Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

24.05.2017

 

Сьогодні відкрили Львівський відокремлений підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування»

У четвер, 25 травня, на вул. Гартмана Вітвера, 14 у Львові урочисто відкрили Львівський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Новий офіс відкрили за участі посла ЄС, голови представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса, генерального консула Республіки Польща Рафала Вольскі, голови КМЄС Кястутіса Ланчінскаса, директора програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель, директора програми «U-LEAD з Європою» від SIDA, директора Львівського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Андрія Бриня, а також голів ОТГ, представників громадських організацій. «Процес децентралізації на Львівщині вражає, адже тут вже створили 25 об’єднаних територіальних громад.

Цей новостворений Центр допомагатиме головам ОТГ скористатися позитивним досвідом деяких європейських країн. Зі свого боку ми сприятимемо економічному розвитку вашого регіону, адже Європейський Союз є довгостроковим партнером України», - зазначив під час урочистого відкриття посол ЄС, голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

«Сьогодні ми не просто відкриваємо відокремлений підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування», ми по-новому відкриваємо Львівщину. Для того, аби Україна якнайшвидше стати повноправними членами європейського суспільства, нам слід впровадити результативні реформи. Одна із ключових – реформа системи управління державою, де базовою є модель децентралізованого суспільства. Новий Центр – це інструмент, який допоможе головам ОТГ Львівщини стати прикладом для всієї України, адже сприятиме різносторонньому розвитку об’єднаних громад області», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Довідково. Установа «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС) – недержавна неприбуткова організація, створена з метою сприяння зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях в тісній координації із Мінрегіоном. Львівський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

 

Співпраця Львівщини і ЄС поглиблюється, - зустріч Олега Синютки з Хюгом Мінгареллі

Сьогодні, 25 травня, вдруге за останні два місяці Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі завітав на Львівщину. Під час зустрічі з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою сторони обговорили напрямки співпраці в освіті, культурі, модернізації митниці та навчанні працівників поліції.

Голова Львівської ОДА наголосив, що від першої зустрічі, яка відбулася в березні, уже є два позитивні ефекти. «Переший напрямок – освітній, який стосується питання професійної освіти і проекту «Державне управління у сфері професійної освіти». І другий – це реалізація проекту «Креативна Європа»», - розповів Олег Синютка. За словами Хюга Мінгареллі, на додаток до програми «Креативна Європа» очікується отримання 1,2 млн євро до літніх канікул на підтримку культурних заходів. «Ідея полягає в тому, щоб звернутися до культурних діячів, які хочуть реалізувати свої ідеї. Ми організуємо відповідні тендери. А переможці отримають гранти на втілення проектів», - повідомив він.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні запевнив, що співпраця з Львівщиною і надалі триватиме в різних галузях, зокрема децентралізації, розвитку малих і середніх підприємств. «Наш кредитний інструмент – Європейський інвестиційний банк планує розпочати свою діяльність у Вашому регіоні», - повідомив Хюг Мінгареллі.

У контексті наради з провадження безвізового режиму під головуванням Президента України Петра Порошенка, яка відбулася вчора, 24 травня, у Луцьку, Олег Синютка звернувся з проханням до Хюга Мінгареллі посприяти у вирішенні питань, які торкаються безпосередньо Львівщини. Йдеться про збільшення кількості мешканців України, які можуть перетинати кордон за одиницю часу; покращення професійної підготовки поліцейських і їх матеріальної бази; синхронізацію баз даних компаній, які здійснюють транскордонну діяльність із перевезення вантажів; збільшення кількості переходів.

Наприкінці зустрічі Олег Синютка запросив Голову Представництва Європейського Союзу в Україні взяти участь у Форумі місцевого розвитку, який відбуватиметься 23 – 25 червня в Трускавці.

Варто зазначити, що Хюг Мінгареллі сьогодні візьме участь у відкритті Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області, відкритті нового корпусу меблевої фабрики данської компанії «Крагелюнд Феніче Холдинг та Інновейшн Лівінг» та святкуванні Днів Європи в Україні на Львівщині.

 

Відійшов у вічність відомий мистецтвознавець Василь Откович

На 67 році після важкої хвороби помер кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, дослідник народного іконопису Василь Откович.

Василь Откович - організатор та провідник культурно-мистецького життя Львова.

Упродовж 1990-1994 рр. очолював Музей етнографії та художнього промислу НАНУ, у 1994-2001 рр. - директор Національного музею у Львові. У 2001 - 2002 рр. обіймав посаду начальника управління культури Львівської облдержадміністрації.

З 2003 року - директор Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. З 2004 року завідував кафедрою візантології Львівського національного університету ім. І. Франка, з 2005 року перебував на посаді в. о. професора Львівської національної академії мистецтв. Про час та місце прощання з Василем Отковичом повідомо додатково.

 

Хочу, аби цей дискусійний майданчик став прикладом чіткої витримки стандартів правди, свободи та відповідальності, - Олег Синютка на відкритті Lviv Media Forum-2017

Сьогодні, 25 травня, у Львові стартував V Lviv Media Forum.

Цього року головна тема найбільшої медійної події країни — «Шу(че)каємо нові алгоритми. Журналістика в епоху постправди». «Людина є вільною доти, доки говорить правду. Громадянин, який хоче змінити цю країну, мусить бути відповідальним. Журналісти та медіафахівці повинні бути єдиними у прагненні до свободи слова і думки, адже як ніхто інший впливають на суспільство.

Хочу, аби цей дискусійний майданчик сьогодні став прикладом чіткої витримки стандартів правди, свободи та відповідальності», - зазначив під час урочистого відкриття голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Цьогоріч організатори Lviv Media Forum більший акцент зробили на практиці. Окрім батлів, доповідей і публічних інтерв'ю на головній сцені, у другий і третій день можна буде відвідати щонайменше 9 тематичних потоків: «Розслідування», «Ділова журналістика», «Медіаменеджмент», «Digital-журналістика», «Репортаж», «Сторітелінг», «Медіа і реформи», «Культурна журналістика», «Регіональні медіа» тощо. V Lviv Media Forum очікує на понад 110 спікерів з 15 країн.

Цьогоріч на Медіафорум зареєструвались рекодна кількість учасників - близько 850 осіб. Це одна з найбільших подій у галузі медіа в Центрально-Східній Європі, яка пропонує майданчик обміну знаннями і досвідом усім, кому цікаво відчувати медіатренди і якісно планувати як розбудову своїх медіапроектів, так і власний кар'єрний розвиток.

 

«Молодіжний працівник»: на Львівщині відбудеться базовий тренінг навчальної програми

Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Програмою розвитку ООН, UNICEF та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики реалізовує базовий тренінг Навчальної Програми "Молодіжний працівник" у Львівській області. До участі запрошуються представники Львівської області, зокрема лідерів громадських та благодійних організацій, які працюють з молоддю; державних службовців, відповідальних за реалізацію молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні; працівників інших організацій, залучених до роботи з молоддю незалежно від форми власності.

Мета Програми - підвищити кваліфікацію молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі задля ефективної розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях; налагодити ефективний діалог між держструктурами та громадянським суспільством та надати інформацію про кращі світові практики реалізації молодіжної політики.

Зазначимо, що при відборі перевагу надаватимуть учасникам, які представляють Об’єднані Територіальні Громади Більш детальну інформацію про Програму можна знайти на сайті. У межах Програми також оголошують конкурс на участь у 3-денному базовому тренінгу. Він включає наступні навчальні модулі:

- молодіжна політика і молодіжна робота;

- громада і молодіжна робота в громаді;

- компетенції молодіжного працівника;

Тренінг відбуватиметься 9-11 червня у місті Пустомити (Львівська область).

Зокрема, його учасники зможуть обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері. На завершення усі отримають сертифікат встановленого зразка про проходження Базового тренінгу Програми "Молодіжний працівник".

Заявку на участь заповнюйте за посиланням.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня.

Про результати конкурсу учасників повідомлять до 5 червня. А про організаційні деталі тренінгу – в індивідуальному порядку по завершенню конкурсу. На період проведення тренінгу учасників забезпечать харчуванням, проживанням і роздатковим матеріалом. Контактна особа - Софія Курман, тел.: 0685121268.

 

24.05.2017

 

До 75-річчя УПА нащадкам Лицарів вручать відновлені повстанські нагороди

Сьогодні, 24 травня, відбулось представлення відновлених найвищих нагород УПА – Хрестів Бойової Заслуги та Хрестів Заслуги, які вручать нащадкам лицарів УПА до 75-річчя Української повстанської армії, зокрема на прес-конференції презентували 8 відновлених нагород.

У разі, якщо віднайти нащадків Лицарів УПА не вдасться, нагороди передадуть у школи, музеї або інші заклади. Через високу конспірацію та використання псевдонімів, серед відомих на сьогодні 1102 Лицарів повстанських нагород не ідентифіковано 660. «Цей проект є важливим для сьогодення, для історії, для ідентифікації нас як країни героїв, країни борців. Нащадки героїв заслуговують отримати ті нагороди, які їхні батьки, діти та прадіди вибороли ціною власного життя», - зазначила заступник голови Львівської ОДА - керівник апарату Маріанна Вільшинська.

42 людини по всій Україні працюють над збором матеріалів про членів ОУН та УПА. У планах видати книжку з короткими біографічними даними нагороджених Лицарів.

Нагадаємо, що з метою втілення в життя системи нагород УПА, встановлення лицарів УПА, їхніх родин та родичів, виготовлення нагород та проведення церемонії вручення у межах роботи Світового ювілейного оргкомітету з відзначення 75-ї річниці створення УПА створили Координаційну раду.

Цей проект реалізовується за підтримки Львівської облдержадміністрації, Українського інститу національної пам’яті, Центру національного відродження, Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. В. Стуса, Всеукраїнського братства ветеранів ОУН-УПА ім. генерала-хорунжого Т. Чупринки та інших.

 

Всесвітньовідомі голландські хори відвідають Львівщину 22-29 травня до 100-річчя від дня народження диригента Мирослава Антоновича

Хор імені Миколи Лисенка та Візантійський Хор з Утрехту гастролюватимуть містами України.

Із концертною програмою хористи виступлять у Львові, Івано-Франківську та в м. Долині (Івано-Франківська область), а також співатимуть Літургії у Гошівському монастирі та новозбудованому Храмі м. Долини. Турне голландських хорів проходить за підтримки Львівської облдержадміністрації, Української Греко-Католицької Церкви, Українського Католицького Університету, Міністерства культури України, Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, Івано-Франківської облдержадміністрації та ін. Довідково: Візантійський хор виконує виключно українську музику, між хористами, крім диригента, не було і немає жодного українця.

Повний склад хору налічує сорок голландців, чоловіків різних професій. Під керівництвом Мирослава Антоновича, який був диригентом колективу понад 40 років, хор дав близько 3000 концертів. Не менш відомим є хор імені Миколи Лисенка, заснований 1996 році також Мирославом Антоновичем. Репертуар хору постійно оновлюється, а його концерти завжди збирають аншлаги.

 

Золочів запрошує на «Еко Фест 2017»

У неділю, 28 травня, у Золочеві в межах святкування дня міста триватиме екологічний фестиваль «Еко Фест 2017». На гостей заходу чекають тренінги, популярні гурти та тематичні відкриті майданчики.

Як повідомляють у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, відвідувачі зможуть безкоштовно взяти участь в іграх, еко-квестах та майстер-класах із виготовлення виробів із мотузки, пластикових пляшок, а також різноманітних прикрас із вовни та створення оріґамі. Кожен охочий матиме можливість придбати трав’яні чаї та фермерську продукцію.

Крім того, можна буде дізнатися про альтернативні джерела енергії, тенденції екологічної освіти та сортування сміття.

 

Мистецтво як зброя заради миру – масштабним дійством на бронетанковому заводі відзначать День Європи

Масштабним дійством на бронетанковому заводі завтра, 25 травня, відзначать День Європи. Гасло свята – «Україна – Європейський щит!». Про це розповіли під час прес-конференції за участі організаторів заходу у Львівській ОДА. "На сході України триває війна, тут, на Заході нашої держави у Львові, створюють потужну сучасну техніку, впроваджують нові технології із її виробництва і ремонту. Мистецтво – це теж надпотужна зброя.

Локація для проведення свята символічна – Львівський бронетанковий завод, адже захід має на меті показати значення мистецтва як зброї заради миру", - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

За її словами, на свято запросили представників дипломатичного середовища, зокрема Почесних Послів, діячів культури, родини учасників АТО та демобілізованих бійців. У програмі заходу, окрім хореографічно-пластичних етюдів у супроводі симфонічного оркестру, також відбудеться показ української військової техніки та військової атрибутики, зокрема демонстрація гасіння пожежі спецтехнікою, яку сконструювали на Львівському бронетанковому заводі.

«Ми, як діячі мистецтва, не вміємо тримати збою в руках, але на своєму місці і своєю працею боремося за нашу країну. Це не просто концерт. Це дійство, яке поєднує мистецтво і зброю, що у сьогоднішніх реаліях є актуальним як ніколи», - наголосив директор – художній керівник Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун.

Так, урочистість буде супроводжуватись світловими та мультимедійними ефектами й оригінальними образотворчими декораціями. «Дуже важливо, що організатори цього масштабного новітнього проекту йдуть у ногу з часом, практикуючи візуалізацію, нове бачення мистецтва, поєднуючи на перший погляд контрастні речі, пропагуючи у суспільстві культуру як живе явище через призму бойових дій», - зазначив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

Зазначимо, у межах прес-конференції також представили ролик, який презентує українську бойову машину DOZOR6.

 

5000 безробітних освоїли новий фах завдяки службі зайнятості

Посвідчення про присвоєння кваліфікації нещодавно вручило керівництво Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну Львова безробітним, які протягом жовтня - травня опановували професію «швачка».

Загалом у січні-квітні цього року підвищили кваліфікацію або освоїли новий фах 5 тисяч безробітних, з яких понад 80% забезпечені роботою за новим ремеслом. Здебільшого вишкіл проводився за такими актуальними професіями: продавець продовольчих або непродовольчих товарів, перукар, візажист, касир торговельного залу, майстер манікюру, електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, флорист, кухар, кондитер, слюсар з ремонту автомобілів, монтажник систем утеплення будівель.

Навчання організовується на замовлення фірм і компаній. За скеруванням служби зайнятості безробітні безкоштовно можуть здобути 40 професій.

 

На Львівщині відбудеться Чемпіонат України з гірських перегонів

9-11 червня на Львівщині відбудеться 4 та 5 етапи Чемпіонату України з гірських перегонів «БЕСКИД 2017». Чемпіонат України з гірських перегонів підніметься на найвищу точку і претендує на рекорд: найдовша траса - 3,9 км з рекордною кількістю поворотів, найбільшим перепадом висот та найвищою точкою проведення. Різниця висот між точками старту та фінішу становитиме 211 метрів.

Учасники заходів – представники різних дисциплін автоспорту з усієї України, легендарні пілоти з унікальними авто. Урочистості церемонії відкриття та нагородження охоплять дві області: 9 червня о 19.00 год учасники проїдуть через стартовий подіум на центральній площі міста Турка, а церемонія нагородження переможців та призерів гірських автоперегонів відбудеться 11 червня у с. Ужок Закарпатської області.

Детальну програму заходу можна переглянути тут. Контактні особи для ЗМІ - Сергій Єженков, тел.: 067 455 34 44, Юлія Матвєєва, тел.: 0672887872.

 

23.05.2017

 

Золота медаль та новий світовий рекорд: львів’янин Павло Коростильов відзначився на етапі Кубка світу з кульової стрільби

У Мюнхені (Німеччина) триває другий етап Кубка світу з кульової стрільби. На цей стрілецький форум прибуло понад 750 спортсменів з 80 країн світу, серед яких уславлені чемпіони та рекордсмени світу. 19-річний львівський армієць, чемпіон Юнацьких Олімпійських ігор 2014 року та чемпіон світу серед юніорів, заслужений майстер спорту з кульової стрільби Павло Коростильов здобув перемогу у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 м з фінальним результатом 240,9 очка, встановивши новий рекорд світу серед юніорів.

Це перша медаль мюнхенського Кубка світу в активі національної збірної команди України. При цьому Павло Коростильов переміг чемпіона світу 2010 року 41-річного Томоюкі Матсуду з Японії (238,7 очок) та чотириразового Олімпійського чемпіона з Південної Кореї 37-річного Джін Йонго (218,4 очка) і здобув свою першу перемогу на Кубку світу.

 

Представниця Львівщини Анастасія Горлова здобула дві медалі на Кубку світу

Цими вихідними у португальському місті Монтемор-у-Велью завершився перший етап Кубка світу з веслування на байдарках і каное, участь в якому взяли більше двохсот спортсменів з 27 країн.

За підсумками трьох днів в медальній скарбничці української збірної 11 нагород, п'ять з яких золоті, та 2-е місце у загальнокомандному заліку.

Успішно у складі національної збірної виступила львівська веслярка Анастасія Горлова. Вона двічі піднімалася на п’єдестал пошани, здобувши срібну нагороду у жіночій байдарці-четвірці (у складі Марії Кічасової, Анастасії Горлової, Анастасії Тодорової та Інни Грищун) на дистанції 500 метрів та бронзу у байдарці-двійці на двохсотметрівці разом з Анастасією Тодоровою.

Варто відзначити, що це перший міжнародний старт збірної України під керівництвом нового старшого тренера команди – дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана.

 

На Львівщині обговорять досвід виробництва енергії з альтернативних джерел

26 травня 2017 року в сесійній залі Львівської обласної відбудеться конференція «Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту».

Співорганізатори конференції : Держенергоефективності, Українсько-Данський енергетичний центр, фонд Еберта в Україні та Львівська обласна державна адміністрація.

Участь у конференції візьмуть голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, директор представництва Фонду Еберта в Україні – Маттес Бубе, голова Держенергоефективності – Сергій Савчук та головний радник Українсько-Данського енергетичного центру – Андерс Крістенсен.

Ключові питання для обговорення : досвід виробництва теплової та електричної енергії з альтернативних джерел; стимулювання проектів у сфері відновлювальної енергетики; економічні стимули, законодавчі ініціативи та фінансові механізми; енергосервіс: повернення ЕСКО-інвестицій у 2016, ЕСКО-інвестиції; енергоменеджмент – реалії енергоефективності без капіталовкладень.

 

У неділю на Львівщині відзначать Свято Героїв

28 травня, на Львівщині відзначатимуть Свято Героїв. У програмі заходів передбачено покладання квітів до могил героїв на Личаківському кладовищі та чин панахиди.

Також колона з представників молодіжних громадських організацій, студентської молоді, ліцеїстів і школярів та ветеранських, патріотичних та молодіжних організацій, учасників АТО йтиме урочистостою колоною Львовом. В той час, з 10.00, у сквері «На валах" експонуватиметься виставка «Алея Героїв».

 

„Автоспідвей-2017”:16 команд з усієї України позмагаються в автоперегонах

ІІ етап Чемпіонату України з трекових автомобільних перегонів „Автоспідвей-2017” відбудеться 27 травня 2017 року на стадіоні «СКА» Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові (вул. Клепарівська, 39-А). У змаганнях візьмуть участь 16 автомобільних екіпажів, які представлятимуть команди Черкаської, Волинської, Кіровоградської та Рівненської областей. Цей видовищний спортивний захід розпочнеться на стадіоні «СКА» о 17 годині.

На змаганнях І етапу, що відбулися 17 квітня 2017 року на мототреку у Рівному, перемогу здобув рівненський гонщик Олег Лустюк. Чемпіонат відбуватиметься під егідою Міністерства молоді та спорту України за підтримки Федерації автомобільного спорту України та управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. Головний арбітр змагань – суддя міжнародної категорії Олег Рибак (м. Львів).

 

«Фронтові замальовки» Світлани Луців (Логуш)

У понеділок, 22 травня, у «Музеї визвольної боротьби України» відкрили виставку Світлани Луців (Логуш) «Фронтові замальовки».

Увазі глядача представили цикл із 40 картин, об’єднаних темою війни, що точиться на сході України. У кожній роботі – відбиток живих емоцій, переживань, почуттів людини на війні, фронтове життя, пропущене через призму бачення автора, що перебуває у самісінькому вирі подій. Характерна особливість картин в тому, що всі вони написані на дошках ящиків з-під боєприпасів.

Сюжети – переважно зображення фронтових буднів та портрети бойових побратимів автора. Автор робіт – жінка, мати і… боєць, що бере участь у бойових діях з літа 2015 року.

 

Учасникам АТО та родинам Героїв Небесної Сотні – понад 300 тис грн

У понеділок, 22 травня, з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 306,7 тис грн.

Як повідомили в департаменті фінансів облдержадміністрації, ці кошти дозволять виплатити одноразову адресну допомогу 51 воїну з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тис грн) та щомісячні соціальні виплати – 62 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тис грн).

 

На Львівщині стартувала інформаційна кампанія з протидії дитячому жебрацтву

За підтримки департаменту соціального захисту населення та служби у справах дітей облдержадміністрації 3 місяці на Львівщині триватиме масштабна інформаційна кампанія щодо протидії дитячому жебрацтву.

Ознайомити населення із проблемою використання дітей в примусовому жебрацтві, а також залучити громадськість до ідентифікації та інформування про такі випадки – це мета інформаційної кампанії, що розпочалася сьогодні у Львові. Кампанія ініційована Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади.

Сьогодні у Львівській ОДА відбулась установча робоча зустріч щодо старту кампанії, у якій взяли участь представники департаменту соціального захисту населення, департаменту внутрішньої та інформаційної політики, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Головного управління Національної поліції у Львівській області, а також громадських організацій. Примусове жебрацтво – одна з найгірших форм дитячої праці та вид експлуатації дітей, які постраждали від торгівлі людьми.

Інформаційну кампанію, що триватиме протягом червня-серпня в Києві, Одесі та Львові, проводять у партнерстві з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, службами у справах дітей, структурними підрозділами Головного управління Національної поліції у Львівській області, а також громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи».

 

День Європи відзначать масштабним дійством на Бронетанковому заводі

25 травня 2017 року відзначатимуть День Європи під гаслом «Україна – Європейський щит!». Локація для проведення цього проекту обрана невипадково - ДП «Львівський бронетанковий завод». Адже основною місією заходу є показати силу значення культури – мистецтво в боротьбі за мир.

Програма заходу передбачає поєднання європейської класичної, популярної музики та популярної музики у супроводі симфонічного оркестру під батутом відомої української диригенти Оксани Линів, хореографічно-пластичних етюдів, української військової техніки та військової атрибутики.

Урочистість буде супроводжуватись світловими та мультимедійними ефектами, оригінальними образотворчими декораціями, інсталяцією, що створять феєричний шарм та атмосферу свята. Мистецьке дійство відбудеться з ініціативи Львівської обласної державної адміністрації за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій.

День Європи для України загалом і для Львівщини зокрема – особлива подія у прагненні нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти.

 

Пенсійний фонд відповість на запитання мешканців Львівщини

У четвер, 25 травня, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська відповість на актуальні питання пенсійного забезпечення громадян під час «Прямої телефонної гарячої лінії».

Зателефонувавши упродовж 13:00 – 14:00 год., можна буде дізнатися зокрема, і про перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Телефон «прямої гарячої лінії» (032) 255-38-97.

На Львівщині відбудеться фестиваль активного відпочинку «Небу-ХАЙ» 26-28 травня у селі Березина Миколаївського району на Львівщині відбудеться фестиваль Простір музики і руху «Небу-ХАЙ!». Територія фестивалю вільна від алкоголю. Зібрані кошти організатори скерують на побудову соціальної спортивної школи у с. Березина.

У програмі заходу - змагання на скеледромі, водний волейбол у басейні, веслування на каяках, стрибки на велетенську подушку із 10-ти метрової висоти, пейнтбол, боротьба у багнюці, а також кожен охочий зможе спробувати власні сили у новому виді спорту кануполо.

У фестивалі візьмуть участь гурти OtVinta!, Мері, Piano, Joryj Kloc, BeetRooth, Vinni Grett Band, Holly Loud, Rock-H. Захід відбувається за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Детальна інформація про Фестиваль на сайті. Контактна особа - Вікторія Долик, тел.: 0931265141.

 

Інвестиційний потенціал Львівщини представили для польського бізнесу

У вівторок, 23 травня, відбулася презентація інвестиційного потенціалу Львівської області для польського бізнес середовища, організована офісом Price Waterhouse Coopers PL/UA за інформаційної підтримки бізнес видання Strefa biznesu та Dziennik Zahodni. Польський та іноземний бізнес поінформували про податкові, організаційні, бізнесові можливості інвестування в Україні та Львівщині зокрема.

"Ми продовжуємо інформувати іноземний бізнес про те, що Україна сьогодні має ті самі можливості, що країни Східної Європи мали 20 років тому, а Львівщина, ще й зручне для роботи з європейськими ринками розташування. Той супровід інвестиційних проектів, який надає управління інвестиційної політики Львівської ОДА справив позитивне враження на польський бізнес, можливості регіону та галузі для інвестування викликали жвавий інтерес. Маю велике сподівання на продовження розпочатої дискусії і отримання практичних результатів від спілкування" – зазначив керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис.

В межах заходу учасники обговорили можливість проведення наступної зустрічі у Львові, для тих компаній, які зацікавились інвестуванням на Львівщині і, після узгодження організаційних моментів, такий захід проведуть уже на Львівщині.

 

Сума надходжень від сплати екоподатку у області в порівнянні з минулим роком зросла на 69%

Упродовж перших чотирьох місяців цього року від сплати екологічного податку суб’єктами господарювання Львівщини та стягнень за екологічне забруднення до природоохоронних фондів надійшло понад 31 млн гривень. «Сума надходжень до обласного екологічного фонду складає 17 млн гривень, що у порівнянні з таким самим періодом минулого року становить на 11,4 млн гривень або на 69% більше», - розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

За його словами, такого результату досягнули завдяки тісній співпраці департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області та суб’єктів господарської діяльності-платників екологічного податку.

Зазначимо, екологічний податок сплачується суб’єктами господарювання як часткова компенсація негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, що виникають у процесі ведення господарської діяльності.

 

В області триває щорічний конкурс «Екологічно чистий населений пункт»

До 1 червня 2017 року Львівська обласна рада приймає заявки від районних рад та міст обласного значення на участь у щорічному обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт».

Місцеві ради, населені пункти, які посядуть призові місця в Конкурсі, отримають кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів та вирішення локальних екологічних проблем. Загальна сума цього року становить – 1 млн грн.

Як повідомляє департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Конкурс проводиться за чотирма категоріями населених пунктів: І – міста обласного значення (окрім Львова); ІІ – міста районного значення; ІІІ – селища; ІV – села.

Оцінювання конкурсантів здійснюється за досягнення найкращих результатів за різними напрямками. Умови конкурсу та перелік документів, які необхідно подати для участі, визначені Положенням про щорічний обласний конкурс «Екологічно чистий населений пункт».

 

22.05.2017

 

Сербські підприємці зацікавлені співпрацювати у галузі переробки олійних культур

Про співпрацю в аграрній, деревообробній, туристичній галузях говорили сьогодні, 22 травня, під час зустрічі перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський і Президент Українсько-Сербської ділової палати Мирослав Гочак.

Сторони обговорили можливість експорту продукції підприємств харчової промисловості, зокрема олії соняшника, ріпака та сої. У такій співпраці зацікавлені підприємці Сербії та Львівщини. Задля тісніших взаємин під час зустрічі домовилися запровадити ознайомчий обмін підприємцями, мистецькими колективами, а також організувати прес-тури для журналістів та взяти участь у спільних бізнес-форумах. Ростислав Замлинський, інформуючи про інвестиційні пропозиції Львівщини в різних галузях, запевнив гостей у всебічній підтримці державних структур щодо реалізації спільних інвестпроектів.

«Зараз найкращий час для реалізації інвестиційних проектів і налагодження зовнішньоекономічної діяльності», - наголосив він.

 

До Дня Героїв ветерани УПА та вдови отримають одноразову грошову допомогу

У межах «Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014 – 2017 роки» в травні цього року ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів УПА через органи соціального захисту населення виплатять адресну грошову допомогу – 1 000 гривень на особу.

Як зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк, грошова допомога передбачена для 1 947 осіб зазначених категорій. «Виплату проведуть за місцем проживання чи реєстрації одержувачів шляхом перерахування коштів на їх особові рахунки в установах уповноважених банків або через державні підприємства поштового зв’язку», - повідомила посадовець.

 

На Львівщині нагородили переможців Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад та конкурсів МАН

У понеділок, 22 травня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка нагородили переможців і призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, Міжнародних олімпіад та конкурсів Малої академії наук України у 2016–2017 навчальному році.

Привітав переможців та призерів голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він, зокрема, висловив школярам вдячність за виявлені завзятість, активність і волю до перемоги. «Продовжуйте впевнено йти до нових вершин, за вами – майбутнє України», - наголосив Олег Синютка. Опісля голова Львівської ОДА вручив усім призерам та їх науковим наставникам подяки та грошові винагороди. Зазначимо, всього переможцями та призерами Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад та конкурсів цього року стали 117 учасників зі Львівщини.

 

На «Форумі Ідей» визначили три найкращі проекти

Цими вихідними відбувся останній етап масштабного інтерактивного проекту "Ідея змінює країну" – "Форум ідей". 30 молодих активістів Львівської області вивчали основи проектного менеджменту та набирались досвіду для презентації своїх ідей. Серед них обрали 3-ох найкращих, які отримають фінансову підтримку на реалізацію власних проектів.

Історіями особистого успіху з молоддю поділилися заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос – Ворончук, отець Юрій Козловський - магістр Колегіуму УКУ та Оксана Козловська - куратор колегіуму УКУ. «Ви – лідери у своєму середовищі, у своїх школах та громадах. Будьте сміливими у своїх мріях та втілюйте заплановані проекти у життя.

Найголовніше – це бути активними та завершувати розпочаті справи», - зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. Опісля, про практичні навички та досвід втілення проектів прозповіла Катерина Полякова - блогер порталу ГУРТ, координатор міжнародних проектів, Галина Онишко з Львівської бізнес-школи УКУ та Тарас Репицький засновник Львівської моделі ООН, ГО «Інститут Суспільних Ініціатив».

Під час Форуму молодь взяла участь у таких інформаційних сесіях: заповнення аплікаційних форм, ресурси і партнери, тайм-менеджмент, публічний виступ, презентація та захист проекту. Впродовж другого дня Форуму учасники представили свої доопрацювані та вдосконалені проекти.

Серед них обрали 3-ох найкращих, які отримають фінансову підтримку на реалізацію власних проектів. І місце - Віталій Чупахін із проектом "ГІРЛЯНДА" - це молодіжний центр у Народному домі Гірника, де молодь може збиратись та реалізовувати власні проекти. ІІ місце - Богдан Скоропад із проектом «Забіг за життя», метою якого є залучити жовківську молодь до здорового способу життя та зібрати кошти на благочинність. ІІІ місце - Назар Ніколенко з проектом «Школа лідерства» - серія інтерактивних тренінгів у Кам’янці-Бузькій.

Нагадаємо, що проект «Ідея змінює країну» тривав упродовж березня-травня 2017 року. У межах проекту організували близько 50 зустрічей та провели тренінги для більш ніж 1500 молодих людей Львівської області. Організатори проекту - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО Спілки Української Молоді в Україні, Український Католицький Університет та Львівський обласний молодіжний центр.

 

На Львівщині вшанували 156-ту річницю перепоховання Тараса Шевченка

У понеділок, 22 травня, біля пам’ятника Кобзареві на проспекті Свободи у Львові вшанували 156-ту річницю від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі.

У межах заходів заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук разом із студентами, учнями та небайдужими представниками громадськості поклали квіти до пам’ятника Кобзареві. Також учасники заходу спільно виконали Гімн України та твір «Реве та стогне Дніпр широкий».

 

Активні вихідні: 83 мешканці Львівщини взяли участь у сплаві по Дністру

В неділю 21 травня, в селі Розвадів, Миколаївського району відбувся одноденний сплав по рівнинній частині річки Дністер.

Учасниками сплаву стали 83 мешканці Львівщини. Наймолодшою учасницею стала 3 річна львів’янка Меланія. «Перед початком сплаву тренери ознайомили учасників із секретами володіння веслом та керування катамараном на річці. Додали до майстер-класу трохи історії рідного краю і спустили катамарани на воду. «Права сторона – вперед! Ліва – назад!» – було чутно як інструктори тренують учасників розвертати проти течії катамаран. Потім ще трохи настанов– і мандрівка почалася. А потім були смачний обід за рецептом «Манівців» і майстер-клас із рятування потопаючих.», - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Слід зазначити, що сплав по Дністру вже 5 мандрівка календаря мандрівок Львівщиною. Запрощуємо і Вас долучатись до наших активних подорожей.

 

 

19.05.2017

 

Безвідходне виробництво: на деревообробному підприємстві встановили котельню на альтернативних видах палива

У п’ятницю, 19 травня, у селі Тартак, Кам’янка-Бузького району презентували безвідходне деревообробне виробництво підприємства “Львів-Пак”. На виробництві облаштували комплекс виробничих потужностей - запустили котельню на альтернативних видах палива. Відтепер всі відходи виробництва використовуватимуть для опалення приміщень. Таким чином виробництво стало безвідходним.

З початку 2016-го року тут додатково створили 50 робочих місць, найближчим часом у підприємство інвестують ще 25 млн грн та ще на 40 осіб збільшать кількість робочих місць. «Важливо, що на таких підприємствах, усю продукцію, яку виробляють підтверджують відповідним сертифікатом. Відповідно, вона може реалізовуватись на території Європейського Союзу. Це реальний приклад як український бізнес інтегрується в бізнес європейський» - наголосив під час огляду виробництва перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Довідково: Приватне підприємство «Львів-ПАК» засноване в 2006 році. Основними напрямами діяльності є лісопильне та стругальне виробництво, виробництво дерев'яної тари (європіддон), торгівля деревиною, надання послуг у лісовому господарстві, виготовлення палетів (паливних гранул), виробництво деревного вугілля.

В 2017 році підприємство отримало ліцензію на виробництво піддонів євростандарту. Також тут планують залучити інвестиції на суму 25 млн. грн., які використають для введення в експлуатацію виробництва деревного вугілля та лінії з виробництва комплектуючих для дерев’яних піддонів.

 

Мешканців Львівщини запрошують на сімейне свято «Буде родина – буде Україна»

У неділю, 21 травня, на площі біля пам’ятника Іванові Франку в Львові триватиме сімейне свято "Буде родина – буде Україна".

На гостей чекають виступи музичних колективів, спортивні змагання, творчі дитячі виступи, різноманітні майстер-класи, бульбашкове шоу. Крім того, у плані проведення свята – благословення від священнослужителів церков різних конфесій на підтримку цінностей української сім`ї. За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Володимира Лиса, захід покликаний пропагувати християнські сімейні цінності та популяризувати здоровий спосіб життя.

Варто зазначити, що організаторами свята є – Львівська обласна державна адміністрація, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, ХЕЦ «Гефсиманія», ЛОГО «Українська молодь – Христові», Референтура у справах родини ЛА УГКЦ, Фундація духовного відродження УГКЦ, Львівська обласна федерація Таеквон-До ІТФ.

Початок родинного свята о 15:30 год.

 

Триває ремонт дороги Львів-Радехів-Луцьк: хідники у Кам’янці-Бузькій облаштовують за кошти громади

На дорозі державного значення Н-17 Львів – Радехів – Луцьк, поблизу Кам’янки-Бузької, триває ремонт. Загальна протяжність шляху, який ремонтують – 22 км. До сьогодні уже облаштували вирівнюючий та верхній шар асфальтобетонного покриття з попереднім підсиленням основи.

Також тривають роботи з встановлення бортового каменю та влаштування бруківки на тротуарах в місті Кам’янка-Бузька, нині підрядники уже облаштували майже 180 м2 бруківки.

Усі роботи пов’язані з дорожнім полотном планують завершити до кінця травня. «Такі інфраструктурні проекти сприяють розвитку місцевого самоврядування, адже за державні кошти прокладається дорога, а гроші місцевої громади скерували на укладання тротуарів, бордюрів та власне пішохідної частини. Місцеві бюджети задекларували, що вони виділяють на це майже 8 млн грн. Загальна кількість тротуарів, яку потрібно встановити – це понад 10 тисяч метрів квадратних» – зазначив під час огляду ремонту дороги перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

 

На Львівщині представили найкращі світлини Міжнародного фотоконкурсу газети "День"

У п’ятницю, 19 травня, у головному корпусі Національного університету "Львівська політехніка" (вул. С. Бандери, 12) відкрили виставку найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу газети "День".

"Матеріали, які публікує і видає газета "День", є актуальними та важливими, вони несуть у суспільство справжні цінності. Тому дуже важливо, щоб в у наших опорних школах обов’язково були підбірки книжок із Бібліотеки газети "День", - зазначила під час урочистого відкриття виставки заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос Ворончук. Так, за її словами, незабаром фонди бібліотек опорних шкіл Львівщини поповнять кілька десятків комплектів видань із серії "Бібліотека газети "День" – гуманітарного видавничого проекту для інтелектуального читання. Зазначимо, виставка найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу "Дня" триватиме у Львівській політехніці з 19 травня до 4 червня.

 

На Львівщині нагородили лауреатів ІІ Обласної дитячої музичної премії

Сьогодні, 19 травня, відзначили переможців ІІ Обласної дитячої музичної премії. Премію ініціювали та заснували для нагородження найталановитіших юних митців Львівщини. Лауреатами цьогорічної музичної премії стали учні Радехівської ДШМ, Золочівської ДШМ, Дублянської ДШМ, Новороздільської ДШМ, Великолюбінської ДШМ та Львівської дитячої школи мистецтв №10, які взяли участь конкурсі. Окрім того, премією нагородили художнього керівника, диригента дитячого оркестру народних інструментів Львівської ДДМШ №1 ім. А.Кос-Анатольського – Ярослава Олексіва.

Опісля урочистостей, відбувся мистецький концерт за участі лауреатів Обласної дитячої музичної премії, яка відбувається уже вдруге. Нагадаємо, що така премія присуджуватиметься щороку і є єдиною творчою відзнакою на Львівщині за відмінне навчання та успішні виступи учнів на дитячих мистецьких конкурсах. Участь у заході взяли заступник директора - начальник управління культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, члени організаційного комітету з присудження Музичної Премії, викладачі та батьки.

 

В області тривають громадські обговорення щодо прийому львівського сміття

На Львівщині під час громадських слухань та сесій місцевих рад обговорюють питання прийому ТПВ з міста Львова.

Як повідомляє директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Наразій Романчук, чотири міста підписали угоди про прийом сміття з міста Львова. Посадовець також інформує, що вчора, 18 травня, Жидачівська міська рада проголовувала за прийом 40 тонн сміття в тиждень з обласного центру.

 

На Львівщині відбудуться аукціонні торги лісопродукції

У вівторок, 30 травня, на товарній біржі "Товарно-сировинна біржа "Галконтракт" відбудуться загальні аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі ІІІ кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств.

Аукціонні торги відбудуться за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 105, у приміщенні конференц-залу Національного Лісотехнічного Університету України (4 поверх). Взяти участь в аукціонних торгах запрошують усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства. Ознайомитися з бюлетенем аукціонних торгів можна – тут.

 

18.05.2017

 

Львівська ОДА долучилась до Міжнародного дня вишиванки

Сьогодні, 18 травня, з нагоди Міжнародного дня вишиванки перед Львівською обласною державною адміністрацією відбувся флешмоб. Керівництво Львівської обласної державної адміністрації спільно з директорами департаментів та працівниками, одягнуті у вишиванки, виконали гімн України.

Зазначимо, ідею акції "Всесвітній день вишиванки" у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

 

Наступного тижня стартує ЗНО-2017:Львівщина готова

Наступного тижня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Обов’язковий предмет – українська мова та література, випускники складатимуть вже 23 травня. Результати тестування зарахують як оцінку за державну підсумкову атестацію. Про це сьогодні, 18 травня, повідомили під час прес-конференції «ЗНО-2017. Старт» за участі директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомири Мандзій та директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк.

До ДПА прирівняють також результати тесту з математики або історії України, на вибір. Третій предмет випускник має право вибрати із 12 запропонованих. Ці предмети будуть прирівняні до державної підсумкової атестації і оцінюватимуться за шкалою від 1-12 балів. «Учасник ЗНО може здати максимум чотири предмети. Триватиме тестування до 16 червня», - зазначила Лариса Середяк. Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 15 по 23 червня. Їх опублікують на особистих сторінках учасників ЗНО-2017 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

«Додаткова сесія ЗНО-2017 триватиме з 3 по 12 липня. В ній зможуть взяти участь ті випускники, які пропустили основну сесію тестування з поважних причин», - розповіла Любомира Мандзій. До пункту тестування учасник може потрапити лише за наявності Сертифікату ЗНО, документа, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) та запрошення-перепустки.

Також при собі треба мати ручку з пастою чорного кольору (можна дві – про запас). За бажанням чи можна взяти з собою прозору пляшку з водою. Лариса Середяк наголосила, що під час проходження тестування заборонено використовувати в пункті ЗНО та мати при собі телефони, планшети, флешки тощо. Цього року інструктори в аудиторії звертатимуть особливу увагу і на наявність в учасників смарт-годинників.

Всього для проходження ЗНО-2017 на Львівщині зареєструвалися зареєструвались 16 093 особи, 13 415 з яких – випускники шкіл області у цьому році.

 

Львівщина відзначає День музеїв

Сьогодні, 18 травня, музейні працівники всього світу відзначають професійне свято. Із цієї нагоди у всіх музеях Львівщини відбудеться день відкритих дверей, проводитимуться різноманітні заходи та майстер-класи. Міжнародний День музеїв щорічно відзначається 18 травня.

Заснований Міжнародною Радою музеїв (ICOM) в 1977 році для підвищення інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. З цього часу інтерес до проведення Міжнародного Дня музеїв не згасає. Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися.

Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

 

На Львівщині триває Українська ветеринарна конференція –2017

Сотні гостей відвідують у ці травневі дні Українську ветеринарну конференцію – 2017, що триває у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.

Разом із конференцією тут працює велика виставка сучасної медичної техніки, ветеринарних препаратів та засобів догляду за тваринами.

Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз разом із ректором університету, професором Володимиром Стибелем провела переговори із виробниками техніки та лікарських препаратів щодо їх можливої співпраці з агровиробниками та фермерами Львівської області.

За словами Наталії Хмиз, проведення конференції є важливою ініціативою, яку сьогодні впроваджує університет ветеринарної медицини та біотехнологій, адже саме так розкриваються нові можливості та інноваційні пізнання студентів. Як розповів Володимир Стибель, упродовж чотирьох днів травня Львівщина перетворилася на своєрідну ветеринарну столицю Східної Європи. «Науковці, спеціалісти-практики, менеджери ветбізнесу з України та із-за кордону дискутують про розвиток ветеринарної науки у світі, обмінюються досягненнями, відвідують майстер-класи й лекції визнаних спеціалістів», - додав він.

 

17.05.2017

 

У Миколаєві запрацював новий асфальтний завод

Сьогодні, 17 травня, у місті Миколаєві на Львівщині запрацював новий асфальтний завод ТзОВ “Алов”, що створений за участі азербайджанського інвестора. Участь у відкритті взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Худієв Азер Худаяр Оглу та виконуючий обов'язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак та заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

«Відкриття таких заводів – знак оживлення та покращення інвестиційного клімату в державі. На даний момент Львівщина – лідер використання публічних грошей на ремонти та будівництво доріг в Україні, - наголосив виконуючий обов'язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак. – Львівщина – гарний приклад співпраці між бізнесом, облдержадміністрацією, різними рівнями влади та службами, що відповідають за ремонт та будівництво доріг, у тому числі Укравтодор».

У завод інвестували 7 мільйонів євро. Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак зазначила, що відкриття заводу – це нові можливості для реалізації стратегічних планів і розвиток Львівщини у дорожній галузі. ТзОВ “Алов” володіє 39 одиницями високотехнологічого обладнання та важкою технікою серед яких гудранатори, віброкатки, фрези, самоскиди, виробниками яких є європейські приладобудівні та машинобудівні підприємства.

Довідково: Асфальтний завод ТзОВ “Алов” є масштабним і складним проектом з інвестиціями на суму приблизно 7 млн євро в українську промисловість. Загальна площа підприємства: 18 гектарів. Потужність виробництва швейцарсько-італійського заводу Amman: 180 тон асфальту в годину. Запуск заводу дасть можливість на початку забезпечити робочими місцями 100 працівників у Львівській області з подальшим збільшенням кількості робочих місць, пов’язаних з нарощуванням об’ємів виробництва. На сьогодні середньомісячна заробітна плата на підприємстві складає 6 000 грн.

 

У Львівській ОДА обговорили напрямки розвитку інфраструктури Львівщини

Сьогодні, 17 травня, у межах робочого візиту на Львівщину виконуючий обов'язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зустрівся з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

Під час зустрічі обговорили питання транскордону: розширення під’їзних доріг до митних пунктів пропуску та коштів польського кредиту. «Ми чекали на погодження з польською стороною.

Я сподіваюся, що вже цього тижня ми матимемо повний пакет документів і в червні зможемо оголосити тендер», - зазначив виконуючий обов'язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак. Під час зустрічі Олег Синютка також наголосив на необхідності відновлення мостів на території Львівщини. Зокрема, зруйнуваного мосту на автомобільній дорозі М-12 Стрий–Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка в с. Заліски Жидачівського району.

Окрім того, поспілкувалися про державні інвестиційні проекти та концесійну дорогу, яка сполучатиме Львів та Краківець.

 

Львівщина активізує співпрацю із Аргентиною у кількох напрямах

У середу, 17 травня, голова Львівської ОДА Олег Синютка та перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус зустрілись із Надзвичайним та Повноважним послом Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо. Сторони домовились про реалізацію спільних гуманітарних та культурних проектів, зокрема сімейного туризму.

Під час зустрічі також наголосили на необхідності пошуку нових шляхів співробітництва між Україною та Аргентиною. Зокрема, очікується активізація співпраці у економічній та культурній галузях, а також агропромисловому секторі. Окрім того, за посередництва Надзвичайного та Повноважного посла Олег Синютка запросив збірну Аргентини розмістити у Львівській області тренувальний табір напередодні фіналу ЧС-2018.

Голова Львівської ОДА також висловив сподівання на сприяння Альберто Хосе Алонсо у проведенні у Львові товариського матчу між Україною та Аргентиною. "Звичайно, можливість проведення поєдинку буде залежати від багатьох факторів, але ми намагаємося організувати матч, проведення якого стане успіхом для обох країн ", - наголосив Посол.

Очільник області в свою чергу зазначив, що співпраця з Аргентинською Республікою сприятиме промоції Львівщини як туристичного та культурного осередку.

 

Спрощення перетину кордону у контексті запровадження безвізового режиму обговорили в ОДА

Про ситуацію із чергами на пунктах пропуску через кордон у контексті запровадження безвізового режиму та детінізацію економіки щодо виплати заробітної плати говорили сьогодні, 17 травня, під час засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській обласній державній адміністрації.

Участь у засіданні взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. Перший заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Руслан Краснопортко розповів про те, яка робота проводиться для зменшення черг на пунктах пропуску через державний кордон України. За його словами, для покращення ситуації необхідно створити нові автомобільні пункти пропуску та реконструювати існуючі, технічно переоснастити їх, відремонтувати під’їзні шляхи та інше.

Під час обговорення підприємці висловили свої зауваження та пропозиції щодо покращення процедури перетину кодону, які, за словами Олега Синютки, будуть включені до офіційного листа Президенту України. Нагадаємо, що за інформацією щодо накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску Львівської області можна стежити на сайті Львівської ОДА в режимі онлайн.

Говорячи про роботу з детінізації заробітної плати в області, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Олена Грицак наголосила, що за результатами 585 перевірок 547 суб’єктів господарської діяльності порушення в частині неналежного оформлення трудових відносин та недотримання мінімальної гарантії в оплаті праці – встановлено у 132 роботодавців. «Варто зазначити, що 93 роботодавці вже усунули порушення.

До адміністративної відповідальності притягнуто 78 осіб, накладено фінансових санкцій на 1 млн 282 тис грн», - додала вона. Задля унеможливлення порушень законодавства про працю ГУ ДФС у Львівській області та ГУ Держпраці у Львівській області проведуть низку спільних семінарів.

 

Завтра на Львівщині святкуватимуть День вишиванки

У четвер, 18 травня, о 15:00 год біля парку імені Івана Франка відбудеться святковий захід, присвячений Дню вишиванки, який відзначається щороку у третій четвер травня.

Гостей свята очікують виступи колективів бандуристок, молодого українського музичного етно-гурту, народного камерного хору «Жайвір». Крім того, відбудеться показ моделей вишиванок ручної роботи з автентичною і сучасною вишиванкою, майстер-класи з хусткування та створення намистів з насіння, а також з образотворчого мистецтва, інші рукодільні майстер-класи для дітей та дорослих.

Гості свята матимуть змогу придбати вироби ручної роботи, створених переселенцями, під час благочинного ярмарку.

 

Львівщина приймає другий тур чемпіонату України з регбі-7

У суботу, 20 травня, на львівському стадіоні «Юність» (вул. Болгарська, 4) відбудеться другий тур чемпіонату України з регбі-7 серед жіночих команд Суперліги та Вищої ліги. Участь в найвищому жіночому дивізіоні візьме львівська команда «Леви».

Цьогоріч у жіночій Суперлізі регбі-7 змагаються чотири жіночі команди: «Отрада» (Одеса), «Авіатор» (Київ), «ХТЗ-Олімп» (Харків) та «Леви» (Львів). У змаганнях же Вищої ліги візьмуть участь ще шість регбійних жіночих команд України. Варто зазначити, що третій тур жіночої Суперліги з регбі-7 відбудеться в Харкові 1 липня, а четвертий – прийматиме Київ 30 вересня.

Початок ігор у Львові об 11:00 год. Вхід вільний.

 

Олег Синютка вручив Почесну грамоту Кабміну докторові наук з фізичного виховання і спорту Аліні Передрій

У вівторок, 16 травня, у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського під час засідання вченої ради голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка вручив Почесну грамоту Кабінету Міністрів України докторові наук з фізичного виховання і спорту, професорові кафедри теорії спорту та фізичної культури Аліні Передерій за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм.

У вступному слові Олег Синютка зазначив, що вважає своїм обов’язком сказати добрі та правильні слова про університет фізичної культури. «Сьогодні найбільше відчуваємо гордість, коли синьо-жовтий Прапор здіймається якнайвище, а на урочистостях звучить Гімн України, і це – Ваша заслуга», - наголосив він.

Крім того, ректор Університету Євген Приступа вручив відзнаку Міністерства освіти і науки України – нагрудний знак «За наукові та освітні досягнення» докторові наук з фізичного виховання і спорту, професорові, завідувачеві кафедри теорії спорту та фізичної культури Іванні Боднар та грамоту Міністерства освіти та науки України професорові, кандидатові історичних наук, завідувачеві кафедри гуманітарних дисциплін Олегу Полянському.

 

16.05.2017

 

«Тебе шукає робота»: стартував 28-й ярмарок кар'єри

Сьогодні, 16 травня, на проспекті Свободи перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької стартував 28-й ярмарок кар’єри «Тебе шукає робота».

«Сьогодні найголовніше – це людський потенціал. І ми спонукаємо роботодавців не тільки пропонувати робочі місця, але й достойну легальну заробітну плату. Сьогодні, площа перед оперним є тим майданчиком, де повинні зустрітися роботодавці і люди, які хочуть себе реалізувати, для спільної справи», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Відвідувачі мали можливість поспілкуватися з представниками майже 90 фірм і компаній, які задекларували понад 3 тисячі актуальних і перспективних вакансій для фахівців оборонної промисловості, енергетики, ІТ-сфери, галузі торгівлі, обслуговування, машинобудівної індустрії тощо.

На ярмарку також представили відкриті вакансії та можливості стажування за програмою «Реалізуй себе у владі» від Львівської обласної державної адміністрації. Усі вакансії можна переглянути на сайті Львівської ОДА, а також на сайті Національного агенства України з питань державної служби. У межах заходу провели профорієнтаційні вікторини, а також майстер-класи з оформлення кондитерських виробів, карвінгу з овочів, та ін..

Захід організували Львівський обласний центр зайнятості спільно з Національним університетом «Львівська політехніка» та за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

Львівщина здобула п’ять медалей Кубку світу з фехтування на візках

Упродовж 11 – 15 травня у м. Стадсканал (Нідерланди) тривав Кубок світу з фехтування на візках. У змаганнях взяли участь троє представників Львівщини – Антон Дацко, Андрій Демчук, Наталя Морквич.

У категорії А – Андрій Демчук посів 2 місце у шаблі, а Наталя Морквич – 3 місце у шаблі та 3 місце у рапірі. У категорії В – Антон Дацко посів 3 місце у шаблі та 3 місце у рапірі. Тренери спортсменів: Андрій Колесніков, Світлана Колеснікова, Володимир Христик та Віктор Нікулін. Віктор Дідух – володар «золота» міжнародного турніру з настільного тенісу серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату Днями у м. Лашко (Словенія) відбувся міжнародний турнір з настільного тенісу серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату.

Збірна команда України посіла 1 місце у загальнокомандному заліку, здобувши 7,5 золотих, 2 срібних та 3 бронзових нагороди. Львівщину на цих змаганнях представляв спортсмен з Буська, МСУМК Віктор Дідух, який виборов 2 золоті нагороди: в особистій і командній першостях. Зазначимо, всього у змаганнях взяли участь спортсмени з 41 країни світу.

 

Для аграріїв підготували пам’ятку про запобігання отруєння бджіл пестицидами

Для запобігання випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур необхідно дотримуватися правил, що встановлені законодавством України. На цьому наголошують у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Наталії Хмиз, дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного – є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників. «Така взаємодія забезпечить не лише відсутність судових тяжб щодо відшкодування завданої шкоди, а й буде корисним обом сторонам: пасічнику – мед, пилок та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а пересічним мешканцям – якісну продукцію», – наголосила вона. У пам’ятці зокрема, йдеться про те, що аграрії мають сповістити власників пасік за три доби до хімічних обробок із зазначенням застосованих пестицидів, повідомити про місця (у радіусі 7 км), час і спосіб проведення обробки. А також вказати час ізоляції бджіл.

Крім того, необхідно отримати у сільських радах, на території яких знаходиться їх сільськогосподарське підприємство, інформацію про стаціонарні та кочові пасіки та ін.. Із пам’яткою можна ознайомитися – тут.

 

Міжнародний фестиваль «У колі друзів» зібрав на Львівщині більше 300 учасників

Днями у Львівській обласній філармонії відбулось відкриття XII Міжнародного фестивалю «У колі друзів». Цього року у фольклорному фестивалі взяли участь понад 300 музикантів.

Як повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА звучали ансамблі народних інструментів, виступи бандуристів, фольклорних, хореографічних та вокальних ансамблів. «Колоритні мелодії, запальні танці, неповторний спів у супроводі народних інструментів, національні строї учасників показали глядачам самобутню культуру кожного етнічного регіону», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська.

Так, учасниками цьогорічного фестивалю були фольклорний ансамбль народної культурної асоціації «Зестреа Ґуґуланілор» (Румунія), культурно-просвітницький ансамбль «Пронья» (Боснія і Герцеговина), фольклорний ансамбль пісні і танцю «Вісла» (Польща), зразковий ансамбль танцю «Чароуни свет» (Білорусь), народний танцювальний колектив «Ярославна» (м.Бобровиця, Чернігівська обл.), вокальна студія «Хатбіт» (м. Слов’янськ, Донецька обл.), ансамбль танцю «Усмішка» (м. Білозерське, Донецька обл.), дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» (смт. Перегінське, Івано-Франківська обл.), вірменське культурне товариство «Ахпюр» (Львів), народна капела бандуристок «Ягілка», ансамбль народної музики і танцю «Ґорґани” Центру дитячої творчості «Веселка». Також учасники фестивалю відвідали у Архикафедра́льний собо́р свято́го Ю́ра у Львові, де спільно із прихожанами храмумолились за матерів.

Після молебену кожен колектив заспівав молитву до Дня Матері на своїй рідній мові.

Зазначимо, XII Міжнародний фестиваль «У колі друзів» продовжився у Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченківський гай), де представили національно-культурну самобутність та етнічну ідентичність учасників заходу.

 

15.05.2017

 

Флешмоб та фотозона : у парку «На Валах» відзначили Міжнародний день сім’ї

Сьогодні, у понеділок, 15 травня, у світі відзначають Міжнародний день сім’ї. З цієї нагоди у парку «На Валах» відбувся флешмоб – учасники мистецьких колективів утворили «живий» напис : «Я люблю сім’ю», а також запустили у небо повітряні кульки.

«Міжнародний день сім’ї ми святкуємо опісля Дня матері, й це ще одна нагода згадати про найрідніших. Сьогодні ми маємо спеціальну концертну програму, залучили для цього різноманітні мистецькі колективи та, зокрема, учні 5-ї львівської дитячої школи мистецтв» - зазначила під час відкриття заходу директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська. У межах заходу відбулася фотовиставка, а також у парку розмісили символічну фотозону, де усі охочі могли зробити фото із родиною на пам'ять. «Від сім’ї ми черпаємо життєві сили.

Сім’я допомагає нам долати негаразди та додає сил і натхнення. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!» - зазначила начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.

Довідково: Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.

 

Німецькі експерти поділилися досвідом у здійсненні реформи децентралізації

Про обмін досвідом у галузі децентралізації, підтримку реформи державного управління говорили сьогодні, 15 травня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус із професорами з Німеччини – Андреасом Пінквартом і Георгом Мільбрадтом.

На початку зустрічі Олег Синютка наголосив, що для Львівщини є дуже важливим досвід у здійсненні децентралізації Європейського Союзу, зокрема Німеччини. «Ми пов’язуємо з децентралізацією великі можливості для України», - зауважив очільник області. Серед основних результатів об’єднання громад Олег Синютка назвав збільшення фінансової спроможності та розширення можливостей капіталовкладень у розвиток громад.

«Однозначно, суспільство вимагає сьогодні децентралізації», - акцентував він. Одним із найскладніших напрямків децентралізації в Німеччині, за словами іноземних експертів, був процес об’єднання сіл із містами, оскільки мешканці маленьких населених пунктів не хотіли приєднуватися до великих. Гості ознайомилися з соціально-економічним станом у регіоні, процесом децентралізації в області.

Зокрема, сторони обговорили процеси децентралізації у вищій освіті, медицині, економіці, земельних відносинах. А також торкнулися теми необхідності навчання керівних кадрів ОТГ.

Варто зазначити, що сьогодні завідувач кафедри інноваційного менеджменту та підприємництва за підтримки Фонду «Дойче банку» Андреас Пінкварт і заступник голови Ради стабілізації із забезпечення стабільних державних фінансів Георг Мільбрадтв в Українському Католицькому Університеті візьмуть участь у дискусії про реформу децентралізації.

 

На Львівщині відбудеться базовий тренінг «Молодіжний працівник»

Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Програмою розвитку ООН, UNICEF та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики реалізовує базовий тренінг Навчальної Програми "Молодіжний працівник" у Львівській області.

Програма покликана підвищити кваліфікацію молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі задля ефективної розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях; налагодити ефективний діалог між держструктурами та громадянським суспільством та надати інформацію про кращі світові практики реалізації молодіжної політики.

До участі запрошують представників Львівської області, зокрема лідерів громадських та благодійних організацій, які працюють з молоддю; державних службовців, відповідальних за реалізацію молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні; працівників інших організацій, залучених до роботи з молоддю незалежно від форми власності.

При відборі перевага надаватиметься учасникам, які представляють Об’єднані Територіальні Громади

Більш детальну інформацію про Програму можна знайти на сайті.

У межах Програми також оголошують конкурс на участь у 3-денному базовому тренінгу, який складатиметься з таких навчальних модулів:

- Молодіжна політика і молодіжна робота;

- Громада і молодіжна робота в громаді;

- Компетенції молодіжного працівника.

Тренінг відбуватиметься 9-11 червня у місті Пустомити (Львівська область).

Зокрема, його учасники зможуть обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері. Усі учасники отримають сертифікат про проходження Базового тренінгу Програми "Молодіжний працівник".

Заявку на участь заповнюйте за посиланням.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня.

Про результати конкурсу учасників повідомлять до 5 червня, а про організаційні деталі тренінгу – в індивідуальному порядку по завершенню конкурсу. На період проведення тренінгу учасників забезпечать харчуванням, проживанням і роздатковим матеріалом.

Контактна особа: Софія Курман, 0685121268.

 

На Львівщині стартувала акція "Дні вимірювання артеріального тиску у населення"

Сьогодні, 15 травня, на Львівщині стартувала акція «Дні вимірювання артеріального тиску у населення», яка триватиме до 29 травня. Виміряти артеріальний тиск можна у будь-яких аптечних пунктах, амбулаторіях, поліклініках та стаціонарних відділеннях.

«У Львівській області у майже 60 % населення хоча б раз зафіксовували підвищення артеріального тиску, але, на жаль, дуже мала частина мешканців області серйозно і кваліфіковано підходить до свого лікування», - наголосила на прес-конференції директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак . «Сьогодні ми розпочинаємо «Дні вимірювання артеріального тиску у населення області».

Це традиційна акція, яку проводять впродовж щонайменше десяти років. Загалом під час акції близько 200 тисяч мешканців області вперше вимірюють артеріальний тиск», - розповіла головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Федак.

Завідувач кафедри шпитальної хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ігор Кобза наголосив, що проблеми з підвищеним артеріальним тиском можуть бути сигналом інших, значно важчих недуг, відтак, закликав населення звертати увагу на своє здоров’я.

Участь у прес-конференції взяли директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з терапії Ірина Федак, головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Віталій Аверчук та завідувач кафедри шпитальної хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ігор Кобза.

Мешканців області закликали не займатися самолікуванням, а звертатися за кваліфікованою допомогою до медиків та отримувати необхідні медикаменти за програмою «Доступні ліки».

 

Блаженніший Святослав у Грушеві посвятив Україну Матері Божій

Вихідними десятки тисяч прочан, за приблизними підрахунками біля 50-ти тисяч, з різних куточків України та інших країн прибули на прощу на Дрогобиччину. Ювілейну Патріаршу прощу очолив предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, у своїй проповіді він назвав Грушів Українською Фатімою, де 30 років тому Матір Божа з'явилася маленькій дівчинці та благовістила відродження Церкви і України.

Патріарх закликав молитися за перемогу України над агресором та щиро привітав з Днем матері українських матерів, особливо тих, які віддали своїх синів на вівтар свободи нашої держави. Цього ж дня у Грушеві глава Церкви здійснив чин посвяти України Матері Божій. У святковому Богослужінні взяли участь єпископи та священики з єпархій УГКЦ в Україні та за кордоном.

 

Туристичний потенціал Львівщини представили на XII Буковинському туристичному ярмарку в Чернівцях

14 травня 2017 року у місті Чернівці відбувся XII Буковинський туристичний ярмарок. Саме тут представили санаторно-курортні заклади, карпатські готелі та пансіонати Львівщини.

Під час туристичного ярмарку відвідувачі мали змогу ознайомитися з туристично-рекреаційними можливостями представників туристичного бізнесу, взяти участь у презентаціях тематичних видів туризму, відпочинку в туристичних комплексах, сільських садибах та медових турів.

 

На Львівщині приріст надходжень із ПДФО склав 44%

У січні – квітні забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в сумі 2 млрд 375,8 млн грн. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 44% або надійшло на 729,5 млн грн більше.

Як повідомили у ГУ ДФС у Львівській області, за квітень цього року надходження ПДФО становлять 642,5 млн грн. Приріст надходжень у квітні 2017 року в порівнянні із аналогічним періодом минулого року становить 35% або на 166,6 млн грн більше.

За словами начальника Головного управління ДФС у Львівській області Ігоря Кондро, приріст надходжень ПДФО зумовлений створенням нових робочих місць на новостворених підприємствах, збільшенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн, а також зростанням фонду оплати праці.

 

На потреби учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні – понад 665 тис грн

Днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 665,5 тис грн.

Ці кошти дозволять виплатити допомогу 5 родинам загиблих під час проведення антитерористичної операції – по 100 тис грн, одноразову допомогу 26 демобілізованим із зони АТО воїнам – по 3 тис грн.

Крім того, щомісячні соціальні виплати отримають 35 дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні у розмірі 2,5 тис грн.

 

Шахтарям виплатили частину зарплати за квітень

У суботу, 13 травня, у ДП «Львіввугілля» надійшли кошти державної фінансової підтримки в сумі 23,7 мільйони гривень.

Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації. Завдяки цим коштам працівникам ДП «Льввівугілля» виплатили 38% заробітної плати за квітень.

 

Із початку року Львівщина отримала понад 8 млн грн субвенції для дітей-сиріт

Сьогодні, 15 травня, з державного бюджету Львівщина отримала 1 млн 692,8 тис грн субвенції на виплату державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною”.

Як повідомив директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків, кошти вже передали міським і районним бюджетам. Усього ж з початку року на цю ж мету виділили 8 млн 89,5 тис грн. Отримані кошти забезпечують у повному обсязі проведення виплат державних соціальних допомог і грошового забезпечення відповідно до зареєстрованих в органах державної казначейської служби фінансових зобов’язань.

 

Майже 900 млн грн ЄСВ сплатили великі платники Західного регіону

Протягом квітня від підприємств, які перебувають на обліку в Львівському управлінні Офісу ДФС, надійшло 249 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Усього ж із початку року великий бізнес Західного регіону перерахував на спеціальний рахунок Держказначейства понад 898 млн грн ЄСВ. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 305 млн грн.

 

На ЗНО-2017 зареєструвались понад 16 тисяч осіб

Для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2017 році у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зареєструвались 16 093 особи, 13 415 з яких – випускники шкіл області у цьому році.

Про це сьогодні, 15 травня, говорили під час наради відповідальних осіб за проведення ЗНО-2017. Участь нараді взяла заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк. Учасники обговорили актуальні питання організації і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Це, зокрема, доїзд до пунктів тестування із віддалених населених пунктів, забезпечення громадського порядку та чергування медичних працівників.

Зазначимо, цього року на Львівщині працюватимуть 80 пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке стартує вже 23 травня.

 

Львівщина приймає чемпіонат України з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху

До 18 травня на Навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у Львові триватиме чемпіонат України з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху.

У змаганнях беруть участь 44 спортсмени з 10 регіональних центрів «Інваспорт» та Києва. Головний суддя змагань – Андрій Шейкін (м. Київ). Варто зазначити, що організатори змагань є Міністерство молоді і спорту України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів, спортивна федерація глухих України за активної підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

 

14.05.2017177

 

На Львівщині День матері відзначили святковим концертом

Сьогодні, 14 травня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся святковий концерт з нагоди Дня матері. Перед його початком у холі театру діти дарували вітальні листівки, виготовлені власноруч.

У вступному слові перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський наголосив, що День матері – є зворушливим для кожного з нас, адже мама – це та людина, з якою вперше знайомишся в цьому світі. «Мама завжди з тобою: у день смутку і в хвилини радості, до мами звертаєшся за порадою, інколи від мами чуєш гостре слово», - додав він. Ростислав Замлинський зауважив, що сьогодні в нашому суспільстві є особливі матері – матері Героїв. «Матері Героїв Небесної Сотні, матері воїнів АТО, які зупинили російського ворога далеко звідси, щоб у нас сьогодні був мир», - сказав перший заступник голови Львівської облдержадміністрації і вклонився матерям.

Цього дня з привітаннями для жінок виступили ансамбль пісні і танцю «Писанка», ансамбль «Серакувіце» (Польща), заслужений ансамбль танцю «Юність», гурт «ФрешКаверБенд», сольні виконавці.

Крім того, свою творчість дарували переможці щорічного обласного конкурсу «І слово, і пісня, Матусю, тобі!».

 

Олег Синютка зустрівся з родинами загиблих учасників АТО

Про забезпечення квартирами членів сімей загиблих учасників АТО та встановлення/реставрацію пам’ятних знаків на могилах Новітніх Героїв йшлося 13 травня, під час зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки та заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка з родинами загиблих в антитерористичній операції. Спілкувалися з сім’ями українських воїнів також керівники районів, міст області, очільники соціальних служб, військового комісаріату, структурних підрозділів Львівської ОДА.

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталії Кузяк, у період 2015 – 2017 років на обліку для поліпшення житлових умов перебували 136 осіб із числа членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, з яких 97 осіб уже отримали житло. Наприкінці 2016 року кошти були перераховані родинам на рахунки, але на сьогодні не всі ще встигли придбали помешкання. Зважаючи на це, Наталія Кузяк наголосила, що ці кошти необхідно використати протягом року з дня їх надходження на рахунки.

Говорячи про встановлення і реставрацію пам’ятних знаків на могилах загиблих учасників АТО, начальник управління капітального будівництва Львівської ОДА Роман Пишняк повідомив, що на Личаківському цвинтарі у м. Львові вже встановили 43 пам`ятні знаки, 4 пам’ятні знаки влаштували у східному регіоні України – на місцях загибелі українських воїнів. Крім того, у районах Львівської області на сьогодні заклали фундаменти під 17 пам’ятних знаків. У контексті цього Олег Синютка повідомив присутнім, що є ініціатива області на всіх місцях, де загинули наші хлопці – на Луганщині та на Донеччині, встановити пам’ятники.

«Як багато є пам’ятників на нашій землі воїнам УПА, Січовим Стрільцям, так само, щоб на Сході держави були пам’ятні знаки загиблим із Львівщини», - розповів він. Під час спілкування родини Героїв порушували питання медичного обслуговування, оздоровлення учасників АТО та їх дітей, грошових виплат тощо. За результатами зустрічі очільник області дав відповідні доручення відповідальним структурам.

Нагадаємо, що подібні зустрічі голова ОДА Олег Синютка започаткував ще у 2015 році, щоб допомогти вирішити соціальні, медичні та будь-які побутові проблеми українських воїнів, котрі боронять наш спокій на східних кордонах держави та їхніх родин.

 

13.05.2017

 

Військові Національної академії сухопутних військ привітали матерів

Сьогодні, 13 травня, напередодні Дня матері Національна академія сухопутніх військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відчинила двері для мамів курсантів. Військові привітали найрідніших, зустрічали їх із квітами та влаштували святковий концерт. До закладу сьогодні приїхали 350 матерів з усієї України.

«Шановні воїни – завжди пам’ятайте, що навіть тоді коли вам важко, то у світі є людина, яка готова вам прихилити небо, яка готова закрити вас від усіх бід і незгод. Пам’ятайте, курсанти, що коли вас оминають кулі, вас минають гради – це не лише тому, що ви вправні військові, а це в першу чергу тому, що ваші матері за вас моляться, захищають і покривають своїм оберегом» - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час нагородження матерів найуспішніших курсантів. Опісля урочистостей для матерів військових провели екскурсію навчальним закладом, вони мали змогу побачити в яких умовах навчаються їхні діти, а також познайомитись із викладачами академії. Таке святкування в академії сухопутніх військ відбувається щороку.

 

Львівська спортсменка серед призерів четвертого етапу Кубку світу з художньої гімнастики

На четвертому етапі Кубку світу з художньої гімнастики збірна команда України, у складі якої виступає й вихованка львівської школи художньої гімнастики Анастасія Возняк, здобула 2 золоті медалі: у вправах з 5-ма обручами та з 3-ма м'ячами і 2-ма скакалками. Відтак, за підсумками виступів на попередніх етапах у змагальних вправах з 3-ма м'ячами та 2-ма скакалками українські грації вибороли Кубок світу.

Нагадаємо, що львів’янку Анастасію Возняк визнали найкращою спортсменкою Львівщини за підсумками спортивного квітня. Виступ українських спортсменок на етапі Кубку світу можна переглянути за покликом.

 

У Підгорецькому замку презентують "Історію солдата"

У четвер, 18 травня, у Міжнародний день музеїв, у стінах Підгорецького Замку глядачам представлять постановку «Історія солдата» Ігоря Стравінського.

«Нам здається, що «Історія солдата» дуже підходить до мурів Підгорецького замку, – зазначив Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк. – Це історія про молодих хлопців, які ризикували своїм життям під час та після Першої світової війни. Її історія так само понищила Підгорецький замок, як і долі мільйонів солдат».

За його словами, «Історія солдата» у древніх стінах – це оживлення руїни, якою поки що є замок.

«Ми ще не можемо відреставрувати його – на це потрібно щонайменше 30 млн євро. Проте, бодай в такій формі стараємося відновлювати та привертати увагу», – додав Тарас Возняк. Директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп висловив сподівання, що захід приверне увагу до замку і в майбутньому Підгорецький замок стане Галицький Версалем.

Постановка відбудеться у межах XXXVII Міжнародного музичного фестивалю «Віртуози» як концерт «Передвідкриття»

 

Львівщина приймає Кубок України зі стрільби з лука серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату

Упродовж 14 – 17 травня на базі стрілецько-спортивного комплексу Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького (вул. Пекарська, 69) триватиме Кубок України зі стрільби з лука серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату.

У змаганнях очікується участь представників з Києва, Івано-Франківської, Львівської та Донецької областей. Варто відзначити, що у змаганнях візьме участь і львів’янин Роман Паньченко, який 22-23 квітня цього року на всеукраїнському відборі до Ігор Нескорених (Invictus Games) посів перше місце у стрільбі з лука на візку та увійшов до складу збірної команди українських військовиків, котрі готуються до Ігор Нескорених – 2017 (Торонто, Канада).

Організатори змагань: Міністерство молоді і спорту України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівського регіональний центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Відкриття лучних змагань у Львові відбудеться 15 травня о 10:30 год.

 

На потреби області – понад 75 млн грн.

Упродовж тижня з обласного бюджету, відповідно до замовлень головних розпорядників коштів, профінансували 75,5 млн грн.

Із них – 55,6 млн грн спрямували на заробітну плату працівникам обласних бюджетних установ. За повідомленням департаменту фінансів облдержадміністрації, на придбання продуктів харчування виділили – 1,9 млн грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 0,8 млн грн, придбання канцелярських, господарських товарів, надання послуг з обслуговування та ремонту обладнання – 0,6 млн грн..

Варто зазначити, що на виконання обласних програм виділено 16,6 млн грн, з них на сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області – 11 млн грн, надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю – 2,3 млн грн, енергозбереження для населення Львівщини – 1,5 млн грн, надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями – 0,7 млн грн, одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції – 0,5 млн грн.

 

230 дітей-сиріт переглянули благодійну виставу у Львівській опері

Сьогодні, 13 травня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької 230 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, вихованців навчально-реабілітаційних центрів, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах переглянули благодійну балетну виставу "Білосніжка і сім гномів".

Благодійний проект – показ балетної вистави "Білосніжка і семеро гномів" реалізували під егідою CID UNESKO та завдяки співпраці Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької та Українського балетного театру "Прем'єра". Нагадаємо, що “Білосніжка і семеро гномів” - всесвітньовідома постановка легендарного балетмейстера Генріха Майорова в хореографічній редакції Віктора Щербакова.

 

Львівщина готова до реагування на можливе погіршення погодніх умов:підсумок командно-штабних навчань

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року №9-р, комісією Державної служби України з надзвичайних ситуацій у період з 10 по 13 травня відбувались командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області.

До командно-штабного навчання залучалися структурні підрозділи облдержадміністрації, міста Львів і Самбір, Самбірська районна державна адміністрація та Головне управління ДСНС України у Львівській області. Навчання відбувалось у два етапи.

На першому етапі відпрацьовано дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області під час несприятливих погодних умов. На другому етапі вирішувався комплекс спеціальних заходів. Комісія Державної служби України з надзвичайних ситуацій позитивно оцінила дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області, які було залучено до проведення командно-штабного навчання.

 

З початку 2017 року до ГУ Держпраці у Львівській області надійшло 668 звернень

За 4 місяці цього року до Головного управління Держпраці у Львівській області подано 668 звернень, зокрема і 10 депутатських звернень.

Особисто громадяни подавали 225 звернень та через: державну установу «Урядовий контактний центр» - 209; органи прокуратури – 24; Держпраці – 71; Львівську облдержадміністрацію – 105; інші органи, установи, організації – 24. З загальної кількості звернень – 95 повторні (дублетні). З питань можливих порушень законодавства про працю подано 658 звернення та з питань у сфері охорони праці – 10 звернень.

Зокрема, у 382 зверненнях порушені питання стосовно оплати праці (порушення термінів виплати заробітної плати (225), мінімальної заробітної плати (85), виплата заробітної плати не в повному обсязі (64), невиплата належних при звільненні сум (93), у 234 зверненнях зазначається щодо порушень, на думку заявників, законодавства про працю при їх звільненні з роботи. Крім зазначених, у зверненнях підняті питання стосовно можливих порушень при переведенні працівників на іншу роботу, зміні істотних умов праці, зокрема встановлення неповного робочого часу (28), застосуванні дисциплінарних стягнень (3), оформленні трудових відносин (допуску до роботи без укладення трудового договору) (72).

Також, у зверненнях порушувались питання стосовно робочого часу та часу відпочинку (62), умов праці працівників (54), сплати страхових внесків (13) та інші (133). За 4 місяці 2017 року розглянуто та надано відповіді на 389 звернень. По 137 зверненнях, які надійшли анонімно, прийнято рішення про відмову у розгляді, оскільки відповідно до статей 5 та 8 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду. У42 зверненнях громадян піднімались питання, які не відносяться до компетенції ГУ Держпраці у Львівській області, відтак були скеровано за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян». На цей час на стадії розгляду перебувають 100 звернень.

До Головного управління Держпраці у Львівській області за 4 місяці 2017 року подано 26 запитів на отримання публічної інформації, на які усім запитувачам надано відповіді.

 

Військові Національної академії сухопутних військ привітали матерів

Сьогодні, 13 травня, напередодні Дня матері Національна академія сухопутніх військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відчинила двері для мамів курсантів. Військові привітали найрідніших, зустрічали їх із квітами та влаштували святковий концерт. До закладу сьогодні приїхали 350 матерів з усієї України.

«Шановні воїни – завжди пам’ятайте, що навіть тоді коли вам важко, то у світі є людина, яка готова вам прихилити небо, яка готова закрити вас від усіх бід і незгод. Пам’ятайте, курсанти, що коли вас оминають кулі, вас минають гради – це не лише тому, що ви вправні військові, а це в першу чергу тому, що ваші матері за вас моляться, захищають і покривають своїм оберегом» - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час нагородження матерів найуспішніших курсантів.

Опісля урочистостей для матерів військових провели екскурсію навчальним закладом, вони мали змогу побачити в яких умовах навчаються їхні діти, а також познайомитись із викладачами академії. Таке святкування в академії сухопутніх військ відбувається щороку.

 

Львівська спортсменка серед призерів четвертого етапу Кубку світу з художньої гімнастики

На четвертому етапі Кубку світу з художньої гімнастики збірна команда України, у складі якої виступає й вихованка львівської школи художньої гімнастики Анастасія Возняк, здобула 2 золоті медалі: у вправах з 5-ма обручами та з 3-ма м'ячами і 2-ма скакалками.

Відтак, за підсумками виступів на попередніх етапах у змагальних вправах з 3-ма м'ячами та 2-ма скакалками українські грації вибороли Кубок світу. Нагадаємо, що львів’янку Анастасію Возняк визнали найкращою спортсменкою Львівщини за підсумками спортивного квітня. Виступ українських спортсменок на етапі Кубку світу можна переглянути за покликом.

 

У Підгорецькому замку презентують "Історію солдата"

У четвер, 18 травня, у Міжнародний день музеїв, у стінах Підгорецького Замку глядачам представлять постановку «Історія солдата» Ігоря Стравінського.

«Нам здається, що «Історія солдата» дуже підходить до мурів Підгорецького замку, – зазначив Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк. – Це історія про молодих хлопців, які ризикували своїм життям під час та після Першої світової війни. Її історія так само понищила Підгорецький замок, як і долі мільйонів солдат».

За його словами, «Історія солдата» у древніх стінах – це оживлення руїни, якою поки що є замок. «Ми ще не можемо відреставрувати його – на це потрібно щонайменше 30 млн євро. Проте, бодай в такій формі стараємося відновлювати та привертати увагу», – додав Тарас Возницький. Директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп висловив сподівання, що захід приверне увагу до замку і в майбутньому Підгорецький замок стане Галицький Версалем. Постановка відбудеться у межах XXXVII Міжнародного музичного фестивалю «Віртуози» як концерт «Передвідкриття»

 

Львівщина приймає Кубок України зі стрільби з лука серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату

Упродовж 14 – 17 травня на базі стрілецько-спортивного комплексу Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького (вул. Пекарська, 69) триватиме Кубок України зі стрільби з лука серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату. У змаганнях очікується участь представників з Києва, Івано-Франківської, Львівської та Донецької областей.

Варто відзначити, що у змаганнях візьме участь і львів’янин Роман Паньченко, який 22-23 квітня цього року на всеукраїнському відборі до Ігор Нескорених (Invictus Games) посів перше місце у стрільбі з лука на візку та увійшов до складу збірної команди українських військовиків, котрі готуються до Ігор Нескорених – 2017 (Торонто, Канада).

Організатори змагань: Міністерство молоді і спорту України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівського регіональний центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Відкриття лучних змагань у Львові відбудеться 15 травня о 10:30 год.

 

На потреби області – понад 75 млн грн.

Упродовж тижня з обласного бюджету, відповідно до замовлень головних розпорядників коштів, профінансували 75,5 млн грн. Із них – 55,6 млн грн спрямували на заробітну плату працівникам обласних бюджетних установ.

За повідомленням департаменту фінансів облдержадміністрації, на придбання продуктів харчування виділили – 1,9 млн грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 0,8 млн грн, придбання канцелярських, господарських товарів, надання послуг з обслуговування та ремонту обладнання – 0,6 млн грн.

Варто зазначити, що на виконання обласних програм виділено 16,6 млн грн, з них на сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області – 11 млн грн, надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю – 2,3 млн грн, енергозбереження для населення Львівщини – 1,5 млн грн, надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями – 0,7 млн грн, одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції – 0,5 млн грн.

 

230 дітей-сиріт переглянули благодійну виставу у Львівській опері

Сьогодні, 13 травня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької 230 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, вихованців навчально-реабілітаційних центрів, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах переглянули благодійну балетну виставу "Білосніжка і сім гномів".

Благодійний проект – показ балетної вистави "Білосніжка і семеро гномів" реалізували під егідою CID UNESKO та завдяки співпраці Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької та Українського балетного театру "Прем'єра". Нагадаємо, що “Білосніжка і семеро гномів” - всесвітньовідома постановка легендарного балетмейстера Генріха Майорова в хореографічній редакції Віктора Щербакова.

 

Львівщина готова до реагування на можливе погіршення погодніх умов: підсумок командно-штабних навчань

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року №9-р, комісією Державної служби України з надзвичайних ситуацій у період з 10 по 13 травня відбувались командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області.

До командно-штабного навчання залучалися структурні підрозділи облдержадміністрації, міста Львів і Самбір, Самбірська районна державна адміністрація та Головне управління ДСНС України у Львівській області. Навчання відбувалось у два етапи. На першому етапі відпрацьовано дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області під час несприятливих погодних умов. На другому етапі вирішувався комплекс спеціальних заходів. Комісія Державної служби України з надзвичайних ситуацій позитивно оцінила дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області, які було залучено до проведення командно-штабного навчання.

 

12.05.2017

 

Обласне управління СБУ очолив полковник Олександр Ткачук

Сьогодні, 12 травня, офіційно представили нового начальника обласного Управління Служби безпеки України.

Відповідно до Указу Президента України від 03 травня 2017 року керівником Управління призначено полковника Ткачука Олександра Анатолійовича. Представив особовому складу нового начальника перший заступник Голови Служби безпеки України Павло Демчина.

«В нас з вами є дуже чітке завдання – якщо людина порушила закон – вона повинна за це відповідати, якщо людина оступилась – їй потрібно допомогти, якщо людина хоче працювати на благо держави, то її потрібно всіляко підтримувати і дати таку можливість. Я впевнений, що обласне управління Служби безпеки, як і Львівщина в цілому, буде прикладом для всієї України. Сподіваюсь на довгу та взаємну співпрацю» - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час представлення нового очільника СБУ Львівщини.

«Управління працюватиме у тісній взаємодії зі всіма державними та правоохоронними органами. Впевнений, що разом ми здатні результативно відповісти на ті виклики, які стоять перед Львівським регіоном», - запевнив у свою чергу начальник обласного управління СБУ Олександр Ткачук

 

На Львівщині відновив роботу Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат

Сьогодні, 12 травня, урочисто відновили одне з найбільших підприємств целюлозно-паперової промисловості України – ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат». Початком запуску виробництва став гудок, який дали голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та виконавчий директор підприємства Дмитро Чмихал.

«Небагато в Україні є прикладів, коли через 2,5 роки підприємство не перетворюється на купу металобрухту, а оживає, відновлює своє виробництво.

До того ж в обладнання для цього комбінату додатково інвестували майже 1 мільйон доларів", - зазначив у промові голова Львівської ОДА Олег Синютка. ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» - одне з найбільших підприємств целюлозно-паперової промисловості України, введено в експлуатацію в жовтні 1951 року. Спеціалізація підприємства – виробництво паперу та картону для гофрування, гофропродукція. Зараз у штаті комбінату – 539 осіб.

За наступні 4 місяці керівництво комбінату планує вийти на повну потужність виробництва та збільшити кількість працівників до 750 осіб. На Пустомитівщині запрацювала друга черга виробничих потужностей заводу із виготовлення бетонних виробів У п’ятницю, 12 травня, у селі Жирівка, Пустомитівського району розпочала роботу друга лінія з виробництва бетонної продукції компанії «Пласт-інвест». Це спільне чесько-українське підприємство, на облаштування другої лінії якого інвестували 11,5 мільйонів гривень.

Підприємство виробляє відробропресовані бетонні вироби з різною поверхневою фактурою:тротуарні бетонні плити, дрібноштучні бетонні стінові вироби та бортові камені різноманітних конфігурацій, що виробляють методом напівсухого вібропресування.

Готову продукцію підприємства використовують під час ремонтів доріг не лише на Львівщині, але й у всіх областях на заході України. Символічно, запустили роботу другої лінії виробництва голова Львівської ОДА Олег Синютка та директор ТзОВ «Пласт-інвест» Віктор Роюк. «Ми цьогоріч плануємо збільшити обсяги видатків та обсяги ремонтних робіт на території Львівщини. Для нас сьогодні дуже важливо, щоб поруч із дорогами якісно облаштовувати хідники. Тому що це і комфорт, і безпека для пішоходів. А для хідників важливо використовувати плитку та матеріали, які виготовляються тут,на місці» - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час відкриття нових потужностей на заводі «Пласт-інвест».

Всього на заводі працює 32 особи, у новому цеху – 10 осіб та двоє інженерно-технічних працівників.

 

Львівщина є лідером із відкриття опорних шкіл в Україні, - Лілія Гриневич

Львівська область лідирує у відкритті опорних шкіл в Україні. Таких в області є вже 24. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції у межах робочої поїздки на Львівщину.

«Саме опорні школи мають стати осередками отримання якісної середньої освіти», - зазначила Лілія Гриневич. З наступного навчального року в 100 школах країни буде здійснюватися пілотування проекту концепції нової української початкової школи. До старту нової школи у 2018 році буде створено освітню он-лайн платформу, де будуть розміщені дистанційні курси й сучасні освітні матеріали з основних предметів. Школи зможуть конструювати власні навчальні плани. «Школа повинна не тільки давати знання, а й вміння ці знання застосовувати та формувати цінності, що допоможуть відрізнити правду від брехні та критично сприймати інформацію" , - зазначила Міністр освіти.

Також у новому навчальному році перепідготовку пройдуть більше 22 тисяч вчителів початкових класів.

Нагадаємо, сьогодні Лілія Гриневич також взяла участь у відкритті Всеукраїнської наради керівників органів управління освітою обласних та Київської міської державних адміністрацій, у межах якої, зокрема, презентувала стандарти нової початкової школи.

 

На Львівщині вже облаштували більше 60-ти пікнік-локацій

На Львівщині тривають роботи із створення комфортних і безпечних умов відпочинку на природі для мешканців та гостей області. Відтак на сьогодні вже є 61 позначка на інтерактивній карті пікнік-локацій Львівської області.

«Згодом на Львівщині з’являться ще більше нових відпочинкових місць обладнанні навісами, столами, альтанками, смітниками та місцем для розведення вогнища. Такі локації створюються в тих місцях, де спостерігається активність відпочивальників», - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака.

Вона також наголосила, що важливо пам’ятати про культуру відпочинку на природі, тому в управлінні закликають залишати місця відпочинку після себе чистими.

 

На Львівщині урочисто відзначили Національне свято конституції

Польщі Сьогодні, 11 травня, у львівському Палаці Потоцьких відбулись урочистості з нагоди Національного свята Конституції 3 травня. Участь у заході взяло керівництво Львівської області, керівники іноземних дипломатичних представництв у м. Львові, представники бізнес-середовища та духовенства.

"Сьогодні ми святкуємо особливе свято для наших добрих сусідів, які 3 травня 1791 року отримали свій Основний Закон. Цим заходом тут, на Львівщині, ми хочемо показати приклад об'єднання та злагоди між двома народами для спільного руху до європейського майбутнього", - зазначив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Опісля відбувся святковий концерт. Зазначимо, святкування організувало Генеральне консульство Республіки Польща у м. Львові за сприяння Львівської галереї мистецтв.

Довідково. Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 року (дослівно «урядовий закон», пол. ustawa rządowa) вважається першою в Європі конституцією в сучасному розумінні, ухваленою на Чотирилітньому сеймі в Польщі, що встановлювала устрій Речі Посполитої згідно з ідеями просвітництва. Конституція втратила чинність після Торговицької конфедерації та збройної інтервенції Росії. Українці можуть вважати першою європейською конституцією Конституцію Пилипа Орлика, датовану 1710 роком, яка в силу несприятливих історичних обставин не була прийнятою та впровадженою в дію. Остання обставина не дозволяє українському історичному документу «конкурувати» за першість з польським, який був фактично введений в дію і мав широкий, хоч і короткочасний, вплив на події.

 

У районах Львівщини започатковують зустрічі із бійцями АТО

З середи, 10 травня іі до 18 травня, в районах та містах області відбуватимуться зустрічі з демобілізованими військовослужбовцями та сім’ями діючих військових, які зараз перебувають зоні проведення антитерористичної операції.

Проблемні питання готові вислухати і вирішити керівники райдержадміністрацій та міст обласного значення, окремих структурних підрозділів: соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, пенсійного фонду, транспорту, геокадастру та інші. Водночас в Палаці культури залізничників «Рокс» за адресою: м. Львів, вул. Юрія Федьковича, 54-56, 13 травня 2017 року о 15 годині відбудеться зустріч голови облдержадміністрації Олега Синютки з членами родин загиблих в антитерористичній операції та 20 травня 2017 року о 10.30 з учасниками антитерористичної операції, які отримали поранення або інвалідність.

Графік зустрічей можна знайти тут.

 

11.05.2017

 

Китайська компанія має намір збудувати у Червонограді сміттєспалювальний завод

Китайська компанія Grand blue має намір збудувати в Червонограді сміттєспалювальний завод потужністю 320 тонн на добу із виробленням теплової та електричної енергії. Про це стало відомо сьогодні, 11 травня, під час зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки та представників компанії Grand blue.

Голова Львівської ОДА наголосив, що реалізація проекту є важливою не тільки для Червонограда, а й для всієї Львівщини. Сторони окреслили план дій на найближчу перспективу. Так, орієнтовно 6 місяців триватиме розробка проекту, потім відбуватиметься процедура погодження документації, після цього компанія планує приступити до будівництва. Олег Синютка запевнив інвесторів у всебічному сприянні в реалізації проекту.

 

На матеріально-технічне забезпечення військових виділили 1 мільйон гривень

Сьогодні, 11 травня, під час сесії Львівської обласної ради в межах відповідної Програми виділили додатково 1 млн грн на матеріально-технічне забезпечення військових формувань.

Так, для придбання медичного обладнання, матеріалів та виконання відповідних робіт для заміни мереж водопостачання та каналізації діагностичного корпусу Військово-медичного клінічного центр Західного регіону МО України скерують 700 тис грн. Окрім цього, 300 тис грн – спрямують на проведення ремонтних робіт у боксах управління СБУ Львівщини для розміщення спеціального автотранспорту, у тому числі того, який використовують в АТО.

 

У Львові відбувається Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих»

У середу, 10 травня, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих».

З вітальним словом до учасників засідання звернувся ректор Університету, професор Володимир Мельник, висловивши, зокрема, подяку кожному, хто долучився до організації і проведення заходу. «Мала академія наук України є одним із провідних центрів виховання творчих особистостей, творення можливостей для реалізації потенціалу креативної молоді, здатної до наукової діяльності в університеті», - висловив переконання Володимир Петрович, зазначивши також, що вихованці Малої академії наук України завжди були і є одними із найкращих студентів Львівського університету.

За словами ректора, численні заходи Малої академії наук готують учнів не тільки до наукового, а й до соціального життя, загартовуючи, зокрема, вміння твердо і послідовно обстоювати свої переконання і принципи у сучасному непростому світі. «Ставте високі цілі і досягайте їх, будьте реалістами і прагніть осягнути неосяжне. Тоді ви будете щасливими», - звернувся до молодих науковців Володимир Мельник.

Заступник директора Національного центру «Мала академія наук України» Тетяна Пещеріна побажала учасникам конференції реалізувати свій потенціал і розповіла про численні наукові проекти МАН, спрямовані на забезпечення умов для інтелектуального, духовного і творчого розвитку молоді.

«Сьогоднішня конференція є підтвердженням того, що Мала академія наук України потребує вас, молодих і цілеспрямованих учнів, бо саме ви – творці нашого майбутнього», - наголосила Тетяна Вікторівна.

Директор КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук відзначила, що конференція відбувається вже сім років поспіль і щоразу учасники залишаюся задоволеними, про що свідчать численні позитивні відгуки юних академіків.

Привітавши учасників заходу, Іванна Антонівна побажала їм цікавих доповідей, плідних дискусій і гарних вражень від перебування у Львові.

Також учасників конференції привітала директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій, висловивши сподівання, що теперішні досягнення школярів є тільки початком довгого шляху наукових звершень. «Ви – найпрогресивніші, найкращі і найперспективніші. Україна потребує вас», - зазначила Любомира Степанівна, звертаючись до учнівської молоді.

Під час пленарного засідання конференції з науковими доповідями перед школярами виступили знані в Україні і світі вчені: професор Українського католицького університету Ярослав Грицак, член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, професор Роман Гладишевський, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська і декан економічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Ростислав Михайлишин.

Зазаначимо, що конференція триватиме до 12 травня. Програмою заходу передбачено проведення секційних засідань за такими напрямами: Інвестиційний клімат у вашому регіоні (за видами економічної діяльності). Проблеми раціонального природокористування та охорони довкілля в регіоні. Україна – Європа ХХ століття: роль історичного досвіду у створенні майбутнього. Запровадження технологій із відновлюваної енергетики та енергоефективності у промисловості та життєвому секторі (на прикладі вашого регіону).

Українська діаспора: причини, наслідки, виклики (при розкритті теми врахувати міграційні процеси 90-х років ХХ століття – початку ХХІ століття у вашому регіоні).

 

Туристичну Львівщину представлятимуть у Сербії

Упродовж двох днів, 9 та 10 травня, на Львівщині представники державної телерадіокомпанія Сербії «Радіо Телебачення Сербії» проводили зйомку для новинної програми про Україну. Журналісти приїхали на запрошення Посольства України в Сербії.

«Цей короткометражний відеоролик транслюватимуть у новинній програмі "Serbian Broadcasting Corporation NEWS PROGRAM". Ми намагались підготувати дуже насичену дводенну програму й охопити якомога більше цікавих туристичних об’єктів області. Програма також передбачала знайомство зі смачною галицькою кухнею та щедрими традиціями, що є справжнім магнітом для іноземних туристів»,- зазначила Наталія Табака. За її словами, сербську знімальну групу ознайомили із зеленим туризмом в області – відпочинковим комплексом-демонстраційною пасікою «Медовий Блюз», бальнеологічними курортами Трускавець та Східниця та містом Дрогобич. Гостей цікавить пам’ятка ЮНЕСКО - церква Св. Юра у Львові. Відтак, передбачається збільшення туристичних потоків із запуском нових рейсів у Львові авіакомпанії Ryanair.

Вже до кінця 2017 рокузапустять 7 нових повітряних маршрутів, зокрема для Сербії логістично зручним стане напрямок Будапешт – Львів.

Як повідомив департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, гості з Сербії поспілкувалися з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою. А також журналісти відвідали виробництво дизометрів НВПП «Спаринг-Віст центр», яке успішно здійснює експорт своєї продукції в країни ЄС Група уже відзняла відкриття пісенного конкурсу Євробачення у м. Києві.

Після візиту на Львівщину журналісти відвідають м.Кропивницький. Окрім того, упродовж 16-23 травня у місті Новий Сад Республіки Сербія відбудуться дні української культури. У заходах візьмуть участь колективи Львівської області, які залучені Департаментом культури облдержадміністрації.

 

З початку 2017-го року завдяки системі закупівель ProZorrо у області зекономили більше 330 млн гривень

У 2017 році у системі державних закупівель"Prozorro" замовники Львівщини здійснили 11,7 тисяч публічних закупівель на суму 11,5 млрд гривень. На цих закупівлях зекономили 3% бюджетних коштів, що в сумі складає 335,8 млн гривень.

За словами директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Романа Филипіва, 26% усіх закупівель припадають на тендерні процедури. Їх здійснили понад 3 тисячі на суму 10,3 млрд гривень. Сума економії 294 млн гривень, або 3%. «74% – це 8,7 тисяч допорогових закупівель на суму 1,2 млрд гривень при 4% економії, що в сумі становить 41,8 млн гривень», - зазначив Роман Филипів.

 

На Львівщині діє електронний сервіс, який дозволяє сповіщати про несанкціоновані сміттєзвалища

В Україні діє електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ Львівської області та України в цілому. Також до сервісу пропонується мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявленні несанкціоновані сміттєзвалища та засмічення.

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, електронний сервіс забезпечує проведення оперативного реагування на всі наявнінесанкціоновані сміттєзвалищата стихійні засмічення та нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою. Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація обробляється та надсилається у вигляді звернень громадян до відповідних органів для вжиття заходів щодо ліквідації виявлених засмічень.

Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал. Отримана інформація оперативно опрацьовується та наноситься на карту. У разі виявлення стихійних сміттєзвалищ у Львівській області, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі спонуканням їх ліквідувати та до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо контролю ліквідації виявлених сміттєзвалищ.

Кожен громадянин зможе побачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

 

10.05.20177

 

Бездіяльністю у питанні цивільного захисту у Бродах займається прокуратура

Через не усунення порушень після перевірки стану цивільного захисту у місті Броди, за висновками комісії, голова Львівської ОДА скерував подання до обласної прокуратури з проханням розглянути питання бездіяльності керівництва Бродівської міської ради.

Нагадаємо, минулого тижня департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА та ГУ ДСНС України у Львівській області провели спільну перевірку стану цивільного захисту у Бродівській міській раді. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у Бродівській міській раді не усунуті порушення, які були виявленні під час перевірки ще у лютому. Зокрема, не створена Бродівська міська ланка Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації цивільного захисту, а також не визначена особа – відповідальна за організацію заходів цивільного захисту.

За словами т.в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олександра Харчука, такий підхід до виконання Плану підготовки цивільного захисту в регіоні є неприпустимим, адже у разі виникнення надзвичайної ситуації в місті Броди наслідки катастрофи ліквідують несвоєчасно, а відтак це може призвести до втрат матеріальний, а за найгірших прогнозів й до людських смертей.

 

Уболівальників запрошують відвідати фінальні матчі чемпіонату України з гандболу у Львові

11-13 травня у Львові триватимуть завершальні матчі чемпіонату України жіночої гандбольної Суперліги 2016/2017 у першій трійці команд (група А). Львівська «Галичанка» запрошує усіх уболівальників та прихильників команди, яка достроково здобула національне чемпіонство.

Матчі триватимуть у львівському палаці спорту «Галичина» за адресою: вул. Керченська, 8. Вхід вільний.

Розклад змагань: 11 травня (четвер): 17:30 год - «Галичанка» - «Дніпрянка» 12 травня (п’ятниця): 17:30 год - «Дніпрянка» - «Карпати» 13 травня (субота): 17:30 год - «Галичанка» - «Карпати» 19:00 год - урочисте нагородження команд та визначення кращих гравців гандбольної Суперліги серед жіночих команд.

 

На Львівщині стартує ІІ етап Кубку України зі стендової стрільби

На базі стрілецького стенду Львівської школи вищої спортивної майстерності стартує ІІ етап Кубку України зі стрільби стендової - «Кубок Галичини». У змаганнях візьмуть участь понад 70 спортсменів, які представлятимуть збірні 8 областей України та м. Києва.

Захід проводиться Міністерством молоді та спорту України за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Федерації стрільби України, Львівської обласної федерації стрілецького спорту та Львівської школи вищої спортивної майстерності. Головний суддя змагань – суддя національної категорії Сергій Ярмак (м. Харків); головний секретар – суддя національної категорії Ірина Грибовська (м. Львів).

Приємним сюрпризом для всіх призерів та переможців Львівського етапу Кубку України стануть цінні подарунки та призи.

Програма змагань:

12 травня 2017 року о 10 00 год. – офіційне тренування, пристрілка.

13 травня 2017 року о 09 00 год., після урочистої церемонії відкриття змагань, розпочнуться кваліфікаційні змагання серед чоловіків та юніорів на траншейному та круглому стендах. Також в цей день відбудуться фінальні змагання серед жінок та юніорок.

14 травня 2017 року о 09 30 год. продовження кваліфікаційних змагань та фінальні змагання серед чоловіків та юніорів на траншейному та круглому стендах.

 

Майже 110 млн грн – для забезпечення життєдіяльності області

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету, відповідно до замовлень головних розпорядників коштів, профінансували 108,8 млн грн. Із них – 74,5 млн грн спрямували на заробітну плату працівникам обласних бюджетних установ.

За повідомленням департаменту фінансів облдержадміністрації, на придбання продуктів харчування виділили – 1,3 млн грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 0,3 млн грн, придбання канцелярських, господарських товарів, надання послуг з обслуговування та ремонту обладнання – 0,9 млн грн, виплату стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів та студентам вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації – 1,1 млн грн.

Крім того, на утримання установ охорони здоров'я з обласного бюджету виділено 13,2 млн грн. Варто зазначити, що на виконання обласних програм спрямували 17,5 млн грн.

Із цієї суми на підтримку та розвиток агропромислового виробництва виділили – 1 млн грн; розвиток дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією ремонтом та утриманням автомобільних доріг – 4,6 млн грн; покращення медичної допомоги хворим з легеневою гіпертензією – 0,6 млн грн; надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю – 8,3 млн грн; забезпечення дітей-інвалідів та дітей з важкими інтоксикаціями – медичними препаратами, виробами медичного призначення та дезіноксикаційною терапією – 2 млн грн.; надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області – 0,5 млн грн.

 

10 травня - Міжнародний день мігруючих птахів

Відповідно до спільного листа секретаріатів Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин і Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) у 2017 році, Міжнародний день мігруючих птахів відзначають 10 травня під гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».

Традиційно у цей день проводять екскурсії з метою спостереження за птахами, прес-конференції, семінари, круглі столи, фестивалі, інші освітні та публічні події. У світі існує близько 10 тисяч видів птахів, котрі є чудовим прикладом природного різноманіття.

Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, снуючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування. На своєму шляху вони наштовхуються на різні перешкоди: лінії електропередач, телевізійні вежі, високі будівлі та інші штучно створені людиною споруди. Аби пом’якшити тенденцію зменшення чисельності мігруючих птахів або усунути її взагалі, потрібно, перш за все враховувати наявність міграційних шляхів.

Департамент екології та природних ресурсів закликає всіх небайдужих приєднатися до відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів.

Для сприяння відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів секретаріатом AEWA випущені плакати, розміщені тематичні фото та відеоматеріали у вільному доступі на офіційному веб-сайті.

 

08.05.2017

 

На Львівщині відзначили День пам'яті та примирення

Сьогодні, 8 травня, у День пам'яті та примирення вшанували пам’ять полеглих в роки Другої світової війни, жертв національно- визвольної боротьби на місці колишнього концентраційного табору "Шталаг-328".

«Сьогоднішній день – у першу чергу, пам’ять про тих людей, які загинули на українській землі незалежно від їхньої віри та національності, але це ще один урок, що тільки незалежна українська держава може гарантувати тим людям, які сьогодні живуть, мир, спокій і захист інтересів. Я переконаний, що саме сьогодні українці як ніколи повинні відчути необхідність єднання і необхідність спільної боротьби і проти ворога, і за єдність у нашому суспільстві, - наголосив у своїй промові Олег Синютка, - Урок, який нам дала Друга світова війна, ніколи не дозволить українцю повстати проти українця, ніколи не дасть українцям в середині суспільства толерувати зрадників і тих, хто хоче нашкодити нашій державі. Я переконаний, що Друга світова війна залишиться в далекому минулому, а Україна стане процвітаючою державою і великим домом для всіх націй, де господарями будуть українці, ті люди, які шанують і поважають нашу державу».

Відтак, представники влади, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, представники дипломатичного корпусу та громадськості поклали квіти та запалені лампадки до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору "Шталаг-328".

Також біля Пам’ятного хреста провели екуменічну панахиду та громадське віче. Опісля, у межах скорботних заходів, відбулась акція «Вінок пам’яті».

 

Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Сьогодні, 8 травня, у межах Дня пам'яті та примирення на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулось вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

«Сьогодні особливий день в історії України і я би дуже хотів, щоб День пам’яті та примирення по-особливому відгукнувся в серцях саме українських воїнів. Ви, курсанти Національної академії сухопутних військ, є тим великим щитом, який охороняє і оберігає Україну від ще більшого зла. Ви є символом мужності, який сьогодні не дозволяє ворогу та окупанту пройти вглиб нашої держави.

І те, що завершення Другої світової війни, насправді, є дуже і дуже далеко від нас,ніяк не зменшує вагу української армії, тому що саме українські солдати, українські офіцери, є запорукою того, щоби війна не пройшла вглиб території України. Сьогоднішній день повинен бути доказом, що мир знову запанує на українській землі», - зазначив Олег Синютка.

У мехаж заходів, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, курсанти, офіцери та керівництво Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, учнівська молодь та учасники АТО з родинами вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та спільно промовили молитву та поклали лампадки до хреста.

Опісля, відбувся мистецький дитячий захід «Пам’ять про вчора і перемога сьогодні очима дітей» із залученням учнівської молоді та учасників АТО з родинами.

 

На Стрийщині візначили 10-річчя муніципального чоловічого хору «Каменяр»

Учора, 7 травня, з нагоди 10-ї річниці присвоєння чоловічому хору «Каменяр» статусу «муніципальний» у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці міста Стрия відбувся концерт духовної музики «Воскресіння день».

За вагомий внесок у розвиток хорового мистецтва, активну творчу діяльність та з нагоди 10-ї річниці присвоєння хору статусу «муніципальний», голова ЛОДА Олег Синютка та вручив подяку Степану Целюху, керівнику хору "Каменяр" та заслуженому діячу мистецтв України. Довідка: Чоловічий хор «Каменяр» створений у 2000 році, а в 2007 року реорганізований в муніципальний чоловічий хор відділу культури і туризму Стрийської РДА. В хорі співають 25 учасників. Це інтелігенція та молодь міста та району.

Сьогодні в творчому доробку колективу понад 90 творів. За високі творчі досягнення та активну творчу діяльність колектив неодноразово нагороджувався грамотами, дипломами та подяками. Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» можна сміливо назвати колективом українського музичного і культурного відродження. Хор виконує і записує колядки, щедрівки, історичні, козацькі, стрілецькі, повстанські та народні пісні, духовні твори класиків та сучасних композиторів. «Каменяр» проводить активну гастрольну діяльність, бере участь у фестивалях та конкурсах різних рівнів.

 

07.05.2017

 

Львівщина відзначила 102-у річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці

Сьогодні, 7 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 102-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини.

Вклонилися героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, представники дипломатичного корпусу, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

«Сьогодні тут, де 102 роки тому Українське Січове стрілецтво прийняло свою битву і продемонструвало усьому світові, що в Україні є свої воїни і армія, вшановуючи їхню пам’ять, кожен з нас думками повертається до Донбасу, Луганщини, Криму, до нашої сьогоднішньої України. Так само, як і 102 роки тому, кращі з кращих взяли в руки зброю і пішли в перше українське військове формування ХХ століття, так само і сьогодні ті, кому не байдужа доля нашої держави, ті, які пройшли бойове хрещення на Майдані, взяли в руки зброю і пішли захищати Україну від окупанта, російського агресора, - зазначив у промові Олег Синютка, - Сьогодні, тут, де встановлювалась перемога Української армії, ми повинні одні одним сказати, що наша з вами перемога не за горами, але вона залежить лише від нас. Відтак, кожен на своєму місці повинен зробити все, що від нього залежить. Так само як і сто років тому, але не на Галичині, а за тисячу кілометрів від Львова переможно зазвучить гімн Січових стрільців «Хлопці, підемо, боротися будемо за Україну, за вольнії права».

Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Також усі присутні переглянули театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

 

До уваги водіїв: діє заборона руху на відтинку дороги Стрий–Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка

У зв’язку з руйнуванням мосту на автомобільній дорозі М-12 Стрий–Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка на ділянці км 28+964 в с. Заліски Жидачівського району з 10 травня рух транспортних засобів на даній ділянці заборонений.

Як повідомляє Служба автомобільних доріг у Львівській області, об’їзд транспортних засобів здійснюватиметься за маршрутом: Жирова–Новий Розділ-Розділ (автомобільна дорога О-140901 Жирова-Розділ)-Березина-Іванівці-Жидачів (автомобільна дорога Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш) у прямому і зворотньому напрямках.

Рух автомобільного транспорту здійснюватиметься згідно погодженої схеми організації дорожнього руху з Національною поліцією.

Служба автомобільних доріг у Львівській області приносить вибачення водіям та перевізникам за тимчасові незручності.

 

Львів’янка Катерина Крива – двічі чемпіонка Європи з карате

Днями, у м. Коцаелі (Туреччина) завершився 52-й чемпіонат Європи з карате, участь в якому взяли 1 147 спортсменів з 50 країн Старого Континенту. Львів’янка Катерина Крива виборола дві золоті нагороди.

У медальному командному заліку національна збірна команда України посіла 3 місце турнірної таблиці (1 місце – Туреччина, 2 місце - Італія) з доробком: дві золоті, срібна та дві бронзові нагороди. 2 з 5 медалей особистих змагань, у тому числі й одну «золоту», а також «золото» жіночої «стінки» вибороли каратисти Львівщини. Зокрема: І місце (особисто), І місце (команда) – Крива Катерина; І місце (команда) – Мястковська Анастасія.; ІІ місце – Горуна Станіслав.

Зазначимо, що це перший чемпіонат Європи, у якому каратисти змагались у статусі «олімпійців», оскільки рішенням 129-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету цей популярний вид спорту включили до олімпійської родини.

 

06.05.2017

 

На Жовківщині перепоховали військових радянської армії

Сьогодні, 6 травня, у межах відзначення Дня пам'яті та примирення, у селі Потелич Жовківського району відбулося урочисте перепоховання військових радянської армії, що загинули у 1944 році. У церемонії перепоховання взяли участь громадськість та представники влади. Заходи розпочалися із панахиди у місцевій церкві Святого Духа УГКЦ.

Опісля, учасники заходу сформували колону та під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного пройшли ходою до військового цвинтаря села Потелич. Після чину перепоховання відбулося громадське віче.

 

На Львівщині відкрили змагання з авіамодельного спорту

Сьогодні, 6 травня, в селі Великий Дорошів Жовківського району успішно стартував етап Кубку світу «Vilga Cup 2017» з авіамодельного спорту.

Участь у змаганнях беруть 72 спортсмени, серед них провідні авіамоделісти України, Німеччини, Польщі, Угорщини, Італії, Литви, Словаччини, Швейцарії, Туреччини, Чехії та Фінляндії. Львівщину представить спортсмен Тарас Повідайко.

Змагання проводяться у таких класах моделей: - F3J - радіокеровані планера; - F5J - радіокеровані планера з електродвигуном; - F3K - радіокеровані метальні планера.

Із розкладом змагань можна ознайомитись тут. Додаткову інформацію можна знайти за посиланням: http://f3j.in.ua/wilga-2017.html?#tab6.

 

05.05.2017

 

На Золочівщині запрацювало нове виробництво сиру

Сьогодні, 5 травня, у селі Поляни Золочівського району відкрили нове виробництво із м’яких та напівтвердих сортів сиру. Для цього тут використовують традиційні рецепти з виготовлення саме цих видів сиру.

Зараз на підприємстві переробляють майже 3000 літрів молока на добу, з них 80 % з власної сировини з ферми, розташованої в селі Поляни та 20% закуповують у селянських господарствах Золочівського району. За добу тут виготовляють 306 кілограмів сиру. У цеху працевлаштовано 5-ро місцевих мешканців, загалом на сирзаводі працює 39 осіб. «Дуже важливо, що ми відкриваємо таке підприємство саме тут, адже це додаткові робочі місця, також це розвиток навколишніх територій, адже частину молока закуповують в індивідуальних сільських господарствах. А це дозволяє розвиватись дрібному бізнесу безпосередньо на селі. А ще тут зберігають традиційні кулінарні традиції, які характерні саме для Західної України»- зазначив під час відкриття підприємства перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

У перспективі на виробництві планують виготовляти тверді сири так званої голландської групи, для цього львівські фахівці поїдуть у Нідерланди і перейматимуть досвід іноземних спеціалістів і цій галузі. Відтак кількість працівників збільшать у понад 2 рази.

 

На підприємствах Львівщини провели профорієнтаційні екскурсії для молоді

Протягом квітня молодь Львівської області взяла участь у 25 профорієнтаційних екскурсіях свого району чи міста, ознайомлася з їх діяльністю та зробила крок до професійного самовизначення.

Понад 400 школярів стали учасниками профорієнтаційних екскурсій та відвідали такі підприємства: ПАТ «Кредобанк», Славське лісництво, ПАТ КБ «Приватбанк», «Райффайзен Банк Аваль», ДП «Датський текстиль», ТзОВ «Буський консервний завод», Городоцький районний центр зайнятості, завод віконних конструкцій «Стеко», швейну фабрику у селі Надичі, фермерське господарство у с. Стронятин та інші. Проект ініційований департаментом внутрішньої та інформаційної політики та має на меті допомогти молоді Львівської області в професійній орієнтації, визначенні свого професійного майбутнього та всебічному розвитку особистості.

Протягом року у кожному районі області проведуть профорієнтаційні екскурсії для шкільної молоді.

 

Місто Броди не готове до ліквідації надзвичайних ситуацій – результати перевірки

Сьогодні, 4 травня, департамент цивільного захисту Львівської ОДА спільно з ГУ ДСНС України у Львівській області провели перевірку стану цивільного захисту у місті Броди.

Попередня перевірку здійснили ще в лютому цього року. Під час інспекції виявили ряд порушень, які Бродівська міська вдала повинна була усунути. Натомість, до сьогодні не створена Бродівська міська ланка Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації цивільного захисту. У департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА пояснюють: без такої ланки, у разі можливого виникнення надзвичайної ситуації, місто Броди не зможе своєчасно ліквідувати наслідки катастрофи. Крім того, у міській раді не визначена особа – відповідальна за організацію заходів цивільного захисту. Такий незадовільний підхід до роботи може призвести до непоправних наслідків: не лише до матеріальних збитків, а до людських втрат.

За словами в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олександра Харчука, такий підхід до виконання Плану підготовки цивільного захисту в регіоні є неприпустимим і потребує подальшого реагування.

 

У Львівській ОДА закликають повідомляти про факти неякісного ремонту доріг

На Львівщині активно триває ремонт доріг на понад 10 напрямках. У департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА повідомили: за кошти від перевиконання митних платежів ремонтують дорогу Львів-Самбір-Ужгород, Львів-Радехів-Луцьк та Броди-Червоноград.

За кошти інвестиційного проекту ремонтують шляхи Львів-Пустомити–Меденичі, Рава-Руська-Яворів-Судова Вишня, Миколаїв-Городок-Кам’янка-Бузька-Бібрка. Ведуться ремонтні роботи на дорозі Бориня-Мохнате, прокладають асфальтне покриття за державний кошт. Підрядна компанія також працює на автомагістралі Львів-Тернопіль. Крім того, міські ради за кошти місцевих бюджетів прокладають комунальні автошляхи. Відтак, у Новояворівську розпочали плановий ремонт комунальної дороги на в’їзді в місто. Як стверджує голова міської ради Новояворівська Василь Муравель вдалося використати одну машину асфальту. Натомість дві інших не вивантажили, через несприятливі погодні умови, їх скерували на інший об’єкт. У департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА закликають повідомляти про факти неякісного виконання ремонту доріг на території Львівщини на обласну гарячу лінію – 112. У разі підтвердження фактів неякісного дорожніх робіт, винних притягатимуть до відповідальності. Львівська ОДА вдячна активістам за контроль під час ремонту доріг на території області. І наголошує на пильному контролі міських посадовців під час ремонтної кампанії.

 

Меморандум дає результати: три райони області вивозитимуть сміття на Червоноградський полігон

У межах реалізації меморандуму про співпрацю щодо вивезення сміття, Жовківський, Кам’янко-Бузький та Городоцький райони уклали відповідні угоди з містом Червоноград на прийом твердих побутових відходів із зазначений районів.

Ці райони області захоронювали сміття на полігоні «Збиранка», а після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у них періодично виникали проблеми із вивезенням відходів.

Як повідомив директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук, запланований обсяг захоронення сміття становить 900 тонн. Крім того, він зазначив, що з обласного екологічного фонду вже виділили 1 мільйон 700 тисяч гривень на придбання сміттєвоза для міста Червоноград.

 

На Львівщині відбудуться навчання сил цивільного захисту

На Львівщині упродовж 10-13 травня відбудеться командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області.

Як інформують у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, під час навчань відпрацьовуватимуть практичні дії підрозділів цивільного захисту з можливим переміщенням сил і засобів. Також проводитимуть оповіщення населення звучанням електросирен.

 

04.05.2017

 

На місці видобутку гравію у Стрийському районі працює екоінспекція

Уже півтора тижня на місці видобутку гравію у Стрийському районі працює обласна екоінпекція. Начальник Державної екологічної інспекції У Львівській області Микола Маланич зазначив, що фахівці обстежують земельні ділянки, де проводять видобуток породи. Також інспектори скерувати запит до підприємців, аби отримати та вивчити дозвільні документи щодо дозволів на видобуток.

Як повідомляють у Стрийській РДА, наступного тижня у районі запланували розширене засідання депутатської комісії з питань земельних відносин, екології, сільського господарства, промисловості, транспорту та доріг за участі громадськості, правоохоронців та ЗМІ. Під час засідання розглянуть питання роботи ПП «СА-НЕКО» в частині геологічного вивчення включаючи дослідно-промислову розробку піщано-гравійної суміші.

 

Пенсії за особливі заслуги перед Україною отримають 59 мешканців Львівщини

У Львівській області 59 особам призначили пенсію за особливі заслуги перед Україною. Про це йшлось на черговому засіданні Комісії зі встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Львівській обласній державній адміністрації.

Відтак, відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” 18 осіб відзначили трудовими нагородами, зокрема орденами України та колишнього СРСР – 12, званням “заслужений” – 6. Ще 9 львів’ян нагородили військовоми нагородами. Серед тих, хто отримає виплати - 5 депутатів місцевих рад.

Окрім того, на Комісії розглянули клопотання голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення про призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною 23 багатодітним матерям (в тому числі збільшення надбавки за статтею 10 Закону).

За 4 місяці 2017-го року Львівщина поповнила держбюджет на понад 3 мільярди гривень Платники податків Львівщини у квітні цього року забезпечили надходження 607,7 млн. грн до загального фонду Державного бюджету. Це на 160,7 млн. грн. або, на 36,0 % більше ніж у квітні минулого року.

Слід зазначити, що за чотири місяці 2017 року надходження до загального фонду Державного бюджету України упевнено перетнули рубіж 3 млрд. гривень. А це, більше, як на 1 млрд. грн. або 47,5%, ніж у січні-квітні 2016 року.

 

Туристам показали столицю великої слов’янської держави Білої Хорватії

Майже півсотні мешканців Львівської області взяли участь у туристичній мандрівці до Стільського городища, що в Миколаївському районі. Як повідомили в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА, унікальна екскурсія відбувалась в останні дні квітня.

«Кожну мандрівку ми намагаємося зробити максимально пізнавальною та цікавою. Цього разу показали охочим туристам прадавню батьківщину хорватів, - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. – Вони, зокрема оглянути печерні храмові комплекси білих хорватів VIII-X ст, панораму Стільського городища, княжого дитинця й оборонних валів, а також греблі на річці Колодниці та храмові комплексів з жертовним велетенським каменем-диравцем».

За її словами, екскурсію проводив дослідник та автор відкриття Стільського городища Орест Корчинський. Він розповів мандрівникам, що колись розміри самого лише дитинця Стільського городища займали площу в 15 гектарів, а все місто - 250 гектарів. Від Дністра до городища провели 11-кілометровий канал, яким до міста підпливали човни. Зараз на цьому місці залишилось лише річище ріки, яке також відвідали учасники суботньої мандрівки.

 

03.05.2017

 

Молодь Львівщини активно долучається до проекту" Ідея змінює країну"

Сьогодні, 3 травня, у межах молодіжного проекту «Ідея змінює країну» ще 80 молодих людей взяли участь у тренінгу. Організатори провели зустрічі із молоддю Кам'янка-Бузьки, Павлова та Радехова. У результаті, кожен учасник зміг відчути себе частиною команди проект-менеджерів та на основі методів неформальної освіти створити власний проект.

Сьогоднішні тренінги супроводжувалися відеозйомкою випускників школи журналістики Львівського обласного молодіжного центру. Метою проекту є сформувати у молодіжному середовищі високу громадську свідомість, розвинути суспільно-активне молоде покоління у районах та містах області.

Підсумком проекту стане Форум ідей, який відбудеться вже у кінці травня у м. Львові.

Нагадаємо, що проект організований департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Українським Католицьким Університетом та ЛОО «Спілки Української Молоді в Україні».

 

У Львівській ОДА нагородили переможців конкурсу малюнків до Дня сонця

Сьогодні, 3 травня, у Міжнарожний день сонця, у Львівській облдержадміністрації нагородили учасників конкурсу серед учнів шкіл м. Львова та Львівської області за кращий малюнок на тему: «Сонце – енергія майбутнього», у якому взяло участь більше 27 шкіл області, подали більше 120 дитячих малюнків.

Юні художники змагалися у чотирьох категоріях: конкурс малюнків для дітей молодшого шкільного віку 6 – 10 років, конкурс для дітей середнього віку 11- 15 років, старшого віку 16-17 років та конкурс графічної анімації.

Подяки голови обласної державної адміністрації О.М. Синютки та зарядки на сонячних батареях отримали переможці конкурсу: Ратишин Дмитро, арт-гурток “Сонечко” при БФ “Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами”, м. Золочів; Дрьомова Зоряна, учениця 9 класу, Пустомитівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Василя Кучабського №2; Уфімцева Тетяна, Будинок дитячої та юнацької творчості, Студія образотворчого мистецтва Франківського району; Ядловську Мілену, Будинок дитячої та юнацької творчості, Студія образотворчого мистецтва Франківського району; Юрія Лазько, учня 2 –Б класу Львівської спеціалізованої школи І ступеня №4 з поглибеним вивчення англійської мови; Гнилякевич Мирославу, ученицю 6-А класу НВК «Школа – гімназія «Галицька».

Слід зазначити, що подяки та подарунки від департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження як заохочення отримали й інші учасники конкурсу та їх керівники. Для найактивніших шкіл та класів проведуть екскурсії на діючі сонячні електричні станції.

 

У Львові відбудеться 28-й ярмарок кар’єри

У вівторок, 16 травня, на проспекті Свободи Львівський обласний центр зайнятості спільно з Національним університетом «Львівська політехніка» та за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує масовий захід «Тебе шукає робота!».

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, у заході участь візьмуть понад 60 підприємств Львівської області, які задекларували понад 3 тисячі вільних робочих місць і вакантних посад. Роботу пропонують такі відомі компанії з іноземним капіталом як ТзОВ «ФуджікураАутомотів Україна Львів»», ТзОВ «Бадер Україна», Nestlé Бізнес Сервіс Львів (NBS Lviv), підприємства харчової промисловості (ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ТзОВ ТВК «Львівхолод», ТзОВ «Барком», ПАТ «Концерн Хлібпром», ПАТ «Компанія Ензим»), фірми сфери торгівлі та харчування (ТзОВ «Ресторан Бачевських», ТзОВ «КУМПЕЛЬ-2», ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»), Управління поліції охорони у Львівській області, ТОВ «ЦВГ Україна», ТзОВ «Нова Пошта» та ін.

На ярмарку також представлять відкриті вакансії та можливості стажування за програмою «Реалізуй себе у владі» від Львівської обласної державної адміністрації. Відвідувачі Ярмарку кар’єри зможуть поспілкуватися з представниками фірм і компаній, вивчити їхні пропозиції працевлаштування, а працедавці – вибрати потенційних працівників.

 

У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА визначили найкращих держслужбовців

Організаційний комітет з проведення І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації підвів підсумки І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Переможцем у номінації “Кращий керівник” визначили Борушок Тетяну Романівну — начальника відділу розвитку землеробства та тваринництва. У номінації «Кращий спеціаліст» перемогу здобула Бардахівська Галина Іванівна — головний спеціаліст відділу економічного розвитку. Матеріали переможців першого туру конкурсу – Борушок Т.Р. і Бардахівської Г.І. скерують до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях, відтак вони братимуть участь у другому турі конкурсу, який відбудеться в травні - червні 2017 року.

Мета конкурсу : зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців, а також виявлення та заохочення найбільш професійно підготовлених працівників, які успішно та ініціативно виконують службові обов'язки, мають організаторські здібності, що ґрунтуються на сучасних знаннях.

 

У Львівській філармонії відзначать 90-річчя Ростислава Братуня

Сьогодні, 3 травня у Львівській обласній філармонії відбудеться захід «Танго нежданої любові»: до 90-річчя видатного українського поета і громадського діяча Ростислава Братуня.

У мистецькій програмі прозвучать пісні композиторів: М. Колесси, Є.Козака, А. Кос-Анатольського, ММ. Скорика, М. Мануляка, Б.-Ю. Янівського, В. Івасюка, В. Камінського, П. Дворського на слова Ростислава Братуня. Участь братимуть Павло Дворський з синами, Марян Шуневич, Софія Федина, Лія Стаматакі, Анна Богачевська, Вікторія Сивоус.

Музичне різноманіття втілюватимуть SISTERZZ VOICE та Вокальна формація Art Voice, Львівський муніципальний хор «Гомін», мішаний хор студентів Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, хор студентів Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича «Дівочі мрії» та Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок».

 

Голова ОДА обговорив із Генеральним консулом Чехії напрямки співпраці

Про візит чеської делегації на Львівщину та співпрацю у сфері туризму говорили голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком під час зустрічі у середу, 3 травня.

Як розповів Генеральний консул Чеської Республіки у Львові, 1 липня на Львівщину прибуде чеська делегація на чолі із представником Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Яном Гамачеком. Іноземні гості візьмуть участь в урочистому відзначенні 100-річчя битви під Зборовом, що відбулася під час Першої світової війни між чехословацькими та австро-німецькими військами на Тернопільщині.

Павела Пешека запевнили, що чеській делегації, що прибуде до Львова на початку липня, сприятимуть у супроводі та інших питаннях та гарантуватимуть безпеку перебування на території області.

Також чеських журналістів запросили у промо-тур Львівщиною.

 

Визначено переможців Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства визначило переможців обласного конкурсу учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Визначали переможців спільно з Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівською обласною організацією товариства лісівників України за участі викладачів Національного лісотехнічного університету України. У конкурсі змагалися 19 учнівських лісництв із 14 районів області (Бродівського, Буського, Городоцького, Дрогобицького, Жовківського, Золочівського, Миколаївського, Перемишлянського, Пустомитівського, Радехівського, Самбірського, Сколівського, Старосамбірського, Яворівського) та міста Червонограда. У конкурсі учнівські лісництва представили виставку досягнень учнівських лісництв, творчий звіт-презентацію учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства.

За рішенням журі конкурсу визначили переможців учнівських лісництв, яких нагородили грамотами, кубками і призами Департаменту освіти і науки Львівської ОДА. Зі списком призерів можна ознайомитись тут.

 

Представники ОТГ Львівщини відвідали Малопольське воєводство

Наприкінці квітня представники 6 об’єднаних територіальних громад Львівщини відвідали Малопольське воєводство аби перейняти досвід децентралізації в екологічній та житлово-комунальній сферах.

У межах візиту делегація із Львівщини зустрілась із Віце-Маршалком Малопольського Воєводства Войцехом Козаком. Головна мета візиту - ознайомитись із напрацюваннями Малопольського Воєводства в галузі поводження з відходами та якості повітря. Для цього представники ОТГ відвідали сміттєспалювальний завод у Кракові. Також у польському місті Сломніки представникам Львівщини презентували напрацювання у сфері так званих пасивних будівель : як приклад відновлюваних джерел енергії: басейн, школа, муніципальна будівля.

 

3 травня – Міжнародний день сонця

Сьогодні, 3 травня, у світі відзначають Міжнародний день сонця. Сонячна енергетика активно розвивається на Львівщині. На території області працює 2 черги Самбірської сонячної електростанції загальною потужністю 8,2 МВт. 28 квітня у Яворівському районі урочисто відкрито сонячну електричну станцію «Озерна» потужністю 9,9 МВт та забиту першу сваю на будівництві сонячної електричної станції «Приозерна» потужністю 9,9 МВт.

Також в області на різних стадіях реалізації ще ряд проектів сонячних електричних станцій. Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики і мешканці області. Зараз працює 73 приватні дахові сонячні електричні станції загальною потужністю більше 1 МВт. Все частіше енергія сонця використовується для забезпечення вуличного освітлення в населених пунктах області. Сонячна енергія також використовується для забезпеченням теплом та гарячою водою мешканцями області, бізнесовими структурами та бюджетними організаціями і установами. Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації вітає всіх причетних до розвитку сонячної енергетики.

Нагадаємо, що вперше День сонця започаткував президент США Джиммі Картер 3 травня 1978 року для популяризації сонячної енергетики.

 

У департаменті паливно-енергетичного комплексу ЛОДА шукають спеціаліста

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця.

Зокрема, у департаменті ПЕК шукають провідного спеціаліста відділу вугільної та енергетичної промисловості управління паливно-енергетичного комплексу. Кваліфікаційні вимоги: вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою, без досвіду роботи.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:

-копію паспорта громадянина України;

-письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

-письмову заяву, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

-копію (копії) документа (документів) про освіту;

-заповнену особову картку встановленого зразка;

-декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Із більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Національного агентства України з питань державної служби в розділі "Вакансії" (http://nads.gov.ua/page/lvivska-oblast).

Документи необхідно подати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 413 (а) до 26 травня 2017 року.

Контактний тел: 261-21-91, 2-999-237.

 

У Львові відбудеться 28-й ярмарок кар’єри

У вівторок, 16 травня, на проспекті Свободи Львівський обласний центр зайнятості спільно з Національним університетом «Львівська політехніка» та за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує масовий захід «Тебе шукає робота!».

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, у заході участь візьмуть понад 60 підприємств Львівської області, які задекларували понад 3 тисячі вільних робочих місць і вакантних посад. Роботу пропонують такі відомі компанії з іноземним капіталом як ТзОВ «ФуджікураАутомотів Україна Львів»», ТзОВ «Бадер Україна», Nestlé Бізнес Сервіс Львів (NBS Lviv), підприємства харчової промисловості (ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ТзОВ ТВК «Львівхолод», ТзОВ «Барком», ПАТ «Концерн Хлібпром», ПАТ «Компанія Ензим»), фірми сфери торгівлі та харчування (ТзОВ «Ресторан Бачевських», ТзОВ «КУМПЕЛЬ-2», ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»), Управління поліції охорони у Львівській області, ТОВ «ЦВГ Україна», ТзОВ «Нова Пошта» та ін.

На ярмарку також представлять відкриті вакансії та можливості стажування за програмою «Реалізуй себе у владі» від Львівської обласної державної адміністрації.

Відвідувачі Ярмарку кар’єри зможуть поспілкуватися з представниками фірм і компаній, вивчити їхні пропозиції працевлаштування, а працедавці – вибрати потенційних працівників.

 

Понад 800 дітей-сиріт переглянули благодійну виставу

З нагоди святкування Міжнародного дня танцю у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької під егідою CID UNESKO реалізували благодійний проект – показ балетної вистави "Білосніжка і семеро гномів", яку відвідали понад 800 дітей-сиріт, дітей учасників АТО та дітей позбавлених батьківського піклування.

Перед початком вистави до глядачів звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який побажав дітям гарного перегляду та наголосив на подальшій співпраці Львівської облдержадміністрації у реалізації подібних проектів. Ініціатори проекту - Український балетний театр “Прем’єра”, народний артист України Олег Петрик та директор театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, народний артист України Василь Вовкун.

Нагадаємо, що “Білосніжка і семеро гномів” - всесвітньовідома постановка легендарного балетмейстера Генріха Майорова в хореографічній редакції Віктора Щербакова.

 

01.05.2017

 

Делегація із Львівщини вшанувала жертв операції «Вісла» у селах Хотинець та Кальників у Польщі

30 квітня делегація із Львівщини відвідала села Хотинець та Кальників, що розташовані неподалік Перемишля у Польщі. Учасники делегації вшанували жертв операції «Вісла», помолилися та поклали квіти до пам’ятних знаків, а також виконали Державний Гімн України.

Опісля, представники Львівщини взяли участь в концерті-пам'яті з нагоди вшанування 70-ої річниці акції "Вісла", що відбувся у греко-католицькому храмі Івана Хрестителя. Також учасники делегації поклали квіти та помолилися на місці нещодавно демонтованого пам’ятника воїнам УПА, що у селі Грушовичі Республіки Польща.

Довідка: Акція "Вісла" – примусове виселення українців з їхніх етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, під час операції потерпіло більш як 150 000 українців з цієї території.

 

30.04.2017

 

У польському Перемишлі вшанували жертв операції "Вісла"

У неділю, 30 квітня, у польському місті Перемишль делегація зі Львівщини вшанувала жертв трагічних подій операції "Вісла" - примусової депортації українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя.

Зокрема, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, керівники департаментів Львівської ОДА, представники обласних громадських організацій взяли участь у ІІІ Конгресі українців Польщі. Учасники обговорили теми спадщини українського прикордоння, перспективи на найближчі роки, а також вплив операції "Вісла" на українську культуру в Польщі.

«Я переконаний, що вшанування жертв операції "Вісла" – це в першу чергу данина пам’яті тим, кого вигнали із рідних домівок, а також невинно вбитих. З іншого боку – це засудження комуністичного, тоталітарного режиму, який cпричинився до етнічної чистки українців» - зазначив під час виступу очільник Львівської ОДА Олег Синютка. Також делегація зі Львівщини взяла участь у Богослужінні за жертвами операції "Вісла" у греко-католицькому соборі святого Івана Хрестителя у Перемишлі.

Насамкінець у Кафедральному греко-католицькому соборі відбувся концерт пам’яті жертв операції "Вісла" за участю чоловічого хору "Журавлі", гурту "Крайка" з Перемишля, а також Юлії Дошни. Зазначимо, крім Перемишля, в місті Елк (північний схід Польщі) 14 липня проведуть науково-популярну конференцію на тему "Вісли", а в місті Явожно (південь країни) 16 вересня відбудуться заходи біля пам'ятника жертвам концтабору, куди потрапило багато українців.

Крім того, 15 липня відбудуться урочистості в місті Хшанув на півдні країни, де з'явилася перша після примусового виселення українців греко-католицька церква.

 

29.04.2017

 

У пам'ять про жертв депортації у Львові свічками виклали мапу Закерзоння

Сьогодні на Львівщині вшанували 70-ті роковини трагічних подій операції "Вісла" – примусової депортації українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя.

На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулась акція "Свіча пам’яті", у межах якої учасники виклали свічками мапу Закерзоння. Опісля керівники області та міста спільно із представниками громадськості вшанували пам'ять жертв депортацій хвилиною мовчання. Довідково. Операція “Вісла” – цілковите виселення автохтонного українського населення південно-східної Польщі з теренів Закерзоння – Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Південного Підляшшя, реалізоване комуністичною владою у квітні-липні 1947 року.

 

28.04.2017

 

У Львівській опері відбулась академія, приурочена 70-й річниці операції "Вісла"

У п’ятницю, 28 квітня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету відбулась урочиста академія, приурочена 70-й річниці депортації українців з рідних земель.

Нагадаємо, 28 квітня 1947 року почалася операція польського комуністичного режиму проти етнічних українців. Операція «Вісла» полягала в насильницькій депортації понад 150 тисяч українців з Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини.

 

Агропромисловий сектор Львівщини має велику перспективу, - Степан Кубів під час відвідин "Агропорту"

Сьогодні, 28 квітня, на Львівщину із робочим візитом прибув Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Він, зокрема відвідав агрофорум “АГРОПОРТ Захід Львів 2017”.

“Агропромисловий сектор Львівщини та України загалом має велику перспективу унаслідок модернізації галузі та залучення інвестицій. І представники 12 країн, присутні тут, на агрофорумі, підтверджують увагу до вашої області та її можливостей - зазначив Степан Кубів. - На сьогодні загалом важливими є розвиток кооперативногро руху, підтримка індивідуальних селянських господарств та розвиток органічної продукції”.

Також Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України зауважив, що модернізація та підтримка фермерських господарств повиyна бути для Львівщини одним із основних чинників розвитку. Голова Львівської ОДА Олег Синютка продякував у особі Степана Кубіва уряду за чітку позицію та стабільність у співпраці зі Львівщиною та зауважив, що одним із найбільшим промоутером області в агропромисловому секторі має стати ягідництво. Також очільник Львівщини зазначив: “Дуже важливо, аби сьогодні Львівщина стала хорошою платформою для дискусій, зокрема у питаннях впливу клімату на зміну виробництва відповідної продукції та щодо обрання правильної методики та технології виробництва”.

Нагадаємо, 27 квітня, у Львові, на території аеропорту "Львів", стартував один із найбільших у Східній Європі агрофорумів "АГРОПОРТ Захід Львів 2017". Він зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

 

На Львівщині вшанували жертв операції "Вісла"

У п'ятницю, 28 квітня, біля каменя на місці встановлення майбутнього пам’ятника жертвам депортацій українців відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування 70-ої річниці операції "Вісла".

У межах заходів перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус спільно із представниками міської ради та громадськості поклали квіти до пам’ятного каменя. Також у пам'ять жертв масових депортацій священики відслужили чин панахиди. На завершення урочистого заходу усі присутні виконали український гімн.

Довідка: Операція "Вісла" – етнічна чистка, здійснена 1947 року (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні), з використанням збройних сил вказаних країн, українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині.

 

Очільник області ініціював зустріч із Генеральним консулом РП у Львові для отримання пояснення щодо ситуації у Грушовичах

Сьогодні, 28 квітня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольським. Під час зустрічі обговорили питання демонтажу пам’ятника на могилі українців, які загинули під час Першої та Другої світових воєн у селі Грушовичі Підкарпатського Воєводства.

«Я висловлюю занепокоєння щодо цієї ситуації. Якщо ми раніше говорили, що такі речі відбувалися внаслідок російської агресії, то зараз є очевидним той факт, що демонтаж відбувається без реакції польської сторони», – наголосив очільник Львівщини.

«Ви можете бути впевнені, що Ваша позиція почута і не залишиться без реакції. Польський воєвода постійно працює над тим, щоб це питання вирішити. Мені дуже прикро, що ця подія сталася напередодні вшанування 70-тих роковин операції «Вісла», – зазначив Генеральний консул Республіки Польща у Львові.

 

У Львові стартував «Форум співпраці та партнерства»

У п'ятницю, 28 квітня, у Музейно-культурному комплексі «Львіварня» стартував «Форум співпраці та партнерства». Як зазначили у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА, у межах Форуму створюють платформу для комунікації та діалогу між органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, неурядовим, громадськими організаціями, міжнародними організаціями, фондами та донорами.

«Співпраця різних гілок влади, бізнесу та громадськості є дуже важливою, - зазначив під час урочистого відкриття Форуму перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. - Таке співробітництво дає можливість швидко та якісно реалізувати низку важливих для громад, області та країни проектів». У межах Форуму відбудеться три секції, перша з яких - «Міжнародна допомога та проекти – чому, для кого, результати», передбачає розгляд міжнародної допомоги як інструменту інтеграції міжнародного досвіду у практичних проектах регіонального розвитку.

Під час другої секції відбудеться дискусія на тему: «Соціальна відповідальність бізнесу: розуміння і впровадження» між представниками соціально відповідальних компаній регіону щодо участі у проектах та ініціативах громадського сектору. У ході третьої секції проведуть майстерні з підготовки та оформлення проектних заявок на програми транскордонного співробітництва, програми розвитку культурних ініціатив ЄС та програми сталого розвитку громад регіону.

У межах Форуму також відбудеться чергова виставка «Допомога для розвитку», під час якої усі охочі зможуть особисто поспілкуватися з потенційними партнерами та донорами для проектів.

 

Львівська ОДА та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про партнерство

У межах III Форум енергоефективного партнерства’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих» Львівська обласна державна адміністрація та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про партнерство щодо запровадження систем енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.

Львівську обласну державну адміністрацію на Форумі представив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Мельник. Об’єднання та координація зусиль щодо впровадження у Львівській області системи енергоменеджменту забезпечить ефективне використання енергоресурсів бюджетними установами, які фінансуються з обласного та місцевих бюджетів. При початковому етапі впровадження систем енергоменеджменту можна досягти від 5% до 8% економії енергоресурсів.

Скорочення енергоспоживання може досягти 20% за рахунок налагодження ефективної експлуатації об’єктів. Система енергоменеджменту у Львівській області впроваджується у межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки, зокрема бюджетними установами здійснюється щоденний моніторинг споживання енергоресурсів, визначено найбільшенергозатратні будівлі, проведено ряд енергетичних аудитів та впроваджено комплексні заходи з термомодернізації.

 

Обіцянки виконують: підрядник переробляє неякісний ремонт дороги Броди-Тернопіль

Сьогодні, 27 квітня, підрядна організація розпочала роботи щодо усунення недоліків з виконання ремонтних робіт, що проводили у 2016 році на дорозі Р-39 Броди-Тернопіль. Нагадуємо, ця дорога єдина, на якій виявили неякісне виконання ремонту. Відтак, Львівська служба автомобільних доріг не прийняла виконання робіт на цій ділянці й не виплатила підряднику коштів.

У департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА нагадують, якщо на щойно відремонтованих дорогах мешканці виявили недоліки – варто повідомляти про такі факти на гарячу лінію 112.

 

У Львівській ОДА обговорили питання громадського контролю за вивезенням ТПВ

У четвер, 27 квітня, у Львівській ОДА відбулася зустріч керівництва області з громадським активом Львівщини, під час якого обговорили питання громадського контролю за вивезенням ТПВ та створення відповідної Громадської наглядової ради.

Очільник області зазначив, що окрім політичної волі, потрібен і системний підхід та громадський контроль для вирішення проблеми зі сміттям. “Я б хотів, аби ми усі об'єдналися та спільно вирішували цю проблему”, - зазначив голова ОДА. Обговорили і можливі функції майбутньої Громадської ради. Це, зокрема, забезпечення контролю громади за ввезенням ТПВ, формування громадської думки та контроль за виконанням Меморандуму.

Також Олег Синютка зауважив, що необхідно розробити загальнообласну програму для вирішення “сміттєвої” проблеми та провести у населених пунктах області громадські слухання. Наступну зустріч запланували на середину травня.

Зазначимо, 25 квітня, під час сесії Львівської обласної ради депутати погодили, що 15 млн гривень з екологічного фонду скерують містам області, які прийматимуть львівське сміття.

Нагадаємо також, що у п’ятницю, 21 квітня, відбулося підписання меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові на 2-річний термін.

 

Львівським дітям покажуть благодійну виставу

29 квітня о 12.00 у межах благодійного проекту «МИСТЕЦТВО ДІТЯМ», у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться перший безкоштовний показ балетної вистави “Білосніжка і семеро гномів” для дітей-сиріт та дітей учасників АТО.

Ініціатор проекту - Український балетний театр “Прем’єра” під егідою CID UNESKO. Благодійний проект реалізовано за активної підтримки Львівської обласної адміністрації та Львівської опери. “Білосніжка і семеро гномів” - всесвітньовідома постановка легендарного балетмейстера Генріха Майорова в хореографічній редакції Віктора Щербакова. Телефон для ЗМІ, що бажають акредитуватись на подію : 093 762 87 60.

 

27.04.2017

 

Львівська ОДА та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про партнерство

У межах III Форум енергоефективного партнерства’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих» Львівська обласна державна адміністрація та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про партнерство щодо запровадження систем енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ. Львівську обласну державну адміністрацію на Форумі представив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Мельник.

Об’єднання та координація зусиль щодо впровадження у Львівській області системи енергоменеджменту забезпечить ефективне використання енергоресурсів бюджетними установами, які фінансуються з обласного та місцевих бюджетів. При початковому етапі впровадження систем енергоменеджменту можна досягти від 5% до 8% економії енергоресурсів.

Скорочення енергоспоживання може досягти 20% за рахунок налагодження ефективної експлуатації об’єктів. Система енергоменеджменту у Львівській області впроваджується у межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки, зокрема бюджетними установами здійснюється щоденний моніторинг споживання енергоресурсів, визначено найбільшенергозатратні будівлі, проведено ряд енергетичних аудитів та впроваджено комплексні заходи з термомодернізації.

 

Обіцянки виконують:підрядник переробляє неякісний ремонт дороги Броди-Тернопіль

Сьогодні, 27 квітня, підрядна організація розпочала роботи щодо усунення недоліків з виконання ремонтних робіт, що проводили у 2016 році на дорозі Р-39 Броди-Тернопіль. Нагадуємо, ця дорога єдина, на якій виявили неякісне виконання ремонту. Відтак, Львівська служба автомобільних доріг не прийняла виконання робіт на цій ділянці й не виплатила підряднику коштів.

У департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА нагадують, якщо на щойно відремонтованих дорогах мешканці виявили недоліки – варто повідомляти про такі факти на гарячу лінію 112.

 

У Львівській ОДА обговорили питання громадського контролю за вивезенням ТПВ

У четвер, 27 квітня, у Львівській ОДА відбулася зустріч керівництва області з громадським активом Львівщини, під час якого обговорили питання громадського контролю за вивезенням ТПВ та створення відповідної Громадської наглядової ради.

Очільник області зазначив, що окрім політичної волі, потрібен і системний підхід та громадський контроль для вирішення проблеми зі сміттям. “Я б хотів, аби ми усі об'єдналися та спільно вирішували цю проблему”, - зазначив голова ОДА. Обговорили і можливі функції майбутньої Громадської ради. Це, зокрема, забезпечення контролю громади за ввезенням ТПВ, формування громадської думки та контроль за виконанням Меморандуму.

Також Олег Синютка зауважив, що необхідно розробити загальнообласну програму для вирішення “сміттєвої” проблеми та провести у населених пунктах області громадські слухання. Наступну зустріч запланували на середину травня.

Зазначимо, 25 квітня, під час сесії Львівської обласної ради депутати погодили, що 15 млн гривень з екологічного фонду скерують містам області, які прийматимуть львівське сміття.

Нагадаємо також, що у п’ятницю, 21 квітня, відбулося підписання меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові на 2-річний термін.

 

Львівським дітям покажуть благодійну виставу

29 квітня о 12.00 у межах благодійного проекту «МИСТЕЦТВО ДІТЯМ», у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться перший безкоштовний показ балетної вистави “Білосніжка і семеро гномів” для дітей-сиріт та дітей учасників АТО.

Ініціатор проекту - Український балетний театр “Прем’єра” під егідою CID UNESKO. Благодійний проект реалізовано за активної підтримки Львівської обласної адміністрації та Львівської опери. “Білосніжка і семеро гномів” - всесвітньовідома постановка легендарного балетмейстера Генріха Майорова в хореографічній редакції Віктора Щербакова.

Телефон для ЗМІ, що бажають акредитуватись на подію : 093 762 87 60.

 

Жителів Львівщини запрошують на VI соціальний фестиваль "Лютин"

5-6 травня в парку "Горіховий гай" відбудеться VI соціальний фестиваль "Лютин", мета якого – соціалізація дітей кризової групи в суспільство через спільне дозвілля з волонтерами, дітьми звичайних шкіл та публічними людьми.

На гостей чекають цікаві майстер-класи, виступи дитячих колективів та хедлайнерів, перегляд мультфільмів, спортивні і козацькі змагання та багато цікавого.

Очікується близько 1000 дітей з усіх районів області. Також до Львова приїдуть учні однієї із спеціальних шкіл-інтернатів Донецької області. Фестиваль проводиться за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

У межах заходу відбудеться фестиваль спорту та дозвілля за програмою Спеціальних Олімпіад. Діти зможуть ознайомитися з багатьма видами спорту СО, що дасть можливість організаторам сформувати базу потенційних атлетів для подальших тренувань та участі в змаганнях національного та міжнародного рівня.

Запрошуємо усіх Львів'ян та гостей міста взяти участь у фестивалі і гарно провести час зі своєю сім'єю. Хедлайнери фестивалю - гурт «Лесик Band» та «Навігатор».

Паралельно в ціж вихідні, в в суботу о 21:00 на даху Lviv Film Center відбудеть концерт гурту ROKOKO, який супроводжуватиме світловим шоу. З програмою фестивалю можна ознайомитись тут. Довідка: Уперше фестиваль "Лютин" відбувся у 2010 році в селі Лютинка, що на Жидачівшині, і організовувався в підтримку дитячого будинку, який на той час будувався в селі. Наступні фестивалі провели в місті Стрий.

 

Волонтери з України та Польщі відновлюватимуть понищені надгробки на території колишнього бойківського села

Упродовж 30 квітня – 7 травня на Турківщині, на території с. Шандровець, відбудеться Міжнародний волонтерський табір “Тернавський Фенікс”. У його межах планують відновити понищені надгробки на цвинтарі колишнього бойківського села Нижня Тернава. До участі в таборі зголосилося 26 волонтерів з України та Польщі. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

За словами начальника управління Наталі Табаки, для українських волонтерів надзвичайно важливо долучитися до відновлення духовної спадщини і пам’яті наших предків, ознайомитися із бойківськими фольклорними традиціями. Зазначимо, організаторами табору є Товариство Магурич (Польща), Товариство «Бойківщина» у Львові та Шандровецька сільська рада. Координатор табору з українського боку - Андрій Німець (067)-995-74-19, (099)-275-46-09, (063)-418-91-60, nimec.1983@gmail.com.

Довідка: Нижня Тернава — неіснуюче на сьогодні село в долині верхнього Надсяння. Знаходилося на захід від села Верхня Яблунька (Турківський район, Львівська область) по обидва береги річки Сян. Його мешканців тричі виселяли із своїх осель у 1940р., 1946р., 1952р.. Зараз через цю територію пролягає державний кордон. Таким чином одна його частина знаходиться зараз на території Польщі, а інша, де поруйнований і запущений цвинтар, із обмеженим доступом на території України.

 

Львівщина приймає Кубок України з авіамодельного спорту та міжнародні змагання "VilgaCup 2017"

Упродовж 5-8 травня у селі Великий Дорошів Жовківського району відбудеться етап Кубку світу «VilgaCup 2017» з авіамодельного спорту.

Участь у змаганнях візьмуть близько 120 провідних авіамоделістів України, Німеччини, Польщі, Угорщини, Італії, Литви, Словаччини, Швейцарії, Туреччини, Чехії та Фінляндії. Про це інформує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Львівщину на змаганнях представлятиме Тарас Повідайко (м.Львів). Змагання відбуватимуться у таких класах моделей:

- F3J - радіокеровані планера;

- F5J - радіокеровані планера з електродвигуном;

- F3K - радіокеровані метальні планера.

У перервах між стартами запланували також показові виступи спортсменів. Із розкладом змагань можна ознайомитись тут.

Додаткову інформацію можна знайти за адресою: http://f3j.in.ua/wilga-2017.html?#tab6.

 

Триває прийом заявок на конкурс від Міністерства молоді та спорту України

Міністерство молоді та спорту України оголосило конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році.

Конкурсні пропозиції подаються на розв’язання таких пріоритетних завдань: Формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молоді. Популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді Створення умов з метою працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді). Забезпечення партнерської підтримки молоді, що проживає на тимчасово окупованій території України, та внутрішньо переміщених осіб. Забезпечення міжнародного молодіжного співробітництва.

Конкурсні пропозиції можуть подати молодіжні та дитячі громадські організації, зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за два роки до оголошення проведення конкурсу. Документи на конкурс приймаються до 17 травня щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10-00 до 17-00 (у п’ятницю – до 16:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 411.

Більш детальна інформація за посиланням та контактним телефоном: (044) 246-62-36, 289-13-09.

 

Молодь ознайомлять з традиціями українських етнічних груп

Упродовж 30 квітня- 2 травня в селищі Мокре Сяноцького повіту Підкарпатського воєводства Республіки Польща, МГО «Вирій» спільно з громадою села проведуть етновишкіл «Традиції святкування Великодня в культурі надсянців, бойків і лемків».

Основна мета заходу - сприяння інтеграції молодих українців з України та Польщі, поглиблення знань про традиції святкування Великодня серед різних українських етнографічних груп. Організатори підготують та проведуть серію тематичних майстер-класів з писанкарства, народного малярства, серію пізнавальних гутірок про історію, культуру та традиції українців, які заселяли ті терени. Вечірня програма передбачає ознайомлення із локальним фольклором, вивчення традиційних пісень.

Маршрут пролягатиме через містечко Перемишль, планується відвідати з екскурсією Український народний дім, поспілкуватися з українцями в Польщі, які займаються його розбудовою. Основна частина вишколу пройде у лемківському селищі Мокре. Упродовж двох дні учасники спілкуватимуться з місцевими мешканцями.

Також планується відвідати музей бойківської культури у селі Мичків. Вишкіл відбудеться за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

 

У Державному архіві Львівщини презентували виставку "Пам'ять безсмертна"

У Державному архіві Львівської області презентували тематичну виставку "Пам'ять безсмертна". Її присвятили 31-й річниці ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Переглянути виставку можна на офіційному сайті архіву та на офіційний сторінках "Архіви Львівщини", "Державний архів Львівської області" та офіційній сторінці групи "Державний архів Львівської області" у соціальній мережі Facebook.

За словами директора Державного архіву Львівської області Ірини Мартенс, на виставці представили найцікавіші документи та матеріали присвячені заходам з ліквідації аварії у Чорнобилі. "Це «Доповідна записка міністра внутрішніх справ УРСР І.Д.Гладуша ЦК КПУ про заходи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від 27 квітня 1986 року", Постанова Ради Міністрів УРСР від 30.05.86 № 067/16 "Про заходи у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС", рішення Львівської обласної Ради народних депутатів від 03.06.1986 р. "Про виділення житла виробничому об’єднанню "Львівенергоремонт" для тимчасового використання його як сімейного гуртожитку для працівників Чорнобильської дільниці ВП "Львівенергоремонт» та членів їх сімей", - розповіла вона. Також можна переглянути лист Центрального Комітету Товариства Червоного Хреста УРСР керівнику оперативної групи Ради Міністрів УРСР від 23.06.1986 р. "Про виплату матеріальної допомоги населенню у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС", Постанова Державного комітету СРСР з праці і соціальних питань та Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради професійних союзів "Про залучення працівників, зайнятих на будівництві житлових будинків для сімей евакуйованих з зони Чорнобильської АЕС до надурочних робіт і роботи у вихідні дні та оплату їх праці", лист голови виконкому Львівського обласної ради народних депутатів М. Кирея Міністру Вищої і середньої освіти УРСР В. Пархоменку від 11.08.86 р. "Про організацію науково – дослідних і прикладних робіт з вивчення радіоактивного стану природного середовища".

 

Львівщини представила свій потенціал на україно-китайському бізнес-форумі

У вівторок, 25 квітня, Львівська область представила свій потенціал на україно-китайському бізнес-форумі, який відбувся в Українському домі у Києві. Форум відбувся у межах виставки «Культура Китаю входить до України» з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною.

Як повідомили в департаменті економічної політики Львівської ОДА, головна мета заходу – зустріч усіх зацікавлених сторін, пошук та залучення усіх можливостей між країнами. «Львівська область володіє значним потенціалом, що є цікавим для китайських партнерів, зокрема у галузі сільського господарства, в промисловості, ІТ та інфраструктурі», - наголосив директор департаменту економічної політики ОДА Роман Филипів. За його словами, Україна та Китай мають величезний потенціал для поглиблення співпраці.

Це стосується і модернізації інфраструктурних об’єктів, і питання постачань добрив, засобів захисту рослин. Зараз існують ринкові можливості, які створюють додану вартість та забезпечують прибутковість.

 

Триває обласний проект для молоді "Ідея змінює країну"

Сьогодні, 26 квітня, до проекту "Ідея змінює країну" долучилася молодь Нового Роздолу, Жидачева та Ходорова. Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Під час зустрічей понад 100 учасників поділились ідеями майбутніх проектів та протестували їх за методикою "трьох стільців" Уолта Діснея. Зазначимо, особливістю обласного проекту "Ідея змінює країну" є стиль неформального спілкування, що сприяє обміну досвідом та всебічному розгляду заданої теми. У його межах учнівська молодь може запропонувати цікаву ідею. Троє переможців отримають фінансування на її реалізацію.

Нагадаємо, організаторами проекту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Український Католицький Університет, ЛОО "Спілка української молоді в Україні" та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Сільськогосподарські товаровиробники отримають бюджетні дотації

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розробив дорожню карту отримання бюджетної дотації для аграріїв. Отримати бюджетну дотацію мають право сільськогосподарські товаровиробники – платники податку на додану вартість, що займаються наступними видами діяльності: тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку.

Термін дії бюджетних дотацій – 5 років (з 1 січня 2017 року по 1 січня 2022 року). Обсяг коштіву 2017 році – 4000 млн. гривень. Зазначимо, що щомісячний розмір бюджетної дотації товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50 відсотків виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці.

Дотація виплачується щомісячно протягом трьох робочих днів після граничного терміну сплати податку на додану вартість відповідно до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та поданої податкової звітності з податку на додану вартість визначає суму коштів для кожного отримувача із застосуванням коефіцієнтів пропорційності.

На підставі інформації ДФС Казначейство в автоматичному режимі перераховує відповідним отримувачам суми бюджетної дотації із не бюджетного рахунку Мінагрополітики. Що необхідно зробити товаровиробнику для отримання дотації:

1. Подати заяву до Державної фіскальної служби України щодо включення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

2. У встановлений законодавством строк подати декларацію з податку на додану вартість та додаток до неї.

3. Сплатити податок на додану вартість до бюджету в повному обсязі.

 

26.04.2017

 

Стартує ІІІ Форум енергоефективного партнерства 27 квітня у м. Києві

Держенергоефективності організовує головну подію року у сфері енергоефективності -III Форум енергоефективного партнерства’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Розумне управління енергоресурсами – філософія сучасної України.

Пріоритетною сферою для реформ залишаються житлові та громадські будівлі. Лише в бюджетній сфері близько 100 тисяч будівель потребує термомодернізації. Для вирішення цього питання широко впроваджуватимуться дієві європейські інструменти підвищення рівня енергоефективності - енергосервіс та енергоменеджмент. Це шлях не лише до енергонезалежності, а й активізації економіки кожного міста, регіону та всієї України загалом. Однією з ключових частин Форуму, традиційно, буде підписання Меморандумів про партнерство між Держенергоефективності та місцевими органами влади щодо запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

До участі у Форумі запрошуються: керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, ЗМІ та усі зацікавлені. Ключові теми Форуму: Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень. Енергосервіс в бюджетній сфері: повернення ЕСКО-інвестицій-2016, перші заощадження у бюджеті-2017.

Приріст попиту на ЕСКО-договори від влади та інвесторів. Енергосервіс в житловій сфері: вигоди будинків і ризики інвесторів. Необхідні передумови та потенційні бар’єри для національного поширення пілотних проектів у 2017 році. Сучасні інструменти підвищення енергоефективності в промисловості: енергоменеджмент та фінансові стимули і санкції. Новації програм з утеплення будинків.

Відкриття Форуму: 10:00.

Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога, 16а, Конгресно-виставковий центр «Парковий». Програма Форуму за посиланням: http://saee.gov.ua/sites/default/files/EE_FORUM_PROGRAM_24_04_2017.pdf 

Участь безкоштовна. Акредитація ЗМІ проходить за телефоном: 044 590-59-65, 096-906-85-95, 097-59-67-088 та e-mail: saeepressa@gmail.com.

 

На Львівщині запрацював перший центр у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Сьогодні, 26 квітня, у Львівській ОДА відкрили перший в Україні Центр з надання правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності. «Це символічно, що сьогоднішній захід відбувається у Міжнародний день інтелектуальної власності. Ми повинні показувати приклад, особливо коли претендуємо на те, щоб запроваджувати в Україні європейські стандарти і питання інтелектуальної власності є особливо важливими. Таким відкриттям ми демонструємо приклад для європейських країн», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Новостворений Центр є консультаційно-дорадчим органом при Львівській обласній державній адміністрації, який створили з метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також фізичних та юридичних осіб для вирішення питань у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

«Ми повинні чітко усвідомлювати, що інтелектуальна власність – це є праця певних людей і цю працю потрібно захищати, а той, хто нею користується – повинен сплачувати за це винагороду. Центр з надання правової допомоги у сфері захисту інтелектуальної власності – буде тою інституцією,яка буде надавати консультації, допомагати юридичним і фізичним особам і тим, які використовують інтелектуальну працю, і тим,які продукують такий інтелектуальний продукт. Я думаю, що за цим є майбутнє Львівщини та його економіка, адже це - надходження до державного та місцевого бюджетів і безумовно, це –цивілізований розвиток нашої країни», – сказав директор департаменту економічної політики Роман Филипів.

Під час урочистого відкриття Центру представили план дій на 2017 рік. Серед найважливішого : моніторинг проблематики захисту прав інтелектуальної власності в регіоні, формування єдиної інформаційної бази суб’єктів інтелектуальної власності Львівщини, створені на базі Центру інформаційної багатомовної інтернет-платформи для інвесторів.

Центр з надання правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка,18, кабінет 420 (4-поверх) і працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 год.

Прийом громадян відбуватиметься двічі на тиждень: вівторок – 10:00-13:00, четвер – 15:00-17:00.

 

На Львівщині вшанували героїв та жертв Чорнобильської трагедії

У середу, 26 квітня, біля пам’ятного знаку "Героям і жертвам Чорнобиля" у Львові відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

У межах заходів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус спільно із представниками міської ради та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку "Героям і жертвам Чорнобиля". "Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував собою, захищаючи від атомного лиха не лише Україну, а й увесь світ. Чорнобильська трагедія залишилась в історії, а наше завдання сьогодні – пам’ятати і шанувати героїв-ліквідаторів, - наголосив Олег Синютка. - Тому ми намагаємося вести діалог із всіма організаціями, які представляють чорнобильців, і допомагаємо тими ресурсами, якими володіємо".

Також у пам'ять про тих, хто пожертвував своїм життям, рятуючи світ від атомної катастрофи, священики відслужили чин панахиди. Опісля пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Окрім того, з нагоди вшанування 31-х роковин Чорнобильської катастрофи керівники області зустрілись та обговорили проблемні питання із потерпілими від Чорнобильської катастрофи та учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

 

Ізраїльські журналісти вивчають туристичний потенціал Львівщини

Сьогодні, 26 квітня, у Львівському національному університеті ім. Івана Франка голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією ізраїльських журналістів.

У межах промо-туру Львівщиною упродовж кількох днів вони вивчали туристичні та курортні можливості нашої області. "Я б дуже хотів, аби ви переконалися, що українці дуже бережно ставляться до традицій інших народів та бережуть їх історичну спадщину, - наголосив Олег Синютка. - Відтак будемо раді бачити на Львівщині кожного, хто захоче ознайомитися із історичною спадщиною нашої держави чи традиціями своїх предків або просто відпочити на території нашої області. Сподіваюсь, Львівщина подарує вам багато вражень".

Ізраїльські журналісти зі свого боку подякували за гостинність та зазначили, що завжди раді співпраці із українськими журналістами. Також у межах зустрічі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між ізраїльськими журналістами і Спілкою журналістів України у Львівській області.

Зазначимо, ізраїльські журналісти упродовж 21-26 квітня ознайомилися із туристичними та курортними продуктами, готельною та санаторно-курортною інфраструктурою, медичними послугами, а також із актуальною ситуацією в сфері безпеки та загального стану соціально-економічному розвитку. Зокрема їх тур пролягав таким маршрутом: м. Львів – м. Дрогобич – м. Трускавець – смт. Східниця – урочище Шепільське, Стрийський район – м. Львів.

 

Тиждень імунізації: лікарі Львівщини показали приклад і зробили щеплення

На Львівщині триває Тиждень імунізації, у межах якого лікарі обласної інфекційної лікарні, аби показати приклад пацієнтам та наголосити на наскільки важлива вакцинація не лише в дитячому, а й в дорослому віці – упродовж тижня робитимуть щеплення проти дифтерії та правцю.

«Проведення Тижня покликане привернути увагу громадськості до імунізації, як одного з головних профілактичних заходів, що дозволяють уберегти людство від інфекційних захворювань. ВООЗ рекомендує сім'ям обов'язково вакцинувати дітей проти смертоносних хвороб. Кількість дітей, які своєчасно отримують вакцину, зростає, у тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеного нею Тижня імунізації», - наголосила в.о.начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров'я Любомира Кутневич.

Під час прес-конференції на тему: «Український тиждень імунізації. Вакцини приносять результат!» особливу увагу звернули на важливість вакцинації дівчаток, віком від 11-14 років, проти раку шийки матки. За кошти обласного бюджету закупили вакцини проти папіломавірусу, планують вакцинувати понад 2 тисячі дівчат. Рада молодих лікарів Львівщини в ЗУДСМЦ реалізовує проект «Ми допоможемо Вам вакцинуватись! Календар профілактичних щеплень отримають відвідувачі дитячих лікарень та поліклінік. Ми дамо відповіді на запитання стосовно вакцинаціі!»

Департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації закликає батьків проводити щеплення дітям, відтак, захистити їх від загрозливих захворювань.

Нагадаємо, що український тиждень імунізації триватиме до 30 квітня.

 

25.04.2017

 

У п'ятницю стартує "Форум співпраці та партнерства"

У п'ятницю, 28 квітня, у Музейно-культурному комплексі «Львіварня» відбудеться «Форум співпраці та партнерства», який передбачає створення платформи для комунікації та діалогу між органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, неурядовим, громадськими організаціями, міжнародними організаціями, фондами та донорами.

Програма Форуму передбачає проведення трьох секцій, з яких перша - «Міжнародна допомога та проекти – чому, для кого, результати» передбачає розгляд міжнародної допомоги як інструменту інтеграції міжнародного досвіду у практичних проектах регіонального розвитку. Під час другої секції відбудеться дискусія на тему: «Соціальна відповідальність бізнесу: розуміння і впровадження» між представниками соціально відповідальних компаній регіону щодо участі у проектах та ініціативах громадського сектору.

У ході третьої секції проведуть майстерні з підготовки та оформлення проектних заявок на програми транскордонного співробітництва, програми розвитку культурних ініціатив ЄС та програми сталого розвитку громад регіону. У межах Форуму також відбудеться чергова виставка «Допомога для розвитку», де всі бажаючі зможуть особисто поспілкуватися з потенційними партнерами та донорами для проектів.

 

На потреби учасників АТО та родин Небесної сотні — 87 тисяч гривень

У вівторок, 25 березня, з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 87 тисяч гривень. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

"Ці кошти дозволять виплатити одноразову адресну допомогу 19 воїнам з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тисячі гривень), щомісячні соціальні виплати - 12 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тисячі гривень)", - розповів заступник директора департаменту Іван Нос.

За його словами, всього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО воїнам виділено 861 тис грн, а на щомісячні соціальні виплати дитям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні - 2085 тис гривень.

 

509 км відремонтованих доріг та понад 50 відкритих підприємств: звіт голови Львівської ОДА

Серед основних досягнень Львівщини у 2016 році — ремонт доріг, відкриття нових підприємств, ремонт об'єктів соціальної сфери та зростання місцевих бюджетів. Про ці та інші досягнення області у межах виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за 2016 рік прозвітував голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка у вівторок, 25 квітня.

"У 2016 році на ремонт доріг загального користування Львівської області з різних джерел фінансування залучили рекордну суму коштів – 2,2 млрд грн та відремонтували рекордні 509 км автомобільних трас, - розповів Олег Синютка. - Також минулоріч на території області відкрили і понад 50 підприємств та створили відповідно понад 12 тис робочих місць".

Зазначив голова ОДА і те, що у 2016 році на Львівщині здійснили і роботи на 1333 об’єктах соціальної інфраструктури – від дрібного ремонту до масштабних багатомільйонних проектів. Також акцентував на зростанні показників місцевих бюджетів на 55% відповідно до 2015 року. Загалом за його словами, серед головних досягнень Львівщини, окрім нової інвестиційної політики, масштабного відновлення соціальної інфраструктури, відремонтованіих доріг, - і відновлення роботи народних домів, підтримка військових формувань та допомога учасникам АТО, програми з енергозбереження, стабілізація роботи підприємств промисловості та АПК, 100% виплат соціальних допомог, утворення перших об'єднаних громад.

 

Кабмін виділив майже 12 млн гривень на гасіння терикону у Львівській області

Кабінет міністрів Україні виділив Львівській ОДА кошти в сумі 11 млн 882,5 тис гривень для здійснення першочергових невідкладних заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Сокальського району Львівської області. Згідно із розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про розподіл коштів резервного фонду державного бюджету», розпорядником третього рівня вищевказаних коштів визначено департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

Так, департамент ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА оголосив процедуру закупівлі через систему Prozorro. Зважаючи на важливість якісного виконання заходів з гасіння терикону для забезпечення стабільної екологічної ситуації в регіоні та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, у департаменті закликають усі зацікавлені сторони долучатись до здійснення моніторингу та контролю за проведенням робіт.

Нагадаємо, на Львівщині спостерігається так зване «горіння терикону»: вогонь та дим – це зовнішні прояви хімічних процесів всередині відвалу породи, яка є відходами від збагачення вугілля. Породний відвал (терикон) загальною площею 882 тис. м² знаходиться поблизу с. Городище, с. Волсвин та м. Соснівка Сокальського району.

 

«Я сподіваюсь на зміцнення нашої співпраці у сфері економіки» - Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський

Сьогодні до голови Львівської ОДА Олега Синютки, з першим офіційним візитом на новій посаді, завітав Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський. Під час зустрічі, Олег Синютка та Рафал Вольський обговорили напрямки співпраці на 2017 рік.

Зокрема, у сфері малого та середнього бізнесу. «Львівщина – це той регіон України, де історично був надзвичайно міцний малий і середній бізнес. Мені здається, що цей потенціал потрібно використати на користь співпраці України та Польщі» - зазначив Рафал Вольський.

Окрім того обговорили перспективи відкриття нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. «Я сподіваюся, що перехід Нижанковичі-Мельховіце уже в наступному році розпочнемо будувати, ми зі свого боку передбачили кошти для ремонту моста та доріг поблизу майбутнього переходу» - наголосив у свою чергу Олег Синютка. 2017-го також у межах співпраці реалізовуватимуть спільні проекти, серед яких, зокрема туристичні, а також проведення щорічного Фестивалю партнерства.

 

15 млн гривень з екологічного фонду – містам області, які прийматимуть львівське сміття

У вівторок, 25 квітня, під час сесії Львівської обласної ради депутати затвердили перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Всього передбачено 106,7 млн грн на понад 100 заходів.

Пріоритетами розподілу коштів є захист територій від підтоплення, поводження із ТПВ, захист від забруднення поверхневих вод, заходи із забезпечення екологічної рівноваги територій колишніх гірничодобувних підприємств. За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, рішенням сесії виділили перший транш фінансування містам Львівщини, що підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами міста Львова. 15 млн гривень отримають ті міста Львівщини, які підписали меморандум та погодилися приймати ТПВ зі Львова.

Рішення про розподіл ще 15 мільйонів приймуть на наступній сесії. За ці кошти органи місцевого самоврядування зможуть придбати спецтехніку: сміттєвози, бульдозери, трактори тощо. Частину грошей скерують на впорядкування полігонів, які приймають сміття, а також ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові.

 

Четверо представників з Львівщини увійдуть до складу української збірної «Ігор Нескорених»

23 квітня оголосили склад збірної України «Ігор Нескорених-2017». Відтак, четверо осіб з Львівщини увійшли до складу команди, яка готуватиметься до участі у конкурсі. Всього до національної команди увійшло 30 учасників – 18 ветеранів та 12 дійсних військовослужбовців.

Серед 30 учасників збірної – четверо представників Львівщини, зокрема: Дмитро Сидорук, Роман Панченко, Дмитро Афанасьєв та Катерина Михайлова. З 15 учасників збірної за підсумками відбору сформують основний склад, який змагатиметься восени на Іграх в Торонто, а ще 15 утворять резерв. Загалом у змаганнях взяли участь 107 учасників. Нагадаємо, що протягом березня та квітня близько двадцяти представників Львівщини –військовослужбовців та ветеранів військових дій, які отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків, готувалися до тестування. У національному відборі взяли участь 14 кандидатів від Львівщини, вони здобули 10 медалей.

Довідка: «Ігри Нескорених» (Invictus Games) – це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, отриманими під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічних партнерів Альянсу. Вперше зазначені змагання відбулися в 2014 році в Лондоні (Велика Британія).

 

Понад 3 млн гривень із бюджету Львівщини – на профілактику онкозахворювань

Сьогодні, 25 квітня, під час сесії обласної ради депутати ухвалили зміни до Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області на 2017- 2020 рр. Зміни розробили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.

Так, за словами заступника директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрія Голдуна, на проведення вакцинації проти раку шийки матки з обласного бюджету виділили 3 млн 150 тис грн. За ці кошти придбають вакцини від раку шийки матки для щеплення дівчаток віком 11-14 років.

Також закуплять холодильне обладнання для зберігання вакцини для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

 

24.04.2017

 

Студенти Академії лідерства долучаються до реалізації проектів департаментів Львівської ОДА

Від сьогодні студентів львівського відділення Академії лідерства долучають до роботи департаментів Львівської ОДА. Протягом двох тижнів у межах стажування вони братимуть участь у відрядженнях, нарадах та реалізації різноманітних проектів.

Знайомство найкращих студентів Львівської академії лідерства та очільників профільних департаментів Львівської ОДА відбулося сьогодні, 24 квітня. "Я переконаний, що студенти Української академії лідерства — це майбутнє нашої країни, які завдяки своїм здібностям, потенціалу та роботі сприятимуть розвитку України у майбутньому, - наголосив голова ОДА Олег Синютка. - Тому бажаю вам почерпнути для себе важливий досвід та поділитися із нами своїм баченням та цікавими ідеями".

Студентів зі всієї України, зокрема долучатимуть до роботи департаментів у таких сферах: культури, туризму, спорту, економіки, архітектури, агропромисловго комплексу та освіти. Очільники департаментів протягом двох місяців ділитимуться досвідом зі студентами, а ті зі свого боку мають можливість реалізовувати свої ідеї. Нагадаємо, в Україні діє 5 Академій лідерства. Відкриття Української академії лідерства на Львівщині відбулось 29 жовтня 2016 року у смт. Брюховичі. У Львівському відділенні навчається 40 найкращих випускників шкіл з 18 областей України.

Протягом десяти місяців студенти відвідують нестандартні та цікаві лекції відомих особистостей, займаються спортом, волонтерством, мандрують Україною тощо. Усе задля того, аби стати успішними лідерами у майбутньому.

 

Олег Синютка та Уляна Супрун обговорили впровадження медичної реформи на Львівщині

У понеділок, 24 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун.

Зокрема, обговорили реформування медичної галузі у 2017 році, впровадження у регіоні Урядової програми «Доступні ліки», а також формування госпітальних округів на Львівщині. Уляна Супрун зазначила, що Львівщина є однією із найактивніших регіонів у впровадженні програми «Доступні ліки»: «Львівська область ефективно працює, залучаючи до програми все більше аптек, і ми бачимо конкретні результати вашої роботи», - зазначила в.о. міністра охорони здоров’я. Уляна Супрун також наголосила : важливо створити національну службу здоров'я – агенцію, яка займатиметься держстрахуванням і розподілятиме фінанси. У розмові дискусійним стало питання формування госпітальних округів, на їх основі яких планують створити ефективну і сучасну медичну мережу. На Львівщині їх планують створити 10. На часі, запевнив голова ОДА, – робити все, аби реформи у медичній галузі працювали на повну силу та наголосив, що на сьогодні потрібно максимально зберегти існуючі лікарні, розвивати та модернізувати їх.

Учасники зустрічі також наголосили на важливості стратегічного планування розвитку системи охорони здоров’я із залученням зацікавлених сторін та планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

 

На виплату державних допомог – понад 26 мільйонів гривень

21 квітня Львівщина отримала з державного бюджету черговий транш субвенції на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу в сумі 26,6 млн гривень, які повністю передані місцевим бюджетам для спрямування за призначенням.

З початку року область отримала субвенцію на цю мету в сумі 1258,6 млн гривень, що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 172,8 млн гривень або 15,9 %. Зазначені кошти в повному обсязі забезпечують виплату допомог одержувачам у квітні поточного року.

 

У Львові відбудеться унікальний фестиваль сім’ї

1-2 травня з нагоди Міжнародного дня сім’ї в НУ «Львівська політехніка» (корпус №4) на вул. Митрополита Андрея, 3 відбудеться унікальна подія у сфері розвитку інституту сім’ї та сімейних цінностей – «Lviv Family Fest. Територія розвитку стосунків».

Як повідомили в департаменті соціального захисту населення, у межах фестивалю відбудеться 40 майстер-класів від провідних спеціалістів у сфері сімейного консультування.

Так, Lviv Family Fest буде корисним для тих, хто лише планує сім’ю, одружених, батьків, психологів, сімейних консультантів, освітян тощо.

 

21.04.2017

 

Львівська ОДА запропонувала місту Львову системний підхід до вирішення проблеми зі сміттям

У п’ятницю, 21 квітня, відбулося підписання меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Його підписали на 2-річний термін.

"Сьогодні знаковий день для Львівщини та її громади. Підписання цього меморандуму має на меті врегулювати складну екологічну ситуацію, що склалася із поводженням ТПВ на території міста Львова упродовж 11 останніх місяців, - наголосив Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. - Важливо, що очільники міста та області зайшли консолідовану позицію. Це крок вперед, який відкриє нові можливості для міста і області.

Цей документ напрацьований, зокрема завдяки роботі голови ОДА. У його межах передбачено, що ЛМР підтримає полігони області за кошти міського бюджету". "Підписанню цього Меморандуму передувала клопітка праця органів обласної влади та місцевого самоврядування. Він визначає чіткі кроки, часові межі та фінансові ресурси врегулювання проблеми, що склалася, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Це лише початок великого шляху, підсумком якого має стати будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на території області. Він, зокрема прийматиме ТПВ як із населених пунктів області, так і з міста Львова. Також ми знайшли фінансове розв'язання проблеми. Відтак, завдяки виконаній роботі та цьому документові від сьогодні матимемо системний підхід до вирішення проблеми із вивезенням ТПВ на території області".

За словами очільника Львівщини, згідно з документом згодом розпочнеться процес підписання прямих угод із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги.

Крім того, міста, які прийматимуть сміття, отримають кошти на реалізацію соціально-економічний проектів: будівництво доріг, освітлення, водопостачання, реконструкцію об'єктів соціальної сфери. Також створять Громадську наглядову раду, яка контролюватиме процес вивезення сміття з міста.

Олег Синютка подякував громаді Львівщини за допомогу місту Львову із ситуацією щодо вивезу ТПВ та зазначив, що Львівська ОДА тричі допомагала місту.

 

Львівщина прийматиме турецько-український бізнес-форум

У Львові впродовж 27 – 28 квітня триватиме турецько-український бізнес-форум на Львівщині, в якому візьме участь керівництво великих турецьких компаній, спільних турецько-українських підприємств, які працюють в Україні, а також очільники найбільших компаній Львівщини з іноземним капіталом.

За словами начальника управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації Романа Матиса, під час бізнес-форуму потенційні інвестори з Туреччини ознайомляться з торговельно-економічним та інвестиційним потенціалом Західної України, зокрема Львівської області. Також планується налагодити співробітництво між представниками місцевих органів державної влади, турецькими та українськими компаніями.

Серед почесних гостей Бізнес-форуму попередньо запланована участь керівництва Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні. На сьогодні до участі у заході вже зареєструвалося понад 60 турецьких компаній.

В управлінні інвестиційної політики звертають увагу підприємців Львівщині, що в разі наявності пропозицій до співпраці з Туреччиною, інвестиційних проектів для реалізації потенційними інвесторами, необхідно звертатися за тел.: + 38 (032) 261 29 67; + 38 (032) 261 20 40.

Варто зазначити, що організаторами заходу є Львівська обласна державна адміністрація, Асоціація турецьких і українських бізнесменів (TUID) та Турецько-українська ділова рада (DEIК).

 

Громадам Львівщини пропонують волонтерську допомогу

Громади з Волинської, Донецької, Львівської, Луганської, Тернопільської, Харківської областей запрошують взяти участь у Всеукраїнському волонтерському проекті "Тут і зараз", організаторами якого є громадська організація "Тут та зараз" у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України.

Мета проекту – міжрегіональний діалог молоді, популяризація та впровадження активного громадянства у селищах та містечках України. У межах проекту активні та ініціативні українці віком від 18 до 27 років у серпні поїдуть до шести населених пунктів вище зазначених областей для втілення соціально-екологічних проектів. Кожен проект обговорюватиметься із громадою та відповідатиме потребам та проблемам населеного пункту.

Визначення населених пунктів, в яких реалізують проекти, відбуватиметься на конкурсній основі. Заявки прийматимуть до 15 травня. Для подачі необхідно заповнити аплікаційну форму за посиланням. Контактна особа – Кирило Бескоровайний, тел.: 093 192 71 57.

Більш детальну інформацію про проект та умови участі в турі тут.

 

20.04.2017

 

У дворику Львівської облдержадміністрації посол Японії висадив сакури

З нагоди відзначення Року Японії в Україні та 25-річчя дипломатичних відносин у внутрішньому дворику Львівської облдержадміністрації Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі та голова Львівської ОДА Олег Синютка висадили сакури – символ Японії та японської культури. Саме ці дерева символізують життя, розвиток та світобудову.

«Японія та Україна надзвичайно далеко географічно, але в той же час близькі в першу чергу в захисті фундаментальних людських цінностей – цінностей моралі та екології. Саме ці дерева, тут у затишному місці, старовинній будівлі у серці Львова також завжди будуть згадкою про співробітництво України та Японії» - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Опісля висадження сакур Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі наголосив : «Цьогоріч ми маємо 25-річчя з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, символічно, що саме у цей час ми в Україні висадимо 2,5 тисяч сакур і частина із них ростиме тут. Цвітуть дерева всього 2 тижні на рік, я сподіваюсь в час коли вони цвістимуть ви згадуватимете Японію та дружбу між нашими країнами».

 

Львівщина серед лідерів за підсумками перших тижнів роботи програми «Доступні ліки»

В.о. Міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун та Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзвітували про перебіг урядової програми «Доступні ліки».

За підсумками перших тижнів роботи Урядової програми Львівщина – у списку лідерів. Відтак, програма найбільш активно працює у Вінницькій, Львівській, Харківській, Рівненській, Миколаївській, Хмельницькій, Чернігівській та Тернопільській областях.

«Програма «Доступні ліки» є прикладом децентралізації у сфері охорони здоров’я. За умови активної роботи в регіонах ця програма стане ефективним інструментом вирішення проблеми, яка однаково гостро стоїть у всіх областях України – високої смертності громадян та недоступності лікування через фінансове становище. За час роботи програми мережа аптек, які відпускають ліки, значно розширилася, проте не всі регіони рухаються в однаковому темпі», – зауважила доктор Уляна Супрун.

Станом на 20 квітня 2017 року у Львівській області виявили намір взяти участь у програмі 547 аптек. За цей час виписали 13 562 рецепти. Урядова програма «Доступні ліки» діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. У програму увійшли саме ці хвороби, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення, суттєво знижують якість життя пацієнта, але ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

У Львівській області на диспансерному обліку перебувають – 787 686 пацієнтів (31%), зокрема, 53,5 тис хворіють на цукровий діабет, 723 300 – серцево-судинні захворювання, 10680 – бронхіальну астму.

 

200 компаній та понад 6 тис відвідувачів: 5-й АГРОПОРТ Львів стартує 27 квітня

Упродовж 27-29 квітня на території Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького відбудеться Міжнародна агропромислова виставка та форум «АГРОПОРТ Захід Львів 2017». У роботі форуму візьмуть участь представники профільних міністерств і відомств, органів місцевої влади, делегації з 17 країн, понад 200 компаній і майже 100 українських та закордонних експертів, виробники аграрної продукції, громадські організації та профільний бізнес. Аудиторія відвідувачів заходу – Західна та Центральна Україна.

«Основним завданням цього міжнародного форуму , у першу чергу, є інформаційне забезпечення наших аграріїв. Усі наші зусилля сьогодні спрямовані на те, щоб на теренах Західних областей прийшли знання, прийшли інновації, які сьогодні є надзвичайно важливими для наших аграріїв, - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз. - Окрім іноземних делегацій , ми також очікуємо, що захід відвідає Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий».

Захід зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

У межах заходу на відкритому майданчику та в середині терміналу протягом трьох днів проходитиме виставка техніки та технологій з акцентом на західноукраїнських фермерів та аграріїв. «Родзинкою ювілейного АГРОПОРТу у Львові стане Церемонія нагородження відкритою премією AGROPORT AWARDS, у якій спільно з керівництвом області будуть відзначені кращі сільськогосподарські виробники та виробники харчової промисловості Львівщини.

Це прекрасний стимул і можливість показати тих, хто в сучасних умовах є гордістю країни і досвід яких може успішно застосовуватися», - підкреслив керівник проекту АГРОПОРТ Львів Дмитро Титаренко.

У перший день заходу проведуть Стратегічний форум «Інвестиційний клімат українського АПК», а другий - відбудеться за підтримки та участі FAO і його присвятять глобальним змінам клімату та організації адаптивних заходів в сільському господарстві Західної України.

У межах дискусій планується напрацювати консолідоване звернення до урядових органів щодо підтримки фермерства в умовах зміни клімату та створення умов для більш широкого впровадження органічного виробництва в Україні. У поточному році особливе місце в діловій програмі відведено рослинництву – тематика заходу акцентує увагу на захисті рослин, основних правил внесення добрив, а також насінництві.

Загалом протягом роботи форуму відбудуться близько 16 профільних заходів, а це майже 40 годин професійної інформації, яка буде корисна не тільки фермерам та аграріям, але й початківцям, що тільки обирають свій аграрний напрям. З огляду на той факт, що 2017 рік оголошений Міжнародним роком туризму, всі три дні на виставці будуть представлені кращі об’єкти туризму Львівщини, а також відбудеться круглий стіл : «Гастрономічна Львівщина: Міжгалузеве партнерство заради сталого розвитку», на якому обговорять перспективи розвитку «зеленого туризму», можливостей гастрономічного та етнічного туризму. Додаткова інформація та замовлення безкоштовних запрошень на сайті.

Для всіх бажаючих відкрита можливість долучитися до заходів ділової програми за допомогою онлайн-трансляції.

 

Львівщина розширюватиме співпрацю з Японією

Львівщину восени відвідає із гастролями японський театр ляльок, а представники туристичної галузі області мають намір побувати на тематичній виставці у Японії. Про ці та інші вектори співпраці говорили під час зустрічі у четвер, 20 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

Під час зустрічі її учасники акцентували зокрема, на важливості візиту делегації японської організації зовнішньої торгівлі JETRO у березні, яка ознайомилася з інвестиційним потенціалом та проектами Львівщини. "Будемо раді також бачити японські мистецькі колективи на Львівщині. Готові переймати досвід сільськогосподарських кооперативів і організувати для ваших журналістів та туроператорів промотур нашим регіоном, - зазначив Олег Синютка. "Співпраця між Японією та Львівщиною досягла високого рівня, - наголосив Шігекі Сумі. - Думаю, після зустрічі із місією Jetro ми ще більше уваги приділятимемо Львівщині як перспективному регіону для інвестицій і розширюватимемо співпрацю з вами, зокрема у культурній та туристичній сферах".

 

У разі негоди, всі служби працюватимуть у посиленому режимі

Сьогодні, 20 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка взяв участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов в Україні під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

«Є небезпека переміщення циклону в Карпатський регіон, Одеську та Миколаївську області, 21 квітня – на Буковину, Хмельниччину, Вінниччину, Кіровоградщину. Наголошую на злагодженій роботі всіх служб, і в першу чергу це стосується Укравтодору, Нацполіції, енергетиків на місцях та їх оперативна координація з ДСНС. Головне – забезпечити безпеку громадян на транспортних шляхах», - зазначив Геннадій Зубко.

Серед заходів, які мають бути оперативно організовані на місцях, Геннадій Зубко назвав, зокрема обмеження руху вантажного транспорту, за необхідності, в південних, східних та західних регіонах України, де спостерігаються складні погодні умови; залучення снігоочисної високопрохідної техніки та інженерної для організації руху транспортних засобів, чергування техніки на гірських перевалах; у разі знеструмлення населених пунктів області, вживати додаткових заходів щодо забезпечення електропостачання районних лікарень, шкіл та дитячих садочків за рахунок автономних джерел живлення та невідкладно відновлювати пошкоджені лінії електропередач.

Після закінчення селекторної наради Олег Синютка дав низку доручень службам Львівщини для максимальної координації їх роботи.

У разі негоди, всі служби працюватимуть у посиленому режимі.

 

19.04.2017

 

Понад 200 магазинів на Львівщині долучились до акції "Купуй Галицьке"

У Львівській області триває акція "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!". Від старту акції 12 квітня до неї приєднались 6 торгівельних мереж супермаркетів та 1 ринок. В цих торгівельних мережах представлено більше 50 товаровиробників із Львівщини.

Як зазначив директор департаменту економічної політики Роман Филипів, схожа ініціатива діяла у 2012-13 роках, тоді у Львівській області реалізовували акцію, яка стосувалася підтримки внутрішнього виробника, тепер таку ініціативу вирішили відновити. "Це вмотивоване тим, що у Львівській області виробляється чимало продукції,яка є корисною, якісною і конкурентною. Ми повинні підтримувати нашого виробника і купувати нашу продукцію. Я думаю, що це безумовно матиме позитивний вплив на економіку області. У 2016 році приріст індексу роздрібної торгівлі +7 %, на початку 2017 цей показник складає 2,7 % і ми розраховуємо, що +10-15% - надасть роздрібного товарообороту Львівських товаровиробників" - розповів Роман Филипів.

Акція триватиме не менше 3 місяців, за результатами першого місяця у депатрамені економічної політики проведуть зріз економічних показників, щоб проаналізувати економічний ефект. Впродовж цих місяців, аби популяризувати місцеві товари використовувуватимуть зовнішню і внутрішню рекламу,яка надасть змогу користувачам отримати інформацію про те, що така акція відбувається.

Нагадаємо, акція відбувається за ініціативи Львівської ОДА.

 

Вероніка Марченко – найкраща спортсменка Львівщини

Сьогодні, 19 квітня, у Дзеркальній залі Львівського Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької урочисто нагородили найкращу спортсменку Львівщини за підсумками виступів у березні 2017 року – Вероніку Марченко.

«Дякуємо вам за цю велику перемогу і за особистий внесок у високий результат нашої збірної, - зазначив під час урочистого нагородження голова Львівської ОДА Олег Синютка. - Бажаю подальших успіхів, аби наш прапор піднімався якнайвище, а гімн звучав на усіх найпрестижніших змаганнях». Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука, який тривав у французькому місті Веттель, Вероніка Марченко виборола золото в індивідуальному заліку та допомогла збірній України здобути «бронзу» у командній першості. Вероніку Марченко визнали найкращою спортсменкою місяця за підсумками спільного голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та членів виконавчого комітету відділення НОК України у Львівській області.

 

На Львівщині реалізовуватимуть проект Світового банку з працевлаштування безробітних

Днями Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку розпочало реалізацію пілотного проекту з працевлаштування безробітних отримувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб. Пілотний проект "Рука допомоги" реалізовуватимуть у трьох областях України – Харківській, Полтавській та Львівській.

Державний бюджет на 2017 рік передбачає виділення на його реалізацію 20 млн грн. Головна мета проекту – вивести малозабезпечені сім’ї та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності: допомогти їм працевлаштуватися чи започаткувати власну справу. Місцеві органи влади і центри зайнятості надаватимуть учасникам пілотного проекту всебічну адміністративну та юридичну допомогу. Безвідсоткову поворотну фінансову допомогу їм надаватимуть шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів.

Середній розмір допомоги для започаткування бізнесу на час проведення експерименту становитиме понад 60 тис грн. Реалізацію проекту мають завершити у 2018 році. За підсумками планують розробити законопроект щодо розповсюдження успішного досвіду на всю територію України.

Зазначимо, пілотний проект "Рука допомоги" є складовою частиною проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", який реалізовують за підтримки Світового банку.

За додатковою інформацією радять звертатись до «Агентства стратегічних рішень "Голуб і Шинкаренко" за телефонами 050-382-39-52 та (044)253-52-96 або писати на е-mail: shinkarenko@strategi.com.ua.

 

Олег Синютка: "Жителі Львівщини не шукатимуть роботу за кордоном, якщо вдома можна буде отримувати 12-15 тисяч зарплатні"

Інтерв’ю голови Львівської обласної державної адміністрації інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна»

Питання: Рік тому ЛОДА оприлюднила стратегію стати фабрикою Європи. Якою мірою вдається реалізувати ці задуми?

Відповідь: Коли підбивали підсумки минулого року, я був приємно вражений – нарахували майже 50 підприємств і серед них такі як «Бадер-Україна», «Фуджікура», де кілька тисяч людей отримали роботу.

Уже зараз маємо супровід понад 90 інвестиційних проектів і, очевидно, вийдемо на кінець року з цифрою, на порядок більшою за минулорічну. Плани на квітень-травень показують, що реально відкривати в області два підприємства на тиждень і таким чином вселяти віру в людей, що ми можемо налагодити і виробництво, і життя.

Питання: Чи відчувається проблема з кадрами для нових підприємств з огляду на трудову міграцію в сусідню Польщу і вищі зарплатні у західних сусідів? Чи може на цей процес вплинути надання Україні безвізового режиму?

Відповідь: Перше моє переконання -- безвіз абсолютно ніяк не вплине на відтік та переміщення робочої сили. Хто хотів отримати можливість виїзду чи подорожування, той отримував візу. Єдина проблема – це дуже принизлива процедура і мені здається, що безвіз – це якраз більше символічна подія.

По-перше, вона стосується виконання волі, висловленої на Майдані під час Революції гідності. А по-друге – це все таки комфорт для наших людей і все менша кількість принижень, які вони могли б відчувати.

Що ж стосується кадрів, то я думаю, що глибоко помилковою є думка, що нам їх не вистачає. Просто кожного разу до людей ми ставимо більші вимоги, але ці вимоги повинні бути сумісні із заробітною платою. Нещодавно в дискусії з представниками Європейської бізнес-асоціації ми дійшли згоди в питанні зарплатні -- якщо на Львівщині отримуватимуть 12-15 тисяч грн, то її жителі не будуть думати про пошук роботи за кордоном. І ми вже маємо цілий ряд підприємств, які платять таку зарплату, а всіх інших ми підтягуємо та спонукаємо, хоча й розуміємо, що собівартість і конкурентоздатність є дуже і дуже важливою складовою. До прикладу, «Електрон» починав із 70 людей, а зараз там є 300 працівників, які отримують по 12-15 тисяч грн. Відтак підприємство не має проблем з відтоком кадрів чи, навпаки, з набором кваліфікованих людей. Треба піднімати людям зарплату.

Питання: Все одно середня зарплатня по області близько 6 тисяч грн і вона не може конкурувати із сусідньою Польщею…

Відповідь: Так, якщо говорити про Польщу, то це, звичайно, неконкурентна зарплата. Але «Фуджікура», «Бадер» чи «Нексенс», які починали з 4 тисяч, уже наближаються до 7-8 тисяч і цей рух буде далі продовжуватися.

Питання: Чи можете назвати виробничі проекти, які незабаром розпочнуть роботу в області?

Відповідь: Ми вийшли на режим відкриття в області двох нових підприємств на тиждень. Читати далі >>>

 

18.04.2017

 

Троє дітей без батьківського піклування знайшли родину

Напередодні Великодня у селі Суходоли, що на Бродівщині, у дитячий будинок сімейного типу влаштували на спільне проживання та виховання трьох дітей без батьківського піклування. Про це інформує начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

За його словами, влаштовані діти 2011, 2012 та 2016 років народження, є ріднею. "У сім’ї, в яку влаштували дітей, вже виховують шестеро прийомних і троє власних дітей, з яких двоє досягли повноліття", - резюмував начальник служби у справах дітей Львівської ОДА.

 

Терміни розгляду звернень із «Гарячої лінії області» найчастіше порушує місто Львів

Станом на сьогодні, 18 квітня, виконавці порушили терміни розгляду 313 звернень, що надійшли на «Гарячу лінію області». З цієї кількості звернень 191 або 61% надійшли від мешканців міста Львова.

За словами директора Львівського обласного контактного центру Тараса Роп’яника, найчастіше львів’яни звертались на «гарячу лінію» щодо питань будівництва і благоустрою, комунального господарства та дорожнього покриття.

 

ТОП – 30 найбільших платників до місцевих бюджетів Львівщини

У Головному управлінні ДФС у Львівській області визначили ТОП – 30 найбільших платників податків до місцевих бюджетів Львівщини в І кварталі 2017 року. Варто зазначити, що в І кварталі цього року надходження до місцевих бюджетів у порівнянні з минулим роком зросли на 43% і склали 2,22 млрд грн.

- РЕГIОНАЛЬНА ФIЛIЯ "ЛЬВIВСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ" ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ".

- ТЗОВ "ОККО-РIТЕЙЛ".

- ТЗОВ"ЛЕОНI ВАЕРIНГ СИСТЕМС УА ГМБХ".

- ПАТ "УКРЗАЛIЗНИЦЯ".

- ПАТ "ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО".

- ГУНП У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI.

- ФIЛIЯ "УПРАВЛIННЯ МАГIСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДIВ "ЛЬВIВТРАНСГАЗ" ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРИРАНСГАЗ".

- ТОВ "БАДЕР УКРАЇНА".

- ВIЙСЬКОВА ЧАСТИНА А 0998.

- ТОВ "ЛАЙК-СIТI".

- ПАТ "КРЕДОБАНК".

- ЛНУ IМ. IВАНА ФРАНКА.

- НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ СУХОПУТНИХ ВIЙСЬК IМЕНI ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО.

- ПАТ ''ЛЬВIВОБЛЕНЕРГО''.

- ВIЙСЬКОВА ЧАСТИНА А2615.

- ЛНМУ IМЕНI ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО.

- ТОВ "СIЛЬПО-ФУД".

- ТОВ "ФУДЖIКУРА АУТОМОТIВ УКРАЇНА ЛЬВIВ".

- ТЗОВ "ОВАЦIЯ".

- ФIЛIЯ ТЗОВ "НЕСТЛЕ УКРАЇНА" "НЕСТЛЕ БIЗНЕС СЕРВIС В ЄВРОПI".

- ФIЛIЯ "ЛЬВIВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛIННЯ ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ".

- ТОВ "ВОГ РIТЕЙЛ".

- ТЗОВ ТВК "ЛЬВIВХОЛОД".

- ПАТ "КОНЦЕРН ХЛIБПРОМ".

- ПАТ "МИКОЛАЇВЦЕМЕНТ".

- ЛМКП "ЛЬВIВТЕПЛОЕНЕРГО".

- ТЗОВ "АГРО Л В ЛIМIТЕД".

- ПАТ "НПК-ГАЛИЧИНА".

- ПАТ "ЛЬВIВГАЗ".

- ЛЬВIВСЬКИЙ РЕГIОНАЛЬНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПIДРОЗДIЛ ДЕРЖАВНОГО ПIДПРИЄМСТВА ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОВIТРЯНОГО РУХУ.

 

14.04.2017

 

Львівська ОДА скерувала екоінспекцію на Добротвірську ТЕС для перевірки інформації про забруднення вод

14 квітня 2017 року працівники Держекоінспекції  виїхали у Кам’янка-Бузький район, де, за повідомленням громадських активістів, внаслідок витоку мастил забруднено водні ресурси.

Спеціалісти встановили, що у скидному каналі Добротвірської ТЕС, який впадає у Добротвірське водосховище, на поверхні води є райдужна масляниста плівка. Поблизу села Руда плівка суцільно покриває водну поверхню.

Спеціалісти лабораторії Держекоінспекції відібрали проби поверхневих вод для проведення досліджень.

 

На Львівщині посилять протипожежні заходи

Сьогодні, 14 квітня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка в режимі відео-конференції проведено засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час наради визначили ряд завдань щодо виконання комплексу заходів з попередження та гасіння пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях, інших територіях, що знаходяться у сфері центральних органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій.

«Особливо небезпечні причини виникнення пожеж – недбальство на активному відпочинку у лісі, умисні підпали. Торік вдалося системно зменшити кількість пожеж. Мусимо і цього року діяти системно і з максимальною відповідальністю. Ключові дії ОДА, а також усіх задіяних міністерств, відомств і підрозділів – профілактика надзвичайних ситуацій, готовність діяти на упередження», — повідомив Геннадій Зубко.

Також визначити комплекс заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою.

 

На Львівщині утворили 26-ту об’єднану територіальну громаду

У Львівській області утворилась 26-та Великомостівська об'єднана територіальна громада. До її складу увійшли чотири ради – Великомостівська міська, Бутинська, Двірцівська та Реклинецька сільські ради.

Міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко вже віддав подання на призначення перших виборів в утвореній Великомостівській об’єднаній територіальній громаді У Львівську ОДА. Після цього обласна державна адміністрація звернеться до Центральної виборчої комісії про призначення таких виборів.

Зазначимо, сьогодні на Львівщині прямі бюджетні відносини з Києвом мають 22 ОТГ. Ще три це право отримають після перших виборів, які відбудуться 30 квітня.

 

У квітні на Львівщині субсидії отримують 450 тисяч сімей

Станом на 14 квітня 2017 року в області одержують житлову субсидію 449 035 сім’ї (домогосподарств), а це 56,1% населення області. В цілому підтримкою житлової субсидії охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість  членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3-4 осіб).

В середньому розмір одержаної субсидії становить 1808,1 грн., середньомісячний дохід на особу в домогосподарстві становить 1798,3 грн.

Одночасно, слід зазначити, що у квітні 2017 року органи соціального захисту населення області проведуть перерахунок всіх житлових субсидій на неопалювальний період у зв’язку з завершенням опалювального періоду в області.

 Органи соціального захисту населення Львівщини готові, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує.            

 

У Бібрці утворили робочу групу зі створення об’єднаної громади

У місті Бібрка утворили робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Робоча група утворена у зв’язку зі згодою Бібрської міської, Великоглібовицької, Ланівської, Романівської, Свірзької, Стрілківської сільських рад на добровільне об’єднання територіальних громад.   

До складу робочої групи увійшли міський голова Бібрки Роман Гринус, сільські голови названих рад.

Бібрська ОТГ – перша громада, яка може бути утворена на території Перемишлянського району. Проектом Перспективного плану на території цього району передбачено утворення 2 громад – Перемишлянської і Бібрської.

До складу робочої групи увійшли міський голова Бібрки Роман Гринус, сільські голови названих рад.

Зараз на Львівщині існує 22 об’єднаних територіальних громади.  Ще у трьох тридцятого квітня відбудуться перші вибори.

 

На Львівщині можуть відновити опалення

У зв’язку із погіршенням погодних умов голова Львівської ОДА дав доручення органам місцевого самоврядування відновити теплопостачання на час погіршення погоди.

За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології 14 квітня вночі та вранці прогнозують заморозки повітрі заморозки 0 – 3º та пориви північно-західного вітру 15-20 м/с. Синоптики попереджають про штормове попередження на території Львівщини. 15 квітня очікують заморозки 0-5º.

 

Майже 50 дітей пільгових категорій зі Львівщини відпочинуть у «Артеку»

Сьогодні, 14 квітня, 46 дітей пільгових категорій зі Львівської області відправили на оздоровлення до Міжнародного дитячого центру «Артек».

Як повідомив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк, під час зміни для дітей відбудеться низка наукових студій. Зокрема, «Сучасна школа для розвитку здібностей та створення можливостей», «R&D: раціональне енергозбереження, гармонія з природою та нова агрокультура», «Погляд у майбутнє України».

Головною подією стане науково-практична конференція з національно-патріотичного виховання за підтримки Академії педагогічних наук України, Малої Академії Наук України, під час якої діти представлять свої соціальні проекти-бачення шляхів розвитку держави з метою залучення молоді до розбудови України.

Діти в дитячому центрі відпочиватимуть 21 день до 5 травня 2017 року.

Зазначимо, з початку року на оздоровлення направили 122 дитини області.

 

Основні цифри та факти за тиждень, - інформує Львівська ОДА

Львівська ОДА продовжує щотижнево інформувати про основні події та досягнення в області у форматі інфографіки.

Графічний звіт містить ключові факти та цифри із різних сфер суспільного життя.

Нагадаємо, таку ініціативу у лютому започаткували у департаменті внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

Студенти Львівських училищ зібрали Великодні кошики для бійців АТО

Уже традиційно студенти закладів профтехосвіти Львівщини зібрали та передали Великодні кошики у зону АТО.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації до акції долучились учні вищого професійного училища №29 м. Львова, Міжрегіонального центру ПТО художнього моделювання і дизайну м. Львова, Львівського вищого професійного училища харчових технологій, Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг та Олеського професійного ліцею.

Великодні кошики уже в дорозі – завтра їх доставлять бійцям у Зайцево, Піски, Попасну та інші гарячі точки Сходу України.

 

Мешканців Львівщини запрошують на Великодні забави

Під час святкування Воскресіння Христового у всіх районах Львівщини відбуватимуться мистецькі заходи. Зокрема, традиційно під час Великодніх свят біля церков водитимуть гаївки, до яких зможе долучитися кожен охочий. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Зокрема, у м. Миколаєві 18 квітня о 15:00 відбудеться фольклорне свято "Великдень єднає" за участі аматорських та народних хорів району.

18 квітня о 14:00 год у селі Малнівка Мостиського району відбудеться фольклорне свято "Великодні предзвони". В програмі: постановка вистави "Христос Воскрес" народного театру "Шанс" та виступи творчих колективів району.

Хоровий фестиваль "Великодний Передзвін" відбудеться 18 квітня о 17:00 год у Стрийському районі біля церкви Всіх Святих Українського народу.

У м. Золочеві в цей день біля церкви після Богослужіння гаївки водитиме дитячий колектив "Древо".

18 квітня в Жовківському замку у Гетьманській залі відбудеться мистецький захід з нагоди свят.

У м. Моршин 16 квітня о 15:30 год відбудеться фестиваль "Де гаївка лунала". Також презентують вишивки та писанки.

До Великодня відбудеться і гастрономічно-сувенірний ярмарок та фестиваль "На Великдень в Трускавець" у м. Трускавець, що триватиму упродовж 16-30 квітня.

18 квітня о 14:00 год м. Дрогобич запрошує на фестиваль "Велика Гаївка".

А 18 та 19 квітня – на святкову гаївку "Великдень кличе на забаву" запрошує Яворівський природний національний парк.

23 квітня відбудеться святковий концерт у Амфітеатрі парку м. Моршина.

До святкувань запрошують усіх мешканців Львівщини!

 

У музеї Франка відома львівська майстриня провела майстер-клас із писанкарства

Днями у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка кожен охочий міг намалювати великодню писанку. Майстер-клас провела відома львівська майстриня Ірина Кметь. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Майстер-клас Ірина Кметь розпочала з розповіді про історію та особливості орнаментів галицької і, зокрема львівської писанки, її дослідників та майстрів. Особливу увагу майстриня приділила символам, які зображені на писанці, та різноманітним технікам виконання.

Також майстриня зазначила, що це унікальне явище — писанкарство - в українській культурі відоме ще з ХІІ – ХІІІ ст. А пам’ятники писанці встановили не тільки у Канаді (у м. Веґревіль), в Румунії (у м. Сучава), а й у багатьох селах, містечках та містах України (у с. Братківці Стрийського району та в с. Доброгостів Дрогобицького району Львівської області, на острові Хортиця у Запоріжжі, у м. Вижниця Чернівецької області) тощо.

Зазначимо, найменшим учасникам майстер-класу було лише три роки.

До слова, у виставкові залі Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (вул. Івана Франка, 150) можна оглянути виставку унікальних писанкових робіт Ірини Кметь до 20 квітня.

 

На Львівщині спекли великодні паски для бійців АТО

Напередодні Великодня працівники сфери культури Буського району передадуть 200 пасок українським захисникам, що проходять курс реабілітації у Львівському військовому госпіталі.

Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Окрім великодніх смаколиків, воїни отримають і листівки-вітання.

До слова, таку ініціативу мешканці Буського району виявляють вже третій рік поспіль. Два попередні роки дарунки передавали через волонтерів у зону АТО.

 

Львівський регбійний клуб «Сокіл» змагатиметься за призи чемпіонату України

21 квітня у Києві стартує чемпіонат України з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги. відбудеться трьома турами. За перемогу національної першості змагатимуться 10 команд, з поміж яких і львівський регбійний клуб «Сокіл».

Чемпіонат відбудеться у три тури:

1 тур - 21-22 квітня, Київ

2 тур - 5-6 травня, Львів

3 тур - 19-20 травня, Одеса

 

З працевлаштованих з початку року 42 жителі області започаткували власний бізнес

Станом на 01.04.2017 року на одне вільне місце праці на Львівщині в середньому претендували 4 особи (у 2016 році – 9). Майже вдвічі збільшилася кількість вакансій: у базі даних було 4,2 тис. пропозицій роботи, тоді як на початку минулорічного квітня було 2,4 тис. Посередницькі послуги з питань працевлаштування отримували 17,7 тис. безробітних проти 22,3 тис. на відповідну дату торік.

«Згідно зі статистичними даними, якими оперує обласна служба зайнятості, у першому кварталі поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого, в області з 33,9 тис. до 27,3 тис. зменшилась кількість безробітних, котрі шукали роботу за сприяння служби зайнятості, з 4,5 тис. до 5,9 тис. збільшилося число фірм і компаній, що заявили про потребу в кадрах, з 14,6 тис. до 21,7 тис. зросла кількість вільних робочих місць і вакантних посад» – повідомила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, у січні-березні служба зайнятості допомогла відновити трудову діяльність 15,5 тис. осіб (торік – 11,3 тисяч), у тому числі 4,8 тисяч безробітних. З числа працевлаштованих 42 жителі області започаткували власний бізнес, 328 – забезпечені новими робочими місцями завдяки механізму компенсації працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Середня тривалість пошуку роботи становила 89 календарних днів.

 

Представники Львівщини – серед переможців Кубку України з гирьового спорту

Нещодавно в місті Хмельницькому завершилися змагання за Кубок України з гирьового спорту. Збірна команда Львівської області на змаганнях у командній естафеті посіла третє командне місце.

У складі команди змагалися Дмитро Концемал, Володимир Дишкант, Михайло Домінюк, Роман Мних, Тарас Панчук.

У особистій першості представники Львівщини також вибороли призові місця: Іван Макаренко – 1 місце, Андрій Лагуш – 1 місце, Тарас Панчук – 2 місце, Володимир Дишкант – 3 місце, Іван Томашук – 3 місце серед юніорів, Роман Мних – 3 місце серед юніорів.

 

У Львові відбудеться один із найбільших у Східній Європі агрофорум "АГРОПОРТ Захід Львів 2017"

Упродовж 27–29 квітня у Львові, на території аеропорту "Львів", відбудеться Міжнародний форум з підтримки фермерства "АГРОПОРТ Захід Львів 2017". Він зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

"Головне завдання цьогорічного форуму – інформаційна підтримка виробників, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин, формування сучасних стандартів якості, які відповідатимуть вимогам ЄС", - розповіда директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

За її словами, у межах Міжнародного форуму відбудуться пленарні засідання, дискусії на актуальні теми з питань інвестиційної привабливості та подальшого співробітництва з міжнародними партнерами.

У перший день заходу зокрема, відбудеться Стратегічний форум "Інвестиційний клімат українського АПК", під час якого обговорюватимуть ефективність залучення фінансування в сільське господарство та харчову промисловість Львівської області. А також можливості використання світового досвіду впровадження проектів міжнародної технічної допомоги для всіх аграріїв України.

Другий день форуму присвятять глобальним змінам клімату та організації адаптивних заходів в сільському господарстві Західної України.

Також у межах форуму представлять кращі об'єкти туризму Львівщини. А родзинкою заходу стане Церемонія нагородження відкритою премією AGROPORT AWARDS, під час якої відзначать найкращих сільськогосподарським виробників та виробників харчової промисловості області.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті: www.agroport.ua

З програмою форуму можна ознайомитись тут.

 

Дітям Героїв із Турківщини організували цікаве дозвілля у Львові

Дивовижне "ШОУ" від професора експериментів Нейтрона, забави в розважальному центрі та власноруч виготовлена піца - такі розваги організували дітям учасників АТО із Турківщини організатори соціального мегапроекту "Мій тато захищає Україну".

Перша зустріч дітей — із професором Нейтроном, під час якої малеча мала можливість проекспериментувати разом із науковцем.

Після наукових розваг - активна фаза відпочинку. Гойдалки, кулькові басейни, тарзанки та батути – це лише частина атракцій у "Дитячій планеті".

Згодом дітям Героїв організували майстер кулінарії, під час яких вони приготували власні піци.

 

19 квітня відбудуться Установчі збори Громадської ради при Львівській облдержадміністрації

Установчі збори Громадської ради при Львівській облдержадміністрації  відбудуться 19 квітня 2017 року о 15:00 год. у Львівському палаці мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17), це вирішили на засіданні ініціативної групи для підготовки установчих зборів Громадської ради при Львівській ОДА.

Ініціативна група звертається з проханням зголоситися ІГС на участь в Установчих зборах від яких делеговані особи з інвалідністю, у департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, за тел. 2 999 555, з метою забезпечення доїзду та пристосування приміщення для їхніх потреб.

Сформовані списки кандидатів до складу громадської ради – це 195 осіб, які братимуть участь в Установчих зборах та списки представників інститутів громадянського суспільства, це 15 ІГС, яким відмовлено в участі в Установчих зборах із зазначеними підстави для відмови. Члени ініціативної групи підготували рекомендований порядок денний проведення Установчих зборів.

Детально з порядком денним Установчих зборів та списками кандидатів можна ознайомитися в рубриці «Громадянське суспільство» за посиланням.

 

Діти із Роздільського інтернату отримали паски до Великоднього столу

Напередодні великодніх свят працівники департаменту соціального захисту населення відвідали Роздільський дитячий будинок-інтернат та Обласний центр соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами «Сонечко». Діточок, які перебувають у закладах, символічно привітали із прийдешнім Великоднем та подарували паски до святкового столу.

У Роздільському дитячому будинку-інтернаті мешкають 80 хлопців з особливими потребами. Це заклад ІІ-ІІІ профілю, вихованці дитбудинку мають помірну або глибоку розумову відсталість або психічні розлади. Більшість вихованців можуть самостійно пересуватись і обслуговуватись.

В Обласному центрі соціальної реабілітації дітей з особливими потребами «Сонечко», що у місті Стебнику, проходять реабілітацію 22 дітей з особливими потребами.

 

«Олімпійське лелеченя-2017»: обласний фінал

27 квітня 2017 року на навчально-спортивній базі обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», відбудеться обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя-2017».

Урочиста церемонія відкриття відбудеться об 11 годині за участю кращих шкільних команд-переможців районних та міських змагань , команд-представників об’єднаних територіальних громад, органів влади та спортсменів-олімпійців Львівщини.

У програмі змагань: комплексна колова естафета, олімпійська вікторина та стрибок у довжину.

Переможці представлять  Львівську область на Всеукраїнському фіналі.

Детальнішу інформацію для учасників можна отримати за посиланням у розділі “Олімпійське лелеченя”.

Довідково.

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей “Олімпійське лелеченя” проводиться за дорученням Кабінету Міністрів України НОКом України разом з Міністерствами освіти і науки, молоді та спорту України, а також під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Основна мета заходу – виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, підготовка до високопродуктивної праці.

 

У Львівській області уклали перший договір про співробітництво громад

Нещодавно в селі Деревні Жовківського району відбулося підписання договору про співробітництво територіальних громад. Учасниками домовленості стали чотири територіальних громади у Жовківському районі: Деревнянська, Кулявська, Любельська і Туринківська. В межах договору громади передбачають спільно реалізувати проект із ремонту доріг між селами.

Впродовж 2017-2019 років громади планують провести капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення Любеля-Туринка та Двірці-Туринка загальною протяжністю майже 9 км. Основним способом залучення коштів для реалізації цього проекту визначеного договором є участь у конкурсах. Найперше це конкурс проектів на фінансування з державного фонду регіонального розвитку, а також інші державні та недержавні програми, які підтримують такі великі інфраструктурні об’єкти. Для реалізації такої ініціативи громади залучилися підтримкою Жовківської районної державної адміністрації. Громади передбачають щорічно виділяти для співфінансування проекту не менше як 200 тис. грн. кожна. Також немалу фінансову підтримку проекту гарантують і представники районної влади.

Процедуру укладення договору було розпочато ще літом 2016 року і тільки тепер, після узгодження всіх нюансів вдалося завершити. Важливо, що ініціаторами цього процесу виступали саме депутати та громадські активісти села Деревні. Юридичний супровід та підтримку цього процесу надавала громадська організація «Центр громадської адвокатури».

«З часу прийняття профільного Закону України, а це майже три роки, у Львівській області не було укладено жодного такого договору. Якщо в інших областях це успішно використовують, створюють спільні комунальні підприємства, реалізовують проекти, то в нас це питання відійшло на другий план. Зараз це питання поступається питанню формування громад, хоча вони в комплексі націлені на успішне реформування місцевого самоврядування та децентралізації, адже дають змогу об’єднувати зусилля та економити ресурси для громад при виконанні різних завдань місцевого самоврядування. Сподіваємося, що цей договір покладе хороший початок для подальшого використання такої практики» - зазначив координатор проектів ГО «Центр громадської адвокатури» та житель села Деревні Богдан Зелений.

Співробітництво громад є одним із прогресивних механізмів територіального розвитку, який впроваджений в Україні із 2014 року відповідним Законом України «Про співробітництво територіальних громад». Цей механізм дає можливість об’єднувати ресурси громад на договірних засадах для досягнення спільних цілей та вирішення спільних проблем. Загалом, крім реалізації спільних проектів закон передбачає ще чотири інших форми співробітництва. Серед них, це делегування повноважень одному із суб’єктів співробітництва; спільного фінансування комунальних підприємств установ, організацій; створення таких спільних комунальних підприємств, установ, організацій, а також утворення спільних органів управління.

 

 

13.04.2017

 

Міських комунальників повторно зібрали в Львівській ОДА

Сьогодні, 13 квітня, вже вдруге цього тижня голова Львівської ОДА, за участі першого заступника голови Львівської облради, провів нараду з міськими перевізниками, які здіснюють вивіз твердих побутових відходів. На зустрічі розглянули питання завершення вивозу накопичених відходів до Великодніх свят.

За словами комунальників, за минулу добу вдалося вивезти 470 тон відходів, залишається ще 800 тон.

Перевізники зазначили, що до Великодня перевантажені сміттєві майданчики вдасться ліквідувати.

 

Підприємства Львівщини серед найбільших платників до Держбюджету

Державною фіскальна служба України у Львівській області визначила Топ-30 найбільших платників Львівщини до Державного бюджету України. Серед них є два підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, зокрема: ДП «Стрийський лісгосп» та ДП «Бродівський лісгосп».

У I кварталі цього року державні лісогосподарські підприємства, що входять в структуру Львівського ОУЛМГ до держбюджету сплатили 32,3 мільйонів гивень, з них:

ДП «Стрийський лісгосп» - 5,6 мільйони гривень.

ДП «Бродівський лісгосп» - 4,5 мільйони гривень.

З переліком 30 найбільших платників податків можна ознайомитися за посиланням.

 

Пенсіонерів Львівщини закликають перевіряти дзвінки від псевдопрацівників Пенсійного фонду

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області закликає пенсіонерів області перевіряти сумнівні телефонні дзвінки від осіб, які представляються працівниками органів Пенсійного фонду України та пропонують їм свої послуги.

Пенсіонери можуть перевірити достовірність інформації за номером телефону гарячої лінії головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (032) 255-38-97 або територіальних управлінь Фонду.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області також нагадує, що територіальні управління Пенсійного фонду України відповідно до завдань здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій.

Відвідування пенсіонерів працівниками органів Пенсійного фонду за місцем їх проживання можливе лише за їх згоди (у разі надання пенсіонером відповідної заяви).

 

Підприємства Львівщини закликають отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації надає перелік суб’єктів господарювання, у яких закінчується строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у 2017 році.

Cуб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов’язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати збори за забруднення навколишнього природного середовища.

При несвоєчасному отриманні дозволу, подальше здійснення господарської діяльності підприємства вважатиметься як таке, що суперечить чинному природоохоронному законодавству.

Якщо на підприємстві відбулись зміни у якісних та кількісних показниках викидів стаціонарними джерелами, то дозвіл підлягає коригуванню з подальшим отриманням нового дозволу.

 З переліком суб’єктів господарювання, в яких закінчується строк дії дозволу можна ознайомитися тут.

Інформацію щодо отримання дозволів можна отримати на сайті Департамету в розділі «Дозвільна діяльність».

Довідково.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну

 

Студенти Академії лідерства стажуватимуться у Львівській ОДА

Студенти львівської Академії лідерства стажуватимуться у ЛОДА. Окрім активної волонтерської діяльності, подорожей та навчання в академії їх найближчим часом планують долучати і до діяльності департаментів адміністрації та відповідно до реалізації різноманітних проектів.

Про це говорили на зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки із керівником Української академії лідерства Романом Тичківським у четвер, 13 квітня.

Роман Тичківський на початку зустрічі розповів про діяльність Академії. Зокрема ініціативи та заходи, до яких долучають майбутніх лідерів, та значну волонтерську діяльність студентів. Також зазначив, що третина зі спудеїв львівського відділення — зі Сходу України.

Поділився керівник Української академії лідерства і планами на майбутнє. "Найближчим часом зокрема, плануємо експедицію усіх наших студентів у країни Європи з пізнавальною, дослідницькою та комунікаційною цілями", - зазначив він.

Розповів і про підтримку Академії від посла Бельгії, готовність презентації Львівщини за кордоном та намір відкривати в інших регіонах України нові відділення. Також запросив голову ОДА до львівського відділення Академії для спілкування зі студентами.

Зі свого боку ЛОДА сприятиме студентам у реалізації ідей під час стажування та надасть інформацію про іноземні, зокрема нідерландські підприємства на Львівщині, аби учасники Академії ознайомились із їх діяльністю.

Нагадаємо, в Україні діє 5 Академій лідерства. Відкриття Української академії лідерства на Львівщині відбулось 29 жовтня 2016 року у смт. Брюховичі. У Львівському відділенні навчається 40 найкращих випускників шкіл з 18 областей України. Протягом десяти місяців студенти відвідують нестандартні та цікаві лекції відомих особистостей, займаються спортом, волонтерством, мандрують Україною тощо. Усе задля того, аби стати успішними лідерами у майбутньому.

 

На соціальну підтримку учасників АТО – понад 300 тисяч гривень

Днями, з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 308 тисяч гривень.

Ці кошти дозволять виплатити одноразову допомогу 16 демобілізованим із зони АТО воїнам - по 3 тисячі гривень. Щомісячні соціальні виплати отримають 104 дитини загиблих  учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні  у розмірі 2,5 тисячі гривень.

Зазначимо, що всього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО воїнам виділено 702 тисяч гривень, щомісячні соціальні виплати дитям загиблих учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні - 1835 тисяч гривень.

 

Цьогоріч 86 дітей-сиріт на Львівщині знайшли свої родини

На Львівщині 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування знайшли нові родини. Про це, за підсумком першого кварталу 2017 року, повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

"Серед цих дітей - 9 усиновлені, 73 дитини влаштовані під опіку/піклування громадян, - розповів Володимир Лис - 2  дитини влаштовані у діючі  дитячі будинки сімейного типу".

В області також створено 3 прийомних сім'ї, куди влаштовано 4  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Довідково:

Загалом у Львівській області проживає 483 631 дитина, з них 2360 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Із загальної кількості дітей зазначеної категорії 2182 дитини виховуються у сім’ях.

Станом на 1 квітня 2017 в області функціонує 34 дитячих будинків сімейного типу в яких виховується 238 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та 99 прийомних сімей в яких виховується 149 дітей зазначеної категорії.

 

Великдень на Львівщині: гостей запрошують на традиційні фестивалі та ярмарки

Унікальні гаївки, традиційні фестивалі, оригінальні ярмарки та майстер-класи – вже цими вихідними Львівщина прийматиме гостей з усіх куточків України та із-за кордону на щорічних Великодніх забавах.

Як повідомили в управлінні туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, оригінальні фестивалі готує Дрогобиччина та Яворівщина.

«Курортний Моршин підготував для туристів свято весняного фольклору «Де гаївка лунала». Тут 16 квітня гості побачать унікальну виставку писанок, пасок та вишиванок. А вже 23 квітня в амфітеатрі на території моршинського парку відбудеться святковий концерт. Дуже цікаві програми підготував Дрогобич із фестивалем «Велика Гаївка» та Трускавець, де вже не вперше відбудеться великодня гастрономічно-сувенірна ярмарка із традиційною галицькою кухнею», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Зазначимо, святкові заходи відбуватимуться у кожному районі Львівської області.

Програма великодніх святкувань:

16 квітня о 15:30 год – м. Моршин, початок фестивалю «Де гаївка лунала»; виставка писанок та вишиванок;

16 - 30 квітня – м. Трускавець, великодня гастрономічно-сувенірний ярмарок; фестиваль «На Великдень в Трускавець»;

18 квітня о 14:00 год – м Дрогобич, початок фестивалю «Велика Гаївка»;

19 квітня – Яворівський природній національний парк, святкова гаївка «Великдень кличе на забаву»

23 квітня – Амфітеатр парку Курорт Моршин, святковий концерт.

 

Майже 500 аптек на Львівщині вже долучились до Урядової програми «Доступні ліки»

На сьогодні до Урядової програми «Доступні ліки» у Львівській області вже долучились 477 аптек і їх перелік оновлюють щодня.  

Про це розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка  під час селекторної наради з питань охорони здоров'я під керівництвом прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана сьогодні, 13 квітня.

«Під дію програми «Доступні ліки» на Львівщині підпадають більше 780 тисяч мешканців області, які страждають від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Тому ми і надалі працюватимемо над залученням до неї більшої кількості аптечних закладів», - зазначив Олег Синютка.

На реалізацію програми у 2017 році для Львівщини виділили більше 32 млн гривень.

Нагадаємо, у межах програми «Доступні ліки» пацієнти можуть безкоштовно або з незначною доплатою отримувати ліки для лікування трьох груп захворювань.

 

У Раві-Руській вшанували пам’ять загиблих французьких воїнів

Сьогодні, 13 квітня,  на Львівщині  вшанували пам’ять французьких воїнів, які загинули в концтаборі міста Рава-Руська.

Представники  влади, громадськості, а також члени французької делегації, зокрема, перший радник Посольства Французької Республіки в Україні Крістоф Ріголе, Президент національної спілки "Ті що з Рава-Руської та її нащадки" Вівіана Кервініо та Почесний консул Французької Республіки у Львові Данило Ярема поклали квіти до меморіалу французьким військовополоненим та виразили глибоку повагу до загиблих хвилиною мовчання.

 Опісля, відбулась оглядова екскурсія на території колишнього концтабору «Шталаг – 325».

Учаснкики спільно помолилися за упокій загиблих у Церкві опіки Св. Йосипа Обручника.

 

У Львові презентували Великодні поштівки родини Грушевських

У четвер, 13 квітня, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулося відкриття виставки "Великодні поштівки родини Грушевських".

Як інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, відвідувачі виставки можуть оглянути Великодні поштівки родини Грушевських, оригінали сімейних реліквій родини Грушевських, збережених її нащадками.

Також працівники музею організували для діток майстер-клас із створення писанок, зображення яких можна побачити на автентичних поштівках родини Грушевських.

Виставку можна оглянути до 14 травня 2017 року.

 

На Львівщині продовжують виплачувати пенсії за квітень

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує фінансувати пенсійні виплати за квітень 2017 року.

Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, станом на четвер, 13 квітня, на фінансування пенсій спрямували 729,9 млн гривень, що становить 59,5 % місячної потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.

 

Великий бізнес Західного регіону спрямував на оборону країни понад 48 млн грн

З початку 2017 року підприємства, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, сплатили до державного бюджету 48,3 мільйони гривень військового збору. Це на 37 мільйонів гривень більше, ніж аналогічного періоду минулого року.

Зокрема, у березні цього року надходження військового збору склали 17,4 мільйонів гривень. Це на 13,6 мільйонів гривень більше, ніж перерахували у березні минулого року.

 

Колективи Львівщини презентуватимуть українське мистецтво у Сербії

Сьогодні, 13 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією Національної ради української національної меншини Сербії. Сторони обговорили напрямки співробітництва у сфері молодіжної політики, культури та освіти.

Співпраця передбачає реалізацію низки культурних заходів, які артисти Львівщини презентуватимуть на теренах Сербії, а також обмін мистецькими колективами. Молодь українського походження з Республіки Сербія запрошуватимуть до участі у культурних заходах, що проводять у Львівській області.

Олег Синютка також висловив готовність з боку обласної державної адміністрації закупити українські підручники та іншу літературу патріотичного та культурно-освітнього змісту для українських шкіл у Сербії.

Окрім того, для налагодження співпраці з Республікою Сербія департамент освіти і науки облдержадміністрації організує міжнародний українознавчий табір для учнів з українських осередків діаспори Сербії.

Голова Львівської облдержадміністрації запевнив у особистій підтримці в усіх питаннях, пов`язаних із освітою, культурною діяльністю та іншими важливими сферами життя української національної громади.

 

Академію сухопутних військ відвідали конгресмени США

У середу, 12 квітня, Міжнародний центр миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ відвідала делегація Конгресу США.

Делегація у складі конгресменів різних американських штатів, військовослужбовців та представників посольства США в Україні оглянула навчально-тренувальний комплекс MILES та спеціалізовані класи, а також ознайомились з історією та сучасними здобутками Центру у його музеї.

Також іноземні гості оглянули недавно створені об’єкти інфраструктури МЦМБ, ознайомились із можливостями Відділу контролю та безпеки полігону.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський подякував іноземцям за сприяння у зміцненні обороноздатності України та чималі зусилля американського уряду щодо забезпечення суверенітету та цілісності нашої країни.

Американські конгресмени зі свого боку дали високу оцінку результатам спільної роботи українських та американських військовослужбовців з відновлення інфраструктури МЦМБ та підготовки підрозділів для ЗС України, а також висловили сподівання щодо продовження та нарощування цієї діяльності.

 

У Львівській філармонії зазвучать два світові шедеври

У четвер, 13 квітня, львів'ян та гостей міста запрошують до Львівської обласної філармонії на концерт "Стояла Мати Скорботна", під час якого звучатимуть два світові шедеври.

Як інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Великодню атмосферу творитимуть Академічний симфонічний оркестр "Віртуози Львова" під диригуванням народного артиста України Сергія Бурка, солістка Національного академічного театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка Дарія Князєва та солістка Львівської філармонії Ірина Стефанко.

У програмі вечора – величні духовні твори на християнську тематику. На початку концерту звучатиме вокально-симфонічна композиція Stabat Mater італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Згодом - ораторія австрійського генія Йозефа Гайдна "Сім слів Спасителя на Хресті".

Проект поєднає не лише концертне виконання, а також експозицію полотен Мирослава Отковича "Сім Слів Христа на Хресті" і поезію українських поетів на цю тему.

Початок заходу о 19:00 годині у Львівській обласній філармонії.

 

 

12.04.2017

 

Дітей Героїв ознайомлять з діяльністю Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру

У четвер, 20 квітня, діти з родин Героїв Небесної Сотні та учасників АТО міста Львова матимуть змогу ознайомитися з діяльністю Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Про це інформує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Зокрема, діти Героїв мають можливість оглянути процес лікувально-профілактичної та реабілітаційно-відновлювальної роботи з провідними спортсменами Львівщини тощо.

Початок о 15:00 год.

 

Голова ОДА провів нараду з міськими комунальниками

Сьогодні, 12 квітня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка провів нараду з комунальними службами Львова та міськими перевізниками, які здійснюють вивіз твердих побутових відходів.

Під час зустрічі представники компаній проінформували голову Львівської ОДА про стан вивезення відходів зі Львова. Також обговорили подальшу роботу з вивезення сміття із перевантажених сміттєвих майданчиків міста.

 

Розвиток економіки, залучення інвестиції в регіон – зустріч Першого віце-прем’єр-міністра із очільником Львівщини

Під час робочої поїздки до Києва очільник області Олег Синютка зустрівся із Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку та торгівлі України Степаном Кубівом.

Основник акцент у розмові – розвиток економіки Львівщини. Олег Синютка зазначив: Львівська ОДА супроводжує близько 90 інвестиційних проектів. Якщо минулого року на території області вдалося відкрити понад 50 нових підприємств і створити 12 тисяч робочих місць, то цьогоріч у планах реалізувати не менше. Серед сфер зацікавлення інвесторів: машинобудування, легка промисловість, енергетика, деревообробна галузь та агропромисловий сектор.

Під час зустрічі також обговорили можливе відкриття фотовиставки у Львові «Постаті Української Національної Революції, 100 перемог України (1917-2017)».

 

Голів ОТГ закликають впроваджувати заходи енергозбереження

Про шляхи підвищення енергоефективності та зменшення витрат на енергоносії в об'єднаних територіальних громадах розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник під час наради голови облдержадміністрації Олега Синютки з очільниками об’єднаних територіальних громад у середу, 12 квітня.

За словами Михайла Мельника, ефективним інструментом економії коштів місцевих бюджетів є впровадження енергоощадних заходів.

"Для оцінки ефективності використання енергоресурсів в бюджетних закладах слід впровадити щоденний моніторинг їх споживання. В енергозатратних будівлях необхідно провести енергетичний аудит, за результатами якого буде розроблено рекомендації щодо підвищення енергоефективності. Лише після цього слід розробляти проектно-кошторисну документацію та впроваджувати заходи з енергозбереження", - зазначив Михайло Мельник.

Серед проектів, якими можуть скористатись ОТГ для залучення коштів на реалізацію енергоощадних заходів — “Угода мерів щодо Клімату і Енергії”. Це провідна ініціатива започаткована Європейським Союзом для місцевих та регіональних органів влади. Можливості угоди — залучення інвестицій, технічна та фінансова підтримка від фондів ЄС, Детальніше з проектом можна ознайомитись за посиланням.

Окрім того, ОТГ можуть скористатись кредитами на енергозбереження від Північної Екологічної фінансової корпорації НЕФКО для муніципальних будівель. Максимальна сума кредиту — до 400 тисяч євро під 3% річних, термін кредитування 4-5 років. За словами Михайла Мельника для отримання кредиту необхідно подати концепцію проекту, підготувати бізнес-план, підписати кредитний договір. Детальніше про умови кредитування можна дізнатись на сайті.

 

Місця продажу товарів львівських виробників промаркують спеціальним логотипом

У Львівській області стартувала акція "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!". У її межах у супермаркетах області продукцію місцевих виробників промаркуть брендовим логотипом.

Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА, акція має на меті розвиток місцевих товаровиробників та збільшення обсягів їх роздрібного товарообороту.

"У межах акції промаркують місця продажу продукції місцевих виробників: на прилавках, торгових полицях розмістять спеціальний логотип. Це дасть можливість виокремити нашого виробника серед інших і таким чином надати йому певну маркетингову перевагу", - розповів директор департаменту Роман Филипів.

Продукцію з логотипом можна буде знайти у таких супермаркетах як "Рукавичка", "Арсен", "Вопак", "Близенько" та "Свій маркет".

Зазначимо, акція відбудеться за ініціативи Львівської ОДА.

 

На Львівщині за рік побудують німецький завод сухих будівельних сумішей

У середу, 12 квітня, відбулось підписання протоколу про наміри між Львівською обласною державною адміністрацією та компанією Фіксіт ТМ Холдинг щодо будівництва заводу сухих будівельних сумішей у Львівській області.

Як зазначив регіональний менеджер з питань Східної Європи компанії Міхаель Краус – Львівщина інвестиційно привабливий регіон, тому новий завод вирішили споруджувати саме тут. Ділянку представники компанії обиратимуть з декількох запропонованих в різних районах області.

«Ми хочемо із нашого боку запропонувати Львівському регіону  можливості для росту і розвитку. Якщо нам усе вдасться як ми запланували, то за 15 місяців ми плануємо відкрити підприємство, щонайпізніше влітку наступного року ми плануємо запустити повний цикл виробництва» – додав Міхаель Краус.

Заплановано, що працюватиме завод у 4 зміни і працевлаштують тут 60-70 працівників. А до цього їх навчатимуть на інших заводах компанії за кордоном, зокрема в Австрії та Швейцарії.

«Для нас важливо, що великий європейський виробник, який працює в 19 країнах світу і має більше 60-ти підприємств вирішив будувати новий завод саме на території Львівщини» – підкреслив голова Львівської ЛОДА Олег Синютка під час підписання протоколу про намір будівництва заводу.

Довідкова інформація про компанію KREISEL UA:

KREISEL UA - це молода компанія, яка стрімко розвивається, входить до великого міжнародного будівельного холдингу FIXIT TROСKENMÖRTEL Holding AG. На початку 2004 року було відкрите торгове представництво компанії KREISEL в Україні. За 4 роки компанія виросла до великого виробничого підприємства зі штатом співробітників більше 100 осіб.

Сьогодні KREISEL займає одну з лідируючих позицій на українському ринку сухих будівельних сумішей. Активний розвиток компанії, широка торгівельна мережа та активні маркетингові дії дозволили вже в 2008 році відкрити перший завод в Україні, який розташований в м. Фастів Київської області. Надалі у планах відкриття виробничих потужностей в Східному, Західному і Південному регіонах України. Активна ринкова експансія, висока якість продукції і широко розвинена дилерська мережа - все це дозволяє компанії займати лідируючі позиції  виробників сухих будівельних сумішей.

Найважливішою перевагою компанії на ринку завжди вважалась висока якість продукції та відмінний сервіс. Якість продукції  - це не тільки виконання технічних вимог, наявність необхідних сертифікатів і свідоцтв, але й постійний лабо­раторний і технічний контроль. Найвища якість продукції - пріоритет марки KREISEL.

З вересня 2007р. розпочала свою діяльність FIXIT Trockenmörtel  Holding AG, як організація, яка  об'єднала під одним дахом п'ять спеціалізованих в будівельній сфері компаній FIXIT, RÖFIX, KREISEL, HASIT, Karbon Nova. Торгівельні відділення цих компаній розміщені на території всієї Європи.

KREISEL - марка, яка асоціюється з високою якістю продукції і чудовим обслуговуванням покупців торгівельними представниками і технічними фахівцями.

Посилення позиції марки на ринку і закріплення в свідомості споживача, як постачальника якісних матеріалів - головна мета маркетингових дій компанії KREISEL на Українському ринку.

KREISEL UА є постійним учасником виставок, наукових конференцій і симпозіумів. Компанія проводить теоретичні і практичні навчальні семінари для партнерів, завдяки яким збільшує привабливість до торгової марки і підвищує професійний рівень клієнтів.

 

У парку «Високий Замок» висадили «Дерева миру»

Сьогодні представники департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації разом із працівники Львівської обласної державної телерадіокомпанії спільно з висадили дерева у парку «Високий Замок».

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів, саджанці посадили у межах Всеукраїнської безстрокової акції «Дерево миру».

Завдання акції : привернути увагу українців до екологічних проблем, підвищити інтерес до шанобливого відношення до навколишнього природного середовища, сформувати екологічну свідомість та патріотизм, прагнення берегти природу.

 

До проекту "Ідея змінює країну" вже долучилося понад 500 осіб

Організатори молодіжного проекту "Ідея змінює країну" вже вп'яте відвідали райони Львівщини у пошуку цікавих ідей та активних лідерів. Цього разу генерувала ідеї, працювала з різними техніками та створювала власні проекти молодь Жовкви, Рави-Руської та Червонограда.

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, на екваторі проекту до нього вже долучилося понад 500 молодих осіб. Вони зокрема, заповнили понад 300 аплікаційних форм з новими нестандартними ідеями.

Зазначимо, особливістю обласного проекту "Ідея змінює країну" є стиль неформального спілкування, що сприяє обміну досвідом та всебічному розгляду заданої теми. У його межах учнівська молодь може запропонувати цікаву ідею. Троє переможців отримають фінансування на її реалізацію.

Нагадаємо, організаторами проекту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Український Католицький Університет, ЛОО "Спілка української молоді в Україні" та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання створили мобільний додаток "Моє ЗНО"

Український центр оцінювання якості освіти спільно з компанією Infopulse та BIONIC University створив та запустив мобільний додаток "Моє ЗНО". Відтепер учасники зовнішнього незалежного оцінювання можуть отримувати інформацію про проведення ЗНО на власний мобільний пристрій.

Про це інформує департамент освіти і науки Львівської ОДА.

Серед основних функцій додатку - інформування про місце та час проведення тестувань з обраних предметів, нагадування про наближення тестування, повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО, повідомлення про наявність і відображення результатів тестування тощо.

Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифіката учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням.

 

200 малозабезпечених сімей Львівщини отримали великодні кошики

Як повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів, 200 малозабезпечених сімей із різних районів Львівської області отримали до Великодніх свят допомогу від працівників споживчої кооперації.

Родини, які перебувають у скрутних обставини рекомендували місцеві відділи соціального захисту.

Як зазначили представники споживчої кооперації різних районів  –передвеликодній час – особливий час благодійності та турботи про ближнього, відтак цього року вони вирішили потурбуватися про потребуючі сім’ї, й до кошиків, які їм роздали поклали традиційні Великодні продукти.

 

Аграріям Львівщини розповіли про державну підтримку АПК

12 квітня 2017 року у Львові відбувся практичний семінар з питань державної підтримки АПК та її реформування. Особливістю заходу стала участь фахівців з Міністерства аграрної політики та продовольства України та міжнародних експертів.

Аграріям розповіли про державні програми підтримки агропромислового комплексу на 2017 рік та механізмами їх фінансування. Слід зауважити, що загальна сума державної підтримки АПК в Україні на 2017 рік передбачена в сумі 5,5 млрд. грн.

На семінарі розповіли про програми підтримки, серед яких надання кредитів фермерським господарствам, підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом відшкодування відсотків за кредитами, часткова компенсація витрат на придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки, а також державна підтримка галузі тваринництва.

Семінар провели за підтримки проекту ЄС «Підтримка  впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Аграрії Львівщини висловили пропозиції фахівцям, які беруть участь у формуванні нормативно-правової бази.

 

Львівщина приймає відкритий чемпіонат України зі спідвею

У вівторок, 18 квітня, на червоноградському мототреку «Гірник» стартує І етап відкритого Чемпіонату України зі спідвею. Про це інформує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Окрім найкращих гонщиків України, серед яких 16 спортсменів з основного складу збірної України з міст Червонограда та Рівного, змагатимуться кращі спідвеїсти з Польщі та Аргентини.

Урочиста церемонія відкриття змагань відбудеться о 18:00 год. Старт о 18:15 год. Змагання складатимуться з 20 заїздів.

Варто зазначити, що ці змагання є відбірковими до складу збірної команди України зі спідвею.

 

На Львівщині під час Великодніх свят посилять заходи безпеки

На Львівщині на період Великодніх свят посилять заходи безпеки, аби недопустити провокації та сутички між громадянами.

Про це повідомили у середу, 12 квітня, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

Зокрема, керівники правоохоронних структур та очільники районів спільно пропрацюють заходи безпеки під час Великодніх свят. Особливу увагу приділятимуть локаціям на території регіону, на яких відбуватимуться масові заходи, аби попередити конфліктні ситуації.

Також при управлінні СБУ у Львівській області створили штаб, який забезпечує цілодобове чергування, задіяли сили антитерористичного центру. Цілодобово чергують і оперативно-слідчі групи.

Також, як зазначив Олег Синютка, на час свят правоохоронні органи переведуть у режим цілодобового чергування.

 

Рейтинг районів Львівщини: Кам’янка-Бузький – лідер

У рейтингу районів Львівщини лідирують Камянка-Бузький, Пустомитівський та Яворівський райони. Найрейтинговішими містами стали Моршин та Львів.

Такі показники у рейтингу соціально-економічного розвитку районів та міст обласного значення Львівщини оприлюднили у середу, 12 квітня, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

У формуванні рейтингу врахували показники статистичної та податкової звітності. Це, зокрема, такі як бюджет, промисловість, інвестиції та рівень зайнятості населення.

Серед основних критеріїв роботи райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформували рейтинг, - також охоплення дітей дошкільною освітою, заходи у народних домах, робота ЦНАПів, звернення на лінію 112, вивіз сміття тощо.

 

У області перевірили як міста та села готуються до Великодніх свят

Фахівці департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства здійснили об’їзд територій усіх районів області та перевірили їх підготовку до Великодніх свят. Зокрема, проінспектували стан зупинок громадського транспорту, об’єктів громадського простору, прибирання узбіч, ситуацію зі стихійними сміттєзвалищами, стан дорожнього покриття тощо.

Про це повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук у середу, 12 квітня, під час наради з головами РДА та очільниками міст обласного значення.

За словами Назарія Романчука, у населених пунктах області упорядкували парки, сквери, придорожні кювети, розчистили береги водойм, ліквідували сміттєзвалища, а також висадили нові дерева та кущі. Дорожні служби привели до ладу придорожні смуги.

"Стан благоустрою усіх населених пунктів до Великодніх свят значно покращився – зменшилась кількість стихійних сміттєзвалищ, прибрані кладовища, сквери та парки", - зазначив Назарій Романчук.

Так, відповідно до обстеження найменше зауважень - до Стрийського, Жидачівського, Кам`янка-Бузького, Мостиського, Турківського та Пустомитівського районів.

 

Двоє гравців львівської «Енергії» у складі збірної України з футзалу здобули путівки на Євро-2018

Національна збірна команда України з футзалу перемогла збірну команду Хорватії у вирішальному поєдинку відбору на Євро-2018 з рахунком 1 : 2.

Таким чином збірна України здобула три перемоги у своїй відбірковій групі, очолила турнірну таблицю і здобула пряму путівку на Євро-2018.

Львівську “Енергію” у збірній України представляють два гравці, брати Микола та Михайло Грицини, а також головний тренер клубу Валерій Легчанов.

 

351 мільйон гривень акцизного податку сплатили з початку року підприємства Західного регіону

За три місяці 2017 року суб’єкти господарювання - виробники підакцизної продукції, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, спрямували до державного бюджету майже 351 млн. грн. акцизного податку, що на 10 млн. гривень більше ніж було заплановано.  Зокрема, у березні 2017 року до бюджету мобілізовано понад 84 мільйони гривень акцизного податку.

Чотири виробники лікеро-горілчаної продукції та пива сплатили 280,8  млн. гривень акцизного податку, що складає 80 % від загальної суми сплаченого податку.

Серед підприємств, які за наслідками першого кварталу 2017 року сплатили найбільші суми акцизного податку: "НВП "Гетьман" – 165,1 млн.грн., ПрАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод" - 49,1 млн. грн., ТОВ ТВК "Перша приватна броварня "Для людей - як для себе!"  - 33,6 млн.грн.

 

Борчині Львівщини – серед найкращих у світовому рейтингу вільної боротьби

Одразу декілька вихованок львівської школи боротьби потрапили в ТОР-10 оновленого рейтингу Всесвітньої федерації боротьби (UWW).

Зокрема, досвідчена й титулована Юлія ТКАЧ опинилася на третьому місці рейтингу у ваговій категорії 63 кг. (тренери: О.Ткач, Ю.Копитко); Тетяна КІТ - на сьомому місці в категорії 55 кг. (тренер О.Скобельський), а ще одна львівянка Оксана ГЕРГЕЛЬ (60 кг) - на дев'ятому місці (тренери: Ю. Копитко, А. Пістун).

З повним рейтингом можна ознайомитись за посиланням.

 

Львівський клуб «Булава» – бронзовий призер чемпіонату України з волейболу

Львівський волейбольний клуб «Булава» став бронзовим призером чемпіонату України з волейболу серед команд вищої ліги.

Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА, національний фінал чемпіонату відбувся днями у Вінниці.

Статистика матчу:

«Булава» - «Заваір» - 3:2.

Кращі гравці: Ігнатеня (Булава) – Резнік (Заваір).

 

Стартує конкурс дитячого малюнку «Природа не має кордонів!»

З нагоди Днів Європи в Україні, департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно із природоохоронними установами області другий рік поспіль оголошує конкурс дитячого малюнку «Природа не має кордонів».

 Малюнок має бути присвячений природі Європейського континенту, яка об’єднує населення незалежно від кордонів між країнами. До участі у конкурсі запрошують  дітей всіх вікових категорій з усіх куточків України. Автори найкращих робіт отримають подарунки від департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, а їх роботи розмістять на виставці, яка відбуватиметься у приміщенні облдержадміністрації.

Надіслати роботи слід до 10 травня у відсканованому вигляді на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net або звичайною поштою за адресою: Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, 79026, м.Львів, вул. Стрийська 98 із позначкою «Конкурс дитячого малюнку».

До конкурсної роботи необхідно додати інформацію про ім’я та вік дитини, місце проживання та назву малюнку (за бажанням). Детальніша інформація за телефоном: (032)2387399.

 

11.04.2017

 

У Великих Мостах розпочали ремонт дороги

Сьогодні, 11 квітня, на автотрасі регіонального значення Р15 Жовква-Червоноград-Ковель розпочали ремонт асфальтного покриття у Великих Мостах.

Як інформують у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, дорогу прокладуть за кошти від перевиконання митних платежів.

Підрядні роботи виконує фірма ТОВ «Автомагістраль-Південь». Запланували прокласти 2 шари асфальту: нижній – 10 сантиметрів та верхній – 5 см

 

 

01.04.2017

 

Львівщину туристичну презентують на міжнародному «Free Time Festiwal 2017»

Цими вихідними, 1 та 2 квітня, Львівщина презентує свій туристичний потенціал на виставці «Free Time Festiwal 2017» у польському місті Гданськ.

"Розуміємо, що саме популяризація та промоція туристичної Львівщини на сьогодні є одним із пріоритетних завдань, бо це те, що приводить в регіон нові потужні туристичні потоки. У Гданськ їдемо з новими новими туристичними картами із коротким описом об'єктів, туристичним гідом «Мандрівка транскордонням», та пропозиціями курортів та бізнесу. Львівщина чудовий напрямок для повноцінного, якісного відпочинку для всієї сім’ї. Відтак область готова дарувати незабутні моменти, враження та спогади своїм гостям усі чотири сезони на рік", - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака. За її словами, формат події передбачає участь в діловій програмі та саму презентацію Львівщини для гостей і ЗМІ, а також обмін інформацією і пропозиціями від бізнесу.

До слова, щорічно «Free Time Festiwal» збирає більш як 22 000 відвідувачів. Це масштабна подія у форматі дводенного, вихідного фестивалю, головною темою якого є презентація та просування різноманітних ідей і пропозицій дозвілля, від традиційних прогулянок до комплексних туристичних, культурних чи відпочинкових путівників.

Участь Львівщини у виставці відбувається за підтримки Консульства України в Гданську та завдяки активній співпраці із туристичним бізнесом. Варто зазначити, що Львівщина єдиний представник України на виставці.

 

На Верецькому перевалі віддали шану січовикам Карпатської України

У неділю, 3 квітня, на Верецькому перевалі відбулися заходи, приурочені до 78-річчя проголошення незалежності Карпатської України та розстрілу карпатських січовиків, які її захищали. На перевалі відбулось урочисте віче, до меморіалу поклали квіти та запалили лампадки у пам'ять про загиблих патріотів.

«Сьогодні на цьому місці ми маємо усвідомити, що нам нема чого посипати голову попелом за нашу новітню історію, нема чого хилити голову перед нашими ворогами. Бо маємо кому, ким і чим боронити рідну землю. І тут, саме на цій землі ми маємо сказати, що кожен з нас зробить все щоби ми були єдині. Кожен з нас зробить все, аби ні клаптика української землі не було віддано ворогу. А те, що сьогодні окуповане – повинно повернутися в лоно матері-України. Бо саме за це загинули тут січові стрільці. І саме за це стоять зараз наші воїни на Сході» – зазначив у своєму виступі голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Також уже цього року, до Дня героїв, 14 жовтня, на цьому місці має постати монумент загиблим січовикам, зараз на перевалі тривають підготовчі роботи. Нагадаємо, минулого року на межі Закарпатської та Львівської областей перепоховали останки п’яти вояків Карпатської України.

 

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація