (Бердичів) 183 см.

2007 р: О.Верютін (Вітебськ) 220 см. Нестерчук (Вітебськ) 183 см.

2008 р: Д.Дем’янюк (Львів) 223 см. О.Холоша (Миколаїв) 190 см.

2009 р: О.Нартов (Харків) 220 см. В.Стьопіна (Миколаїв) 192 см.

2010 р. Д.Дем’янюк (Львів) 231см. О.Демидова (Миколаїв) 189 см.

2011 р. Д.Дем’янюк (Львів) 230см. О.Окунєва (Миколаїв) 189 см

2012 р. А.Проценко (Херсон) 231 см. Т.Бірюк (Миколаїв) 186 см

2013 р. А.Шустов (Москва) 223см. В.Добринська (Вінниця) 183 см

2014 р. А.Проценко (Херсон) 232 см. О.Окунєва (Миколаїв) 189 см

2015 р: Д.Дем’янюк (Львів) 220см О.Окунєва (Миколаїв) 192 см.

2016 р. Д. Яковенко (Кіровоград) 223 см. О.Окунєва (Миколаїв) 193 см.

 

НОК оголошує про проведення Всеукраїнського конкурсу спортивних програм "Світ спорту"

Національний олімпійський комітет України оголошує про проведення в 2017 році ХІІI Всеукраїнського конкурсу телевізійних спортивних програм "Світ спорту". Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Географія конкурсу, який має багату власну історію та набув великої популярності, охоплює всі регіони України. Журі, до складу якого входять професіонали телевізійної сфери, видатні спортсмени-олімпійці і спортивні працівники, очікуватимуть на роботи й готові прозоро й неупереджено оцінити конкурсні програми. Відзначимо, на конкурс можуть бути представлені різноманітні за жанром та формою спортивні програми або фільми, як спеціально підготовлені (за замовленням обласних відділень НОК України чи інших організацій спортивної спрямованості), так і ті, що вийшли в ефір протягом 2016 року та до припинення подачі – до 1 квітня 2017 року.

Роботи, що надійдуть на конкурс, будуть розглядатися у наступних номінаціях:

- за краще розкриття ідей олімпізму; - за краще розкриття теми "Особистість у спорті";

- за краще розкриття проблем у сфері фізичної культури і спорту;

- за краще висвітлення спортивного життя регіону;

- за творчий пошук.

Журі також визначатиме кращу авторську, режисерську та операторську роботи. Положення конкурсу та детальна інформація за покликом – http://noc-ukr.org/about/projects/konkurs-svit-sportu-/ , за довідками можна звертатися телефоном +380503520091 або e-mail: telekonkurs2015@gmail.com 

 

Яворівський національний природний парк запрошує усіх охочих на "Йорданське святкування"

У четвер, 19 січня, в день Хрещення Господнього Яворівський національний природний парк (Яворівський район Львівської області) організовує на своїй території традиційне дійство – "Йорданське святкування". Свято розпочнеться о 13:00 год. Про це повідомили у департаменті туризму та курортів Львівської ОДА.

Це величне свято уже дев’ятий рік поспіль збирає до семи тисяч учасників, які приїжджають сюди з усіх районів Львівщини та практично з кожної області України, а також туристи із окремих європейських країн і навіть США. Адже Йордан на річці Верещиці – це своєрідний підсумок різдвяно-новорічного святкування, яке супроводжується купанням в освяченій воді, виконанням колядок, щедрівок, смакуванням пампушків із запашним трав’яним чаєм, різними конкурсами.

Яворівський національний природний парк запрошує усіх охочих взяти участь у цьому заході і тим самим доєднатися до збереження давніх традицій, звичаїв та обрядів, розділити радість Христового Хрещення, спільно із вертепом та колядками повернутися у двотисячолітнє історичне минуле, а у купанні поєднатися із великою силою природи – водою! У програмі свята передбачено:

- освячення води;

- купання в ополонці;

- виступи вертепів;

- виступи фольклорних колективів;

- спільні колядки та щедрівки біля ватри;

- конкурси.

 

Директори департаментів Львівської ОДА публічно звітуватимуть про виконану роботу

З 23 січня директори департаментів Львівської обласної державної адміністрації звітуватимуть про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Першими прозвітують департамент фінансів, охорони здоров'я і економічної політики ЛОДА.

Звітування директорів депараментів будуть максимально відкритими і публічними. Відповідно на звіти запрошені представники громадської ради, створеної при відповідному департаменті, експертного середовища, науки, громадськості та керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення.

Графік проведення звітів керівників структурних підрозділів облдержадміністрації перед громадськістю про проведену роботу у 2016 році та перспективи на 2017 рік тут.

 

13.01.2017

 

У Львові відбудеться тестування кандидатів до національної збірної Ігор Інвіктус 2017

У суботу, 21 січня, на Навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові відбудеться перший етап відбору претендентів до збірної команди України на участь у Іграх Інвіктус – 2017 (Invictus Games). Збір учасників тестування розпочнеться о 10:00 год, початок заходу о 10:30 год. Про це повідомили в управлінні фізичної культури і спорту Львівської ОДА.

Українські військовослужбовці та ветерани військових дій, які отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків, поборються за право представляти збірну України на іграх, які відбудуться у Торонто (Канада) у вересні цього року. Таке перше в Україні тестування охопить 37 зареєстрованих військовиків із західних областей України. Робоча група вже напрацювала відповідні нормативи для визначення поточного стану та фізичних кондицій претендентів у шести видах спорту: легка атлетика, велоспорт, пауерліфтинг, стрільба з лука, плавання, веслування на тренажерах. Інші два етапи тестування відбудуться в Одесі та Києві. Відтак з поміж 163 зареєстрованих військовиків буде сформовано склад кандидатів до збірної, яка вже в березні проведе свій перший навчально-тренувальний збір.

Довідка: Ігри Інвіктус (Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями. Слово Invictus означає "незламний", або "нескорений" і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли сили до нових звершень. Перші Ігри відбулись 2014 року у Лондоні. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри у Орландо, а вже 2017-го року військові спортсмени втретє зустрінуться у Торонто.

 

На Львівщині дали старт зимовому Кубку світу серед спортсменів-паралімпійців

Сьогодні, 12 січня, у с. Яворів Турківського району Львівської області відбулось урочисте відкриття Кубку світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних перегонів та біатлону. В Україні ці змагання відбуваються вперше.

Старт змаганням світового масштабу дали віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, міністр соціальної політики України Андрій Рева, голова Львівської ОДА Олег Синютка та президент Національного параолімпійського комітету України Валерій Сушкевич. "Надзвичайно приємна і урочиста подія відбувається сьогодні в Україні! Вперше в історії паралімпійського і олімпійського спорту наша держава приймає етап Кубку світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних гонок та біатлону. 19 країн світу беруть участь у цьому заході", - сказав Павло Розенко, виступаючи на відкритті. Віце-прем’єр-міністр побажав учасникам змагань успіхів та спортивної вдачі, суддям – об`єктивності, тренерам – витримки. Він запевнив, що Уряд України і в подальшому вживатиме всіх необхідних заходів щодо підтримки розвитку паралімпійського руху в Україні.

Від імені Президента України усіх учасників світової першості привітав голова ОДА Олег Синютка. Він побажав спортсменам, які завтра розпочнуть змагання, чесної, безкомпромісної боротьби і перемог. "Те, що кубок світу відбувається на Львівщині є перемогою України. Ми продемонстрували усьому світу, що наша держава є безпечною, адже ці змагання дивитимуться у Бразилії, Японії та багатьох країнах Європи, - наголосив Олег Синютка. - І я переконаний, що ми перемагатимемо і у спортивних змаганнях, і у боротьбі за незалежність". Зазначимо, що вже від завтра 7 днів поспіль, з 13 до 20 січня, триватимуть змагання.

Проводиться турнір на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що у селі Яворів на Турківщині.

Серед учасників цьогорічного Кубку світу – 120 спортсменів із 18 країн світу. Варто відзначити, що Кубок світу є підготовчим етапом для спортсменів та команд до ХІІ Паралімпійських ігор 2018 року, що відбудуться в місті Пхьончхан (Південна Корея).

Із програмою Кубку світу з лижних гонок та біатлону детальніше можна ознайомитися за посиланням. Наживо змагання можна буде переглянути у мережі Інтернет https://www.youtube.com/paralympics та в ефірі Першого національного телеканалу.

 

Львівщина єдина з областей презентуватиме туристичний потенціал на виставці у Литві

Невдовзі делегація зі Львівщини відвідає Литву задля презентації свого туристичного потенціалу. На міжнародній туристичній виставці "Адвентур 2017" у Вільнюсі, що триватиме упродовж 20-22 січня, Львівська область буде єдиним представником України. Про це повідомила т.в.о. начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.

"На виставці комплексно презентуватимемо туристичний потенціал області із акцентом на гірськолижні та бальнеологічні курорти, - зазначила Наталя Табака. - Таким чином намагаємось створювати позитивний імідж Львівщини як регіону із унікальними туристично-рекреаційними можливостями, а також сприяти розширенню географії туристичних потоків та стимулюванню інвестиційної привабливості області". За її словами, "Адвентур" є місцем зустрічі для міжнародного і місцевого туристичного бізнесу.

Участь у виставці беруть представники національних та регіональних туристичних агентств, конференц-центрів, готелів, cпа-салонів, авіаліній, туроператорів, торгових асоціацій. "Виставка дає можливість професіоналам у сфері туризму зустрітися із колегами, покупцями і постачальниками. Зокрема, обговорити під час конференцій такі теми як еко-туризм, оздоровчий та культурний туризм, пляжний відпочинок або відпочинок у місті, пакетні пропозиції або індивідуальні поїздки, а також переглянути презентації", - резюмувала Наталя Табака.

 

Торік на об’єкти капітального будівництва в Сколівському районі спрямували понад 18 млн гривень

Сьогодні, 12 січня, голова Сколівської райдержадміністрації Ігор Свистун під час свого звіту перед громадою докладно зупинився на капітальному будівництві, проведеному на території району минулого року.

За словами голови РДА, на 2016 рік було подано шість заявок для фінансування з держаного та обласного бюджету об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального господарства на загальну суму 15 млн 555,3 тис грн (із держбюджету – 15 млн грн, обласного – 555,3 млн грн).

"Крім цього по об’єктах проводилося співфінансування з місцевих бюджетів в сумі – 1 млн 988,9 тис грн, - зазначив Ігор Свистун. - А загальна сума запланована на фінансування по визначених об’єктах складала –17 млн 544 тис грн". Як повідомив посадовець, за рахунок коштів із різних джерел фінансування збудовано школу в с. Коростів та Народний дім у с. Сопіт, здійснено реконструкцію з добудовою Верхньорожанської школи I – II ст. та Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи I – III ст., реконструйовано ДНЗ "Дзвіночок" у с. Труханів та ДНЗ "Теремок" у смт. В. Синьовидне.

За підсумками року кошти ДФРР освоєно на 97%, державної субвенції на 99,8%, фінансовий ресурс з обласного бюджету – на 100%. Використано та оплачено по вищеназваних об’єктах кошти в сумі – 17 млн 210,8 тис грн. Крім цього, з районного бюджету та місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування проведено будівельні роботи по об’єктах соціально-культурного призначення на загальну суму – 1 млн 255,4 тис грн.

Таким чином, усього в 2016 році на об’єкти капітального будівництва в Сколівському районі використано 18 млн 466,2 тис грн. Слід зазначити, що минулоріч у Сколівському районі реалізовано 15 мікропроектів місцевого розвитку на загальну суму 3 млн 508 тис грн.

"Сім мікропроектів реалізовано в освіті, по три стосуються народних домів і вуличного освітлення та два проекти в галузі медицини", - розповів голова РДА.

 

Голова Сколівської РДА відзвітував перед громадою про виконану роботу

Сьогодні, 12 січня, зі Сколівщини стартував цикл звітів голів районних державних адміністрацій Львівщини, під час яких вони відзвітують про проведену роботу у 2016 році та поділяться перспективними планами на цей рік.

Так, голова Сколівської райдержадміністрації Ігор Свистун поінформував громадськість про те, що до загального фонду місцевих бюджетів району минулого року надійшло 82 млн 724,2 тис грн податків і зборів. У порівнянні з 2015 роком надходження зросли на 53,7% або 28 млн 919,3 тис грн. За словами очільника Сколівщини, за січень – грудень 2016 року районом проведено видатків на суму 380 млн 418,8 тис грн, а бюджет району на 2017 рік прийнятий із збільшенням дохідної частини на 66,7%. Позитивним є і те, що промисловими підприємствами району в 2016 році реалізовано продукції на загальну суму 357 млн грн, що в порівнянні з 2015 роком на 140,1 % більше.

Ігор Свистун у галузі дорожнього будівництва назвав основним досягненням минулого року – капітальний ремонт дороги Східниця – В. Синьовидне та Славськ –Хащованя. Крім того, за його словами, виконано ремонтні роботи на дорогах загального користування за кошти обласного бюджету на суму 4 млн 370 тис грн, а на дороги комунальної власності освоєно 1 млн 308,65 тис грн. "На 2017 рік основним пріоритетом є дорога Тухля – Хітар (на ділянці сіл Тухля, Головецько, Риків) загальною протяжністю 11,5 км та Завадка – Орява протяжнісю 16,6 км", - наголосив голова райдержадміністрації.

Говорячи про ситуацію з вивозом сміття в районі, Ігор Свистун наголосив, що вся територія району охоплена централізованим вивезенням твердих побутових відходів, яке здійснюється по всіх населених пунктах. Слід зазначити, що протягом минулого року в районі проведено ремонт 23,3 км повітряних ліній електропостачання, здійснено перебудову мереж із заміною голих проводів на самоутримні ізольовані проводи (СІП) – 33,2 км, замінено 1718 опор.

Що стосується забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками, то в районі 195 учасників АТО звернулися з відповідними заявами, з них 107 отримали документи щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою, інші – в процесі вирішення.

 

12.01.2017

 

Олег Синютка та Павло Розенко обговорили актуальні соціальні питання

У четвер, 12 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із віце-прем'єр-міністром України Павлом Розенком. Сторони обговорили найактуальніші питання соціальної сфери.

Зокрема, під час зустрічі йшлось про субсидії для населення, соціальне та пенсійне забезпечення чорнобильців, наповнення Пенсійного фонду України. Окремо вони розглянули питання щодо отримання соціальної допомоги для мешканців Львівщини, монетизації пільг і компенсації за проїзд пільговим категоріям населення. Крім цього, керівник області та віце-прем'єр-міністр обговорили питання мінімальної заробітної плати, реформи охорони здоров'я.

Йшлось також про ділянку під сміттєпереробний завод на Львівщині та міжнародний конкурс на пошук інвестора.

Варто зазначити, що під час розпови, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко запевнив Львівщину у своїй підтримці.

Нагадаємо, 12 січня Павло Розенко перебуває із робочою поїздкою у Львівській області. Зокрема, він візьме участь в урочистій церемонії відкриття Кубку світу Міжнародного параолімпійського комітету з лижних перегонів та біатлону у с. Яворів Турківського району.

 

Цієї суботи у Львівській ОДА говоритимуть про життя із легеневою гіпертензією, - Перша пацієнтська зустріч

У суботу, 14 січня, о 14:00 годині у приміщенні Львівської облдержадміністрації (каб. 257, вул. Винниченка, 18) стартує "Перша пацієнтська зустріч" людей із легеневою гіпертензією. Захід розпочнеться з обговорення питань, що турбують хворих на цю недугу. Учасники матимуть змогу обмінятись досвідом із покращення якості та тривалості життя пацієнтів із легеневою гіпертензією у нашій державі.

Загалом у заході візьмуть участь понад пів сотні пацієнтів із всієї України. Серед них відзначать й найактивнішого волонтера, волонтера Кампанії "Корок життя" (номінації "Найкраще фото ЛГ-2016!" та "Популязація проблематики легеневої гіпертензії"). Також у рамках зустрічі відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між громадською організацією "Асоціація Рідкісного Захворювання України – Легенева Гіпертензія" (PHURDA) та Норвезькою Асоціацією Легеневої Гіпертензії (PHA Norway), яку представлятиме її керівник Hall Skara.

Організовує захід ГО "Асоціація Рідкісного Захворювання України – Легенева Гіпертензія" за підтримки Європейської Асоціації Легеневої Гіпертензії (PHA Europe) та департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації. Нагадаємо, що на Львівщині затверджена і діє Програма із безкоштовного забезпечення ліками хворих на легеневу гіпертензію.

Додаткову інформацію можна отримати за номером телефону: (097) 6938796, контактна особа Андрій.

Довідка: Легенева гіпертензія – це швидко прогресуюче захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному виявленні до трансплантації або ж смерті. На даний час на Львівщині проживає 49 пацієнтів із таким діагнозом. Лікування є дороговартісним та життєвонеобхідним, вартість на місяць, залежно від ступеня важкості хвороби (І-ІV класи), від 40 до 120 тисяч гривень.

 

За минулу добу на дорогах працювало 65 одиниць спеціалізованої техніки

За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, упродовж минулої доби для очищення від снігу та обробки протиожеледними засобами на автомобільних дорогах загального користування працювало 65 одиниць спеціальної техніки. Також використано 813 тонн піщано-соляної суміші. "Проїзд автомобільними дорогами загального користування забезпечено в повному обсязі. Усі дорожні служби працюють у штатному режимі", - наголошує начальник служби Руслан Кандибор.

Зазначимо, що за прогнозами синоптиків на 12 січня у Львівській області буде хмарно, часом невеликий сніг, на дорогах місцями ожеледиця. Можливі пориви вітру 15 – 20 м/с. Температура повітря впродовж доби очікується 6–9 градусів морозу.

У Службі автомобільних доріг також просять водіїв транспортних засобів не створювати заторів під час роботи снігоприбиральної техніки та забезпечувати її безперешкодний рух.

 

Львівський академічний музично-драматичний театр із вертепом відвідав Польщу

Днями колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича здійснив творчу поїздку до м. Кросцєнко (Польща).

На запрошення Бещадського культурного простору актори театру взяли участь в акції "Коляда -2017". Про це повідомила заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. За її словами, українські актори продемонстрували у Польщі театралізоване дійство "Вертеп", долучившись таким чином до реалізації спільних культурологічно-мистецьких проектів на етнічних землях українців. "Такі поїздки сприяють розвитку та інтеграції української локальної спільноти, її ініціатив засобами культури, освіти, масової інформації", - резюмувала Мирослава Туркало.

 

11.01.2017

 

В ЛОДА затвердили графік громадських слухань щодо регулювання вартості пасажирських перевезень

Громадські слухання щодо регулювання вартості пасажирських перевезень розпочнуться сьогодні, 11 січня, й триватимуть упродовж трьох днів. Про це повідомив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Як повідомив Роман Кокотайло, відповідні слухання відбудуться у кожному районі Львівщини. Зокрема, у Буському та Дрогобицькому районах слухання відбудуться уже сьогодні.

Нагадаємо, що у вівторок, 10 січня, під час скайп-наради голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доручив очільникам райдержадміністрацій та міст обласного значення провести громадські слухання в районах щодо регулювання вартості проїзду на приміські та міжміські пасажирські перевезення.

Під час наради очільник Львівщини наголосив на важливості публічного обговорення даного питання, а також на визначенні економічно-обгрунтованих тарифів.

Графік громадських слухань щодо регулювання вартості пасажирських перевезень тут.

 

Наукові пікніки, якість педагогічних кадрів, співпраця з роботодавцями: стратегічне планування департаменту освіти

У області триває процес формування основних напрямків роботи на 2017 рік. Зокрема, сьогодні, 11 січня, у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації представники влади, експерти та депутати обговорили проблеми освітньої галузі та шляхи вирішення вагомих питань.

"За підсумками сесії ми виокремили завдання, які плануємо реалізувати цього року, - розповіла директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. - Зокрема, маємо намір створити відповідні умови для здобуття інклюзивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах, напрацювати дієву програму підвищення кваліфікації керівних кадрів шкіл, активізувати роботу з батьками".

Окрім того, під час стратегічної сесії прийнято рішення щодо моніторингу якості педагогічних кадрів у сільській школі та якості освіти у малокомплектних школах.

Обговорюючи тему позашкільної освіти, учасники сесії запропонували ідеї залучення народних домів до проведення гурткової роботи у школах, поширення позитивного досвіду на сільську місцевість, йдеться про проведення наукових пікніків. Щодо завдань у галузі профтехосвіти, то за словами Любомири Мандзій, під час сесії стратегічного планування йшлося про необхідність вивчення реальних потреб у робітничих кадрах на ринку праці, проведення круглих столів з роботодавцями, розроблення конкретних програм згідно з запитами роботодавців, а також аналіз ринку праці за галузевим спрямуванням.

Слід зазначати, що сесії стратегічного планування проводитимуть у кожному структурному підрозділі Львівської ОДА. Розпочалися вони учора і завершаться 24 січня.

 

 

 

Торік на Львівщині проведено понад 1000 профілактичний рейдів

Упродовж 2016 року у Львівській області проведено 1005 профілактичних рейдів, під час яких виявлено 150 дітей без належної опіки батьків. Про це повідомив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

"Під час проведення профілактичних заходів "Вокзал", "Діти вулиці", "Канікули" 123 дитини вилучили з вулиці, 22 – зі сім'ї, 5 – з розважальних закладів, - розповів Володимир Лис. - У сім'ю повернулись 86 дітей, до навчальних закладів – 38. В притулок для дітей ми влаштовали 22 неповнолітніх та до закладів охорони здоров'я – 4 дитини".

Окрім того, під час проведення рейдів обстежено 1364 сім'ї, попереджено 680 батьків, 160 батьків ініційовано притягнути до відповідальності. Виявлено 19 порушень правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами, попереджено 7 посадових осіб та 9 – ініційовано притягнути до відповідальності.

 

Завтра на Турківщині стартує перший в історії України Кубок світу із лижних гонок та біатлону

Упродовж 12 - 20 січня вперше в історії України, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України у с. Яворів Турківського району, відбудуться змагання найвищого світового рівня – Кубок світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних гонок та біатлону. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Учасниками Кубку світу стануть близько 220 учасників із 18 країн, зокрема Великобританії, Бразилії, Італії, Японії, Франції, Хорватії, Китаю, Німеччини, Нідерландів, Швеціі, Швейцарії, Фінляндії, Австрії. Суддівська колегія налічуватиме 35 осіб. Офіційна церемонія відкриття відбудеться 12 січня о 14:00 год, у якій візьмуть участь спортсмени-паралімпійці 18 країн-учасниць, тренери, суддівська колегія, представники організаційного комітету кубку світу, працівники Західного реабілітаційно-спортивного центру, технічні делегати Міжнародного паралімпійського комітету.

Самі змагання відбуватимуться на трасах для лижних гонок та біатлону, починаючи з 13 та включно до 20 січня 2017 року. Офіційна церемонія закриття заходу відбудеться 20 січня о 18:00 год. Із більш детальною програмою можна ознайомитись тут.

Зазначимо, що усі етапи змагань транслюватимуться у прямому ефірі на Першому національному телеканалі та у мережі Інтернет. До слова, Кубок світу, що проводитиметься в Україні, є одним з ключових заходів на шляху підготовки команд та кваліфікації спортсменів на зимові Паралімпійські ігри 2018 року, що відбудуться в місті Пхьончхан, Південна Корея.

 

Оголошено конкурс на посаду директора обласного театру ляльок

Оголошено конкурс на заміщення посади директора-художнього керівника Львівського академічного обласного театру ляльок. Про це повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів:

- повна вища освіта відповідного спрямування (магістр, спеціаліст);

- стаж роботи у сфері культури не менше 3 років;

- володіння державною мовою;

- здатність за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати посадові обов’язки директора-художнього керівника закладу;

З іншими вимогами до кандидатів можна ознайомитись тут.

Документи, які необхідно подати для участі в конкурсному відборі:

- заява про участь у конкурсі на ім’я засновника із наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";

- автобіографія, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку;

- відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копія документа, що посвідчує особу;

- копії документів про вищу освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми - програми розвитку закладу на один і п’ять років.

Особа, яка хоче взяти участь у конкурсі, може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості.

Документи подавати особисто в паперовому та електронному вигляді в юридично-кадровий відділ управління майном спільної власності Львівської обласної ради за адресою: м. Львів, вул. В.Винниченка, 14, ІІІ поверх, каб.№6, або надсилати на поштову та електронну адреси управління майном спільної власності Львівської обласної ради.

Вимоги до електронного варіанту документів:

- формат pdf;

- єдиний файл (крім програми);

- відомості щодо серії та номера паспорта, диплома, сертифіката тощо, відомості щодо місця проживання, номера телефону та е-mail адреси, а також інші відомості, що підлягають захисту відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", повинні бути приховані.

Адреса електронної пошти: umsv.lor@gmail.com

Документи приймаються до 6 лютого включно. Початок формування конкурсної комісії – 26 січня 2017. Дата та місце проведення І засідання комісії з конкурсного відбору – 15 лютого 2017 року о 10:00 год, каб. № 307, вул. Винниченка, 18, м. Львів.

Додаткова інформація за тел.: 299-98-58, 299-98-52.

Контактні особи – Ірина Редько, Ольга Шондолі.

Зазначимо, що до складу комісії з конкурсного відбору кандидата на посаду директора-художнього керівника комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський академічний обласний театр ляльок" включаються три представники громадських організацій.

Громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування подають кандидатури управлінню майном спільної власності Львівської обласної ради.

Членом конкурсної комісії не може бути особа, яка:

- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; - є близькою особою або членом сім'ї учасника конкурсу чи департаменту з питань культури, національностей та релігій;

- є членом трудового колективу комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський академічний обласний театр ляльок".

Пропозиції щодо участі представників громадських організацій у конкурсній комісії слід подавати в управління майном спільної власності Львівської обласної ради до 25 січня включно разом з копією установчих документів та відповідними документами, що підтверджують повноваження представників громадських організацій на їхнє членство у конкурсній комісії.

 

Торік завдяки системі державних закупівель Prozorro в області зекономили понад 332 млн грн

У 2016 році розпорядники бюджетних коштів, які здійснюють діяльність на території Львівської області у системі державних закупівель "Prozorro" провели 8,4 тис закупівель на суму 8,6 млрд грн, економія коштів – 332,4 млн грн. У тому числі проведено 1,8 тис тендерів на суму 7,7 млрд грн та 6,6 тис допорогових закупівель на суму 0,9 млрд грн. Про це повідомив директор департаменту економної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

"Прозора система допорогових закупівель розпочала діяти у підпорядкованих структурах з 1 червня 2016 року відповідно до доручення голови облдержадміністрації, яке зобов’язує розпорядників бюджетних коштів проводити до тендерні закупівлі на електронних майданчиках", - зазначив Роман Филипів. За його словами, з 1 червня і до сьогодні у системі "Prozorro" розпорядники бюджетних коштів структурних підрозділів районних державних адміністрацій та міст обласного значення здійснили понад 1 тисячу допорогових закупівель на суму 82,7 млн грн.

При цьому економія бюджетних коштів за результатами закупівель складає 11,9 млн грн, тобто 12,5%. Основними предметами закупівель були продукти харчування – 26% від усіх закупівель, послуги з поточних робіт (18%), оргтехніка, меблі, ліки (14%), спорттовари та паливно-мастильні матеріали (7%). Серед міст обласного значення найбільше допорогових закупівель здійснили міста Львів – 325 закупівель на суму 37,7 млн грн,економія – 5,3 млн грн, або12%, Червоноград – 18 закупівель на суму 1,9 млн грн, 0,1 млн грн економії або 4% та Дрогобич – 18 закупівель на суму 0,4 млн грн, 0,04 млн грн або 9% економії бюджетних коштів.

Серед районів області найбільше закупівель провели: Яворівський район – 100 закупівель на суму 7,6 млн грн, 1,4 млн грн економії або 15% від запланованих коштів, Золочівський район – 74 закупівлі на суму 3 млн грн при 0,5 млн грн або 14% економії, Буський район – 66 закупівель на суму 3,3 млн грн при 0,4 млн грн економії, або 12%, Миколаївський район – 63 закупівлі на 3,3 млн грн, 17% економії, що в сумі складає 0,7 млн грн та Сокальський район – 47 закупівель на суму 3,8 млн грн. при 0,3 млн грн або 6% економії.

 

10.01.2017

 

На дорогах області працювало 111 одиниць снігоприбиральної техніки

Упродовж минулої доби, 9 січня, на автомобільних дорогах Львівської області працювало 111 одиниць снігоприбиральної техніки. Дорожники також використали 970 тонн сипучих матеріалів. Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор.

"Для очищення від снігу та обробки протиожеледними засобами на автомобільних дорогах загального користування працювало 111 одиниць спеціальної техніки. Використано також близько 970 тонн піщано-соляної суміші", - зазначив Руслан Кандибор. Також у Службі автомобільних доріг нагадують, що на Львівщині діють визначені місця тимчасового відстою для вантажівок. Із переліком визначених місць тимчасового відстою автотранспорту можна ознайомитися тут.

 

Дрогобич вдруге потрапив у Книгу рекордів України

У неділю, 8 січня, у Дрогобичі встановили рекорд України з наймасовішого виконання коляди "Різдвяний флешмоб". Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Майже 830 дрогобиччан заколядували на головній площі міста "Нова радість стала".

Таким чином вони підтримали ініціативу та зробили подарунок своєму місту – Дрогобич став володарем рекорду "Наймасовіша Різдвяна коляда". Зазначимо, що місто вже вдруге потрапило у Книгу рекордів України (вперше за “Велику Гаївку”).

 

Львів’янки – переможці всеукраїнського турніру з міні-футболу

Нещодавно у місті Новояворівську Яворівського району завершився всеукраїнський турнір з міні-футболу "Зимові зустрічі – 2017" серед жіночих команд. Перемогу у дводенних змаганнях вибороли спортсменки зі Львова. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Зокрема, 1-ше місце зайняла ФЖК "Львів" (м. Львів), 2 місце – ФК "Янтарочка" із Новояворівська, а 3-тє місце – ФК "Надвірняночка" з м. Надвірна. Загалом у змаганнях взяли участь футбольні жіночі команди зі Львова, Ужгорода, Надвірної, Новояворівська, Буська та Миколаєва Львівської області Варто зазначити, що найкращим бомбардиром змагань виявилася Вікторія Худа з команди переможців – ФЖК "Львів".

 

Олег Синютка доручив провести громадські слухання щодо підняття тарифів на пасажирські перевезення

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доручив очільникам райдержадміністрацій та міст обласного значення провести громадські слухання в районах щодо підняття тарифів на приміські та міжміські пасажирські перевезення. Про це йшлося сьогодні,10 січня, під час скайп-наради керівника Львівщини з головами РДА та мерами міст обласного значення.

Під час наради Олег Синютка наголосив на важливості публічного обговорення даного питання, а також на визначенні економічно-обгрунтованих тарифів. Варто зазначити, що Постановою КМУ від 25 березня 2015р. № 240 "Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 25 грудня 1996 р. № 1548" внесено зміни в частині регулювання тарифів на приміські та міжміські маршрути, а саме виключено повноваження органів виконавчої влади (ОДА та РДА) до регулювання цін (тарифів) на пасажирські перевезення.

 

Голова ОДА та Генконсул Республіки Польща засудили акт вандалізму у Гуті Пеняцькій

У віторок, 10 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Вєславом Мазуром. Під час зустрічі сторони засудили акт вандалізму, який трапився в Гуті Пеняцькій (Бродівський район), де вандалами було зруйновано меморіал жертвам цивільного населення під час Другої світової війни.

Олег Синютка засудив акт вандалізму, назвавши його провокацією, яку здійснили для погіршення українсько-польських відносин особи, що підіграють російській агресії та висловив запевнення, що правоохоронні органи докладуть всіх зусиль, щоб розслідувати акт вандалізму та виявити зловмисників. Зараз на місці працює оперативно-слідча група.

 

Дрогобич прийматиме Всеукраїнські змагання зі стрибків на акробатичній доріжці

Упродовж 14-15 січня в спортивному залі Дрогобицької ДЮСШ ім. Івана Боберського (м. Дрогобич, вул. акад. Сахарова, 2-а) триватимуть Всеукраїнські змагання зі стрибків на акробатичній доріжці "Кубок Прикарпаття".

Змагання присвячено 70-тиріччю від дня заснування Дрогобицької спортивної школи. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. В змаганнях візьме участь близько 80 спортсменів із Житомира, Миколаєва, Кам'янця-Подільського, Кривого Рогу, Львова та Дрогобича. Організатори змагань – Всеукраїнська федерація гімнастики, Львівська обласна федерація гімнастики, відділ фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради, Дрогобицька ДЮСШ ім. І. Боберського. Початок змагань 14 січня о 12:00 год.

 

06.01.2017

 

Голови РДА прозвітують про виконану роботу

З 12 січня до 24 лютого голови районних державних адміністрацій Львівщини відзвітують про проведену роботу у 2016 році та перспективні плани на цей рік. Відповідні графіки проведення уже затвердив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Першими публічно перед громадою розкажуть про свою роботу та окреслять основні завдання на 2017 рік очільники Сколівського, Жовківського та Буського районів.

Нагадаємо також, що звітуватимуть й директори департаментів Львівської ОДА. На їх звіти запрошено представників громадської ради створеної при структурних підрозділах, експертного середовища, науки та керівників профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення.

Графік проведення звітів голів райдержадміністрацій перед громадськістю про проведену роботу у 2016 році та перспективи на 2017 рік тут.

 

10 січня стартує реєстрація на пробне ЗНО

У вівторок, 10 січня, розпочинається реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Вартість участі у пробному ЗНО у 2017 році з одного предмета становить 129 гривень.

Безплатним пробне ЗНО з одного предмета буде для дітей-сиріт й дітей, позбавлених батьківського піклування, які є випускниками 2017 року загальноосвітніх навчальних закладів. Їх реєструватимуть місцеві органи управління освітою. Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 1 квітня. А 8 квітня можна буде випробувати свої знання з іншого предмета на вибір: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов. Зареєструватися на пробне тестування можна з 10 по 31 січня. Для цього слід заповнити заявку на сайті ЛРЦОЯО.

Учасникам, які найшвидше зареєструються на пробне ЗНО-2017, кваліфіковані екзаменатори перевірять відкриті завдання з розгорнутою відповіддю.

Бонус отримають 100 перших зареєстрованих учасників з української мови і літератури, 200 – з англійської мови, 300 – з математики. Нагадуємо, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного ЗНО не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

 

Різдвяні свята: чим дивуватимуть львів'ян та гостей міста

Упродовж Різдвяних свят львів'ян та гостей міста дивуватимуть різноманітними мистецькими заходами. Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Так, сьогодні, 6 січня, у Музеї-майстерні Теодозії Бриж (відділ Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького) розпочинаються мистецькі "Різдвяні зустрічі". Триватимуть вони до 20 січня. Упродовж 7-9 січня з 12:00 до 18:00 год у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у рамках "Різдва у гаю" виступатимуть такі гурти як "Троє зілля", "Торба", "Жива", а також чоловіча хорова капела "Дударик".

Діятиме і спеціальна галявина, на якій протягом трьох днів свята виступатимуть вертепи. Окрім того, усі охочі зможуть навчитися створювати різдвяні дідухи, павуки із соломи, ляльки-мотанки.

Гостям свята випаде і чудова нагода потрапити на вечерю до гостинних господаря та господині, почути про давні звичаї святкування Різдва та приготування традиційних різдвяних страв.

Також у понеділок, 9 січня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться концерт "Різдво в опері" за участі Піккардійської Терції та гурту "Плач Єремії". Початок о 17:00 та 19:30 год.

У суботу, 14 січня, о 19:00 год Львівська обласна філармонія запрошує усіх львів'ян та гостей міста на захід "Старий рік минає, новий наступає: театралізоване дійство "Маланка" від Галицького академічного камерного хору; 16 січня о 19:00 год – на Різдвяний концерт за участі Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І. Майбороди, 17 січня о 19:00 – на концерт Івана Поповича "На різдво зірка палає"; 22 січня о 16:00 год та 19:30 год – на концерт Оксани Мухи "Різдвяний unplugged".

А у понеділок, 16 січня, о 17:30 та о 20:00 год у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької глядачів запрошують на святковий концерт "Щедрий вечір з Добрим Джазом".

 

Торік на Львівщині реалізували 145 проектів з розбудови зовнішнього освітлення

У 2016 році зі всіх бюджетних джерел було виділено майже 40 млн грн на проекти з будівництва та реконструкції зовнішнього освітлення в області. Загалом реалізували 145 проектів. Про це повідомила начальник управління аналізу та стратегічного планування департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентина Москаленко.

"Найбільше коштів залучили у рамках реалізації проектів за рахунок субвенції на формування інфраструктури об’єднаних громад – майже 8 мільйонів гривень. Ще стільки ж за рахунок коштів обласного бюджету в рамках конкурсу мікропроектів, - розповіла Валентина Москаленко. - Також реалізовано три великих проекти вуличного освітлення за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку: у Пустомитівському районі (с. Пасіки Зубрицькі), Жовківському (с. Зашків), Золочівському (с. Червоне).

Їх профінансоували з державного бюджету в обсязі майже 5 мільйонів гривень". За її словами, найбільшу кількість проектів реалізували у Сокальському та Яворівському районах. Більшість із них передбачили використання вже існуючих опор та встановлення енергозберігальних світильників, що дозволить на 25-30% скоротити видатки місцевих бюджетів на електроенергію.

 

Наступної суботи у Львові проведуть міжнародний турнір з легкоатлетичних стрибків пам’яті Олексія Дем’янюка

Наступної суботи, 14 січня, у легкоатлетичному манежі навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у м. Львові (вул. Клепарівська, 39-А) відбудеться ХVIІІ міжнародний турнір з легкоатлетичних стрибків "Меморіал Олексія Дем’янюка". Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

За словами заступника начальника управління Оксани Вацеби, особливістю "Меморіалу Олексія Дем’янюка" є те, що участь у турнірі беруть як юні спортсмени-початківці, так і відомі легкоатлети – учасники і призери Ігор Олімпіад, чемпіонатів світу та Європи. Щороку ці змагання збирають близько 100 учасників. У "Меморіалі-2017" попередню згоду на участь дали провідні атлети-стрибуни з України, Грузії, Хорватії, Угорщини та Білорусі.

Серед них: переможець командного чемпіонату Європи 2011 року, учасник Ігор двох Олімпіад, львів’янин Дмитро Дем’янюк, учасниці Ігор Олімпіади в Ріо-де-Жанейро - чемпіонка Юнацьких Олімпійських ігор 2014 року Юлія Левченко та призерка чемпіонату Європи 2015 року серед молоді Ірина Геращенко, а також чимало інших відомих стрибунів. За словами організаторів у програмі змагань – юнацький та юніорський турніри зі стрибків у висоту, Гран-прі серед жінок та чоловіків.

Окрім того, серед глядачів проведуть благодійний розіграш призів від партнерів змагань.

Розклад змагань: 12:00 - 16:00 – стрибки у висоту (юнаки 2002-2003 р.н; дівчата 2002-2003 р.н.); 13:30 – стрибки у висоту (юнаки 2000-2001 р.н., дівчата 2000-2003 р.н.); 15:00 – стрибки у висоту (юніори 1998-1999 р.н; юніорки 1998-1999 р.н.); 16:20 – урочиста церемонія нагородження (висота - юнаки, дівчата, юніорки, юніори); 17:00 – стрибки у висоту (Гран-прі - чоловіки, жінки); 19:00 – урочиста церемонія нагородження (Гран-прі жінки, чоловіки); В розкладі можливі зміни.

Довідково: Змагання "Меморіал Олексія Дем’янюка" започатковані у 1999 році, в пам'ять про відомого львівського легкоатлета, майстра спорту міжнародного класу, учасника Ігор Олімпіади 1980 року. Першими переможцями змагань були В’ячеслав Тиртишник (Київ) та Орися Мальчин (Львів).

 

05.01.2017

 

Директори департаментів Львівської ОДА публічно звітуватимуть про виконану роботу

З 23 січня директори департаментів Львівської обласної державної адміністрації звітуватимуть про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Відповідне розпорядження підписав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Першими прозвітують департамент фінансів, охорони здоров'я і економічної політики ЛОДА. Звітування директорів депараментів будуть максимально відкритими і публічними. Відповідно на звіти запрошені представники громадської ради, створеної при відповідному департаменті, експертного середовища, науки, громадськості та керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення.

Із графіком звітів можна ознайомитись тут.

 

У Рава-Руському лісгоспі запрацює сучасна деревообробна лінія

До кінця січня у ДП "Рава-Руське ЛГ" запрацює сучасна лінія із випуску обрізних хвойних пиломатеріалів. Обладнання фірми "Акемсан" (Туреччина) вартістю 8 млн грн закупили у грудні минулого року. За місяць при однозмінній роботі нова лінія зможе випилювати приблизно 1000 кубометрів обрізних матеріалів. Про це повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

"Введення в експлуатацію даного обладнання дасть можливість, насамперед, покращити якість продукції, підвищити продуктивність праці бригад, наростити об’єми випуску. Це дозволить підприємству вийти на нові ринки і стати конкурентоспроможним", - зазначив Анатолій Дейнека. За його словами, монтажні роботи ведуться спеціалістами фірми "Акемсан". Більша частина деревообробного обладнання уже змонтована.

На даний момент ведуться роботи щодо підключення обладнання до електромережі та налагодження роботи станків. З 10 січня монтуватимуть конвеєри для автоматизованої подачі сировини та пиломатеріалів до відповідного обладнання. Усі монтажні роботи планують завершити до 25 січня.

 

Сколівщина прийматиме чемпіонат України із лижних перегонів

Упродовж 7-13 січня на Навчально-спортивній базі зимових видів спорту "Тисовець" Міністерства оборони України у Сколівському районі триватиме чемпіонат України з лижних гонок, а упродовж 14-18 січня – чемпіонат України серед юнаків та дівчат із лижних гонок. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Програма змагань чемпіонату Українисеред дорослих: 7 січня – офіційне тренування; 8 січня – гонка класичний стиль (чоловіки – 10 км, жінки – 5км); 9 січня – гонка вільний стиль (чоловіки – 15км, жінки – 10км); 10 січня – офіційне тренування; 11 січня – гонка класичний стиль, масовий старт (чоловіки – 30 км, жінки – 15 км); 12 січня – офіційне тренування; 13 січня – естафети - чоловіки – 4 х 10 км, жінки – 4 х 5 км.

Програма змагань чемпіонату України серед юнаків та дівчат: 14 січня – офіційне тренування; 15 січня – гонка класичний стиль; 16 січня – гонка вільний стиль; 17 січня – офіційне тренування; 18 січня – комбіновані естафети.

 

Львівщина отримала найбільше коштів на ремонт доріг від митного експерименту – майже 40%

У 2016 році Львівщина продемонструвала найкращий показник зі залучення коштів на ремонт доріг, що надійшли від перевиконання митних надходжень. На автомобільні дороги області вдалось залучити близько 900 млн грн. Загалом частка Львівщини із загальних надходжень від експерименту на митниці склала майже 40 %. Про це повідомила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

Зазначимо, що загальна сума надходжень від митних платежів на території регіонів України, де діяв експеримент, становить 2,25 млрд грн. Зокрема, у Києві – 597 млн грн (26,5%), Чернівецькій області – 316 млн грн (14%), Одеській – 300 млн грн (13,3%) та Волинській областях - 167 млн грн (7,4%). Варто наголосити, що таких результатів із залучення коштів Львівщині вдалось досягти, насамперед, завдяки подолання корупції на митниці.

Нагадаємо також, що 2015 року Президент України підписав Закон, згідно із яким ремонт доріг державного значення у чотирьох областях здійснюватиметься за рахунок 50% коштів, які надійшли від перевиконання загального обсягу митних платежів. Експеримент, окрім Львівської, запроваджено у Волинській, Чернівецькій та Одеській областях.

 

На Львівщині розгорнули 154 пункти обігріву

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов, а саме зниженням температури, снігопадами, сильними поривами вітру і хуртовинами, у районах та містах Львівської області розпочали роботу 154 пункти обігріву. Про це повідомив в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександр Харчук.

"У Львівській області підготовлено 120 стаціонарних та 34 рухомих пункти обігріву, - розповів Олександр Харчук. - Вони працюють у 20-ти районах Львівщини. Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах загального користування".

Із переліком пунктів обігріву, розташованих у межах підпорядкованих адміністративних територій, які можливо залучити до обігріву людей в зимовий період можна ознайомитись тут.

 

На автошляхах Львівщини працювало 115 одиниць снігоприбиральної техніки

За оперативними даними станом на 08:00 год четверга, 5 січня, проїзд автомобільними дорогами загального користування забезпечено в повному обсязі.

Як повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор упродовж 4 – 5 січня в період з 18: 00 до 06:00 год дорожники використали 1 195 т піщано-соляної суміші. Для очищення від снігу та обробки протиожеледними засобами на автомобільних дорогах загального користування працювало 115 одиниць спеціальної техніки. "Зараз дорожні служби працюють в штатному режимі", - додав Руслан Кандибор.

Нагадаємо, що у середу, 4 січня, о 9:00 год обмежено рух вантажівок на ділянці автомобільної дороги державного значення М-06 Київ-Чоп км 621-702, (від м. Стрий до межі із Закарпатською обл).

Також о 10:30 год обмежено рух вантажного автомобільного транспорту на ділянці автомобільної дороги державного значення Н-13 Львів-Самбір-Ужгород км 132-156, (від м. Турка до межі із Закарпатською обл). Дане обмеження руху для вантажівок діятиме до завершення негоди. Вантажівки скеровуватимуть у визначені місця тимчасового відстою.

Із переліком визначених місць тимчасового відстою автотранспорту можна ознайомитися тут. Також Служба автомобільних доріг у Львівській області закликає водіїв при можливості утриматись від поїздок.

 

У департаменті освіти і науки ЛОДА експонується виставка авторських робіт юних митців

У середу, 4 січня, у департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації відбулося відкриття виставки авторських робіт учнів Стрийського вищого художнього професійного училища. Загалом в експозиції представлені курсові та дипломні роботи учнів училища.

Виставка буде постійною та, за словами організаторів, щодвамісяці змінюватиметься тематика художніх картин. Варто додати, що захід проводиться на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів України» з метою творчого вдосконалення особистості учня, формування національних, культурно-естетичних цінностей.

Усі бажаючі можуть відвідати виставку за адресою: м. Львів, вул. Просвіти, 4а.

 

04.01.2017

 

До уваги водіїв: тимчасово припинили рух вантажного транспорту

У зв’язку з погіршенням погодних умов, сильними опадами снігу, поривами вітру, й, відповідно, з обмеженням видимості, Служба автомобільних доріг у Львівській області спільно з Патрульною поліцією прийняла рішення про обмеження руху вантажного автомобільного транспорту.

Зокрема, рух вантажівок обмежено з 9:00 год середи, 4 січня, на ділянці автомобільної дороги державного значення М-06 Київ-Чоп км 621-702, (від м. Стрий до межі із Закарпатською обл).

Окрім того, з 10:30 год обмежено рух вантажного автомобільного транспорту на ділянці автомобільної дороги державного значення Н-13 Львів-Самбір-Ужгород км 132-156, (від м. Турка до межі із Закарпатською обл). Вантажівки скеровуватимуть у визначені місця тимчасового відстою. Із переліком визначених місць тимчасового відстою автотранспорту можна ознайомитися тут. Окрім того, інформаційні щити з переліком місць відстою встановлено на усіх дорогах державного значення на межі Львівської області.

Також Служба автомобільних доріг у Львівській області закликає водіїв бути дуже уважними під час руху дорогами області, а при можливості утриматись від поїздок.

Нагадуємо, що за інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології, найближчими днями очікується значне зниження температури. Зокрема, 4-5 січня вночі спостерігатимуться пориви південно-західного вітру 15 – 20 м/с. Вдень пориви вітру 18 – 23 м/с, хуртовини; місцями сильний сніг. На дорогах ожеледиця, вдень подекуди снігові замети. -6 січня впродовж доби 12 – 17° морозу; -7 січня вночі 15 – 20° морозу, місцями (переважно в горах) до 25° морозу, вдень 12 – 17° морозу; -8 січня вночі 18 – 23° морозу, місцями 26 – 30° морозу, вдень 9 – 14° морозу.

 

Для відвідувачів "Різдвяного ярмарку" заколядує Прикарпатський ансамбль пісні і танцю

Сьогодні, 4 січня, на Різдвяний ярмарок, що у сквері біля Львівської ОДА, завітає Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України "Верховина". Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Артисти з 16:00 до 18:00 год даруватимуть львів’янам та гостям міста неповторне виконання різдвяної коляди та справжню українську традицію. Також привітають усіх з прийдешніми святами та подарують різдвяну незабутню казку. До слова, у вівторок, 3 січня, на Різдвяний ярмарок біля також завітали студенти Львівського коледжу культури та мистецтв. Вони потішили його відвідувачів святковою колядою.

Нагадаємо, головний різдвяний ярмарок Львівщини "Добрі традиції Галичини" запрацював 23 грудня 2016. На Ярмарку можна придбати продукти – сир, рибу, м'ясо, ковбаси, мед та ін. за цінами виробника.

 

Шахістка Анна Музичук – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками грудня

Традиційне щомісячне голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації та членів виконкому відділення НОК України у Львівській області визначило найкращого спортсмена Львівщини за підсумками спортивного грудня 2016 року. Нею стала Заслужений майстер спорту з шахів Анна Музичук (тренери – Заслужені тренери України подружжя Наталія та Олег Музичуки).

Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Це визнання Анна Музичук здобула завдяки яскравому виступу на чемпіонаті світу зі швидких шахів, який тривав у м. Доха (Катар) упродовж 26-30 грудня 2016 року. Анна Музичук стала дворазовою чемпіонкою світу, виборовши золоті медалі у швидких шахах (рапід) та у блискавичній грі (бліц). Незабаром відбудеться вшанування лауреатів спортивного грудня. Довідка: Анна Музичук – українська шахістка, гросмейстер (2012).

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури. Чемпіонка світу серед дівчат віком до 20 років (2010). Бронзовий призер особистого чемпіонату Європи (2012). 2-е місце на етапі Гран-прі ФІДЕ в Казані (2012).

Дворазова чемпіонка України з шахів 2003 та 2014 років. Чемпіонка світу з блискавичної гри 2014 року. Чемпіонка світу зі швидких шахів та блискавичної гри 2016 року.

 

03.01.2017

 

До уваги водіїв: очікується погіршення погодних умов

У найближчі дні по всій території України очікують значне погіршення погодних умов: сильні снігопади та хуртовини, снігові замети, пориви вітру, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледицю. Про це повідомили в Службі автомобільних доріг у Львівській області.

При погіршенні погодних умов у Службі автомобільних доріг у Львівській області також закликають водіїв та перевізників при можливості утриматись від поїздок, оскільки великогабаритні автомобілі часто спричиняють обмеження руху. Зокрема, під час заносу блокують проїжджу частину чи у випадку зупинки на узбіччях затримують снігоочисну техніку та ускладнюють роботу дорожнім службам.

Зазначимо, у зимовий період на дорогах області діють пункти відстою для великовантажного транспорту. Також при нагальній потребі водіям великовантажних транспортних засобів радять мати в наявності протиожеледні засоби (ланцюги), противідкатні упори та лопати.

 

На Львівщині затверджено 100% місцевих бюджетів на 2017 рік

У Львівській області затвердили усі місцеві бюджети на 2017-ий рік. Зокрема, в цілому прийняті 667 бюджетів усіх рівнів. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

За його словами, із загальної кількості найбільше затверджено сільських бюджетів – 554. Також прийнято 22 бюджети об'єднаних територіальних громад. Серед інших – 30 селищних бюджетів, 20 районних бюджетів, 31 міський бюджет міст районного значення, 9 міських бюджетів міст обласного значення. Нагадаємо, обласний бюджет на 2017 рік у розмірі майже 13 мільярдів гривень затвердили ще 22 грудня.

Основними пріоритетами наступного бюджетного року будуть: дорожнє будівництво, енергозбереження, екологія, освітлення населених пунктів та мікропроекти місцевого розвитку.

 

Громадськість просять долучатись до підготовки Стратегії розвитку бізнесу Львівщини

Цьогоріч на Львівщині планують розробити Стратегію розвитку малого та середнього бізнесу на 2017-2021 роки. Підготовку цього документу здійснюватиме Львівська обласна державна адміністрація спільно із Програмою USAID "Лідерство в економічному врядуванні". Про це повідомили у департаменті економічної політики ЛОДА.

До підготовки Стратегії розвитку бізнесу у Львівській області на наступні чотири роки запрошують і громадські організації підприємницького спрямування. Зокрема, представники громадськості можуть надсилати свої пропозиції щодо участі до 16 січня 2017 року на електронну адресу: torg.loda@gmail.com.

 

Шахісти Львівщини – у топ-100 оновленого рейтингу FIDE

Міжнародна федерація шахів (FIDE) оприлюднила рейтинг-лист на 1 січня 2017 року.

До трійки лідерів топ-100 серед шахісток ввійшла представниця Львівщини Анна Музичук (2 558). Вище за українку розташувалися лише китаянки – Хоу Іфань (2 651) та Ю Веньюн (2 583). До сотні найсильніших спортсменок увійшли ще кілька представниць України, зокрема Наталія Жукова (2 447), Анна Ушеніна (2 444), Інна Гапоненко (2 407), Тетяна Василевич (2 372).

Загалом же до світової сотні найсильніших серед чоловіків увійшли сім представників України, з поміж яких двоє львів’ян: Павло Ельянов (2 755), Василь Іванчук (2752) (Львів), Руслан Пономарьов (2 709), Юрій Криворучко (2 701) (Львів), Антон Коробов (2 689), Олександр Арещенко (2 679), Олександр Моїсеєнко (2 661). У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Володимир Ветошко (м. Городок, Львівська область), Євген Штембуляк, Павло Воронцов, Кирило Шевченко. У сотні найсильніших дівчат – троє українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова та Марія Бердник.

 

Молоді санкарі Львівщини – призери Кубка світу з санного спорту

Упродовж 29 - 30 грудня на трасах Обдах-Вінтерляйтен (Австрія), тривав І етап юніорського Кубка світу з санного спорту на натуральних трасах.

У складі національної збірної змагалися п’ятеро молодих санкарів Львівщини. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Так, успішним виявився альпійський старт для юніорського екіпажу у складі вихованців Львівського училища фізичної культури Андрія Демчука та Мирослава Ленька, які піднялися на другу сходинку п’єдесталу. Окрім того, в одномісних санках серед дівчат вихованці львівської СДЮШОР з санного спорту "Беркут" Анастасія Слюсар фінішувала з 11 результатом, а Вікторія Яринич посіла 14 місце. А в змаганнях юнаків-юніорів Андрій Демчук посів 12 місце.

 

На Львівщину насуваються морози: як уникнути переохолодження

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології, найближчими днями очікується значне зниження температури.

Зокрема, 6-8 січня вночі прогнозують до 18 - 23° морозу, місцями 26 - 30° морозу вночі та до 12-17º морозу вдень. "За такої температури традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням, - розповів в.о директора департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Харчук . - Щоб уникнути цього слід обмежити перебування на вулиці та пересування поза межами населених пунктів, відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів".

У департаменті з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації також радять дотримуватись й інших правил поведінки:

-за можливості відмовитись на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом;

-виходити з будинку (квартири) тільки тоді, коли це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові);

-під час перебування на морозі інтенсивно рухайтесь і постійно стежте за станом свого здоров'я.

При симптомах переохолодження:

•легкого ступеня (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри) – одягніть на постраждалого теплий одяг та взуття, напоїть гарячим чаєм або кавою, змусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи;

•середнього ступеня (синюшність губ і шкіри, ослаблення дихання, біль, рідкий пульс, сонливість, неспроможність самостійного пересування) – розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем або помістіть у ванну. Температуру води підвищуйте поступово від тридцяти до сорока-сорока двох градусів за Цельсієм, зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, поступово зігрійте грілками без різкого перепаду температур, викличте лікаря.

 

На роботу в ЛОДА: департамент ПЕК запрошує на роботу

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців.

Зокрема, у департаменті ПЕК шукають: - провідного спеціаліста відділу вугільної та енергетичної промисловості управління паливно-енергетичного комплексу; - провідного спеціаліста відділу організації впровадження програм енергозбереження управління енергозбереження.

Кваліфікаційні вимоги: вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою, без досвіду роботи. Посадові оклади працівників визначені постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

-копію паспорта громадянина України;

-письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2), до якої додається резюме у довільній формі;

-письмову заяву, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

-копію (копії) документа (документів) про освіту;

-заповнену особову картку встановленого зразка;

-декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Документи необхідно подати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 413 (а) до 17 січня 2017 року. Контактний тел: 2612191, 2999237

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням: http://nads.gov.ua/page/lvivska-oblast 

 

01.01.2017

 

На Львівщині відзначали 108-му річницю від дня народження Степана Бандери

У неділю, 1 січня, на Львівщині з нагоди 108-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери відбулись урочисті заходи, участь у яких взяли представники влади та громадськості.

Зокрема, біля пам’ятника Степану Бандері, що на пл. Кропивницького, відбулось урочисте віче. Керівництво області та міста поклало квіти до підніжжя пам’ятника Герою України.

"Добре, що у нашій історії є людина, що може нас усіх зібрати і згуртувати. Особливо тих, хто пам’ятає славну боротьбу воїнів УПА і знає, якою складною була боротьба за долю України у середині ХХ століття. Якби не боротьба ОУН та УПА, для яких українська ідея була понад усе, не було б відновлення незалежної України на початку дев’яностих років. Не було б і сучасного покоління, котре зі зброєю в руках, захищає нашу державу зараз на сході України, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Ми всі пам'ятаємо, що з часів відновлення незалежності України національна ідея поширилась із заходу країни на її схід. І сьогодні українці з усіх регіонів захищають свою державу від агресора. Ці 25 років незалежності України, які і національна ідея ОУН має нагадувати нам, що ми переможемо лише тоді, коли будемо єдині".

Опісля покладання квітів відбулася спільна молитва. На завершення заходів хор "Золоті літа" громадської організації "Золоті роки" виконав марш українських націоналістів "Зродились ми великої години".

 

30.12.2016

 

Місцеві ради Львівщини отримали у 2016 році за оренду земель майже 8 млн грн

За результатами земельних аукціонів, які організував Держгеокадастр Львівщини у 2016 році, продано право оренди 188 земельних ділянок державної власності терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства. Усі вони знаходяться за межами населених пунктів. Загальна їх площа 3,6 тис га. Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

За його словами, розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 7,97 млн грн. Кошти орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджету місцевих рад Львівщини. До слова, до продажу права оренди у 2017 році підготували 37 земельних ділянок, які розташовані у Бродівському, Буському, Городоцькому, Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Радехівському, Самбірському районах Львівської області. Земельні торги планують провести у лютому-березні 2017 року.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.

 

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро вітаємо Вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам гарного настрою та бадьорості, невичерпної енергії та життєлюбності, мудрості та терпіння, продуманих рішень та реалізації усіх проектів. Нехай Новий рік стане для Вас та ваших близьких роком успіху, добрих стосунків, тепла та радості!

Бажаємо, щоб Ваша праця завжди була плідною та корисною, а успіхи – вагомими й переконливими! Щастя Вам, миру і злагоди у Ваших родинах!

 

Мешканців Львівщини закликають бути обережними на льоду

Мешканців Львівщини закликають у час зимових свят бути обережними під час перебування на льоду. Про це повідомив в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олександр Харчук.

Краян, зокрема, закликають дотримуватись таких правил та настанов: -для однієї людини безпечним вважається лід товщиною понад 7 см; -для групи людей безпечним є лід товщиною понад 15 см.

При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані;

- при масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менш, ніж 25 см;

- перш ніж ступити на лід водоймища, варто дізнатися про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого схожого предмета, але обов'язково легкого, який можна вільно тримати у руці;

- ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг;

- під час руху на льоду слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця та ділянки з кущами і травою.

Особливо будьте обережними у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, необхідно зупинитися і повернутися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

 

29.12.2016

 

Львівщина – краща область за рівнем безпеки на зимові свята

Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначив Львівську область як кращу за рівнем безпеки. За його словами, саме Львівщина є прикладом за рівнем підготовки та готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації у зимовий період , а також під час святкових днів. Про це Віце-прем’єр сказав сьогодні, 29 грудня, на засіданні Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань надзвичайних ситуацій.

На засіданні загалом розглянули готовність до зимових свят. Йшлось і про необхідність цілодобового моніторингу погодних умов, зокрема їх впливу на роботу об’єктів енергетики, зв’язку, медичних закладів, транспортної інфраструктури та систем життєзабезпечення.

Також говорили про забезпечення роботи стаціонарних пунктів обігріву та належного проїзду на дорогах загального користування, а особливо на гірських перевалах.

 

За екологічні кошти придбали сміттєвози, контейнери та устаткування для зважування сміття

У 2016 році коштом обласного природоохоронного фонду галузь поводження з побутовими відходами Львівщини підсилено 7 новими сміттєвозами, контейнерами для роздільного збору твердих побутових відходів та устаткуванням для зважування сміття для полігону ТПВ.

На виконання зазначених природоохоронних заходів спрямовано 10 млн грн. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації. "Спецтехніку придбано для безпечного збирання, перевезення твердих побутових відходів для міст Добромиль, Великі Мости, Радехів, Новий Розділ, Броди, Старий Самбір та Турки", - розповідає директор департаменту Руслан Гречаник. За його словами, з метою централізованого збору твердих побутових відходів закуплено контейнери для сміття та облаштовано місця для їх розташування для м.Червоноград, Самбірського району, міст Добромиль і Старий Самбір, Скелівської, Страшевицької, Топільницької та Замківської сільських рад Старосамбірського району, смт. Красне Буського району, Уличнянської та Доброгостівської сільських рад Дрогобицького району та 11 сільських рад Турківського району.

Крім того, для дотримання правил технічної експлуатації полігону для ТПВ м. Новояворівськ придбано автомобільну вагу для зважування сміття. Устаткування дозволить проводити облік кількості усіх видів відходів, що надходять на полігон, та контролювати ступінь їх накопичення. Також вага буде основою для формування відповідної тарифної політики.

"Реалізація зазначених природоохоронних заходів покращить систему централізованого збору та вивезення сміття на території населених пунктів, - переконаний Руслан Гречаник. - Також це сприятиме зменшенню накопичення відходів і утворення стихійних сміттєзвалищ на Львівщині".

 

У зоні АТО відкрили першу всеукраїнську галерею дитячого малюнку

У середу, 28 грудня, вперше у зоні проведення антитерористичної операції відкрилась художня галерея дитячого малюнку. На експозиції представлено кілька сотень робіт юних митців віком від 5 до 19 років з усіх куточків України. Про це повідомляють у прес-центрі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування.

"Традиція підтримувати своєю творчістю захисників України починається з самого початку опору нашої держави зовнішній агресії. Однак, зібрати таку кількість малюнків і створити з них галерею вдалось вперше. Кожен шедевр, будь то малюнок чи лист, несе в собі велетенський заряд позитиву та світла. Надихає і підтримує бійців, які виконують свої обов’язки в районі проведення антитерористичної операції", - йдеться у повідомленні. Роботи, написані маслом, аквареллю, фломастерами та олівцями, виставили у коридорах та залах штабу СЦКК. Зазначимо, що перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів АТО працюватиме на постійній основі. До участі запрошують усіх охочих підтримати українських героїв своїми листами та малюнками!

 

На Жовківщині дівчина-сирота отримала власну квартиру

Сьогодні, 29 грудня, на Жовківщині Оксані Варениці – особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, вручили право власності на квартиру. Про це повідомили у службі у справах дітей Львівської облдержадміністрації.

"Однокімнатна квартира розташована у смт. Магерів Жовківського району. Загальна площа житла – майже 40 метрів квадратних", - розповідає начальник служби Володимир Лис. За його словами, вартість квартири становить 246 000 грн, з яких 147 000 грн виділили із бюджету Львівської обласної ради, 46 000 грн – з бюджету Жовківської районної ради, 53 000 грн – із бюджету Дублянської міської ради. Упродовж 2016 року у Жовківському районі, у рамках реалізації районної програми, придбали житло 4-ом особам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема, Дублянська міська рада долучилась до придбання житла 2 особам, із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрім того, поза межами Програми цьогоріч забезпечено житлом 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, та 1 дитину-сироту, а також 2 осіб з числа дітей-сиріт.

 

Львів’яни Анна Музичук та Василь Іванчук – чемпіони світу зі швидких шахів

У столиці Катару Досі завершився Чемпіонат світу зі швидких шахів 2016 року і обидві золоті нагороди відправляються у Львів.

Титул серед жінок достроково здобула стриянка Анна Музичук. А в чоловічому турнірі за додатковими показниками суперників випередив багаторічний лідер національної збірної України Василь Іванчук.

Додамо, що 29 та 30 грудня Анна Музичук зіграє ще й на Чемпіонаті світу-2016 з бліцу, який також відбудеться у Досі і спробує захистити свій чемпіонський титул. Зазначимо, що у львівському аеропорту Анну Музичук можна буде зустрічати о 17:05 год 31 грудня рейсом зі Стамбула. Довідка: Анна Музичук – українська шахістка, гросмейстер (2012). Чемпіонка світу (2010) серед дівчат до 20 років. Чемпіонка світу з бліцу серед жінок 2014 року. Бронзовий призер особистого чемпіонату Європи (2012). 2-е місце на етапі Гран-прі ФІДЕ в Казані (2012). У складі жіночої збірної України виборола 3-е місце на шаховій Олімпіаді 2014 року. Василь Іванчук – шахіст, гросмейстер, найсильніший шахіст України 90-х років. Переможець Другого командного чемпіонату світу у складі команди СРСР (1989). Переможець П'ятого командного чемпіонату світу у складі команди України (2001). Чемпіон Європи 2004 року, фіналіст чемпіонату світу ФІДЕ 2001-2002 років. Чотириразовий переможець Всесвітніх Шахових Олімпіад: двічі у складі команди СРСР (1988, 1990) та двічі у складі команди України (2004, 2010).

 

Майже 900 тис грн – на потреби учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні

Днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 876 тис грн. Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської ОДА.

За словами директора департаменту Олега Демківа, на встановлення пам'ятних знаків на могилах загиблих під час АТО та Героїв Небесної Сотні скеровано 32 тис грн. Загалом в області на цю мету вже виділили 6 млн 347,7 тис грн. Крім того, одноразову адресну допомогу по 3 тис грн отримають 48 воїнів із числа демобілізованих із зони АТО, по 100 тис грн – 7 родин загиблих учасників АТО.

 

Виші оприлюднять умови прийому до 15 січня

Міністерство освіти і науки України дозволило вченим радам вищих навчальних закладів перенести терміни затвердження власних Правил прийому з 15 грудня 2016 року до 15 січня 2017 року. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА.

Також у Міністерстві перенесли терміни внесення вишами до Єдиної електронної бази з питань освіти конкурсних пропозицій для здобуття вищої освіти. У Міністерстві також поінформували, що вищі навчальні заклади можуть затверджувати власні

Правила прийому до 15 січня 2017 року, а відкриті та закриті конкурсні Пропозиції для здобуття вищої освіти вносити до Єдиної бази до 31 січня 2017 року. Зі спеціальним роз'ясненням відомства можна ознайомитись тут.

 

Майже на півмільярда гривень профінансовано січневі пенсії

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує фінансування пенсійних виплат за січень 2017 року.

Станом на вівторок, 28 грудня, на фінансування січневих пенсій вже спрямовано понад 480,3 млн грн, що становить майже 38,9% місячної потреби.

Детальніше про особливості виплати за січень 2017 року – тут.

 

Обласна асоціація ветеранів спорту Львівщини – серед кращих в Україні

Цими днями у Києві відбулось урочисте засідання Асоціації ветеранів спорту України з нагоди 5-річчя від дня її заснування. У рамках зустріч визначили кращі обласні осередки за підсумками роботи у 2016 році, серед яких – Львівська обласна Асоціація ветеранів спорту. Про це повідомляють в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Учасників засідання, серед яких усі керівники обласних структур ветеранського спорту, вітали президент НОК України Сергій Бубка, представники Мінмолодьспорту та голова Асоціація ветеранів спорту України Віктор Ткаченко. Зазначимо, ще одну представницю Львівщини – Галину Коритник, нагородили званням кращого соціального комісара Львівської обласної Асоціації ветеранів спорту. Довідка: Асоціація ветеранів спорту України (АВСУ) - утворена 26 липня 2011 року в Києві. Вона об’єднує федерації, асоціації, спілки, об’єднання та клуби, які сприяють розвитку ветеранського руху і ветеранського спорту. Асоціація співпрацює з Міністерством молоді та спорту України.

 

Із шахтарями розрахуються за жовтень та листопад

Сьогодні, 29 грудня, на рахунки ДП "Львіввугілля" надійшли кошти державної підтримки в сумі 81,6 млн грн.

Цей фінансовий ресурс у повному обсязі скеровано на виплату заробітної плати гірникам. Про це повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Завдяки цим коштам повністю виплатять зарплату за жовтень і листопад.

 

1 січня на Львівщині відзначатимуть 108-му річницю від дня народження Степана Бандери

1 січня на Львівщині вшанують пам'ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери з нагоди 108-ї річниці від його дня народження. Урочисті заходи розпочнуться о 14:00 год біля пам’ятника С.Бандері, що на пл. Кропивницького у Львові. Керівництво області та міста покладе квіти до підніжжя пам’ятника, після чого відбудеться спільна молитва та громадське віче.

На завершення заходів о 15:00 год хор "Золоті літа" громадської організації "Золоті роки" виконає марш українських націоналістів "Зродились ми великої години".

Долучитись до заходів і вшанувати пам’ять видатного українського діяча запрошуємо всіх охочих.

 

28.12.2016

 

Грип та ГРЗ: як вберегтися від захворювання

Ситуація щодо грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в Україні залишається складною. Для того, щоб уберегтися від епідемії, у департаменті охорони здоров’я ЛОДА радять, зокрема, вживати вітаміни, часто провітрювати приміщення та утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей. >

Також експерти радять дотримуватися й інших основних засобів профілактики:

- уникайте контакту з особами, що мають прояви інфекції;

- вдягайтеся відповідно до температури навколишнього середовища, оскільки перегрівання шкодить не менше, ніж переохолодження;

- вживайте вітамінізовану їжу, овочі та фрукти, харчуйтесь раціонально;

- загартовуватись варто впродовж усього року;

- використовуйте антисептик для рук після відвідування транспорту, громадських місць, перед їжею, якщо немає доступу до води гарантованої якості;

- придбайте або зробіть самі назальний спрей.

Морська вода або легкий сольовий розчин для зволоження носоглотки допоможуть вберегтись від вірусів;

- не забувайте про "кашльовий етикет" – кашляти і пчихати в серветку, а при її відсутності – собі в рукав, а не в долоню. І мити після цього руки антисептиком;

- не варто застосовувати жодні медикаменти з профілактичною метою.

Медики також застерігають: якщо ви підхопили грип – маєте високу температуру, слабкість, головний біль, нежить, кашель, болі в м’язах та суглобах – негайно зверніться до лікаря.

 

Троє львівських шахісток представлятимуть Україну на Чемпіонаті світу

Днями Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) оприлюднила імена 62-ох із 64-ох учасниць жіночого чемпіонату світу з шахів, який триватиме з 10 лютого до 5 березня 2017 року в Тегерані. Україну в столиці Ірану презентуватимуть п’ять шахісток, троє з яких – представниці Львівщини. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

На чемпіонаті світу змагатимуться львів’янки сестри Анна і Марія Музичук та Наталія Букса. Зазначимо, що турнір у Тегерані відбуватиметься за кубковою системою. Після кожного кола, починаючи з 1/32 фіналу, кількість претендентів скорочуватиметься у два рази.

 

Право оренди 9 ставків на Львівщині виставили на аукціон

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, на земельних торгах пропонуватимуть 9 лотів (ставок та земельна ділянка, на якій він розташований):

- ставок площею 1,7236 га, який розташований на території Соколівської сільської ради (за межами населеного пункту) Буського району, на земельній ділянці площею 2,3310 га;

- ставок площею 19,5375 га, який розташований на території Добрянської сільської ради (за межами населеного пункту) Городоцького району, на земельній ділянці площею 21,4741 га.;

- ставок площею 1,5251 га, який розташований на території Грушівської сільської ради (за межами населеного пункту) Дрогобицького району, на земельній ділянці площею 2,3031 га.;

- ставок площею 1,4606 га, який розташований на території Грушівської сільської ради (за межами населеного пункту) Дрогобицького району, на земельній ділянці площею 2,0027 га.;

- ставок площею 0,1430 га, який розташований на території Грушівської сільської ради (за межами населеного пункту) Дрогобицького району, на земельній ділянці площею 0,2702 га.;

- ставок площею 6,3251 га, який розташований на території Ролівської сільської ради (за межами населеного пункту) Дрогобицького району, на земельній ділянці площею 8,2345 га.;

- ставок площею 1,6953 га, який розташований на території Любельської сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельній ділянці площею 2,2145 га.;

- ставок площею 7,0809 га, який розташований на території Никловицької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 7,5686 га.;

- ставок площею 19,8331 га, який розташований на території Жужелянської сільської ради (за межами населеного пункту) Сокальського району, на земельній ділянці площею 23,8464 га.

Аукціон відбудеться 23 січня 2017 року, за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Як наголошує директор департаменту Руслан Гречаник, земельні аукціони забезпечують збільшення надходжень до місцевих бюджетів, ефективне та раціональне використання водних об’єктів.

 

На свята у Львівській області голосуватимуть повторно

Як відомо, 18 грудня у шести об’єднаних територіальних громадах на Львівщині відбулися перші місцеві вибори. У зв’язку з тим, що в трьох одномандатних виборчих округах два кандидати у депутати набрали найбільшу і однакову кількість голосів, територіальні виборчі комісії прийняли рішення про проведення повторного голосування у цих округах. Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Федір Алєйніков.

За його словами, 8 січня 2017 року повторне голосування відбудеться в одномандатних виборчих округах № 7 і 8 з виборів депутатів Шегинівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Мостиського району і в одномандатному виборчому окрузі № 17 з виборів депутатів Жовтанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Кам’янка-Бузького району. Додамо, що під час перших місцевих виборів на Львівщині було обрано 52 депутати міських рад (усі партійні висуванці), 14 депутатів селищної ради (п’ятеро з них самовисуванці) і 71 депутат сільських рад (43 – самовисуванці).

Також було обрано шістьох місцевих голів, п’ятеро з яких балотувалися шляхом самовисування.

 

У ЛОДА оголосили конкурс на посаду начальника управління туризму та курортів

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління туризму та курортів.

Серед кваліфікаційних вимог – вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра; досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, чи досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

Для участі у конкурсі слід подати такі документи:

– копію паспорта громадянина України;

– письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2), до якої додати резюме у довільній формі;

– письмову заяву, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

– копію (копії) документа (документів) про освіту;

– заповнену особову картку встановленого зразка;

– декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згадані документи необхідно подавати за адресою: вул. Винниченка, 18, каб. 221 до 17:00 год 20 січня 2017 року.

Контактна особа: Ірина Орестівна Гаврилюк, тел: 2 999 112, e-mail: i.havrylyuk@loda.gov.ua

Конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління туризму та курортів ЛОДА відбудеться 25 січня 2017 року о 10:00 год за адресою: вул. Винниченка, 18, каб. 257.

 

27.12.2016

 

Інваліди війни з числа воїнів АТО отримуватимуть адресну допомогу на реабілітацію

У 2017 році інваліди війни І, ІІ, ІІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, отримуватимуть адресну допомогу на реабілітацію. Це відбуватиметься в рамках реалізації Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 рр. Про це повідомив заступник директора департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк під час засідання сесії Львівської обласної ради сьогодні, 27 грудня.

За його словами, зміни з нового року торкнуться не лише цієї програми. Так, додаються заходи і до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014 – 2017 роки. "Одним із заходів даної програми є забзпечення догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, - зазначив Віктор Степанюк. - А також на виконання Указу Президента України від 13 грудня 2016 року №553 "Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю" передбачається фінансування на забезпечення інвалідів І та ІІ груп по зору засобами медичної реабілітації з мовним виводом та очними протезами".

 

На Львівщині прийняли Програму профілактики онкологічних захворювань

У вівторок, 27 грудня, на сесії обласної ради депутати ухвалили Програму профілактики онкологічних захворювань у Львівській області на 2017-2020 роки.

Як повідомила в. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, обсяг фінансування програми сягає 18,5 млн грн. Вона передбачає співфінансування до проекту Світового банку “Онкопревенція та сучасні протипухлинні технології у Львівській області”, яка вже реалізовується на Львівщині. "У рамках цієї програми буде закуплено препарати для лікування пацієнток з раком шийки матки, трубка для комп'ютерного томографа в онкоцентрі і що дуже важливо, - комп'ютери у сільські амбулаторії, завдяки чому зможемо запровадити електронний реєстр пацієнток після їх обстеження, - зазначила Ірина Микичак. - Також програма дасть змогу закупити кольпоскопи для діагностики раку шийки матки для центральних районних лікарень і вперше придбати вакцини для профілактики збудника, що викликає рак шийки матки". За її словами, у 2017 році загалом Львівщина має отримати близько 250 млн грн від Світового банку у рамках вищезгаданого Проекту.

 

26.12.2016

 

УФСІ інвестував у Львівську область 72,2 млн гривень: 40% коштів у масштабах всього проекту

Сьогодні, 26 грудня, у Львівській ОДА відбулась підсумкова нарада Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ), завдяки якому з 2013-го року у Львівській області було реалізовано 38 мікропроектів на загальну суму 72,2 млн грн.

У вступному слові голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зауважив, що реалізація проекту "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури у Львівській області", який тривав упродовж 2013 – 2016 років, – це великий успіх, бо це грантові кошти. "Це ресурс інвестовано в інфраструктуру області, створивши комфорт для багатьох мешканців Львівщини", - додав очільник області. Олег Синютка, дякуючи УФСІ за співпрацю, наголосив: "Головний здобуток проекту – це можливість спільної роботи громад області, влади і міжнародних донорських структур.

Крім того, проектом ми продемонстрували, що коли громада частинку своїх коштів додає як співфінансування, то це і є найбільший успіх". За словами виконавчого директора УФСІ Віктора Мірошниченка, у ході тісної співпраці УФСІ, обласної, районних, міських, селищних та сільських рад, а також місцевих громад вдалося відремонтувати 19 шкіл, 12 дитсадків, 4 медичні заклади (3 амбулаторії та 1 ФАП), 2 водогони та 1 народний дім. За розрахунками експертів УФСІ, користь від впровадження цих мікропроектів отримує близько 40 тисяч мешканців у 8 районах Львівської області (Буський, Дрогобицький, Жовківський, Кам’янка-Бузький, Радехівський, Сокальський, Стрийський, Турківський) та у містах Львів і Самбір.

Також Віктор Мірошниченко нагадав, що з 2013-го року проект "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ IV" фінансувався Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку KFW і був розрахований на три області: Вінницьку, Кіровоградську та Львівську. На нього виділили 7 млн євро грантових коштів, які розподілили між областями.

Слід зазначити, що серед трьох вищеназваних регіонів – питома вага Львівщини в загальній кількості реалізованих мікропроектів склала 41%, а в грошовому вимірі – 40% коштів інвестовано у нашу область у масштабах всього проекту.

Олег Синютка вручив Подяки голови облдержадміністрації виконавчому директору УФСІ Віктору Мірошниченку та директорові Львівського регіонального представництва УФСІ Василю Кузьменку за сприяння розвитку соціальної інфраструктури.

 

Вивіз ТПВ здійснюється на території всієї області, - Олег Синютка

Ми перша область, котра забезпечила 100% вивезення твердих побутових відходів зі всіх населених пунктів Львівської області. Про це повідомив під час прес-конференції "Підсумки 2016-го року" голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у понеділок, 26 грудня.

"На сьогодні централізований вивіз ТПВ забезпечено із 1928 населених пунктів Львівщини. Його здійснюють 64 перевізники як комунальної, так і приватної форми власності. Цьому сприяла й закупівля 6 сміттєвозів за кошти екологічного фонду обласного бюджету", - зазначив Олег Синютка. За його словами, 2016 рік зокрема, стане точкою відліку щодо будівництва сміттєпереробних заводів на території Львівщини.

"Я переконаний, що відкритий міжнародний конкурс з вибору інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації ТПВ, який ми оголосили у грудні цього року, перед цим визначивши три ділянки для будівництва об'єктів, завершиться у 2017 році. Його підсумком буде вибір компанії-підрядника, яка розпочне будівництво сміттєпереробних заводів на території Львівської області", - розповів очільник Львівщини.

За словами голови ОДА, також протягом року у сфері житлово-комунального господарства велику увагу в області приділяли вирішенню першочергових проблем із водопостачанням.

Відтак це стосується насамперед 14-ти найпроблемніших у цьому плані населених пунктів Львівщини.  

 

На Львівщині провели традиційний екомарафон "Подаруй життя ялинці"

Із початку грудня на базі Біосферного резервату "Розточчя" у Яворівському національному природному парку проходив екомарафон "Подаруй життя ялинці". У заході взяли участь більше 1200 осіб із 28 населених пунктів Яворівського району та міста Львова. Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

За словами директора департаменту Руслана Гречаника, цього року програма включала декілька складових, зокрема опитування "Вивчення думки населення щодо збереження хвойних насаджень у новорічно-різдвяний період", конкурс "Новорічно-різдвяна листівка", а також майстер-класи "Різдвяний ангелик" та "Привітальна листівка".

Так, за результатами анкетування: 83,1% опитаних вважає, що в кожній оселі на Новорічно-різдвяні свята повинна бути ялинка, 44,1 % ставлять живу ялинку, 50,1 % – штучну, купують ялинку на ринку – 51,3%, приносять з лісу – 25,5 %. Серед опитаних 68,5 % впевнені, що обов’язково потрібно проводити екопросвітницьку роботу серед населення про роль хвойних рослин у житті людини та тварини. Як наслідок таких екобесід, 64,2 % респондентів готові купувати ялинки чи сосни, які спеціально вирощені для продажу дорожче, аніж ніж зрубану у лісі, але дешевше.

На конкурс "Новорічно-різдвяна листівка" надіслали роботи 143 учні загальноосвітніх шкіл Яворівщини. Серед них І місце отримала робота учня Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Варениці Максима, ІІ місце розділили між собою роботи учня Новояворівського НВК ЗОШ ІІ ст. Кобилецького Юрія та Вороцівського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. Штойка Романа; ІІІ – місце віддали роботі учениці Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – Кондор Оксані. Також, в ході марафону відбулись майстер-класи, де діти творили "Різдвяних ангеликів" та смакували подарунками від Святого Миколая.

Варто також зазначити, а сприяння департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної держадміністрації в кабінети біології усіх освітніх закладів, які взяли активну участь в опитуванні, нададуть ілюстровані довідники "Рідкісні та зникаючі види рослин Львівщини".

 

2016 рік: відкрито понад 50 підприємств і створено понад 12 тис робочих місць

Сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки на тему "Підсумки 2016-го року" йшлося про економічний розвиток регіону та інвестиції.

Олег Синютка зупинився на новій інвестиційній політиці, запровадженій у ЛОДА. Так, систематизовано інвестиційні можливості області та створено базу інвестиційних об’єктів, серед яких – 600 земельних ділянок та ділянок, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди; 53 земельні ділянки під індустріальні парки. Крім того, працює Служба інвестора, яка сприяє вирішенню поточних проблемних питань наявних та потенційних інвесторів.

Голова ЛОДА наголосив, що протягом року в області відкрито понад 50 підприємств і створено понад 12 тис робочих місць. Серед найбільших: ТОВ "Фуджікура аутомотів Україна – Львів", ТзОВ "Електроконтакт Україна", ТзОВ "Бадер Україна", ТзОВ "Д-Мікс", ТзОВ "СУКП "Укрлісхолдинг", ТзОВ "Чербудінвест", ТзОВ "Галицька деревообробна компанія", ТзОВ "Голдчікен", ПП "Агрофірма "Дзвони", ТОВ "ІНТЕРНЕШНЛ ВУДВОРКІНГ КОМПАНІ".

"Якщо 2015 рік був – роком антикризових заходів, то в 2016 році маємо зростання по різних напрямках роботи в області", - наголосив Олег Синютка.

 

Грип та ГРЗ: як вберегтися від захворювання

Ситуація щодо грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в Україні залишається складною. Для того, щоб уберегтися від епідемії, у департаменті охорони здоров’я ЛОДА радять, зокрема, вживати вітаміни, часто провітрювати приміщення та утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей.

Також експерти радять дотримуватися й інших основних засобів профілактики:

- уникайте контакту з особами, що мають прояви інфекції;

- вдягайтеся відповідно до температури навколишнього середовища, оскільки перегрівання шкодить не менше, ніж переохолодження;

- вживайте вітамінізовану їжу, овочі та фрукти, харчуйтесь раціонально;

- загартовуватись варто впродовж усього року;

- використовуйте антисептик для рук після відвідування транспорту, громадських місць, перед їжею, якщо немає доступу до води гарантованої якості;

- придбайте або зробіть самі назальний спрей. Морська вода або легкий сольовий розчин для зволоження носоглотки допоможуть вберегтись від вірусів;

- не забувайте про "кашльовий етикет" – кашляти і пчихати в серветку, а при її відсутності – собі в рукав, а не в долоню. І мити після цього руки антисептиком;

- не варто застосовувати жодні медикаменти з профілактичною метою.

Медики також застерігають: якщо ви підхопили грип – маєте високу температуру, слабкість, головний біль, нежить, кашель, болі в м’язах та суглобах – негайно зверніться до лікаря.

 

Активізація роботи народних домів та презентація культури області у світі, - голова ЛОДА про зміни у галузі культури

Про пріоритети у мистецькій галузі та підсумки роботи області у культурній сфері за 2016 рік розповів сьогодні, 26 грудні, під час прес-конференції голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"За цей рік у всіх народних домах Львівської області провели декілька десятків тисяч заходів. Творчі звіти усіх районів області, які проводили на різних сценах Львова і підсумковий концерт кращих колективів на сцені Львівського оперного театру ще раз демонструє, що народний творчий потенціал мешканців Львівщини є чи не найпотужнішим в Україні , - зазначив Олег Синютка. - Ми також започаткували презентацію днів культури Львівщини в різних країнах. Так, митці зі Львівщини відвідали 11 країн та провели 79 різних культурно-мистецьких заходів".

За його словами, всього у галузь культури цього року вкладено близько 90 млн гривень. За ці кошти у 80 народних домах області закуплено технічне обладнання, 26 аматорських колективів забезпечені новими сценічними костюмами, 22 бібліотекам придбали комп’ютери та проектори, а також купили автобус для потреб галузі культури області.

Окрім того, у 194 народних домах провели ремонтні роботи різної складності.

 

У 2016 році на Львівщині встановили понад 50 спортивних майданчиків

Цьогоріч на Львівщині облаштували 53 спортивні майданчики у рамках Обласної цільової програми "Спортивний майданчик" на 2011-2016 роки.

В обласному бюджеті на це передбачили рекордну суму у розмірі 16 мільйонів гривень. Про це повідомив під час прес-конференції "Підсумки 2016-го року" голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у понеділок, 26 грудня. "Цьогоріч Львівщина може похизуватися здобутками у великому спорті та досягненнями на обласному рівні, - зазначив Олег Синютка. - Дуже приємно, що протягом 1- 15 березня у Львові відбувся матч за звання чемпіонки світу з шахів між українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань. Також важливо, що наші паралімпійці привезли комплекти медалей на Львівщину".

За його словами, на відзначення спортсменів та тренерів, які брали учать у Іграх XXXI Олімпіади та XV Паралімпійських іграх 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), виділили 960 тисяч гривень.

"Ще однією масштабною спортивною подією стало проведення Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту упродовж 22-30 серпня у селі Великий Дорошів Жовківського району, - зазначив голова ОДА. - З іншого боку, важливим завданням на цей рік було відкриття спортивних майданчиків, закупівля форми та інвентяря задля розвитку сільського спорту загалом".

 

Майже 10 млрд гривень надійшло до бюджетів Львівщини

Сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки на тему "Підсумки 2016-го року" йшлося про динаміку надходжень до місцевих бюджетів області у 2014 – 2016 роках. За словами голови ЛОДА, до місцевих бюджетів Львівщини упродовж 2016 року надійшло 9 млрд 835 млн грн. Це на 3,4 млрд грн або 53% більше, ніж за минулий рік.

"Більше 90% бюджетів буде виконано і перевиконано, у тому числі і доходи держбюджету на території Львівській області", - наголосив Олег Синютка. Слід зазначити, що бюджет 2015 року (6 млрд 415 млн грн) також перевищував попередній – 2014-го (4 млрд 139 млн грн) на 55%. Таких показників вдалося досягти завдяки перш за все дієвим заходам із детінізації заробітної плати в області. Так, протягом року удвічі зменшилася кількість суб’єктів підприємницької діяльності (СПД), які виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня: станом на 1 січня їх було – 4 572, а станом на початок жовтня – 2 278 СПД. Кількість працюючих у "мінімізаторів" від травня до жовтня поточного року скоротилася майже на 5 тис осіб.

 

У Львові презентують веб-ресурс для громадських організацій

У вівторок, 27 грудня, у "вільному просторі" coMMuna відбудеться презентація веб-ресурсу для громадських організацій – "WorkNGO".

Він слугуватиме як інформативний сайт для поширення їх діяльності, подій та заходів. Також ресурс допоможе у здійсненні моніторингу діяльності інститутів громадянського суспільства. Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Сайт презентуватиме громадська організація "Молодіжна ліга спорту та спортивного туризму", яка стала переможцем конкурсу в рамках Обласної програми "Молодь Львівщини" у 2016 році.

Також під час заходу громадські організації обговорять проблеми та перспективні напрями співпраці з органами виконавчої влади, обміняються своїм досвідом і особливостями співпраці із органами влади та представлять проекти, які вони реалізували у 2016 році.

Початок заходу о 10:00 за адресою: вул. Галицька, 1, 2-й поверх.

 

Завдяки ProZorro – зекономили понад 290 млн гривень

Сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки на тему "Підсумки 2016-го року" йшлося про боротьбу з корупцією в контексті функціонування системи електронних закупівель ProZorro.

Упродовж року зареєстровано 1 100 організаторів торгів, учать у них по Львівській області взяли 5 600 підприємців, здійснено 13 200 процедур закупівель. "Сума економії склала 290,6 млн грн", - наголосив очільник області. Нагадаємо, що з 1 серпня усі публічні закупівлі в Україні, які перевищують порогові значення, повинні здійснюватись виключно через "ProZorro", а на Львівщині ще й допорогові закупівлі товарів і послуг – від 10 тис грн.

Так, цього року здійснено 803 допорогові закупівлі на суму 63,8 млн грн. Сума економії – 10,5 млн грн.

Варто зазначити, що Львівщина одна із перших в Україні перейшла на проведення навіть допорогових закупівель через систему ProZorro.

 

Перспективний план об’єднання громад Львівщини – один із найкращих в Україні, – голова ЛОДА

Сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки на тему "Підсумки 2016-го року" йшлося про процес децентралізації на Львівщині, зокрема про формування об’єднаних територіальних громад.

"Переконаний, що однією з головних речей, зроблених цьогоріч на Львівщині – є прийняття перспективного плану по об’єднанню територіальних громад, - зазначив Олег Синютка. - Без цього перспективного плану був би нереальним системний розвиток нашої області в подальшому". За словами голови ЛОДА, прийнятий обласною радою перспективний план – один з найкращих в Україні, бо він дає в подальшому можливість творення освітніх і госпітальних округів.

"Це є доброю основою для майбутнього розвитку області", - наголосив Олег Синютка. Слід зазначити, що Львівська обласна рада схвалила Перспективні плани вісімнадцяти районів та Львова.

 

У Львівській ОДА складають план консультацій з громадськістю

У п’ятницю, 23 грудня, відбулося публічне громадське обговорення у форматі "круглого столу" проекту Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік. Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

Засідання за круглим столом відбулось з метою розгляду вже поданих пропозицій до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік. Під час зустрічі громадські організації та структурні підрозділи внесли ще два десятки питань, як будуть обговорюватись у 2017 році.

Нагадаємо, що з 9 до 23 грудня департамент внутрішньої та інформаційної політики збирав пропозиції до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік.

Матеріали обговорення можна знайти в рубриці "Консультації з громадськістю" на сайті облдержадміністрації. До проекту Орієнтовного плану було включено 50 питань, які подали структурні підрозділи Львівської облдержадміністрації. Ще чотири питання запропонувала Громадська ради при облдержадміністрації. За словами начальника відділу комунікацій з громадськістю департаменту внутрішньої та інформаційної політики Станіслава Безушка, консультації з громадськістю повинні створити сприятливі умови для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади на засадах публічності, прозорості та партнерства.

 

23.12.2016

 

Сьогодні запрацював головний різдвяний ярмарок Львівщини "Добрі традиції Галичини"

Сьогодні, 23 грудня, у сквері напроти Львівської облдержадміністрації розпочав роботу різдвяний ярмарок "Добрі традиції Галичини".

Продукцію власного виробництва на ярмарку представляють 27 товаровиробників області. На цьому ярмарку львів'яни та гості міста можуть придбати продукцію за цінами виробників. Виробники представляють таку продукцію як мед, ковбаси, риба, сири, молочні продукти, копчені вироби, хлібо-булочну продукцію. Товаровиробники беруть участь у ярмарку безкоштовно. Нагадаємо, що під час ярмарку відбуватиметься й мистецька програма.

Зокрема, щовихідних протягом місяця, а також 8, 9, 14 і 19 січня, близько 15 колективів із різних районів області представлятимуть різні віхи українських традицій у рамках днів вертепів, Маланки, Різдвяної зірки, колядок. Урочиста частина стартує у неділю, 25 грудня, на католицьке Різдво. Триватиме різдвяний ярмарок до 25 січня.

 

У Бродівському районі відкрили ще чотири сімейних молочних ферми

У четвер, 22 грудня, на Бродівщині, за підтримки Українсько-канадського проекту "Розвиток молочного бізнесу в Україні" та Львівської аграрної дорадчої служби, відкрили аж чотири сімейні ферми. Господарства також отримали усю необхідну техніку, зокрема сучасні енергозберігаючі лампи, регулятор освітлення, килимки, поїлки, доїльні апарати, засоби миття апаратів та консерватор.

До слова, цьогоріч у районі відкрили вже 10 сімейних ферм. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації. "Встановлення та використання такого обладнання дасть можливість збільшити продуктивність поголів’я, а також значно покращити умови праці членів родини", - зазначила директор департаменту Наталія Хмиз. Цього дня, подвійне свято було у родини Іванів Ганни та Івана, що мешкають у селі Білявці.

Окрім святкування іменин, сім’я відсвяткувала офіційне відкриття домашнього молочного бізнесу. На сьогодні родина утримує 10 корів та на майбутнє планують розширити господарку до 20-30 корів та збудувати нову стайню. У Білявці відкрили ще одне господарство господар Шарун Петро із дружиною.

Збудувавши стайню, подружжя утримує 5 корів та молодняк.

 

Значно покращились умови утримання тварин на фермі родини Яремчуків.

Завдяки Українсько-канадському проекту голова сімейства Володимир, член кооперативу "Покрова", завершив реконструкцію стайні.

У селі Голосковичі сімейний молочний бізнес започаткувала родина Щудлюка Юрія. Повернувшись з АТО, господар збудував нову стайню і вже реконструює приміщення старої, адже у планах збільшення поголів’я до 10 корів. "Такими прикладами ми доводимо, що займаючись домашнім господарством, на Львівщині сьогодні можна заробити гроші для сім’ї. А відкриття родинних ферм – це показник позитивних змін у селах", - додала Наталія Хмиз.

 

У Львові вшанували пам'ять видатних діячів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина

У п'ятницю, 23 грудня, біля пам'ятного знаку тюрми "Бригідки" відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті полеглих героїв у боротьбі за Українську Самостійну Соборну Державу.

У рамках заходу заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська спільно із представниками громадських діячів та представників ветеранських громадських організацій запалили лампадки у пам'ять про страчених діячів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Опісля священики відслужили поминальну панахиду за загиблими.

У спільній молитві присутні помолились за всіх українців, котрі віддали свої життя заради кращого майбутнього. Довідково: "Бригідки" (вул. Городоцька, 20) – ще 1785 р. приміщення колишнього монастиря були переобладнані під в’язницю. У міжвоєнний період ХХ ст. тут відбувалися страти українців-політичних в’язнів. Від осені 1939 р. тут розміщувалася в’язниця НКВС.

Наприкінці червня 1941 р. більшовики вчинили у тюрмі масове вбивство політичних в’язнів.

 

Чи є у Львові бюро знахідок?

Наш Львів. Чудовий, чарівний. Для кожного, хто приїжджає помилуватися красою міста, та й для нас, львів'ян, не буде зайвою інформація, де знаходяться бюро знахідок, тому що ситуації в житті бувають різні.

Щорічно до дивовижного міста Лева прибуває величезна кількість українських та іноземних гостей. Дуже часто люди втрачають свої речі під час подорожі, у незвичайній обстановці, в поспіху.

Найбільша кількість пропаж та знахідок припадає на транспортні вузли: залізничні вокзали, аеропорти, автостанції — та місця туристичних пам'яток. Втрачають телефони, багаж, одяг, документи та інші речі. Логічно, що в будь-якому великому місті, особливо в туристичному центрі, яким i є Львiв, обов'язково має бути бюро знахідок, куди можна принести кимось загублену річ, або гаряча лінія для інформування про такі випадки.

Куди звертатися, якщо втратив або знайшов У Львові є лише одне бюро знахідок, яке працює кілька годин у будні. Бюро існує з 1998 року і розташоване на вулиці Степана Бандери. Щомісяця в бюро надходить 40-50 речей, документів. Але не всі люди, які щось знайшли, вирішать віднести знайдене в бюро знахідок, тому, якщо ви втратили свою річ десь у громадському місці чи у транспорті, звертайтесь не тільки у стіл знахідок, а і безпосередньо до працівників цієї установи: вони знають, що слід робити, і направлять вас до відповідної служби.

Якщо ж такої служби немає, завжди є сенс звернутися в поліцію, щоб віддати їм знайдене, повідомити про втрату або, на жаль, крадіжку.

Якщо у Львові з вами трапиться непередбачене: ви втратите важливу річ або документ — збережіть контакти основних установ у місті, куди можна звернутися у таких випадках.

 

Жидачівський паперовий комбінат відновлює роботу: працівники отримали аванс за грудень

На Жидачівському целюлозно-паперовому комбінаті відновлюють виробництво. Вперше на два роки, з часу зупинки заводу, працівники почали отримувати зарплату.

Зокрема, у п’ятницю, 23 грудня, комбінат виплатив аванс за грудень. Про це розповів керуючий санацією ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" Олександр Рудницький. "Згідно із планом санації, затвердженого судом, на підприємстві розпочалась робота з відновлення виробничого процесу, - зазначив Олександр Рудницький. - Загалом відновлення виробництва продукції у повному обсязі розрахованого на 5 місяців. І ми очікуємо, що вже у квітні 2017-го Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат знову запрацює".

Нагадаємо, що Господарський суд Львівської області у серпні 2016 року ухвалив рішення про введення процедури санації ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат". А у листопаді суд вже виніс рішення про затвердження плану санації комбінату, що дозволить поновити виробничу діяльність та зберегти цілісний майновий комплекс підприємства.

Довідка: ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" займається виробництвом паперу, картону, гофрованих паперу, а також паперової та картонної тари. У жовтні 2014 року на підприємстві було згорнуто виробничий процес, а понад 800 його працівників залишилися без роботи. Це було одним із найгостріших проблемних питань соціально-економічного розвитку району.

 

У ЛОДА підписали меморандум про співпрацю студентів-транспортників з автопідприємствами області

Сьогодні, 23 грудня, у ЛОДА під час другого регіонального Форуму з безпеки дорожнього руху відбулося підписання меморандуму про співпрацю щодо проходження практики студентів Національного університету "Львівська політехніка" на автопідприємствах Львівської області.

Документ підписали: Львівська обласна державна адміністрація, МО ВГО "Громадський комітет транспортної безпеки у Львівській області", ГО "Наглядова громадська рада з питань транспорту", Львівська обласна організація роботодавців транспорту, НУ "Львівська політехніка".

Очільник департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло, підписуючи меморандум від імені облдержадміністрації, зауважив, що ця подія дає підґрунтя нашим студентам – фахівцям в галузі транспорту для розвитку, самовизначення і можливого подальшого працевлаштування. "Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку також готовий приймати до себе студентів на стажування та майбутнє працевлаштування", - додав Роман Кокотайло.

Слід зазначити, що меморандум передбачає створення можливостей для проходження студентами ВНЗ навчальної, експертно-правової та переддипломної практик згідно з освітнім напрямком підготовки; розробку нових та вдосконалення існуючих програм практик для студентів ВНЗ, які навчаються в галузі знань "Транспорт" за спеціальностями "Автомобільний транспорт" і "Транспортні технології"; сприяння створенню нових робочих місць в автопідприємствах області; формування на Львівщині прошарку еліти фахівців автомобільного транспорту шляхом регулярного проведення спільних заходів та ін.

У рамках форуму заслухали інформацію Управління Уктрансбезпеки у Львівській області про стан аварійності в області, а також представили новітні напрацювання щодо покращення безпеки руху, розроблені студентами НУ "Львівської політехніки".

Окрім того, МО ВГО "Громадський комітет транспортної безпеки у Львівській області" презентувала клуб фахівців та меценатів автомобільного транспорту "Територія Безпеки".

 

У Трускавці завдяки ДФРР створено першу в місті URBAN-бібліотеку

У місті Трускавець завершено реалізацію проекту за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) – проведено реконструкцію першої URBAN-бібліотеки по вул. Бориславській, 36. Про це повідомили в департаменті економічної політики облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Романа Филипіва, з ДФРР було профінансовано 896,5 тис грн, з місцевого бюджету – понад 110 тис грн. Близько 2 000 відвідувачів можуть постійно користуватися послугами бібліотеки. "Завдяки проекту переобладнано в сучасну URBAN-бібліотеку приміщення Трускавецької бібліотеки-філії №1. Бібліотека має світлі, просторі і затишні зали, але в них не проводилися капітальні ремонтні роботи з 1978 року – часу здачі цього приміщення в експлуатацію", - зауважив посадовець.

У рамках проекту замінили вікна та вхідні двері на металопластикові, утеплили фасад. Крім того, реконструювали та відремонтували внутрішні стіни, підлогу та стелю; замінили існуючі внутрішні електромережі та електроопалення; облаштували санвузол та технічно-господарське приміщення; створили площадку для літньої тераси; відремонтували сходи та облаштували пандус; придбали техніку, обладнання, меблі.

Успішна реалізація проекту створить у місті першу сучасну URBAN-бібліотеку, в якій можна буде розширити комплекс бібліотечно-інформаційних послуг – організовувати круглі столи, конференції, семінари, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми, що приїжджають до Трускавеця, а також значно зекономити бюджетні кошти на комунальних послугах.

Слід зазначити, що роботи виконувало ТзОВ "Західбудком", заявником проекту виступив відділ культури Трускавецької міської ради. Нагадаємо, в області за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році реалізується 80 проектів на суму 222,5 млн грн.

 

Новоміська об’єднана громада отримала відремонтовану школу завдяки ДФРР

Завершено реалізацію чергового проекту в Старосамбірському районі: за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) реконструйовано будівлю загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ст. у с. Нове Місто. Про це повідомили в департаменті економічної політики облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Романа Филипіва, з державного фонду регіонального розвитку було профінансовано 2 млн 873 тис грн, а з місцевого бюджету – 752,9 тис грн.

Загальноосвітня середня школа І-ІІІ ст. в с. Нове Місто була збудована в 1981 році, розрахована на 600 учнів. Сьогодні тут навчається 154 учні. Відтепер їх кількість збільшиться, оскільки планується забезпечити довезення дітей із прилеглих навколишніх сіл до цієї школи. За час експлуатації в школі не проводилися капітальні ремонти, тому будівля потребувала негайної реконструкції.

 

"Завдяки проведеній реконструкції встановлено 180 нових вікон, перекрито 1850 кв м даху, утеплено та пофарбовано фасад школи, - розповів Роман Филипів. - Під час проведення ремонтно-будівельних робіт на об’єкті використано новітні екологічні будівельні матеріали, запроваджено енергозберігаючі технології". Слід зазначити, що роботи виконувало ПП "Будпрайм", заявником проекту виступала Новоміська сільська рада. Нагадаємо, в області за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році реалізується 80 проектів на суму 222,5 млн грн. Понад 1,5 млн гривень – на допомогу дітям-сиротам Із державної скарбниці обласному бюджету надійшла субвенція на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за принципом "гроші ходять за дитиною". Її сума становить 1 млн 535,8 тис грн. Гроші вже передали міським і районним бюджетам. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків. "Отримані кошти у повному обсязі забезпечують виплату державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до зареєстрованих в органах державної казначейської служби фінансових зобов’язань", - зазначив директор департаменту. За словами Олега Демківа, всього з початку року на цю ж мету виділили 17 млн 032,3 тис грн.

 

22.12.2016

 

Ростислав Замлинський привітав працівників "Львівобленерго" із професійним святом

Сьогодні, 22 грудня, у Львівському Будинку вчених відбулись урочистості з нагоди відзначення в Україні Дня енергетика. Із професійним святом працівників ПАТ "Львівобленерго" привітав перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

"Важко переоцінити значення роботи енергетиків, адже від вашого професіоналізму та сумління залежить стабільна робота економіки України та якість життя громадян. Щиро вдячний вашому багатотисячному колективу за відданість на цьому доволі непростому професійному шляху, - зазначив Ростислав Замлинський. - З нагоди професійного свята бажаю міцного здоров'я, професійних успіхів, невичерпної енергії та нових звершень усій вашій команді". Також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, виконання виробничих завдань, вагомий особистий внесок у розвиток енергетики Львівщини та з нагоди Дня енергетика нагрудним знаком "Відмінник енергетики України" нагороджено працівників "Львівобленерго" Наталію Герасимчук та Ігоря Гладкого.

Окрім того, Ростислав Замлинський нагородив подяками міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також почесними грамотами облдержадміністрації кращих працівників підприємства.

 

Провідним спортсменам та тренерам львівського "Інваспорту" призначено стипендії Президента України

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 20 грудня "Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів" призначено стипендії 132 видатним спортсменам України із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та 52-ом їхнім тренерам.

Серед відзначених – дев’ятеро представників Львівщини. Зокрема за здобутки на світових спортивних форумах, що передували Паралімпійським іграм 2016 року, стипендії призначили:

- Антону Дацку – чемпіонові світу 2015 року з фехтування на візках (12 тисяч гривень);

- Андрію Демчуку – чемпіонові світу 2015 року з фехтування на візках (12 тисяч гривень);

- Віктору Дідуху – чемпіонові Європи 2015 року з тенісу настільного (7 тисяч гривень);

- Орисі Ільчиній – бронзовій призерці чемпіонату світу 2015 року з легкої атлетики (7 тисяч гривень);

- Соломії Куприч – срібній призерці чемпіонату світу 2016 року з легкої атлетики (9 тисяч гривень);

- Наталії Морквич – чемпіонці світу 2015 року з фехтування на візках (12 тисяч гривень);

- Роману Павлику – срібному призерові чемпіонату світу 2015 року з легкої атлетики (9 тисяч гривень);

- Світлані Колесніковій – тренерові чемпіона світу 2015 року з фехтування на візках Демчука А.Б. (12 тисяч гривень);

- Олені Сальніковій – тренерові збірної команди України з плавання та тренерові срібної призерки чемпіонату світу 2015 року Істоміної К.О. (9 тисяч гривень).

 

"Святий Миколай в кожну оселю", - у Львові відбувся концерт для дітей

У понеділок, 19 грудня, у Палаці культури ім. Гната Хоткевича відбувся благодійний концерт для дітей "Святий Миколай в кожну оселю". На захід запросили більше трьохсот дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та із малозабезпечених родин. Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

За його словами, у рамках святкової концертної програми усі діти отримали подарунки від Святого Миколая – набори канцтоварів та солодощі. Варто зазначити, що всього участь у заходах до Дня Святого Миколая, які організувала служба у справах дітей облдержадміністрації, взяли понад тисячу діток зі Львівщини. Так, майже 700 дітей-сиріт та дітей, які виховуються в багатодітних та малозабезпечених родинах, діти, чиї батьки є учасниками АТО, а також вихованці НРЦ "Мрія" та Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату 17 та 21 грудня відвідали вистави "В пошуках святого Миколая"від Львівського академічного духовного театру "Воскресіння".

А 19 грудня для вихованців притулку для дітей служби у справах дітей організували свято "Миколай крокує до нас".

 

Для водіїв авто з українською реєстрацією створили окрему смугу руху, - експеримент на пункті пропуску "Краковець - Корчова"

У четвер, 22 грудня, на пункті пропуску через державний кордон України "Краковець – Корчова" створили додаткову смугу руху для громадян України, що мають авто з українською реєстрацією, а також для громадян ЄС. Такий експеримент покликаний розвантажити потік транспортних засобів, зменшити черги на кордоні та пришвидшити процедуру перетину кордону для людей, котрі прямують на відпочинок, у бізнес- чи дипломатичних справах.

За словами начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимира Єгорова, здебільшого черги на митниці створюють транспортні засоби з іноземною реєстрацією. Вони більш ніж удвічі перевищують кількість автомобілів з українськими номерами та перетинають кордон кожні 5 днів у режимі "транзит" відповідно до Митного Кодексу України. Це створює дискомфорт для водіїв, авто яких має українську реєстрацію та громадян ЄС, адже вони змушені чекати у загальній черзі. "Ми створили додаткову смугу руху для громадян ЄС, а також громадян України, що мають авто з українською реєстрацією. А це близько 30-40% громадян, що перетинають західний кордон України, - розповів Володимир Єгоров. - Таким чином плануємо забезпечити комфортні умови людям, котрі прямують за кордон на відпочинок, у бізнес- чи дипломатичних справах, аби вони не чекали у загальних чергах разом із учасниками малого прикордонного руху. Цим громадянам ми і пропонуватимемо заїжджати на окрему смугу руху".

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірини Гримак, стартував експеримент саме на пункті пропуску "Краковець – Корчова", адже цей контрольно-пропускний пункт найбільш технічно пристосований для його проведення. Спонсорські кошти у розмірі понад 400 тисяч гривень дозволили закупити знаки розмежування та провести ознакування території. "Цей експеримент, ми сподіваємось, дозволить не лише зменшити черги на кордоні, а й побороти корупційну складову, зокрема такі її елементи як продаж черги самими учасниками руху, - зазначила Ірина Гримак. - Якщо він виявиться вдалим, ставитимемо питання про упорядкування руху і на інших пунктах пропуску для забезпечення більш якісного та швидкого перетину кордону".

Обирати саме цю смугу руху у рекомендаційній, проте не обов'язковій формі, громадянам, що перетинають кордон, допомагатимуть працівники Нацполіції, котрих долучили до експерименту. На перших порах допомагатиме і черговий склад Держприкордонслужби.

"Висновки із експерименту робитимемо через три місяці", - резюмував начальник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

 

Після прийняття бюджету оплата праці педагогів зросте на 50%, а працівників медицини – на понад 40%%

У четвер, 22 грудня, Львівська обласна рада затвердила бюджет області на 2017 рік, який передбачає суттєве підвищення заробітної плати працівникам бюджетної галузі. Зокрема, зарплата працівників галузі освіти наступного року має зрости на понад 50%, а медичних працівників – на понад 40%.

За словами директора департаменту фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, у цілому фонд оплати праці по обласному бюджету зростає більш ніж на 40%. "Для освітян – на понад 50%, медиків – більше 40%, для інших галузей на 41% – 45% залежно від відповідних постанов Уряду", - додав головний фінансист області.

 

В Україні для іноземних абітурієнтів запрацював сайт центру міжнародної освіти

Днями Міністерство освіти і науки презентувало новий сайт Українського державного центру міжнародної освіти, на якому іноземні абітурієнти зможуть знайти повну інформацію щодо освіти в Україні, зокрема навчальних програм, стипендій тощо. Про це повідомляють у департаменті освіти та науки Львівської ОДА.

З появою нового сайту УДЦМО, інформація на якому доступна англійською мовою, іноземці мають змогу дізнатися загальні відомості про всі виші України, навчальні програми, процедуру вступу, а також отримати практичні поради. Крім того, через веб-ресурс абітурієнти можуть подавати онлайн-заявки на навчання в обраному університеті. Зазначимо, що сьогодні в Україні здобувають освіту понад 64 тисяч іноземних студентів

 

Львівщина прийматиме Кубок світу із зимових видів спорту серед спортсменів з інвалідністю

У новому році, упродовж 11-20 січня, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України в с. Яворів Турківського району відбудеться Кубок світу із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

У змаганнях очікується участь спортсменів з інвалідністю 15-ти країн світу. Серед організаторів – Національний комітет спорту інвалідів України, Українська федерація спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ.

 

Понад 430 тисяч сімей в області отримують субсидію

Станом на 22 грудня на Львівщині житлову субсидію одержує 435 401 сім`я (домогосподарство). У цілому підтримкою житлової субсидії охоплено понад мільйон громадян області. Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

За словами заступника директора департаменту Віктора Степанюка, середній розмір одержаної субсидії становить 1 тис 598,4 грн, а середньомісячний дохід на особу в домогосподарстві – 1 тис 688,9 грн. "На даний час органи соціального захисту населення здійснили перерахунок призначених житлових субсидій 166 755 сім’ям на наступний річний термін, які одержували субсидію у вересні – листопаді 2015 року", - зазначив він. Віктор Степанюк також наголосив, що в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги органи соціального захисту населення Львівщини готові надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг всім, хто її потребує.

Нагадаємо, що станом на 25 листопада в області одержували житлову субсидію 414 155 родин.

 

На Львівщини затвердили обласний бюджет на 2017 рік

Сьогодні, 22 грудня, під час сесії Львівської обласної ради затверджено бюджет області на 2017 рік у розмірі 12,9 млрд грн. Основними пріоритетами наступного бюджетного року будуть: дорожнє будівництво, енергозбереження, екологія, освітлення населених пунктів та мікропроекти місцевого розвитку.

За словами директора департаменту фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, бюджет 2017-го передбачає підвищення заробітної плати працівникам бюджетної галузі, збільшення мінімальної зарплати вдвічі до 3200 грн. "У цілому фонд оплати праці по обласному бюджету зростає більш ніж на 40%. Для освітян – на понад 50%, для інших галузей 41% – 45% залежно від відповідних постанов Уряду", - повідомив він.

Слід зазначити, що прийнятий бюджет є збалансованим за соціальними видатками: передбачає фінансування у необхідних розмірах допомог малозабезпеченим сім’ям із дітьми, пільг і субсидій та інших соціальних програм і проектів, які є в обласному бюджеті.

Багато дискусій точилося щодо питання виділення фінансового ресурсу на соціально-економічний розвиток Львівщини. "Видатки на реалізацію обласних програм затверджено в сумі 740 мільйонів гривень, зокрема на програму мікропроектів місцевого розвитку – 60 мільйонів. Усього в області планують реалізовувати більше 40 програм", - акцентував Олег Демків. Важливо, що продовжено експеримент зі спрямування перевиконання митних платежів на фінансування ремонту і будівництва доріг.

"Прогнозуємо з цього джерела у 2017 році отримати 935 млн грн. Крім того, на цю мету з обласного бюджету спрямують 190 мільйонів гривень. Також із держбюджету, сподіваємося, зможемо додатково залучити фінансовий ресурс – 250 мільйонів гривень. Усього наступного року з різних джерел фінансування плануємо залучити близько 2-ох мільярдів на ремонт доріг", - зауважив посадовець.

Як повідомив Олег Демків, по медичному напрямку (онкологічна превенція) вдалося залучити потужний кредит Світового банку під гарантії Уряду, який надійде до обласного бюджету у вигляді субвенції з держбюджету – понад 200 млн грн. Станом на сьогодні на Львівщині вже затверджено понад 220 місцевих бюджетів.

 

Ярмарок "Добрі традиції Галичини" дивуватиме виступами мистецьких колективів

Вже завтра, 23 грудня, у сквері біля Львівської облдержадміністрації розпочнеться різдвяний ярмарок, що триватиме понад місяць. Окрім можливості придбати продукцію регіональних виробників, відвідувачі матимуть змогу переглянути культурно-мистецькі виступи.

Зокрема, різдвяний настрій забезпечуватимуть кращі народні аматорські колективи Львівщини. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська. "Ми прагнемо зберегти звичаї та традиції українського зимового фольклору, популяризувати народну творчість і пісенно-музичну культуру.

Різдвяний ярмарок – це місце зустрічі мешканців та гостей міста, які великою родиною святкують Різдво, - розповідає Христина Береговська. - Це українські традиції, колядки, вертепи просто неба, різноманітні народні забави – Маланка, "Водіння Кози", святкова тепла атмосфера, а також панорама найкращих сувенірів і різдвяних смаколиків". За її словами, на ярмарку можна буде посмакувати різноманітними стравами української кухні, придбати подарунки, а також насолодитись святковою розважальною програмою.

Так, упродовж місяця щовихідних, а також 8, 9, 14 і 19 січня, близько 15 колективів щодня із різних районів області представлятимуть різні віхи українських традицій:

• 25 грудня мистецькі колективи Пустомитівського району презентують "Різдвяну феєрію";

• 8 січня митці Жовківщини представлять програму "Різдвяна зірка";

• 9 січня Перемишлянщина представить "Дивную новину";

• 14 січня колективи Кам’янко-Бузький району виступатимуть із програмою "Нова радість стала";

• 15 січня Миколаївський район – "На небі зірка ясна засяла";

• 19 січня Городоцький район – "Ой, радуйся, земле…";

• 21 січня "Йорданська купіль" від митців Буського району;

• 22 січня Стрийський район презентуює святкову програму "Возвеселімся всі нині";

• 22 січня – "Різдвяна казка" від митців Радехівського району. Із повною програмою мистецький заходів можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що різдвяний ярмарок біля Львівської ОДА працюватиме з 23 грудня 2016 до 25 січня 2017 року.

Урочисте відкриття відбудеться 25 грудня о 12:00 год.

 

У п’ятницю потяг Інтерсіті здійснить свій перший рейс з Києва до Перемишля

23 грудня 2016 року потяг Інтерсіті+ № 705/706 Київ – Львів – Перемишль здійснить свій перший рейс зі столиці України до польського міста Перемишль.

Новий поїзд курсуватиме щоденно , та долатиме відстань з Києва до Перемишля лише за 7 год 40 хв, а зворотно – за 7 год 07 хв. Потяг відправлятиметься зі ст. Київ – Пасажирський о 6:45 год і прибуватиме до Перемишля о 13:25 год. Інтерсіті+ робитиме зупинки на станціях Святошин (06:59 – 07:00), Коростень (8:17 – 8:18), Підзамче (11:55 – 11:56) та Львів (12:05 – 12:17). Тривалість поїздки зі Львова до Перемишля становитиме 1 год 8 хв.

Паспортний контроль відбуватиметься під час руху поїзда, що пришвидшить час проходження кордону. Зворотно з Перемишля швидкісний потяг Інтерсіті+ вирушатиме о 14:26 год і прибуватиме до Києва о 22:33 год. Зупинки будуть на станціях Львів (17:17 – 17:28), Підзамче (17:36 – 17:37), Коростень (21:00 – 21:01) та Святошин (22:21 – 22:22). Вартість проїзду з Києва до Перемишля у вагонах І класу становить орієнтовно 574 грн, ІІ класу – 406 грн, зі Львова до Перемишля у вагонах І класу – 235 грн, ІІ класу – 172 грн.

У разі проїзду у внутрішньому сполученні, наприклад, з Києва до Львова, вартість залежатиме від коефіцієнтів гнучкого регулювання по днях тижня. Наприклад, найдешевший проїзд буде у вагонах І класу – по вівторках, у вагонах ІІ класу – у четвер та суботу.

Квитки на новий потяг Інтерсіті + № 705/706 Київ – Львів – Перемишль вже у продажу.

 

Дітям учасників АТО з Херсонщини, що відпочивають на Львівщині, вручили подарунки

У середу, 21 грудня, у Львівській облдержадміністрації 40 дітей з Херсонщини, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, отримали подарунки з нагоди Дня Святого Миколая. Школярі приїхали в нашу область на запрошення Львівської обласної державної адміністрації й відпочивають у дитячому оздоровчо-лікувальному комплексі "Ровесник" із 15 грудня.

"Ми дуже раді, що ви завітали на Львівщину. Сподіваємось, із гарними та позитивними враженнями повернетесь додому і розповідатимете знайомим та друзям про чарівне місто Львів, - наголосила заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. - Нехай ваші батьки завжди вами пишаються. А вчителям хочу подякувати за вашу працю та енергію. Чекаємо вас у гості знову".

Школярі та їх учителі подякували за цікавий і змістовний відпочинок на території нашого краю. Вони уже познайомилися з традиціями регіону, побачили красу Львівщини та Львова. Опісля вручення подарунків та слів подяки діткам провели екскурсію приміщенням Львівської ОДА.

Нагадаємо, влітку діти учасників антитерористичної операції зі Львівщини безкоштовно відпочивали у Херсонській області.

 

У ЛОДА обговорили вплив місцевої влади на покращення інвестиційного клімату

Сьогодні, 21 грудня, у приміщенні Львівської облдержадміністрації відбувся круглий стіл "Вплив місцевої влади на покращення інвестиційного клімату у Львівській області". Про це повідомили в управлінні інвестиційної політики департаменту економічної політики ЛОДА.

Участь у засіданні круглого столду взяли представники місцевих органів влади, зокрема об’єднаних територіальних громад, експертного середовища. У рамках семінару розглянули найкращі практики залучення інвестицій та роль місцевої і регіональної влади в країнах ЄС.

Присутні також ознайомилися з роботою в напрямку залучення прямих іноземних інвестиції на Львівщині. Зокрема, дізналися про стратегію місцевої влади для покращення інвестиційного клімату в регіоні, про пріоритети та галузі інвестиційної політики в області, про наявні інструменти для роботи з інвесторами на регіональному рівні та ін.

Учасники круглого столу обмінялися думками, висловили свої пропозиції, спрямовані на підвищення ефективності роботи із поліпшення інвестиційного клімату та залучення інвестицій. Слід зазначити, що захід проведено Українським інститутом міжнародної політики за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

 

21.12.2016

 

У ЛОДА підписали меморандум із оператором мобільного зв’язку Vodafone Україна

Львівська ОДА та Vodafone Україна підписали меморандум про співробітництво щодо покриття Львівської області якісним стільниковим зв’язком третього покоління. Про це повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА.

Меморандум підписали заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак та заступник генерального директора Vodafone Україна, регіон Захід Костянтин Воробйов. За словами Ірини Гримак, упровадження нових технологій передачі даних, охоплення Львівської області якісним покриттям та якісною мережею стільникового зв’язку, сприяння поширенню європейського досвіду побудови швидкісного 3G зв’язку – це важливі та потрібні інвестиції, які сприятимуть розвитку регіону.

"Обласна державна адміністрація всіляко сприяє залученню таких інвестицій та створює сприятливі умови як для успішної реалізації подібних бізнес-проектів, так і для ефективного співробітництва з компаніями-інвесторами", - наголосила заступник голови ЛОДА. Як зауважив Костянтин Воробйов, Львівська область – стратегічно важливий регіон не лише тому, що знаходиться на прикордонній території нашої країни, а й тому, що тут сконцентрована велика частина малого та середнього бізнесу. "Як свідчить практика – швидкісний мобільний зв'язок сьогодні став одним з основних чинників ведення ефективного бізнесу. Тож забезпечення та розвиток мережі 3G зв’язку європейської якості на теренах області – це одне з пріоритетних завдань компанії на 2017 рік", - прокоментував підписання меморандуму керівник західного регіону Vodafone Україна.

Слід зазначити, що Львівщина – перша в Україні область, яка підписує з операторами спільні угоди про розвиток і покращення мережі мобільного зв’язку.

Нагадаємо, що 14 вересня у ЛОДА підписали меморандум із оператором мобільного зв’язку "Лайфселл".

 

У Стрию за кошти обласного бюджету відремонтували школу

За кошти бюджету розвитку обласного бюджету в рамках Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2016 рік завершено реалізацію проекту у м. Стрий – реконструкцію середньої школи №5 ім. В. Стасюка. Про це повідомили в департаменті економічної політики облдержадміністрації. За словами директора департаменту Романа Филипіва, з обласного бюджету було профінансовано 1,3 млн грн, роботи виконувало ТзОВ "Стрийбудмонтаж", а замовником проекту виступала Стрийська міська рада.

"У рамках реалізації проекту повністю утеплено та пофарбовано фасад школи (1229 кв. м), проведено благоустрій території: встановлено огорожу, покладено тротуарну плитку", - зауважив посадовець. Варто зазначити, що ремонтні роботи в школі тривали з 2008 року і остаточно завершилися цьогоріч. Нагадаємо, в 2016 році в області було реалізовано понад 1200 проектів регіонального розвитку на суму майже 700 млн грн.

 

Представники Львівщини – переможці Всеукраїнських змагань зі стрільби з лука

Днями на закритому лучному тирі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (вул. Пекарська, 69) відбулися Всеукраїнські традиційні змагання зі стрільби з лука, присвячені пам’яті Заслуженого тренера України, одного з фундаторів львівської школи стрільби з лука, видатного спортивного та громадського діяча, сина відомого українського художника Івана Труша – Романа Труша. Представники Львівщини на змаганнях вибороли низку призових місць. Про це повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Так, в собистій категорії серед жінок кращими виявилися представниці Львівщини Вероніка Марченко та Катерина Палеха, які вибороли 1 та 2 місця відповідно. Серед чоловіків усі призові місця зайняли львів’яни Ярослав Мокринський, Максим Журило та Юрій Гавелко.

В особистому заліку серед чоловіків зі стрільби з блочного лука кращими стали Олег Півень, Костянтин Школьний та Богдан Кіщак зі Львівщини. Серед жінок зі стрільби з блочного лука переможні медалі вибороли львів’янки Орися Хабровська, Марія Лаврик та Марія-Юстина Штельма. Також на цих змаганнях вперше виконано норматив "Майстер спорту України" зі стрільби з лука, який підкорився юному вихованцю Львівської КДЮСШ № 1 СКА Олександру Панциру.

Загалом у кваліфікаційних змаганнях взяв участь 151 лучник – представники збірних команд 6 областей України та м. Києва. Зазначимо, що цей всеукраїнський календарний спортивний захід проводився управлінням фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації за сприяння Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та Львівської обласної федерації стрільби з лука.

 

Понад 25 товаровиробників Львівщини представлять власну продукцію на різдвяному ярмарку

У п'ятницю, 23 грудня, у Львові стартує різдвяний ярмарок "Добрі традиції Галичини", де продукцію власного виробництва представлять 27 товаровиробників області. А ще близько 100 мистецьких колективів Львівщини забезпечать відвідувачам різдвяний настрій. Про це повідомили у середу, 21 грудня, під час брифінгу з нагоди відкриття різдвяного ярмарку "Добрі традиції Галичини".

"На цьому ярмарку львів'яни та гості міста зможуть придбати продукцію на власний смак за цінами виробників. 27 виробників представлять таку продукцію як мед, ковбаси, риба, сири, молочні продукти, копчені вироби, хлібо-булочну продукцію, - розповів перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. - Товаровиробники беруть участь у ярмарку безкоштовно. Вони зокрема, мають змогу презентувати власну продукцію, а покупці – придбати товари за найнижчими цінами. І це без участі посередників".

За словами першого заступника голови Львівської ОДА, ярмарок "Добрі традиції Галичини" започаткували цього року. Він вже побував у всіх районах області та отримав схвальні відгуки. Також під час ярмарку організують і мистецьку програму для його гостей.

"Різноманітні творчі колективи області створюватимуть рідзвяну атмосферу для відвідувачів ярмарку, - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська. - Щовихідних протягом місяця, а також 8, 9, 14 і 19 січня, близько 15 колективів щодня із різних районів області представлятимуть різні віхи українських традицій у рамках днів вертепів, Маланки, Різдвяної зірки, колядок. Також протягом дня на ярмарку лунатимуть різноманітні колядки".

Стартує урочиста частина у неділю, 25 грудня, на католицьке Різдво. А різдвяний ярмарок триватиме до 25 січня.

Із переліком учасників святкового різдвяного ярмарку та їх продукцією можна ознайомитись тут.

 

Цієї п’ятниці обговорюватимуть проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2017 рік

У п’ятницю, 23 грудня, у Львівській ОДА (каб. 257) відбудеться публічне громадське обговорення проекту Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік.

Засідання відбудеться у форматі "круглого столу" з метою розгляду вже поданих пропозицій. Початок о 15:00 год. Як повідомляють у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, до проекту Орієнтовного плану включено 50 питань, які подали структурні підрозділи облдержадміністрації. Ще чотири питання внесла Громадська ради при ОДА.

Також нагадуємо, що пропозиції до Орієнтовного плану до 23 грудня приймає департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Матеріали обговорення можна знайти у рубриці "Консультації з громадськістю" на сайті облдержадміністрації. Зазначимо, що консультації з громадськістю повинні створити сприятливі умови для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади на засадах публічності, прозорості та партнерства.

Налагодження діалогу із громадськістю шляхом проведення регулярних консультацій з найважливіших питань життя області дозволить приймати якісніші рішення та сприятиме їх кращій реалізації.

 

Департамент міжнародного співробітництва шукає кадри

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

- головного спеціаліста-головного бухгатера;

- головного спеціаліста відділу промоції управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції (на умовах строкового договору на період відсутності основного працівника по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку).

Серед кваліфікаційних вимог – вища освіта за освітнім ступенем не нижче молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі:

- копія паспорта громадянина України; -письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмова заява, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копія (копії) документа (документів) про освіту; -посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою; -заповнена особова картка встановленого зразка;

- декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Документи необхідно подати до 3 січня 2017 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка,18, каб.111. Контактна особа – Анна Мельник, тел. (032) 261-30-78, email: ums.loda@gmail.com.

Конкурс відбудеться 10 січня 2017 року о 12:00 год за адресою: м. Львів. вул. Винниченка,18, каб.113.

З детальнішою інформацією можна ознайомитись тут.

 

Понад 7 млн гривень отримали місцеві ради Львівщини за оренду земель

За результатами земельних аукціонів у 2016 році продано право оренди 169 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 3,1 тис га, терміном на 7 - 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства. Про це повідомляє Головне управління Держгеокадастру у Львівській області.

Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 7,6 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджету місцевих рад Львівщини. Слід зазначити, що на останньому земельному аукціоні – 15 грудня ціна продажу права оренди зросла у 3,2 рази.

Було продано право оренди 14 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у Дрогобицькому районі (за межами населених пунктів) загальною площею 472,7 га. У результаті торгів – ціна оренди цих земельних ділянок зросла до 723,7 тис грн (стартова ціна – 229,4 тис грн). За результатами земельного аукціону переможці уклали договори оренди земельних ділянок терміном на 10 років.

Наступні земельні торги з продажу прав на оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населеного пункту) землевпорядною службою Львівщини заплановано провести у четвер, 22 грудня.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.

 

20.12.2016

 

Львівські товаровиробники візьмуть участь у різдвяному ярмарку "Добрі традиції Галичини"

Упродовж 23 грудня 2016 року – 25 січня 2017 року за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради в сквері перед Львівською ОДА відбуватиметься соціальний різдвяний ярмарок фермерської продукції – "Добрі традиції Галичини". Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Учасники ярмарку – сільськогосподарські підприємства, підприємства харчової промисловості, фермерські господарства, кооперативи, виробники органічної продукції, суб’єкти малого та мікропідприємства.

За словами директора департаменту Наталії Хмиз, мешканці та гості міста матимуть можливість придбати різноманітну продукцію за цінами виробників, а саме: хлібобулочні та кондитерські вироби, молочну та м’ясну продукцію, борошно, яйця, рибу, продукцію бджільництва, фіточаї, органічну продукцію та багато іншого. На відвідувачів чекають колядування творчих колективів області, виступи вертепів, конкурси, українські забави, приготування українських традиційних страв, смачні пампухи, млинці, печиво тощо.

Слід зазначити, що ярмарок організовують департамент агропромислового розвитку і департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації для популяризації та підтримки місцевих виробників. Запрошуємо львів'ян та гостей міста відвідати захід.

 

Голова ЛОДА відвідав дошкільний заклад "Еколенд": оглянув нові приміщення та привітав вихованців

У понеділок, 19 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка завітав до нового сучасного дошкільного закладу підвищеного комфорту "Еколенд", що на вул. Скрипника, 11. Очільник області привітав вихованців дитячого садочка із Днем Святого Миколая, вручив дітям солодкі подарунки, а також оглянув новозбудовані приміщення комплексу.

"Важливо, щоб усі діти, у той час, коли батьки на роботі, мали можливість відвідувати дитячі садочки. Адже разом із зростанням робочих місць, на Львівщині зростає і потреба у тому, аби дітьми опікувались досвідчені, професійні вихователі. За останній рік у області відкрили одразу декілька дитячих дошкільних закладів.

А саме цей заклад може слугувати прикладом того, у яких комфортних умовах дошкільнята повинні проводити своє дозвілля", - прокоментував Олег Синютка. Нагадуємо, що із вересня в "Еколенді" на Сихові працюють вісім груп для дітей від трьох до шести років. За словами дирекції закладу, тут застосовують інноваційні методи навчання, що грунтуються на творчому підході та навчанні в поєднанні з класичними принципами освіти. Для дітей працює арт-студія, вокальна студія, гуртки англійської та німецької мови, хореографія, спортивні гуртки, студії, секції, гуртки для всебічного розвитку дитини в межах навчально-виховного комплексу тощо.

 

У Львові обрали найкращі традиційні харчові продукти

У Львові під час конференції "Підсумки та перспективи проекту "Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації якісних харчових продуктів у Львівській області", що відбулася днями, обрали найкращі традиційні харчові продукти області. Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Під час конференції, участь у якій взяли виробники, дистриб’ютори, ресторатори, представники кооперативів та асоціацій виробників, науковці зокрема, підбили підсумки роботи із вивчення потенціалу для впровадження системи географічних зазначень з метою валоризації (створення доданої вартості) місцевих продуктів. Її впроваджували на Львівщині з липня 2016 року.

Йдеться про маркування, які наносяться на самий продукт та дозволяють ідентифікувати його місце виробництва. До слова, у світі такі географічні зазначення та подібні їм знаки є гарантом якості продукту та зв’язку з відповідною територією і традиціями.

Обговорили під час конференції і вісім продуктів, що мають найвищий потенціал і можуть претендувати на географічне зазначення.

Для подальшої роботи у рамках пілотних проектів обрали такі продукти як карпатська бринза, квасоля Ясько і мед. "Львівська область має яскраво виражену національну ідентичність та характеризується високою динамікою розвитку продовольчого сектору, - зазначила Наталія Хмиз.- Тому дуже приємно, що для можливого впровадженням французького досвіду валоризації традиційних продуктів харчування та європейської системи географічних зазначень в інших областях України обрали саме Львівщину".

Нагадаємо, Львівську область обрали пілотною територією для впровадження проекту "Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації високоякісних харчових продуктів у Львівській області". Його реалізовує Посольство Франції в Україні, Агентство з розвитку міжнародного співробітництва в галузі сільського господарства та сільської місцевості, Франція. Метою Проекту є підтримати Україну у впровадженні європейської системи географічних зазначень згідно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Наступним кроком буде поширення проекту на інші регіони України, враховуючи досвід реалізації його на Львівщині.

Із підсумковими матеріалами конференції можна буде ознайомитись на сайті департаменту агропромислового розвитку ЛОДА.

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація