Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

21.04.2017

 

Львівська ОДА запропонувала місту Львову системний підхід до вирішення проблеми зі сміттям

У п’ятницю, 21 квітня, відбулося підписання меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Його підписали на 2-річний термін.

"Сьогодні знаковий день для Львівщини та її громади. Підписання цього меморандуму має на меті врегулювати складну екологічну ситуацію, що склалася із поводженням ТПВ на території міста Львова упродовж 11 останніх місяців, - наголосив Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. - Важливо, що очільники міста та області зайшли консолідовану позицію. Це крок вперед, який відкриє нові можливості для міста і області.

Цей документ напрацьований, зокрема завдяки роботі голови ОДА. У його межах передбачено, що ЛМР підтримає полігони області за кошти міського бюджету". "Підписанню цього Меморандуму передувала клопітка праця органів обласної влади та місцевого самоврядування. Він визначає чіткі кроки, часові межі та фінансові ресурси врегулювання проблеми, що склалася, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Це лише початок великого шляху, підсумком якого має стати будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на території області. Він, зокрема прийматиме ТПВ як із населених пунктів області, так і з міста Львова. Також ми знайшли фінансове розв'язання проблеми. Відтак, завдяки виконаній роботі та цьому документові від сьогодні матимемо системний підхід до вирішення проблеми із вивезенням ТПВ на території області".

За словами очільника Львівщини, згідно з документом згодом розпочнеться процес підписання прямих угод із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги.

Крім того, міста, які прийматимуть сміття, отримають кошти на реалізацію соціально-економічний проектів: будівництво доріг, освітлення, водопостачання, реконструкцію об'єктів соціальної сфери. Також створять Громадську наглядову раду, яка контролюватиме процес вивезення сміття з міста.

Олег Синютка подякував громаді Львівщини за допомогу місту Львову із ситуацією щодо вивезу ТПВ та зазначив, що Львівська ОДА тричі допомагала місту.

 

Львівщина прийматиме турецько-український бізнес-форум

У Львові впродовж 27 – 28 квітня триватиме турецько-український бізнес-форум на Львівщині, в якому візьме участь керівництво великих турецьких компаній, спільних турецько-українських підприємств, які працюють в Україні, а також очільники найбільших компаній Львівщини з іноземним капіталом.

За словами начальника управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації Романа Матиса, під час бізнес-форуму потенційні інвестори з Туреччини ознайомляться з торговельно-економічним та інвестиційним потенціалом Західної України, зокрема Львівської області. Також планується налагодити співробітництво між представниками місцевих органів державної влади, турецькими та українськими компаніями.

Серед почесних гостей Бізнес-форуму попередньо запланована участь керівництва Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні. На сьогодні до участі у заході вже зареєструвалося понад 60 турецьких компаній.

В управлінні інвестиційної політики звертають увагу підприємців Львівщині, що в разі наявності пропозицій до співпраці з Туреччиною, інвестиційних проектів для реалізації потенційними інвесторами, необхідно звертатися за тел.: + 38 (032) 261 29 67; + 38 (032) 261 20 40.

Варто зазначити, що організаторами заходу є Львівська обласна державна адміністрація, Асоціація турецьких і українських бізнесменів (TUID) та Турецько-українська ділова рада (DEIК).

 

Громадам Львівщини пропонують волонтерську допомогу

Громади з Волинської, Донецької, Львівської, Луганської, Тернопільської, Харківської областей запрошують взяти участь у Всеукраїнському волонтерському проекті "Тут і зараз", організаторами якого є громадська організація "Тут та зараз" у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України.

Мета проекту – міжрегіональний діалог молоді, популяризація та впровадження активного громадянства у селищах та містечках України. У межах проекту активні та ініціативні українці віком від 18 до 27 років у серпні поїдуть до шести населених пунктів вище зазначених областей для втілення соціально-екологічних проектів. Кожен проект обговорюватиметься із громадою та відповідатиме потребам та проблемам населеного пункту.

Визначення населених пунктів, в яких реалізують проекти, відбуватиметься на конкурсній основі. Заявки прийматимуть до 15 травня. Для подачі необхідно заповнити аплікаційну форму за посиланням. Контактна особа – Кирило Бескоровайний, тел.: 093 192 71 57.

Більш детальну інформацію про проект та умови участі в турі тут.

 

20.04.2017

 

У дворику Львівської облдержадміністрації посол Японії висадив сакури

З нагоди відзначення Року Японії в Україні та 25-річчя дипломатичних відносин у внутрішньому дворику Львівської облдержадміністрації Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі та голова Львівської ОДА Олег Синютка висадили сакури – символ Японії та японської культури. Саме ці дерева символізують життя, розвиток та світобудову.

«Японія та Україна надзвичайно далеко географічно, але в той же час близькі в першу чергу в захисті фундаментальних людських цінностей – цінностей моралі та екології. Саме ці дерева, тут у затишному місці, старовинній будівлі у серці Львова також завжди будуть згадкою про співробітництво України та Японії» - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Опісля висадження сакур Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі наголосив : «Цьогоріч ми маємо 25-річчя з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, символічно, що саме у цей час ми в Україні висадимо 2,5 тисяч сакур і частина із них ростиме тут. Цвітуть дерева всього 2 тижні на рік, я сподіваюсь в час коли вони цвістимуть ви згадуватимете Японію та дружбу між нашими країнами».

 

Львівщина серед лідерів за підсумками перших тижнів роботи програми «Доступні ліки»

В.о. Міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун та Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзвітували про перебіг урядової програми «Доступні ліки».

За підсумками перших тижнів роботи Урядової програми Львівщина – у списку лідерів. Відтак, програма найбільш активно працює у Вінницькій, Львівській, Харківській, Рівненській, Миколаївській, Хмельницькій, Чернігівській та Тернопільській областях.

«Програма «Доступні ліки» є прикладом децентралізації у сфері охорони здоров’я. За умови активної роботи в регіонах ця програма стане ефективним інструментом вирішення проблеми, яка однаково гостро стоїть у всіх областях України – високої смертності громадян та недоступності лікування через фінансове становище. За час роботи програми мережа аптек, які відпускають ліки, значно розширилася, проте не всі регіони рухаються в однаковому темпі», – зауважила доктор Уляна Супрун.

Станом на 20 квітня 2017 року у Львівській області виявили намір взяти участь у програмі 547 аптек. За цей час виписали 13 562 рецепти. Урядова програма «Доступні ліки» діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. У програму увійшли саме ці хвороби, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення, суттєво знижують якість життя пацієнта, але ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

У Львівській області на диспансерному обліку перебувають – 787 686 пацієнтів (31%), зокрема, 53,5 тис хворіють на цукровий діабет, 723 300 – серцево-судинні захворювання, 10680 – бронхіальну астму.

 

200 компаній та понад 6 тис відвідувачів: 5-й АГРОПОРТ Львів стартує 27 квітня

Упродовж 27-29 квітня на території Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького відбудеться Міжнародна агропромислова виставка та форум «АГРОПОРТ Захід Львів 2017». У роботі форуму візьмуть участь представники профільних міністерств і відомств, органів місцевої влади, делегації з 17 країн, понад 200 компаній і майже 100 українських та закордонних експертів, виробники аграрної продукції, громадські організації та профільний бізнес. Аудиторія відвідувачів заходу – Західна та Центральна Україна.

«Основним завданням цього міжнародного форуму , у першу чергу, є інформаційне забезпечення наших аграріїв. Усі наші зусилля сьогодні спрямовані на те, щоб на теренах Західних областей прийшли знання, прийшли інновації, які сьогодні є надзвичайно важливими для наших аграріїв, - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз. - Окрім іноземних делегацій , ми також очікуємо, що захід відвідає Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий».

Захід зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

У межах заходу на відкритому майданчику та в середині терміналу протягом трьох днів проходитиме виставка техніки та технологій з акцентом на західноукраїнських фермерів та аграріїв. «Родзинкою ювілейного АГРОПОРТу у Львові стане Церемонія нагородження відкритою премією AGROPORT AWARDS, у якій спільно з керівництвом області будуть відзначені кращі сільськогосподарські виробники та виробники харчової промисловості Львівщини.

Це прекрасний стимул і можливість показати тих, хто в сучасних умовах є гордістю країни і досвід яких може успішно застосовуватися», - підкреслив керівник проекту АГРОПОРТ Львів Дмитро Титаренко.

У перший день заходу проведуть Стратегічний форум «Інвестиційний клімат українського АПК», а другий - відбудеться за підтримки та участі FAO і його присвятять глобальним змінам клімату та організації адаптивних заходів в сільському господарстві Західної України.

У межах дискусій планується напрацювати консолідоване звернення до урядових органів щодо підтримки фермерства в умовах зміни клімату та створення умов для більш широкого впровадження органічного виробництва в Україні. У поточному році особливе місце в діловій програмі відведено рослинництву – тематика заходу акцентує увагу на захисті рослин, основних правил внесення добрив, а також насінництві.

Загалом протягом роботи форуму відбудуться близько 16 профільних заходів, а це майже 40 годин професійної інформації, яка буде корисна не тільки фермерам та аграріям, але й початківцям, що тільки обирають свій аграрний напрям. З огляду на той факт, що 2017 рік оголошений Міжнародним роком туризму, всі три дні на виставці будуть представлені кращі об’єкти туризму Львівщини, а також відбудеться круглий стіл : «Гастрономічна Львівщина: Міжгалузеве партнерство заради сталого розвитку», на якому обговорять перспективи розвитку «зеленого туризму», можливостей гастрономічного та етнічного туризму. Додаткова інформація та замовлення безкоштовних запрошень на сайті.

Для всіх бажаючих відкрита можливість долучитися до заходів ділової програми за допомогою онлайн-трансляції.

 

Львівщина розширюватиме співпрацю з Японією

Львівщину восени відвідає із гастролями японський театр ляльок, а представники туристичної галузі області мають намір побувати на тематичній виставці у Японії. Про ці та інші вектори співпраці говорили під час зустрічі у четвер, 20 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

Під час зустрічі її учасники акцентували зокрема, на важливості візиту делегації японської організації зовнішньої торгівлі JETRO у березні, яка ознайомилася з інвестиційним потенціалом та проектами Львівщини. "Будемо раді також бачити японські мистецькі колективи на Львівщині. Готові переймати досвід сільськогосподарських кооперативів і організувати для ваших журналістів та туроператорів промотур нашим регіоном, - зазначив Олег Синютка. "Співпраця між Японією та Львівщиною досягла високого рівня, - наголосив Шігекі Сумі. - Думаю, після зустрічі із місією Jetro ми ще більше уваги приділятимемо Львівщині як перспективному регіону для інвестицій і розширюватимемо співпрацю з вами, зокрема у культурній та туристичній сферах".

 

У разі негоди, всі служби працюватимуть у посиленому режимі

Сьогодні, 20 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка взяв участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов в Україні під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

«Є небезпека переміщення циклону в Карпатський регіон, Одеську та Миколаївську області, 21 квітня – на Буковину, Хмельниччину, Вінниччину, Кіровоградщину. Наголошую на злагодженій роботі всіх служб, і в першу чергу це стосується Укравтодору, Нацполіції, енергетиків на місцях та їх оперативна координація з ДСНС. Головне – забезпечити безпеку громадян на транспортних шляхах», - зазначив Геннадій Зубко.

Серед заходів, які мають бути оперативно організовані на місцях, Геннадій Зубко назвав, зокрема обмеження руху вантажного транспорту, за необхідності, в південних, східних та західних регіонах України, де спостерігаються складні погодні умови; залучення снігоочисної високопрохідної техніки та інженерної для організації руху транспортних засобів, чергування техніки на гірських перевалах; у разі знеструмлення населених пунктів області, вживати додаткових заходів щодо забезпечення електропостачання районних лікарень, шкіл та дитячих садочків за рахунок автономних джерел живлення та невідкладно відновлювати пошкоджені лінії електропередач.

Після закінчення селекторної наради Олег Синютка дав низку доручень службам Львівщини для максимальної координації їх роботи.

У разі негоди, всі служби працюватимуть у посиленому режимі.

 

19.04.2017

 

Понад 200 магазинів на Львівщині долучились до акції "Купуй Галицьке"

У Львівській області триває акція "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!". Від старту акції 12 квітня до неї приєднались 6 торгівельних мереж супермаркетів та 1 ринок. В цих торгівельних мережах представлено більше 50 товаровиробників із Львівщини.

Як зазначив директор департаменту економічної політики Роман Филипів, схожа ініціатива діяла у 2012-13 роках, тоді у Львівській області реалізовували акцію, яка стосувалася підтримки внутрішнього виробника, тепер таку ініціативу вирішили відновити. "Це вмотивоване тим, що у Львівській області виробляється чимало продукції,яка є корисною, якісною і конкурентною. Ми повинні підтримувати нашого виробника і купувати нашу продукцію. Я думаю, що це безумовно матиме позитивний вплив на економіку області. У 2016 році приріст індексу роздрібної торгівлі +7 %, на початку 2017 цей показник складає 2,7 % і ми розраховуємо, що +10-15% - надасть роздрібного товарообороту Львівських товаровиробників" - розповів Роман Филипів.

Акція триватиме не менше 3 місяців, за результатами першого місяця у депатрамені економічної політики проведуть зріз економічних показників, щоб проаналізувати економічний ефект. Впродовж цих місяців, аби популяризувати місцеві товари використовувуватимуть зовнішню і внутрішню рекламу,яка надасть змогу користувачам отримати інформацію про те, що така акція відбувається.

Нагадаємо, акція відбувається за ініціативи Львівської ОДА.

 

Вероніка Марченко – найкраща спортсменка Львівщини

Сьогодні, 19 квітня, у Дзеркальній залі Львівського Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької урочисто нагородили найкращу спортсменку Львівщини за підсумками виступів у березні 2017 року – Вероніку Марченко.

«Дякуємо вам за цю велику перемогу і за особистий внесок у високий результат нашої збірної, - зазначив під час урочистого нагородження голова Львівської ОДА Олег Синютка. - Бажаю подальших успіхів, аби наш прапор піднімався якнайвище, а гімн звучав на усіх найпрестижніших змаганнях». Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука, який тривав у французькому місті Веттель, Вероніка Марченко виборола золото в індивідуальному заліку та допомогла збірній України здобути «бронзу» у командній першості. Вероніку Марченко визнали найкращою спортсменкою місяця за підсумками спільного голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та членів виконавчого комітету відділення НОК України у Львівській області.

 

На Львівщині реалізовуватимуть проект Світового банку з працевлаштування безробітних

Днями Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку розпочало реалізацію пілотного проекту з працевлаштування безробітних отримувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб. Пілотний проект "Рука допомоги" реалізовуватимуть у трьох областях України – Харківській, Полтавській та Львівській.

Державний бюджет на 2017 рік передбачає виділення на його реалізацію 20 млн грн. Головна мета проекту – вивести малозабезпечені сім’ї та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності: допомогти їм працевлаштуватися чи започаткувати власну справу. Місцеві органи влади і центри зайнятості надаватимуть учасникам пілотного проекту всебічну адміністративну та юридичну допомогу. Безвідсоткову поворотну фінансову допомогу їм надаватимуть шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів.

Середній розмір допомоги для започаткування бізнесу на час проведення експерименту становитиме понад 60 тис грн. Реалізацію проекту мають завершити у 2018 році. За підсумками планують розробити законопроект щодо розповсюдження успішного досвіду на всю територію України.

Зазначимо, пілотний проект "Рука допомоги" є складовою частиною проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", який реалізовують за підтримки Світового банку.

За додатковою інформацією радять звертатись до «Агентства стратегічних рішень "Голуб і Шинкаренко" за телефонами 050-382-39-52 та (044)253-52-96 або писати на е-mail: shinkarenko@strategi.com.ua.

 

Олег Синютка: "Жителі Львівщини не шукатимуть роботу за кордоном, якщо вдома можна буде отримувати 12-15 тисяч зарплатні"

Інтерв’ю голови Львівської обласної державної адміністрації інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна»

Питання: Рік тому ЛОДА оприлюднила стратегію стати фабрикою Європи. Якою мірою вдається реалізувати ці задуми?

Відповідь: Коли підбивали підсумки минулого року, я був приємно вражений – нарахували майже 50 підприємств і серед них такі як «Бадер-Україна», «Фуджікура», де кілька тисяч людей отримали роботу.

Уже зараз маємо супровід понад 90 інвестиційних проектів і, очевидно, вийдемо на кінець року з цифрою, на порядок більшою за минулорічну. Плани на квітень-травень показують, що реально відкривати в області два підприємства на тиждень і таким чином вселяти віру в людей, що ми можемо налагодити і виробництво, і життя.

Питання: Чи відчувається проблема з кадрами для нових підприємств з огляду на трудову міграцію в сусідню Польщу і вищі зарплатні у західних сусідів? Чи може на цей процес вплинути надання Україні безвізового режиму?

Відповідь: Перше моє переконання -- безвіз абсолютно ніяк не вплине на відтік та переміщення робочої сили. Хто хотів отримати можливість виїзду чи подорожування, той отримував візу. Єдина проблема – це дуже принизлива процедура і мені здається, що безвіз – це якраз більше символічна подія.

По-перше, вона стосується виконання волі, висловленої на Майдані під час Революції гідності. А по-друге – це все таки комфорт для наших людей і все менша кількість принижень, які вони могли б відчувати.

Що ж стосується кадрів, то я думаю, що глибоко помилковою є думка, що нам їх не вистачає. Просто кожного разу до людей ми ставимо більші вимоги, але ці вимоги повинні бути сумісні із заробітною платою. Нещодавно в дискусії з представниками Європейської бізнес-асоціації ми дійшли згоди в питанні зарплатні -- якщо на Львівщині отримуватимуть 12-15 тисяч грн, то її жителі не будуть думати про пошук роботи за кордоном. І ми вже маємо цілий ряд підприємств, які платять таку зарплату, а всіх інших ми підтягуємо та спонукаємо, хоча й розуміємо, що собівартість і конкурентоздатність є дуже і дуже важливою складовою. До прикладу, «Електрон» починав із 70 людей, а зараз там є 300 працівників, які отримують по 12-15 тисяч грн. Відтак підприємство не має проблем з відтоком кадрів чи, навпаки, з набором кваліфікованих людей. Треба піднімати людям зарплату.

Питання: Все одно середня зарплатня по області близько 6 тисяч грн і вона не може конкурувати із сусідньою Польщею…

Відповідь: Так, якщо говорити про Польщу, то це, звичайно, неконкурентна зарплата. Але «Фуджікура», «Бадер» чи «Нексенс», які починали з 4 тисяч, уже наближаються до 7-8 тисяч і цей рух буде далі продовжуватися.

Питання: Чи можете назвати виробничі проекти, які незабаром розпочнуть роботу в області?

Відповідь: Ми вийшли на режим відкриття в області двох нових підприємств на тиждень. Читати далі >>>

 

18.04.2017

 

Троє дітей без батьківського піклування знайшли родину

Напередодні Великодня у селі Суходоли, що на Бродівщині, у дитячий будинок сімейного типу влаштували на спільне проживання та виховання трьох дітей без батьківського піклування. Про це інформує начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

За його словами, влаштовані діти 2011, 2012 та 2016 років народження, є ріднею. "У сім’ї, в яку влаштували дітей, вже виховують шестеро прийомних і троє власних дітей, з яких двоє досягли повноліття", - резюмував начальник служби у справах дітей Львівської ОДА.

 

Терміни розгляду звернень із «Гарячої лінії області» найчастіше порушує місто Львів

Станом на сьогодні, 18 квітня, виконавці порушили терміни розгляду 313 звернень, що надійшли на «Гарячу лінію області». З цієї кількості звернень 191 або 61% надійшли від мешканців міста Львова.

За словами директора Львівського обласного контактного центру Тараса Роп’яника, найчастіше львів’яни звертались на «гарячу лінію» щодо питань будівництва і благоустрою, комунального господарства та дорожнього покриття.

 

ТОП – 30 найбільших платників до місцевих бюджетів Львівщини

У Головному управлінні ДФС у Львівській області визначили ТОП – 30 найбільших платників податків до місцевих бюджетів Львівщини в І кварталі 2017 року. Варто зазначити, що в І кварталі цього року надходження до місцевих бюджетів у порівнянні з минулим роком зросли на 43% і склали 2,22 млрд грн.

- РЕГIОНАЛЬНА ФIЛIЯ "ЛЬВIВСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ" ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ".

- ТЗОВ "ОККО-РIТЕЙЛ".

- ТЗОВ"ЛЕОНI ВАЕРIНГ СИСТЕМС УА ГМБХ".

- ПАТ "УКРЗАЛIЗНИЦЯ".

- ПАТ "ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО".

- ГУНП У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI.

- ФIЛIЯ "УПРАВЛIННЯ МАГIСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДIВ "ЛЬВIВТРАНСГАЗ" ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРИРАНСГАЗ".

- ТОВ "БАДЕР УКРАЇНА".

- ВIЙСЬКОВА ЧАСТИНА А 0998.

- ТОВ "ЛАЙК-СIТI".

- ПАТ "КРЕДОБАНК".

- ЛНУ IМ. IВАНА ФРАНКА.

- НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ СУХОПУТНИХ ВIЙСЬК IМЕНI ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО.

- ПАТ ''ЛЬВIВОБЛЕНЕРГО''.

- ВIЙСЬКОВА ЧАСТИНА А2615.

- ЛНМУ IМЕНI ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО.

- ТОВ "СIЛЬПО-ФУД".

- ТОВ "ФУДЖIКУРА АУТОМОТIВ УКРАЇНА ЛЬВIВ".

- ТЗОВ "ОВАЦIЯ".

- ФIЛIЯ ТЗОВ "НЕСТЛЕ УКРАЇНА" "НЕСТЛЕ БIЗНЕС СЕРВIС В ЄВРОПI".

- ФIЛIЯ "ЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛIННЯ ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ".

- ТОВ "ВОГ РIТЕЙЛ".

- ТЗОВ ТВК "ЛЬВIВХОЛОД".

- ПАТ "КОНЦЕРН ХЛIБПРОМ".

- ПАТ "МИКОЛАЇВЦЕМЕНТ".

- ЛМКП "ЛЬВIВТЕПЛОЕНЕРГО".

- ТЗОВ "АГРО Л В ЛIМIТЕД".

- ПАТ "НПК-ГАЛИЧИНА".

- ПАТ "ЛЬВIВГАЗ".

- ЛЬВIВСЬКИЙ РЕГIОНАЛЬНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПIДРОЗДIЛ ДЕРЖАВНОГО ПIДПРИЄМСТВА ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОВIТРЯНОГО РУХУ.

 

14.04.2017

 

Львівська ОДА скерувала екоінспекцію на Добротвірську ТЕС для перевірки інформації про забруднення вод

14 квітня 2017 року працівники Держекоінспекції  виїхали у Кам’янка-Бузький район, де, за повідомленням громадських активістів, внаслідок витоку мастил забруднено водні ресурси.

Спеціалісти встановили, що у скидному каналі Добротвірської ТЕС, який впадає у Добротвірське водосховище, на поверхні води є райдужна масляниста плівка. Поблизу села Руда плівка суцільно покриває водну поверхню.

Спеціалісти лабораторії Держекоінспекції відібрали проби поверхневих вод для проведення досліджень.

 

На Львівщині посилять протипожежні заходи

Сьогодні, 14 квітня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка в режимі відео-конференції проведено засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час наради визначили ряд завдань щодо виконання комплексу заходів з попередження та гасіння пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях, інших територіях, що знаходяться у сфері центральних органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій.

«Особливо небезпечні причини виникнення пожеж – недбальство на активному відпочинку у лісі, умисні підпали. Торік вдалося системно зменшити кількість пожеж. Мусимо і цього року діяти системно і з максимальною відповідальністю. Ключові дії ОДА, а також усіх задіяних міністерств, відомств і підрозділів – профілактика надзвичайних ситуацій, готовність діяти на упередження», — повідомив Геннадій Зубко.

Також визначити комплекс заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою.

 

На Львівщині утворили 26-ту об’єднану територіальну громаду

У Львівській області утворилась 26-та Великомостівська об'єднана територіальна громада. До її складу увійшли чотири ради – Великомостівська міська, Бутинська, Двірцівська та Реклинецька сільські ради.

Міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко вже віддав подання на призначення перших виборів в утвореній Великомостівській об’єднаній територіальній громаді У Львівську ОДА. Після цього обласна державна адміністрація звернеться до Центральної виборчої комісії про призначення таких виборів.

Зазначимо, сьогодні на Львівщині прямі бюджетні відносини з Києвом мають 22 ОТГ. Ще три це право отримають після перших виборів, які відбудуться 30 квітня.

 

У квітні на Львівщині субсидії отримують 450 тисяч сімей

Станом на 14 квітня 2017 року в області одержують житлову субсидію 449 035 сім’ї (домогосподарств), а це 56,1% населення області. В цілому підтримкою житлової субсидії охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість  членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3-4 осіб).

В середньому розмір одержаної субсидії становить 1808,1 грн., середньомісячний дохід на особу в домогосподарстві становить 1798,3 грн.

Одночасно, слід зазначити, що у квітні 2017 року органи соціального захисту населення області проведуть перерахунок всіх житлових субсидій на неопалювальний період у зв’язку з завершенням опалювального періоду в області.

 Органи соціального захисту населення Львівщини готові, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує.            

 

У Бібрці утворили робочу групу зі створення об’єднаної громади

У місті Бібрка утворили робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Робоча група утворена у зв’язку зі згодою Бібрської міської, Великоглібовицької, Ланівської, Романівської, Свірзької, Стрілківської сільських рад на добровільне об’єднання територіальних громад.   

До складу робочої групи увійшли міський голова Бібрки Роман Гринус, сільські голови названих рад.

Бібрська ОТГ – перша громада, яка може бути утворена на території Перемишлянського району. Проектом Перспективного плану на території цього району передбачено утворення 2 громад – Перемишлянської і Бібрської.

До складу робочої групи увійшли міський голова Бібрки Роман Гринус, сільські голови названих рад.

Зараз на Львівщині існує 22 об’єднаних територіальних громади.  Ще у трьох тридцятого квітня відбудуться перші вибори.

 

На Львівщині можуть відновити опалення

У зв’язку із погіршенням погодних умов голова Львівської ОДА дав доручення органам місцевого самоврядування відновити теплопостачання на час погіршення погоди.

За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології 14 квітня вночі та вранці прогнозують заморозки повітрі заморозки 0 – 3º та пориви північно-західного вітру 15-20 м/с. Синоптики попереджають про штормове попередження на території Львівщини. 15 квітня очікують заморозки 0-5º.

 

Майже 50 дітей пільгових категорій зі Львівщини відпочинуть у «Артеку»

Сьогодні, 14 квітня, 46 дітей пільгових категорій зі Львівської області відправили на оздоровлення до Міжнародного дитячого центру «Артек».

Як повідомив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк, під час зміни для дітей відбудеться низка наукових студій. Зокрема, «Сучасна школа для розвитку здібностей та створення можливостей», «R&D: раціональне енергозбереження, гармонія з природою та нова агрокультура», «Погляд у майбутнє України».

Головною подією стане науково-практична конференція з національно-патріотичного виховання за підтримки Академії педагогічних наук України, Малої Академії Наук України, під час якої діти представлять свої соціальні проекти-бачення шляхів розвитку держави з метою залучення молоді до розбудови України.

Діти в дитячому центрі відпочиватимуть 21 день до 5 травня 2017 року.

Зазначимо, з початку року на оздоровлення направили 122 дитини області.

 

Основні цифри та факти за тиждень, - інформує Львівська ОДА

Львівська ОДА продовжує щотижнево інформувати про основні події та досягнення в області у форматі інфографіки.

Графічний звіт містить ключові факти та цифри із різних сфер суспільного життя.

Нагадаємо, таку ініціативу у лютому започаткували у департаменті внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

Студенти Львівських училищ зібрали Великодні кошики для бійців АТО

Уже традиційно студенти закладів профтехосвіти Львівщини зібрали та передали Великодні кошики у зону АТО.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації до акції долучились учні вищого професійного училища №29 м. Львова, Міжрегіонального центру ПТО художнього моделювання і дизайну м. Львова, Львівського вищого професійного училища харчових технологій, Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг та Олеського професійного ліцею.

Великодні кошики уже в дорозі – завтра їх доставлять бійцям у Зайцево, Піски, Попасну та інші гарячі точки Сходу України.

 

Мешканців Львівщини запрошують на Великодні забави

Під час святкування Воскресіння Христового у всіх районах Львівщини відбуватимуться мистецькі заходи. Зокрема, традиційно під час Великодніх свят біля церков водитимуть гаївки, до яких зможе долучитися кожен охочий. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Зокрема, у м. Миколаєві 18 квітня о 15:00 відбудеться фольклорне свято "Великдень єднає" за участі аматорських та народних хорів району.

18 квітня о 14:00 год у селі Малнівка Мостиського району відбудеться фольклорне свято "Великодні предзвони". В програмі: постановка вистави "Христос Воскрес" народного театру "Шанс" та виступи творчих колективів району.

Хоровий фестиваль "Великодний Передзвін" відбудеться 18 квітня о 17:00 год у Стрийському районі біля церкви Всіх Святих Українського народу.

У м. Золочеві в цей день біля церкви після Богослужіння гаївки водитиме дитячий колектив "Древо".

18 квітня в Жовківському замку у Гетьманській залі відбудеться мистецький захід з нагоди свят.

У м. Моршин 16 квітня о 15:30 год відбудеться фестиваль "Де гаївка лунала". Також презентують вишивки та писанки.

До Великодня відбудеться і гастрономічно-сувенірний ярмарок та фестиваль "На Великдень в Трускавець" у м. Трускавець, що триватиму упродовж 16-30 квітня.

18 квітня о 14:00 год м. Дрогобич запрошує на фестиваль "Велика Гаївка".

А 18 та 19 квітня – на святкову гаївку "Великдень кличе на забаву" запрошує Яворівський природний національний парк.

23 квітня відбудеться святковий концерт у Амфітеатрі парку м. Моршина.

До святкувань запрошують усіх мешканців Львівщини!

 

У музеї Франка відома львівська майстриня провела майстер-клас із писанкарства

Днями у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка кожен охочий міг намалювати великодню писанку. Майстер-клас провела відома львівська майстриня Ірина Кметь. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Майстер-клас Ірина Кметь розпочала з розповіді про історію та особливості орнаментів галицької і, зокрема львівської писанки, її дослідників та майстрів. Особливу увагу майстриня приділила символам, які зображені на писанці, та різноманітним технікам виконання.

Також майстриня зазначила, що це унікальне явище — писанкарство - в українській культурі відоме ще з ХІІ – ХІІІ ст. А пам’ятники писанці встановили не тільки у Канаді (у м. Веґревіль), в Румунії (у м. Сучава), а й у багатьох селах, містечках та містах України (у с. Братківці Стрийського району та в с. Доброгостів Дрогобицького району Львівської області, на острові Хортиця у Запоріжжі, у м. Вижниця Чернівецької області) тощо.

Зазначимо, найменшим учасникам майстер-класу було лише три роки.

До слова, у виставкові залі Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (вул. Івана Франка, 150) можна оглянути виставку унікальних писанкових робіт Ірини Кметь до 20 квітня.

 

На Львівщині спекли великодні паски для бійців АТО

Напередодні Великодня працівники сфери культури Буського району передадуть 200 пасок українським захисникам, що проходять курс реабілітації у Львівському військовому госпіталі.

Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Окрім великодніх смаколиків, воїни отримають і листівки-вітання.

До слова, таку ініціативу мешканці Буського району виявляють вже третій рік поспіль. Два попередні роки дарунки передавали через волонтерів у зону АТО.

 

Львівський регбійний клуб «Сокіл» змагатиметься за призи чемпіонату України

21 квітня у Києві стартує чемпіонат України з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги. відбудеться трьома турами. За перемогу національної першості змагатимуться 10 команд, з поміж яких і львівський регбійний клуб «Сокіл».

Чемпіонат відбудеться у три тури:

1 тур - 21-22 квітня, Київ

2 тур - 5-6 травня, Львів

3 тур - 19-20 травня, Одеса

 

З працевлаштованих з початку року 42 жителі області започаткували власний бізнес

Станом на 01.04.2017 року на одне вільне місце праці на Львівщині в середньому претендували 4 особи (у 2016 році – 9). Майже вдвічі збільшилася кількість вакансій: у базі даних було 4,2 тис. пропозицій роботи, тоді як на початку минулорічного квітня було 2,4 тис. Посередницькі послуги з питань працевлаштування отримували 17,7 тис. безробітних проти 22,3 тис. на відповідну дату торік.

«Згідно зі статистичними даними, якими оперує обласна служба зайнятості, у першому кварталі поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого, в області з 33,9 тис. до 27,3 тис. зменшилась кількість безробітних, котрі шукали роботу за сприяння служби зайнятості, з 4,5 тис. до 5,9 тис. збільшилося число фірм і компаній, що заявили про потребу в кадрах, з 14,6 тис. до 21,7 тис. зросла кількість вільних робочих місць і вакантних посад» – повідомила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, у січні-березні служба зайнятості допомогла відновити трудову діяльність 15,5 тис. осіб (торік – 11,3 тисяч), у тому числі 4,8 тисяч безробітних. З числа працевлаштованих 42 жителі області започаткували власний бізнес, 328 – забезпечені новими робочими місцями завдяки механізму компенсації працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Середня тривалість пошуку роботи становила 89 календарних днів.

 

Представники Львівщини – серед переможців Кубку України з гирьового спорту

Нещодавно в місті Хмельницькому завершилися змагання за Кубок України з гирьового спорту. Збірна команда Львівської області на змаганнях у командній естафеті посіла третє командне місце.

У складі команди змагалися Дмитро Концемал, Володимир Дишкант, Михайло Домінюк, Роман Мних, Тарас Панчук.

У особистій першості представники Львівщини також вибороли призові місця: Іван Макаренко – 1 місце, Андрій Лагуш – 1 місце, Тарас Панчук – 2 місце, Володимир Дишкант – 3 місце, Іван Томашук – 3 місце серед юніорів, Роман Мних – 3 місце серед юніорів.

 

У Львові відбудеться один із найбільших у Східній Європі агрофорум "АГРОПОРТ Захід Львів 2017"

Упродовж 27–29 квітня у Львові, на території аеропорту "Львів", відбудеться Міжнародний форум з підтримки фермерства "АГРОПОРТ Захід Львів 2017". Він зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

"Головне завдання цьогорічного форуму – інформаційна підтримка виробників, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин, формування сучасних стандартів якості, які відповідатимуть вимогам ЄС", - розповіда директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

За її словами, у межах Міжнародного форуму відбудуться пленарні засідання, дискусії на актуальні теми з питань інвестиційної привабливості та подальшого співробітництва з міжнародними партнерами.

У перший день заходу зокрема, відбудеться Стратегічний форум "Інвестиційний клімат українського АПК", під час якого обговорюватимуть ефективність залучення фінансування в сільське господарство та харчову промисловість Львівської області. А також можливості використання світового досвіду впровадження проектів міжнародної технічної допомоги для всіх аграріїв України.

Другий день форуму присвятять глобальним змінам клімату та організації адаптивних заходів в сільському господарстві Західної України.

Також у межах форуму представлять кращі об'єкти туризму Львівщини. А родзинкою заходу стане Церемонія нагородження відкритою премією AGROPORT AWARDS, під час якої відзначать найкращих сільськогосподарським виробників та виробників харчової промисловості області.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті: www.agroport.ua

З програмою форуму можна ознайомитись тут.

 

Дітям Героїв із Турківщини організували цікаве дозвілля у Львові

Дивовижне "ШОУ" від професора експериментів Нейтрона, забави в розважальному центрі та власноруч виготовлена піца - такі розваги організували дітям учасників АТО із Турківщини організатори соціального мегапроекту "Мій тато захищає Україну".

Перша зустріч дітей — із професором Нейтроном, під час якої малеча мала можливість проекспериментувати разом із науковцем.

Після наукових розваг - активна фаза відпочинку. Гойдалки, кулькові басейни, тарзанки та батути – це лише частина атракцій у "Дитячій планеті".

Згодом дітям Героїв організували майстер кулінарії, під час яких вони приготували власні піци.

 

19 квітня відбудуться Установчі збори Громадської ради при Львівській облдержадміністрації

Установчі збори Громадської ради при Львівській облдержадміністрації  відбудуться 19 квітня 2017 року о 15:00 год. у Львівському палаці мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17), це вирішили на засіданні ініціативної групи для підготовки установчих зборів Громадської ради при Львівській ОДА.

Ініціативна група звертається з проханням зголоситися ІГС на участь в Установчих зборах від яких делеговані особи з інвалідністю, у департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, за тел. 2 999 555, з метою забезпечення доїзду та пристосування приміщення для їхніх потреб.

Сформовані списки кандидатів до складу громадської ради – це 195 осіб, які братимуть участь в Установчих зборах та списки представників інститутів громадянського суспільства, це 15 ІГС, яким відмовлено в участі в Установчих зборах із зазначеними підстави для відмови. Члени ініціативної групи підготували рекомендований порядок денний проведення Установчих зборів.

Детально з порядком денним Установчих зборів та списками кандидатів можна ознайомитися в рубриці «Громадянське суспільство» за посиланням.

 

Діти із Роздільського інтернату отримали паски до Великоднього столу

Напередодні великодніх свят працівники департаменту соціального захисту населення відвідали Роздільський дитячий будинок-інтернат та Обласний центр соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами «Сонечко». Діточок, які перебувають у закладах, символічно привітали із прийдешнім Великоднем та подарували паски до святкового столу.

У Роздільському дитячому будинку-інтернаті мешкають 80 хлопців з особливими потребами. Це заклад ІІ-ІІІ профілю, вихованці дитбудинку мають помірну або глибоку розумову відсталість або психічні розлади. Більшість вихованців можуть самостійно пересуватись і обслуговуватись.

В Обласному центрі соціальної реабілітації дітей з особливими потребами «Сонечко», що у місті Стебнику, проходять реабілітацію 22 дітей з особливими потребами.

 

«Олімпійське лелеченя-2017»: обласний фінал

27 квітня 2017 року на навчально-спортивній базі обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», відбудеться обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя-2017».

Урочиста церемонія відкриття відбудеться об 11 годині за участю кращих шкільних команд-переможців районних та міських змагань , команд-представників об’єднаних територіальних громад, органів влади та спортсменів-олімпійців Львівщини.

У програмі змагань: комплексна колова естафета, олімпійська вікторина та стрибок у довжину.

Переможці представлять  Львівську область на Всеукраїнському фіналі.

Детальнішу інформацію для учасників можна отримати за посиланням у розділі “Олімпійське лелеченя”.

Довідково.

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей “Олімпійське лелеченя” проводиться за дорученням Кабінету Міністрів України НОКом України разом з Міністерствами освіти і науки, молоді та спорту України, а також під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Основна мета заходу – виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, підготовка до високопродуктивної праці.

 

У Львівській області уклали перший договір про співробітництво громад

Нещодавно в селі Деревні Жовківського району відбулося підписання договору про співробітництво територіальних громад. Учасниками домовленості стали чотири територіальних громади у Жовківському районі: Деревнянська, Кулявська, Любельська і Туринківська. В межах договору громади передбачають спільно реалізувати проект із ремонту доріг між селами.

Впродовж 2017-2019 років громади планують провести капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення Любеля-Туринка та Двірці-Туринка загальною протяжністю майже 9 км. Основним способом залучення коштів для реалізації цього проекту визначеного договором є участь у конкурсах. Найперше це конкурс проектів на фінансування з державного фонду регіонального розвитку, а також інші державні та недержавні програми, які підтримують такі великі інфраструктурні об’єкти. Для реалізації такої ініціативи громади залучилися підтримкою Жовківської районної державної адміністрації. Громади передбачають щорічно виділяти для співфінансування проекту не менше як 200 тис. грн. кожна. Також немалу фінансову підтримку проекту гарантують і представники районної влади.

Процедуру укладення договору було розпочато ще літом 2016 року і тільки тепер, після узгодження всіх нюансів вдалося завершити. Важливо, що ініціаторами цього процесу виступали саме депутати та громадські активісти села Деревні. Юридичний супровід та підтримку цього процесу надавала громадська організація «Центр громадської адвокатури».

«З часу прийняття профільного Закону України, а це майже три роки, у Львівській області не було укладено жодного такого договору. Якщо в інших областях це успішно використовують, створюють спільні комунальні підприємства, реалізовують проекти, то в нас це питання відійшло на другий план. Зараз це питання поступається питанню формування громад, хоча вони в комплексі націлені на успішне реформування місцевого самоврядування та децентралізації, адже дають змогу об’єднувати зусилля та економити ресурси для громад при виконанні різних завдань місцевого самоврядування. Сподіваємося, що цей договір покладе хороший початок для подальшого використання такої практики» - зазначив координатор проектів ГО «Центр громадської адвокатури» та житель села Деревні Богдан Зелений.

Співробітництво громад є одним із прогресивних механізмів територіального розвитку, який впроваджений в Україні із 2014 року відповідним Законом України «Про співробітництво територіальних громад». Цей механізм дає можливість об’єднувати ресурси громад на договірних засадах для досягнення спільних цілей та вирішення спільних проблем. Загалом, крім реалізації спільних проектів закон передбачає ще чотири інших форми співробітництва. Серед них, це делегування повноважень одному із суб’єктів співробітництва; спільного фінансування комунальних підприємств установ, організацій; створення таких спільних комунальних підприємств, установ, організацій, а також утворення спільних органів управління.

 

 

13.04.2017

 

Міських комунальників повторно зібрали в Львівській ОДА

Сьогодні, 13 квітня, вже вдруге цього тижня голова Львівської ОДА, за участі першого заступника голови Львівської облради, провів нараду з міськими перевізниками, які здіснюють вивіз твердих побутових відходів. На зустрічі розглянули питання завершення вивозу накопичених відходів до Великодніх свят.

За словами комунальників, за минулу добу вдалося вивезти 470 тон відходів, залишається ще 800 тон.

Перевізники зазначили, що до Великодня перевантажені сміттєві майданчики вдасться ліквідувати.

 

Підприємства Львівщини серед найбільших платників до Держбюджету

Державною фіскальна служба України у Львівській області визначила Топ-30 найбільших платників Львівщини до Державного бюджету України. Серед них є два підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, зокрема: ДП «Стрийський лісгосп» та ДП «Бродівський лісгосп».

У I кварталі цього року державні лісогосподарські підприємства, що входять в структуру Львівського ОУЛМГ до держбюджету сплатили 32,3 мільйонів гивень, з них:

ДП «Стрийський лісгосп» - 5,6 мільйони гривень.

ДП «Бродівський лісгосп» - 4,5 мільйони гривень.

З переліком 30 найбільших платників податків можна ознайомитися за посиланням.

 

Пенсіонерів Львівщини закликають перевіряти дзвінки від псевдопрацівників Пенсійного фонду

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області закликає пенсіонерів області перевіряти сумнівні телефонні дзвінки від осіб, які представляються працівниками органів Пенсійного фонду України та пропонують їм свої послуги.

Пенсіонери можуть перевірити достовірність інформації за номером телефону гарячої лінії головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (032) 255-38-97 або територіальних управлінь Фонду.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області також нагадує, що територіальні управління Пенсійного фонду України відповідно до завдань здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій.

Відвідування пенсіонерів працівниками органів Пенсійного фонду за місцем їх проживання можливе лише за їх згоди (у разі надання пенсіонером відповідної заяви).

 

Підприємства Львівщини закликають отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації надає перелік суб’єктів господарювання, у яких закінчується строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у 2017 році.

Cуб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов’язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати збори за забруднення навколишнього природного середовища.

При несвоєчасному отриманні дозволу, подальше здійснення господарської діяльності підприємства вважатиметься як таке, що суперечить чинному природоохоронному законодавству.

Якщо на підприємстві відбулись зміни у якісних та кількісних показниках викидів стаціонарними джерелами, то дозвіл підлягає коригуванню з подальшим отриманням нового дозволу.

 З переліком суб’єктів господарювання, в яких закінчується строк дії дозволу можна ознайомитися тут.

Інформацію щодо отримання дозволів можна отримати на сайті Департамету в розділі «Дозвільна діяльність».

Довідково.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну

 

Студенти Академії лідерства стажуватимуться у Львівській ОДА

Студенти львівської Академії лідерства стажуватимуться у ЛОДА. Окрім активної волонтерської діяльності, подорожей та навчання в академії їх найближчим часом планують долучати і до діяльності департаментів адміністрації та відповідно до реалізації різноманітних проектів.

Про це говорили на зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки із керівником Української академії лідерства Романом Тичківським у четвер, 13 квітня.

Роман Тичківський на початку зустрічі розповів про діяльність Академії. Зокрема ініціативи та заходи, до яких долучають майбутніх лідерів, та значну волонтерську діяльність студентів. Також зазначив, що третина зі спудеїв львівського відділення — зі Сходу України.

Поділився керівник Української академії лідерства і планами на майбутнє. "Найближчим часом зокрема, плануємо експедицію усіх наших студентів у країни Європи з пізнавальною, дослідницькою та комунікаційною цілями", - зазначив він.

Розповів і про підтримку Академії від посла Бельгії, готовність презентації Львівщини за кордоном та намір відкривати в інших регіонах України нові відділення. Також запросив голову ОДА до львівського відділення Академії для спілкування зі студентами.

Зі свого боку ЛОДА сприятиме студентам у реалізації ідей під час стажування та надасть інформацію про іноземні, зокрема нідерландські підприємства на Львівщині, аби учасники Академії ознайомились із їх діяльністю.

Нагадаємо, в Україні діє 5 Академій лідерства. Відкриття Української академії лідерства на Львівщині відбулось 29 жовтня 2016 року у смт. Брюховичі. У Львівському відділенні навчається 40 найкращих випускників шкіл з 18 областей України. Протягом десяти місяців студенти відвідують нестандартні та цікаві лекції відомих особистостей, займаються спортом, волонтерством, мандрують Україною тощо. Усе задля того, аби стати успішними лідерами у майбутньому.

 

На соціальну підтримку учасників АТО – понад 300 тисяч гривень

Днями, з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 308 тисяч гривень.

Ці кошти дозволять виплатити одноразову допомогу 16 демобілізованим із зони АТО воїнам - по 3 тисячі гривень. Щомісячні соціальні виплати отримають 104 дитини загиблих  учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні  у розмірі 2,5 тисячі гривень.

Зазначимо, що всього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО воїнам виділено 702 тисяч гривень, щомісячні соціальні виплати дитям загиблих учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні - 1835 тисяч гривень.

 

Цьогоріч 86 дітей-сиріт на Львівщині знайшли свої родини

На Львівщині 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування знайшли нові родини. Про це, за підсумком першого кварталу 2017 року, повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

"Серед цих дітей - 9 усиновлені, 73 дитини влаштовані під опіку/піклування громадян, - розповів Володимир Лис - 2  дитини влаштовані у діючі  дитячі будинки сімейного типу".

В області також створено 3 прийомних сім'ї, куди влаштовано 4  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Довідково:

Загалом у Львівській області проживає 483 631 дитина, з них 2360 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Із загальної кількості дітей зазначеної категорії 2182 дитини виховуються у сім’ях.

Станом на 1 квітня 2017 в області функціонує 34 дитячих будинків сімейного типу в яких виховується 238 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та 99 прийомних сімей в яких виховується 149 дітей зазначеної категорії.

 

Великдень на Львівщині: гостей запрошують на традиційні фестивалі та ярмарки

Унікальні гаївки, традиційні фестивалі, оригінальні ярмарки та майстер-класи – вже цими вихідними Львівщина прийматиме гостей з усіх куточків України та із-за кордону на щорічних Великодніх забавах.

Як повідомили в управлінні туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, оригінальні фестивалі готує Дрогобиччина та Яворівщина.

«Курортний Моршин підготував для туристів свято весняного фольклору «Де гаївка лунала». Тут 16 квітня гості побачать унікальну виставку писанок, пасок та вишиванок. А вже 23 квітня в амфітеатрі на території моршинського парку відбудеться святковий концерт. Дуже цікаві програми підготував Дрогобич із фестивалем «Велика Гаївка» та Трускавець, де вже не вперше відбудеться великодня гастрономічно-сувенірна ярмарка із традиційною галицькою кухнею», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Зазначимо, святкові заходи відбуватимуться у кожному районі Львівської області.

Програма великодніх святкувань:

16 квітня о 15:30 год – м. Моршин, початок фестивалю «Де гаївка лунала»; виставка писанок та вишиванок;

16 - 30 квітня – м. Трускавець, великодня гастрономічно-сувенірний ярмарок; фестиваль «На Великдень в Трускавець»;

18 квітня о 14:00 год – м Дрогобич, початок фестивалю «Велика Гаївка»;

19 квітня – Яворівський природній національний парк, святкова гаївка «Великдень кличе на забаву»

23 квітня – Амфітеатр парку Курорт Моршин, святковий концерт.

 

Майже 500 аптек на Львівщині вже долучились до Урядової програми «Доступні ліки»

На сьогодні до Урядової програми «Доступні ліки» у Львівській області вже долучились 477 аптек і їх перелік оновлюють щодня.  

Про це розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка  під час селекторної наради з питань охорони здоров'я під керівництвом прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана сьогодні, 13 квітня.

«Під дію програми «Доступні ліки» на Львівщині підпадають більше 780 тисяч мешканців області, які страждають від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Тому ми і надалі працюватимемо над залученням до неї більшої кількості аптечних закладів», - зазначив Олег Синютка.

На реалізацію програми у 2017 році для Львівщини виділили більше 32 млн гривень.

Нагадаємо, у межах програми «Доступні ліки» пацієнти можуть безкоштовно або з незначною доплатою отримувати ліки для лікування трьох груп захворювань.

 

У Раві-Руській вшанували пам’ять загиблих французьких воїнів

Сьогодні, 13 квітня,  на Львівщині  вшанували пам’ять французьких воїнів, які загинули в концтаборі міста Рава-Руська.

Представники  влади, громадськості, а також члени французької делегації, зокрема, перший радник Посольства Французької Республіки в Україні Крістоф Ріголе, Президент національної спілки "Ті що з Рава-Руської та її нащадки" Вівіана Кервініо та Почесний консул Французької Республіки у Львові Данило Ярема поклали квіти до меморіалу французьким військовополоненим та виразили глибоку повагу до загиблих хвилиною мовчання.

 Опісля, відбулась оглядова екскурсія на території колишнього концтабору «Шталаг – 325».

Учаснкики спільно помолилися за упокій загиблих у Церкві опіки Св. Йосипа Обручника.

 

У Львові презентували Великодні поштівки родини Грушевських

У четвер, 13 квітня, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулося відкриття виставки "Великодні поштівки родини Грушевських".

Як інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, відвідувачі виставки можуть оглянути Великодні поштівки родини Грушевських, оригінали сімейних реліквій родини Грушевських, збережених її нащадками.

Також працівники музею організували для діток майстер-клас із створення писанок, зображення яких можна побачити на автентичних поштівках родини Грушевських.

Виставку можна оглянути до 14 травня 2017 року.

 

На Львівщині продовжують виплачувати пенсії за квітень

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує фінансувати пенсійні виплати за квітень 2017 року.

Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, станом на четвер, 13 квітня, на фінансування пенсій спрямували 729,9 млн гривень, що становить 59,5 % місячної потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.

 

Великий бізнес Західного регіону спрямував на оборону країни понад 48 млн грн

З початку 2017 року підприємства, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, сплатили до державного бюджету 48,3 мільйони гривень військового збору. Це на 37 мільйонів гривень більше, ніж аналогічного періоду минулого року.

Зокрема, у березні цього року надходження військового збору склали 17,4 мільйонів гривень. Це на 13,6 мільйонів гривень більше, ніж перерахували у березні минулого року.

 

Колективи Львівщини презентуватимуть українське мистецтво у Сербії

Сьогодні, 13 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією Національної ради української національної меншини Сербії. Сторони обговорили напрямки співробітництва у сфері молодіжної політики, культури та освіти.

Співпраця передбачає реалізацію низки культурних заходів, які артисти Львівщини презентуватимуть на теренах Сербії, а також обмін мистецькими колективами. Молодь українського походження з Республіки Сербія запрошуватимуть до участі у культурних заходах, що проводять у Львівській області.

Олег Синютка також висловив готовність з боку обласної державної адміністрації закупити українські підручники та іншу літературу патріотичного та культурно-освітнього змісту для українських шкіл у Сербії.

Окрім того, для налагодження співпраці з Республікою Сербія департамент освіти і науки облдержадміністрації організує міжнародний українознавчий табір для учнів з українських осередків діаспори Сербії.

Голова Львівської облдержадміністрації запевнив у особистій підтримці в усіх питаннях, пов`язаних із освітою, культурною діяльністю та іншими важливими сферами життя української національної громади.

 

Академію сухопутних військ відвідали конгресмени США

У середу, 12 квітня, Міжнародний центр миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ відвідала делегація Конгресу США.

Делегація у складі конгресменів різних американських штатів, військовослужбовців та представників посольства США в Україні оглянула навчально-тренувальний комплекс MILES та спеціалізовані класи, а також ознайомились з історією та сучасними здобутками Центру у його музеї.

Також іноземні гості оглянули недавно створені об’єкти інфраструктури МЦМБ, ознайомились із можливостями Відділу контролю та безпеки полігону.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський подякував іноземцям за сприяння у зміцненні обороноздатності України та чималі зусилля американського уряду щодо забезпечення суверенітету та цілісності нашої країни.

Американські конгресмени зі свого боку дали високу оцінку результатам спільної роботи українських та американських військовослужбовців з відновлення інфраструктури МЦМБ та підготовки підрозділів для ЗС України, а також висловили сподівання щодо продовження та нарощування цієї діяльності.

 

У Львівській філармонії зазвучать два світові шедеври

У четвер, 13 квітня, львів'ян та гостей міста запрошують до Львівської обласної філармонії на концерт "Стояла Мати Скорботна", під час якого звучатимуть два світові шедеври.

Як інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Великодню атмосферу творитимуть Академічний симфонічний оркестр "Віртуози Львова" під диригуванням народного артиста України Сергія Бурка, солістка Національного академічного театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка Дарія Князєва та солістка Львівської філармонії Ірина Стефанко.

У програмі вечора – величні духовні твори на християнську тематику. На початку концерту звучатиме вокально-симфонічна композиція Stabat Mater італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Згодом - ораторія австрійського генія Йозефа Гайдна "Сім слів Спасителя на Хресті".

Проект поєднає не лише концертне виконання, а також експозицію полотен Мирослава Отковича "Сім Слів Христа на Хресті" і поезію українських поетів на цю тему.

Початок заходу о 19:00 годині у Львівській обласній філармонії.

 

 

12.04.2017

 

Дітей Героїв ознайомлять з діяльністю Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру

У четвер, 20 квітня, діти з родин Героїв Небесної Сотні та учасників АТО міста Львова матимуть змогу ознайомитися з діяльністю Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Про це інформує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Зокрема, діти Героїв мають можливість оглянути процес лікувально-профілактичної та реабілітаційно-відновлювальної роботи з провідними спортсменами Львівщини тощо.

Початок о 15:00 год.

 

Голова ОДА провів нараду з міськими комунальниками

Сьогодні, 12 квітня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка провів нараду з комунальними службами Львова та міськими перевізниками, які здійснюють вивіз твердих побутових відходів.

Під час зустрічі представники компаній проінформували голову Львівської ОДА про стан вивезення відходів зі Львова. Також обговорили подальшу роботу з вивезення сміття із перевантажених сміттєвих майданчиків міста.

 

Розвиток економіки, залучення інвестиції в регіон – зустріч Першого віце-прем’єр-міністра із очільником Львівщини

Під час робочої поїздки до Києва очільник області Олег Синютка зустрівся із Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку та торгівлі України Степаном Кубівом.

Основник акцент у розмові – розвиток економіки Львівщини. Олег Синютка зазначив: Львівська ОДА супроводжує близько 90 інвестиційних проектів. Якщо минулого року на території області вдалося відкрити понад 50 нових підприємств і створити 12 тисяч робочих місць, то цьогоріч у планах реалізувати не менше. Серед сфер зацікавлення інвесторів: машинобудування, легка промисловість, енергетика, деревообробна галузь та агропромисловий сектор.

Під час зустрічі також обговорили можливе відкриття фотовиставки у Львові «Постаті Української Національної Революції, 100 перемог України (1917-2017)».

 

Голів ОТГ закликають впроваджувати заходи енергозбереження

Про шляхи підвищення енергоефективності та зменшення витрат на енергоносії в об'єднаних територіальних громадах розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник під час наради голови облдержадміністрації Олега Синютки з очільниками об’єднаних територіальних громад у середу, 12 квітня.

За словами Михайла Мельника, ефективним інструментом економії коштів місцевих бюджетів є впровадження енергоощадних заходів.

"Для оцінки ефективності використання енергоресурсів в бюджетних закладах слід впровадити щоденний моніторинг їх споживання. В енергозатратних будівлях необхідно провести енергетичний аудит, за результатами якого буде розроблено рекомендації щодо підвищення енергоефективності. Лише після цього слід розробляти проектно-кошторисну документацію та впроваджувати заходи з енергозбереження", - зазначив Михайло Мельник.

Серед проектів, якими можуть скористатись ОТГ для залучення коштів на реалізацію енергоощадних заходів — “Угода мерів щодо Клімату і Енергії”. Це провідна ініціатива започаткована Європейським Союзом для місцевих та регіональних органів влади. Можливості угоди — залучення інвестицій, технічна та фінансова підтримка від фондів ЄС, Детальніше з проектом можна ознайомитись за посиланням.

Окрім того, ОТГ можуть скористатись кредитами на енергозбереження від Північної Екологічної фінансової корпорації НЕФКО для муніципальних будівель. Максимальна сума кредиту — до 400 тисяч євро під 3% річних, термін кредитування 4-5 років. За словами Михайла Мельника для отримання кредиту необхідно подати концепцію проекту, підготувати бізнес-план, підписати кредитний договір. Детальніше про умови кредитування можна дізнатись на сайті.

 

Місця продажу товарів львівських виробників промаркують спеціальним логотипом

У Львівській області стартувала акція "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!". У її межах у супермаркетах області продукцію місцевих виробників промаркуть брендовим логотипом.

Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА, акція має на меті розвиток місцевих товаровиробників та збільшення обсягів їх роздрібного товарообороту.

"У межах акції промаркують місця продажу продукції місцевих виробників: на прилавках, торгових полицях розмістять спеціальний логотип. Це дасть можливість виокремити нашого виробника серед інших і таким чином надати йому певну маркетингову перевагу", - розповів директор департаменту Роман Филипів.

Продукцію з логотипом можна буде знайти у таких супермаркетах як "Рукавичка", "Арсен", "Вопак", "Близенько" та "Свій маркет".

Зазначимо, акція відбудеться за ініціативи Львівської ОДА.

 

На Львівщині за рік побудують німецький завод сухих будівельних сумішей

У середу, 12 квітня, відбулось підписання протоколу про наміри між Львівською обласною державною адміністрацією та компанією Фіксіт ТМ Холдинг щодо будівництва заводу сухих будівельних сумішей у Львівській області.

Як зазначив регіональний менеджер з питань Східної Європи компанії Міхаель Краус – Львівщина інвестиційно привабливий регіон, тому новий завод вирішили споруджувати саме тут. Ділянку представники компанії обиратимуть з декількох запропонованих в різних районах області.

«Ми хочемо із нашого боку запропонувати Львівському регіону  можливості для росту і розвитку. Якщо нам усе вдасться як ми запланували, то за 15 місяців ми плануємо відкрити підприємство, щонайпізніше влітку наступного року ми плануємо запустити повний цикл виробництва» – додав Міхаель Краус.

Заплановано, що працюватиме завод у 4 зміни і працевлаштують тут 60-70 працівників. А до цього їх навчатимуть на інших заводах компанії за кордоном, зокрема в Австрії та Швейцарії.

«Для нас важливо, що великий європейський виробник, який працює в 19 країнах світу і має більше 60-ти підприємств вирішив будувати новий завод саме на території Львівщини» – підкреслив голова Львівської ЛОДА Олег Синютка під час підписання протоколу про намір будівництва заводу.

Довідкова інформація про компанію KREISEL UA:

KREISEL UA - це молода компанія, яка стрімко розвивається, входить до великого міжнародного будівельного холдингу FIXIT TROСKENMÖRTEL Holding AG. На початку 2004 року було відкрите торгове представництво компанії KREISEL в Україні. За 4 роки компанія виросла до великого виробничого підприємства зі штатом співробітників більше 100 осіб.

Сьогодні KREISEL займає одну з лідируючих позицій на українському ринку сухих будівельних сумішей. Активний розвиток компанії, широка торгівельна мережа та активні маркетингові дії дозволили вже в 2008 році відкрити перший завод в Україні, який розташований в м. Фастів Київської області. Надалі у планах відкриття виробничих потужностей в Східному, Західному і Південному регіонах України. Активна ринкова експансія, висока якість продукції і широко розвинена дилерська мережа - все це дозволяє компанії займати лідируючі позиції  виробників сухих будівельних сумішей.

Найважливішою перевагою компанії на ринку завжди вважалась висока якість продукції та відмінний сервіс. Якість продукції  - це не тільки виконання технічних вимог, наявність необхідних сертифікатів і свідоцтв, але й постійний лабо­раторний і технічний контроль. Найвища якість продукції - пріоритет марки KREISEL.

З вересня 2007р. розпочала свою діяльність FIXIT Trockenmörtel  Holding AG, як організація, яка  об'єднала під одним дахом п'ять спеціалізованих в будівельній сфері компаній FIXIT, RÖFIX, KREISEL, HASIT, Karbon Nova. Торгівельні відділення цих компаній розміщені на території всієї Європи.

KREISEL - марка, яка асоціюється з високою якістю продукції і чудовим обслуговуванням покупців торгівельними представниками і технічними фахівцями.

Посилення позиції марки на ринку і закріплення в свідомості споживача, як постачальника якісних матеріалів - головна мета маркетингових дій компанії KREISEL на Українському ринку.

KREISEL UА є постійним учасником виставок, наукових конференцій і симпозіумів. Компанія проводить теоретичні і практичні навчальні семінари для партнерів, завдяки яким збільшує привабливість до торгової марки і підвищує професійний рівень клієнтів.

 

У парку «Високий Замок» висадили «Дерева миру»

Сьогодні представники департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації разом із працівники Львівської обласної державної телерадіокомпанії спільно з висадили дерева у парку «Високий Замок».

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів, саджанці посадили у межах Всеукраїнської безстрокової акції «Дерево миру».

Завдання акції : привернути увагу українців до екологічних проблем, підвищити інтерес до шанобливого відношення до навколишнього природного середовища, сформувати екологічну свідомість та патріотизм, прагнення берегти природу.

 

До проекту "Ідея змінює країну" вже долучилося понад 500 осіб

Організатори молодіжного проекту "Ідея змінює країну" вже вп'яте відвідали райони Львівщини у пошуку цікавих ідей та активних лідерів. Цього разу генерувала ідеї, працювала з різними техніками та створювала власні проекти молодь Жовкви, Рави-Руської та Червонограда.

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, на екваторі проекту до нього вже долучилося понад 500 молодих осіб. Вони зокрема, заповнили понад 300 аплікаційних форм з новими нестандартними ідеями.

Зазначимо, особливістю обласного проекту "Ідея змінює країну" є стиль неформального спілкування, що сприяє обміну досвідом та всебічному розгляду заданої теми. У його межах учнівська молодь може запропонувати цікаву ідею. Троє переможців отримають фінансування на її реалізацію.

Нагадаємо, організаторами проекту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Український Католицький Університет, ЛОО "Спілка української молоді в Україні" та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання створили мобільний додаток "Моє ЗНО"

Український центр оцінювання якості освіти спільно з компанією Infopulse та BIONIC University створив та запустив мобільний додаток "Моє ЗНО". Відтепер учасники зовнішнього незалежного оцінювання можуть отримувати інформацію про проведення ЗНО на власний мобільний пристрій.

Про це інформує департамент освіти і науки Львівської ОДА.

Серед основних функцій додатку - інформування про місце та час проведення тестувань з обраних предметів, нагадування про наближення тестування, повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО, повідомлення про наявність і відображення результатів тестування тощо.

Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифіката учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням.

 

200 малозабезпечених сімей Львівщини отримали великодні кошики

Як повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів, 200 малозабезпечених сімей із різних районів Львівської області отримали до Великодніх свят допомогу від працівників споживчої кооперації.

Родини, які перебувають у скрутних обставини рекомендували місцеві відділи соціального захисту.

Як зазначили представники споживчої кооперації різних районів  –передвеликодній час – особливий час благодійності та турботи про ближнього, відтак цього року вони вирішили потурбуватися про потребуючі сім’ї, й до кошиків, які їм роздали поклали традиційні Великодні продукти.

 

Аграріям Львівщини розповіли про державну підтримку АПК

12 квітня 2017 року у Львові відбувся практичний семінар з питань державної підтримки АПК та її реформування. Особливістю заходу стала участь фахівців з Міністерства аграрної політики та продовольства України та міжнародних експертів.

Аграріям розповіли про державні програми підтримки агропромислового комплексу на 2017 рік та механізмами їх фінансування. Слід зауважити, що загальна сума державної підтримки АПК в Україні на 2017 рік передбачена в сумі 5,5 млрд. грн.

На семінарі розповіли про програми підтримки, серед яких надання кредитів фермерським господарствам, підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом відшкодування відсотків за кредитами, часткова компенсація витрат на придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки, а також державна підтримка галузі тваринництва.

Семінар провели за підтримки проекту ЄС «Підтримка  впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Аграрії Львівщини висловили пропозиції фахівцям, які беруть участь у формуванні нормативно-правової бази.

 

Львівщина приймає відкритий чемпіонат України зі спідвею

У вівторок, 18 квітня, на червоноградському мототреку «Гірник» стартує І етап відкритого Чемпіонату України зі спідвею. Про це інформує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Окрім найкращих гонщиків України, серед яких 16 спортсменів з основного складу збірної України з міст Червонограда та Рівного, змагатимуться кращі спідвеїсти з Польщі та Аргентини.

Урочиста церемонія відкриття змагань відбудеться о 18:00 год. Старт о 18:15 год. Змагання складатимуться з 20 заїздів.

Варто зазначити, що ці змагання є відбірковими до складу збірної команди України зі спідвею.

 

На Львівщині під час Великодніх свят посилять заходи безпеки

На Львівщині на період Великодніх свят посилять заходи безпеки, аби недопустити провокації та сутички між громадянами.

Про це повідомили у середу, 12 квітня, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

Зокрема, керівники правоохоронних структур та очільники районів спільно пропрацюють заходи безпеки під час Великодніх свят. Особливу увагу приділятимуть локаціям на території регіону, на яких відбуватимуться масові заходи, аби попередити конфліктні ситуації.

Також при управлінні СБУ у Львівській області створили штаб, який забезпечує цілодобове чергування, задіяли сили антитерористичного центру. Цілодобово чергують і оперативно-слідчі групи.

Також, як зазначив Олег Синютка, на час свят правоохоронні органи переведуть у режим цілодобового чергування.

 

Рейтинг районів Львівщини: Кам’янка-Бузький – лідер

У рейтингу районів Львівщини лідирують Камянка-Бузький, Пустомитівський та Яворівський райони. Найрейтинговішими містами стали Моршин та Львів.

Такі показники у рейтингу соціально-економічного розвитку районів та міст обласного значення Львівщини оприлюднили у середу, 12 квітня, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

У формуванні рейтингу врахували показники статистичної та податкової звітності. Це, зокрема, такі як бюджет, промисловість, інвестиції та рівень зайнятості населення.

Серед основних критеріїв роботи райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформували рейтинг, - також охоплення дітей дошкільною освітою, заходи у народних домах, робота ЦНАПів, звернення на лінію 112, вивіз сміття тощо.

 

У області перевірили як міста та села готуються до Великодніх свят

Фахівці департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства здійснили об’їзд територій усіх районів області та перевірили їх підготовку до Великодніх свят. Зокрема, проінспектували стан зупинок громадського транспорту, об’єктів громадського простору, прибирання узбіч, ситуацію зі стихійними сміттєзвалищами, стан дорожнього покриття тощо.

Про це повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук у середу, 12 квітня, під час наради з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

За словами Назарія Романчука, у населених пунктах області упорядкували парки, сквери, придорожні кювети, розчистили береги водойм, ліквідували сміттєзвалища, а також висадили нові дерева та кущі. Дорожні служби привели до ладу придорожні смуги.

"Стан благоустрою усіх населених пунктів до Великодніх свят значно покращився – зменшилась кількість стихійних сміттєзвалищ, прибрані кладовища, сквери та парки", - зазначив Назарій Романчук.

Так, відповідно до обстеження найменше зауважень - до Стрийського, Жидачівського, Кам`янка-Бузького, Мостиського, Турківського та Пустомитівського районів.

 

Двоє гравців львівської «Енергії» у складі збірної України з футзалу здобули путівки на Євро-2018

Національна збірна команда України з футзалу перемогла збірну команду Хорватії у вирішальному поєдинку відбору на Євро-2018 з рахунком 1 : 2.

Таким чином збірна України здобула три перемоги у своїй відбірковій групі, очолила турнірну таблицю і здобула пряму путівку на Євро-2018.

Львівську “Енергію” у збірній України представляють два гравці, брати Микола та Михайло Грицини, а також головний тренер клубу Валерій Легчанов.

 

351 мільйон гривень акцизного податку сплатили з початку року підприємства Західного регіону

За три місяці 2017 року суб’єкти господарювання - виробники підакцизної продукції, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, спрямували до державного бюджету майже 351 млн. грн. акцизного податку, що на 10 млн. гривень більше ніж було заплановано.  Зокрема, у березні 2017 року до бюджету мобілізовано понад 84 мільйони гривень акцизного податку.

Чотири виробники лікеро-горілчаної продукції та пива сплатили 280,8  млн. гривень акцизного податку, що складає 80 % від загальної суми сплаченого податку.

Серед підприємств, які за наслідками першого кварталу 2017 року сплатили найбільші суми акцизного податку: "НВП "Гетьман" – 165,1 млн.грн., ПрАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод" - 49,1 млн. грн., ТОВ ТВК "Перша приватна броварня "Для людей - як для себе!"  - 33,6 млн.грн.

 

Борчині Львівщини – серед найкращих у світовому рейтингу вільної боротьби

Одразу декілька вихованок львівської школи боротьби потрапили в ТОР-10 оновленого рейтингу Всесвітньої федерації боротьби (UWW).

Зокрема, досвідчена й титулована Юлія ТКАЧ опинилася на третьому місці рейтингу у ваговій категорії 63 кг. (тренери: О.Ткач, Ю.Копитко); Тетяна КІТ - на сьомому місці в категорії 55 кг. (тренер О.Скобельський), а ще одна львівянка Оксана ГЕРГЕЛЬ (60 кг) - на дев'ятому місці (тренери: Ю. Копитко, А. Пістун).

З повним рейтингом можна ознайомитись за посиланням.

 

Львівський клуб «Булава» – бронзовий призер чемпіонату України з волейболу

Львівський волейбольний клуб «Булава» став бронзовим призером чемпіонату України з волейболу серед команд вищої ліги.

Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА, національний фінал чемпіонату відбувся днями у Вінниці.

Статистика матчу:

«Булава» - «Заваір» - 3:2.

Кращі гравці: Ігнатеня (Булава) – Резнік (Заваір).

 

Стартує конкурс дитячого малюнку «Природа не має кордонів!»

З нагоди Днів Європи в Україні, департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно із природоохоронними установами області другий рік поспіль оголошує конкурс дитячого малюнку «Природа не має кордонів».

 Малюнок має бути присвячений природі Європейського континенту, яка об’єднує населення незалежно від кордонів між країнами. До участі у конкурсі запрошують  дітей всіх вікових категорій з усіх куточків України. Автори найкращих робіт отримають подарунки від департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, а їх роботи розмістять на виставці, яка відбуватиметься у приміщенні облдержадміністрації.

Надіслати роботи слід до 10 травня у відсканованому вигляді на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net або звичайною поштою за адресою: Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, 79026, м.Львів, вул. Стрийська 98 із позначкою «Конкурс дитячого малюнку».

До конкурсної роботи необхідно додати інформацію про ім’я та вік дитини, місце проживання та назву малюнку (за бажанням). Детальніша інформація за телефоном: (032)2387399.

 

11.04.2017

 

У Великих Мостах розпочали ремонт дороги

Сьогодні, 11 квітня, на автотрасі регіонального значення Р15 Жовква-Червоноград-Ковель розпочали ремонт асфальтного покриття у Великих Мостах.

Як інформують у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, дорогу прокладуть за кошти від перевиконання митних платежів.

Підрядні роботи виконує фірма ТОВ «Автомагістраль-Південь». Запланували прокласти 2 шари асфальту: нижній – 10 сантиметрів та верхній – 5 см

 

 

01.04.2017

 

Львівщину туристичну презентують на міжнародному «Free Time Festiwal 2017»

Цими вихідними, 1 та 2 квітня, Львівщина презентує свій туристичний потенціал на виставці «Free Time Festiwal 2017» у польському місті Гданськ.

"Розуміємо, що саме популяризація та промоція туристичної Львівщини на сьогодні є одним із пріоритетних завдань, бо це те, що приводить в регіон нові потужні туристичні потоки. У Гданськ їдемо з новими новими туристичними картами із коротким описом об'єктів, туристичним гідом «Мандрівка транскордонням», та пропозиціями курортів та бізнесу. Львівщина чудовий напрямок для повноцінного, якісного відпочинку для всієї сім’ї. Відтак область готова дарувати незабутні моменти, враження та спогади своїм гостям усі чотири сезони на рік", - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака. За її словами, формат події передбачає участь в діловій програмі та саму презентацію Львівщини для гостей і ЗМІ, а також обмін інформацією і пропозиціями від бізнесу.

До слова, щорічно «Free Time Festiwal» збирає більш як 22 000 відвідувачів. Це масштабна подія у форматі дводенного, вихідного фестивалю, головною темою якого є презентація та просування різноманітних ідей і пропозицій дозвілля, від традиційних прогулянок до комплексних туристичних, культурних чи відпочинкових путівників.

Участь Львівщини у виставці відбувається за підтримки Консульства України в Гданську та завдяки активній співпраці із туристичним бізнесом. Варто зазначити, що Львівщина єдиний представник України на виставці.

 

На Верецькому перевалі віддали шану січовикам Карпатської України

У неділю, 3 квітня, на Верецькому перевалі відбулися заходи, приурочені до 78-річчя проголошення незалежності Карпатської України та розстрілу карпатських січовиків, які її захищали. На перевалі відбулось урочисте віче, до меморіалу поклали квіти та запалили лампадки у пам'ять про загиблих патріотів.

«Сьогодні на цьому місці ми маємо усвідомити, що нам нема чого посипати голову попелом за нашу новітню історію, нема чого хилити голову перед нашими ворогами. Бо маємо кому, ким і чим боронити рідну землю. І тут, саме на цій землі ми маємо сказати, що кожен з нас зробить все щоби ми були єдині. Кожен з нас зробить все, аби ні клаптика української землі не було віддано ворогу. А те, що сьогодні окуповане – повинно повернутися в лоно матері-України. Бо саме за це загинули тут січові стрільці. І саме за це стоять зараз наші воїни на Сході» – зазначив у своєму виступі голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Також уже цього року, до Дня героїв, 14 жовтня, на цьому місці має постати монумент загиблим січовикам, зараз на перевалі тривають підготовчі роботи. Нагадаємо, минулого року на межі Закарпатської та Львівської областей перепоховали останки п’яти вояків Карпатської України.

 

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація