Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

22.11.2017

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - головного спеціаліста відділу співпраці з донорами та методичного забезпечення проектів міжнародної технічної допомоги (на умовах строкового трудового договору на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

Вимоги до кандидатів:

наявність вищої освіти не нижче ступеня молодший бакалавр, бакалавр;

вільне володіння державною мовою;

професійні знання;

якісне виконання поставлених завдань;

командна робота та взаємодія;

відповідальність;

системність і самостійність в роботі;

вміння працювати в стресових ситуаціях.

Документи, необхідні для участі в конкурсі:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява або з використанням комп’ютерної техніки (із проставленням власноручного підпису) про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі.

3.  Письмова заява, в якій повідомляє, що до нього (неї) не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», і надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього (неї), відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4.  Копія (копії) документа (документів) про освіту.

5. Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка (затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 №156;

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (роздрукована декларація кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Документи подаються за адресою: м. Львів вул. В.Винниченка, 18, каб.111, тел.: 261-30-78

Термін подання документів: 15 днів з дня оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби, а саме до 06.12.2017 р.

Перший етап конкурсу (тестування на знання законодавства) відбудеться 08.12.2017 р. о 11.00 год. за адресою м. Львів, вул. В.Винниченка,18 каб.112

 

Львівщина виконала осінній призовний план

Осінній призов в Україні завершився. Відтак, 635 юнаків, яких покликали до війська на Львівщині, днями вирушать у підрозділи Збройних Сил, Нацгвардії та Державної служби транспорту.

Про це сьогодні, 22 листопада, під час брифінгу повідомив головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко.

«Львівщина – одна з найкращих областей по Україні за показниками призову. Окрім того, нашій області дали додаткове завдання прикликати до строкової служби іще 110 осіб. Укомплектування військових частин додатковою кількістю призовників триватиме до 27 листопада», - зазначив підполковник Олександр Тіщенко.

Попри те, не припиняється робота із пошуку ухильників. У комісаріаті відзначають, що на Львівщині кількість призовників, що ухиляються від військової служби, становить понад 15 тисяч осіб. Матеріали справ усіх осіб, що ухилились від призову, передадуть в правоохоронні органи для притягнення ухильників до кримінальної відповідальності.

 

Від великих платників податків Заходу України – 662 мільйони гривень податку на прибуток

Упродовж десяти місяців 2017 року Львівське управління Офісу  ВПП ДФС забезпечено надходження 662 млн гривень податку на прибуток підприємств. З них до державного бюджету спрямували 604 млн гривень, а до бюджету області – 58  млн гривень.

Зокрема, у жовтні цього року великі підприємства, які перебувають на обліку в інспекції, сплатили  88 млн гривень податку на прибуток.

Крім цього, державні унітарні підприємства з початку року спрямували до Державного бюджету України  частину чистого прибутку (дивідендів) у розмірі 100 мільйонів гривень. 

 

Експорт на Львівщині зріс на понад 25 %

За 10-ть місяців поточного року експорт на Львіщині зріс на 25,5 %. Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Окрім цього, приріст промислового виробництва зріс на 4,1 %, сільського господарства – 4,8 %, роздрібного товарообороту – 12,4 %.

«Ми повинні створити достатньо ліберальне середовище для розвитку підприємницької та інвестиційної діяльності. Середовище, в якому є мораторій на перевірки, мінімізовані обмеження, де допомагають, сприяють, але аж ніяк не перешкоджають. І сьогодні це реалізується на Львівщині», - зазначив Роман Филипів.  

 

Львівщина співпрацюватиме із Асоціацією «Гідроенергетика України» в напрямі розвитку альтернативних джерел енергії

Сьогодні, 22 листопада, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із президентом Громадської спілки «Асоціація «Гідроенергетика України» Семеном Поташником.

Очільник області подякував гостю за візит та ознайомив його із розвитком відновлювальної енергетики на Львівщині. Зокрема, наголосив на темпах відкриття нових підприємств альтернативної енергетики та потенціалі області у напрямі створення нових станцій.

«Ми налагодили роботу таким чином, щоб не лише розвивати регіон у різних сферах, а й доносити до людей правдиву інформацію щодо наших дій. Ця робота дає хороший фідбек, адже таким чином нам вдається не лише нарощувати нові виробничі потужності й збільшення кількості робочих місць, а також залучати підприємців до різних соціальних проектів», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Президент Громадської спілки «Асоціація «Гідроенергетика України» Семен Поташник, у  відповідь, запевнив Олега Синютку, що в особі «Асоціації» Львівщина знайде надійного партнера та помічника.

«Львівщина – найкращий регіон для того, аби розвивати галузь альтернативної енергетики. Разом ми маємо попрацювати над тим, аби Львівська область стала прикладом не лише для інших областей України, а й для всіх пострадянських країн», - наголосив президент Громадської спілки «Асоціація «Гідроенергетика України» Семен Поташник.

Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю, в межах якої відбуватиметься розвиток малої гідроенергетики у Львівській області.

Довідково:

На Львівщині діє дві мінігідроелектростанції: Явірська МГЕС – потужність 450 кВт та Новошицька МГЕС – потужність 165 кВт. В активній фазі реалізації перебувають іще 2 мінігідроелектростанції: у Сокальському районі та у Борсилаві.

 

На Львівщині вшанують пам'ять жертв Голодомору

25 листопада на Львівщині вшанують День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно відбуваються у  четверту суботу листопада.

У всіх районних центрах Львівщини на центральних площах пройдуть жалобні заходи, загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті". Пом'януть жертв Голодомору також і у Народних домах та бібліотеках області.

Загалом на Львівщині відбудеться понад 500 мистецьких акцій, якими вшанують жертв Голодомору.

Голодомор 1932-1933 років, став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 мільйонів, а за неофіційними - до 13 мільйонів мешканців країни. Крім Голодомору 1932-1933 років. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 років.

 

«Рівень патріотизму в бізнесі вимірюється рівнем сплати податків», - Роман Филипів

Приблизно 37 тисяч найманих працівників на Львівщині згідно з персоніфікованим обліком отримують заробітну плату нижче мінімальної. Ще 48 тисяч – працюють неповний робочий день. Про це під час брифінгу розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Зарплату нижче мінімальної на Львівщині виплачують 2069 суб'єктів підприємницької діяльності. Це підприємства у сферах роздрібної, гуртової торгівлі, громадського харчування та туристичному бізнесі.

Як зазначив Роман Филипів і виплата заробітної плати нижче мінімальної і праця неповний робочий день містять зловживання, а відтак наголосив на важливості дотримання підприємцями трудового законодавства.

«Якщо бізнесмен працює в Україні він повинен дотримуватися і бути в правовому полі, яке регламентується українським законодавством. Українське законодавство стверджує що мінімальна заробітна плата 3200 і менше платити не можна, що найманий працівник повинен бути оформлений офіційно з відповідними трудовими угодами, а також що податки і збори повинні надходити своєчасно і в повному обсязі. Грубий прорахунок, в який ми брали тільки тих людей, яких ми не бачимо, це тіньова економіка, трудова міграція, ми втрачаємо близько 1 мільярда в еквіваленті на рік податку на доходи фізичних осіб. Економісти по різному оцінюють рівень патріотизму в бізнесі. Але один професор дуже чітко і справедливо сказав, що рівень патріотизму в бізнесі вимірюється рівнем сплати податків. Якщо сьогодні є бажання мати хорошу інфраструктуру, рівень освіти, охорони здоров’я, соціального захисту – потрібно сплачувати податки», - зазначив Роман Филипів.

Як розповів начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області Володимир Коваль роз’яснювальна робота серед підприємців, яку проводять в області, вже дає свої результати.

«За рахунок того, що більшість бізнесу зрозуміла чіткий сигнал, що заробітну плату необхідно піднімати, тому на сьогоднішній день лише 5,5 % тих, які виплачують заробітну плату менше мінімальної. Наша основна робота була зосереджена не на проведення контролю-перевірочних заходів, а на проведенні роз’яснення серед підприємців. На виконання розпорядження голови Львівської ОДА при кожній районній адміністрації створені робочі групи, де ми спілкуємось з бізнесом і ведемо роз’яснення про те, якою є відповідальність за невиплату заробітної плати в повному обсязі», - зазначив Володимир Коваль.

Нагадаємо, що штраф за не допуск працівників контролюючих органів до перевірки становить 320 тис грн, за використанні праці найманого працівника бех складання відповідних трудових угод – 96 тис грн., виплату заробітної плати нижче мінімальної – 32 тис грн.

 

Бущину відвідав перший заступник Міністра молоді та спорту України

Cьогодні, 22 листопада, із робочим візитом Бущину відвідав перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул.

Перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул спільно з начальником управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Юрієм Майбородою ознайомився із спортивною інфраструктурою Буська, оглянув комплекс спортивних майданчиків, колишній стрілецький тир та стадіон Буської дитячо-юнацької спортивної школи.

Ігор Гоцул також взяв участь в урочистому відкритті двох майданчиків за обласною програмою «Спортивний майданчик», зокрема майданчика зі штучним покриттям розміром 42 х 22 метри та майданчика з тренажерним обладнанням на території спортивного комплексу Буської ДЮСШ.

Зазначимо, перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул перебуватиме на Львівщині впродовж двох днів, сьогодні він відвідає матч 1/32 фіналу Кубку Європейської конфедерації волейболу між командами «Барком-Кажани» Львів (Україна) та «Маккабі» Тель-Авів (Ізраїль)  у Львівському палаці спорту «Галичина».

 

Понад 350 тисяч гривень - сума штрафів для порушників правил благоустрою області

Станом на 22 листопада, порушників правил благоустрою оштрафували на 355,4 тис грн. У 2016 році сума штрафів становила – 165,6 тис грн, що на 47% більше порівняно з попереднім роком.

Нагадаємо, що у 2016 році департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА започаткував щотижневий контроль за дотриманням правил благоустрою. 

Як зазначили у департаменті, штрафи є джерелом наповнення місцевих бюджетів та є дієвим стимулом для дотримання правил благоустрою населених пунктів.

Відтак, з метою підвищення поінформованості керівників органів місцевого самоврядування у сфері благоустрою, зокрема, дотримання законодавства України у сфері благоустрою та інструментів контролю за дотриманнями правил благоустрою населених пунктів 20 червня 2017 року департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації організував виїзні семінари у районах Львівської області.

Під час них надали роз’яснення щодо необхідності дотримання юридичними та фізичними особами правил благоустрою населених пунктів, а також наголосили на відповідальності, яка настає за їх порушення.

Крім цього, опрацьовується інформація щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою населених пунктів.

Варто зазначити, що порушення державних стандартів, норм і правил у галузі благоустрою населених пунктів згідно із Законом України «Про адміністративні правопорушення» карається накладенням штрафу.

За порушення правил благоустрою мешканця можуть притягнути до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 1360 грн.

 

Департамент культури започатковує віртуальні тури музеями області

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації ініціював та розпочав реалізацію культурного проекту «Візуальні тури музеями області. Відвідай. Це цікаво».

Віртуальний тур має унікальний дизайн і включає в себе ряд сферичних панорам з можливістю переходів з одного виставкового залу в інший, з поверху на поверх, огляду загальної панорами.

«У межах проекту створено інтерактивну карту, на якій можна переглянути цікаві місця Львівщини, вирушити у віртуальну подорож чи спланувати цікавий, пізнавальний культурно-туристичний маршрут. Завдяки цьому проекту глядач буквально переміщається в задане панорамою місце. Віртуальні тури – ідеальне рішення для візуалізації», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Карта постійно наповнюється новими об’єктами культури, історії, архітектури Львівщини.  До кінця 2018 року планується включити до зазначеного проекту всі цікаві місця Львівщини. 

 

У Червонограді завершився чемпіонат центральної ради ФСТ «Україна» з футзалу

Нещодавно на базі спортивної інфраструктури оздоровчо-лікувального комплексу "Ровесник" ДП "Львіввугілля" за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Асоціаціїфутзалу України та Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства "Україна" відбувся чемпіонат ФСТ "Україна" з футзалу серед команд виробничих колективів промислової сфери, транспорту та соціально-побутової сфери. За призи турніру змагалося десять команд з різних регіонів України, з поміж яких чотири команди представляли Львівщину.

У результаті напруженої гри перше місце посіла команда СК "Мостиська", яка перемогла спортсменів з Червоноградської шахти "Відродження" з рахунком 2-1. Третіми стали представники Тернопільської обласної організації ФСТ "Україна", які здолали у матчі за «бронзу» колектив ДТЕК "Бурштинська ТЕС" – 3-1.

Усі переможці цьогорічного чемпіонату отримали кубки, медалі та почесні грамоти ЦР ФСТ "Україна", а переможець турніру – цінний подарунок.

 

На виплату державної соціальної допомоги дітям – понад 28 млн гривень

20 листопада область отримала черговий транш з державного бюджету на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу в сумі 28,4 млн грн, який повністю передано місцевим бюджетам для спрямування за призначенням.

Зазначені кошти забезпечать у повному обсязі виплату допомог одержувачам у листопаді поточного року.

Загалом з початку року на виплату державних допомог скеровано 3 млрд 439,4 млн грн, що на 292,1 млн грн або 9,3% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

 

На Львівщині завершився юніорський чемпіонат України зі спортивної акробатики

Нещодавно у спеціалізованому гімнастичному залі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського успішно завершився особистий чемпіонат України зі спортивної акробатики серед юніорів (ІV ранг).

Організатори змагань – Міністерство молоді та спорту України, управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації,  Львівська обласні федерація гімнастики, Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського. Головний суддя змагань - суддя національної категорії Аліна Сениця (м. Львів).

Загалом у змаганнях взяли участь 148 спортсменів з акробатичних осередків Києва, Миколаєва, Вінниці, Одеси, Березівки, Умані, Дніпра, Кривого Рогу, Покрову, Кам’янського, Білгород-Дністровського, Краматорська, Харкова, Сум, Луцька, а також збірна Львівщини (18 осіб), представлена спортивними школами Дрогобича, Борислава та Львова.

Під час церемонії урочистого відкриття чемпіонат України організатори квітами та оплесками привітали тих спортсменів та тренерів, котрі нещодавно представляли честь України в чемпіонаті Європи- 2017 зі спортивної акробатики серед юніорів  (U-19) та вікових груп у м. Ряшів (Польща). Тренери спортсменів Львівщини, які підготували чемпіонів та бронзових призерів чемпіонату Європи - 2017 були відзначені грамотами управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Найкращі результати показали:

У віковій групі 13-19 років:

Серед жіночих пар – Табачинська Олександра – Пилип’як Юлія (Дрогобицька ДЮСШ ім. І.Боберського, тренери: Жгута Ж., Жгута О., Дмитрієв С.).

Серед  чоловічих пар –– Нікітін Микита – Лукахін Микита (м. Одеса).

Серед змішаних пар – Похотнюк Дарина – Мадей Олександр (м. Вінниця).

Серед жіночих груп – Вихованець Олена – Хижняк Ірина – Капланська Інна (м. Вінниця).

Серед чоловічих груп – Островський Микита – Митрик Віктор – Смольський Андрій – Савка Юрій (м. Львів, ДЮСШ № 5, тренери: Кукурудз К., Бенько Г., Бойко А., Бірюшова І.).

У віковій групі 12-18 років:

Серед жіночих пар – Кобезь Валерія – Козловська Вікторія (м. Кривий Ріг).

Серед чоловічих пар – Буханевич Ігор – Воронов Володимир (м. Київ).

Серед змішаних пар – Стецюк Анастасія – Голяк Володимир (м. Вінниця).

Серед жіночих груп – Помяновська Дарина – Мальчук Олександра – Куніцка Вікторія (м. Луцьк).

Серед чоловічих груп – Ляхов Богдан – Набивач Ярослав – Набивач Ілля – Калашник Владислав (м .Кривий Ріг).

За програмою КМС:

Серед жіночих пар – Цюрупа Маргарита – Россолова Юліана (м. Одеса).

Серед  чоловічих пар – Липчак Філіп – Кучеров Павло (м. Київ).

Серед змішаних пар – Сіземова Анна – Скородзієвський Данило (м. Київ).

Серед жіночих груп – Шин Ірина – Скорик Катерина – Ходос Єлизавета (м. Білгород-Дністровський).

Серед чоловічих груп – Строган Максим – Орищак Тарас – Стеців Ростислав – Стеців Назар-Максим (Дрогобицька ДЮСШ ім. І. Боберського, тренери: Жгута Ж., Жгута О.).

А також представники Львівської області у віковій групі 12-18 років: серед  чоловічих пар – Пишкович Богдан – Сокол Дмитро (Бориславська ДЮСШ, тренери: Чопик Г. Асланіді С.) посіли 3 місце; серед змішаних пар – Агурцова Анна – Лаврик Назар  (Бориславська ДЮСШ, тренери: Чопик Г. Асланіді С.) – 6 місце.

У віковій групі 13-19 років: серед жіночих пар – Чеботарьова Анастасія – Кіцера Ліліана (м.Львів, ДЮСШ № 5, тренери: Голотко Б., Рєпіна Т., Бойко А.) посіли 4 місце: серед чоловічих пар – Дребот Олег – Дребот Віталій (ДЮСШ №5, тренери: Голотко Б., Рєпіна Т.) – 4 місце.

 

Мінекономрозвитку запускає портал із можливостями для малого і середнього бізнесу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запускає  портал з підтримки малого і середнього бізнесу. Він забезпечує доступ до програми COSME для українців. Ця програма дає можливості для виходу на нові ринки, залучення інвестицій, та можливість навчатися та стажуватися у ЄС.

COSME – це:

- вихід на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств - Europe Entreprise Network);

- легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your Europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform);

- бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців);

- участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.

Також потрібно відзначити EEN: Entreprise Europe Network. Це хороший інструмент для пошуку клієнтів за кордоном, пошуку інвесторів, партнерів та інноваційних технологій для розширення власного виробництва.

Більш детально із програмою та умовами участі в ній Ви маєте нагоду дізнатись за посиланням на портал cosme.me.gov.ua та в брошурі http://bit.ly/2jI13Z7

 

У Новояворівську відбудеться чергова гра чемпіонату України з хокею

Сьогодні, 22 листопада, на єдиній льодовій арені Львівщини у м. Новояворівську відбудеться черговий календарний матч чемпіонату України з хокею на льоду сезону 2017-2018 рр.

Місцевий хокейний клуб «Галицькі Леви» проведе матч з хокейним клубом «Вовки» з м. Бровари Київської області.

Початок гри о 19:00 год.

 

 

21.11.2017

 

На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 21 листопада, на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченкові на великому екрані демонстрували найкращі світлини та відеоролики про Героїв Небесної Сотні та події часів Революції Гідності. 

Сьогодні згадали двадцяти двох патріотів, які віддали життя на Майдані.

Іван Бльок народився і виріс у місті Городку Львівської області. Успішний підприємець, коханий чоловік, батько трьох дітей… Завжди переймався долею України, був активним учасником Помаранчевої революції, їздив спостерігачем під час виборів у Луганськ, знаходився у самісінькому вирі  Революції Гідності…. Він жив переконаннями: «Хто, як не я?» За що і віддав найдорожче – життя... Загинув на вулиці Інституцькій 20 лютого 

П’ятого лютого народився, а 18 лютого Володимир Бойків загинув. Його тіло відшукали лише на четвертий день. Львів’янин майже повторив шлях свого батька, який у складі Дивізії «Галичина» захищав Україну. 
Втім, залишився живим, і відійшов у вічність на кілька літ пізніше власного сина. Теж патріота, теж будівельника. Стопами обох – дідуся та батька пішов і один з трьох нащадків будівельної династії – Бойківих. Львівська громада усіх удостоїла званням − «Шляхетна львівська родина». 

Ольга Бура − 27-ми річна дівчина з Буська… на Майдані була три місяці. Туди поїхала вслід за чоловіком…. Ольга неймовірно щира, відкрита, працьовита… стояла на варті, допомагала на складі, варила на майданівській кухні. Вона була єдиною жінкою, яка під свист куль носила бруківку на барикади. Саме у один з таких моментів її наздогнала куля снайпера…

Нащадок українських переселенців із Польщі Богдан Вайда. Разом з матір’ю та сестрою проживав у селі Лютня Дрогобицького району. Працював на меблевій фабриці. Ревно боровся за незалежність України, був патріотом своєї землі. У 90-му брав участі у Живому ланцюзі Соборності, у 2007-му був спостерігачем виборчого процесу на Луганщині, а під час подій ЄвроМайдану був у лавах Самооборони. Повідомляючи телефоном сестрі, що в Києві справжня війна, отримав кулю снайпера. Раптова смерть перервала бесіду найрідніших людей.

Розбудовував Львів, Дніпропетровськ, Стебник… а загинув у Києві. Роман Варениця із Старого Яру Яворівського району помчав на Майдан відстоювати справедливість. Колишній вчитель… Мав золоті руки…. Любив малювати… Освоїв всі тонкощі будівельного майстерності. 
20 лютого 2014 року серце Романа Варениці перестало відбивати життєвий такт.

Юрій Вербицький − науковець сейсмограф, відомий у Львові альпініст, інженер відділу Інституту геофізики, мав вчену ступінь кандидата наук. –Юрій не боявся підкоряти гірські вершини, не побоявся і виборювати справедливість на Майдані. Його ніколи не лякали складні маршрути. Зі слідами численних тортур його тіло знайшли у лісі Бориспільського району неподалік Києва. Навічно закарбувалося у нашій памʼяті його життєве кредо зі слів Великого Кобзаря «Борітеся – поборете»

"Ми молимося за тебе", "Гордимося тобою", "Скажи, що живий"… Такого змісту Андрію Дигдаловичу писали есемески дві доньки та кохана дружина. Сокільницький Герой на Майдані пробув три місяці. Він казав: «Робота не втече. Тут - важливіше»! Активний, позитивний, гравець місцевої футбольної команди був на Майдані у Афганській сотні. Після важкої ночі на барикадах якось сів під штабну палатку, зробив собі кави. Побратими просили, аби нікуди не йшов, бо Андрія мали нагороджувати. Він засміявся, і сказав, − я ще не заслужив". Встав і пішов…. Через 20-ть хвилин його вже не стало. Дев’ятини за Героєм з Пустомитівщини припали на 22 річницю шлюбу.

Новітнім мучеником. За Україну. Називають Юрія Дяковського стрияни. Тіло вихованця тамтешньої гімназії імені Митрополита Андрея Шептицького було знайдено в річці Торець неподалік Слав’янська. На Донеччину з хлопцями, з власної ініціативи вирушив відразу з Майдану, щоб зібрати інформацію про сепаратистів… блок-пости на дорогах... Потрапив до ворогів у полон… Загинув Герой Небесної Сотні.

Щоразу повертаючись до батьківської хати Анатолій Жаловага запевняв неньку й батька, що прийде той час, коли все зміниться в Україні… Був Анатолій професійним гандболістом… Обрав за професію справу, яку любив, розвивав і досягнув звання майстра спорту…. Але не міг бути осторонь в такий важливий для України час… Розумів – його місце на Майдані…  І Дублянського спортсмена наздогнала куля снайпера. Став Героєм Майдану.

Володимир Жеребний з селища Рудки Самбірського району. Любив математику, фізику, а особливо − історію. Багато читав, і все намагався переосмислити. Захоплювався поезією і гарно декламував. В пам’яті однокласників назавжди залишиться його образ у виставі про Тараса Шевченка. Працював Володимир у коледжі, тому брав відпустку та стояв на Майдані. Коли востаннє їхав до столиці, хлопці спитали, «навіщо, там ж затишшя». На що Володимир відповів, − «Я був там від початку. Стоятиму до перемоги» 

Богдан Ільків – один із тих, хто стояв біля витоків національного відродження країни наприкінці 80-их. Машиніст тепловоза був членом Гельсінської Спілки, Української Республіканської партії , «Народного Руху України», Шевченківського товариства української мови у місті Щирець Пустомитівського краю, бо для Богдана Бог і Україна були понад усе. Активний і у спорті, і у музиці, і в саморозвитку… мав власну думку…. і вмів її відстояти…. Загинув  22 лютого 2014 року.

Онук священика Андрій Корчак народився  родині політв’язнів та репресованих у Стрию. Звичайно, що у така родина могла виховати лише українського патріота. Найважливіше у життя Андрія − Бог і Україна. В нагрудній кишені майданівця завжди був молитовник. Його іменем названо у Стрию школу, вулицю, встановлено не одну пам’ятну дошку. Написано книгу старенькою матір’ю. Пані Дара таки наважилася описати життєписи боротьби за незалежність України декількох поколінь героїв своєї родини.

«Хто ж поїде, як не ми? Якщо всі сидітимуть вдома, що ж буде. Треба рятувати Україну»… згадує слова свого коханого чоловіка, батька 8-мирічного сина та 12-ти річної донечки дружина Героя Небесної Сотні - Миколи Паньківа. Вона підтримала чоловіка і поїхала з ним на Майдан в перші дні. Коли повернулись додому, він знову але уже сам – квапився до Києва. Був завжди там, де найбільша небезпека... Обурювався, що на передовій, лише молодь, був разом з нею. А матері  казав, − «скільки того життя. А от Україна мені важлива… бо у ній зростатимуть мої діти… і я для них здобуваю майбутнє». Рятуючи побратимів на Інститутській, куля влучила у груди Героя з Пустомитівщини. 

«Матусю, не плачте, а моліться»… Такими були останні слова Віталія Коцюби з Яворівщини. Сказані не лише рідній матері, а й адресовані усім матерям, які просили в Бога долі для своїх дітей та України. 
Захист України вважав своїм обов’язком, бо вдома росли шестирічна донечка та 10-тирічний син. На Майдані був разом з рідним братом. 
А з Інституцької його рятували вже побратими…. У день народження коханої дружини… У вітальному телефоном дзвінку ще встиг Віталій мовити «Я так тебе люблю».

Романа Сеника геройськими якостями певно обдарував сам Всевишній. Будучи восьмирічним юнаком, він врятував дівчину з крижаної води. А у 89-му – першим підняв український стяг над рідним селом Наконечне 2, що на Яворівщині. Він не лише першим пішов на Майдан, а й був завжди у найнебезпечніших місцях на передових позиціях. Рани, нанесені осколками гранати 22 січня, не змусили Романа зійти з барикад. Перенісши три операції…. Роман таки помер. 25 січня 14 року.

Богдана Сольчаник  викладач Новітньої історії України в УКУ… залишив свій внесок в її писанні…. До історії увійшов, коли виводив львівських студентів у 2004 році на Помаранчевий Майдан... Це він влітку 2013-го ініціював у Львові акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що боролися з міліцейським свавіллям. Це він знову – і востаннє – закликав студентів до мирного протесту, коли стало відомо, що асоціацію з ЄС не підпишуть.

Два тижні син шукав батька Володимира Топія …. серед живих на Майдані…. Та не знайшов… Володимир повернувся на Городенщину, до рідної Судової Вишні Героєм Небесної Сотні… Залишилася дружина та двома дітьми… у памʼяті яких батько залишиться принциповим, незламним…нескореним. Загинув у час пожежі в Будинку Профспілок.

На цій останній життєвій  світлині учасник двох Революцій − Роман Точин зі своєю донькою, яка приїхала на Майдан аби побачити тата. 
Він не міг бути осторонь подій що розгорнулися в країні… і поїхав з рідного міста Ходорова на Майдан, де у складі Першої Сотні Самооборони тримав позиції на вулиці Інститутській. Він до кінця вірив, що перемоги можна досягти у мирний спосіб…. Будівельник за фахом… працював над будівництвом міцної держави… загинув 20 лютого

«Та знайте вороги прокляті, Україна є, була і буде, в серцях і душах патріотів незламний дух її живе. І де б не були ми по світу, завжди прославимо й відродимо своє», − ці рядки написав Герой Майдану Олег Ушневич з Дрогобича. Ніколи не сидів на місці… пробував чимало професій, любив пізнавати нове... Зостався Героєм та гідним прикладом для усіх земляків.

Одним пострілом снайпер обірвав життя Йосипа Шілінга, але не переконання, за які стояв виходець з Дрогобиччини... Він був членом  Української Гельсінської Спілки і Республіканської партії. Жодні державотворчі процеси на теренах рідного краю не відбувалися без його участі, боровся за легалізацію УГКЦ. Відстоював правильні життєві цінності…. Щиро вірив у достойне європейське майбутнє рідної України.

Чернявський Дмитро  − український патріот з Донеччини, студент Львівського національного університету імені Івана Франка..   Був добровольцем у самообороні, яка охороняла учасників мітингу за єдність України в Донецьку. Загинув від ножового поранення проросійськими бойовиками під час мітингу за єдність України у Донецьку….. Після похорону батьки Героя України переїхали до Львова і прийняли у свою сімʼю нову дитину…

Костенко Ігор - «Наснились  мені  дві  дірочки  на білосніжній стіні в нашій хаті. Я дивлюсь на них уві сні та й сама до себе промовляю, що це нестрашно, залатаємо...»  —  таким був сон  матері героя Небесної сотні Ігоря Костенка за два тижні до смерті сина. Ігоря Костенка. Студента географічного факультету Львівського університету імені Івана Франка. Працював спортивним журналістом. Футбол Ігор любив так само сильно, як і Україну. Активно дописував до Вікіпедії. 20 лютого пострілом у серце з вогнепальної зброї вихідця Тернопілля вбив снайпер. 

 

Річниця Революції Гідності: у небо підняли ліхтарики як символ Небесної Сотні

Сьогодні, 21 листопада, опісля громадського віче та екуменічної молитви, на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченкові розпочалось мистецьке дійство, присвячене пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Під час мистецької акції у небо підняли білі ліхтарики з ангелами, як символами кожного, хто віддав своє життя під час Революції Гідності.

Окрім того, упродовж урочистостей на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові на величезному екрані демонстрували найкращі світлини та відеоролики про Героїв Небесної Сотні та події часів Революції Гідності. 

 

Молитва та громадське віче: Львівщина відзначає річницю Революції Гідності

Сьогодні, 21 листопада, сотні людей зібрались біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де 4 роки тому повстав Львівський Євромайдан, аби відзначити День Гідності та Свободи та вшанувати 4-ту річницю Революції Гідності.

Участь у заходах взяв голова  Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, активна громадськість, учасники Революції Гідності, студенти та волонтери.

«Минає вже четверта річниця, а здається ніби вчора він телефонував і кричав у трубку: «Вставай, не спи, слухай як ми співаємо гімн України, як ми кричимо Слава Україні! Героям слава!» Саме це гасло збирало на Майдані мільйони людей, саме тоді весь світ довідався про велику державу Україну, про її народ. Люди, які стояли на Майдані, мріяли бачити Україну незалежною державою, мріяли про гідне життя. Ми віримо, що українська армія обов’язково переможе і Україна буде такою, якою мріяли її бачити Герої Небесної Сотні, Герої АТО», - зазначила Леся Сеник, родичка Героя Небесної Сотні Романа Сеника. 

Учасники заходу разом із представниками духовенства провели екуменічну молитву за Україну та її Героїв, а також громадське віче.

 

У Винниках триває розчистка ставків та водойм

На виконання природоохоронного заходу «Покращення технічного і санітарного стану водойми (ставка) по вул. Львівській у м.Винники» з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році виділили кошти в сумі 237,0 тисяч гривень.

Відтак, здійснили розчистку ставка та провели благоустрій водойми загальною площею 0,32 га.

Захід провели з метою покращення технічного і санітарного стану ставка, запобігання його забрудненню в майбутньому, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття м. Винник.

 

У Винниках розчистили річку Маруньку

З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році виділили кошти в сумі 239,0 тис грн на виконання природоохоронного заходу щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Марунька.

Розчищення організували з метою захисту від шкідливої  дії вод у місті Винники Львівської області.

В межах заходу русло річки Марунька розчистили від намулу та берегового сміття завдовжки 2 км, що дасть змогу захистити від підтоплення земельні ділянки та індивідуальні домогосподарства населення, створити умови для безперешкодного проходження талих та ливневих вод в межах берегів річки, покращити санітарний стан водойми та її берегової лінії.

 

В області відбудеться «Спеціальна олімпіада – Львів»

«Спеціальна олімпіада – Львів» має на меті популяризувати рух спеціальних олімпіад в Україні і значно збільшити кількість спортсменів Львівщини та охопити більшу кількість видів спорту, в яких можуть брати участь юні атлети за програмою спеціальних олімпіад.

Під час заходу для учасників проведуть тренування, тестування на індивідуальну майстерність, що дасть можливість організаторам сформувати базу потенційних атлетів для подальших тренувань та участі в змаганнях національного та міжнародного рівня.

Окрім того, спортивні медики зможуть оцінити стан здоров‘я кожної дитини та проаналізувати показники.

Програма заходу передбачає:

- програму «Молодий атлет»;

- програму «Здоровий атлет»;

- перегляд мультфільмів для дітей;

- тестування.

У кінці заходу учасники отримають сертифікати про проходження тестів зі своїми оцінками.

Організатори заходу – департамент внутрішньої та інформаційної політики та департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації та громадська організація «Молодіжно-спортивне об’єднання соціально-активних молодіжних ініціатив»

Контактна особа – Андрій Породко, тел.: (096) 23 80 701. 

 

Делегація суспільно-культурного товариства “Надсяння” вшанувала воїнів УГА у Польщі

Днями делегація Львівського регіонального суспільно-культурного товариства “Надсяння” вшанувала пам’ять воїнів армій УНР та УГА, які поховані на українському військовому кладовищі міста Ланьцут Республіки Польща.

Представники Львівського регіонального суспільно-культурного товариства "Надсяння", районних осередків "Надсяння" та "Лемківщина" Самбірщини відвідали військове кладовище воїнів армії УНР та УГА.

Учасники заходу взяли участь у громадському віче, поклали квіти, заспівали стрілецьких пісень та виконали Державний Гімн України.

У межах поїздки делегація також відвідала музей міста Ланьцут, де ознайомилась із зразками стародавньої української ікони, що експонується в одному із виставкових залів музею.

Довідково:

Відомо, що упродовж 1918-1921 років у польському Ланьцуті розміщувався один із таборів для утримання військовополонених та інтернованих солдатів зі складу Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки.

Умови перебування в таборі Ланьцута були вкрай важкими. Українців розмістили в колишніх двірських стайнях, добудованих бараках, у будинку домініканського монастиря. Кілька разів було зафіксовано епідемію інфекційних хворіб, зокрема тифу, дизентерії і холери. В окремі дні помирали по декілька десятків осіб.

У грудні 1919 року померло 56 осіб, у січні 1920 року – 139 осіб, у лютому 1920 року – близько 100 осіб. Усього – понад 500 українських солдатів.

До слова, серед померлих у ті дні зареєстрували також єдину жінку – 20-річну Тамару Павліковську родом із Умані. На початках померлих захоронювали поруч, біля бараків. Згодом їх ексгумовано і перепоховано на  міському цвинтарі Ланцута.

Ще у ті роки місце поховання було облаштовано як окремий військовий цвинтар воїнів українських армій УНР та УГА. Невдовзі, у 1921 році, там повстав меморіал за проектом скульптора Олекси Харківа.

 

У День Гідності та Свободи на Личаківському кладовищі вшанували новітніх Героїв України

У вівторок, 21 листопада, з нагоди Дня Гідності і Свободи та четвертої річниці від початку Революції Гідності, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять новітніх Героїв України.

На полі почесних поховань № 67 представники влади, громадських організацій, учасники Революції Гідності та учасники АТО, родини героїчно загиблих, студентська молодь поклали квіти та віддали шану Героям Небесної Сотні та новітнім борцям за незалежність.

Представники влади та громадськості також запалили лампадки на могилах Героїв, зокрема генерал-майора Сергія Кульчицького та полковника Андрія Соколенка.

Супроводжував урочистості хор, який виконав пісню «Пливе кача по Тисині». Саме цю пісню вперше виконали на київському Майдані під час Революції Гідності.

 

Майже 184 мільйони гривень спрямував на оборону країни великий бізнес Західного регіону

За десять місяців 2017 року підприємства, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, сплатили до державного бюджету майже 184 мільйони гривень військового збору.

Ця сума на 122 мільйонів гривень перевищує показники відповідного періоду минулого року.

Зокрема, у жовтні цього року надходження військового збору склали 21 млн. грн., що на 10 мільйонів гривень більше, ніж було перераховано у жовтні  минулого року. 

 

Перевір свій статус: на Львівщині в мобільній амбулаторії тестують на ВІЛ та гепатити

Сьогодні, 21 листопада, відбулась акція у межах «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» - у подвір’ї департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА розпочала роботу мобільна лабораторія, де відбувалось тестування на ВІЛ та гепатити  за допомогою експрес-тестів.

Відтак, усі охочі мали можливість пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ. Серед них – представники департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та керівники обласних закладів охорони здоров’я. Пройшла тестування й очільниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«На превеликий жаль, в Україні немає практики обов’язкового обстеження, тому ми маємо таку ситуацію зі ВІЛ. Такою акцією ми хочемо привернути увагу наших мешканців до того, що кожна людина має бути поінформована про її статус, про своє здоров’я. Адже значна частина інфікованих довідуються про свій статус випадково. Але тут, як і в кожній хворобі, чим швидше маєш інформацію, тим швидше – лікування. Так, цією акцією ми закликаємо наших мешканців, зокрема медичних працівників, що потрібно обстежуватися, потрібно знати все про своє здоров’я, аби попередити різні негативні наслідки», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА  Ірина Микичак.

Усі послуги у мобільній амбулаторії надають безкоштовно та анонімно. Для тесту медики беруть зразок крові із пальця, займає процедура не більше 5-ти хвилин.

Прийшов на тестування й сімейний лікар Ігор Заставний. Запевняє – для медиків, що працюють безпосередньо із пацієнтами такі процедури обов’язково проходити щорічно.

«Такі профілактичні заходи для нас є обов’язкові, наприклад, я вакцинований, проходжу постійне профілактичне обстеження, і от відповідно періодично тестуюсь на ВІЛ та гепатити. Ці тести дають результат дуже швидко – один на ВІЛ, інший – на гепатити. Це дуже просто і комфортно для людини» - зазначив сімейний лікар.

Акцію організували у межах «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» Благодійний фонд «Салюс» спільно з Львівським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та Альянсу громадянського здоров’я.

Довідково:

За статистикою, майже кожен другий ВІЛ-інфікований в Україні не знає про свій статус, а більшість хворих на ВІЛ-інфекцію інфекцію дізнаються про захворювання вже на пізніх стадіях. Так відбувається здебільшого з двох причин.

По-перше, через відсутність характерних симптомів. Інша причина – тестування на ВІЛ не входить до обов’язкових медичних обстежень.

За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІД, на початок 2017 року в Україні 238 тисяч людей живуть з ВІЛ (усі вікові категорії), а під медичним наглядом у медзакладах перебувають 139 394 ВІЛ-інфіковані особи.

В 2017 році в країні щодня реєструється 48 випадків  захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

Пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції залишаються: попередження нових випадків інфікування ВІЛ, забезпечення рівного доступу  до консультування і тестування, вчасне охоплення ВІЛ-інфікованих осіб антиретровірусним лікуванням, послугами догляду та підтримки. Зокрема, розширення обсягів антиретровірусної терапії дозволяє пацієнтам з ВІЛ-позитивним статусом отримати шанс на якісне та продуктивне життя.

 

Президент: День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відзначатимуть 21 листопада

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав  Указ «Про встановлення в Україні Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України», який відзначатиметься щороку 21 листопада.

Про це Президент повідомив під час урочистої церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Глава держави зазначив, що сьогодні в Україні також відзначають день Собору Архистратига Михаїла, а цей святий є небесним покровителем українських десантників.

«Тож цілком логічно саме 21 листопада відзначати й ваше професійне свято. Звичне 2 серпня – то дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі. До чого ж тут ми? Москва – не Київ. Так само як і «Україна – не Росія», - заявив Петро Порошенко.

Він зауважив, що десантники отримали берети нового зразка із новим знаком: «Відтепер – це купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського».

Глава держави також повідомив, що як Верховний Головнокомандувач також прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. «Бо російські «ВДВ» від літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу і кримські «зелені чоловічки» – то теж вони»,- підкреслив він.

Президент постановив запровадити нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. «Вона, врешті-решт, більшою мірою відповідає цілям і функціям цього роду військ в умовах сучасних бойових дій», - зауважив Петро Порошенко.

«Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря – на заміну нав’язаному нам радянсько-російському. Нагадаю, ще 2014 року ми поклали край шизофренічній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором. Саме тоді я запровадив День захисника України – 14 жовтня», - підкреслив Верховний Головнокомандувач.

Президент від імені українського народу висловив щиру подяку усьому особовому складу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

«Вітаю вас з вашим професійним святом, яке ви вперше відзначаєте 21 листопада. Ви – рішучі й сміливі, патріотичні й згуртовані. Ви – відчайдушні, сильні волею та незламні духом. Ви – підготовлені до виконання найскладніших завдань в умовах неймовірних фізичних і психологічних навантажень. Ви – завжди там, де найважче, де потрібна відвага та стійкість, швидкість і рішучий натиск. Словом, ви – завжди перші», - звернувся до десантників Глава держави.

 

Школярів запрошують до участі у літературному конкурсі «ПероДактиль»

Триває реєстрація на ІІ Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «ПероДактиль».

Учасниками конкурсу можуть бути діти віком від 8 до 16 років включно.

Усіх, хто братиме участь, розподілять за трьома віковими категоріями, в кожній з яких передбачається три премії в номінаціях «Проза» та «Поезія».

До участі в конкурсі допускаються твори, написані українською мовою, які раніше не друкувались, не розповсюджувались будь-яким чином, і права на які не були передані третім особам. Обмежень щодо жанру, теми, стилю та кількості поданих робіт немає.

Організатори висловлюють прохання утриматись від релігійних та політичних тем. Обсяг прозового твору – не більше 35 000 знаків, загальний обсяг поезій – до 20 000 знаків. За бажанням автори можуть оздобити свої твори малюнками. Колективна творчість не приймається.

Конкурсні твори приймаються виключно в електронному варіанті. Подати заявку на участь можна до 28 січня 2018 року на сайті.

Організаційний внесок становить 120 грн – якщо автор подає одну конкурсну роботу, та по 100 грн за кожну наступну.

Оголошення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться 6 травня 2018 року.

За І місце у кожній з вікових категорій переможці отримають грошовий приз – 2 000 грн. На власників ІІ та ІІІ місць чекають цінні призи від партнерів конкурсу. Також передбачено приз глядацьких симпатій та спеціальні подарунки.

 

Виступ Президента України під час урочистої церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ

Шановні воїни!

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи. Рівно чотири роки тому наша молодь, наші студенти стали першими, хто в шляхетному пориві, з юнацькою щирістю і відвертістю вийшли на Майдан з вимогою: не звертати з європейської дороги на російські манівці. Патріотичний порив молодого покоління знайшов потужний відгук у серцях українців. І мільйони громадян заполонили вулиці й площі столиці та багатьох інших міст.

Революція Гідності стала ще одним доказом споконвічного прагнення українського народу до свободи і незалежності. Її річницю ми відзначаємо вже вчетверте, але цього року вперше можу прозвітувати суспільству, що одну з ключових вимог Майдану виконано: Угода про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі Європейським Союзом з 1 вересня набула чинності.

За десять місяців поточного року наш експорт до Євросоюзу зріс на 30% лише за один рік, а частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України досягла майже 43%. Разом зі вступом в дію безвізового режиму для українських громадян Угода про асоціацію знаменує наш остаточний і безповоротний розрив з колоніальним малоросійським минулим. Так само вона підкреслює нашу впевненість в українському європейському майбутньому.

Імперія не може змиритися з нашим волелюбством, прийняти сам факт нашого існування як окремої нації та як окремої держави.  Вона пішла на нас війною. Вона намагалася задушити нас економічно. Нарешті, вона активізувала розгалужену мережу впливу, запустила свої щупальця по всіх європейських усюдах, аби зірвати ратифікацію Угоди про асоціацію. Це була виснажлива зовнішньополітична битва, яку наші дипломати й численні закордонні друзі начисто виграли у Кремля!   

Післязавтра я вирушаю на саміт Східного партнерства, щоб визначити нові проміжні цілі та рубежі на європейському шляху. Але кінцеву мету ми з вами, дорогі друзі, чітко знаємо – повноправне членство в найпрестижнішому союзі світу, остаточне повернення України до європейського дому. Угода про асоціацію з Євросоюзом, дорожня карта реформ наблизить нас до цієї перспективи. 

З такою ж упевненістю хотів би ще раз наголосити, що найгірше з пережитого нами останніми роками – вже точно позаду. Крок за кроком наша країна повертається на шлях економічного зростання та соціального розвитку.

Справді, позитивні зрушення – оплачені великими втратами всього суспільства та досягнуті важкою працею кожного, кожного українця. Ці зміни ще не стали незворотними.

Дійсно, процес змін надто далекий від завершення і не такий швидкий, як він нам уявлявся на старті. І помилок за цей час влада допустила чимало. Але ж не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Так, ми ще не вийшли із зони турбулентності, і досі розраховуємося за два десятиліття блукання манівцями «русского мира».

Але стратегічно – ми з вами на правильному шляху! Туди Україну вивели мільйони учасників Революції гідності. Вони ясно визначили дорогу, якою країні йти в майбутнє.

Дорогі українці!

Тепер вже очевидно, що спецоперація Кремля по зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом теж була частиною гібридної війни проти України. Тому учасники Революції гідності робили ту ж саму справу, що й солдати на фронті. Не випадково, саме вони в 2014 році стали першими добровольцями. Тим, хто на барикадах Майдану отримав поранення чи втратив здоров’я, віднині надається статус учасника бойових дій. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила минулого тижня, а сьогодні я його підпишу. 

Думаю, що такий крок підтримає і все суспільство, і українські воїни, які боронять нас від російської агресії. В тому числі – й присутні тут на Михайлівській площі українські воїни-десантники.

До вас звертаюся окремо, дорогі наші захисники! 

Якщо поглянути на сучасну історію Збройних Сил України, то немає в ній жодної сторінки, де б не йшлося про воїнів-десантників та ваші подвиги. Ви прославилися в боях з російськими агресорами за гору Карачун та Савур-могилу, в обороні Донецького та Луганського аеропортів. Воїни-десантники героїчно боролися за звільнення та утримання стратегічно важливих об’єктів і населених пунктів, зокрема: Лисичанська, Слов’янська, Краматорська, Красного Лиману, Рубіжного, Сєверодонецька, Бахмута та багатьох інших.

Безпрецедентним є серпневий чотирнадцятого року рейд 95-ї аеромобільної бригади тилами російсько-терористичних військ, здійснений за підтримки 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.  Прорвали лінію оборони ворога, пройшли з боями вздовж кордону майже 500 кілометрів. Знищили чимало військової техніки та особового складу, забезпечили російський воєнторг «вантажем 200», а у якості трофеїв захопили чимало озброєнь.

Тодішній командир 95-ї бригади Михайло Забродський став згодом командувачем Високомобільних десантних військ. А кілька тижнів тому – його призначено ще й командувачем сил антитерористичної операції.

За мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами 2557 воїнів-десантників удостоєні державних нагород. Дванадцять з них відзначені Зіркою Героя України. 469 десантників не повернулися з бойових завдань, загинули в запеклих боях з російськими окупантами.

Прошу вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Шановні воїни-десантники, хто-хто, а ви точно знаєте, що з кожним днем ми нарощуємо бойовий потенціал десантних підрозділів. Ви отримуєте нові та модернізовані зразки озброєння, військової техніки, сучасні засоби зв’язку. Та внаслідок гібридного характеру сучасної війни ми не повинні забувати про її  ідеологічну складову. У політичному словнику є така дефініція, яка називається «м'яка сила».

Звичайно ж, «м'яка» – це не про вас.

Ворог досконало володіє прийомами психологічного впливу, вправно експлуатує стереотипи, спекулює на спогадах про минуле та пов'язаних з тим емоціях.  Та хіба хтось з нас ще не розуміє, що легендарне десантне братерство, символами якого вважалися «блакитний берет» та «тєльнік», було розстріляне російськими зайдами під Слов'янськом, в Донецькому аеропорту,  біля Іловайська та  Дебальцевого? Щоби відповіли на це питання 469 вбитих українських десантників, могли б ми їх тільки воскресити?

Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий.  Це – колір крові десантників, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – це країни-члени НАТО. Таким чином ми, між іншим, впроваджуємо ще один стандарт Північно-Атлантичного альянсу, до членства в якому маю твердий намір привести Україну.

Отже, наказую генерал-лейтенанту Забродському провести церемонію заміни беретів військовослужбовців десантників.

Шановні воїни!

Вітаю вас з отриманням беретів нового зразка. На ньому, до речі, змінено і знак українського десантника. Відтепер це купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського. Архистратиг – ваш небесний покровитель, тож цілком логічно саме 21 листопада відзначати й ваше професійне свято. Звичне 2 серпня – то дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі. До чого ж тут ми?  Москва – не Київ. Так само як і «Україна – не Росія».

Як Президент та Верховний Головнокомандувач я також прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Бо російські «ВДВ» від літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу, і кримські «зелені чоловічки» – то теж вони.

Відтак, постановляю запровадити нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Вона, врешті-решт, більшою мірою відповідає цілям і функціям цього роду військ в умовах сучасних бойових дій.

Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря – на заміну нав’язаному нам радянсько-російському. Нагадаю, ще 2014 року ми поклали край шизофренічній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором. Саме тоді я запровадив День захисника України – 14 жовтня.

Шановні воїни-десантники, які представляють всі бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України!

Ви – рішучі й сміливі, патріотичні й згуртовані. Ви – відчайдушні, сильні волею та незламні духом. Ви – підготовлені до виконання найскладніших завдань в умовах неймовірних фізичних і психологічних навантажень. Ви – завжди там, де найважче, де потрібна відвага та стійкість, швидкість і рішучий натиск. Словом, ви – завжди перші!

Від імені українського народу висловлюю щиру подяку усьому особовому складу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України!

Вітаю вас з вашим професійним святом, яке ви вперше відзначаєте 21 листопада.  

Хай завжди береже вас у бою та веде до перемоги Святий Михаїл.

Слава Десантно-штурмовим військам України!

Слава Україні!

 

Поблизу парку «Знесіння» відкрили пам’ятний знак Романові Шухевичу

Сьогодні, у День Гідності та Свободи, на місці криївки головного командира УПА Романа Шухевича, що поблизу “Знесіння”, відкрили пам’ятний знак.

Захід розпочали літургією у Церкві Пресвятої Богородиці Володарки України, де помолились за героїв, що віддали життя за Україну.

Опісля представники влади, духовенство, громадські діячі та мешканці міста й області взяли участь у відкритті пам’ятного знаку на місці криївки головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що відкриття пам’ятного знаку - це приклад гідного пошанування тих, хто віддав життя за незалежність держави.

«Кожен з нас, стоячи тут сьогодні і думаючи про постать головного командира УПА, так чи інакше думками переноситься в нинішній день. Те, що ми маємо сьогодні – не взялось нізвідки. Те, що ми сьогодні воюємо за Україну не тут, в Галичині, а за тисячу кілометрів від Львівщини –  велика заслуга праці кожної людини. На вівтар нашої майбутньої перемоги покладено сотні і тисячі людських життів. Напевно, кожен сьогодні згадує події чотирирічної давності, коли люди повстали проти несправедливості, повстали за власну гідність і свободу, - зазначив Олег Синютка. - Сьогодні в Україні Указом Президента створені війська нашої слави, звитяги, і перемоги – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Ми йдемо до втілення задумів Романа Шухевича і багатьох поколінь українців – незалежної України, в якій жити добре, затишно, в якій батьки спокійно виховуватимуть своїх дітей. Ми повинні берегти нашу національну гідність і гордість. Підручники з історії України ніколи не писатимуть ні в Москві, ні у будь-якій іншій країні світу. Вони написані тут, кров’ю наших патріотів. Правдиво, такими, якими їх бачать мільйони українців».

До присутніх також звернулась донька головного командира УПА Марія Шухевич.

«Покоління, що брало участь у цих визвольних змаганнях помалу відходить. Рік за роком їх стає все менше. Але коли їх не стане, хто залишить знаки пам’яті про те, як це все відбувалось? Тому я звертаюсь до молоді: бережіть нашу історію. Наші діди та батьки її творили, і ніхто не має права нам казати що і як нам далі робити. Всім, хто приклався до створення цієї дошки велика подяка», - наголосила Марія Шухевич.

Учасники заходу виконали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний». Священики відправили панахиду і освятили пам’ятник. Присутні вшанували пам’ять героїв покладанням квітів.

 

Глава держави: Остаточна наша мета – членство України в Євросоюзі

Остаточна мета всіх перетворень та впровадження реформ в Україні – її повноправне членство у Європейському Союзі, заявив Президент Петро Порошенко під час урочистої церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ.

«Післязавтра я вирушаю на Саміт Східного партнерства, щоб визначити нові проміжні цілі та рубежі на європейському шляху. Але кінцеву мету ми з вами, дорогі друзі, чітко знаємо – повноправне членство в найпрестижнішому союзі світу, остаточне повернення України до європейського дому. Угода про асоціацію з Євросоюзом, дорожня карта реформ наблизить нас до цієї перспективи», - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив, що найгірше з пережитого країною та її народом останніми роками – вже точно позаду. «Крок за кроком наша країна повертається на шлях економічного зростання та соціального розвитку. Справді, позитивні зрушення – оплачені великими втратами всього суспільства та досягнуті важкою працею кожного, кожного українця», - сказав він.

Він зауважив, що ці зміни ще не стали незворотними – процес змін надто далекий від завершення і не такий швидкий, як уявлявся на старті.

«Так, ми ще не вийшли із зони турбулентності, і досі розраховуємося за два десятиліття блукання манівцями «русского мира». Але стратегічно – ми з вами на правильному шляху. Туди Україну вивели мільйони учасників Революції Гідності. Вони ясно визначили дорогу, якою країні йти в майбутнє», - констатував Глава держави.

За його словами, поглибленні співпраці з ЄС, економічне відновлення України відбувається попри намагання Росії завадити розвитку нашої держави, її агресії проти України. «Імперія не може змиритися з нашим волелюбством, прийняти сам факт нашого існування як окремої нації та як окремої держави.  Вона пішла на нас війною. Вона намагалася задушити нас економічно. Нарешті, вона активізувала розгалужену мережу впливу, запустила свої щупальця по всіх європейських усюдах, аби зірвати ратифікацію Угоди про асоціацію. Це була виснажлива зовнішньополітична битва, яку наші дипломати й численні закордонні друзі начисто виграли у Кремля», - сказав він.

Петро Порошенко наголосив, що цьогоріч влада чи не вперше може відзвітувати перед суспільством – одну з ключових вимог Революції Гідності виконано. Угода про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі Європейським Союзом з 1 вересня набула чинності, запроваджено безвізовий режим для українських громадян.

Він повідомив, що за десять місяців поточного року експорт з України до Євросоюзу зріс на 30%, а частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України досягла майже 43%. «Разом зі вступом в дію безвізового режиму для українських громадян, Угода про асоціацію знаменує наш остаточний і безповоротний розрив з колоніальним малоросійським минулим. Так само вона підкреслює нашу впевненість в українському європейському майбутньому», - резюмував Петро Порошенко.

 

На Львівщині відбудеться ІІ Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO»

Упродовж трьох днів, 28-30 листопада у виставковому центрі «Південний- Експо», за сприяння Львівської облдержадміністрації, відбудеться ІІ Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO». Серед ключових тем заходу - агротехніка, тепличне господарство, органіка, присадибне господарство, рослинництво, садівництво, тваринництво, птахівництво, біогазове обладнання, IT-технології в управлінні агропромислового комплексу.

«Метою заходу є створення платформи для надання виробникам сільськогосподарської продукції знань і можливостей доступу до інновацій, які сьогодні впроваджує аграрний сектор, вивчення успішного досвіду колег з інших європейських країн, ознайомлення, а також популяризація сільськогосподарської кооперації та сімейного фермерства»,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

В межах виставки відбудеться дискусійна панель «Європейське село на Львівщині: реалії та перспективи» та перший професійний форум «Дрібні формати, що створюють великі речі».

Організатори виставки - ПрАТ «Гал-ЕКСПО» та польська компанія «Kielce Targi S.A.».

Реєстрація участі у заході за посиланням. 

З програмою заходу можна ознайомитись тут.

 

Громадськість запрошують на культурно-просвітницьку поїздку до Польщі

Громадська організація «Молодіжно-спортивне об’єднання соціально-активних громадських ініціатив» в межах вшанування національної пам’яті організовує культурно-просвітницьку поїздку до Польщі.

Організатори заходу мають на меті не лише долучитися до вшанування пам’яті похованих на чужині борців за волю України, але й прибрати поховання Гораєцького некрополя, що охоплює понад 300 поховань греко-католиків за 1807-1947 рр в с. Гораєць на території Польщі, в тому числі братську могилу українців, замордованих польською комуністичною владою в роки Другої світової війни.

Далі передбачено відвідати колишній концентраційний табір «Майданек» в Любліні, де серед тисяч убитих українців, знайшов вічний спочинок блаженний о. Омелян Ковч. Окрім вище зазначених заходів, організатори запланували тренінг для учасників на тему волонтерства та історичний екскурс.

До участі у заході запрошують активну молодь, волонтерів та всіх охочих, готових не лише культурно збагатитися, але й вшанувати пам’ять полеглих борців своєю працею та молитвою.

Транспортні витрати та поминальна атрибутика покривають організатори. Витрати на проживання та харчування учасники покривають за власний рахунок.

Захід відбувається за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Контактна особа для зголошення: Підложевич Руслан (063 67 99 100)

 

На Львівщині зменшилась кількість безробітних

Станом на листопад чисельність безробітних на Львівщині зменшилась на 16,8 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Окрім цього за сприяння Львівського обласного центру зайнятості 9,3 тис безробітних здобули новий фах та підвищили рівень професійних знань і компетенцій.

Також цьогоріч зросла і база вакансій. Так упродовж десяти місяців до Львівської обласної служби зайнятості звернулося 11,4 тис фірм і компаній, які пропонують 61,1 тис вільних робочих місць, що на 11,8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.  

Зазначимо, що Служба зайнятості розпочинає соціальний проект під гаслом: «Живи та працюй в Україні», головна мета якого донести до широкого загалу відомості про позитивну динаміку, яка спостерігається на ринку праці України. В межах проекту відбудуться різноманітні заходи, серед яких презентації підприємств, масштабні ярмарки вакансій, покликані забезпечити безробітних роботою, а підприємства – потрібним персоналом.

 

Сьогодні у всіх храмах області моляться за Україну

У вівторок, 21 листопада, у День Гідності та Свободи та четвертої річниці початку Революції Гідності, у Церкві Успіння Пресвятої Богородиці молились за Україну.

До спільної молитви долучились численні парафіяни, громадськість.

Варто зазначити, що Богослужіння за Україну та її захисників відбуваються сьогодні в усіх храмах області.

 

На Львівщині відбулись додаткові аукціонні торги

Днями лісогосподарські підприємства обласного управління організували додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2017 року.

На торги було виставлено 13025 м3 деревини, з якої 7090 м3 (54,4 %) було реалізовано.

Участь у торгах взяли 53 учасники. Результати в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблиці.

Для відома усіх учасників ринку – аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі першого кварталу 2018 року відбудуться 13 грудня 2017 року на ТБ «ТСБ «Галконтакт». Усіх охочих взяти участь у аукціонних торгах прохання звертатись безпосередньо на біржу.

 

Оголошено конкурс на дизайн олімпійських медалей Юнацьких Ігор

Міжнародний Олімпійський Комітет розпочав конкурс на вибір дизайну медалі для III літніх Юнацьких Олімпійських ігор в Буенос-Айресі, які триватимуть з 6 по 18 жовтня 2018 року.

Усі охочі мають чудову нагоду залишити свій слід в олімпійській історії.

Переможця оберуть наприкінці січня 2018 року і його дизайн представлять на золотих, срібних і бронзових медалях, які вручатимуть спортсменам під час Ігор.

Сам автор в якості призу отримає поїздку до столиці Аргентини, буде присутнім на урочистій церемонії відкриття й на власні очі побачить церемонію нагородження медалями з власним дизайном.

Конкурс триватиме до 12 січня 2018 року, для цього потрібно лише перейти за посиланням на сайт www.medal-design-competition.com і додати свій варіант дизайну.

 

 

20.11.2017

 

Під час зустрічі із Рафалом Вольскі Олег Синютка наголосив на важливості перегляду рішення щодо Святослава Шеремети

Сьогодні, 20 листопада, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольскі. Під час зустрічі очільник Львівщині висловив застереження стосовно рішення, яке прийняла польська сторона щодо Святослава Шеремети.  

«Ми нікому не дамо ревізувати нашу історію. Підручники з історії України не будуть писатися ні в Москві, ні в будь-якій іншій столиці світу. Підручники з історії України, на жаль, написані кров'ю українських патріотів і це наша внутрішня справа, наші національні інтереси як трактувати ті чи інші події. І те, що стосується Української революції столітньої давнини, УПА, Голодомору та інших історичних подій – це наше право та наші національні інтереси», - наголосив Олег Синютка.

В межах зустрічі голова Львівської обласної державної адміністрації висловив певність щодо необхідності перегляду польською стороною рішення щодо Святослава Шеремети як запоруки добросусідських стосунків між країнами.

«Ми завжди виступаємо за добросусідські стосунки, але я переконаний, що ми не маємо права давати будь-кому зловживати цим і нехтувати нашою толерантністю і нашим бажанням добросусідства. Я впевнений, що такі рішення повинні бути переглянуті польською стороною як символ добросусідства і бажання мати добрі стосунки між українцями і поляками», - додав Олег Синютка.

Нагадаємо, 18 листопада відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, ГО «Українські меморіали» не зміг перетнути українсько-польський кордон. Святослав Шеремета їхав автобусом у складі української групи, зокрема з товариством «Надсяння» у Ланцут (Польща), що поблизу Ряшева, на український військовий цвинтар, щоб вшанувати пам’ять близько 400 українських вояків Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки. За словами Шеремети, спершу його на польському кордоні у пункті перетину «Медика» польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Натомість автобус з групою, з якою він їхав, пропустили у Польщу. Його паспорт забрали і змусили очікувати в залі.

 

Львівщина переймає Данський досвід стратегічного планування для централізованого теплопостачання

Сьогодні, 20 листопада, з робочим візитом у м. Дрогобич, м. Стебник та м. Борислав перебуває головний радник українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен. У межах візиту проводять апробацію моделі оцінки ефективності системи централізованого теплопостачання District heating assessment tool.

Також Андерс Крістенсен зустрінеться з представниками м. Самбір.

«Дана модель є ефективним інструментом для прийняття рішення місцевими органами самоврядування щодо модернізації існуючих теплових мереж, оптимального вибору типу генерації тепла, а також залучення інвестицій в енергоефективні проекти»,- зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

За результатами виїзних сесій 5 грудня в посольстві Данії для потенційних інвесторів представлять напрацьовані моделі стратегічного енергетичного планування систем теплопостачання вищезазначених міст Львівської області.

 

На Львівщині розпочали підготовку сільськогосподарських дорадників

Сьогодні, 20 листопада, на базі Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету розпочали підготовку сільськогосподарських дорадників і експертів-дорадників.

«В умовах інтенсивного розвитку підприємництва на селі, створення сімейних ферм важлива наявність знань у різних галузях. Допомогти аграріям стати успішними можна через надання якісних дорадчих послуг дорадником або експертом-дорадником», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Навчання триватиме до 1 грудня. Після проведення навчання сільськогосподарські дорадники та експерти-дорадники складуть іспити та отримають кваліфікаційні свідоцтва.

Зазначимо, що підтримка дорадництва передбачена Концепцією розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року №664.

 

«Trips for action» - молодь із Львівщини відвідала Польщу

Днями, завершився візит «Trips for action» в межах якого 32 молодих людей із Львівщини відвідали Польщу. Упродовж трьох днів учасники ознайомились з досвідом функціонування молодіжних просторів та організацій, які працюють з молоддю в Кракові та Варшаві, а також пройшли базовий курс тренінгів з проектного менеджменту.

У Кракові учасники побували в Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie, а у Варшаві зустрілись з Асоціацією Студентів Українських у Польщі, Ukraiński Dom W Warszawie та AEGEE-Warszawa.

Упродовж реалізації візиту навчання гармонійно поєднувалось з практичними сесіями та тривало навіть у дорозі. Учасники виконували в автобусі різноманітні інтерактивні завдання в різних напрямках: інформаційні, логістичні, програмні та інтерактивні.

По завершенню навчальних сесій учасники реалізували на центральній площі Варшави спільний проект «Світ відкритий для молоді», який разом напрацювали під час візиту. Проект був поділений на три частини, зокрема - фотозону, «вільні обійми» та інтерв’ю про те як молодь може змінити світ. Успішне втілення проекту вкотре продемонструвало, що активна молодь зуміла стати командою та втілити свою ідею в життя.

Нагадаємо, мета візиту - мотивування учасників до розвитку молодіжних ініціатив у Львівській області. Висвітлення візиту можна переглянути також за посиланням.

Організатори візиту - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Львівський обласний молодіжний центр та ГО «Центр ініціативної молоді».

 

Як залучити фінансовий ресурс на реалізацію своїх проектів: на Львівщині відбувся Форум для ГО «Партнерство та розвиток»

Сьогодні, 20 листопада, у Львівському Будинку вчених відбувся Другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини "Партнерство та розвиток".

Українська держава, усвідомлюючи підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності, вкотре доводить готовність розвивати якісну співпрацю та партнерські відносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства. Одним з результатів такої співпраці є фінансова підтримка на конкурсній основі проектів розроблених інститутами громадянського суспільства.

Як ставати сильнішими та ефективнішими у справі служіння країні, як залучити фінансовий ресурс на реалізацію своїх проектів, об’єднуючи зусилля органів влади та громадянських активістів – предмет цьорічного Форуму громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

Відтак, учасники Форуму напрацювали пропозиції представників громадянського суспільства щодо внесення змін до Постанови 1049 від 12 жовтня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» та удосконалити навики написання успішних проектів.

Також у межах заходу відбулась панельна дискусія, у якій взяли участь державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчінов та член наглядової ради «Тепле місто», а також підприємець, співзасновник ресторанної групи Fast Food Systems та Kumpel Group Марк Зархін.

Під час заходу учасники взяли участь в трьох майстер-класах та запропонували свої ідеї для подальшого розвитку громадянського суспільства у Львівській області. Опісля, усі присутні отримали сертифікати.

 

Скловиробників Львівщини привітали з професійним святом

Сьогодні, 20 листопада, у Львівській національній академії мистецтв відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня скловиробника.

Із вітальним словом виступив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«На Львівщині працює 33 підприємства, які виготовляють речі, пов’язані із склом. Те, що з XVII cт. в Україні промислові речі пов’язані  зі склом отримали перспективу і розвиток є дуже знаковим. Мені дуже приємно, що цю зустріч проводимо в Академії мистецтв, тому що ці речі, які є тут - це шедеври. У нас  одна з найкращих шкіл у Європі і те, що ми тут демонструємо це заслуговує великої поваги у світі», - зазначив Олег Синютка.

Відповідно до Указу Президента України голова Львівської ОДА Олег Синютка вручив державну нагороду «Заслужений діяч мистецтв України» Ростиславу Шмагалу, деканові факультету історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Також кращим працівникам галузі Олег Синютка вручив подяки Львівської облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і значний внесок у розвиток скляної промисловості.

 

Завтра у всіх храмах області молитимуться за Україну та вшанують Героїв

У День Гідності та Свободи та четвертої річниці початку Революції Гідності, 21 листопада, об 11:30 год відкриють пам’ятний знак на місці криївки головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича у парку «Знесіння», о 15:00 год полеглих Героїв вшанують на Личаківському кладовищі.

Опісля, о 16:00 год проведуть екуменічну молитву за Україну та її захисників за участі керівників єпархій церков, громадське віче, мистецьку програму «Пісні-символи Майдану» та піднімуть в небо білі ліхтарики з ангелами на проспекті Свободи.

Також у всіх храмах області відбуватимуться молебні за Україну та її героїв.

 

Представники Мостищини вшанували пам'ять Михайла Вербицького

У неділю, 20 листопада, за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, делегація Мостиського осередку Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» віддала шану пам’яті Михайла Вербицького. Заходи із вшанування відбулись у польському селі Млини у каплиці-пантеоні, де похований видатний українець.

Представники духовенства відслужили панахиду, також усі присутні поклали квіти до каплиці та запалили лампадки.

Мостищани також відвідали військовий цвинтар у польському селі Пикуличі, що неподалік Перемишля, та поминальною молитвою вшанувала пам'ять загиблих воїнів УГА і УНР, похованих на цьому цвинтарі.

Опісля, учасники поїздки запалили лампадки та помолилися на могилі відомої українки-поетеси Уляни Кравченко, яка похована на цвинтарі по вул. Словацького у Перемишлі.

 

У межах Форуму для громадських організацій Львівщини провели практичні майстер-класи

Сьогодні, 20 листопада, у межах Другого щорічного Форуму громадських організацій Львівщини​ «Партнерство та розвиток» відбулась серія майстер-класів.

Відтак, присутні мали можливість відвідати один із трьох майстер-класів, які були передбачені у програмі Форуму.

Зокрема, ознайомитися із проектним менеджментом - процесом управління командою, ресурсами проекту за допомогою спеціальних методів та прийомів з метою успішного досягнення поставленого завдання. Тренер - Віталій Загайний, голова правління громадської організації «Центр громадянських ініціатив».

Окрім того, відвідати лекцію про фандрейзинг - процес залучення фінансів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проекту або своєї діяльності в цілому, який провела тренер - Юлія Рудюк, координатор проектів громадської організації «Центр громадянських ініціатив».

Третій майстер-клас стосувався організаційного розвитку громадських організацій - просто про складне. Спікер - Любов Максимович, голова центру громадської організації «Центр «Жіночі перспективи».

Опісля, усі учасники отримали сертифікати про проходження майстер-класів у межах Другого щорічного Форуму "Партнерство та розвиток".

 

На Львівщині провели в останню путь Василя Пилип`юка

Сьогодні, 20 листопада, на Личаківському цвинтарі поховали відомого львівського фотографа, заслуженого діяча мистецтв України Василя Пилип’юка.

«Львівщина втратила велику людину, видатного митця. Але в Бога, мабуть, на нього свої плани. Він свій талант не загубив, не закопав, а розвинув до світових масштабів. Тому нам усім варто пишатися тим, що ми жили поруч з ним та могли насолоджуватись його творчістю», - зауважила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Віддати шану митцю, окрім родини, прийшли представники влади, колеги, друзі та шанувальники творчості.

«Василь Пилип`юк звершив усе те, що мав звершити. Його життя було цілісним, якісним, сповненим улюбленою працею та відповідальністю. Наша земля породила його вчасно. Він був світовою людиною, і всюди презентував свою націю гідно і повноцінно», - наголосив академік Академії мистецтв Любомир Медвідь.

Нагадаємо, Василь Пилип’юк, повертаючись автомобілем з Києва, зупинився неподалік Рівного та раптово втратив свідомість. Швидка допомога доставила його до реанімації. Діагноз – масивна розшаровуюча аневризма грудного відділу аорти. 

Василю Пилип’юку було 67 років.

 

Україна в центрі Любліна – молодь із Львівщини відвідала Польщу

Днями, члени ГО «Лабораторія ідей» взяли участь у Х ювілейному фестивалі «Україна в центрі Любліна». Також в межах відвідин Польщі молодь вшанувала пам'ять воїнів УНР та порушили актуальні питання на зустрічі в Генеральному консульстві України в Любліні.

Організатори фестивалю, Фундація духовної культури пограниччя за підтримки міста Любліна та під патронатом Посольства України в Польщі, представили Україну у трьох ракурсах - через сучасну українську музику, фото та кіно. Усі локації покликані популяризувати українську культуру за межами її державних кордонів.

В межах фестивалю українську музичну культуру представили популярні сучасні гурти «Один в каное» та «Tik Tu». Окрім того, відбулася презентація документального фільму «Люблін багатокультурний», авторами якого є волонтери «European Youth Portal», а також виставки фотографій – «Everyday Eastern Europe».

Також в рамках фестивалю відбувся конкурс серед дітей Люблінських шкіл і ліцеїв на знання фактів про Україну, квест для молоді й студентів, майстер-класи з народних танців, рукоділля та розпису.

Окрім відвідин фестивалю громадські активісти з ГО «Лабораторія ідей» вшанували пам’ять воїнів УНР, які поховані на православному кладовищі Любліна та жертв концтабору Майданек.

Також в межах поїздки відбулася зустріч в Генеральному консульстві України в Любліні під час якої учасники обговорили діяльність консульства, а також актуальні питання життя української громади в Любліні. 

 

Активні мешканці Львівщини здійснили захопливу мандрівку на гору Високий Верх

Днями управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації спільно з туристичним клубом імені Дем`яновича та туристичним клубом «Росинка» організували одноденну гірську мандрівку для мешканців Львівщини. В межах заходу 32 активні мандрівники підкорили вершину у 1243 м у Сколівському районі між селами Волосянка і Верхня Рожанка.

Туристична мандрівка розпочалась із Славського та проходила через вершину Маринців Верх, далі стежка вивела мандрівників до джерела Писана Криниця.

Учасників заходу супроводжували професійні гіди-провідники.

 

Учнівську молодь запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій «ITalent»

Розпочалася реєстрація учасників другого сезону Всеукраїнського конкурсу ІТ проектів та кіберспорту «ITalent» серед молоді віком до 18 років.

Організатором конкурсу виступає Український державний центр позашкільної освіти спільно з Молодіжною громадською організацією «Київський Інтелект Клуб», Громадською організацією «Всесвіт у гармонії», інтернет-клубом ASUS CyberZone.

До участі у конкурсі запрошуються вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної освіти.

Конкурс проводиться у два етапи: заочний (онлайн) та очний. Фінал відбудеться 24 грудня 2017 року у Києві.

Детальніші умови проведення конкурсу розміщені на сайті: http://www.italent.org.ua.

Довідково:

ITalent – це перший державний ІТ конкурс всеукраїнського масштабу! У ньому можуть взяти участь ті, хто використовує комп'ютер для своєї творчості. Від копіпасту, qwerty до WASD: у цьому конкурсі довести свої вміння зможуть усі. Це змагання покликане не тільки викликати більший інтерес молоді до професійної орієнтації, але й покласти початок великим ІТ івентам в Україні серед учнівської молоді.

 

Цими вихідними Етнофестиваль гостинності відбувся на Яворівщині та Дрогобиччині

У межах І Етно-фестивалю гостинності цими вихідними на Львівщині творчістю та досвідом обмінювалися колективи Жидачівщини, які виступали у Яворові, колективи Перемишлянщини – у Дрогобичі.

Найкращі аматорські колективи підготували для глядачів свої спеціальні програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика, гуморески. Також гості свята відвідали цікаві колоритні виставки народних умільців: української вишивки, порцелянових тарілок, ляльок-мотанок,тощо.

Нагадаємо, що Етнофестиваль гостинності відбувається за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

«Революція Гідності. Пам'ять Небесної Сотні»: у Музеї визвольної боротьби України стартувала виставка про Майдан

Сьогодні, 20 листопада, напередодні 4-ї річниці від початку Революції Гідності, у музеї визвольної боротьби України презентували виставку «Революція Гідності. Пам'ять Небесної Сотні».

Виставка поділена на стенди, на кожному із них представлені експонати, що висвітлюють різні періоди Революції. Зокрема, ті що стосуються виникнення Майдану, загострення  ситуації, перших розстрілів, тощо. Окрім світлин, на виставці можна побачити елементи захисту, який використовували майданівці під час протистоянь у столиці, окремо представлений стенд присвячений ролі медиків під час Революції Гідності.

Основна мета виставки – збереження пам’яті про події та людей Майдану, нагадування про досвід громадської співпраці та братерства під час тих подій.

«Ці люди, які віддали своє життя на Майдані зробили все, щоби світ був іншим, щоб Україна буда іншою. Нам залишилося дуже мало, залишилося не робити нічого такого, що би суперечило переконанням цих людей, а ще постаратися зробити все, від нас залежне для благополуччя нашої держави. Тоді те, що зроблено на Майдані не буде даремним. Відтак, завдяки Небесній Сотні і нашим зусиллям матимемо щасливе майбутнє у багатій країні» - наголосив під час вітального слова голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Своїми спогадами з присутніми поділились родичі загиблих на Майдані. Зокрема, сестра загиблого Володимира Бойківа, розповіла про те, що брат попри те, що все життя працював будівельником, декілька років перед подіями на Майдані перебував за кордоном, втім, за його словами, не міг не поїхати до столиці.

«Пізно ввечері 18 лютого, зв'язок із братом обірвався. Можливо, у той момент його і вбили. У нього залишилось троє синів» - зазначила сестра Володимира Бойківа Ірина.

На закінчення відкриття виставки відбулась презентація книги Михайла Набитовича «Львівські лицарі Небесної Сотні» та започаткування проекту «День народження Героя Небесної Сотні»: 20 проектів у Музеї визвольної боротьби України.

 

Делегація Кам’янка-Бузького району вшанувала пам’ять вояків УГА у селі Пикуличі та місті Ланьцут

19 листопада делегація Кам’янка-Бузького району відвідала місця української національної пам’яті у Республіці Польща в межах реалізації проекту про транскордонне співробітництво департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Представники делегації вшанували пам'ять вояків молитвою у кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі.

Після Літургії поклали  квіти до українських могил на військових кладовищах у селі Пикуличі та в місті Ланьцут, де спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.

Історики Роксолана Дяківнич, Василь Івашків та Ірина Браташ розповіли присутнім про історичні місця та події. На завершення спільно виконали Державний Гімн України.

 

«Перлина Fest»: дитячо-юнацькі творчі колективи запрошують до участі у Міжнародному конкурсі-фестивалі

2 грудня у Колонній залі Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36) відбудеться III Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «Перлина Fеst» під девізом: «Творчість заради майбутнього!».

Конкурс має на меті показати усю культурну різноманітність України, увібравши самобутність традицій, що передаються від покоління до покоління протягом нашої історії та знаходять своє місце в сучасних образах сьогодення.

До участі у фестивалі запрошуються як творчі колективи, так і окремі виконавці у трьох вікових категоріях від 7-ми до 17-ти років.

Конкурсні дисципліни представлені у наступних жанрових номінаціях: Пісенний конкурс, Інструментальний конкурс, Танцювальний конкурс, Автентична творчість, Оригінальний жанр. Окрема номінація – «Перлина громади» (особливий твір, який розкриває самобутність культури регіону України).

З детальнішою інформацією про фестиваль можна ознайомитись на сайті: http://www.perlyny.com.ua

 

Снігоприбиральна техніка області готова до роботи в зимовий період

Про це сьогодні, 20 листопада, під час скайп-наради повідомив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Відтак, загалом в області налічують 244 одиниці техніки, які задіють до експлуатаційного утримання у зимовий період 2017-2018 років.

«Для кращої логістики та координації роботи у зимовий період, 217 одиниць техніки оснастили GPS-навігацією» - зазначив Роман Кокотайло.

Додамо, що у Львівській області - 5 дорожніх компаній, які відповідають за зимове утримання автромобільних доріг загального користування.

 

Уряд упорядкував перелік документів для підтвердження статусу батьків багатодітних сімей

Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №721 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї».

Рішенням, яке прийняте на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», встановлено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб діє безстроково.

Відповідно, проставляти відмітки ДМС про реєстрацію місця проживання не потрібно.

Крім того, прийнятою постановою врегульовано питання забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання.

Зокрема, до переліку документів, які необхідні для видачі зазначених посвідчень, необхідно подати копію довідки з навчального закладу (навчання дитини за межами України) з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.

 

Для любителів активних мандрівок на Львівщині розробили новий туристичний маршрут

В межах реалізації Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2014-2017 роки управління туризму та курортів Львівської ОДА у партнерстві із громадською організацією Клуб велотуристів Друзів природи «Рух» завершило ознакування високогірної частини одного з найпривабливіших туристичних шляхів  Львівщини – пішохідного шляху «Росохацькі полонини». Довжина туристичного маршруту  - 25 км.

На сьогодні ознакована частина від с. Козьова через Тисовець по Росохацьких полонинах. В перспективі - шлях буде з’єднувати м. Турку і с. Тухлю.

Після ознакування туристичної «магістралі» до маршруту можна під’єднувати туристичні шляхи місцевого значення від довколишніх сіл. А відтак мандрівники, які надають перевагу відпочинку в зеленій сільській території, отримають цікаву туристичну пропозицію.

«Прекрасна видимість з полонини практично на всі гірські масиви Львівщини почергово змінюється з прохолодою заліснених ділянок. Відвідання найближчих сіл надасть можливість познайомитись із автентикою Бойківського краю, старовинними дерев’яними пам’ятками як сакральними так і побутовим»,  - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

 

«Партнерство та розвиток»: стартував другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини

Сьогодні, 20 листопада, у Львівському будинку вчених розпочався другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток»​.

«Якщо б не громадська позиція, не громадянське сформоване суспільство, то Україна сьогодні була б зовсім іншою державою. Саме громадянське суспільство не дало можливості реалізувати сценарій, прописаний в спецслужбах держав, які здійснили агресію проти України. Ви – ті люди, які впродовж останніх трьох років творили історію. І сьогодні важливо розуміти, що час і вимоги часу ставлять виклики, в першу чергу волею людей. За нашою спиною сьогодні стоїть 260-тисячна армія. Але якщо ми всередині держави не сформуємо швидкі зміни і не продовжимо ці перетворення, українських воїнів буде замало для того, щоб сформувати Україну модерною, сучасною державою, з якої не хочуть їхати люди, яка має відповідний статус. Це той виклик, який сьогодні є найбільшим для суспільства, для влади і обійтися без громадських організацій ми просто не зможемо. Важливо сьогодні вести дискусію у форматі «Що треба зробити?». По перше, щоб не шукати ворогів серед своїх. Друге – це налагодити ефективний контроль за діяльністю влади. Третє – переконання і робота серед суспільства. За нашими плечима 2,5 мільйони людей зі своїми проблемами, вподобаннями та перемогами», - зазначив під час урочистого відкриття Форуму голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Мета цьогорічного Форуму – напрацювати пропозиції представників громадянського суспільства щодо внесення змін до Постанови «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» та удосконалити навики написання успішних проектів.

«Ми дуже пишаємося тим, що можемо об‘єднати усю громадськість Львівщини. На цьому Форумі ми напрацюємо зміни до Постанови 1049, згідно з якою громадські активісти зможуть отримувати фінансування з бюджетних коштів, що є надзвичайно важливим. Окрім того, це чудовий майданчик для комунікації громадського активу Львівщини», - зазначила директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Окрім того, у межах Форуму передбачена панельна дискусія, у якій візьмуть участь державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчінов та член наглядової ради «Тепле місто», а також підприємець, співзасновник ресторанної групи Fast Food Systems та Kumpel Group Марк Зархін.

 

На Львівщині відбувся VIII відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс «Співаймо канон»

16-19 листопада за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації на Львівщині тривав відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс «Співаймо канон».

У фестивалі взяли участь понад 1600 осіб – це 44 хорових колективи з 22 міст та містечок 5 областей України, вік хористів – від 7 до 23 років.

Цьогорічний фестиваль був присвячений народній пісні, а почесною гостею стала доктор філософії мистецтва, заслужений діяч мистецтв та відома українська композиторка Богдана Фільц.

У межах фестивалю-конкурсу відбулася низка спеціальних семінарів для керівників дитячих хорових колективів та майстер-класів.

Дитячо-юнацький хоровий фестиваль «Співаймо канон» проводять щорічно з 2010 року. Його задумали і втілили в життя львівські хормейстери та педагоги.

За час існування фестиваль об’єднав дітей та молодь з понад 60 хорових колективів. Географія представництва на фестивалі – це дитячі та молодіжні хорові колективи з міст: Львова, Києва, Ужгорода, Рівного, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька, Вишгорода, Сарн, Кам’янця-Подільського, Первомайська (Миколаївська обл.), Здолбунова, Дрогобича, Самбора, Старого Самбора, Сокалю, Золочева, Стрия, Ходорова, Дублян, Винник, Миколаєва, Рудок, Турки та інших.

 

Авіакомпанія Wizz Air запустить новий рейс зі Львова у Лондон

Лоукост Wizz Air оголосив про відкриття нового рейсу Львів – Лондон. Пряме сполучення між Україною та Великою Британією почне діяти з 18 вересня 2018 року.

Рейси будуть виконувати тричі на тиждень, щовівторка, щочетверга і щосуботи:

Львів – Лондон – у вівторок, четвер та суботу, час вильоту 21:35 год, час прильоту – 22:20 год; Лондон – Львів  у вівторок, четвер та суботу, час вильоту 16:05 год, час прильоту – 20:45 год.

Купити авіаквитки зі Львова у Лондон найближчим часом можна буде на офіційному сайті авіакомпанії wizzair.com.

Орієнтовна ціна – від €29 в один бік.

 

Два спортивні майданчики урочисто відкрили у Жидачівському районі

Днями у селах Бережниця та Жирівське, Жидачівського району урочисто відкрили спортивні майданчики із тренажерним обладнанням.

Участь в урочистому дійстві взяли представники влади, духівництво, школярі, ветерани спортивного руху, мешканці сіл.

Нові майданчики облаштували в межах виконання обласної програми "Спортивний майданчик" на 2017-2021 роки.

 

У 2017 на Львівщині працевлаштували понад 46 тисяч осіб

Упродовж 10-ти місяців, за скеруванням Львівської обласної служби зайнятості, на Львівщині працевлаштували 46,8 тисяч осіб, більшість, а це 66,9%, забезпечені трудовою діяльністю ще до набуття статусу безробітного. Окрім того, 9,3 тис безробітних охопили професійним навчанням, 5,4 тис залучили до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

За інформацією Львівського обласного центру зайнятості на початку листопада на одну вакансію претендували дві особи, кількість зареєстрованих безробітних становила 13,2 тис осіб, з них 60,7% - жінки, 41,7% – молодь віком до 35 років, 38,6% – мешканці сільської місцевості.

У січні-жовтні працедавці задекларували 61,1 тис вакансій, що на 11,8 тис більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На початку листопада Львівський обласний уцентр зайнятості пропонує 6921 вакансій, з них: 4927 - для робітників, 1272 – службовців, 722 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки.

«Щоби забезпечити краян офіційним заробітком, а працедавців кваліфікованими кадрами, ми запроваджуємо нові методи роботи, серед яких: запис і розміщення на каналі Youtube відеорезюме безробітних і відеовакансій, проведення інтерактивних заходів, скайп-співбесід тих, хто шукає роботу та її пропонує, створення різноманітних мультимедійних матеріалів, використання під час пошуку персоналу елементів рекрутингу. На офіційній сторінці Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) можна скористатися сервісом «Електронна черга» і, не витрачаючи зайвого часу, у режимі онлайн записатися на прийом до спеціалістів будь-якого центру зайнятості», – зазначила в. о. директора Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук.

 

На Львівщині відзначили Міжнародний день передчасно народженої дитини

З нагоди Міжнародного Дня передчасно народженої дитини у неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні відбулася зустріч батьків передчасно народжених немовлят, які лікуються у відділеннях ЛОКЛ, з батьками виписаних дітей.

У заході взяли участь Ірина Микичак – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Михайло Гичка – головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні та Зоряна Салабай – головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони  здоров’я з інтенсивної терапії новонароджених та батьки недоношених дітей.

Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві. Також це є необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім'ї з недоношеними дітьми. Потрібно допомогти знайти їм підтримку і розуміння.

Щорічно в нашій країні народжується близько 500 000 тис дітей, 24 000 тис з них з’являються на світ раніше визначеного терміну. Зокрема, у Львівській області щорічно народжується понад 1000 таких немовлят.

Теплими словами підтримки привітала учасників зустрічі Ірина Микичак: «Надзвичайно приємно бачити посмішки на ваших обличчях та обличчях ваших дітей. Ця атмосфера створена завдяки зусиллям наших лікарів. Хочу подякувати за наполегливу працю лікарів та батьків, адже ви були союзниками. Крок за кроком ми спільно змінюватимемо підходи в медицині».

«Величезна любов, яку вкладають усі без винятку працівники відділення, задля порятунку своїх крихітних пацієнтів – надзвичайно важлива справа», - зазначила Зоряна Салабай.

Перед батьками та медичним персоналом виступили представники благодійного фонду «Немовля». Завдяки зусиллям фонду для відділення патології недоношених новонароджених ЛОКЛ придбали сучасний офтальмоскоп, необхідний для діагностики ретинопатій новонароджених. Тепер нова ціль – придбати сучасний УЗД-апарат для немовлят.

Довідково:

Міжнародний день передчасно народженої дитини заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Вперше святкування цього дня відбулося у Відні у 2009 році. На площі Святого Михайла було запущено в небо одночасно 500 білих куль – відповідно числу передчасно народжених дітей, які народилися у Відні протягом року.

З 2015 році наша країна теж долучилася до всесвітньої ініціативи відзначення дня передчасно народженої дитини задля привернення уваги та інформування нашого суспільства про проблему передчасно народжених дітей. На сьогоднішній день недоношеність - одна з основних причин дитячої смертності та високої інвалідизації дітей у цілому світі.

Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей. В цей день архітектурні споруди всього світу підсвічують фіолетовим кольором. Львів – не є виняток, тому знову долучиться до всесвітньої ініціативи: фіолетовим кольором буде підсвічено фасад оперного театру.

 

Завдяки ProZorro – зекономили майже 1,5 млрд гривень

За 10 місяців 2017 року економія бюджетних коштів від застосування електронної системи закупівель "ProZorro" склала 1 млрд 410 млн грн, у тому числі 1 млрд 304 млн грн від проведених тендерних процедур, 106 млн грн – від допорогових закупівель.

Зазначимо, що результат економії у допорогових закупівлях досягнули завдяки дорученню голови облдержадміністрації від 1 червня 2016 року №53, яким зобов’язано розпорядників бюджетних коштів здійснювати закупівлі  товарів і послуг від 10 тисяч до 200 тисяч гривень через електронну систему закупівель "ProZorro".

 

 

19.11.2017

 

У Чорткові перепоховали членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році

Сьогодні, 19 листопада, на кладовищі міста Чортків, Тернопільської області перепоховали останки 60 членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році. Серед ідентифікованих загиблих - 27 мешканців Львівщини.

Захід урочисто розпочали із заупокійної літургії, яку провели у соборі святих верховних апостолів Петра і Павла. Опісля представники влади, духовенство, делегації із Львівщини і Тернопільщини, рідні загиблих та мешканці міста, несучи фотографії героїв і співаючи патріотичних пісень, пішою ходою вирушили на місцеве кладовище, де провели чин погребіння та скорботне віче.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що завдання кожного громадянина плекати пам'ять про героїв,що загинули у боротьбі за Україну.

"Сьогодні ми вшановуємо героїв, які були уродженцями Тернопільщини і Львівщини, тут вони знайшли спочинок у боротьбі за Україну, стали наперекір нацистським окупантам. Я переконаний, що сьогодні, коли ми утворюємо сильну, незалежну державу, ми повинні гордитися цими людьми, що стояли у витоків держави та армії",- зазначив Олег Синютка.

"Ми повинні на весь світ сказати, підручники з історії України ніколи не будуть писати ні в Мовскві, ні у будь-якій інші столиці, підручники з історії України написані тут, кров'ю українських патріотів", - додав голова Львівської ОДА.

Пошукові роботи з виявлення останків розстріляних українців розпочали у жовтні цього року працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля" спільно з історико-пошуковим товариством "Патріот".

Відтак рештки загиблих вдалось відшукати на території Ягільницької сільради поблизу Чорткова.

"Спільними зусиллями за допомогою небайдужих мешканців нам вдалось віднайти останки 60 українців, зокрема це громадяни з Львівщини, а саме Самбірського, Дрогобицького та Жидачівського районів, сьогодні дуже приємно, що зібралось стільки людей, аби віддати шану героям, бо цей чин погребіння - це маленький вчинок, який ми можемо зробити для героїв", - розповів відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

Зокрема за словами дослідників, цьогоріч вдалось відшукати чимало родичів членів ОУН, що теж є знаковим.

Під час віче син провідника ОУН Василя Мельничука подякував присутнім за відновлення пам'яті про героїв і поділився спогадами про батька.

"Молоді хлопці боролися за вільну, незалежну Україну, не думали ні про посади, ні про матеріальні блага, мій батько в останньому листі з Чортківської в'язниці писав, що психологічно його ніхто не зламає, може знищити хіба що тіло", - розповів Мстислав Мельничук.

Після віче присутні поклали квіти до могили героїв і запалили лампадки.

 

Перші 100 років: театр імені Марії Заньковецької святкує річницю

У неділю, 19 листопада відбулась святкова академія «100 років Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької.

Гостям презентували відеофільм про історію театру, уривки з вистав, на завершення – відеозапис монологу з вистави «Житєйське море» у виконанні художнього керівника, режисера-постановника і актора театру Федора Стригуна.

Привітав заньківчан із річницею театру та зачитав вітання від Президента України Петра Порошенка голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Хочу урочисто вручити це вітання від Президента України людині, яка була, є і буде символом театру – Федору Стригуну. Людині, яка 30 років тому очолила цей колектив і провела його до зірок. Дякуємо вам за вашу життєву позицію, патріотизм і майстерність. Творчих успіхів, гараздів, благополуччя і миру», - наголосив Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА також вручив державні нагороди кращим працівникам театру. Відтак, Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність нагородили орденом «За заслуги» ІІ ступеня Андрія Мацяка – генерального директора Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, орденом «За заслуги» III ступеня Януша Юхницького – артиста - провідного майстра сцени державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької».

Окрім того, присвоїли почесні звання «Народний  артист України» Наталії Лань – артистці державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», «Заслужений артист України» Наталії Лісовій – артистці державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», «Заслужений працівник культури України» Катерині Калінчук – кравцю державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької».

 

Вітання Президента колективу Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької

Дорогі друзі!

У день 100-літнього ювілею з гордістю і вдячністю ми говоримо про явище національної культури — Національний театр імені Марії Заньковецької. Щиро вітаю славетний колектив заньківчан і всіх шанувальників театру зі святом!

Народжений на хвилі Української революції, театр став не лише свідком, а й дійовою особою історії України, її боротьби за незалежність, провідником формування національної свідомості. Дух творчої свободи і відкритості — основа професійної майстерності та незмінного глядацького успіху театру.

Високої оцінки заслуговує ваша громадянська позиція у час російської агресії на Сході України. Волонтерська допомога захисникам Батьківщини, виступи артистів у районах проведення АТО, гастролі у звільнених містах Донбасу — усе це внесок у нашу майбутню перемогу. Дякую за відданість і патріотизм.

Зичу вам аншлагів та аплодисментів. Нехай не згасає жага мистецького пошуку і досконалості. Нехай публіка й надалі приходить до цієї зали у пошуках краси почуттів, співпереживання та сенсу життя.

Із ювілеєм, дорогі заньківчани! Успіхів і благополуччя, миру й добра усім.

Петро ПОРОШЕНКО

 

Відійшов у вічність видатний фотохудожник Василь Пилип’юк

18 листопада на 68-ому році життя відійшов у вічність відомий український фотохудожник Василь Пилип’юк.

У понеділок, 20 листопада, у храмі Пресвятої Трійці на вул. Тершаківців, 1а у Львові, з 11:00 до 13:00 триватиме прощання. Чин похорону відбудеться о 13:00. Поховають Василя Пилип’юка на Личаківському кладовищі.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Василя Пилип'юка.

Довідково.

Василь Пилип’юк народився 10 січня 1950 р. у Новоселиці Снятинського району Івано-Франківської області. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1993), заслужений діяч мистецтв України (1998), йому присвоєно вчене звання професора (2015). Художник Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) (2007), президент видавничого підприємства “Світло й Тінь”, головний редактор журналу “Світло й Тінь”, член Національної спілки журналістів України, член президії та правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового об’єднання фотографів українців (С. О. Ф. У. США), професор Львівської національної академії мистецтв.

Учасник численних фотовиставок, автор 87 фотоальбомів.

 

 

18.11.2017

 

Олег Синютка запросив Рафала Вольскі, аби отримати пояснення щодо інциденту на кордоні

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка запросив на зустріч Генерального консула Республіки Польща у Львові Рафала Вольскі, аби отримати пояснення щодо сьогоднішнього інциденту із Святославом Шереметою на українсько-польському кордоні.

Так, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, ГО « Українські меморіали», сьогодні, 18 листопада, не зміг перетнути українсько-польський кордон.

Святослав Шеремета їхав автобусом у складі української групи, зокрема з товариством «Надсяння» у Ланцут (Польща), що поблизу Ряшева, на український військовий цвинтар, щоб вшанувати пам’ять близько 400 українських вояків Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки.

За словами Шеремети, спершу його на польському кордоні у пункті перетину «Медика» польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Натомість автобус з групою, з якою він їхав, пропустили у Польщу. Його паспорт забрали і змусили очікувати в залі.

 

На Мостищині освятили пам’ятник Герою Небесної Сотні Володимиру Топію

У суботу, 18 листопада, на кладовищі міста Судова Вишня, що у Мостиському районі, урочисто відкрили та освятили надмогильний пам’ятник Герою Небесної Сотні Володимиру Топію, який загинув на Майдані 19 лютого 2014 року.

Пам'ять Героя Небесної Сотні вшанували представники влади, мешканці Мостиського та Городоцького районів, рідні Героя, побратими.

Розпочали захід Службою Божою у церкві Преображення Господнього (Спаса), опісля священики відслужили панахиду та провели чин освячення пам’ятника на кладовищі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героя України Володимира Топія.

“Майдан змінив нас, змінилася свідомість багатьох людей, але сьогодні тут, на могилі Героя Небесної Сотні ми повинні пам’ятати: нам всім треба змінювати світ, Україну так, як цього хотів Володимир Топій. Вірю, що наша держава буде незалежною, бо саме за це гинули на Майдані наші хлопці. І цим Героям, ми маємо віддавати шану”, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Дружина Героя Небесної Сотні Леся Топій висловила вдячність присутнім за підтримку і закликала бути патріотами своєї держави.

Завершили захід спільним виконанням Державного Гімну України.

Довідково:

Володимир Петрович Топій народився 26 квітня 1955р. у, м. Судова Вишня.Мостиського району.

З 24 грудня 2013 року Володимир Топій був у Києві на Майдані, у 12-й сотні, потім приїхав 22 січня і 23-го уже поїхав назад. Перед останньою поїздкою сказав сусідові, що коли з ним щось станеться, то  поховати його у Судовій Вишні, біля могили матері.

19 лютого 2014 року Володимир Топій загинув у Києві під час пожежі у Будинку Профспілок..

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Володимиру Топію присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно.

 

Вшосте на Львівщині стартує благодійна акція «Подаруй дитині свято»

Цьогоріч листи святому Миколаю написали діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей переселенців та учасників зони АТО, дітей-інвалідів, сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування,  що проживають у місті. А також пацієнти Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Волонтери зібрали 150 листів, і опублікували їх на сторінці акції в соціальній мережі Facebook, тож запрошують усіх охочих стати помічниками святого Миколая.

Для цього необхідно обрати листа на сторінці у соцмережі, виконати дитячі побажання та до 15 грудня принести подарунок в Офіс Св. Миколая (м. Львів, вул. Винниченка 12/2 (Львівський обласний молодіжний центр).

Координаторами цьогорічної Благодійної акції є ГО "Львівський молодіжний клуб" спільно з Львівським обласним молодіжним центром за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

 

На Львівщині урочисто відзначили 90-річчя з дня народження Василя Макуха

У суботу, 18 листопада, у приміщенні Палацу мистецтв відбулась урочиста академія з нагоди відзначення 90-річчя з дня народження Василя Макуха, воїна УПА, українця, який, протестуючи проти русифікаторської політики радянської влади,  у 1968 році вчинив акт самоспалення.

Участь у заході взяли племінниця Василя Макуха Ярослава Осміловська, представники влади, духовенство, науковці, громадcькі діячі.

Урочисту академію розпочали із виконання Державного Гімну України та спільної молитви, яку провів Синкел у справах монашества Львівської Архієпархії УГКЦ,  отець Віталій  Дудкевич, опісля присутні переглянули фільм “Цвіт покоління”(режисер Євген Козак).

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук зазначила, що Василь Макух своїм вчинком показав безмежну любов до батьківщини.

“Ми згадуємо людину, яка зробила великий подвиг, Василь Макух прагнув боротьби за незалежність країни, тому ми сьогодні повинні досліджувати його діяльність, вивчати історичні сторінки творення держави, щоб здобути перемогу у боротьбі з ворогом",– наголосила Оксана Стоколос-Ворончук.

Голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко розповів про життєвий шлях та героїчний подвиг воїна УПА Василя Макуха.

Під час заходу почесними ювілейними відзнаками за вагомі особисті заслуги у національно-визвольній боротьбі і з нагоди 75-річчя створення УПА нагородили 95 членів Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих, зокрема відзнаку посмертно Василя Макуха отримала племінниця воїна УПА Ярослава Осміловська.

“Вчинок Василя Макуха – це майдан однієї людини, програма усього його життя, він знав, що людству потрібна свобода і незалежність і жив з ідеєю в серці”,– розповіла племінниця Василя Макуха Ярослава Осміловська.

Довідково:

Народився Василь Омелянович Макух 14 листопада 1927 р. в с. Карів Сокальського району Львівської області в селянській родині. У 1944 році вступив до лав УПА, служив у військовій розвідці. 15 лютого 1946 р. в бою поранений у ногу і схоплений НКВД. Засуджений на 10 років ув’язнення і 5 років обмеження в правах.

5 листопада 1968 року, протестуючи проти колонізації та русифікації України та проти радянського вторгнення в Чехословаччину, Василь Макух спалив себе на київському Хрещатику. Похований на кладовищі у м. Дніпропетровську.

 

 

17.11.2017

 

У понеділок стартує Другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток»

У понеділок, 20 листопада, відбудеться Другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

У Форумі візьмуть участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов, член наглядової ради «Тепле місто», підприємець, співзасновник ресторанної групи Fast Food Systems та Kumpel Group та представники громадськості Марк Зархін.

Початок реєстрації о 10:30 год у Львівському будинку вчених (м. Львів, вул. Листопадового Чину, 6).

 

Представниця Львівщини Соломія Братейко – найкраща молода тенісистка України

17 листопада в місті Києві завершився чемпіонат України з настільного тенісу серед молоді віком до 21 року.

Успішно у цих представницьких змаганнях у складі збірної команди Львівської області змагалася вихованка Жовківської школи настільного тенісу, представниця Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності Соломія Братейко (тренер В. Дідух).

У напруженій спортивній боротьбі Соломія захистила свій титул найкращої молодої тенісистки України, який вона здобула у 2016 році. Соломія - член збірної команди України.

У кінці листопада Соломія Братейко у складі збірної команди України братиме участь в Чемпіонаті світу з настільного тенісу в Італії, де захищатиме честь нашої держави.

Довідково:

Соломія Братейко народилася в с.Андріївка Буського району Львівської області в спортивній родині. З дитинства почала займатись настільним тенісом. Батьки, аби забезпечити належні умови тренування для юної спортсменки, переїхали в м. Жовкву, де на той час відкрився сучасний спеціалізований спортивний зал для занять настільним тенісом «ЛІРС». Майстерність Соломії зростає з кожними змаганнями й наразі вона є однією із найперспективніших молодих спортсменок України.

 

У Стрию оштрафували власника кафе-бару на 576 тис грн. за використання праці неоформлених працівників

Інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області спільно з працівниками Стрийського відділу поліції Львівської області провели  інспекційне відвідування у одному із кафе-барів у Стрию. 

Під час інспекції фахівці встановили, що працівники у цьому кафе були допущені до роботи без укладення трудового договору та без повідомлення територіального органу ДФС. Зокрема, так нелегально ще з 2016 року працювали 2 бармени, 2 офіціанти, кухар-кондитер та повар.

Відтак, Головне управління Держпраці у Львівській області за порушення вимог ч.1, ч.3 статті 24 КЗпП України щодо стрийського підприємця застосувало штрафну санкцію у розмірі 576 тис грн.

До слова, цього тижня за підміну трудових відносин цивільно-правовим договором на 96 тис грн. оштрафували й одного з львівських підприємців.

ГУ Держпраці у Львівській області звертає увагу, що роботодавці грубо порушують трудове законодавство, якщо:

 • фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору;

 • виплачують заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;

 • оформили працівників на неповний робочий час, в той час коли він фактично виконує роботи повний робочий час установлений на підприємстві;

 • підміняють трудові відносин цивільними.  

За вчинення таких порушень роботодавцям загрожує штрафна санкція у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого було вчинене порушення.

 

«Динамівці» Львівщини визначили кращих в змаганнях з подолання смуги перешкод

Упродовж двох днів, з 16 до 17 листопада 2017 року, у навчальному центрі ГУ НП у місті Львові відбувалися один із етапів галузевих комплексних обласних змагань “Динаміада-2017» з подоланням смуги перешкод, присвячений Дню Гідності та Свободи.

Поборотися за нагороди прибули 98 спортсменів із 12 команд силових структур, військових частин Львівщини та спеціалізованих ВНЗ.

Переможців та призерів визначали в естафеті, особистій та командній першостях у різних вікових і кваліфікаційних групах. Відтак серед найкращих виявилися:

І вікова група:

1 місце – Гулеватий Дмитро (ГУ ДСНС)

2 місце – Гіль Микола (ЛДУВС)

3 місце – Макаров Андрій (ЛДУБЖД)

ІІ вікова група:

1 місце – Старшинов Вадим (ЛДУБЖД)

2 місце – Бондар Ростислав (ОЗСП)

3 місце – Коссак Роман (ГУ ДСНС)

ІІІ вікова група:

1 місце – Борсук Віталій (ЛДУБЖД)

2 місце – Васильців Андрій (УПО)

3 місце – Зубатюк Олександр (ОЗСП)

 

Житлову субсидію в області одержують 436 тисяч сімей

Станом на 17 листопада 2017 року в області одержують житлову субсидію 436 256 сімей (домогосподарств), що становить 54,5 % населення області. В цілому підтримкою житлової субсидії охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість  членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3 осіб).

Окрім того, до органів соціального захисту населення звернулось 130 923 одержувачів житлової субсидії з 139 857 (93,6%), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення на загальну суму 83,4 млн грн.

Слід зазначити, що термін подання заяви на компенсацію частини невикористаної субсидії завершився 1 листопада 2017 року. Виплата компенсації проводиться одержувачам шляхом перерахунку коштів на банківські рахунки та поштові відділення, які були зазначені у заявах одержувачів. На даний час компенсацію одержали 72 415 одержувачів на загальну суму 46,5 млн грн які надійшли з Державного бюджету України.

Для одержувачів субсидій, які   використовують  природний  газ/електричну енергію  для  індивідуального опалення, субсидія перераховується на опалювальний період з 16 жовтня по 15  квітня  включно. Для  одержувачів, які використовують центральне опалення – з дня прийняття рішення органу місцевого самоврядування дати початку (закінчення)  опалювального  періоду.

На сьогоднішній день органи соціального захисту населення перерахували субсидії на опалювальний період 422 992 одержувачам, що становить 99,7 % від загальної кількості домогосподарств, яким здійснюється перерахунок (426 066 домогосподарств).

Органи соціального захисту населення Львівщини готові, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує.       

 

У сфері поводження з твердими побутовими відходами профінансовано більше 17 млн грн

Впродовж тижня з обласного бюджету виділено кошти на ремонт автомобільних доріг.

Загалом на цю потребу виділили 94,7 млн. грн, з яких 92,9 млн грн за рахунок перевиконання індикативних показників з надходжень митних платежів.

Також у сфері поводження з ТПВ профінансовано 17,7 млн гривень, з них 6,9 млн гривень виділили на компенсацію перевізникам за вивезення твердих побутових відходів з м. Львова, решта коштів скеровано субвенцією органам місцевого самоврядування, які приймають сміття з міста.

 

Державний архів підготував онлайн-виставку до Дня Гідності та Свободи

Державний архів Львівської області підготував онлайн-виставку “Україна – країна нескорених” до Дня Гідності і Свободи.

Для виставки взяли найцікавіші документи архівного відділу Яворівської райдержадміністрації та народного музею історії ЛНУ ім. Івана Франка.

Зазначимо, онлайн-виставку можна переглянути на офіційному веб-сайті архіву.

 

Ремонт автодороги Львів-Тернопіль завершать цього року

ТзОВ «Автомагістраль-Південь» продовжує виконувати роботи з влаштування другого (верхнього) шару модифікованого щебнево-мастичної асфальтобетонної суміші на автомобільній дорозі Львів-Тернопіль.

Ремонтні роботи на цій автомобільній дорозі розпочали у 2016 році, а завершать уже цьогоріч.

«Автомобільна дорога Львів-Тернопіль є частиною транспортного коридору Львів-Одеса і Львів-Миколаїв. Для нас дуже важливо завершити усі ремонтні роботи до кінця цього року. Я впевнений, що при наявності матеріалів і ритмічній роботі залізниці, до кінця листопада нам вдасться завершити асфальтні роботи», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту і зв’язку Роман Кокотайло. 

Усього відремонтують 73 км дорожнього полотна.

Станом на сьогодні залишилось влаштувати 8,5 км другого (верхнього) шару модифікованого щебнево-мастичної асфальтобетонної суміші.

Фінансування цих робіт здійснюється за рахунок державного та обласного бюджету. Відтак, на ремонт автомобільної дороги Львів-Тернопіль передбачили 650 млн грн. 

 

Молодь із Львівщини відвідала місця пам`яті Закерзоння

Днями молодіжна громадська організація “Вирій” в межах транскордонного співробітництва здійснила поїздку “Місцями пам`яті Закерзоння”.

В ході заходу вшанували пам`ять борців за волю України та мирного українського населення, яке трагічно загинуло впродовж 1945-1947 рр.  Зокрема, відвідали село Молодич, де на місцевому цвинтарі вшанували пам’ять, поклали квіти та запалили свічки біля пам’ятника «Воякам УПА, полеглим у 1945–1957 рр» та «Молодицьким парафіянам, що трагічно загинули у 1945–1947 рр». 

Згодом вирушили до неіснуючого села Суха Воля, сіл Жапалів та Павлокома, де помолилися за померлих, поклали квіти та запалили лампадки. 12 листопада члени делегації взяли участь в літургії греко-католицького храму села Команча. Згодом прослухали лекцію про Команчанську республіку, яка під гаслом єдиної української національної та державної ідеї об’єднала 33 лемківських села і ухвалила рішення про об’єднання з ЗУНР. Республіка була ліквідована через 3 місяці після свого утворення.

Після лекції делегація із Львівщини поспілкувалася з місцевими українцями про історію села Команча та сучасне життя українців в Польщі. Далі попрямували до підпільної лікарні УПА, яка знаходилась на гірському масиві Хрещата, функціонувала у період від вересня 1946 до січня 1947 року і була найбільшою з-поміж собі подібних. У 2006 р. тут встановили бетонний обеліск у вигляді хреста із стилізованим тризубом.

 

На Львівщині триває ремонт автомобільної дороги Куровичі-Рогатин

Сьогодні, 17 листопада, компанія ТзОВ «Дорлідер» продовжує роботи по влаштуванню другого (верхнього) шару асфальту в м. Перемишляни  - автомобільна дорога Куровичі-Рогатин.

Усього запланували влаштувати 1,5 км верхнього шару.

Станом на сьогодні виконали 1,5 км однією смугою.

Зазначимо, що фінансування цих робіт здійснюється за кошти від митного експерименту.

 

Обласна служба зайнятості запрошує на безкоштовні курси для водіїв

Обласна служба зайнятості на безкоштовній основі організовує підвищення кваліфікації для водіїв з числа безробітних з метою отримання категорії «С» та «D». Тривалість навчання 1,3 місяця.

Після успішного завершення навчання – гарантоване працевлаштування!

Додаткову інформацію можна отримати за тел.: 233-52-24 , 233-63-89 або у будь-якому центрі зайнятості області. 

 

До уваги мисливців: на Львівщині стартує сезон полювання на зайців

У Львівській області 26 листопада розпочинається полювання на зайця-русака, яке буде тривати до 31 грудня включно.

З цією метою користувачами мисливських угідь розрахована пропускна спроможність мисливських угідь при полюванні на зайця-русака, яку погодили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства та Львівський обласній державній адміністрації.

Мисливцям, які бажають полювати, потрібно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні картки.

Денна норма добування за один день – 1 заєць-русак.

Пропускна полювання на зайців в сезоні 2017-2018 рр. 

 

З початку року великі платники Західного регіону сплатили 2 млрд 445 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Упродовж жовтня 2017 року від підприємств, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ДФС, надійшло 270 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 10 мільйонів гривень більше ніж було заплановано. 

Всього з початку 2017 року великий бізнес Західного регіону перерахував на спеціальний рахунок Держказначейства 2 млрд 445 мільйонів гривень єдиного внеску. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на  852 млн гривень.

 

Львівщина приймає чемпіонат Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Україна» з футзалу

17-19 листопада 2017 року на спортивно-оздоровчій базі «Ровесник» у місті Червонограді відбудеться чемпіонат Центральної ради ФСТ «Україна» з футзалу.

Змагання влаштують серед спортивних команд трудових колективів промислової сфери, транспорту та соціально-побутової сфери.

В змаганнях очікується участь 10 збірних команд, з яких 4 футзальні команди представлятимуть Львівську обласну організацію ФСТ «Україна».

 

Триває Всеукраїнський конкурс на кращу проектну пропозицію для собору Успіння Пресвятої Богородиці – пам’ятки культурної спадщини національного значення

Програма та умови Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці – пам’ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму»

1. Загальні положення

1.1. Програма та умови визначають порядок та умови проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію: «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму» (надалі - конкурс).

1.2. Підставою для проведення конкурсу є : рішення № 1 від 03.10.2017р. 

2. Організатор конкурсу 

2.1. Організатор конкурсу – Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору».

2.2. Координати :

Адреса організатора :

76000, м. Івано-Франківськ, вулиця Василіянок, 22

01004, м. Київ, вулиця Червоноармійська, будинок 43/16, квартира 1.

2.3. Організатор конкурсу забезпечує :

Підготовку інформації та оголошень, пов’язаних з проведенням конкурсу, для опублікування у періодичній пресі та у мережі Інтернет.

Підготовку, тиражування та розсилку програм та умов конкурсу, а також відповідних вихідних даних.

Формування допоміжних органів (журі, оргкомітету, громадських експертів) конкурсу.

Запрошення до участі у конкурсі авторських колективів.

Організацію реєстрацію учасників, надання їм конкурсної документації та вихідних даних.

Надання необхідних приміщень для організаційної роботи журі конкурсу, ради громадських експертів конкурсу, прийому конкурсних проектів та їх тимчасового зберігання. 

3. Вид конкурсу 

3.1. Конкурс є всеукраїнським відкритим конкурсом. Конкурс проводиться в 1 (один) тур.

3.2. За необхідності, визначеною журі конкурсу за погодженням із замовником конкурсу, після підведення результатів конкурсу, замовником конкурсу може буди прийняте рішення про проведення другого туру конкурсу. Другий тур матиме формат замовленого конкурсу, до участі в якому будуть запрошені визначені журі та відібрані фіналісти конкурсу. 

4. Тема та мета конкурсу 

4.1. Тема конкурсу:

Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму.

 4.2. Мета конкурсу:

Визначити найкращу проектну пропозицію музеєфікації з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму.

 5. Ділянка проектування 

Ділянка проектування розташована в с. Крилос Галицького району на території Національного заповідника «Давній Галич». 

6. Завдання конкурсу

Пошук найкращих рішень щодо:

- містобудівного вирішення музеєфікації з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму комплексу на ділянці з врахуванням чинних будівельних норм та правил, містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства.

 Технічне завдання

 1. Надати проектні пропозиції щодо проведення музеєфікації та реставрації залишків фундаменту собору Успіння Пресвятої Богородиці;

2. Передбачити можливість облаштування необхідних площ для розміщення музею історії Галицької метрополії.

3. Надати проектну пропозицію (бачення, ідею) щодо місця - крипти князівського перепоховання.

4. Розробити концепцію щодо можливості відновлення собору.

 Вимоги до ГП та благоустрою

 - запропонувати рішення благоустрою з врахуванням містобудівної ситуації та завдання конкурсу;

- забезпечити дотримання будівельних норм та правил, містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства;

7. Форма подачі конкурсних проектів

7.1 Деталізація розробки

Стадія проектування : проектна пропозиція.

7.2. Склад конкурсного проекту :

Графічні матеріали – планшети, вертикальний формат А0 в електронному та друкованому вигляді.

Текстові матеріали – пояснювальна записка в електронному та друкованому вигляді.

Матеріали в електронному вигляді на цифровому носії.

Додаткові матеріали – макет, відео, тощо (за бажанням).

Декларації авторства.

7.3. Вимоги до оформлення конкурсного проекту.

7.3.1. Вимоги до оформлення графічної частини конкурсного проекту.

Конкурсні проекти подаються на конкурс анонімно під шифром у формі шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку всіх матеріалів конкурсного проекту.

Всі написи, підписи на конкурсних проектах виконуються українською мовою.

На конкурсний проект має бути подано не більше 4 (чотирьох) вертикальних планшетів формату А0 з графічними матеріалами. Друковані планшети подаються на твердій основі для зручної експозиції виставки.

Перелік рекомендованих графічних матеріалів:

Пропозиція по об’єкту :

- Плани поверхів;

- План покриття;

- Характерні перетини;

- Фасади споруди;

- Техніко-економічні показники;

- Схема генплану M1:500 з благоустроєм;

3-4 візуалізації будівлі та прилеглої території в декількох ракурсах.

Пропозиції стосовно ув’язання з існуючою планувальною структурою: пішохідність, велосипедна інфраструктура, заходи з доступності та мобільності, тощо.

Пропозиції стосовно елементів благоустрою та озеленення.

Інші ілюстративні матеріали (розгортки, перспективи тощо), необхідні для розкриття ідеї проекту.

У конкурсних матеріалах використовується метрична шкала вимірів.

7.3.2. Вимоги до планувального макету (за наявності).

Макет подається у масштабі 1:250 (рекомендовано). На макеті має бути обов’язково вказаний девіз проекту у формі шестизначного числа.

7.3.3. Вимоги до оформлення текстових матеріалів конкурсного проекту.

Текстові матеріали конкурсного проекту подаються українською мовою.

Текстові матеріали конкурсного проекту складаються з пояснювальної записки до проекту. Пояснювальна записка з описом прийнятих проектних рішень подається в електронному вигляді.

У пояснювальній записці має бути визначено основну ідею проектної пропозиції, ТЕПи та стислий опис прийнятих елементів будівлі та рішень взагалом. Обсяг пояснювальної записки – не більше 4-х аркушів формату А4 друкованого тексту Times New Roman (14 кегль).

7.3.4. Вимоги до оформлення матеріалів у цифровому вигляді.

На кожен проект автор/авторський колектив має подати цифровий носій з матеріалами конкурсного проекту:

Пояснювальна записка у форматі pdf.

Планшети з графічними матеріалами у форматі jpg з роздільною здатністю  150 dpi.

Окремо візуалізації (для публікацій та збірника конкурсних проектів).

Фотографії макета (за наявності) (3-5 шт., формат jpg з роздільною здатністю 150 dpi).

7.3.5. Вимоги до оформлення декларації авторства.

Декларація авторства оформлюється за наданим до програми та умов конкурсу взірцем. Декларація авторства запаковується у конверт, на якому вказано шифр проекту та напис: «на конкурс «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму». На конверті не має бути будь-яких даних, які можуть ідентифікувати авторів конкурсного проекту. Конверт має бути заклеєним. Даний конверт з декларацією авторства має бути поданий разом з проектом.

 8. Конкурсна документація

Конкурсна документація складається з:

- Програми та умов конкурсу (даний документ);

- Вихідних даних конкурсу (додаток 2);

- Декларація авторства (форма);

- Зразок оформлення планшету.

Вихідні дані конкурсу, технічне завдання на проектування та додатки до програми та умов конкурсу готуються організатором конкурсу і надаються зареєстрованим учасникам.

 9. Оголошення конкурсу

 Днем оголошення конкурсу вважати день публікації у пресі оголошення про проведення конкурсу. Оголошення конкурсу проводиться після 01.11. 2017р.

Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору» оголошує про проведення конкурсу у засобах масової інформації.

 10. Реєстрація на участь у конкурсі

Для участі у конкурсі автор/авторський колектив має оформити заявку на участь у конкурсі, заповнивши реєстраційну форму

Терміни реєстрації у конкурсі – до 18.00 год. 30.11.2017.

Проекти, подані без попередньої заявки на конкурс, не зможуть взяти участь у конкурсі.

 11. Вимоги до подачі конкурсних проектів 

До закінчення терміну подачі проектів автор/авторський колектив має подати повний комплект конкурсного проекту (планшети у друкованому та електронному вигляді; пояснювальну записку в електронному та друкованому вигляді, додаткові матеріали (за бажанням) та декларацію авторства) організатору конкурсу через поштову відправку (з обов’язковою поміткою на конверті “на конкурс «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму»“) або особисто за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вулиця Василіянок, 22

Електронний варіант конкурсної роботи з пояснювальною запискою обов’язково також надсилається на електронну адресу: fond.usp.sobor@gmail.com (у темі листа вказати шифр конкурсного проекту).

В e-mail усі матеріали подаються посиланнями з файлообмінника для завантаження конкурсного проекту.

Телефон для довідок: 0503734652 – Сенів Василь Іванович.

Час роботи: понеділок-п’ятниця – 9.00 год. - 18.00 год.

Останній термін подачі конкурсних проектів – 30.01.2018 до 18.00 год. За київським часом (GMT + 2 год.).

До офіційного оголошення переможця організатор конкурсу гарантує, що подані файли даних будуть використовуватися виключно у цілях попередньої оцінки та документування конкурсу, також гарантується їх конфіденційне збереження та нерозголошення перед третіми сторонами.

За результатами конкурсу після проведення виставок конкурсних проектів премійовані конкурсні проекти залишаються в організатора конкурсу.

 12. Організаційна структура конкурсу

Замовник конкурсу – Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору»

Організатор конкурсу – Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору»

Контактна особа: Василь Іванович Сенів.

12.1. Учасники конкурсу.

Учасники конкурсу – громадяни України, юридичні особи, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності.

Участь у конкурсі беруть фізичні та юридичні особи, фахівці, авторські колективи фахівців з відповідним кваліфікаційним сертифікатом.

Для виконання конкурсного проекту автор може сформувати творчий колектив, будучи його керівником або учасником. У складі колективу можуть бути студенти творчих вищих навчальних закладів та фахівці в інших галузях. Вітається участь у конкурсі міждисциплінарних колективів, а також колективів, які складаються з фахівців у галузі архітектури, дизайну, урбаністики, тощо.

На участь у конкурсі не мають права ті, хто брали участь у підготовці та організації конкурсу, співробітники замовника і організатора, а також їхні родичі, члени журі та громадські експерти.

12.2. Журі конкурсу.

Журі конкурсу утворюється з метою визначення кращих з поданих на конкурс проектів, присудження премій їх авторам, заохочень у вигляді почесних грамот, дипломів та інших відзнак, надання рекомендацій щодо використання премійованих конкурсних проектів.

Членів журі конкурсу обирає замовник.

Журі конкурсу складається з представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представників членів творчих професіональних спілок України, провідних архітекторів, урбаністів, митців, тощо.

Голова журі та його заступник обираються на першому засіданні журі через таємне голосування простою більшістю голосів.

Відповідальний секретар конкурсу є водночас відповідальним секретарем журі конкурсу і бере участь у його засіданнях без права голосу.

 13. Реєстраційний внесок 

Участь у конкурсі є безкоштовною. Реєстраційний внесок учасниками конкурсу не сплачується.

 14. Надавання відповідей на запитання учасників 

Всі питання, пов’язані з проведенням конкурсу, які виникають у зареєстрованих учасників, узагальнюються організатором і разом з відповідями направляються всім зареєстрованим учасникам на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Якщо виникають питання хоча б у одного з учасників щодо програми та умов конкурсу, відповідь розсилається всім зареєстрованим учасникам.

 15. Порядок визначення переможця конкурсу

 Процедура визначення переможця конкурсу:

Відповідальний секретар визначає відповідність проектів програмі та умовам конкурсу. Проектні пропозиції, які не відповідають програмі та умовам конкурсу, представляє відповідальний секретар для ознайомлення членам журі з обгрунтуванням невідповідності.

Проектні пропозиції, які відповідають програмі та умовам конкурсу, розглядає журі конкурсу. Члени журі конкурсу ухвалюють рішення через голосування.

Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, вважаються переможцями конкурсу.

 16. Премії конкурсу

Призовий фонд конкурсу складає 225,0 тис. грн.

Визначено 3 (три) премії за перші 3 призові місця:

1 (перша) премія – перше місце – 100, 0 тис. грн. 00 коп., у тому числі податки;

2 (друга) премія – друге місце – 75,0 тис. грн. 00 коп., у тому числі податки;

3 (третя) премія – третє місце – 50,0 тис. грн. 00 коп., у тому числі податки.

Переможців буде відзначено заохоченням у вигляді почесних грамот, дипломів та інших відзнак.

 17. Критерії оцінки проектів

17.1. Відповідність програмі та умовам і завданню конкурсу;

17.2. Просторова інтеграція в існуючу містобудівну площину, якість дизайну навколишнього середовища, містобудівна зрозумілість;

17.2. Унікальність та виразність архітектурної ідеї та образу об’єкту «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області (охоронний № 090021/1-Н) із можливістю відновлення духовного храму»;

17.3. Якість функціональних рішень: оптимальність та ергономічність планувальних рішень, дотримання технологічних та нормативних вимог;

17.4. Якість будівельних форм та конструкцій, можливість реалізації технологій та рішень в сучасних умовах;

17.5. Вартість інвестиційного проекту: якісний компроміс розміру інвестицій до проектних рішень.

 18. Фінансування проведення конкурсу

Фінансування проведення конкурсу відбувається за рахунок джерел, незаборонених законодавством.

 19. Авторське право та суміжні права 

Немайнове авторське право на конкурсний проект належить автору (авторам) і охороняється згідно з Законами України “Про авторське право і суміжні права“ та “Про архітектурну діяльність“. Майнове авторське право премійованих проектів переходить до Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору».

 20. Графік проведення конкурсу

Після 01.11.2017 – оголошення конкурсу.

30.11.2017   18.00 год. – останній термін реєстрації учасників на участь у конкурсі.

30.01.2018    18.00 год. – останній термін подачі конкурсних проектів.

09-10.02.2018  – робота журі конкурсу, підведення підсумків конкурсу.

 21. Виставка конкурсних проектів

Інформація про представлення на загал конкурсних проектів буде оприлюднена організатором після останнього терміну подачі проектів.

Конкурсні проекти та повідомлення про результати конкурсу будуть опубліковані у мережі Інтернет на офіційному веб-сайті  Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору», у соціальних мережах та можуть бути розміщені у засобах масової інформації.

 23. Результати конкурсу 

За результатами конкурсу мають бути визначені переможці конкурсу.

Журі конкурсу має право рекомендувати замовнику конкурсу провести другий тур конкурсу.

У разі отримання першої премії без подальшого проведення другого туру конкурсу переможець має переважне право на подальше розроблення проектної документації.

Рекомендувати національному заповіднику «Давній Галич» використати пропозиції переможця конкурсу у розробленні проектної документації.

 

Спортсмени Львівщини вибороли дев’ять медалей чемпіонату Європи з кіокушинкай карате серед кадетів та молоді

Цими днями в м. Кельце (Польща) завершився чемпіонат Європи-2017 з кіокушинкай карате серед кадетів та молоді в розділах "Куміте" і "Ката" –(EuropeanKyokushin / Shinkyokushin EKO ChampionshipsforCadets U16 and U22.

Збірна України була представлена 46 спортсменами, з поміж яких дев’ять атлетів Львівщини повернулися додому з медалями.

Підсумком виступу «синьо-жовтої» команди стала 21 медаль, 1-е командне місце в заліку змагань серед молоді і 2-е командне місце серед кадетів.

Результати виступів представників Львівщини в чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате-2017:

«Ката», кадети, молодь:

Роман Камінський - 1 місце (U16)

Микита Лебедєв - 2 місце (U16)

Ярослав Ковальчук - 1 місце (U22)

«Куміте», кадети (U16):

Анастасія Пришляк (-50кг) – 3 місце (U16)

Анастасія Левко (-50кг) – 3 місце (U16)

«Куміте», молодь (U22)

Юрій Крюков (-85кг) - 1 місце (U22)

Ростислав Ференц (-80кг) - 2 місце (U22)

Богдан Лемішко (-65кг) - 3 місце (U22)

Северин Палій (-70кг) - 3 місце (U22).

 

17 листопада - Всесвітній день боротьби проти ХОЗЛ

Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти ХОЗЛ і проводиться у всьому світі щорічно 17 листопада. У цей День фахівці охорони здоров’я та пацієнтські організації проводять заходи щодо підвищення обізнаності проХОЗЛ і поліпшення допомоги хворим.

За оцінками ВООЗ, на даний час від цієї групи хвороб страждає понад 210 мільйонів осіб, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значущістю причиною смерті в усьому світі.

За даними головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надії Рудницької, на даний час у Львівській області на обліку перебуває 40519 хворих на хронічний бронхіт, зокрема, близько 20 тисяч хворих на ХОЗЛ. Протягом 2016 року діагноз хронічний бронхіт вперше було вперше встановлено 2682 особам та 1389 пацієнтам – діагноз ХОЗЛ.

Найбільша кількість хворих на хронічні обструктивні захворювання легень зареєстрована у місті Червонограді, Турківському, Стрийському, Сокальському, Самбірському районах, найменша – у Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському районах. Однак слід зазначити, що нижчі показники поширеності ХОЗЛ можуть бути наслідком недообстеження мешканців вказаних районів.

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – повільно прогресуюча патологія дихальних шляхів, яка викликає значне погіршення функції легень. Типовими симптомами хвороби є кашель, виділення мокротиння (слизу) та проблеми з диханням (задишка).

Напередодні, 16 листопада, відзначався Міжнародний день відмови від паління. Саме паління є провідним чинником розвитку хронічних обструктивних захворювань легень. Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу. Людина, яка палить, втрачає щонайменше 13,2 року свого життя. В нашій країні палить близько 11, 5 мільйонів мешканців, з них — 9,1 мільйона чоловіків та 2,5 мільйона жінок, зокрема, кожна третя-четверта жінка репродуктивного віку.

Рентгенологічне дослідження не показує патологічних змін у легенях пацієнтів з легким ступенем хронічних обструктивних захворювань. Тому, найінформативнішим показником для оцінки існуючої обструкції, ступеня важкості та прогресування ХОЗЛ є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

За твердженням ВООЗ, у світі 50% випадків ХОЗЛ не діагностується саме з вини пацієнтів. Своєчасне звернення до лікаря та фахове лікування дає змогу призупинити розвиток ХОЗЛ, а в деяких випадках і ліквідувати захворювання. 

 

Львівщину відвідає перший заступник міністра молоді та спорту України

Упродовж 22-23 та 25-26 листопада 2017 року у Львівській області з робочим візитом перебуватиме перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул.

Під час цієї поїздки один з керівників галузевого міністерства ознайомиться з діяльністю окремих інфраструктурних спортивних об’єктів області, відвідає Буський район, зустрінеться з колективом викладачів та студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зі спортивним  та легкоатлетичним активом області, побуває на масштабних спортивних подіях.

Окрім того, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул проведе у Львові засідання виконкому національної федерації.

 

Мешканців Львівщини запрошують на етнофестиваль гостинності

Цими вихідними жителів Львівщини запрошують відвідати етнофестиваль гостинності, який відбуватиметься на Яворівщині та  Дрогобиччині.

Мистецькі колективи з Жидачівського району поїдуть з творчою презентацією у Яворів, з Перемишлян – у Дрогобич.

Найкращі аматорські колективи підготували для глядачів свої спеціальні програми. Зі сцен лунатимуть патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика, гуморески. Також гості свята зможуть переглянути цікаві колоритні виставки народних умільців: української вишивки, порцелянових тарілок, ляльок-мотанок,тощо.

Це вже п'яті вихідні поспіль такий етнофестиваль збирає найкращих митців Львівщини. Його основним завданням є широке залучення населення, особливо молоді, до участі в народній творчості, практичне знайомство з джерелами автентичного фольклору, привернення уваги до вивчення фольклору, його дослідження. 

Нагадаємо, що етнофестиваль гостинності відбувається за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

Республіка Корея зацікавилась розвитком альтернативної енергетики на Львівщині

Сьогодні, 17 листопада, Львівщину відвідав  радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні Пак Хин Квон.

В межах візиту Пак Хин Квон зустрівся із директором департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Романом Филипівим і директором департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайлом Мельником.

Роман Филипів подякував за підвищений інтерес Республіки Кореї до Львівщини та ознайомив  гостя із динамікою економічного зростання області. Зокрема, детально зупинився на розвитку агропромислового комплексу, відкритті нових підприємств та можливостях співпраці у туристичній галузі.

«Ми зацікавленні у співпраці із Республікою Кореєю у створенні індустріальних парків, розвитку торгово-економічних відносин та залученні корейських інвестицій в інфраструктурні проекти. Окрім того, об’єднання зусиль у створенні інноваційного центру дало би позитивні результати для обох сторін», - наголосив директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації  Роман Филипів.

Корейська сторона, своєю чергою, виявила зацікавлення у співпраці із Львівщиною у галузі альтернативної енергетики.

«Ми стежимо за тим, як Львівщина взяла курс на розвиток вітрової та сонячної енергетики. Це відіграє важливу роль у розвитку економіки. Республіка Корея має високі технології у сфері альтернативної енергетики, тож нам варто поглибити співпрацю у цьому напрямі», - зауважив  радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні Пак Хин Квон.

Окрім того, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження  Михайло Мельник ознайомив гостя із іншими варіантами співпраці, зокрема у сфері гідроенергетики, виробництві енергетичного обладнання та акумуляції електроенергетики за допомогою сучасних технологій.

Під час зустрічі сторони також не оминули увагою можливості розвитку медичного кластеру та  співпраці у туристичній сфері.  

 

Львівщину відвідав командувач Сухопутних військ Збройних сил Канади

У четвер, 16 листопада, Міжнародний центр миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ відвідала канадська військова делегація на чолі з командувачем Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенантом Полом Винником.

Зустрічали іноземних гостей начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, заступник голови — керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, керівний склад МЦМБ та представники іноземних військових контингентів, які беруть участь у підготовці підрозділів ЗС України у рамках «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U).

Головною метою візиту іноземного військового високопосадовця стало ознайомлення з процесом удосконалення навчально-матеріальною бази МЦМБ відповідно до стандартів провідних країн світу за програмою JMTG-U, а також зустріч з військовослужбовцями ЗС Канади.

Так, під час відвідин нещодавно збудованого Центру імітаційного моделювання Навчального центру підготовки підрозділів генерал-лейтенант Пол Винник побував на занятті тактичного оперативного центру (ТОЦ) батальйону. Також українські інструктори продемонстрували йому систему віртуального моделювання дій командного складу за допомогою системи VBS3.

Згодом, на одній із ділянок полігону, канадська делегація також ознайомилася із перебігом проведення практичних занять з тактичної підготовки, які проводяться з підрозділами Збройних Сил України в межах підготовки JMTG-U.

Варто додати, що під час перебування командувача Сухопутних військ ЗС Канади на теренах МЦМБ сторони обговорили низку важливих питань щодо продовження й нарощення співпраці, зокрема мова велась про впровадження нових елементів підготовки підрозділів Українського війська за участі канадських інструкторів та про двохсторонній обмін бойовим досвідом.

 

Для молоді Львівщини стартував міжнародний проект

16 листопада 32 молодих людей із Львівщини  вирушили з візитом  TRIPS for ACTION у Польщу.

Три дні учасники вивчатимуть досвід функціонування молодіжних просторів Кракова та Варшави, а також візьмуть участь в інтерактивних тренінгах з проектного менеджменту.

Упродовж проекту молодь навчатиметься навіть у дорозі, а по завершенню навчальних блоків реалізує спільний проект на центральній площі Варшави. Окрім цього, учасники поділені на 4 групи та мають індивідуальні ролі, зокрема інформаційні, логістичні, програмні та інтерактивні.

Візит буде висвітлюватися за посиланням.

Мета візиту – вмотивувати учасників до розвитку молодіжних ініціатив у Львівській області.

Перед виїздом учасників привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Українці самодостатня та мудра нація. За поведінкою кожного з нас у міжнародному просторі складається загальне враження про наш народ і країну. Тому від вас залежить формування думки про українське суспільство» - наголосив Олег Синютка.

Нагадаємо, що обирали учасників на основі написаних есе на тему «Молодіжний простір майбутнього» та заповнених мотиваційних аплікаційних форм.

Організаторами візиту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Вітання Президента з нагоди Дня студента

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас, молоде інтелектуальне покоління, із Днем студента.

Історією вам відведено одне з найвідповідальніших місць у процесі творення та розбудови незалежної України. Від вашої небайдужої життєвої позиції та підтримки процесів реформування всього спектра суспільно- політичного життя великою мірою залежить європейське майбутнє нашої держави.

Для реалізації таких амбітних завдань вам необхідно успішно торувати шлях до вершин професійної майстерності, розвиватися як у стінах ваших закладів освіти, так і поза ними.

Держава робить усе, аби попри російську військову агресію забезпечити кожному українцю доступ до якісної освіти. Зараз, у ході всебічної модернізації вітчизняної вищої школи, для вас відкривається безліч нових можливостей, які ви маєте використати з метою подальшого вдосконалення.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, мирного неба, щедрої долі, невичерпної творчої енергії задля здобутків в ім’я України.

Петро ПОРОШЕНКО

 

 

16.11.2017

 

Львівщина розширить співпрацю з Туреччиною у сферах освіти і культури

Сьогодні, 16 листопада, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією освітян університету м. Орду на чолі з ректором Тариком Ярилгачем.

Очільник області привітав представників делегації і зазначив, що підписання Меморандуму між ЛНУ ім. Івана Франка та університетом м. Орду щодо реалізації програми академічного обміну студентами та викладачами, яке відбулось сьогодні - це вагомий крок щодо розширення співпраці в освітній сфері.

“Те, що ми матимемо можливість приймати студентів вашого університету, а українські науковці і студенти працюватимуть і навчатимуться у вашому місті, я вважаю, що це є велика основа для подальших взаємовідносин між нашими народами”, – наголосив Олег Синютка.

У свою чергу ректор університету м. Орду Тарик Ярилгач зазначив, що на Львівщині добре розвинута економіка і тому взаємоспівпраця у сфері освіти і культури буде продуктивною.

“На Львівщині є університети, де працюють фахівці своєї справи і ми плануємо зробити обмін між викладачами і студентами. У травні ми хочемо запросити освітян і науковців з українських вишів до нас, щоб спільно працювати і ділитись досвідом”, – підкреслив Тарик Ярилгач.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка також ознайомив делегацію із здобутками Львівщини у сфері культури і зосередив увагу на обміні викладачами та студентами  між Львівською національною музичною академією ім. М.В. Лисенка з викладачами та студентами турецького університету м. Орду.

“Cьогодні наші народи готові до співпраці і завжди освічені люди і науковці займають першість серед інших, тому ми радо підтримаємо ваші пропозиції і Львівщина готова до розширення співпраці з Туреччиною і в освітній, і у культурній сфері», - зазначив Олег Синютка.

Також сторони порушили питання щодо напрацювання спільних проектів між університетами у сферах освіти, науки і культури, що надасть можливість студентам, аспірантам, викладачам брати участь у навчальних та навчально-дослідницьких програмах. 

 

Стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

В межах проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

 

На лісогосподарських підприємствах Львівщини успішно відбулося лісовідновлення

У державних лісогосподарських підприємствах завершується річна лісокультурна кампанія. Від початку року підпорядковані підприємства Львівського ОУЛМГ посадили 1627 га лісових культур, що становить 109% річного плану.

Таким чином вдалось забезпечити природне лісовідновлення на площі 1145 га. Окрім того, проводили роботи із догляду за лісовими культурами, які були створені у попередніх роках на площі 10031 га і їх доповнення на площі 1888 га. Проведено підготовку ґрунту під посадку лісових культур наступного 2018 року на площі 182 га.

Відповідно  до  «Програми   розвитку   лісового   господарства   Львівської області  на 2017 – 2021 роки» у 2017 році на відновлення лісу було виділено державним лісогосподарським підприємствам з обласного бюджету 1500 тис. грн. За кошти обласного бюджету лісогосподарськими підприємствами   було створено  204,2  га  лісових  культур.

 

Дитячо-юнацькі спортивні школи Львівщини отримають першу категорію

Днями в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії, рішенням якої від 15 листопада 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини отримають першу категорію.

Відтак, згідно з наказом, управління першу категорію терміном на 4 роки надали таким дитячо-юнацьким спортивним школам Львівської області:

 1. ДЮСШ «Буревісник» (Львів)

 2. ДЮСШ «Соколяни» (Сокаль)

 3. ДЮСШ «Фаворит» (Львів)

 4. ДЮСШ «Янтар» (Новояворівськ)

 5. ДЮСШ № 1 (Львів)

 6. ДЮСШ № 2 (Львів)

 7. ДЮСШ № 3 (Львів)

 8. ДЮСШ №5 (Львів)

 9. ДЮСШ №6 (Львів)

 10. КДЮСШ ім. Юрія Кутенка (Львів)

 11. СДЮШОР «Дебют» (Львів)

 12. СДЮШОР «Олімп-Л» (Львів)

 13. СДЮШОР «Сигнал» (Львів)

 14. СДЮШОР №1 (Львів).

Працівників радіомовлення, телебачення та зв’язку Львівщини привітали із професійним святом

З нагоди Дня телебачення, радіомовлення та зв’язку т.в.о директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло привітав представників відповідних галузей з професійним святом.

«Завдяки вашому професіоналізму та майстерності впроваджуються нові технології, розширюється асортимент телекомунікаційних послуг для населення, відкриваються нові можливості для людських контактів і спілкування сім’ях, - зазначив Роман Кокотайло. - Хай об’єктивність, оперативність та точність завжди залишаються головними критеріями вашої діяльності. Невичерпного натхнення та креативності в роботі, злагоди, достатку та гармонії у ваших родинах».

Відтак, за наполегливу і сумлінну працю у розбудові надійного і якісного зв’язку, мережі телебачення та радіомовлення Львівщини Роман Кокотайло вручив Почесні грамоти та подяки облдержадміністрації кращим працівникам. 

 

На час ремонту на вулиці Личаківській змінять рух приміські автобуси

На час ремонтних робіт на вулиці Личаківській, приміські автобусні маршрути № 217а та № 138 змінять свій рух.

Автобуси оминатимуть закриту ділянку дороги так:

- по маршруту № 217а: у напрямкувід центру міста автобуси курсуватимуть по вул. Личаківській – вул. Мечникова – вул. Некрасова – вул. Черемшини – вул. Личаківська і далі за маршрутом.

У напрямку до центру міста: по вул.Личаківській – вул. Пасічна – вул. Дж. Вашингтона – вул. Зелена - вул. Студентська – вул. Мечникова – вул. Личаківська і далі за маршрутом.

- по маршруту № 138: у напрямку від центру міста автобуси курсуватимуть по вул. Личаківській – вул. Мечникова – вул. Некрасова – вул. Черемшини – вул. Личаківська і далі за маршрутом.

У напрямку до центру міста: по вул. Дж. Вашингтона -  вул. Зелена - вул. Студентська – вул. Мечникова – вул. Личаківська і далі за маршрутом.

 

На Львівщині визначили найкращий коровай

Сьогодні, 16 листопада, у Львівському національному аграрному університеті святкують день працівника сільського господарства.

В межах святкування відбулися виставка сільськогосподарської продукції та конкурс короваїв.

У номінації "Новизна оформлення короваю" переміг Мостиський район, "Найбільший коровай" спекли у Золочеві, а "Найоригінальнішу презентацію" свого короваю представив Буський район.

Короваї передадуть в сиротиці, військові частини та військовий госпіталь.

 

Медійників Львівщини привітали з нагоди професійного свята

Сьогодні, 16 листопада, з нагоди Дня працівників телебачення, радіо та зв’язку очільник Львівщини Олег Синютка привітав працівників телеканалів «Перший Західний» та ТРК «Львів».

У день професійного свята Олег Синютка побажав працівниками телебачення  професійної наснаги, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх творчих задумів.

«Хочу побажати Вам ніколи не припиняти творчий пошук та постійно самовдосконалюватися. Здійснення усіх планів і мрій, невтомної праці на благо країни. Адже саме Ви формуєте громадську думку, не залишаючись осторонь політичного, економічного, соціального й культурного життя суспільства» - додав Олег Синютка.

Найкращим працівникам телеканалів вручили подяки від Львівської ОДА. 

 

Працівників сільського господарства привітали із професійним святом

Сьогодні, 16 листопада, у Львівському національному аграрному університеті голова Львівської ОДА Олег Синютка привітав працівників сільського господарства із професійним днем.

За багаторічну сумлінну працю, високі досягнення у виробництві сільськогосподарської продукції та з нагоди професійного свята Почесними грамотами облдержадміністрації нагородили шістьох представників аграрної сфери.

«На цій землі найкращими господарями є ми, українці, і ми можемо самі собі дати раду. Хочу подякувати кожному трактористу, кожному комбайнеру за їхню роботу. Львівщина взяла курс на розвиток аграрного сектору. І ми можемо показати приклад усій Україні. Земля повинна приносити добробут, заробіток і впевненість у майбутньому. А це важка щоденна праця. Ми з цим впораємось, бо українці – добрі господарі на своїй землі», - наголосив під час нагородження очільник області Олег Синютка.

Окрім того, в межах святкування відбулася виставка сільськогосподарської продукції та конкурс короваїв. 

 

Завтра у Львові відбудеться осінньо-містичний перфоменс «Чотири сезони падолисту»

У п'ятницю, 17 листопада, о 18:00 год у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (площа Ринок, 9) відбудеться осінньо-містичний перфоменс «Чотири сезони падолисту».

Участі у заході візьмуть поетеси Уляни Дудок, Наталі Матолінець, Олени Кіс, Надії Пішаківської.

Контактна особа − Пуляєва Людмила 097-47-48-877

Довідково.

Уляна Дудок − Мацько Уляна Володимирівна (за паспортом), дівоче прізвище залишилось псевдонімом. Працює у сфері зв'язків з громадськістю. Дипломант літературного конкурсу «Гранослов-2001», учасник Всеукраїнської наради молодих літераторів (Коктебель, 2005). Автор збірок поезій «Для тебе» (2005), «Гранатовий перстень» (2007), інтернет-видання www.lady-tour.com.ua (2010). Член Національної Спілки письменників України.

Наталія Матолінець – авторка поетичних збірок, учасниця фестивалів «Форум видавців», «Книжковий арсенал», «LiTerra», «Авалгард», «Книжкова толока» та багатьох інших.У червні 2017 ця львівська письменниця здобула ІІ премію конкурсу «Коронація слова 2017» у номінації Романи за твір «Гессі».

Олена Кіс − мистецтвознавець, арт-критик і поет, завідувачка відділу графіки Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові.

Надія Пішаківська − поетеса, авторка збірки "Кульпарків на шахівниці", 2002, лауреатка премії Б. І. Антонича "Привітання життя" (диплом І ступеня).

 

Триває інтерактивний проект «Мандрівка Львівщиною»

У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2017 рік відповідно до напрямку Поповнення бібліотечних фондів та бібліотечних проектів департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації реалізовує навчальний інтерактивний проект «Мандрівка Львівщиною».

Проект має на меті залучити дітей та молодь до бібліотеки через цікаву інтерактивну гру, яка має навчально-пізнавальний характер. Це сучасний підхід до зацікавлення історією рідного краю, вивчення та пізнання унікальних та маловідомих фактів, пов’язаних з конкретними історичними будівлями, постатями, територією, тощо.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка закупив 100 книг Блаженніший Любомир Гузар «Учителю, іду за тобою» для 100 найактивніших бібліотек області.

У збірнику вміщено вибрані проповіді Блаженнішого Любомира Гузара, виголошені в неділі та свята літургійного року і з нагоди важливих суспільних чи релігійних подій упродовж 2008-2016 років, яке упорядкував сам автор, але, на жаль, кілька місяців не дожив до того часу, коли воно вийшло у світ.

Нагадаємо, у межах проведення 24-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняного книгодрукування та  видання книги Блаженніший Любомир Гузар «Учителю, іду за тобою» колектив видавництва Отців Василіан «Місіонер»  нагородили Подякою обласної державної адміністрації.

 

Трускавець розширює співпрацю із Китаєм

Меморандум про усестороннє співробітництво між Альянсом міст Шовкового шляху та Трускавцем днями підписали в межах бізнес-форуму у Києві.

Сторони виявили зацікавлення в об’єднанні зусиль для поглиблення партнерських взаємовідносин та подальшому розвитку стратегічного партнерства.
Основним напрямом співпраці є отримання позитивного результату через налагодження активного партнерства.

Нагадаємо,  Львівщина взяла участь у II Українському форумі Шовкового шляху.

Цьогорічний форум присвячений впровадженню ефективних механізмів ведення бізнесу та залучення китайських інвестицій в Україну. 

 

ДФС застерігає великих платників від використання схем мінімізації податків

Львівське управління Офісу великих платників податків ДФС встановило факт використання великим платником податків схеми мінімізації сплати ПДВ шляхом формування податкового кредиту за рахунок «придбання» підакцизної продукції (сигарет) без наявності ліцензії на реалізацію такої.  

В ході збору інформації фахівці органів ДФС з’ясували, що оплата за товар здійснюється згідно з договором купівлі-продажу за домовленістю сторін в усній або письмовій формі. Товар при цьому зберігається на складі продавця.

При поверненні вказаної продукції  в наступних податкових періодах (оскільки продаж без ліцензії неможливий), виникають проблеми в реєстрації розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме зупинення їх реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ. Розрахунки коригування відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації – а саме відсутні необхідні ліцензії.

Підприємство не може «повернути» товар, продати його, або використати в господарській діяльності. Відповідно, вбачається проведення безтоварних операцій, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоди третім особам при  штучному формуванні витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру та ведуть до донарахування податків.

Відтак, підприємству надіслали лист-застереження щодо проведення ризикової операції. Втрати бюджету можуть становити  понад 10 млн грн.

На даний момент здійснються заходи для отримання доказової бази.

 

Львівщина взяла участь у II Українському форумі Шовкового шляху

У Києві відбувається наймасштабніша щорічна бізнес-подія, участь у якій взяв і перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Цьогорічний форум присвячений впровадженню ефективних механізмів ведення бізнесу та залучення китайських інвестицій в Україну. 

Також в межах форуму українські підприємства зможуть зустрітися із китайськими компаніями у форматі "B2B". Робота відбуватиметься за шести напрямами: АГРО, Торгівля-Фінанси; ІТ-Інновації, Транспорт-Логістика, Культура-Туризм.

Окрім того, буде презентована алея інвестиційних проектів України.

В Українському форум Шовкового шляху беруть участь понад 1000 учасників з 25 країн. Це українські та іноземні бізнес-лідери, власники інвестиційних проектів, провідних українських політиків, лідерів думок, дипломатичного корпусу.

 

Для захисту інвесторів та підприємців на Львівщині працює "гаряча лінія"

Львівська обласна державна адміністрація приймає звернення, що стосуються вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, які виникають у процесі здійснення ними господарської діяльності та стримують процес інвестування. Також Львівська ОДА приймає звернення щодо протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

Розгляд звернень з питань захисту прав інвесторів та протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств здійснює департамент економічної політики.

Прийом звернень здійснюється через контактний центр Львівської облдержадміністрації, який функціонує за єдиним сервісним номером 112 та/або в інший офіційний спосіб. Отримані запити контактний центр передає для опрацювання відповідному структурному підрозділу у формі офіційного запиту.

 

Представників інвестиційної сфери області запрошують в бізнес-тур Грузією

Задля подальшого розширення взаємної підтримки у сфері інвестицій і сприяння поглиблення відносин між бізнес-спільнотами Грузії та України, представників інвестиційної сфери Львівщини запрошують у бізнес-тур.

У межах поїздки учасників ознайомлять з доступними інвестиційними проектами. Окрім того, бізнес-тур дозволить налагодити та спростити комунікацію між інвестиційними агентствами та дозволить заохотити потенційних місцевих інвесторів реалізувати потенціал у межах України або Грузії відповідно.

Деталі поїздки та реєстрація на прес-тур - за телефоном: (032) 261-20-40 до 17:00 години 27 листопада.

 

Завершився чемпіонат Львівської області з гирьового спорту

Цими днями на базі кафедри фізичної культури Національного університету «Львівська Політехніка» завершився чемпіонат Львівської області з гирьового спорту серед юнаків, дівчат, чоловіків та жінок.

У змаганнях взяв участь 71 спортсмен, які представляли збірні команди Самбірського району, міст Дрогобича та Нового Роздолу, а також команди Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету «Львівська Політехніка», Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Чемпіонами Львівської області з гирьового спорту 2017 року в різних вагових категоріях виявилися:

- серед чоловіків: Андрій Лагуш, Роман Мних, Сергій Федорович, Дмитро Концемал, Володимир Андрейчук, Олександр Голіков, Олександр Зелінський;

- серед юнаків: Дмитро Денисюк, Володимир Петриняк, Ігор Кохан, Олег Кузбит, Іван Сердюк;

- серед жінок: Ганна Лавринович, Христина Винник, Марія Блашук.

- серед дівчат: Ольга Рокицька, Діана Кадуба, Христина Винник.

В комплексному командному заліку змагань серед дорослих (чоловіки та жінки) призові місця розподілилися так:

1 місце - Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

2 місце - Національний університет «Львівська Політехніка»

3 місце - Самбірський район

В комплексному командному заліку змагань серед юнаків та дівчат кращими стали:

1 місце - Національний університет «Львівська Політехніка»

2 місце - Самбірський район

3 місце - Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Змагання організувало управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації і Львівським обласним осередком союз гирьового спорту України. Головний суддя змагань - Василь Світлик (м. Львів), головний секретар змагань - Марія Блащук (м. Львів).

 

 

15.11.2017

 

Рука допомоги»: четверо малозабезпечених Львівщини отримають кошти на відкриття власної справи

Сьогодні, 15 листопада, відбулося засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб "Рука допомоги" під головуванням заступника голови Львівської ОДА Оксани Стоколос-Ворончук.

На засіданні розглянули бізнес-плани 5-ти учасників пілотного проекту із числа малозабезпечених сімей, які виявили бажання організувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги та рекомендацій центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.

За підсумками розгляду, члени комісії прийняли рішення щодо надання фінансової допомоги на організацію підприємницької діяльності чотирьом учасникам проекту із Жовківського, Сколівського, Яворівського, Мостиського районів, які надаватимуть ветеринарні послуги, обслуговуватимуть кондитерську-піцерію «OllioPizza», відкриють авторемонтну майстерню та займатимуться вирощуванням сільськогосподарських культур.

У межах засідання учаснику з м. Львова, який виявив бажання перевозити темні нафтопродукти, надали певні рекомендації щодо доопрацювання бізнес-плану із врахуванням зауважень членів комісії.

 

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА шукає кадри

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців.

- начальника відділу вугільної та енергетичної помисловості управління паливно-енергетичного комплексу;

- спеціаліста відділу нафтогазової промисловості управління паливно-енергетичного комплексу;

- спеціаліста відділу вугільної та енергетичної промисловості управління паливно-енергетичного комплексу.

Кваліфікаційні вимоги на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» :

вища освіта ступеня магістра, досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років

Кваліфікаційні вимоги на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В»:

вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою, без досвіду роботи.

Для участі в конкурсі потрібно подати такі документи:

1. Копія паспорта громадянина України,

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі,

3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки,

4. Копію (копії) документа (документів) про освіту,

5. Посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою,

6. Заповнена особова картка встановленого зразка,

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Документи приймають за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.413а.

Контактний тел: (032) 261-21-91.

 

Львівщина вшановує подвиг учасників Революції Гідності

У народних домах та бібліотеках Львівщини упродовж листопада відбуваються мистецькі заходи, виставки, історичні читання, майстер-класи, мультимедійні презентації, тематичні вечори з нагоди Дня Гідності та Свободи.

«Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків. Тож для виховання почуттів національної гідності та затвердження в Україні ідеалів свободи, уся Львівщина масштабно вшановує подвиг Героїв – учасників Революції Гідності», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Із повною програмою заходів у всіх районах області можна ознайомитись тут

 

Делегація з Дрогобиччини вшанувала пам’ять українських жертв трагедії села Павлокома

12 листопада делегація з Дрогобиччини здійснила поїздку у село Павлокома, де вшанувала пам’ять українських жертв.

Члени товариства "Лемківщина", громадських організацій, молодь молитвою пом’янули невинних жертв, поклали квіти та запалили лампадки до хреста, що розташований на братній могилі.

Голова Дрогобицького товариства "Лемківщина" Володимир Байса, розповів присутнім про історію села та події 1945 року. 

“Допоки ми будемо пам'ятати їх, до тих пір вони житимуть серед нас, у наших серцях і нашому спомині”, – зазначив Володимир Байса.

Також представник делегації висловив вдячність департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та керівництву Дрогобицької райдержадміністрації за організацію поїздки у село Павлокома з метою вшанування національної пам’яті.

Завершили захід спільним виконанням Державного Гімну України. Також прозвучали патріотичні пісні у виконанні хору Дрогобицького товариства "Лемківщина".

Довідково

13 травня 2006 року у Павлокомі урочисто відкрили пам’ятник - кам’яний хрест написано: "Вічная пам’ять 366 жертвам, трагічно загиблим 1–3 березня 1945 року в селі Павлокома". 

 

Львівщина прийматиме чемпіонат України зі спортивної акробатики серед юніорів

17-20 листопада 2017 року в гімнастичному залі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (м. Львів, вул. Д. Дудаєва, 8) відбудеться чемпіонат України зі спортивної акробатики серед юніорів (ІV ранг).

Організатори змагань – Міністерство молоді та спорту України, управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Львівська обласна федерація гімнастики, Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського. Головний суддя змагань - суддя національної категорії Аліна Сениця (м. Львів).

У змаганнях візьмуть участь майже160 спортсменів – представники усіх регіонів України, де культивується спортивна акробатика.

Варто відзначити, що у змаганнях візьмуть участь спортсмени, які нещодавно представляли збірну команду Україну на чемпіонаті Європи-2017 зі спортивної акробатики у м. Ряшів (Польща).

Урочисте відкриття змагань  відбудеться 18 листопада о 16.00.

 

Медики закликають мешканців області робити щеплення проти грипу

За минулий 45 тиждень (06.11-12.11) в області захворіло на грип та  гострі респіраторні  інфекції 9 441 осіб, що на 69 більше, ніж за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 373,8 при епідемічному порозі 432,19.

У Львові за цей же період захворіло відповідно 3926 (45 тиждень) та 3798 (45 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 508,9 при епідпорозі 565,70.

Упродовж 45 тижня госпіталізували з діагнозом   ГРІ в інфекційні стаціонари області 169 осіб (1,8%).

Нагадуємо, найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація. 

В області наявна вакцина проти грипу.

Станом на 10 листопада у Львівській області отримали щеплення проти грипу 1328 осіб, в тому числі  з групи медичного ризику 560 осіб.

 

На Львівщині річницю дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною відзначили артпроектом

На площі Ринок сьогодні, 15 листопада, презентували мистецький проект з нагоди 25-річчя дипломатичної співпраці між Україною та Федеративною Республікою Німеччиною.

Як символ співпраці, допомоги та підтримки зі сторони Німеччині був створений мистецький об’єкт, у формі лавки, що прикрашатиме центр Львова.

«Німеччина була першою країною, яка відкрила своє дипломатичне представництво в Україні. І цей арт-обє`кт покликаний символізувати міцність та надійність відносин між нашими державами», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Організаторами заходу є Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Почесне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

«Львівщина – це точка перетину багатьох світів, ця лавка теж має стати такою точкою перетину. Вона символізуватиме  діалог, порозуміння та співпрацю», - зауважив представник Посольства Німеччини в Україні Матіас Конрад.

Зазначимо, зараз у Україні триває тиждень Німеччини та українсько-німецький рік мов, що триватиме до наступного літа.

 

В області триває Тиждень безпеки дорожнього руху

На Львівщині триває Тиждень безпеки дорожнього руху, який стартував у понеділок, 13 листопада, та завершиться у неділю, 19 листопада.

«Зараз на території країни відбувається тиждень безпеки на дорогах і відповідно цей тиждень – тиждень посилених рейдових позапланових перевірок. Чого ми хочемо досягнути? У першу чергу – це безпека пасажирів, тож  ми закликаємо усіх мешканців Львівської області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху, - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Роман Кокотайло. -  Окрім того, купували білети на сертифікованих автостанціях і відповідно не зупиняли транспортні засоби у невстановлених для цього місцях».

Відтак, Львівська ОДА спільно з патрульною поліцією міста Львова, Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області проводять превентивні заходи щодо дорожньо-транспортних пригод.

«Наша акція під назвою «Водію, тебе чекають вдома» - це соціальна реклама, яка розміщена на білбордах та відеоролики, які зняли за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Ми закликаємо людей, щоб вони дотримувалися усіх правил і оберігали себе від дорожньо-транспотрного травматизму», - повідомив Роман Кокотайло.

Нагадаємо, що героєм першого ролику став Тарас Стадницький. Актор закликав водіїв пристібати пасок безпеки у авто.

Героєм другої серії ролику - Народний артист України Федір Стригун. Відомий актор закликав мешканців області переходити дорогу лише на "зелене" світло.

Невдовзі департамент внутрішньої та інформаційної політики опублікує заключну серію із циклу соціальних роликів на цю тематику.

 

У жовтні енергетикам довелось витратити на подолання наслідків негоди майже 200 тисяч гривень

Потужні стихії двічі вирували на Львівщині у жовтні цього року: на початку та наприкінці місяця.  

Понад сотня аварійних бригад у складі 350-ти енергетиків працювали, аби повернути світло мешканцям, залучали понад 140 одиниць техніки.

На ліквідацію наслідків стихії та аварійних відключень, пов’язаних з несприятливими погодними умовами, у жовтні енергетикам довелось витратити понад 195 тисяч гривень, зокрема на пальне (5,5 тис літрів), матеріали, тощо.

Нагадуємо, що з правилами електробезпеки під час негоди можна ознайомитись на веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго»

 

На Львівщині облаштують понад 200 нових освітлених пішохідних переходів

Про це сьогодні, 15 листопада, під час брифінгу повідомив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

«Львівська обласна державна адміністрація – одна із п’яти регіонів України, які стали переможцями Проекту з безпеки дорожнього руху і відповідно з загального обсягу суми, яку отримало Міністерство інфраструктури на заходи із безпеки на дорогах. Зокрема, з 413 мільйонів гривень – 120 отримає Львівська область», - розповів Роман Кокотайло.

Зазначимо, що це – кошти Секторальної підтримки Європейського Союзу.

«За ці кошти ми плануємо встановити 226 нових освітлених пішохідних переходів і тим самим практично завершимо освітлення на усіх автомобільних дорогах державного значення. Це буде 28 км освітлених автомобільних доріг, які є місцями концентрації дорожньо-транспортних пригод та аварійно ненебезпечними ділянками. Це буде майже 20 світлофорних об’єктів - перший так званий перший пілотний проект на території України , де будуть реалізовані так звані «розумні» світлофори», - наголосив Роман Кокотайло.

Окрім того, він додав, що кількість дорожньо-транспортних пригод і травматизму на автомобільних дорогах області кожного року збільшується. Це і є сигналом для того, аби вживати більш інтенсивних та вагомих заходів для того, щоб зменшити цю ситуацію.

«Згідно із статистикою, у 2016 році на пішохідних переходах, які ми освітлювали, значно знизилась кількість дорожньо-траспортного травматизму. І якщо у минулому році це було 50 пішохідних переходів, то цього року – 150 на дорогах Львівської області», - зазначив Роман Кокотайло.  

 

На Львівщині розглянули сучасні інструменти регуляторної політики

Сьогодні, 15 листопада, у малій сесійній залі Львівської обласної ради провели нарада «Сучасні інструменти регуляторної політики та оздоровлення регуляторного середовища як шлях до активізації розвитку підприємництва в регіоні» 

У заході взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, директор програми USAID ЛЕВ Тамара Соляник .

Під час зустрічі спікери зазначили, що одним із основних завдань  регуляторної політики  є  вдосконалення  правового регулювання  господарських  та адміністративних відносин  між органами державної влади та суб'єктами господарювання.

Також під час наради наголосили, що регуляторна політика спрямована на недопущення прийняття економічно недоцільних та  неефективних  регуляторних  актів, зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів  господарювання та  усунення  перешкод  для розвитку господарської діяльності.

Зокрема учасники заходу висловили сподівання, що на Львівщині завдяки можливостям та інструментам регуляторної політики, вдасться покращити підприємницький клімат на територіях територіальних громад, а це в свою чергу дозволить створити нові робочі місця та збільшити надходження коштів до державного та місцевих бюджетів.

 

На Перемишлянщині відкрили фермерське господарство «Коза-Дереза»

Сьогодні, 15 листопада, у селі Коросне, Перемишлянського району відкрили фермерське господарство, що займається вирощуванням кіз та реалізацією козиного молока «Коза-Дереза».

На 32-х гектарах землі, що використовує господарство, розташовані пасовища, іще 2 гектари – відведені під заготівлю кормів. Усього сьогодні в господарстві утримують 132 кози, з них 95 козематок.

Підприємство реалізовує отримане козине молоко на ринках Львова.

"Відкриття цього фермерського господарства – чергове підтвердження того, що на Львівщині сприятливе бізнес-середовище та інвестиційний клімат. Цього року у області відкрили майже 30 підприємств, це практично 7 тисяч робочих місць, в які інвестували майже 100 мільйонів євро. Це спільна робота влади, місцевих громад, підприємців, і в цьому напрямку ми працюватимемо й надалі, - наголосив під час відкриття фермерського господарства перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. - Львівська облдержадміністрація разом із Львівською облрадою розробили і прийняли дві програми, одна з них стосується конкурентоспроможної економіки, друга – агропромислового комплексу. Вона передбачає пільгові кредити для фермерських господарств до 500 тисяч гривень під мінімальний відсоток".

Відтак, у 2016 році господарство отримало фінансову підтримку у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану в розмірі  500  тис грн з обласного бюджету відповідно до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на селі у 2016-2020 роках.

За ці кошти закупили поголів’я племінних кіз, доїльне обладнання та будівельні матеріали для реконструкції приміщення. Відповідно, господарство провело реконструкцію приміщення для утримання 300 голів кіз, на сьогодні закуповують племінне поголів’я кіз. 

Кошторисна вартість проекту становить  близько 6 млн грн.

В майбутньому господарство планує збудувати сироварню та окультурити територію для екотуризму з оглядом кіз на фермі та дегустацією сиру.

 

У конкурсі навчальних проектів «Життя без сміття» визначили переможців

Екологічний конкурс навчальних проектів «Життя без сміття-2017» присвячений Всесвітньому дню вторинної переробки вторинної сировини організований департаментом екології та природних ресурсів спільно з департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації, завершився.

До участі в конкурсі подано 44 проекти зі всієї області. Всі учасники, які подали роботи отримають сертифікати за участь, а переможці – цінні призи.

Найбільш актуальними проблемами, які висвітлювали учні у своїх проектах були: забруднення населених пунктів місцевим населенням та шляхи їх вирішення, як повторно використовувати речі з пластику та перейняття досвіду у галузі вторинної переробки сировини у інших країн.

Конкурс «Життя без сміття», який відбувався уже вдруге засвідчив, що шкільна молодь не байдужа до природи та готова боротися за кожен її клаптик всіма можливими методами.

Цьогоріч переможцями конкурсу «Життя без сміття-2017» стали:

І місце – Грицак Юрій Степанович (13 років), Львівська лінгвістична гімназія, з навчальним проектом про переробку органічних харчових відходів зі шкільної їдальні за допомогою ефективних мікроорганізмів (ЕМ). В результаті переробки отримано рідину, яку використовують для прочистки/дизенфекції каналізаційних труб та компост, який можна передавати у агропідприємства регіону для удобрення грунту.

ІІ місце – Сопотницька Анастасія Володимирівна (15 років), Попелівський НВК І-ІІІ ст. Дрогобицького району, з проектом «Я обираю екосумку». В результаті проекту в межах с.Попелі Дрогобицького району здійснено великий крок для розвитку свідомості місцевого населення, адже полотняні сумки можна використовувати у побуті неодноразово на відміну від звичайних пластикових пакетів.

ІІІ місце – Демчина Наталія Романівна (14 років), ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Новий Яричів Кам’янка-Бузького району, з проектом про облагородження парку ХІХ століття. До роботи в парку долучилися не лише учні школи, а й всі охочі, а кошти для проведення робіт зібрано за допомогою здачі макулатури та склотари.

 

Львівські «Кажани» змагатимуться з ізраїльським «Маккабі»

Волейбольний клуб Львівщини «Барком-Кажани» зіграє у 1/32 фіналу Кубка Європейської конфедерації волейболу. Суперником «кажанів» буде волейбольний клуб «Маккабі» із міста Тель-Авів (Ізраїль).

Спортсмени зійдуться на майданчику Львівського палацу спорту «Галичина», що на вул. Керченській, 8. Старт матчу – 22 листопада, о 19.00 год.

 «Участь «кажанів» у Кубку ЄКВ дає для Львівщини можливість познайомитися з відомими волейбольними клубами з Європи. І це дійсно серйозна подія – адже ми стаємо свідками історичних змін в українському волейболі. «Кажани» налаштовані рішуче як у домашньому матчі, так і в грі на виїзді у Тель-Авіві», – наголосив президент волейбольного клубу «Барком-Кажани» Олег Баран.

За словами головного тренера львівського волейбольного клубу Угіса Крастіньша, зараз волейболісти активно тренуються перед грою з європейським суперником.

У Тель-Авіві матч-відповідь львів’яни проведуть 28 листопада о 19:00.

Довідково.

Кубок Європейської конфедерації волейболу (Кубок ЄКВ) – щорічний волейбольний турнір, що проводиться між європейськими клубами під егідою Європейської конфедерації волейболу (CEV). З сезону-2007/2008 є другим за значущістю євротрофеєм після Ліги чемпіонів. Участь у Кубку ВК «Барком-Кажани» бере вдруге. Торік у грудні львівська команда зіграла матчі з сербською командою “Войводіна”. Тоді домашня гра сербо-українського протистояння завершилася на користь “Баркому” – 3:1 за партіями. Однак на виїзді у Сербії «кажани» таки поступилися супернику із рахунком 3:0. Відтак, у наступний раунд Кубку ЄКВ львів’яни не потрапили.

 

Представників малого бізнесу запрошують до участі у конкурсі інвестиційних проектів

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області продовжує конкурс інвестиційних проектів. Він триватиме з 15 листопада до 23 листопада 2017 року.

Відповідно до Програми суб’єктам підприємницької діяльності, представникам малого бізнесу, які відповідають вимогам Господарського Кодексу, з обласного бюджету відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Як інформують у департаменті економічної політики ЛОДА, претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- здійснювати господарську діяльність неперервно не менше 24 місяців;

- здійснювати діяльність у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділу 16 "Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння", Розділу 31 Групи 31.0 "Виробництво меблів" (крім класу 31.03 "Виробництво матраців") та усіх груп Розділу 10 "Виробництво харчових продуктів".

Для участі у конкурсі суб’єктам малого підприємництва необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, виробничі можливості, кадровий потенціал, фінансово-господарська стійкість;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний приріст виробництва і реалізації продукції (товарів) у результаті реалізації проекту;

- очікуване зниження собівартості виробництва і продукції у результаті реалізації проекту;

- очікувані нові ринки збуту продукції за межами області і країни.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації до 23 листопада 2017 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики ЛОДА співпрацює з такими банками у межах Програми: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Ідея банк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту, яку надаватимуть у банках суб’єктам підприємницької діяльності, становить 750 тис грн терміном на три роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 299-92-51; 261-26-65.

 

Експортерів запрошують долучитись до навчальної програми Export Revolution. Ukraine

Бажаєте зробити перші кроки в експорті чи вивести ваш експорт на новий рівень? Тоді реєструйтеся на безкоштовний навчальний курс Export Revolution Ukraine! Реєстрація відкрита на 2 рівні навчання: Basic (базовий) та Advanced (просунутий) . 

Basic Level для експортерів-початківців – це 10 щотижневих тематичних вебінарів англійською мовою з українськими субтитрами. Кожен вебінар триватиме 2 години і скрадатиметься з відео-лекції та сеансу Q&A з тренером.

РЕЄСТРАЦІЯ на Basic Level відкрита за посиланням.  Ви маєте можливість зареєструвати декілька працівників від однієї компанії. Початок курсу –23 листопада, проте ви можете приєднатися до програми пізніше і отримати доступ до відеолекцій.

Advanced Level для досвідчених експортерів скрадатиметься з освітніх відео з практичними прикладами та домашніх завдань на основі відео, які кожен учасник виконуватиме на прикладі своєї компанії. Домашні завдання будуть оцінюватись і обговорюватись з лектором під час групового дзвінка Skype з усіма учасниками програми. Окрім цього, раз на місяць учасники курсу матимуть можливість отримати індивідуальні консультації під час семінарів  у Києві. Програма завершиться 3-денним навчальним візитом до Естонії у травні 2018 року (візит передбачає самостійне покриття учасниками витрат на транспорт та проживання).

РЕЄСТРАЦІЯ на Advanced Level триває до 17 листопада та здійснюється в 2 етапи:

- на першому Ви реєструєте працівників компанії, які будуть приймати участь у навчанні за посиланням epo.org.ua/export-revolution-ukraine-advanced-level-registration-form (Ви маєте можливість зареєструвати декілька працівників від однієї компанії),
- на другому Ви проходите тест на готовність до експорту (epo.org.ua/test). Після цього буде проведений відбір компаній, які зможуть взяти участь у навчанні на Advanced Level. Компанії, які не пройдуть відбір на просунутий рівень, будуть зареєстровані  на початковий рівень програми.

Навчання триватиме  з  листопада по травень 2018. З програмою та розкладом занять, а також кураторами  програми  можна ознайомитись за посиланням.

Мова навчання, комунікація, а також всі матеріали – англійською, отже рекомендуємо залучати представників компаній, які володіють англійською мовою на рівні не нижче середнього.

Виникли запитання або ж потрібна допомога? Зв’яжіться з нами: education@epo.org.ua, +380 67 828 20 34

Слайди з презентації Ви можете переглянути за посиланням.

УВАГА: реєстрацію на базовий рівень програми продовжено до 17 листопада!  

 

На Львівщині відбулись LХХІІІ Оссолінські зустрічі

13 листопада співробітники Державного архіву Львівської області взяли участь у лекції історика мистецтва, директора Національного музею у 2000 – 2015 рр. у м. Краків (Республіка Польща) Зофії Голубев на тему «Музеї та цінності.

Участь у заході також взяли керівники музейних закладів міста, науковці та мистецтвознавці.

Зофія Голубев ознайомила присутніх з історією становлення та діяльності Національного музею у Кракові, цікавими моментами з історії формування колекції музею.

Зокрема поділилась своїми думками та спостереженнями щодо ведення музейної справи в Польщі. 

 

Конкурс інвестиційних проектів для учасників АТО триватиме до 23 листопада

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про продовження конкурсу інвестиційних проектів до 23 листопада 2017.

Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника АТО;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації до 23 листопада 2017 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 261-26-65, 261-27-13.

 

На Львівщині презентують виставку Анджея Ренеса

Сьогодні, 15 листопада о 18:00 год у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького  відбудеться відкриття виставки скульптури Анджея Ренеса «У колі музики та історії».

Під час вернісажу знаменитий скульптор Анджей Ренес створюватиме замальовки і малюнки під музичний супровід із застосуванням сучасної графічної техніки, а також мультимедіа. Графічний запис музичних імпресій з'являтиметься на екрані, творячи разом з концертом незвичайний спектакль картини та звуку.

Виставка скульптур гостюватиме у Львові тільки чотири дні. У межах експозиції представлять проекти пам'ятників відомим діячам польської культури, серед яких Фредерік Шопен, Михайло Клеофас Огінський, кардинал Стефан Вишинський, Петро Скарга і Корнель Макушинський. 

Доповнюють виставку статуї з циклу "HOMMAGE A CHOPIN" – НА ЧЕСТЬ ШОПЕНА, продемонстровані під час XII Міжнародного конкурсу піаністів ім. Ф. Шопена, та статуетки: ВІКТОР – "польський Оскар" - нагорода Телевізійної академії, ЧЕМПІОН – нагорода для найкращих спортсменів, а також статуетка, запроектована для Польсько-українського фонду ім. І. Я. Падеревського.

Вхід на відкриття виставки безкоштовний.

 

Мешканці Сихівського району вивчали історію Львова з архівних документів

Днями за ініціативи Державного архіву Львівської області у приміщенні бібліотеки – філії № 33 центральної бібліотечної системи для дорослих відбулась зустріч з мешканцями Сихівського району щодо історичних аспектів розвитку міста.

Відвідувачі бібліотеки, представники різних верств населення Сихівського району дізнались про найцікавіші аспекти з історії міста Львова та його південно – східних передмість кінця ХІХ - початку ХХ ст.

Доповідач - науковий співробітник відділу використання інформації документів Державного архіву Львівської області Олег Бондар

Доповідач коротко ознайомив присутніх з історією Державного архіву Львівської області та широким спектром документів і матеріалів, які зберігають в архіві.

Молодь зацікавила можливість ознайомлення з різноманітні документами, які зберігаються в архіві та інші напрями співпраці з архівом. 

 

На медицину та освіту області – 146 та 145 мільйонів гривень відповідно

Львівська область 13 листопада отримала черговий транш медичної та освітньої субвенцій з державного бюджету в обсягах 145,8 млн грн та 145,1 млн грн відповідно.

Отримані кошти забезпечують першочергові видатки з утримання установ охорони здоров’я, зокрема виплату заробітної плати, придбання медикаментів, продуктів харчування, а також виплати заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують здобуття учнями повної загальної середньої освіти .

Загалом з початку року з державного бюджету для закладів освіти надійшло субвенційних коштів у сумі 3 млрд 474,7 млн гривень, охорони здоров’я  ─ 3 млрд 325 млн гривень.

 

 

14.11.2017

 

День Гідності та Свободи на Львівщині: громадськість долучилась до обговорення програми відзначення

Сьогодні, 14 листопада, у Львівській ОДА відбулось громадське обговорення програми відзначення Свята Героїв на Львівщині під головуванням очільника області Олега Синютки.  

Відтак, у межах відзначення 20 листопада відбудеться відкриття виставки «Революція Гідності. Пам’яті Небесної Сотні» у Музеї визвольної боротьби України та презентація книги Михайла Набитовича «Львівські лицарі Небесної Сотні». Окрім того, започаткують проект «День народження Героя Небесної Сотні» – заходи у Музеї визвольної боротьбі з нагоди дня народження усіх полеглих Героїв Революції Гідності зі Львівщини.

21 листопада відкриють пам’ятний знак на місці криївки головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича у парку «Знесіння». Окрім того, Героїв Небесної Сотні вшанують на Личаківському кладовищі, також на площі біля пам’ятнику Тарасові Шевченку відбудеться громадське віче та мистецька програма.

У заходах візьмуть участь керівництво області, патріотичні, ветеранські та волонтерські організації, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, медики майдану та учасники Революції Гідності, молодіжні громадські організації.

 

Голова Львівської ОДА вручив державні нагороди боксерам Львівщини

Сьогодні, 14 листопада, під час відкриття Чемпіонату України з боксу 2017 року серед чоловіків  голова Львівської ОДА Олег Синютка вручив державні нагороди боксерам Львівщини.

Відповідно до Указу Президента України очільник області  нагородив орденом  “За заслуги” I ступеня  віце-президента Львівської обласної федерації боксу Андрія Котельника, а також вручив відзнаку “Заслужений працівник фізичної культури і спорту України” Петру Яцику – тренеру з боксу Львівської спеціалізованої  дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з боксу “Берізка”.

 

"Під час Чемпіонату з боксу ми побачимо як гартується Україна і стає непереможною” - Олег Синютка

Сьогодні, 14 листопада, у виставковому центрі  «Південний-Експо»  стартував Чемпіонат України з боксу 2017 року серед чоловіків  на призи екс-чемпіона світу серед професіоналів у напівсередній ваговій категорії по версії WBA, заслуженого майстра спорту України Андрія Котельника.

Із відкриттям Чемпіонату присутніх привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Дуже почесно, що Львівщина приймає таке серйозне змагання як Чемпіонат України, тому що саме українці в боксі тривалий період часу є законодавцями мод і те, що львівська школа боксу посідає одне з найкращих місць – це велика заслуга тренерів. Я переконаний, що саме під час Чемпіонату з боксу ми побачимо як гартується Україна і як вона стає непереможною і потужною державою в світі”, - зазначив Олег Синютка.

Заслужений майстер спорту України Андрій Котельник подякував організаторам заходу і побажав учасникам високих результатів під час змагань та гідного виступу.

“Ці бої, що відбуватимуться на рингу допоможуть вам у майбутньому досягти високих результатів, бажаю вам показати хороші поєдинки і нехай переможе сильніший”, - звернувся до молодих боксерів Андрій Котельник.

Цього року для підвищення спортивної майстерності та участі у боротьбі за першість чемпіонату України, прибула рекордна кількість спортсменів - понад 230 кращих атлетів, що представлятимуть збірні команди 19 областей України та м. Києва.

Учасники змагань - це кращі боксери віком від 1977 до 1998 року народження, які змагатимуться у 10 вагових категоріях.

Відповідно до міжнародних правил боксу Всесвітньої Федерації Боксу, формат проведення поєдинків - 3 раунди по З хвилини, з відпочинком 1 хвилина між раундом.

Зазначимо, Чемпіонат України з боксу серед чоловіків триватиме до 19 листопада, вирішальні поєдинки прийматиме Універсальна арена СКА (вул. Клепарівська, 39/а). Володарів нагород визначатимуть у десяти вагових категоріях.

Востаннє  Чемпіонат  України з боксу серед чоловіків відбувався у Львові у 2001 році.

 

Гостей та мешканців Львівщини запрошують до активної мандрівки

Цієї суботи, 18 листопада, відбудеться одноденна мандрівка - сходження на Високий Верх.

Як повідомила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака, це сходження відбувається в межах календаря активних мандрівок Львівщиною.

«Для осінньої мандрівки ми обрали г. Високий Верх, яка є середньою за рівнем важкості сходження, висота гори 1242 метри над рівнем моря, підйом триватиме близько чотирьох годин, що дозволить милуватись гірськими краєвидами, побачити панораму навколишньої місцевості, та неодмінно скуштувати води з гірського джерела “Писана криниця”, цілюща вода якого не замерзає навіть взимку», - розповіла Наталя Табака.

Учасників заходу весь час супроводжуватимуть професійні гіди-провідники АГП «Ровінь» та гірська оперативно-рятувальна служба.

Організовує сходження на гору управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації спільно з туристичним клубом імені Дем`яновича та туристичним клубом "Росинка".

Виїзд зі Львова до села Волосянка о 8:00 год від вул. Винниченка, 18. Повернення до Львова - цього ж дня о 20:00 год.

Усіх охочих здійснити сходження й отримати потужну енергетику Львівських Карпат просять попередньо зареєструватися.

Контактна особа - Олексій, тел.: (067)6728844.

Кошти за переїзд та харчування оплачують учасники заходу.

 

Олег Синютка зустрівся з родинами Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 14 листопада, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з родинами Героїв Небесної Сотні.

Під час зустрічі порушили питання встановлення монументу Небесної Сотні. Відтак, батьки представили своє бачення майбутнього Меморіалу.

Окрім того, розглянули можливість вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на локальних рівнях, зокрема перейменування вулиць на честь загиблих учасників Революції Гідності.

Також родини висловили побажання, щоб у межах відзначення Дня Гідності та Свободи презентували книгу «Львівські лицарі Небесної Сотні».

Нагадаємо, що учора, 13 листопада, відбулося засідання координаційно-дорадчої ради у Львівської ОДА за участі очільника області Олега Синютки.

У межах наради узгодили графік зустрічей з учасниками Революції Гідності у кожному районі Львівської області. 

 

Визнаних бійців-добровольців АТО забезпечують додатковими соціальними гарантіями

З метою гарантування соціального та правового захисту бійців добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення Львівською обласною радою прийнято Рішення від 13.09.2016 № 203 «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Заходами  Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин бійців-добровольців а також родин Героїв Небесної  Сотні на 2016-2019 роки передбачено одноразову грошову допомогу в розмірі       3 тисячі гривень для визнаних бійців-добровольців АТО.

З метою соціальної підтримки визнаних бійців-добровольців АТО забезпечуються  додаткові соціальні гарантії за кошти місцевих бюджетів.

Станом на 10.11.2017 Комісією  визнано 136 бійців-добровольців АТО, які проживають у Львівській області.

З переліком пільг з місцевих бюджетів у 2017 році можна ознайомитися тут

 

“Сподіваємось, до кінця року на Львівщині у тестовому режимі запрацює єдина диспетчерська служба” – Олег Синютка

У Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф триває процес електронних торгів згідно з системою “Prozorro” з визначення фірми-виконавця робіт з облаштування єдиної центральної диспетчерської служби. Про це сьогодні повідомив під час презентації “швидких” центру голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Cподіваємось, що до кінця року в тестовому режимі ми введемо диспетчерську в експлуатацію. Дуже б хотілося, щоб кількість компаній, які подадуть тендер була якнайбільшою. Усіх представників українських компаній, які працюють на ринку ми запросили для участі в тендері”, - зазначив Олег Синютка. 

 

Львівщина попрощалась із Ларисою Крушельницькою

Сьогодні, 14 листопада, поховали археолога, доктора історичних наук, професора Ларису Крушельницьку. Попрощатися із видатною львів`янкою прийшли родичі, керівники області та міста, друзі, співробітники, громадські діячі та послідовники.

«Україна втратила надзвичайно сильну людину. Людину, що мала силу у важкі часи відстоювати своїх працівників і свої ідеали. Лариса Крушельницька завжди казала: «Читайте про минуле і думайте про майбутнє». Тепер ми розуміємо, що це минуле – то є зернина, яка могла прорости тільки на доброму колосі. Ми мали можливість жити в один час із видатною людиною», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Вона була моєю сусідкою в страшній імперії зла, ми якось вийшли із уього сусідства та стали справжніми сусідами у вільній Україні. Вона відстоювала українські книжки від захланних сусідів, та надала європейського вигляду Науковій бібліотеці. Вона надзвичайно гостро реагувала на всі несправедливості, що чинились як у Львові, так і в Україні», - поділився спогадами про Ларису Іванівну поет-дисидент Ігор Калинець.

Чин похорону розпочався  у церкві Святої Трійці, а поховали Ларису Крушельницьку на Личаківському цвинтарі у родинному гробівці на полі 23.

«Високе почуття гідності, що було завжди з Ларисою Крушельницькою, дало можливість їй вистояти у складні часи та зберегти той стержень, за які її шанували. Лариса Іванівна була і залишиться моральним авторитетом, честю і совістю української нації», - зауважив глава Українського геральдичного товариства Андрій Гречило.

Нагадаємо, український археолог, бібліотекознавець, доктор історичних наук, професор Лариса Крушельницька померла на 89 році життя. Вона була єдиною в світі жінкою-археологом, яка організувала й успішно провела понад 50 наукових експедицій. За своє життя вона написала 206 наукових досліджень, із яких понад 150 були опубліковані.

 

У навчальних закладах Львівщини відзначають День Гідності та Свободи

До Дня Гідності та Свободи у навчальних закладах Львівщини відбудеться низка виховних та тематичних заходів.

Зокрема, впродовж 13-21 листопада у закладах загальної середньої та позашкільної освіти проводяться виховні години, уроки пам’яті, конференції, круглі столи, перегляди документальних і художніх фільмів за участю учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

16 листопада у приміщенні Львівського обласного Будинку вчителя відбудеться фестиваль патріотичної пісні за участі педагогічних працівників області.

21 листопада проходитиме урочистий радіоміст короткохвильової радіостанції імені Віталія Мархасіна Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, присвячений Дню Гідності та Свободи. Також представники Львівського обласного учнівського парламенту презентують учасникам АТО відеоролик «Гідні нащадки твої, Україно».

 

480 тис гривень штрафу - за 5 неоформлених працівників

Головне управління  Держпраці наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби.

Відтак, ГУ Держпраці у Львівській області провело інспекційне відвідування. Під час контрольного заходу, інспектори встановили, що у мережі магазинів, які реалізують тютюнову та алкогольну продукцію, офіційно працевлаштована лише одна людина, а у двох торгових точках фактично продаж здійснюють ще 5 працівників, які не оформлені в установленому законом порядку.

Як результат, ГУ Держпраці у Львівській області застосувало штрафну санкцію у розмірі 480 000 гривень щодо приватного підприємця за використання праці неоформлених працівників.

Зазначимо, що днями за використання праці двох осіб, з якими не було оформлено трудові відносини у встановленому порядку, оштрафували на 192 тисячі гривень ще одного підприємця.

Зазначимо, що підставою для проведення ГУ Держпраці у Львівській області інспекційних заходів стало повідомлення ГУ ДФС у Львівській області щодо суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у м. Львові та у яких штатна чисельність працівників є меншою, ніж кількість діючих ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями.   

 

Водіїв Львівщини запрошують на роботу у "швидку допомогу"

На Львівщині відкрито близько 60 вакансій водіїв карет швидкої допомоги. Про це повідомила сьогодні під час презентації “швидких” Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

“Ми маємо приблизно 60 вакансій водіїв карет швидкої допомоги. Хто має можливість і бажання працювати і рятувати життя мешканців запрошуємо до роботи” – наголосила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Зазначимо, середня заробітна плата водіїв “швидких” – 4 тис гривень.

 

«Наступного року оснащуватимемо «швидкі» новим обладнанням», - Олег Синютка

У вівторок, 14 листопада, для Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф презентували 2 нових автомобілі швидкої допомоги вітчизняного виробництва.

«Екстрена медицина допомог – потреба №1 в системі охорони здоров’я. На сьогодні ми маємо 2 автомобілі, які відповідають усім вимогам і до кінця року внаслідок перевиконання бюджету буде закупленено ще два автомобілі. Ми сподіваємось, що на наступний рік зможемо не лише збільшити кількість автомобілів, але й оснащимо наявні додатковим обладнанням», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Автомобілі швидкої допомоги класу “В” мають необхідне обладнання для надання екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта, що потребує медичного супроводу.

"На сьогодні міська станція обладнана 58 автомобілями, з них 22 - вітчизняного виробництва", - додав Олег Синютка.

Зазначимо, загальна вартість “швидких” – 4 млн гривень, автомобілі придбані за кошти обласного бюджету для оновлення рухомого складу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

1600 учасників: на Львівщині відбудеться VIII відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс «Співаймо канон»

16-19 листопада на Львівщину з’їдуться 44 хорових колективи з 22 міст та містечок 5 областей України аби взяти участь у VIII відкритому дитячо-юнацькому хоровому фестивалі-конкурсі «Співаймо канон». Про це під час прес-конференції, присвяченій підготовці до фестивалю-конкурсу розповіли його організатори.

Загальна кількість учасників хорів, яких очікують на фестивалі – понад 1600, вік хористів – від 7 до 23 років.

Як зазначила Мілена Медвідь – директор методичного кабінету навчальних закладів мистецтва і культури  при департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації мета фестивалю  - популяризувати дитячу хорову музику, підвищити рівень виконавської майстерності дитячих та молодіжних колективів.

«Цьогорічний фестиваль присвячений народній пісні, а почесною гостею стане доктор філософії мистецтва, заслужений діяч мистецтв та відома українська композиторка Богдана Фільц» - зазначила під час прес-конференції одна із ,ідейних натхненників та засновників фестивалю, директор ЛДМШ № 8 Світлана Карпович.

« В межах фестивалю-конкурсу відбудеться спеціальний семінар для керівників дитячих хорових колективів та майстер-класи, вони у нас відбуваються традиційно. Цього, 2017 року семінар передбачений для викладачів хорових дисциплін Львівської області мистецьких та музичних шкіл Львівщини» - додав один із ідейних натхненників та засновників фестивалю викладач ЛДШМ №10 Євгеній Карпович.

Довідково:

Дитячо-юнацький хоровий фестиваль «Співаймо канон» проводять щорічно з 2010 року. Його задумали і втілили в життя львівські хормейстери та педагоги Євгеній Карпович, Світлана Карпович та Наталія Манько.

З часу створення фестиваль конкурс ставить перед собою завдання:

- спонукати до багатоголосого співу у формі канону;

- сприяти зміцненню творчих зв’язків між хорами;

- популяризувати творчість українських композиторів;

За час існування фестиваль об’єднав дітей та молодь з понад 60 хорових колективів. Географія представництва на фестивалі - це дитячі та молодіжні хорові колективи з міст: Львова, Києва, Ужгорода, Рівного, Івано-Франківська, Тернополя,Хмельницька, Вишгорода, Сарн, Кам’янця-Подільського, Первомайська (Миколаївська обл.), Здолбунова, Дрогобича, Самбора, Старого Самбора, Сокалю, Золочева, Стрия, Ходорова, Дублян, Винник, Миколаєва, Рудок, Турки та інших.

 

Департамент освіти і науки запрошує на роботу

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» – головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи управління дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, координації діяльності вищих навчальних закладів.

 

Для участі у конкурсі необхідно подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

- заповнену особову картку встановленого зразка;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Документи приймаються до 27 листопада 2017 року.

Конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця відбудеться 30 листопада 2017 року о 12:00 год. за адресою: м. Львів, вул. Просвіти, 4а.

Контактна особа – Шевченко Дар`я Олександрівна, тел.: (032) 235-47-76, е-mail: donloda@ukr.net.

 

За десять місяців великі платники податків сплатили до Державного бюджету понад 5,3 млрд гривень

За результатами роботи по супроводженню великих платників податків за десять місяців 2017 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС забезпечено збір платежів до Загального фонду Державного бюджету в розмірі 5 млрд 292 млн гривень. Зокрема, упродовж жовтня цього року великий бізнес сплатив до загального фонду державного бюджету 478 млн гривень.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 3 млрд 86 млн гривень; акцизного податку – 1 млрд 188 млн гривень та податку на прибуток – 604 млн гривень.

Крім того, до місцевого бюджету великі підприємства спрямували майже 429 млн гривень. Скарбниця міста додатково отримала майже 33 млн гривень.  

 

14 листопада - Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

Вперше цей День проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається під егідою ООН.

Дата обрана не випадково: 14 листопада - день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби.

За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смертельні наслідки (після атеросклерозу і раку).

Щороку Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом присвячується певній темі, пов’язаній з цим захворюванням. Тема Дня 2017 року – «Жінки і діабет – наше право на здорове майбутнє».

Понад 199 мільйонів жінок у світі живуть з діабетом. За прогнозами, до 2040 року їх кількість може зрости до 313 мільйонів. Дві з п’яти пацієнток (понад 60 мільйонів у всьому світі) – це жінки репродуктивного віку.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких переважають ожиріння та гіподинамія.

Розрізняють цукровий діабет І типу, або інсулінозалежний, і цукровий діабет ІІ типу, або інсулінонезалежний. За даними МОЗ, в Україні понад мільйон хворих на цукровий діабет, з них більше 200 тисяч є інсулінозалежними.

Нагадаємо, що з 30 жовтня по 13 листопада 2017 року на Львівщині проходила профілактична акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету».

 

Забезпечення сировиною деревообробників регіону основне завдання державних лісогосподарських підприємств

У Львівському ОУЛМГ провели  аналіз щодо забезпечення сировиною (лісоматеріалами необробленими) деревообробних  підприємств і підприємців Львівської області.

За 10 місяців через аукціони всього придбано суб’єктами підприємницької діяльності 270 000 кбм (включно з 4-им кварталом) лісоматеріалів необроблених, з яких на цей час  держлісгоспами нашого управління поставлено  225000 кбм, що становить 85%. Крім цього,  за 10 місяців цього року 150000 кбм  лісоматеріалів реалізовано комерційним структурам по прямих не продана деревина на аукціонах) та 85 000 кбм соцсфері (школи, лікарні, тепло-енерго тощо).

Із загальної реалізації по внутрішньому ринку на Львівську область припадає 80% реалізованої необробленої деревини. Основними споживачами у Львівській області є виробник плитних матеріалів ТзОВ «Свісс Кроно», яке за 10 місяців у лісгоспах придбало 118 500 кбм (32,5% від загальної реалізації комерційним структурам) лісоматеріалів; виробник фанери ТзОВ «Язьм», яке придбало 9800 кбм лісоматеріалів; виробник меблів та ін. продукції деревини ТзОВ «Мемель-Сервіс», яке придбало 8000 кбм лісоматеріалів; виробник паперу ВАТ «Кохавинська паперова фабрика, що придбала 3000 кбм тріски та інші.

Підприємства Львівського ОУЛМГ постійно виконують свої зобов’язання із забезпечення сировиною підприємств Львівського регіону і надіються на  участь усіх деревообробників регіону в аукціонних торгах.

Для відома всіх зацікавлених сторін: Львівське ОУЛМГ повідомляє, що 13 грудня 2017 року відбудуться торги з продажу необробленої деревини  заготівлі  І кварталу 2018 року.

 

У департаменті фінансів шукають кадри

Департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття  посад:

- начальника  відділу  доходів та економічного аналізу управління доходів та фінансів виробничої сфери  - 1 посада категорії Б

- головного спеціаліста  відділу фінансів місцевих органів влади та бухгалтерського обліку управління фінансів невиробничої сфери - 1 посада категорії В

- провідного спеціаліста відділу фінансів інвестиційних програм управління доходів та фінансів виробничої сфери - 1 посада категорії В

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду:

Вища фінансово-економічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою.

Бажано стаж роботи за фахом на державній службі.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною трерьою або четвертою статті1 Закону України “Про очищення влади” та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копії документів про освіту;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнену особову картку встановленого зразка із відповідними додатками;

- декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за  минулий рік;

 - інші документи за бажанням претендента;

Термін прийняття документів  до 30 листопада 2017 року.

У конкурсі можуть брати  участь інваліди.

Документи подавати за адресою:  м. Львів, вул. Костюшка, 8,

Відділ інформаційно-комп’ютерного та кадрового  забезпечення  к.406

За додатковою інформацією звертатися за телефоном 255-36-85.    

 

Сьогодні на Львівщині стартує Чемпіонат України з боксу

З 14 по 19 листопада у Львові триватиме Чемпіонат України з боксу 2017 року на призи екс-чемпіона світу серед професіоналів у напівсередній ваговій категорії по версії WBA, заслуженого майстра спорту України, призера ХХVIII Олімпійських Ігор 2000 року Андрія Котельника.

Відкриття чемпіонату відбудеться сьогодні, 14 листопада, о 17:00 год у виставковому центрі «Південний EXPO» на вул. Щирецькій, 36

Кваліфікаційні бої відбудуться 14-16 листопада у виставковому центрі «Південний EXPO». Вирішальні поєдинки 18 та 19 листопада прийматиме Універсальна арена СКА (вул. Клепарівська, 39/а).

Загалом за нагороди чемпіонату України 2017 року в столиці Галичини боротимуться більше двох сотень боксерів. Володарів нагород визначатимуть у десяти вагових категоріях.

 

 

13.11.2017

 

У кожному районі Львівщини відбудуться зустрічі із учасниками Революції Гідності

Сьогодні, 13 листопада, відбулося засідання координаційно-дорадчої ради у Львівської ОДА за участі очільника області Олега Синютки.

У межах наради узгодили графік зустрічей з учасниками Революції Гідності у кожному районі області, а також порушили питання встановлення монументу Небесної Сотні. Майданівці представили своє бачення майбутнього Меморіалу.

Окрім того, Олег Синютка привітав із днем народження волонтера ВО «Волонтерська сотня Львів» Світлану Сидоренко та висловив слова вдячності за усю ту роботу, що пані Світлана робить для учасників Революції Гідності, родин Небесної Сотні та учасників АТО.

Додамо, у Львівській області найбільша в Україні кількість постраждалих, поранених на Майдані.

 

На Львівщині відбудеться II щорічний Форум громадських організацій «Розвиток і партнерство»

20 листопада відбудеться Другий щорічний форум громадських організацій Львівщини «Розвиток і партнерство».

Під час заходу учасники зможуть взяти участь в майстер-класах, попрацювати в форматі «Світового кафе» та запропонувати свої ідеї для  подальшого розвитку громадянського суспільства області.

У програмі  передбачена панельна дискусія, у якій візьме участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема  та член наглядової ради «Тепле місто»,  а також підприємець, співзасновник ресторанної групи Fast Food Systems та Kumpel Group Марк Зархін. Усі присутні зможуть поставити питання диспутантам.

Мета Форуму – напрацювати пропозиції представників громадянського суспільства щодо внесення змін до Постанови 1049 від 12 жовтня 2011 року
«Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» та удосконалити навики написання успішних проектів.

Участь у форумі безкоштовна.

Організатори заходу департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА спільно з ГО «Центр громадянських ініціатив», ГО «Реформи разом», ГО «Лабораторія Ідей» та ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Для участі у Форумі необхідно зареєструватися до 15 листопада 2017 року заповнивши анкету за посиланням

 

«Я – це інший ти»: на Львівщині презентували мистецький проект про переселенців

Сьогодні, 13 листопада, у Першому українському театрі для дітей та юнацтва глядачам презентували благодійну виставу «Я - це інший ти».

Благодійна зустріч-вистава «Я – це інший ти» є результатом двох конкурсів нарисів та свідчень про підлітків-переселенців, які проводили у 2016-2017 роках серед українських підлітків та молоді.

У виставі свої літературні твори представили під супровід скрипки самі автори.

«Я - це інший ти» - зустріч-вистава у межах проекту «Від групи до особистості: мистецтво в пошуках соціальної солідарності», який реалізується за підтримки Міністерства Іноземних справ Німеччини у програмі «Укріплення взаємодії з громадянським суспільством країн Східного партнерства».

Три роки поряд з нами живуть люди, долі яких були змінені поза їхнім бажанням. Ми знаємо про наших співгромадян, що змушені були шукати собі новий дім поряд з нами – хто рятуючись від війни на Сході, хто не в силах жити в умовах анексії в Криму. Ми знаємо про необхідність підтримати нових сусідів в пошуку роботи, житла, нових соціальних зв’язків. При цьому не завжди ми замислюємось про те, як вони пам’ятають дім.

Вистава будується на співставленні бачення власного дому та власної країни тінейджерами, що втратили дім, та тими, хто вчиться зараз жити з новими сусідами зі Сходу України. Можливість поглянути один одному у вічі, пережити разом як найсумніші, так і найрадісніші спогади – заради цього запрошують всіх на виставу. Це не проект «допомоги переселенцям», це проект «соціального лікування», спрямованого на опрацювання нового досвіду спільного життя, де ми всі відповідаємо за власне життя та власну країну.

Режисер вистави - Уляна Бонцьо, керівник театральної студії «Маски», актриса театру та кіно, режисер-постановник дитячих та юнацьких міні-вистав і перформерсів, психолог-консультант, соціальний педагог, засновник організації з надання психологічних послуг «Психологічна консультація online», огранізатор та ведуча програм з розвитку особистості, викладач психологічних дисциплін.

Кошти, що зберуть на виставі, підуть на психологічну реабілітацію дітей, які постраждали від війни.

Після Львова виставу продемонструють в Одесі, Дніпрі, Києві та Харкові.

 

Оголошено конкурс на зайняття посади начальника управління господарсько-технічного забезпечення Львівської ОДА

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на зайняття вакантної посади начальника управління господарсько-технічного забезпечення Львівської обласної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту) відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра;
- досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

Для участі у конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 (із змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 5 серпня 2016 року № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції).

Документи необхідно подати за адресою:  м. Львів, вул. Винниченка, 18,  каб. 221 до 18.00 год. 28 листопада 2017 року.

Контактна особа: Гаврилюк Ірина Орестівна, тел: 0322 999 112, e-mail: i.havrylyuk@loda.gov.ua.

Конкурс відбудеться 30 листопада о 10:00 год, м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257.

 

На Львівщині відбудеться регіональний форум “Правовладдя і суспільство”

15 листопада у Великій сесійній залі Львівської обласної ради стартує регіональний форум “Правовладдя і суспільство”.

Мета заходу – підвищення обізнаності громадаян і професійної спільноти щодо змісту судової реформи загалом та окремих її аспектів.

У межах форуму учасникам представлять українське видання “Мірило правосуддя” – переклад англомовного тексту “Rule of Law Checklist”, затвердженого Веніціанською комісією на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року. Присутні зможуть дізнатись про конституційні аспекти судової реформи, а також результати проведених на замовлення Програми USAID “Нове правосуддя” влітку 2017 року опитувань громадян, суддів та правників-учасників судових проваджень щодо судової реформи.

Зазначимо, захід організовує Програма USAID з  реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”спільно з Львівською обласною радою та Територіальним управлінням державної судової адміністрації у Львівській області. 

Реєстрація учасників розпочнеться о 10:00 год. Детальнішу інформацію можна дізнатись за номером ( 044) 581-33-03.

 

Львівська ОДА оголошує конкурс на зайняття посади директора департаменту міжнародного співробітництва

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на зайняття вакантної посади директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту) відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра (надається перевага кандидатам на посаду із спеціальностями у галузі знань «Соціальні та поведінкові науки»: «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини»);
- досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

Для участі у конкурсі на відповідну посаду слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 (із змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 5 серпня 2016 року № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції).

Документи необхідно подати за адресою:  м. Львів, вул. Винниченка, 18,  каб. 221 до 18.00 год. 28 листопада 2017 року.

Контактна особа: Гаврилюк Ірина Орестівна, тел: 0322 999 112, e-mail: i.havrylyuk@loda.gov.ua.

Конкурс відбудеться 30 листопада о 10:00 год, м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257.

 

Триває фінансування пенсій за листопад

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2017 року.

Відтак, станом на 13 листопада на фінансування пенсійних виплат скерували 836,9 млн гривень, що становить 52,2 % місячної потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.

 

Завершився четвертий тиждень Етнофестивалю гостинності

Цього тижня на чотирьох локаціях відбулися мистецькі заходи, де також представили виставки народних умільців.

У межах І Етнофестивалю гостинності цими вихідними на Львівщині творчістю та досвідом обмінювалися колективи Буського району, які їздили в Сокаль, Городоччина презентувала своє мистецтво в Турці, колективи Стрийського району відвідали Пустомитах, колективи Мостиського району – Миколаїв.

Мистецькі колективи підготували для глядачів свої найкращі композиції. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика, гуморески, також виконували танцювальні номери.

"Міцні традиції, оригінальність художнього вислову ставлять Львівщину в ряд найцінніших культурних надбань українського народу. Про це свідчать кращі колективи та окремі вокалісти області, які показали та показуватимуть кращі номери, Львівщина має ким пишатись", - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Гості свята переглянули цікаві колоритні виставки народних умільців: української вишивки, порцелянових тарілок, ляльок-мотанок, а також книг місцевих авторів.

 

Оголошено закупівлю медичного обладнання для установ області

У межах субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій” спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» департамент охорони здоров'я оголошує процедуру міжнародних закупівель обладнання для інвазивних методів лікування, для ультразвукових та променевих методів діагностики в установах охорони здоров’я області (закупівля ІСВ 4.1.10).

Відповідно до даної закупівлі планується придбати УЗД апарати, цифровий мамограф та ендоскопічні відеосистеми.

Тендерні пропозиції прийматимуться до 11:00 год 25 грудня 2017 року за адресою Департаменту охорони здоров'я ЛОДА, м. Львів, вул. Конопницької, 3.

Із Запрошенням до участі у торгах ІСВ 4.1.10 можна ознайомитись  українською та англійською мовами у доданих файлах.

Довідково

Спільний зі Світовим банком проект МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» спрямований на підтримку реформування системи охорони здоров’я та націлений на досягнення трьох основних завдань: боротьбу з неінфекційними захворюваннями, з акцентом на профілактику; поліпшення якості та ефективності медичної допомоги; оптимізацію та реструктуризацію лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня.

Проект реалізовується у 2015-2020 роках у 8-ми областях України: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Полтавській, Рівненській та Львівській областях.

У Львівській області субпроект спрямований на покращення стану здоров’я жіночого населення Львівської області у сфері протидії злоякісним новоутворенням.

Закупівлі субпроекту проводяться за правилами Міжнародного банку реконструкції та розвитку за кошти позики “Проект Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” уряду України та МБРР № 8475-UA.

З інформацією про субпроект можна ознайомитись на сайті Проекту  та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

 

“Галичанка” двічі перемогла “Спартак” і очолила турнірну таблицю Суперліги

Днями гандболістки “Галичанки”, зіграли на два матчі менше, ніж основні суперниці і зуміли обійти їх у турнірній таблиці.

Підопічні Тетяни Штефан та Анжели Савченко двічі впевнено здолали столичних гандболісток з рахунками 39:24 (21:8) та 32:24 (13:11). Найкращий результат серед обох команд за підсумками двох матчів у “галичанки” Наталії Стрюкової, в активі якої сімнадцять голів.

Завдяки цим перемогам  львів’янки повернули собі лідерство у турнірній таблиці до того ж, якщо «Карпати» відіграли вже дванадцять ігор (або шість турів), то «Галичанка» лише десять матчів (п’ять турів):  ігри шостого туру з «Дніпрянкою» так само відтермінували й відбудуться 15-16 листопада у Херсоні.

Поточна турнірна таблиця:

1 місце – «Галичанка» Львів (10 ігор) – 20 очок;

2 місце – «Карпати» Ужгород (12 ігор) – 17 очок;

3 місце  – «Дніпрянка» Херсон (10 ігор) – 12 оч.;

4 місце – «Реал» Миколаїв (12 ігор) – 11 оч.

5 місце – «Спартак» Київ (12 ігор) – 8 оч.;

6 місце – «Економуніверситет» Тернопіль (12 ігор) – 0 оч.

Нагадаємо склад «Галичанки» у матчах зі «Спартаком»:

– воротарі – Марія Гладун, Вікторія Салтанюк;

– польові гравці – Наталія Савчин (капітан команди), Ілона  Гайкова, Наталія Стрюкова, Наталія Воловник, Анастасія  Баранович,  Софія Давидянц, Тетяна Поляк, Марина Коновалова, Наталія Сабова, Мар’яна Маркевич, Ольга Василяка,  Тетяна Череп, Діана Колодійчак, Юлія Головко.

 

На Львівщині показали колекції українських дизайнерів одягу, білизни та аксесуарів

11 листопада, у готелі Жорж відбувся «Показ колекцій українських дизайнерів одягу, білизни, аксесуарів». За словами організаторів, захід був спрямований на  підтримку розвитку малого підприємництва Львівщини.

Показ колекцій українських дизайнерів став унікальною можливістю відчути атмосферу універсальної моди та стилю, створеної українськими дизайнерами.
Ця подія представила не лише відомі імена львівської моди, а ще дозволила відчути нову хвилю стилю від талановитих дизайнерів.

Під час показу представили колекції 20 виробників, зокрема соціального підприємства «Рукомисли», Світлани Городецької, дизайн-студії «Королівство вовни», Марії Старчак та інших, що представили колекції одягу, аксесуарів та головних уборів.

Організувала захід  Анастасія Рибак за підтримки Комісії з питань економічної політики Громадської ради при Львівської ОДА.

 

Молодь запрошують взяти участь в англомовному таборі Mini-Castle Camp

Львівський обласний молодіжний центр  та волонтери Корпусу Миру США в Україні організовують молодіжний англомовний табір Mini-Castle Camp, який відбудеться 1-3 грудня 2017 року.

Кожного дня учасники зможуть брати участь у заняттях та майстер-класах, які спрямовані на покращення навичок володіння англійською мовою.

Заняття відбуватимуться в Львівському обласному молодіжному центрі та центральному корпусі Львівського університету ветеринарної медицини.

Перший день табору розпочнеться в п’ятницю о 17:00 (1 грудня) з зустрічі-знайомства та інтерактивних вправ, спрямованих на створення позитивної атмосфери. Два наступні дні будуть присвячені вивченню англійської разом з американцями та українськими волонтерами. В останній день учасники отримають сертифікати про участь в таборі.

Вартість участі становитиме 100 грн., що покриває роздаткові матеріали, канцтовари та кава-перерви. Кінцевий термін подання заявки на табір Міні-CASTLE Camp - 24 листопада 2017 року.

Відібрані учасники отримають інформацію про участь до 27 листопада 17:00 год. Більше можна дізнатись за телефоном 096 105 23 14

 

Відійшла у вічність археолог, доктор історичних наук, професор Лариса Крушельницька

Сьогодні, 13 листопада, о 19:00 у Львові на вул. Коперника, 40 А у приміщенні Українського товариства охорони пам’яток історії та культури відбудеться парастас за українським археологом, бібліотекознавцем, доктором історичних наук, професором Ларисою Крушельницькою.

Лариса Іванівна Крушельницька відійшла у вічність учора на 90-му році життя.

Чин похорону розпочнеться завтра о 12 годині у церкві Святої Трійці у Львові. Поховають Ларису Крушельницьку на Личаківському цвинтарі у родинному гробівці (поле 23).

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.  

Довідково.

Лариса Крушельницька – археолог, письменниця, громадська діячка. Доктор історичних наук (1991), професор (1999). Орден княгині Ольги 3-го (2008) та 2-го (2011) ступеня. Навчалась в українській гімназії (1941–42). Закінчила Львівський  університет (1960). Працю­вала художником-реставра­тором Музею українського  мистецтвава (1945–46); у Інституті суспільних наук АН УРСР (1947–91): від 1974 – старший науковий співробітник; 1991–2003 – директор, від 2003 – почесний директор ЛНБ; водночас – голова Археологічної комісії НТШ (усі – Львів). Досліджувала археологічну культуру епохи бронзи – раннього заліза Східної і Центральної Європи. Керівник близько 50-ти археологічних експедицій.

 

"Кажани" двічі обіграли "Серце Поділля"

У Львові завершилися ігри третього туру XXVII Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Суперліги. В межах змагань відбулися матчі між львівським волейбольним клубом «Барком-Кажани» та ВК «Серце Поділля» ( Вінниця). За підсумками матчів, львів’яни двічі обіграли гостей.

Відтак, перший ігровий день в боротьбі між “Кажанами” і “Серцем Поділля” закінчився з рахунком 3-0 (25:21,25:15,25:22) на користь господарів. Підопічні Угіса Крастіньша мали очевидну перевагу у подачах, блоках, нападі.

За версією ФВУ, кращими гравцями у грі 10 листопада стали Володимир Тевкун з ВК «Барком-Кажани» та Слинчук з «Серця Поділля».

Не менш насиченим і успішним для львівських «кажанів» став і другий ігровий день, 11 листопада: рахунок матчу 3-0 (26:24, 25:22, 25:12). Вінницьким підопічним Валерія Копилова так і не вдалось вирватись вперед.

Львів’яни вдруге обіграли вінницького суперника.

Додамо, що кращими гравцями другого ігрового дня стали серед “Кажанів” капітан Влад Діденко, а серед гравців “СерцяПоділля” – Ліберо Вадим Патратій.

Нагадаємо, що уже 16-17 листопада у межах Суперліги «кажани» зіграють домашні матчі з ВК «МХП-ВІННИЦЯ».

 

Голова Львівської ОДА нагородив представника Міністерства закордонних справ України В'ячеслава Войнаровського

Cьогодні, 13 листопада, під час апаратної наради голова Львівської ОДА Олег Синютка відзначив представника Міністерства закордонних справ України у місті Львові В’ячеслава Войнаровського.

Очільник області вручив представнику Міністерства закордонних справ України у місті Львові В’ячеславу Войнаровському цінний подарунок за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток міжнародного співробітництва Львівської області.

 

Представниця Львівщини Василина Кириченко – переможниця молодіжної першості Європи з дзюдо

Приємна звістка надійшла з Чорногорії, де завершився чемпіонат Європи з дзюдо серед спортсменів віком до 23 років. Представниця Львівщини Василина Кириченко виборола «золото» молодіжної першості Європи з дзюдо.

Вихованка тренера Андрія Надопти перемогла у фінальній сутичці дзюдоїстку з Ізраїлю Разу Гершко.

Загалом українська збірна з дзюдо посіла п’яте місце серед сорока команд, які були представлені на європейській молодіжній першості-2017.

 

У Домі Франка презентують виставу присвячену жертвам Голодомору

У Домі Франка презентують моно-виставу "Голос тихої безодні" Творчої майстерні "Театр у кошику" за п'єсою Неди Неждани.

Театр, що цьогоріч відзначає 20-річчя діяльності, став справжньою легендою львівської сцени, добре знаною за межами України завдяки участі у численних міжнародних фестивалях. Половина вистав у репертуарі театру – це експериментальне, а водночас тонке й вдумливе прочитання української класики - Василя Стефаника, Івана Франка, Лесі Українки, Тараса Шевченка.

У постановці "Голос тихої безодні" театр уперше звернувся до сучасної української драматургії. Виставу, що презентують 25 листопада, присвячено пам'яті жертв Голодомору.

Довідково:

“Театр у кошику” був створений 1997 року режисером Іриною Волицькою та актрисою Лідією Данильчук як незалежне, некомерційне творче об’єднання, що протягом семи років існував на власному ентузіазмі. 2004 року стає творчою майстернею Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса.

Творча майстерня “Театр у кошику” - це свого роду унікальний театр, який займає елітарну нішу в культурному просторі України.

Творча майстерня проводить дослідження у сфері театрального знаку, символу, метафори, вибудовуючи власні, самобутні засоби сценічної виразності та експресії.

 

У Центрі Митрополита Андрея Шептицького презентували фотовиставку “Два століття — одна війна»

Вихідними, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького презентували фотовиставку культурно-освітнього проекту «Два століття – одна війна», що присвячена 75-тій річниці від створення Української повстанської армії.

Мета проекту –  показати людям світлини із сучасної неоголошеної війни на Сході України в поєднанні з архівними матеріалами УПА й, відповідно, показати боротьбу за свою державність впродовж останніх двох століть.

“Ця виставка є одним з етапів війни, війни гібридної, яка має різні обличчя. Обличчя ті, які далеко від лінії фронту. Тут у Львові ми не можемо спостерігати воєнні дії. Виставка, яка побувала як за океаном, так і містами України, повинна донести до молоді, яка живе далеко не військовим способом життя, що війна є така яка вона є, і потрібно бути готовим, що вона прийде до тебе” – зазначив історик Микола Посівнич.

Над створенням презентації працювали фотографи Маркіян Лисенко, Макс Левін та величезна команда дизайнерів, архівістів, редакторів.

Фотовиставка мандрує далі і до кінця грудня відвідає інші міста України, а в новому році заплановано представити стенди і за кордоном. 

 

На Самбірщині відкрили ще один сучасний спортивний майданчик

Днями в с. Воля-Баранецька, що на Самбірщині, урочисто відкритий спортивний майданчик.

Участь в урочистому дійстві взяли представники місцевої та обласної влади, любителі спорту, ветерани футболу, мешканці Воле-Баранецької об’єднаної територіальної громади.

Новий майданчик зі штучним покриттям розміром 42Х22 метри облаштували в межах виконання обласної програми "Спортивний майданчик" на 2017-2021 роки.

Після урочистої церемонії відкриття на новому майданчику розпочалися дитячі футбольні баталії. 

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація