Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

24.07.2017

 

Громадські активісти контролюють процес вивезення сміття зі Львова

Громади беруть участь у контролі за вивезенням ТПВ з міста Львова та коштами, які на це скеровують.

«Упродовж місяця ми збирали громадських активістів із районів, куди вивозилось львівське сміття і де діють полігони. Усі ці активісти на сьогодні мають доступ до інформації про обсяги вивезення ТПВ і про суми, виплачені тим чи іншим перевізникам», - зазначив під час брифінгу голова Львівської ОДА Олег Синютка. Зекономлені кошти скерують як субвенцію на розвиток громад, які допомогти Львову в організації вивозу ТПВ

За підрахунками Львівської обласної державної адміністрації, за 14 днів вивозу сміття з міста Львова, перевізникам виплатили 5,4 мільйони гривень. Цю суму скерували з субвенції, яку перерахували з бюджету міста Львова для забезпечення організації вивозу твердих побутових відходів. «Це означає, що в середньому, в місяць ми повинні використовувати від 10 до 15 мільйонів, а це в два рази менше сума, ніж використовували чиновники міської ради на перевезення ТПВ» – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 

Кав'ярня, фотостудія, йога-клуб - на Львівщині жінки-переселенки започаткували власну справу

В межах проекту «Інноваційна програма розвитку підприємництва внутрішньо переміщених жінок у сільській місцевості» троє жінок із числа внутрішньо-переміщених осіб започаткували власний бізнес.

Підприємливі жінки, які покинули свої домівки внаслідок військових дій на Сході України та анексії АР Крим, відкрили кав’ярню, йога-клуб та фотостудію для тварин. «Я дуже хотіла фотографувати кішок, собак у студії. Чимало студій цього не дозволяють. Ми пройшли дуже цікаве навчання, мене підтримали і вже зараз у мене є необхідне обладнання для зйомки домашніх улюбленців. Також я співпрацюю з ЛКП та волонтерами і ми вже прилаштували багато собак та цуценят. Так завдяки моїм фото тварини знаходять свій дім»,- розповіла Наталя Кузнецова, відкриває першу у Львові фотостудію для тварин, внутрішньо переміщена із Донецька.

Загалом жінки отримали по 1000 євро кожна для реалізації своїм задумів. Організатори проекту не лише сприяли консультуванню учасників, але й супроводжували їх на кожному етапі реалізації задуму.

«Особливістю проекту було впровадження менторської підтримки успішних бізнесменів, які консультували учасників з питань запровадження власної справи. Проекти, які ми обрали, вирізнялися оригінальністю, а також робили акцент на розвитку регіонів Львівщини. Відтак втілення підтриманих ідей внутрішньо переміщених осіб дозволить не лише створити місця для дозвілля, а й стане платформою для налагодження комунікації між мешканцями і особами, які в силу обставин, знаходять тут свій дім», – зазначила Наталія Проць, виконавчий директор ГО «Центр просвітництва та розвитку людини», керівник проекту.

Проект реалізовується ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» у співпраці з ГО «Фундація прав людини», за підтримки МЗС Литовської Республіки, Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Львівського обласного центру зайнятості.

Зазначимо, що вже у серпні стартує новий проект для внутрішньо переміщених осіб, який передбачає менторську, фінансову підтримку та навчальний візит до Естонії представників кращих проектів.

 

Всеукраїнська акція «Олімпійське літо» крокує Львівщиною

У межах Всеукраїнської акції НОК України «Олімпійське літо» на базі дитячого позаміського закладу відпочинку «Сокіл» у селищі Сасів Золочівського району відбулося цікаве спортивне свято.

Упродовж літа цей табір збирає понад 400 дітей зі всієї області. У кожній із трьох табірних змін організовують спортивно-масові заходи у межах Всеукраїнської акції «Олімпійське літо». Цього разу до дітей завітали представники відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області, зокрема виконавчий директор відділення, учасниця зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері, майстер спорту з гірськолижного спорту Христина Опьола та стипендіат НОК України, учасниця І Юнацьких зимових Олімпійських ігор в Інсбруку, санкарка Галина Куречко.

Свято розпочалося цікавою руханкою і танцем. Інструктор фізичної культури Інна Буй підготувала для дітей безліч спортивних змагань в яких вони охоче брали участь та проявляли свої здібності у швидкості, влучності, спритності, силі та командній грі. Всі учасники «Олімпійського літа” отримали тематичні олімпійські значки, а переможці та призери табірних змагань – подарунки від НОК України: щоденники, книги, зошити тощо.

 

Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара презентують на Львівщині

Завтра, 25 липня, у Львівському музеї історії релігії відбудеться презентація книги Володимира Чистуха «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара». Автором передмови до книги є Блаженніший Любомир Гузар.

«Учитель Завалівської школи, що на Підгаєччині (Тернопільська область – І. Ц.), Володимир Чистух, завдав собі труду зібрати спогади про колишнього пароха греко-католицької громади в Завалові − отця Дмитра Гузара. Саме цей священик, який довгі роки був душпастирем Завалова (1856−1908), і то дуже шанованим та улюбленим, є моїм прадідом. Він і його дружина Кароліна були батьками Лева, який мав сина Ярослава. Останній був моїм батьком.

Власне, назва цієї книжечки говорить про мої корені, про моє походження… Розгляд цієї книжки як історії одної людини був би обмеженим. Читач повинен собі усвідомити, що за допомогою зібраного матеріалу пізнає певну епоху в житті нашого народу, особливо те, яким було життя українського суспільства у ХІХ столітті, щонайменше в одній частині України – її західних областях. Таке знання дуже важливе, щоб зрозуміти розвиток нашого національного побуту в той період», - зазначив у передмові Любомир Гузар. У книзі представлено історію родини Дмитра Гузара, прадіда Блаженнішого Любомира, а також унікальні фотографії з архіву Гузарів, які вдалось зібрати Володимиру Чистуху.

В програмі заходу - слово-благословення Львівського архієпископа і митрополита УГКЦ владики Ігора, виступи автора книжки Володимира Чистуха, племінниці Марії Рипан, доктора Михайла Перуна, голови Клубу української греко-католицької інтелігенції Романа Грицевича. Опісля виступ Митрополичого хору собору Святого Юра.

 

Представниця Львівщини – володарка «золота» юніорського чемпіонату Європи з легкої атлетики

Легкоатлетка Львівщини Ірина Марчак, разом з Іванною Аврамчук, Джойс Кобою та Анастасією Бризгіною, здобула перемогу на чемпіонаті Європи серед спортсменів віком до 20 років.

Чемпіонат відбувався 20-23 липня у Гроссето, Італія. Українські спринтери вийшли до фіналу з найкращим результатом серед усіх команд-учасниць. А у вирішальному колі змагань не лише здобули золото, а й встановили юніорський рекорд України і показали найкращий результат світового топ-листа сезону серед юніорок. У загальному заліку Збірна України посіла третє місце, виборовши шість нагород – чотири золоті, одну срібну і одну бронзову.

 

ДП «Львіввугілля» отримало 30 млн грн за реалізацію вугільної продукції

У п’ятницю на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти за реалізацію вугільної продукції у сумі 30 млн гривень. Цей фінансовий ресурс у повному обсязі скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Як повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, завдяки цим коштам шахтарям виплатили 34 % зарплати за червень.

 

23.07.2017

 

У межах проведення антитерористичних навчань на Львівщині введено рівень терористичної загрози «Жовтий»

На території міста Львова та області під егідою Координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні СБУ у Львівській області тривають навчальні тренування силовиків щодо виявлення та знешкодження умовних диверсійних груп.

Відповідно до вимог Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків, затвердженого Постановою КМУ №92 від 18.02.2016, в області введено рівень терористичної загрози «Жовтий». Управління СБУ у Львівській області просить жителів міста з розумінням поставитися до можливих незручностей, пов’язаних із антитерористичними навчаннями. Усі дії правоохоронців відбуватимуться в межах Закону України «Про боротьбу із тероризмом» та інших актів чинного законодавства.

У разі виявлення підозрілих предметів чи отримання інформації щодо протиправних дій невідомих осіб, просимо мешканців негайно повідомляти у правоохоронні органи області за тел.102, (032) 258 60 01 (черговий ГУ Національної поліції) та (032) 298 66 22, 261 61 43 (черговий УСБУ).

 

На Львівщині 23-25 липня відбудуться антитерористичні навчання

На території міста Львова та області у період 23-25 липня під егідою Координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні СБУ у Львівській області проходитимуть навчальні тренування силовиків щодо виявлення та знешкодження умовних диверсійних груп.

Управління СБУ у Львівській області просить жителів міста з розумінням поставитись до можливих незручностей, пов’язаних із антитерористичними навчаннями. Усі дії правоохоронців відбуватимуться в межах Закону України «Про боротьбу із тероризмом» та інших актів чинного законодавства.

У разі виявлення підозрілих предметів чи отримання інформації щодо протиправних дій невідомих осіб, просимо мешканців негайно повідомляти у правоохоронні органи області за тел.102, (032) 2586001 (черговий ГУ Національної поліції) та (032) 298 66 22, 261 61 43 (черговий УСБУ).

 

Львівщина отримала черговий транш субвенції на виплату у липні державних допомог

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу відповідно до нарахованих у липні обсягів у сумі 25,7 млн. гривень.

З початку року Львівщина отримала субвенцію на цю мету в сумі 2201,2 млн. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 236,2 млн. грн. або 12 відсотків. Зазначені кошти в повному обсязі забезпечують виплату допомог одержувачам у липні поточного року.

 

Троє дітей позбавлених батьківського піклування знайшли родину

Відповідно до рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради до дитячого будинку сімейного типу в місті Борислав, влаштували на спільне проживання та виховання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це інформує начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

«Влаштовані діти, 2003, 2004 та 2008 років народження, є рідними братами - зазначив Володимир Лис. - До слова, у цій сім’ї тепер перебуватиме десять дітей, а саме 6 прийомних та 4 рідних дітей». /p>

 

22.07.2017

 

На Львівщині відзначили 25-ліття Товариства політичних в’язнів та репресованих

У суботу, 22 липня, у Львівському палаці мистецтв відбулась урочиста академія з нагоди відзначення 25-ліття Товариства політичних в’язнів та репресованих.

«Ми повинні шанувати тих героїв, які творили незалежну Україну, і з особливою шаною ставитись до тих, хто сьогодні на сході України відстоює нашу незалежність, - зазначив голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка. - Ми відзначаємо 25-тиріччя вашого Товариства, і кому, як не вам знати, що чи найважливіше сьогодні – нести у суспільство єдність, знайти порозуміння і спільно рухатись уперед». У межах урочистостей відбулось погашення конверту з нагоди 25-ої річниці Товариства, також учасники академії переглянули фільм «Слуга Божий Андрей Шептицький», а делегати від Товариства поклали квіти до пам’ятників та меморіальних таблиць видатним діячам України. Окрім того, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка вручив грамоти та цінний подарунок почесним членам Товариства.

 

На Львівщині тривають роботи із відновлення електропостачання

Станом на 07:00 год 22 липня без електропостачання залишається 13 населених пунктів області (10 повністю та 3 частково) на території Стрийського, Сколівського, Турківського, Пустомитівського та Дрогобицького районів. Орієнтовний час завершення відновлювальних робіт – о 15:00 год 22 липня.

Нагадаємо, у другій половині доби 21 липня та в ніч на 22 липня унаслідок несприятливих погодних умов (проходження грозового фронту з дощем та поривами вітру) на території 9 районів області та 2 міст обласного значення було знеструмлено 42 населених пункти (21 повністю та 21 частково), а також окремі вулиці у м. Львові та м. Бориславі. Як повідомив т.в.о директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександр Харчук, до відновлення електропостачання негайно приступили аварійні бригади ПАТ "Львівобленерго" (всього залучено 8 бригад у складі 37 осіб та 13 одиниць техніки).

 

У місті Львові постійно ведуться роботи з дезінфекції контейнерних майданчиків ТПВ

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, у місті Львові триває миття контейнерів ТПВ та дезінфекція контейнерних майданчиків. Щодня компанії-перевізники ТПВ подають списки контейнерних майданчиків спеціалізованій компанії, яка проводить комплекс заходів, спрямованих на знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб.

Відтак, сьогодні, 21 липня, роботи проводилися у Галицькому та Сихівському районах Львова. Нагадаємо, що Львівська облдержадміністрація напрацювала 5 основних етапів вирішення проблеми із вивезенням твердих побутових відходів у місті Львові.

 

Від початку року на Львівщині висадили півтори тисячі гектарів лісових культур

Загальні обсяги відтворення лісів за 6 місяців 2017 року склали 2612 га. Зокрема, створено 1467 га лісових культур.

Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1195 га, що становить 46% від всього обсягу лісовідновлення. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. У відповідності до обласної цільової Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки, підприємствами управління створено 135 га лісових культур, провадиться закупівля обладнання для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. За перше півріччя 2017 року проведено 3856 га доглядів за лісовими культурами при плані 3708 га, що становить 104%.

З метою забезпечення вітчизняних переробників деревини сировиною, на спеціальних аукціонах реалізовано 34,2 тис кбм деревини, на загальних аукціонах – 197,1 тис кбм. На експорт було відвантажено 11,1 тис кбм деревини, що на 54 тис кбм менше, ніж за перше півріччя 2016 року. Варто зазначити, що упродовж року підприємствами управління проводилася значна робота із нарощування обсягів переробки деревини шляхом докорінної модернізації виробництва. В цілому за період від початку року обсяг власних інвестицій у придбання деревообробного обладнання склав 16,5 млн грн. За 6 місяців поточного року їх реалізовано більш ніж 16 тис кбм паливних дров.

Окрім того, від початку року побудовано та відновлено 41 км лісових доріг. Обсяг реалізації продукції склав 415,2 млн грн, або 112,2% до відповідного періоду минулого року.

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 102,4 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 11,6 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Крім податків підприємствами управління за 6 місяців 2017 року сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 30,2 млн грн. Разом сплачено платежів до зведеного бюджету та Єдиного соціального внеску в сумі 132,6 млн грн.

 

21.07.2017

 

У Львові обговорили створення безпечного середовища через співпрацю у громадах

Вчора,20 липня, звершилась трьохстороння зустріч представників органів місцевого самоврядування, громад та патрульної поліції. Метою заходу було вибудувати трьохстороннє партнерство та створити ефективний дискусійний майданчик.

Учасники із Харківської, Полтавської, Одеської, Вінницької та Львівської областей презентували власні напрацювання та проекти в сфері підвищення рівня особистої безпеки молоді, вразливих верств населення, дітей та інших груп.

Дискусійний майданчик «Чому і як вибудовувати партнерство заради безпечного середовища в громаді?» - програмна ініціатива Фонду Відродження "Права людини та правосуддя", організована спільно із Експертним центром з прав людини та Центром інформації про права людини.

В ході обговорень, представники департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та управління патрульної поліції м. Львова презентували проект для молоді «Курс свідомих «Включайся!».

Важливо, що під час напрацювання власних ініціатив, Роман Романов – представник Фонду Відродження, озвучив можливість написання проектної заявки на підтримку напрацьованих проектів.

Старт грантової заявки буде оголошено вже наступного тижня.

 

На Львівщині діє 51 пункт тимчасового відстою великовагового автотранспорту

Для збереження дорожнього покриття автомобільних доріг від руйнування великоваговими транспортними засобами у період спекотної погоди діє обмеження руху.

Відтак, проїзд територією Львівської області дорогами державного та місцевого значення великовагового автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь понад 7т у денний час доби з 10:00 до 22:00 у разі підвищення температури повітря понад +28оС заборонений.

Тому органи місцевої влади та Національної поліції спільно визначили 51 місце тимчасового відстою великовагового автотранспорту. Із повним списком пунктів відстою та їхніми адресними прив’язками можна ознайомитись тут.

Обмеження руху не розповсюджується на такі транспортні засоби:

- загальна маса яких не перевищує 24 т;

- які здійснюють перевезення вантажів, що швидко псуються;

- транспортні засоби, які використовуються під час ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій.

Служба автомобільних доріг у Львівській області звертається  до водіїв та автоперевізників щодо недопущення руху великовагового транспорту в період підвищеної температури повітря більш ніж +28оС, з метою запобігання руйнування дорожнього полотна та збереження дорожньої інфраструктури, що потребує значних матеріальних затрат по її відновленню.

 

5 етапів налагодження системної роботи з ТПВ у місті Львові

Львівська облдержадміністрація напрацювала основні етапи вирішення проблеми із вивезенням твердих побутових відходів. 

Перший етап - очищення перенакопичених контейнерних майданчиків .

Починаючи з 23 червня Львівська облдержадміністрація повністю забезпечує вивезення ТПВ з міста Львова.

Станом на 14 липня прибрали 677 перенакопичених контейнерних майданчиків Львова, з яких на полігони вивезено 9 693,1 тонн ТПВ. 

Для оперативної ліквідації перенакопичення ТПВ та належного захоронення на полігонах області активно залучали додаткові одиниці спецтехніки. Роботи тривали цілодобово. Вивезення відходів здійснювали 6 компаній-перевізників .

На другому етапі - системний вивіз твердих побутових відходів з міста Львова.

Починаючи з 14 липня вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у поточний режим роботи.

Окрім того, з метою посилення контролю за вивезенням сміття з міста, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації передав до правоохоронних органів усі номерні знаки машин, які працюють з перевізниками.

Це надасть змогу контролювати процес з метою запобігання несанкціонованого викиду сміття як на території Львівської області, так і за її межами.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів виділив 50 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на допомогу полігонам, які приймають сміття з міста Львова.

Після налагодження системи поточного вивезення сміття з міста Львова планується перехід до системи сортування, а це третій етап.

На даний момент, це питання обговорюється з перевізниками і вони готові брати в цьому участь. Відтак, у планах здійснювати роздільне сортування сміття та його подальший продаж.

Для контролю ситуації із вивезенням сміття у місті Львові з 3 липня розпочато  чіткий облік вивезення ТПВ  через вагові комплекси.

На четвертому етапі у 2018 році планується перехід  до системної переробки і утилізації ТПВ, в тому числі й до утилізації способом виготовлення альтернативного палива.

Підтвердженням цього є нещодавне експериментальне випробовування пічного пристрою з генератором піролізного газу, який можна застосовувати для утилізації твердих побутових відходів шляхом спалювання. Автором та розробником цього пристрою є Радехівський винахідник Анатолій Архипчук.

Завершальним етапом налагодження системної роботи з твердими побутовими відходами у місті Львові є будівництво сміттєпереробного комплексу, який остаточно вирішить проблему твердих побутових відходів на території міста.

Нагадаємо, що 31 травня на підсумковому засіданні обласної конкурсної комісії щодо визначення інвестора з будівництва сміттєпереробного комплексу з утилізації ТПВ на території Львівщини визначили переможців. Відтак, одразу три компанії: ТзОВ "Вейст Менеджмент Системс", ТзОВ "Глассворк технолоджі" та інвестиційно-екологічна компанія "ІЕК" готові до спорудження комплексів з поводженням ТПВ.

 

Двоє спортсменів Львівщини боротимуться за медалі XIV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю

З 23 до 30 липня в угорському Дьорі відбудеться XIV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль (ЄЮОФ), який збере понад 2 500 найсильніших атлетів віком від 14 до 18 років з 50 країн континенту.

44 українці змагатимуться за нагороди у 6 з 10 видів спорту: легкій атлетиці, дзюдо, плаванні, спортивній гімнастиці, велоспорті, веслуванні на байдарках і каное.

Найбільш представницькою за кількістю буде команда легкоатлетів – 16 спортсменів. Варто зазначити, що лише вдруге за історію Олімпійських фестивалів, що беруть свій початок з 1991 року, відбудуться змагання з веслування.

Представники 18 областей України та міста Києва делегували своїх атлетів до Юнацької Олімпійської збірної України.

Львівщину представлятимуть двоє молодих спортсменів – веслярка Ілона Кушнірук та бар’єрист Максим Андрухів.

Зі списком українських молодих  спортсменів, які братимуть участь у  фестивалі можна ознайомитись за посиланням.

 

Львівська ОДА скерувала правоохоронців на місце ще одного несанкціонованого скиду сміття

Сьогодні, 21 липня, Львівська ОДА виявила ще один несанкціонований скид львівського сміття у селі Старий Яричів Кам’янка-Бузького району, що на Львівщині.

Відтак, Львівська облдержадміністрація скерувала до правоохоронних органів відповідні матеріали.

Нагадаємо, що департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації передав до правоохоронних органів усі номерні знаки машин, які працюють з перевізниками з метою запобігання несанкціонованого викиду сміття як на території Львівської області, так і за її межами.

Опісля встановлення перевізника, який здійснив несанкціонований скид, буде прийнято рішення про розірвання з ним угоди щодо вивезення ТПВ з міста Львова.

 

Фермери Львівщини можуть отримати безвідсотковий кредит до 500 тисяч гривень

Департамент агропромислового розвитку повідомляє, що регіональна комісія Львівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств оголосила про початок прийому документів для отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній безвідсотковій основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років.

Сума коштів, що будуть розподілені між фермерськими господарствами Львівській області, становить 1950,00 тис. грн.

Заявки та документи для участі в конкурсі подаються до Львівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств з 18 липня 2017 р. по 16 серпня 2017 р. за адресою м. Львів, вул. Замарстинівська, 49, 2 поверх; телефон: 067 781 82 87 щодня, крім вихідних, з 9.00 по 17.30 (у п’ятницю – до 16.30).

З умовами проведення конкурсу, переліком документів, які подаються для участі у конкурсі та їх зразками можна ознайомитись тут

 

Управління туризму та курортів Львівської ОДА запрошує на роботу

Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста відділу маркетингу та промоції (на умовах строкового трудового договору на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника).

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра;

- вільне володіння державною мовою;

- досвід роботи не обов’язковий.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- заповнену особову картку встановленого зразка;

- електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Документи необхідно подати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 457 до 18:00 год 2 серпня 2017 року.

Контактна особа: Леся Ферендович, тел: 261-39-37.

Конкурс на заміщення вакантної посади відбудеться 10 серпня о 11:00 год, за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, 4-й поверх, каб. 436.

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням.

 

Відомі світові музиканти провели майстер-класи для талановитих дітей Львівщини

Вчора, 20 липня, у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернат ім. С. Крушельницької завершилась ІІ Міжнародна Академія Дори Шварцберг (Швейцарія – Україна).

У межах Академії видатні музиканти, зокрема  директор Академії Якуб Дзялак, організатор Академії Анна Савицька-Дзялак, професор Віденського державного університету музики Дора Шварцберг,  співорганізатор директор школи Лев Закопець та багато інших проводили майстер-класи, лекції та концерти з талановитими дітьми.

Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, у літній Академії взяли участь понад 70 учасників з різних країн світу (Україна, Білорусія, Швейцарія, Італія, Хорватія, Ізраїль, Іспанія, Туреччина, Молдова, Румунія та Сербія).

Окрім того, видатного музиканта, скрипаля, лауреата міжнародних конкурсів, організатора ІІ Міжнародної Академії Дори Шварцберг Якуба Дзялака нагородили Подякою голови облдержадміністрації за сприяння у популяризації розвитку культури і мистецтва молодих талантів України та Європи.

 

Львівська ОДА виявила несанкціонований скид сміття

Сьогодні, 21 липня, львівське сміття виявили у селі Старий Яричів Кам’янка-Бузького району, що на Львівщині.

Поліція вже отримала відповідне доручення та проводить розслідування.

Нагадаємо, що з метою посилення контролю за вивезенням сміття з міста, 1 липня департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації передав до правоохоронних органів усі номерні знаки машин, які працюють з перевізниками.

Це надасть змогу контролювати процес з метою запобігання несанкціонованого викиду сміття як на території Львівської області, так і за її межами.

Опісля встановлення перевізника, який здійснив несанкціонований скид, буде прийнято рішення про розірвання з ним угоди щодо вивезення ТПВ з міста Львова.

 

20.07.2017

 

Учасники АТО Львівщини мають право на вибір путівки на санаторно-курортне лікування

У 2017 році в органах соціального захисту населення на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 821 учасник бойових дій з числа учасників антитерористичної операції та 25 інвалідів війни.

Вартість санаторно-курортних послуг для інвалідів війни становить – 5250 грнбез ПДВ, для учасників бойових дій – 6300 грн з ПДВ.

Перелік базових послуг, які входять до вартості путівки, затверджено наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017.

Оздоровлення здійснюється шляхом відшкодування вартості санаторно-курортних послуг через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (санаторно-курортний заклад - учасник АТО- управління соціального захисту).

За бажанням учасника антитерористичної операції їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством

Для отримання санаторно-курортного лікування учасник антитерористичної операції звертається в органи соціального захисту за місцем реєстрації з наступним комплектом документів:

 • заява;

 • довідка з лікувальної установи форми 070/о;

 • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджується безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Перспективи розвитку мережі пунктів пропуску обговорили із Люблінським воєводою

У четвер, 20 липня, на міжнародних пунктах пропуску «Рава-Руська-Гребенне», «Угринів-Долгобичів» та «Яготин-Дорогуськ»  відбулася робоча зустріч представників Львівської та Волинської ОДА з Люблінським воєводою Пшемиславом Чарнеком.

У межах зустрічі обговорили перспективи облаштування пунктів пропуску та розбудови прикордонної інфраструктури, заходи із зменшення черг на кордонах, запровадження пішого руху на МПП «Рава-Руська-Гребенне» та « Угринів-Долгобичів».

Серед учасників зустрічі - генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур, генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, а також представники митних та прикордонних служб України та Республіки Польща.

Учасники домовились найближчим часом провести наступну зустріч на українській стороні. 

 

Сеанс одночасної гри: воїни АТО зіграли із сестрами Музичук

20 липня, з нагоди відзначення Дня шахів в Україні відбувся сеанс одночасної гри за участю провідних гросмейстерів та воїнів АТО зі Львівщини.

Сеанс гри в шахи відбувся за участю міжнародних гросмейстерів Олександра Белявського та сестер Анни та Марії Музичук і воїнів АТО зі Львівщини, а також дітей, що займаються з шахматних гуртках. Грали шахісти, бійці та діти одночасно на 33 столах, що розмістили на площі перед пам’ятником В’ячеславу Чорноволу.

 Також шахістів Львівщини відзначили з нагоди Дня шахів, зокрема привітав спортсменів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 «Ми по-особливому сьогодні завдячуємо і тим воїнам, і нашим видатним шахістам. Одні захищають наші східні рубежі, інші прославляють нашу країну і зокрема Львівщину. І коли український прапор щоразу здіймався на міжнародних змаганнях, ми відчували особливу гордість за нашу країну» - зазначив під час нагородження Олег Синютка. 

 

Французькі волонтери передали у лікарні Львівщини медичне обладнання

На Львівщину привезли майже 9 тонн медичного обладнання для діток з обмеженими можливостями. Гуманітарну допомогу на суму 15 959 євро передала французька  Асоціація «ІРУАЗ-Україна».

«Щиро дякую за небайдужість та підтримку, яку ваша асоціація надає регулярно», - зазначив під час зустрічі  із членами Асоціації «ІРУАЗ-Україна» Марією та  Дідьє Налін голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Гумвантаж включає ліжка, матраци, медичні каталки, кушетку-вертикалізатор з електроприводом, реабілітаційний стіл,  інвалідні ходунки, крісла-коляски для душу, столи-вертикалізатори, дитячі вертикалі (активні та пасивні), реабілітаційні сидіння, інвалідні візки  (дитячі та дорослі), реабілітаційну доріжку, гідро сидіння-підйомник, пральну машинку, машинки для сушки білизни, тренажер тощо.

Отримали реабілітаційне обладнання Олеська районна лікарня, КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня, Міжнародний Благодійний фонд інвалідів «Надія Є», Львівська обласна благодійна організація «Реабілітаційний центр «Нове життя», Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд Долини», Громадська організація "Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих", Громадська організація «Світ Для Дітей».

Зазначимо, у 2015 році Асоціація реалізувала проект «Частинка себе», який надав родинам загиблих бійців АТО можливість літнього відпочинку, оздоровлення та психологічної реабілітації.

У 2016 році провели проект міжнародної солідарності «Операція Нарцис», у межах якого діти з приватного коледжу Святого Франсуа (місто Лесневен), продавали букети нарцисів, щоб передати вторговані гроші на потреби сиротинцям України.

Довідково.

Асоціація "ІРУАЗ-УКРАЇНА"(Франція) є гуманітарною організацією, яка заснована в 1994 році Марі Клоді Сімоне Марі. Це міжнародне об'єднання, місія якого полягає у створенні соціальних і культурних зв'язків між народами Бреста (Франція) та областей України.

Основними засадами Асоціації є допомога малозабезпеченим, багатодітним, безпритульним, людям похилого віку і людям з особливими потребами та тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. З перших днів АТО Асоціація активно допомагала українським військовим. Майже щотижня відправляли, та відправляють на Схід України найрізноманітніші речі, ліки.

 

У Львівській ОДА разом із громадськістю обговорили програму вшанування полеглих у «Бродівському Котлі»

Сьогодні, 20 липня, у Львівській облдержадміністрації відбулася зустріч із представниками громадськості Львівщини, аби обговорити план заходів з вшанування полеглих у «Бродівському Котлі».

23 липня на території Бродівського та Золочівського районів відбудеться низка скорботних заходів.

Зокрема, на горі Жбир, де розташований меморіал воякам Першої української дивізії «Галичина» УНА, що неподалік с. Ясенів Бродівського району запланували проведення екуменічної панахиди та скорботного віче.  

Скорботні заходи також відбудуться в селі Підгірці Бродівського району.

Опісля, на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина» в с. Червоне Золочівського району відбудеться перепоховання  двадцяти трьох вояків дивізії «Галичина», які загинули під час боїв у «Бродівському оточенні», та були віднайдені і ексгумовані працівниками ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» і КП ЛОР «Доля».

 

«Попередження проявів сексистської реклами»: у Львівській ОДА відбувся семінар

Сьогодні, 20 липня, відбувся семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством».

Участь у семінарі взяли представники Львівської облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення, відповідальні за реалізацію державної політики у сфері забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також представники Держпродспоживслужби, рекламних агенцій міста та громадських організацій Львівщини.

Як зазначила під час вітального слова Оксана Стоколос-Ворончук - заступник голови Львівської ОДА, випадки дискримінації за статевою ознакою в засобах масової інформації та рекламі часто зустрічаються та сприяють розповсюдженню гендерних стереотипів.

«Гендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі» - зазначила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк.

Ірина Лилик – секретар Індустріального гендерного комітету з реклами, генеральний директор Української Асоціації Маркетингу – ознайомила учасників з Європейським досвідом саморегулювання рекламної галузі та законодавчими підвалинами роботи Індустріального ґендерного комітету з реклами в Україні.

Учасники семінару визначили основні критерії дискримінаційної реклами та ознайомились з прикладами поданих до Індустріального гендерного комітету з реклами скарг та експертних заключень.

Також між учасниками відбулась дискусія щодо механізмів, які може використати місцева влада для попередження проявів дискримінаційної реклами.

Захід організований Міністерством соціальної політики України спільно з Індустріальним гендерним комітетом з реклами за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

 

Представники ЗМІ та туристичного бізнесу Підкарпатського воєводства відвідали Львівщину

З 17 до 20 липня делегація представників ЗМІ та туристичного бізнесу Підкарпатського воєводства Республіки Польща ознайомлювалась з туристичним потенціалом області.

Промотур Львівською областю  відбувався за маршрутом: смт. Великий Любінь – с. Вишня – м. Моршин – с. Нагуєвичі– м. Дрогобич – смт. Східниця – с. Урич – смт. Славське –  с. Волосянка – м. Львів –  с. Шегині.

Сьогодні польська делегація зустрілась із очільником Львівщини Олегом Синюткою. Вони обговорили туристичні та курортні ресурси Львівщини,а також  співпрацю щодо залучення польських туристичних потоків.

Під час зустрічі Олег Синютка наголосив – польським туристам варто обирати Львівщину як напрямок для подорожей. Зокрема, тому що в області зосереджені 25% об’єктів історико-культурної спадщини України, на території Львівщини є курорти Трускавець, Східниця, Моршин. До того ж в області зручне сполучення залізничницею, автобусом та авіарейсами з Республікою Польща.

 

Завтра стартує інформаційна кампанія #ЗнімайРожевіОкуляри

У п’ятницю, 21 липня,  презентують інформаційну кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри: боротьба за лікування без тортур.

Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення – це право кожного. 

Час: 21 липня, о 10:00

Місце: м. Львів, вул. Кн. Святослава, 5, конференц-зала готелю «Таурус» 

Під час заходу представлять результати документування доступності знеболення у Львівській області. Основні порушення при призначенні знеболення. Озвучать рекомендації щодо вдосконалення системи забезпечення знеболення та надання паліативної допомоги в Львівській області. Також будуть презентовані відео-історії пацієнтів, які зіткнулися з проблемою отримання сильнодіючих знеболювальних препаратів.

З 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін і законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболювальних у закладах охорони здоров’я значно лібералізувались. Проте питання забезпечення адекватного знеболення пацієнтів, як права на доступ до життєво-необхідних лікарських засобів та гідне завершення життя, на сьогодні потребує негайного вирішення. Активісти продовжують фіксувати непоодинокі випадки лікування без знеболення, яке можна порівняти з тортурами, адже за наявності усіх необхідних лікарських засобів, хворих піддають нестерпним мукам.

Програма заходу:

9:30 – 10:00 – Реєстрація

10:00 – 12:00 Виступи:

Леся Брацюнь, Радник Міністра охорони здоров’я з паліативної допомоги  - «Неконтрольований біль. Чому українські пацієнти все ще не отримують адекватного знеболення?»;

Ірина Сергієнко, Секретаріат Уповноваженого Верховної  Ради з прав людини, Департамент Національного Превентивного Механізму - «Стан дотримання прав паліативних пацієнтів у закладах охорони здоров’я Львівської області»;

Ігор Шпитяк, ГО «Українські правозахисні ініціативи» - «Доступ до знеболення учасників АТО»;

Людмила Андріїшин, завідувачка виїзним консультативним відділенням Центру паліативної допомоги Івано-Франківської області  - «Основні перепони у роботі медичних працівників щодо забезпечення адекватним знеболенням важкохворих пацієнтів в Україні».

12:00 – 14:00

Практичний семінар щодо забезпечення знеболенням важкохворих пацієнтів.

Тренер -  Людмила Андріїшин,  завідувачка виїзним консультативним відділенням, директорка навчально-методичного центру з паліативної допомоги,  Івано-Франківського обласного центру паліативної допомоги 

До участі у заході запрошені представники Львівської ОДА, керівництво департаменту охорони здоров’я та Департаменту соціального захисту населення. Головні лікарі та керівники соціальних закладів, журналісти.

 

Молодіжних лідерів запрошують на "Форум української молоді діаспори "Дніпро 2017"

З 21 по 26 серпня 2017 року Свiтoвий Конгрес Украïнських Молoдiжних Органiзацiй організовує Міжнародну акцію, спрямовану на формування патріотичної свідомості молоді, "Форум української молоді діаспори "Дніпро 2017".

До участі запрошуються мoлoдіжні лідери та активна мoлoдь дiаспoри й Украïни, представники Світового та Європейського Конгресу Українців, керівники діаспорних організацій та об`єднань, керівництво держави, дипломатичний корпус, духовенство, представники державних інституцій, пoлiтичні, громадські та культурні дiячi Украïни.

Основними завданнями заходу є об'єднання українських молодіжних громадських організацій діаспори та їх згуртування навколо ідеї консолідації світового українства, розбудова міжнародних діаспорних структур, зміцнення та налагодження міжнародних зв'язків із молоддю, громадськими та культурними діячами України.

Захід проводиться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради та Дніпровської міської ради.

У рамках заходу планується проведення інтелектуальних дискусій, тренінгів, семінарів, роботи за тематичними секціями та майстер-класів.

Для участі необхідно до 01 серпня 2017 року заповнити реєстраційну форму за посиланням.

Додатково інформуємо, що витрати на проживання та харчування учасників покриваються за рахунок організаторів заходу.

 

Вступникам, які не можуть через розбіжності персональних даних зареєструватись, дозволили подавати паперові заяви

Міністерство освіти і науки дозволило подавати заяви до вишів у паперовій формі тим вступникам, які не можуть з технічних причин створити електронні кабінети. Відповідний лист МОН було розіслано керівникам усіх вищих навчальних закладів України.

Так, з 15 липня 2017 року абітурієнти можуть подати заяву та документи в паперовій формі, якщо в присутності представника приймальної комісії ВНЗ буде перевірена неможливість створення електронного кабінету. За результатами робочого дня приймальна комісія вишу має надсилати до  ДП «Інфоресурс» таблицю встановленого зразка з даними вступників.

«Хочу підкреслити, що можливість подання паперових заяв поширюється лише на тих вступників, які не можуть зареєструвати електронні кабінети через розбіжності персональних даних», - зауважила Міністр освіти i науки України Лілія Гриневич.

Рішення було ухвалено, насамперед, для того, щоб заяви встигли подати ті вступники, які вже зараз мають проходити творчі конкурси. Адже через запровадженням нового програмного забезпечення з посиленими вимогами до ідентифікації вступників наразі трапляються окремі випадки відмови в реєстрації електронних кабінетів, пов’язані з розбіжностями в реєстраційних даних.

Водночас підкреслюємо, що можливість подання паперових заяв поширюється лише на тих вступників, які через певні неспівпавдіння в системі не можуть зареєструвати електронні кабінети. Якщо ж кабінет уже успішно створено, але є проблеми з подачею заяв, необхідно звернутися до сервісу підтримки з питань реєстрації (044) 239-86-18, (095) 281-13-54, (067) 551-24-74, (093) 342-38-63.

Також отримати он-лайн консультацію з проблемних питань можна надіславши повідомлення на адреси: ez@inforesurs.gov.ua та/або vstup_2017@mon.gov.ua.

Для оперативного оброблення та реагування на Ваші запити просимо використовувати наступну форму звернення:

 • ПІБ (повністю)

 • Дата народження

 • Номер та рік сертифікату

 • Номер атестату

 • Стислий опис проблеми

 • Контактний телефон

За інформацією ДП «Інфоресурс», наразі в системі ЄДЕБО уже створено 137тис 748 електронних кабінетів вступників. Зареєстровано 563тис 463 заяви вступників про допуск до участі в конкурсі, з яких в електронній формі подано 348тис 819 заяв.

 

На ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх Львівщину представлятиме Григорій Кузьменко

Упродовж 18 - 30 липня у турецькому місті Самсун триватимуть ХХІІІ літні Дефлімпійські ігри для спортсменів з порушеннями слуху. На цих представницьких змаганнях очікується участь майже 5 тисяч спортсменів з порушеннями слуху із 109 країн світу. Вони змагатимуться у 21 виді спорту, в тому числі 16 індивідуальних та 5 командних.

Національна дефлімпійська збірна команда України (разом із тренерським складом та штабом) буде найчисельнішою: 290 осіб, з яких 219 спортсменів – представників 21-го регіону України: Київської, Харківської, Одеської, Тернопільської, Донецької, Луганської, Вінницької, Дніпровської, Сумської, Івано-Франківської, Житомирської, Львівської, Запорізької, Херсонської, Волинської, Полтавської, Рівенської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської та Миколаївської областей.

До складу Національної дефлімпійської збірної команди України увійшов львів'янин Григорій Кузьменко, який змагатиметься у настільному тенісі. В складі офіційної делегації заявлено також і його батька - тренера-масажиста Валентина Кузьменка.

Спортсмени-дефлімпійці України вперше братимуть участь у 16 видах програми, зокрема змагатимуться у таких видах спорту: бадмінтон, баскетбол (жінки та чоловіки), боротьба вільна та греко-римська, боулінг (чоловіки та жінки), волейбол (чоловіки та жінки), дзюдо, карате, легка атлетика, теніс настільний, плавання, пляжний волейбол (чоловіки та  жінки), спортивне орієнтування, стрільба кульова, тхеквондо та футбол.

Довідково.

Дефлімпійські ігри – підтримані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.

Перші Дефлімпійські ігри відбулися у 1924 році в Парижі. Учасниками були делегації Бельгії, Чехословаччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів,Польщі, Угорщини, Італії, Латвії й Румунії. Спортсмени перших Ігор брали участь в змаганнях з легкої атлетики, велоспорту, футболу, стрільби й плавання.  

Вперше на міжнародній арені українська національна збірна дебюту

 

На Бродівщині відновлють русло річки Бовдурка

Львівське обласне управління водних ресурсів  розпочало відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану витоку річки Бовдурка та захист від підтоплення сільськогосподарських угідь села Дітківці на території Гаївської сільської ради Бродівського району.

Ці роботи фінансуються з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки. Загальна вартість робіт – 367,0 тис.грн.

 

На Львівщині продовжують облаштовувати пікнік-локації для відпочинку

На Львівщині тривають роботи із створення комфортних і безпечних умов відпочинку на природі для мешканців та гостей області. 

Відтак, на сьогодні в області діє 120 пікнік-локацій, які можна відшукати на інтерактивній карті.

Зазначимо, що тривають роботи щодо облаштування ще 26 зон відпочинку на території Городоцького, Жовківського, Мостиського, Самбірського, Сколівського, Сокальського та Турківського районів.

Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації закликає мешканців пам’ятати про культуру відпочинку на природі та залишати місця відпочинку після себе чистими.

 

До участі в Х Всесвітніх Іграх 2017 року готується семеро спортсменів Львівщини

Наказом Мінмолодьспорту України затверджено списки спортсменів, які готуються до участі в Х Всесвітніх Іграх 2017 року, які відбудуться з 20 до 30 липня 2017 року в м. Вроцлав (Польща).

Загалом у цьому списику кандидатів на участь у змаганнях світового рівня в основному з неолімпійських видів спорту значиться 114 прізвищ провідних українських спортсменів в таких видах спорту: більярд, боулінг, воднолижний спорт, джиу-джитсу, карате, кікбоксинг WAKO, парашутний спорт, пауерліфтинг, підводний спорт, роликовий спорт, сквош, скелелазіння, спортивна акробатика, спортивне орієнтування, сумо, стрибки на батуті, таїландський бокс Муей Тай, художня гімнастика.

Львівщину у цьому списку представляють 7 спортсменів у трьох видах спорту, зокрема Станіслав Горуна (карате), Станіслав Кукурудз, Владислав Кукурудз, Юрій Пуш, Тарас Яруш, (чоловіча четвірка зі спортивної акробатики), Олександр Кратов (спортивне орієнтування), Надія Волинська (спортивне орієнтування).

Довідково.

Всесвітні ігри проводяться з метою популяризації та розвитку видів спорту, що не входять до програми Олімпійських Ігор та проводяться раз на чотири роки після Ігор Олімпіад. У Всесвітніх іграх беруть участь тільки ті спортсмени, які лідирують у світових рейтингах.

У Вроцлаві очікується участь близько 4 500 спортсменів більш як із 100 країн світу. Під час змагань розігруватиметься 180 комплектів нагород у 34 видах спорту, з поміж яких 25 неолімпійських, 5 олімпійських та 4 показові види спорту.

 

Від початку року на Львівщині працевлаштували майже 10 тисяч безробітних

У січні-червні поточного року за посередництвом Львівської обласної служби зайнятості роботою забезпечили 28,2 тис осіб, у тому числі 9,8 тис – з числа безробітних. Послугами базових центрів зайнятості скористалися 35,8 тис мешканців Галичини. Окрім активного пошуку прийнятної роботи, громадянам надавали комплексні та індивідуальні консультації щодо питань профорієнтації, відкриття власної справи, здобуття нового фаху чи підвищення кваліфікації, у тому числі в Львівському центрі професійно-технічної освіти тощо.

Як повідомили в Львівському обласному центрі зайнятості, питома вага працевлаштування осіб до набуття статусу безробітного збільшилася з 52,0% до 65,3% порівняно з аналогічним періодом торік, а середня тривалість пошуку роботи скоротилася з 116 до 98 днів. 102 особи стали підприємцями, на новостворені робочі місця з наданням компенсації працедавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування вдалося працевлаштувати 796 безробітних, а 13 тимчасово непрацюючих з числа внутрішньо переміщених осіб шляхом відшкодування працедавцям витрат на оплату праці знайшли прийнятну роботу. Разом з тим, зросла кількість вакансій, заявлених працедавцями до базових центрах зайнятості. Якщо на кінець січня за одне вільне місце конкурувало 8 осіб, то на початок липня на вакансію претендували 3 безробітних.

Упродовж шести місяців цьогоріч 3,7 тис безробітних брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 6,2 тис краян охоплено професійним навчанням. 

 

У департамент фінансів Львівської ОДА шукають кадри

Департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації оголошує відбір кандидатів на проведення конкурсу на зайняття вакантної посади.

Зокрема відкритий конкурс оголошено на посаду:

- заступника начальника відділу фінансів гуманітарної сфери бюджетного управління,  строково, на час перебування у відпустці для догляду за дитиною основного працівника  - 1 посада категорії Б

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду:

Вища фінансово - економічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.

Бажано стаж роботи за фахом на державній службі не менше 2 років.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною трерьою або четвертою статті1 Закону України “Про очищення влади” та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копії документів про освіту;

- заповнену особову картку державного службовця з відповідними додатками;

- декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за  попередній рік

- посвідчення щодо вільного володіння державною мовою

- інші документи за бажанням претендента;

З умовами проведення конкурсу та вимогами до осіб які претендують на зайняття посад державної служби категорії Б, більш детально  можна ознайомитись на сайті Нацдержслужби .

Термін прийняття документів впродовж 20 календарних днів з дня оголошення про  проведення конкурсу (11 серпня 2017 року).

 У конкурсі можуть приймати  участь інваліди

 Документи подавати за адресою:  м. Львів, вул. Костюшка, 8,

  Відділ інформаційно - комп’ютерного та кадрового  забезпечення  к.406

 За додатковою інформацією звертатися за телефоном   255-36-85.                

 

Ілля Катальдо зустрінеться з прочанами Львівщини у жовтні

З 10 до 16 овтня у місті Бориславі у храмі святої Анни відбуватиметимуться міжнародні молитовні зустрічі зі стигматиком Іллею Катальдо.

У програмі зустрічей – святі літургії, реколекції та зустрічі з воїнами АТО, які перебувають на реабілітації в госпіталях.

Італієць Ілля Катальдо у Страсний тиждень щороку впродовж десятків років фізично відчуває Страсті Христові: має стигмати – рани розп’ятого Спасителя, які щоп’ятниці відкриваються у нього на руках, ногах і боці. Також він володіє такими дарами як: біолокації, зцілення, читання людських сердець, а впродовж Великого Посту нічого не їсть і не спить, що з медичної точки зору неможливо. Богослови пояснюють цей дар святістю.

Нагадаємо, що приїзд Іллі Катальдо був запланований на 25 липня - 5 серпня, але його перенесли.  

Довідка:

Стигмати – тілесні знаки, що з'являються на тілі живої особи і є схожими на п'ять ран (на руках, ногах і боці), що Христос отримав при розп'ятті. 

 

На "Арені Львів" завершилася серія товариських футбольних матчів за участю юнацької збірної команди із США

Днями на футбольних полях Львівщини та Івано-Франківщини завершилася серія футбольних матчів "На крилах дружніх змагань" за участю юнацької збірної команди Спілки Української Молоді з США. Юні футболісти – вихідці з українських родин США, провели цікаві поєдинки зі своїми ровесниками з команд Львівського училища фізичної культури та дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати».

За підтримки футбольної та спортивної громади Львівщини, провідних футбольних арбітрів області такі зустрічі відбулися на кращих стадіонах – «Арені Львів» та стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках. На згадку про спільні футболі баталії господарі та гості обмінялися пам’ятними вимпелами, шарфами та сувенірами.

 

 

19.07.2017

 

Делегація з Львівщини відвідала Ковельську філію ДП «Укрветсанзавод»

18 липня відбулася робоча поїздка голови Львівської обдержадміністрації Олега Синютки на Кавельську філію ДП «Укрветсанзавод».

Під час візиту голова ознайомився з роботою пічного пристрою з генератором піролізного газу,  який можна застосовувати для утилізації твердих побутових відходів шляхом спалювання.

Автором та розробником цього пристрою є радехівський винахідник Анатолій Архипчук.

Даний винахід дає можливість здійснювати утилізацію продуктів тваринного походження,  зокрема кісток, які накопичені на території Ковельської та Жовківської філій ДП «Укрветсанзавод»

«Встановлення такого котла на Жовківській філії ДП «Укрветсанзавод» є одним із можливих шляхів вирішення існуючої проблеми, що пов’язана з діяльністю філії», - зазначив Олег Синютка.

 

Ветеран спорту Львівщини Петро Олар – чемпіон Європи з пауерліфтингу

Днями у чеському м. Пльзень завершився чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед ветеранів спорту. Єдиним представником збірної команди України на цих змаганнях був майстер спорту з Трускавця Петро Олар.

За результатами змагальної боротьби Петру Олару вдалося вибороти титул чемпіона Європи-2017 серед ветеранів пауерліфтингу. Сума триборства 887,5 кг дозволила представнику Львівщини вибороти перемогу у ваговій категорії до 105 кг.

Окрім того, у присіданнях та жимі Петро Олар виборов малі золоті нагороди, а в тязі – срібну.

 

У Львівській ОДА розробили механізм врегулювання проблематики смертності на дорогах

Сьогодні у Львівській ОДА, спільно з правоохоронцями, розробили механізм врегулювання проблематики смертності на дорогах.

Основні причини ДТП – порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості та водіння у нетверезому стані. Тож водіїв закликають пам’ятати – на Вас вдома чекають рідні, не перевищуйте швидкість, не здійснюйте необдуманих маневрів на дорогах.

Згідно з даними правоохоронців, 124 людини загинули у ДТП з початку 2017-го року. Це на 29% більше аніж в аналогічний період минулого року.

Загалом в аваріях травмувались 1400 учасників дорожнього руху, а це на 24% більше ніж минулого року. 35% від загальної кількості ДТП складає наїзд на пішоходів. 

 

На Львівщині тривають роботи щодо запобігання надзвичайної ситуації на породному відвалі

На породному відвалі ПАТ «Львівська вугільна компанія» підрядники працюють у дві зміни.

Зараз, поблизу Соснівки тривають роботи щодо недопущення горіння на породному відвалі. Проінспектував виконання робіт голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як повідомили в департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації, на об'єкті працюють 12 одиниць техніки. До сьогодні уже завезли 35 тис м3 породи та 2375 м3 глини для підготовки інертного матеріалу.

Також завершені роботи з планування породного відвалу, де за проектом, породу мають засипати інертним матеріалом та спеціалісти уже нанесли захисний шар з суміші глини та породи (50:50) на площі 2000 м2 східного схилу породного відвалу.

 Паралельно з цими роботами працівники продовжують завозити глину. Загалом виконано роботи на суму понад 2 млн.грн.

 

Учасники «Школи лідерства та мотивації» відвідали Львівську ОДА

Сьогодні, 19 липня, у межах проекту «Школа лідерства та мотиваціі», молодь Кам'янко-Бузького району ознайомилась із структурою Львівської облдержадміністрації  та роботою Львівського обласного молодіжного центру.

У межах зустрічі т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Ольга Березюк детально розповіла присутнім про діяльність Львівської ОДА та закликала молодь брати участь у державотворенні та громадській роботі.

Опісля, учасники відвідали вільний простір майбутнього Carpoint To-U, де пройшли тренінги з проектного менеджменту.

Молодь також мала змогу побачити нові електромобілі усіх брендів та послухати історію успіху  Ілона Маска.

Нагадаємо, що «Школа лідерста та мотиваціі» - проект, який став переможцем на цьогорічному Форумі ідей та реалізується за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

Канікули із користю: на Жовківщині для дітей працює школа гончарів

У селі Стара Скварява на Жовківщині продовжує роботу «Літня дитяча гончарна школа", у межах якої місцеві діти вчаться ліпити із глини гончарні вироби.

Навчитися власними руками виготовляти гончарні вироби: посуд, домашнє начиння, твори художньо-декоративного мистецтва за старовинними технологіями запрошують усіх охочих школярів.

«Минулого року наш департаменту ініціював низку проектів, які ми умовно назвали «Мистецьке таборування при Народних домах». Ми мали на меті зробити щось цікаве для дітей, які проживають саме у сільській місцевості. Торік ми реалізували подібні проекти ще у трьох селах області і прагнемо залучити до таких ініціатив якомога більшу кількість дітей та юнацтва», - розповіла т.в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Проект реалізовують наукові працівники філії Львівського музею історії релігії "Староскварявський іконостас 17 ст." за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. До роботи гончарної школи долучилися громада села та місцевий підприємець, який придбав гончарний круг і шафу-сушарку для виробів із глини. Суттєву підтримку організатори отримали й від Львівської освітньої фундації.  

Майстер-класи для дітей проводять випускниці Львівської національної академії мистецтв.

Згодом вироби юних гончарів можна буде побачити на музейній виставці.

Нагадаємо, у селі Стара Скварява збереглася дерев'яна церква св. Архистратига Михайла 1508 року з унікальним Староскварявським іконостасом XVI-XVIII ст. Церква є однією з найдавніших пам’яток дерев’яної народної архітектури в Україні.

 

Проекти регіонального розвитку: в області роботи проведуть на понад 1000 об’єктах

Сьогодні, 19 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки з очільниками райдержадміністрацій та головами міст обласного значення обговорили стан реалізації проектів регіонального розвитку.

У 2016 році на Львівщині на фінансування проектів регіонального розвитку скерували суму коштів – понад 700 млн грн.

«Це – кошти таких фондів як: бюджет розвитку обласного бюджету, державний фонд регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти відповідних галузевих програм та програми мікропроектів, субвенція на інфраструктуру об’єднаних територіальних громад», - розповіла під час наради в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентина Москаленко.

Усього в області роботи проводитимуться на понад 1000 об’єктах.

Найбільші обсяги фінансування на сьогодні залучено з державного фонду регіонального розвитку – 166,5 млн грн, 135,4 млн грн – інфраструктурні частина з обласних програм (без врахування програми доріг) 120,7 млн грн – субвенція на соціально-економічний розвиток територій, 78,9 млн грн – бюджет розвитку, 63,5 млн грн – субвенція об’єднаним громадам, 70 млн грн –  на реалізацію мікропроектів. Всі проекти передбачають співфінансування з місцевих бюджетів.

Лідером із залучених коштів є Пустомитівський район – у 2017 році планується реалізувати 42 проекти на суму 65,7 млн грн, а також Городоцький – 63 проекти на суму 40,8 млн грн, та Яворівський райони – 52 проектів на суму 38,5 млн грн.

Що стосується міст обласного значення, то найбільше коштів залучить  Львів – 78 проектів на суму 142,5 млн грн, Дрогобич – 50 проектів на суму 27,9 млн грн та Трускавець – 14 проектів на суму 13,2 млн грн.

Олег Синютка наголосив на необхідності дотримання термінів проведення тендерних процедур та початку робіт на об’єктах.

Також на нараді обговорили питання оптимізації освітньої та медичної мережі.

 

На Львівщині триває Всеукраїнська акції «Школа плавання»

З ініціативи Всеукраїнського центру «Спорт для всіх» у літню пору на водоймах України тривають заходи з навчання дітей навикам плавання «Школа плавання». 

Львівський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», який багато років поспіль ефективно співпрацює із оздоровчо-лікувальним комплексом «Ровесник», що розташований в селі Комарів Сокальського району, поблизу шахтарського міста Червоноград, також не залишається осторонь цієї важливої літньої акції.

За підтримки управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, центр разом з керівництвом комплексу провели низку спортивно-масових заходів в межах «Школи плавання», серед яких: змагання у плаванні та підведення підсумків «Малої олімпіади-2017». 

Впродовж усього відпочинку в «Ровеснику» діти мають можливість скористатися басейном для удосконалення своїх навичок плавання, а ті, хто ще не вміє триматися на воді, – навчитися плаванню у межах курсу. Завдяки цій програмі кожної зміни кількість дітей, які навчилися плавати, зростає більш ніж на 200 осіб.

 

У Радехові встановлять рекорд України – накриють найбільший стіл з автентичними наїдками

«Стіл графа Бадені» - атракція під такою назвою відбуватиметься під час Першого західноукраїнського фестивалю «Куховарня RadoFest». Стіл завдовжки із футбольне поле засервірують стравами української кухні та частуватимуть усіх присутніх гостей.

Ще один акцент фестивалю – популяризація української кухні й відповідно й справжніх українських продуктів.

«Окрім кухні на фестивалі буде присутній барвистий ярмарок із сільськогосподарськими продуктами. Це різноманітні сири, медова продукція, хлібо-булочні вироби. Відтак кожен на Ярмарку зможе знайти для себе щось корисне і смачне» - зазначила під час прес-конференції, присвяченій встановленню рекорду та початку фестивалю, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

«Куховарня RadoFest» має на меті відродити забуті автентичні переписи поважних господинь та навчити усіх охочих готувати улюблені з дитинства страви. І найголовнішою з них на нашому столі будуть так звані «западенські палюшки» - наголосила організатор фестивалю Юлія Кулич.

Окрім того, на фестивалі діятимуть більше 10 локацій, де кожен знайде для себе заняття до душі. Молодь зможе взяти участь у козацьких забавах, батьків з дітьми запрошують до міні-зоопарку, а таланові майстрині долучаться до колективного вишивання рушника на згадку про фестиваль.

Нагадаємо, фестиваль відбудеться 30 липня, у Радехові, Львівської області. 

 

Внесено зміни до перспективних планів громад Львівської області

Уряд вніс зміни до перспективних планів формування територій громад Вінницької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Черкаської та Чернівецької областей. Відтепер ці громади матимуть підстави  для переходу на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідного розпорядження КМУ.

«Громади зможуть самостійно забезпечити належний рівень надання послуг: у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, ЖКГ. Прийняття розпорядження дозволить виконати зобов’язання Уряду перед громадами, щодо їх фінансового забезпечення, кадрових ресурсів та розвитку інфраструктури», — зазначив Геннадій Зубко.

У перспективному плані формування територій громад Львівської області  уточнено склад 34 громад, вилучено 31 громаду і доповнено 15. Перспективний план формування територій громад Миколаївської області доповнився 14 громадами, із переліку спроможних вилучено Степівську і Очаківську.

 

Рейтинг районів Львівщини – найкращі Стрийський, Кам’янка-Бузький, Сколівський

У рейтингу районів на  Львівщині лідерами є Стрийський, Кам’янка-Бузький, Сколівський райони.

Такі результати оприлюднили у середу, 19 липня , під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

За словами в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентини Москаленко, у той же час аутсайдерами у цьому рейтингу стали Мостиський, Дрогобицький та  Турківський райони.

Серед міст обласного значення рейтинг очолює Моршин, останнє місце посів  Дрогобич.

Як зазначила Валентина Москаленко, серед основних критеріїв у роботі райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформовано рейтинг, є фінансові показники, робота промислової галузі,  дошкільна та позашкільна освіта, демографічні показники, доходи населення. 

 

На автодорогах Львівщини через спеку діє обмеження руху великовагового транспорту у денний час доби

За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, з метою збереження дорожнього покриття автомобільних доріг від руйнування великоваговими транспортними засобами у період спекотної погоди, діятиме обмеження руху.

Відтак, проїзд територією Львівської області дорогами державного та місцевого значення великовагового автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь понад 7т у денний час доби з 10.00 до 22.00 у разі підвищення температури повітря понад +28оС заборонений.

Обмеження руху не розповсюджується на такі транспортні засоби:

- загальна маса яких не перевищує 24 т;

- які здійснюють перевезення вантажів, що швидко псуються;

- транспортні засоби, які використовуються під час ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій.

Служба автомобільних доріг у Львівській області звертається  до водіїв та авто перевізників щодо недопущення руху великовагового транспорту в період підвищеної температури повітря більш ніж +28оС, з метою запобігання руйнування дорожнього полотна та збереження дорожньої інфраструктури, що потребує значних матеріальних затрат по її відновленню.

Нагадуємо, в літній період  на дорогах області діє 51 пункт відстою великовантажного транспорту.

 

На Львівщині завершився ІІІ етап чемпіонату України 2017 року з автомобільного слалому

Цими днями відбувся ІІІ етап чемпіонату України з автомобільного слалому. Змагання відбувалися під егідою Міністерства молоді та спорту України за підтримки Автомобільної Федерації України та управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Загалом у цих представницьких змаганнях національного рівня було розіграно три комплекти нагород.

Зокрема, у заліковому заїзді «STANDART» перше місце виборов Максим Шиков (м. Київ), друге місце здобув Максим Євдокимов (м. Київ), третє місце – Олександр Ламаш (м. Рівне), при цьому четверте посіла єдина жінка-учасниця змагань Олена Котельнікова (м. Київ).

У заліковому заїзді «SPORT FWD» перше місце виборов Максим Шиков (м. Київ), друге місце здобув Іван Ракус (м. Львів), третє місце – Ярослав Кадученко (м. Київ).

У заліковому заїзді «SPORT RWD» перше місце виборов Олексій Виговський (м. Львів), друге місце здобув Маркіян Клименко (м. Львів) та третє місце посів Ігор Степаненко (м. Черкаси).

 

«Дбай про майбутнє – використовуй енергію ефективно»: мешканців області навчали енергоефективності

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації спільно з Фондом Східна Європа та асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» провели інформаційні семінари на тему: «Дбай про майбутнє – використовуй енергію ефективно».

Семінари відбулися в 11 містах Львівщини, зокрема, в Рудках, Судовій Вишні, Турці, Старому Самборі, Ходорові, Глинянах, Сколе, Комарно, Жовкві, Кам’янка-Бузькій та Самборі, слухачами яких стали понад 300 учасників.

Представники департаменту розповіли мешканцям області про механізми Програми енергозбереження для населення Львівщини, зокрема, про відшкодування з обласного бюджету відсотків за кредитами, отриманими на впровадження енергозберігаючих заходів в житлових будинках, а технічний експерт Фонду Східна Європа – Олег Масняк ознайомив слухачів з існуючими технологічними можливостями для досягнення енергоефективності в побуті. 

 

На старті Єврокубка гандбольна «Галичанка» зіграє з сильним суперником

18 липня у штаб-квартирі Європейської гандбольної федерації (ЄГФ), яка знаходиться у столиці Австрії Відні, відбулася церемонія  жеребкування першого кваліфікаційного раунду Кубка ЄГФ серед жіночих команд.

Нагадаємо, що львівська «Галичанка»  - єдина українська жіноча команда, яка прийматиме участь у гандбольному Єврокубку сезону  2017/2018 рр.

Згідно з результатами жеребкування підопічні Тетяни Штефан та Анжели Савченко у першому кваліфікаційному раунді Кубка ЄГФ зіграють два матчі з нідерландською командою «Морренгоф Далфсен»  (Morrenhof Jansen Dalfsen). Ігри відбудуться 9-10 та 16-17 вересня 2017 року. Планується, що перший матч відбудеться у Львові, а другий пройде у Нідерландах, однак тут ще можливі зміни.

Як розповіла другий тренер «Галичанки» Анжела Савченко, львів’янкам випало мати сильних суперниць: «Гандболістки Morrenhof Jansen Dalfsen досить таки міцні горішки -  володарки Кубка Нідерландів-2017 та віце-чемпіонки країни».

До наступного раунду Єврокубка вийде  команда, яка переможе за сумою м’ячів, забитих у двох іграх. У другому кваліфікаційному раунді на переможця чекатиме  чеська команда DHK Banik Most. Матчі 2-го раунду відбудуться 14-15 та 21-22 жовтня 2017 року.

 

Мешканців Львівщини закликають дотримуватися правил пожежної безпеки для запобігання горіння торфу

Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації закликає населення дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час пожежонебезпечного періоду.

З початку липня поточного року на території області зареєстровано 10 небезпечних подій, пов’язаних із займанням торфу на площі 2,09 га. Загалом, кількість торф’яних пожеж зафіксованих з початку 2017 року на території області (48 пожеж, загальною площею 5,79 га) зросла у порівнянні до аналогічного періоду у 2016 році (18 випадків, загальною площею 0,6 га). Основна кількість випадків загоряння торфу - в сільській місцевості.

Дуже часто торф’яні пожежі відбуваються саме від необережного поводження з вогнем. Більше того, у спекотну літню пору можливість самозапалювання торфу тільки зростає. Цьому дуже сприяє людський фактор (недопалки, багаття в лісі тощо), а також природні фактори на кшталт грози з блискавками.

Торф’яні пожежі важко піддаються гасінню та створюють дискомфорт населенню. Ліквідацію торф'яних пожеж найчастіше ускладнюють важко доступність районів гасіння і віддаленість їх від джерел водопостачання, що призводить до значних матеріальних витрат та вимагає додаткового залучення людських ресурсів та спеціальної техніки. Крім того, серйозні проблеми під час тушіння подібних пожеж завдає той факт, що торф’яники здатні горіти навіть під час суттєвих опадів.

У департаменті з питань цивільного захисту закликають мешканців області не залишати без нагляду розпалені вогнища та бути  обережними у поводженні з відкритим вогнем. При виявленні місця загоряння торфу слід повідомляти до ДСНС за телефоном 101.

 

Четверо представників фехтування Львівщини змагатимуться за світову першість

З 19 липня німецьке місто Лейпциг прийматиме найсильніших представників фехтування, які розіграють 12 комплектів нагород чемпіонату світу.

Традиційно на турнірі спортсмени змагатимуться в індивідуальній та командній першостях з фехтування на шпагах, рапірі та шаблі серед жінок та чоловіків.

Українці будуть представлені у всіх видах зброї, окрім жіночої рапіри.

У складі національної збірної команди України змагатимуться й четверо вихованців львівської школи фехтування: Ростислав Герцик, Клод Юнес (рапіра); Ксенія Пантелеєва, Анфіса Почкалова (шпага).

Змагання триватимуть до 26 липня.

 

 

18.07.2017

 

На потреби учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні - понад 150 тис грн

Днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 152,1 тис грн.

Як повідомили в департаменті фінансів облдержадміністрації, ці кошти дозволять виплатити одноразову допомогу 29 демобілізованим воїнам із зони АТО (по 3 тис грн). Щомісячні соціальні виплати отримають 26 дітей з числа загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тисячі гривень).

Усього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО виділили 2037 тис грн, щомісячної соціальної виплати дітям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні – 3609,6 тис грн.

 

Художні колективи Пустомитівського та Яворівського районів виступили на Яворівському полігоні

Днями у 184-му навчальному центрі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного колективи Пустомитівського та Яворівського районів презентували мистецьку програму для військовослужбовців.

Участь у святковому дійстві взяли Народний аматорський духовний оркестр Народного дому с. Лисиничі, Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мрія» Народного дому с. Борщовичі Пустомитівського району, учасники художньої самодіяльності Народного дому с. Івано-Франкове та танцювальний колектив Народного дому с. Добростани Яворівського району. 

 

Команда Львівщини із гандболу отримала суперника в Кубку ЄГФ

Днями, відбулось жеребкування команд учасниць Кубку Європейської федерації гандболу нового ігрового сезону. За його результатами, гандбольна команда «Галичанка», яка представить Львівщину, змагатиметься із командою Нідерландів «Далфсен».

Суперники  зіграють два матчі у першому кваліфікаційному раунді КУБКА ЄГФ. Ігри відбудуться 9-10 та 16-17 вересня.

Нагадаємо, що «Галичанка» є єдиною українською жіночою командою в Єврокубках 2017/2018.

 

Молодь Львівщини запрошують на патріотичну програму «Чорний ліс»

Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації у ІІ декаді серпня 2017 року організовує Всеукраїнську акцію, спрямовану на збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України «Чорний ліс».

До участі у програмі запрошуються команди загальноосвітніх навчальних закладів, молодіжних громадських організацій,  учасники віком від 13 до 17 років, що пройшли відповідну підготовку, інструктаж, не мають обмежень за станом здоров’я та включені в заявку на участь у програмі. Склад команди -  8 осіб  (4 юнаки та 4 юначки).

До участі у першому етапі програми команді необхідно не пізніше 25 липня  подати заявку до відділу молодіжної політики Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18, каб. 454),  а також представити на розгляд суддівської колегії реферат на одну або кілька історико-пізнавальних тем.

Детальна інформація та заповнення заявок для участі - за посиланням

Контактна особа: Юрій Горун, тел.: 0963383033.

 

Голова Львівської ОДА Олег Синютка закликав водіїв не перевищувати швидкість

Олег Синютка звернувся до водіїв із закликом, про те, що попри добру дорогу не варто забувати про правила дорожнього руху і не перевищувати швидкість.

«Якісно відремонтовані дороги це не лише комфорт для кермувальників та мешканців, але й небезпека. Ми звертаємось сьогодні до всіх водіїв з великим проханням – Вас чекають вдома. Не перевищуйте швидкість, дотримуйтесь правил дорожнього руху, тому що  кожна людина, яка рухається з безпечною швидкістю обов’язково досягне кінцевого пункту» - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми на Львівщині проведуть безкоштовний показ тематичних фільмів

Щорічно, 30 липня, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Цей день має на меті привернути увагу громадськості до складного становища жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити громадськість до активної допомоги постраждалим та протидії злочину торгівлі людьми.

Відтак, упродовж двох днів, 29-30 липня, за сприяння Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, у «Lviv Film Center» відбудуться безкоштовні покази фільмів, які висвітлюють проблематику торгівлі людьми. Відвідати покази зможе кожен охочий. 

 

Чи в належних умовах живуть усиновлені діти: у Львові перевірять понад 100 родин

Відділ у справах дітей Львова до кінця року повинен перевірити умови проживання більше 100 усиновлених дітей.

Згідно з даними, у місті Львові налічують 133 дітей, які усиновлені менше трьох років.

Від початку року здійснено нагляд та отримано звіти щодо 32 усиновлених дітей.

Нагадаємо, що з метою виявлення фактів порушення прав та інтересів дитини, жорстокого поводження з нею, насилля чи інших проблем в сім''ї усиновлювачів, перевірка умов кожної усиновленої дитини повинна здійснюватись за адресою фактичного проживання.

 

Львівщина – лідер у будівництві доріг в Україні

На сьогодні триває ремонт автодороги Східниця-Пісочна, що є частиною дороги державного значення Київ-Чоп. 2017-го року за результатами оголошених торгів переможцем стала підрядна організація ТзОВ «Автомагістраль», відповідно вона й ремонтує шлях. Підрядник ремонтує ділянку протяжністю 33, 03 км,на загальну суму 275 010 тис грн. На 2017 рік передбачено фінансування за кошти перевиконання митних платежів.

За ці кошти передбачене влаштування основи дорожнього покриття з гарантією 10 років та 2 шари асфальту.

На сьогодні зрізано 15 км старого покриття,прокладено 12 км основи. Нижнього шару уже укладено 11,5 км та верхнього – 8, 5 км.

«Сподіваюсь, що ця дорога буде закінчена до кінця вересня і відповідно ті туристи, які будуть мати можливість відвідувати наші курорти будуть користуватися якісною автомагістраллю. Зараз на Львівщині працює 12 підрядних компаній, ми створили достатньо серйозне конкурентне середовище і за цей період Служба автомобільних доріг Львівської області провела понад 250 різноманітних тендерів, в яких взяли участь ці компанії», - зазначив Олег Синютка під час огляду ремонту дороги.

Нагадаємо, на сьогодні уже прокладено 266 кілометрів доріг в області, 138 кілометрів з них фінансуються з перевиконання митних платежів.

 

У День шахів відбудеться сеанс одночасної гри провідних гросмейстерів та воїнів АТО зі Львівщини

У четвер, 20 липня, з нагоди відзначення Дня шахів в Україні відбудеться  сеанс одночасної гри в шахи за участю провідних шахістів України – міжнародних гросмейстерів Олександра Белявського, сестер Анни та Марії Музичук і воїнів АТО зі Львівщини.

Також відзначать фахівців Львівщини з нагоди Дня шахів.

Захід відбудеться у сквері навпроти будівлі Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. В. Винниченка, 18) одночасно на 33 столах, початок о 18:00 год.

Організатори – управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації за підтримки департаменту соціального захисту й обласної шахової федерації організовує

 

Вперше трасами Львівщини проляжуть автоперегони «Кубок Карпат» та «Кубок Лиманів»

Вперше за роки Незалежності, 21-23 липня, на території Львівщини, об'єднаються дві найвідоміші авторалійні гоночні серії - IV етап Чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів» та ІІ етап Національної серії з авторалі «Кубок Карпат» «Львівський стандарт 2017». 40 екіпажів з Вінницької, Черкаської, Львівської, Дніпровської, Одеської, Харківської, Київської областей здолають дистанцію понад 290 кілометрів.

Як зазначають організатори, з точки зору спортивної складової перегони будуть захоплюючими, адже мають гравійне покриття, а траса прокладена з великим перепадом висот, швидкісними прямими ділянками та  живописними лісовими відрізками з вузькими поворотами. Особливу увагу організатори приділили дорожньому покриттю та заходам безпеки.

Урочиста церемонія відкриття змагань відбудеться 22 липня 2017 року на майдані Незалежності в м. Трускавці.

23 липня  учасники перемістяться в с. Уличне Дрогобицького району, звідки почнуть долати свої «бойові» кілометри. 

Змагання проводяться Автомобільною федерацією України та Галицьким автомобільним клубом під егідою Міністерства молоді та спорту України за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької райдержадміністрацій.

Опис та схему траси змагань можна переглянути тут.

 

Президент України призначив гранти митцям Львівщини

Указом Президента України «Про затвердження Положення про порядок надання грантів Президента України, молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва та кінематографії, молодим письменникам, майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів» на Львівщині призначено гранти Президента України молодим діячам культури.

Зокрема, у галузі театрального мистецтва – Богдану Поліщуку – художникові-постановникові для реалізації творчого проекту «Впольована пристрасть або підслухані пісні княжого саду» на базі Львівського академічного театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»  (м. Львів) у розмірі 60 тисяч гривень.

У галузі образотворчого мистецтва – Василю Одрехівському – скульпторові для реалізації проекту «Світ на дотик: собору Святого Юра у Львові» на базі Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» (м. Львів) у розмірі 75 тисяч гривень.

 

З перевантажувальних станцій міста Львова вивезли понад 500 тонн твердих побутових відходів

За минулі декілька днів з перевантажувальних станцій, що розташовані у місті Львові, вивезли понад 500 тонн твердих побутових відходів. ТПВ вивозять за межі Львівської області. Про це сьогодні, 18 липня, під час брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.

Нагадаємо, що у місті Львові перейшли до поточного прибирання сміття.

Окрім того, з метою посилення контролю за вивезенням сміття з міста, 1 липня департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації передав до правоохоронних органів усі номерні знаки машин, які працюють з перевізниками. Це надасть змогу контролювати процес з метою запобігання несанкціонованого викиду сміття як на території Львівської області, так і за її межами.

«Усі сміттєвози, які прямують з міста Львова, проходять попереднє зважування, фіксуються номери автівок та водії, які здійснюють перевезення. Ці дані передано правоохоронним органам», - повідомив Назарій Романчук.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів виділив 50 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на допомогу полігонам, які приймають сміття з міста Львова.

«На сьогодні з органами місцевого самоврядування ми опрацювали пропозиції і готуємо відповідний пакет документів і, відповідно, у найближчий час ми очікуємо, що ті полігони області, які активно допомагають у вирішенні питання з ТПВ у місті, отримають кошти, які дозволять провести їхню рекультивацію, облаштування і першочергові заходи для того, щоб полігони підтримувалися у нормальному стані та не несли загрози населенню», - наголосив Назарій Романчук.

Також він додав, що весь процес вивезення сміття з міста Львова є публічним, у найближчий час на сайті Львівської обласної державної адміністрації планують оприлюднити всі маршрути та номери автівок, що перевозять ТПВ з міста Львова.

Після налагодження системи поточного вивезення сміття з міста Львова планується перехід до системи сортування.

«На даний момент, ми вирішуємо це питання з перевізниками і вони готові брати в цьому участь. Відтак, здійснювати роздільне сортування сміття і його подальший продаж», - повідомив Назарій Романчук.

 

На Львівщині вперше в Україні відбудеться Чемпіонат світу з авіамодельного спорту

Чемпіонат світу з радіокерованих метальних моделей планерів F3K вперше відбудеться в Україні. Прийматиме спортсменів міжнародного рівня Львівщина. Про це розповіли у вівторок, 18 липня, під час брифінгу за участі  начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Юрія Майбороди, спортивного директора Федерації авіамодельного спорту Львівської області Володимира Гаврилка, керівника української збірної на Чемпіонаті Сергія Помогаєва, голови Федерації авіамодельного спорту Львівської області Сергія Маркелова.

Чемпіонат світу з радіокерованих метальних моделей триватиме 23-29 липня поблизу села Великий Дорошів на Жовківщині.

«Більше 120 спортсменів з 33 країн світу демонструватимуть рівень технічних знань та майстерність у класі радіокерованих моделей планерів, - розповів начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода. - Більшість учасників представлятимуть країни Євросоюзу, Північну та Південну Америку, а також Африку, Нову Зеландію, Австралію, Японію, Китай тощо».

За словами керівника української збірної на Чемпіонаті Сергія Помогаєва, команда України  складатиметься із 8-ми чоловік.

«Змагання складатиметься із 18-раундів, які триватимуть упродовж тижня. Це будуть різні вправи, різні завдання.  Початок щодня о 9:00 год, завершення – о 19:00 год», - зазначив Сергій Помогаєв.

Чемпіонат світу відбудеться під егідою Міжнародної федерації авіаційного спорту, Міністерства молоді та спорту України, організатори – Федерація авіамодельного спорту, Львівська обласна федерація авіамодельного спорту за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

«Проведення змагань світового рівня на Львівщині має велике значення. По-перше, це надасть поштовх до популяризації й розвитку авіаційних видів спорту, технічного розвитку молоді в Україні та сприятиме підвищенню міжнародного іміджу України, і Львівщини зокрема», - наголосив голова Федерації авіамодельного спорту Львівської області Сергій Маркелов.

Під час брифінгу також представили одну із авіамоделей.

Зазначимо, відкриття змагань відбудеться у Львові біля пам’ятника Шевченкові у неділю, 23 липня, о 19:00 год. Нагородження переможців та  закриття змагань відбудеться 29 липня.

 

Веслярі Львівщини – учасники національного фіналу змагань «Стрімкі човни»

Днями, у смт Добротвір Кам’янсько-Бузького району, під егідою Мінмолодьспорту України, за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, місцевої влади, національної й обласної федерацій веслування, завершились Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное «Стрімкі човни». До четвірки лідерів, які вибороли право змагатися у національному фіналі, увійшли дві команди Львівщини.

Змагатимуться у національному фіналі СДЮШОР №1 та ДЮСШ «Добротвір» поруч із командами з Луцька та Хмельницька.

Загалом участь у «Стрімких човнах» взяли 250 спортсменів із Луцька, Ковеля, Івано-Франківська, Бурштина, Хмельницького, Волочиська, Тернополя, Шацька, Рівного, Дубно, Березного, Долини, Новодністровська, а також вихованці чотирьох веслувальних спортивних шкіл Львівщини.

Фінальні Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» відбудуться 27-30 липня у Києві.

 

Учасників АТО запрошують до участі у конкурсі на відшкодування відсотків за кредитами на власний бізнес

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО оголошує з 18 липня по 18 серпня 2017 року конкурс інвестиційних проектів. Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з Департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника АТО;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації до 18 серпня 2017 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», «Церковна кредитна спілка «Анісія»», кредитна спілка «Вигода».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 299-92-79; 261-26-65.

 

За минулу добу з міста Львова вивезли понад 245 тонн відходів з перевантажувальних станцій

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, компанії-перевізники продовжують вивозити тверді побутові відходи із територій, що були призначені для тимчасового перенавантаження сміття.

За минулу добу з міста Львова вивезли понад 245 тонн ТПВ.

Зазначимо, що з 3 липня Львівська обласна державна адміністрація запровадила зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові, та які захороняють на полігонах.

Нагадаємо, що з п'ятниці, 14 липня, усі перевізники перейшли на поточне вивезення сміття з міста, завершивши прибирання усіх перенакопичених контейнерних майданчиків.

Відповідно, вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у звичний режим роботи.

 

Представниця Львівщини виборола «золото» чемпіонату Європи з веслування

Львів’янка Анастасія Горлова та Марія Кічасова з Полтави стали переможницями чемпіонату Європи з веслування на байдарках та каное, який днями завершився в Болгарії, на дистанції 200 метрів.

Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, це перша нагорода такого рівня в кар’єрі спортсменок та перша європейська перемога жіночої байдарки від 2004 року.

Готував спортсменок до змагань Олексій Семикін.

Всього збірна України завоювала на чемпіонаті Європи-2017 4 медалі: 1 золоту та 3 бронзові.

П’ятою на цих представницьких змаганнях фінішувала українська каное-четвірка в фіналі на дистанції 1000 м у складі львів’янина Віталія Вергелеса та його партнерів – Дениса Коваленка, Дениса Камерилова і Едуарда Шеметила. А байдарка-двійка львів’янина Віталія Вергелеса та Дениса Камерилова з Полтави стала сьомою у спринті на 200 м. 

 

 

17.07.2017

 

Голова Львівської ОДА провів нараду з керівниками департаментів та головами комісій громадської ради

Сьогодні, 17 червня, відбулася зустріч голови облдержадміністрації Олега Синютки з Правлінням громадської ради, під час якої представили усіх керівників структурних підрозділів Львівської ОДА.

Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності дотримуватися трьох принципів, які є основою ефективної співпраці, зокрема критика, контроль та спільні дії.

«Основним завданням для кожного керівника структурного підрозділу є налагодження співпраці з громадськістю», - зазначив Олег Синютка.

На зустрічі спільно прийняли рішення кожного кварталу проводити такі наради. Наступну нараду для підведення перших підсумків співпраці призначили на 25 вересня цього року.

Також Олег Синютка доручив структурним підрозділам облдержадміністрації проводити щомісяця спільні засідання із профільними комісіями громадської ради.

 

На Львівщині відзначили Національне свято Французької Республіки День взяття Бастилії

Сьогодні, 17 липня, відбулось урочисте відзначення Національного свята Французької Республіки Дня взяття Бастилії.

Урочистості відбулись за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Ізабель Дюмон, консула Французької Республіки в Україні Марі-Елен Телуні та голови Львівської ОДА Олега Синютки.

У вітальному слові очільник області наголосив на важливості співпраці українського та французького народів у європейському напрямку.

«Хочу подякувати усьому французькому народу за підтримку у боротьбі за нашу свободу, незалежність і територіальну цілісність. Угода про асоціацію, ратифікована усіма країнами Європейського Союзу і за ратифікацію якої чітку позицію завжди займала Франція, з 1 вересня вступає в дію. І я переконаний, що відтепер у кожному європейському документі обов’язково повинні бути відзначені європейські та євроатлантичні прагнення України. Окрім цього,сьогодні Львівщина є регіоном, де і громадяни і підприємці Франції відчувають себе найбільш комфортно. Наша співпраця – це нові робочі місця і можливість для українців працювати за найкращими європейським світовими стандартами», - наголосив Олег Синютка.

Готовність до співпраці висловила і Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні.  

«Французькі підприємства вже працюють у вашому місті, почувають себе тут добре і прагнуть розвиватися. Відзначаючи наше національне свято тут, ми прагнемо таким чином окреслити французьку присутність на рівні підприємств у вашому місті та регіоні. Те, що Україна є європейською, не викликає вже жодних сумнівів. Звичайно, деякі місцеві практики ще треба європеїзувати. Але найголовнішим є бажання Європи, прагнення змінити те, що повинно бути змінено, і перетворити сподівання на реальність», - зазначила Ізабель Дюмон. 

Довідково:

День взяття Бастилії – французьке національне свято, що відзначають щороку 14 липня. У Франції воно має назву La Fête Nationale (Національне Свято), а також  le quatorze juillet (чотирнадцяте липня). Свято знаменує щорічні роковини з нагоди взяття Бастилії14-го липня 1789 року; роковини штурму фортеці-в'язниці Бастилії є символом єдності нації та примирення усіх французів всередині конституційної монархії, що передувала Першій республіці під час французької революції. Святкування та офіційні церемонії проводяться по всій території Франції. 

 

На Львівщині відкрили меморіальну таблицю Івану Гелю

Сьогодні, 17 липня, на Львівщині вшанували пам'ять видатного українського правозахисника, політв’язня, борця за легалізацію УГКЦ та свободу України – Івана Геля. Урочистості присвятили 80-річчю від дня його народження.

З цієї нагоди на будинку № 16 на вулиці Кастелівка, де свого часу жив видатний українець, урочисто відкрили меморіальну таблицю. У заході взяли участь представники духовенства, влади, громадськості, а також рідні та близькі письменника.

«Я би хотів, щоб в цьому місці, де мешкав великий українець Іван Гель, кожен з нас подумав, що з нами був чоловік зі стержнем, чоловік який знав що є правда, а що є кривда, який не для красного слівця, а за своїми переконаннями, знав і твердив, що Україна і українська віра понад усе. Гордимося, пишаємося, а головне пам’ятаємо, що внесок кожного важливий, щоб так, як великий українець Іван Гель, свідчити про себе своїм життям», - наголосив під час відкриття таблиці Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації.

В межах відзначення заходів пам’яті на Личаківському кладовищі поклали квіти біля могили Івана Геля та відслужили чин панахиди. Також в пам'ять про великого українця на Львівщині експонується фотодокументальна  виставка «Іван Гель: мій народ нездоланний!». Світлини зможе переглянути кожен охочий упродовж двох тижнів у парку на Валах.

 

Голова Львівської ОДА звернувся до Єпископа УПЦ щодо факту зневаги до полеглого українського воїна

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка звернувся з публічним листом до Єпископа Львівського і Галицького УПЦ Філарета зі зверненням вжити відповідних заходів, які б запобігли повторенню інцидентів, прийняти зважені рішення щодо спільного вшанування українських Героїв та закликав до об’єднання всіх церков.

Нагадаємо, що 15 липня під час чину похорону бійця Володимира Турчина з міста Жовква, який загинув у зоні АТО, захищаючи Україну від російської агресії, під час проходження процесії на кладовище в усіх храмах відкривали ворота та дзвонили у дзвони. Попрощатися з Героєм-захисником, який загинув виконуючи бойове завдання на Сході країни, прийшли сотні людей: побратими, друзі, рідні і небайдужі українці.

Однак, брама храму святих апостолів Петра і Павла УПЦ залишилась зачиненою. Окрім того, у похованні брали участь священики усіх конфесій міста Жовкви, окрім УПЦ МП. Ця ситуація викликала обурення тих, хто прийшов віддати останню шану загиблому. 

 

Боєць добровольчого батальйону «Донбас» отримав орден «За мужність»

Сьогодні, 17 липня, демобілізованому бійцю добровольчого батальйону "Донбас" Юрію Антонову вручили нагороду від Президента України Петра Порошенка – орден"За мужність" ІІІ ступеня, за особисту мужність під час бойових дій.

Довідка:

Юрій Антонов (позивний "Шуруп"), коли почалася війна, пішов добровольцем – воювати за Україну. Пережив найважчі події на Донбасі, у тому числі Іловайськ.

Сержант Юрій Антонов протягом січня-лютого 2015 року у складі батальйону «Донбас» брав участь у бойових діях у районі  Вуглегірська, Нікішиного, Чорнухиного, Новогригорівка, Дебальцевого та Логвинового Донецької області. Пізніше брав безпосередню участь у захисті Широкиного. Неодноразово під вогнем проросійських терористичних угруповань прикривав підрозділи та військову техніку, виявляв диверсійно-розвідувальної групи ворога.

2,5 роки відслужив на фронті, спочатку – добровольцем, потім — по мобілізації, пізніше двічі підписував контракт.

На Сході познайомився з львів'янином Остапом Процем,  військові відкрили у місті Львові першу ветеранську ресторацію "Патріот", щоб допомогти бійцям АТО навчитися жити без війни.

 

До кінця липня на Львівщині відбудеться шість масштабних тематичних фестивалів

Упродовж наступних двох тижнів на Львівщині відбудеться ще шість великих фестивалів, – повідомляють в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

Зокрема, 22-23 липня у с. Вовче Турківського району біля витоку річки Дністер відбудеться еко-фестиваль «День Дністра» із різноманітною культурною, спортивною, туристичною та розважальною програмою, що поєднує українські, бойківські традиції та сучасні тенденції.

30 липня у с. Кульчиці Самбірського району відбудеться Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці-фест». Метою фестивалю є відродження, збереження, популяризація національних традицій, вшанування і збереження пам'яті про видатних земляків Франца-ЮріяКульчицького і Гетьмана Петра Сагайдачного.

30 липня у м. Сокаль відбудеться Еко-фестиваль, метою якого є захист навколишнього природного середовища та привернення уваги людей до екологічних проблем Сокальщини.

30 липня у Бродівському замку відбудеться ІІ-й обласний фестиваль «Народні умільці». Під час фестивалю представлять роботи талановитих майстрів Львівщини, проведуть майстер-класи, виступи учасників художньої самодіяльності, кінні прогулянки, дитячі атракціони, тощо.

30 липня у м. Радехів відбудеться Перший Західноукраїнський фестиваль «Куховарня RadoFest». Тут представлять традиції національної української кухні, українського фольклору, сучасної музики та креативного мислення.

30 липня у с. Стар'ява Старосамбірського району відбудеться фестиваль «Стар'ява-фест». Це військово-патріотичний фестиваль, на якому проведуть реконструкцію бою армії УПА та радянської армії за участі військово-історичного клубу «Мамай».

 

На Львівщині стартує Міжнародна художня виставка «Мистецтво Чжень Шань Жень»

З 18 липня до 4 серпня у Львівському Палаці  Мистецтв відбуватиметься Міжнародна художня виставка «Мистецтво Чжень Шань Жень» (Істина Доброта Терпіння). 

В експозиції - репродукції 12 художників з Австралії, Канади, Китаю, США, Таїланду, Тайваню і Японії.Всього 40 картин. В основному, оригінали картин виконані олією на полотні в стилі «Ренесанс», кілька творів – тушшю на шовку в традиційному китайському стилі.

Сюжети картин свідчать про пошуки справжнього призначення людського життя, про витоки добра і зла. Твори мистецтва тут не просто картини – це інструмент, за допомогою якого художники можуть висловити правду.

Автори переконані, що в залежності від ідеї, якою вони керуються при створенні картини, від їх внутрішнього стану, живопис наповнюється силою, здатною будити його сильну або слабку сторону. Тому, внутрішній зміст картин – це заклик, імпульс до співчуття, терпіння, прагнення до краси людської душі, що робить ці твори мистецтва дуже цінними.

У різні періоди свого життя художники познайомилися з Фалунь Дафа (Фалуньгун) - стародавньою системою морального і фізичного вдосконалення людини і її принципом «Істина Доброта Терпіння». Ставши на шлях вдосконалення, вони поліпшили свій духовний і фізичний стан. Це допомогло їм розширити сприйняття навколишнього світу і знайти відповідь на одвічне питання про вище призначення життя і мистецтва.

Художників цих робіт об'єднала одна спільна ідея: за допомогою мистецтва показати яке прекрасне життя, якщо слідувати її високому принципу «Істина Доброта Терпіння». Як повна протилежність цьому, в картинах зображується жорстоке переслідування послідовників Фалунь Дафа, яке розгорнув комуністичний режим в Китаї з липня 1999 року. Невигадані герої картин, які відстоюють ці принципи, вражають своєю силою духу, стійкістю і неймовірною мужністю.

Урочисте відкриття відбудеться 18 липня о 15:00.

Переглянути виставку усі охочі зможуть з 11:00 до 19:00. Вхід вільний.

Довідково:

Виставка експонується з 2005 року, на сьогодні об'їхала понад 80 країн, експонувалася більше 1000 разів. В Україні виставка проходить з 2009 року  у таких містах як: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів, Краматорськ, Миколаїв, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Херсон.

 

Львівська ОДА надасть правоохоронцям всі номерні знаки сміттєвозів

З метою виявлення недобросовісних водіїв-перевізників, які, можливо, викидають тверді побутові відходи поза межами сміттєзвалищ, Львівська обласна державна адміністрація передасть у правоохоронні органи перелік номерних знаків автомобілів, що перевозять  ТПВ з міста Львова.

Відповідний список автівок, які вивозять відходи у період з 3 липня, від початку координації вивозу ТПВ з міста Львова Львівською обласною державною адміністрацією, скерують до правоохоронців, з метою виявлення та притягнення до відповідальності зловмисників.

 

На Львівщині нагородили переможців 18-го Молодіжного конкурсу науково-дослідних робіт імені Мілени Рудницької

Нещодавно, у приміщенні Музею історії релігії відбулася Урочиста академія на­городження переможців 18-го Молодіжного конкурсу науково-дослідних робіт імені Мілени Рудницької «Жінка й нація», орга­нізований Львівським відділом Союзу Украї­нок за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики та департаменту освіти і науки Львівської обласної держадміністрації. 

Учні освітніх закладів 16 районів Львівщини, студенти ВНЗ Львова, Дрого­бича та Луцька віком 15-17 та 18- 22 років на Конкурс надіслали 295 робіт, які оцінювалися у трьох номінаціях, а саме: громадська і публіцистична спадщина видат­них діячок жіночого руху; жінка в новітній історії України: громадсько-суспільній роботі, освіті та науці, мистецтві, політиці; визначні жінки Вашого краю, гро­мади та родини, їх роль в історії краю, осо­бистому житті.

Фахова конкурсна комісія визначила 35 переможців. На урочистій академії учасники, які завоювали дипломи першого ступеня, презентували доповіді.

Зокрема, молода дослідниця, учениця НВК «Середня ЗОШ-гімназія» ім. М. Шашкевича (с. Дуліби Стрийського району) Марія Мазур представила роботу «Борець за волю України, посестра, берегиня роду – С. Бичко».

Артур Дупляк - учень Червоноградського НВК № 13 у роботі «Через терни – з любов’ю до рідної України, якій вона присвятила усе своє життя (моїй бабусі, Ганні Степанівні Дупляк, присвячується)» змалював портрет нашої сучасниці, громадської діячки Ганни Дупляк (членкині Української Гельсінської групи, «Просвіти», «Союзу Українок»). 

Учень Раденицького НВК Мостиського р-ну Роман Пеканець у роботі «Віддана Батьківщині» розкрив найдрама­тичніші етапи життя та діяльності націо­нально свідомої, громадсько активної укра­їнки Ольги Іванівни Сотурчак (Пристаць­кої). 

В обговоренні доповідей взяли участь голова Львівського відділу Союзу Українок Ольга Пастушенко, член журі кандидат філологічних наук Оксана Чікало, член правління ГО «Всеукраїнська гвардія революції», відомий громадський діяч Юрій Антоняк, заступниця голови всеукраїнського Союзу Українок Леся Процик та інші відомі особистості Львівської області.

Номінантів Конкурсу нагородили дипломами департаменту внутрішньої та інформаційної політики, а їх керівників - подяками департаменту освіти і науки Львівської обласної адміністрації та книгами видавництва Наукового Товариства імені Шевченка. 

 

Перспективи економічного розвитку регіону обговорили із депутатом Європейського Парламенту

У понеділок, 17 липня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із депутатом Європейського Парламенту Йоахімом Старбатті. У межах зустрічі обговорювали суспільно-політичні та економічні питання, що стосуються розвитку регіону.

Ростислав Замлинський перш за все подякував усій європейській спільноті за підтримку України у боротьбі з військовою агресією Росії, а також відзначив важливість запровадження безвізового режиму у євроінтеграційному процесі України.

 "Для Львівщини особливо важливим є рішення Європейської комісії про надання Україні безвізового режиму, - наголосив Ростислав Замлинський. - Після його прийняття, тут, на Львівщині ми спостерігаємо велику активність з боку іноземних туристів та інвесторів, які вбачають у нашому регіоні безпечний майданчик для ведення свого бізнесу".

Перший заступник голови Львівської ОДА розповів  про позитивний інвестиційний клімат на Львівщині та те, що у регіоні прагнуть запровадити стандарти ЄС і бути прикладом для всієї України.

"На сьогодні ми продовжуємо здійснення реформ, зокрема у боротьбі із корупцією та децентралізації", - додав він.

Йоахімом Старбатті у свою чергу запевнив у підтримці України з боку Європейського Парламенту:

"Необхідно, аби у регіоні об’єднані громади самі вирішували, на що вони хочуть витрачати гроші саме на місцях. Тому потрібно нарощувати адміністративні спроможності громад, і ми готові вам у цьому допомогти". 

Ростислав Замлинський також висловив сподівання на подальше співробітництво та сприяння Європейського Союзу у Євроінтеграції України, зокрема Львівської області.

Зазначимо, Йоахім Старбатті прибув на Львівщину з метою ознайомлення із інвестиційним та економічним потенціалом Львівської області, стратегіями залучення іноземних інвестицій у регіон та дослідження впливу Угоди про асоціацію України з ЄС на торговельно-експортний потенціал Львівської області.

 

Понад 15 000 гостей зібрав фестиваль у Славську

Цими вихідними на Львівщині відсвятккували День Славська. Відтак, у селищі Славське Сколівського району відбувся уже VI фестиваль, який зібрав десятки відомих українських виконавців.

Цього року  фестиваль відвідали понад 15 тисяч осіб.

Серед гостей фестивалю: група АНТИТІЛА, співаки Ірина Федишин, IvanNavi, Роман Скорпіон, М’ята, SonyaKay, а також Rock-H, NaVsi 100, PatsykyzFraneka та інші.

Як і кожного року, відвідувачів фестивалю частували традиційними стравами та напоями.

 

На Самбірщині відзначили 73-тю річницю створення УГВР

У неділю, 16 липня, у Сприні на Самбірщині відзначили 73-тю річницю створення у цьому селі Української Головної Визвольної Ради – органу національно-визвольної боротьби України проти фашистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни.

У вітальному слові голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що українцям, особливо молоді, слід знати і пам’ятати історичні місця України.

 «Ми повинні шанувати ті місця, де були народжені, де зростали, де боролися наші герої. Нащадки героїчної УПА є героями на тих теренах нашої держави, на які зазіхнув агресор. Наші нові герої втілюють у реальність те, за що боролись,  і гинули бійці УПА та члени Української Головної Визвольної Ради», - наголосив Олег Синютка.

За словами голови Львівської ОДА Олега Синютки, засновники УГВР створили праобраз майбутнього парламенту України.

Опісля священики відслужили поминальну панахиду за борцями за волю України.

 

На Львівщині триває літня оздоровча кампанія для дітей пільгових категорій

Днями, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вирушили 122 дитини пільгових категорій. З них 51 дитина оздоровлюється поруч із заповідним лісом у с. Пуща Водиця на Київщині, 71 - на узбережжі Чорного моря. Всього за кошти державного бюджету департаментом соціального захисту населення ЛОДА з початку року скеровано на оздоровлення 725 дітей пільгових категорій.  

Відпочивають та оздоровлюються у таборах діти-сироти, діти,  позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти із багатодітних, малозабезпечених, внутрішньо-переміщених сімей, діти учасників АТО та Героїв Небесної Сотні,  діти, які перебувають на диспансерному обліку, а також талановиті та обдаровані діти.

 

У місті Львові тривають роботи з вивезення сміття з перевантажувальних станцій

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, компанії-перевізники продовжують вивозити тверді побутові відходи із територій, що були призначені для тимчасового перенавантаження сміття.

Відтак, за вихідні з міста Львова вивезли понад 270 тонн ТПВ.

Нагадаємо, що з п'ятниці, 14 липня, усі перевізники перейшли на поточне вивезення сміття з міста, завершивши прибирання усіх перенакопичених контейнерних майданчиків.

Відповідно, вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у звичний режим роботи.

 

 

16.07.2017

 

На Стрийщині відкрили оновлений музей Олекси Гасина

Сьогодні,у селі Конюхів Стрийського району відкрили оновлений музей-садибу генерал-хорунжого УПА Олекси Гасина. В експозиції музею представлені особисті речі, документи що стосуються життя Олекси Гасина та його родини. За останній рік у музеї значно розширили кількість історичних експонатів, часів генерал-хорунжого.

"Ми маючи на Львівщині таку величну традицію та історію, повинні не просто згадувати такі історичні постаті як Олекса Гаси, а й відновити всі ті місця, що є символами нашого минулого" – зазначив під час відкриття музею очільник Львівщини Олег Синютка.

Також сьогодні,у селі Конюхів з нагоди 110-ї річниці від дня народження видатного українського політичного і військового діяча, учасника визвольних змагань 1940-х років Олекси Гасина відбулося урочисте віче, до пам'ятника у селі, де він народився, поклали квіти. 

 

 

15.07.2017

 

На Львівщині попрощались із загиблим в АТО жовківчанином Володимиром Турчиним

Сьогодні, 15 липня у місті Жовква, попрощались із загиблим сержантом Володимиром Турчиним. Віддати останню шану Героєві прийшли побратими, друзі, рідні.

Нагадаємо, 12 липня військовий отримав поранення внаслідок обстрілу українських позицій неподалік Зайцевого Донецької області та внаслідок отриманих травм новітній Герой помер у шпиталі.

 

Фермерські господарства отримають фінансову допомогу

14 липня відбулась селекторна нарада з Міністерством аграрної політики України з питань реалізації використання коштів за бюджетною програмою для фермерських господарств.

Як зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України  Олена Ковальова, 18 липня у газеті «Фермер України» буде опубліковано оголошення про початок реалізації програми.

Програма передбачає надання кредитів фермерським господарствам  на безвідсотковій основі в розмірі до 500 тис грн. Зокрема, з метою удосконалення механізму державної підтримки та створення умов для залучення малих виробників в організований аграрний ринок Мінагрополітики розроблено та затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 609 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачних у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам», якою передбачено збільшення вдвічі граничної суми фінансової підтримки фермерських господарств, а також встановлено, що при визначенні переможців конкурсу перевага надаватиметься, зокрема, тим фермерським господарствам, які мають в обробітку земельні ділянки площею 500 гектарів та є членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу.

За більш детальною інформацію фермери можуть звертатись до Львівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Замарстинівська 49, 2 поверх, тел. 067-781-82-87 Розмус Оксана Степанівна.

Довідково: На програму «Надання кредитів фермерським господарствам» з державного бюджету виділено 65 млн. грн., в тому числі на Львівську область виділено 2 млн. грн.

 

Гірники зустрілись із адміністрацією ДП "Львіввугілля"

14 липня відбулась зустріч шахтарів із адміністрацією Державного підприємства "Львіввугілля". Під час зустрічі обговорили виконання колективного договору між профспілками та адміністрацією у 2016 році.

Зустрівся з гірниками й перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який наголосив на необхідності покращення умов праці та безпеки на підприємстві та проведенні переоснащення шахт.

 

Розпочато вивезення сміття із перевантажувальних станцій у Львові

Сьогодні компанії-перевізники розпочали вивозити ТПВ із територій, що були призначені для тимчасового перевантаження сміття. Уже вивезено 250 тонн відходів.

Нагадаємо, учора усі перевізники перейшли на поточне вивезення сміття з міста, завершивши прибирання усіх перенакопичених контейнерних майданчиків, відповідно, вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у звичний режим роботи.

 

 

14.07.2017

 

Основні цифри та факти за тиждень, - інформує Львівська ОДА

Львівська ОДА продовжує щотижнево інформувати про основні події та досягнення в області у форматі інфографіки.

Графічний звіт містить ключові факти та цифри із різних сфер суспільного життя.

Нагадаємо, таку ініціативу у лютому започаткували у департаменті внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

 

На Львівщині відновили електропостачання у населених пунктах

Станом на 18:00 год. 14 липня 2017 року аварійні бригади ПрАТ "Львівобленерго" завершили роботи щодо відновлення електропостачання населених пунктів, які тимчасово були знеструмлені внаслідок негоди попередньої доби. 

 

Молоді лідери Львівщини запрошують на фестиваль

У неділю, 16 липня, у м. Буськ на Львівщині, відбудеться навчально-розважальний фестиваль «Лідери в дії». Це фінальний етап табору для активних школярів Буського району, який реалізовується в межах навчальної програми «Галицька Школа Лідерства».

Під гаслом «Змінюємо світ - починаємо з Буського парку!» молодь приверне увагу до проблем місцевого парку імені Івана Франка - пам'ятки загальнодержавного значення. Усіх небайдужих молоді лідери запросять долучитись до командних квестів, майстер-класів та концертної програми.

«Окрім програми заходу, молодь облаштує відпочинкову зону, подбає про перекус та питну воду для гостей. Молоді лідери дослідили проблеми парку і хочуть зробити щось для їх вирішення. Тому організують кілька акцій для збору коштів на ремонт літньої сцени, біля якої, власне, і відбуватиметься свято. Та найголовніше, що усі ідеї: атракцій, відпочинку, розваг належать лише дітям і є виявом їхніх щирих прагнень змінити світ на краще», -  зазначив Володимир Лис, начальник служби у справах дітей Львівської ОДА.

У програмі заходу:

13:00 – 14:00 – командний квест парком

14:00 – 16:00 – майстер-класи (декупаж, гончарство, орігамі, малювання, ліплення, екібана, творчі заняття для дорослих і малих)

16:00 – 18:00 – концертна програма (пісні, танці, банси, виступи учасників та запрошених зіркових гостей)

Також в програмі: розпис тіла хною, аква-грим, аніматори, надувний скеледром.

Організатори заходу: учасники навчально-розважального табору «Галицька Школа Лідерства» за сприяння Благодійного Фонду «Українська Галицька Фундація», служби у справах дітей Львівської ОДА, Буської міської ради, Буської РДА.

 

Львівщина та Одещина обмінялись досвідом у сфері молодіжної політики

14 липня, відбулася зустріч з молодіжними громадськими діячами з м. Одеси та відділом молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

В межах проекту «Школа організаторів культурних подій» учасники приїхали до Львова аби обмінятися досвідом проведення заходів та проектів в громадському середовищі.

Молоді люди вірять, що культурні події формують громаду та готові брати на себе відповідальність за зміни в суспільстві, відкриті новим знанням і проектам.

Організатором школи є ГО «Вишиванковий фестиваль» за підтримки Інституту Лідерства та Управління та фондації Чарльза Стюарта Мотта.

 

Актуальні питання виробничої діяльності державних підприємств Львівщини обговорили під час зустрічі з директором ДК «Укроборонпром»

Сьогодні, 14 липня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки та генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Романа Романова.  

Під час зустрічі обговорили актуальні питання виробничої діяльності державних підприємств у Львівській області, які входять в структуру ДК «Укроборонпром», а також питання державного оборонного замовлення, поточної виробничої життєдіяльності підприємств, кадрового забезпечення, в тому числі конструкторським складом.

 

Дуже приємно чути позитивні відгуки військових про якість вашої роботи – Президент на Львівському бронетанковому заводі

Під час робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко ознайомився з роботою Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» та поспілкувався з колективом заводу.

«Мені дуже приємно чути позитивні відгуки від військових про якість вашої роботи», - сказав Глава держави під час виступу. Петро Порошенко подякував  колективу підприємства за натхненну працю.

Президент підкреслив, що нині левова частина бюджетних коштів, які виділяються Міністерству оборони, спрямовується на озброєння, щоб наші воїни могли ефективно воювати.

«Більше 300 млн грн. іде на закупівлю новітніх танків «Оплот», - зазначив Глава держави. Він нагадав, що ці танки постачаються за кордон. Водночас, на озброєння українського війська ці машини не постачались. «Я сказав, перше – декілька батальйонів мають бути оснащені найсучаснішими, найновітнішими танками «Оплот». У нас зараз є для цього всі можливості», - зазначив він.

Президент повідомив, що танки Т-72 львівського заводу також мають закупатись для озброєння Збройних Сил. «За моїм дорученням 72 модернізованих танки Т-72 цього року вашими зусиллями мають надійти до лав Збройних Сил», - повідомив Петро Порошенко.

«Ми закупаємо новітні, виготовлені тут у Львові, евакуаційні машини БРЕМ. Ми зараз побачили можливості новітньої пожежної машини на базі Т-72», - також додав Президент.

Глава держави зауважив, що такою технікою мають бути оснащені всі танкові бригади та арсенали.

Президент повідомив, що 920 млн грн. має отримати Львівський бронетанковий завод. За його словами, 20 тактичних бойових колісних машин «ДОЗОР-Б» будуть також готуються до відправки у війська, так само, як і новітні ракети, засоби радіоелектронної боротьби, новітні дрони. «Це вже абсолютно інша армія, якою пишається кожен український громадянин. Це абсолютно інший «Укроборонпром». Дякую вам за це», - сказав Президент.

Глава держави зазначив, що на потреби Збройних Сил спрямовуються ще декілька надзвичайно важливих програм. Зокрема, він запропонував Міністерству оборони, спрямувати 1 млрд грн. на будівництво новітніх гуртожитків для контрактників. Петро Порошенко нагадав, що за його наказом було завершено демобілізацію і нині більше 90 тис. українців добровільно прийшли до Збройних Сил, уклавши контракти. Він зазначив, що для того, щоб контрактникам було легше проходити службу, було прийнято рішення побудувати до сотні будинків, і висловив думку, що від 8 до 10 бригад зможуть скористатись цією президентською ініціативою.

Глава держави поспілкувався з робітниками підприємства.

 

Національна академія Сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного була, є і буде – Президент

Жодних трансформацій, реформування чи перенесення львівської Національної академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного не буде, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Жодного курсанта, жодного викладача, жодного військового, жодних учбових механізмів ніхто не забере з академії. І не дозволю це зробити разом з Міністром. Нам потрібно більше танкістів. І де, як не у Львові, виховувати не тільки фахівців, але й патріотів?», - заявив Глава держави під час відвідання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«І в планах не було, не дозволив би це робити, будь-які нападки на львівську академію. Моя позиція, як позиція Верховного Головнокомандувача незмінна – Національна академія Сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного була, є і буде», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що заяви про її перенесення не відповідають дійсності.

Президент підкреслив, що академія є не лише гордістю міста Львова, а й гордістю області, країни, адже готує кращих фахівців військової справи. «Для мене це надзвичайно важливо. Восьмеро випускників академії стали Героями України. На сьогоднішній день це кожен шостий з героїв, які отримали це високе звання в бою за останні три роки», - констатував він.

Глава держави зазначив, що разом зі зростанням престижу військовослужбовця подвоївся і набір в академію. «Ми значно збільшили кількість курсантів, які зараз навчаються в стінах цього славетного учбового закладу. Конкурс на окремі професії сягає 48 осіб на одне місце. Це є престиж академії, це є престиж військової праці, статусу українського військовослужбовця», - сказав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що за його дорученням лише за останній рік Міністр оборони виділив 90 млн грн. на додаткове фінансування навчального закладу, а в якості учбових приміщень було введено в експлуатацію 14 тис. квадратних метрів нових площ. «Це демонструє і моє, як Верховного Головнокомандувача, і Міністра, і Начальника Генерального штабу ставлення до академії», - наголосив Президент.

Президент вважає, що одним із свідчень значимості академії є також і присвоєння їй у 2015 році статусу національної. «Офіцерів в Збройних Силах не вистачає, в тому числі офіцерів-танкістів. Тому прийнято рішення підвищити статус харківського факультету до інституту (факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» - ред.). Але хочу окремо наголосити – аж ніяк це не зачепить львівську академію, бо там готуються механіки, а тут готуються командири танків», - також підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив, що львівська академія зберегла атмосферу, в якій виховуються мужні українські воїни. «Справа не тільки в унікальній навчальній базі. Справа не тільки в матеріалі, бо можна придбати найсучасніший танк. Але якщо ти не будеш мати воїна-професіонала і патріота – це буде просто залізо. Головне в даному випадку – це атмосфера», - наголосив Президент. Він зазначив, що виховання патріотизму є життєвонеобхідним компонентом для формування справжніх захисників Вітчизни – сильних не лише бойовим вишкілом, але й українським духом.

 

Під час аукціону ціна оренди водного об’єкта на Львівщині зросла у сорок разів

На земельних торгах у формі аукціону з передачі права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбулися у Департаменті екології та природних ресурсів, розмір річної орендної плати зріс з  2973 грн до 117 145 грн. Переможець земельного аукціону сплачуватиме ці кошти щорічно до бюджету Давидівської сільської ради (ОТГ) Пустомитівського району за оренду земельної ділянки разом із водними об’єктами площею 1,7663 га.

Окрім того, в оренду передано ще один водний об’єкт площею 1,4039 га, який розташований на території Летнянської сільської ради (за межами населеного пункту) Дрогобицького району Львівської області, розмір річної орендної плати якого становить 2856 грн.  Переданий водний об’єкт перебуває у незадовільному стані. Проте, це не стало перешкодою для орендаря, який погодився виконати роботи з благоустрою та приведення його до належного гідрологічного та санітарного стану. 

Варто зазначити, що надання в оренду водних об’єктів на земельних торгах дає значну кількість позитивних результатів. Йдеться не лише про надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва, створення нових робочих місць, але й про прозорий механізм та вільний доступ учасників до аукціону, ефективне та раціональне використання водних об’єктів, здійснення та забезпечення належного контролю за якістю вод.

Одночасно повідомляємо, що у Департаменті екології та природних ресурсів  закінчується підготовка документації на ще п’ять водних об’єктів, право оренди на які вже невдовзі буде виставлено на аукціон, а саме:

1.      Земельна ділянка разом із водним об’єктом, які розташовані на території Соколівської сільської ради (за межами населеного пункту) Буського району Львівської області, площею 2,3310 га, в тому числі площа водного об’єкта 1,7236 га;

2.      Земельна ділянка разом із водним об’єктом, які розташовані на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району Львівської області, площею 17,1307 га, в тому числі площа водного об’єкта 17,1307 га;

3.      Земельна ділянка разом із водним об’єктом, які розташовані на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області, площею 0,3165 га, в тому числі площа водного об’єкта 0,1768 га;

4.      Земельна ділянка разом із водним об’єктом, які розташовані на території Станіславчицької сільської ради (за межами населеного пункту) Бродівського району Львівської області, площею 3,5184 га, в тому числі площа водного об’єкта 2,3752 га;

5.      Земельна ділянка разом із водними об’єктами, які розташовані на території Порічанської сільської ради (за межами населеного пункту) Яворівського району Львівської області, площею 21,0877 га, в тому числі площа водних об’єктів 8,8835 га, 3,3748 га, 6,5826 га;

 

В апарат Львівської ОДА шукають кадри

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на зайняття вакантних посад:

заступника начальника управління - начальника відділу діловодства та документообігу адміністративного управління апарату Львівської обласної державної адміністрації;

провідного спеціаліста відділу організаційної роботи та контролю апарату Львівської обласної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги:

на посаду заступника начальника управління - начальника відділу діловодства та документообігу адміністративного управління апарату Львівської обласної державної адміністрації:

вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту) відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра;

досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років;

вільне володіння державною мовою.

На посаду провідного спеціаліста відділу організаційної роботи та контролю апарату Львівської обласної державної адміністрації:

вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра;

досвід роботи не обов’язковий;

вільне володіння державною мовою.

Для участі у конкурсі слід подати документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246), до якої додається резюме у довільній формі;

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має інвалідність та потребує у зв’язку з цим розумного пристосування, подає заяву (за формою згідно з додатком 3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246), про забезпечення в установленому порядку розумного пристосування;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно особи відповідно до зазначеного Закону або копія довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) заповнена особова картка встановленого зразка з відповідними додатками;

6) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»);

7) посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Документи необхідно подати за адресою:  м. Львів, вул. Винниченка, 18,  каб. 245 до 17 год 00хв. 4 серпня 2017 року.

Контактна особа: Мерйо Ольга Романівна

тел: 0322 999 597,

e-mail: kadryvd@loda.gov.ua

Конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника управління - начальника відділу діловодства та документообігу адміністративного управління апарату Львівської обласної державної адміністрації відбудеться 8 серпня 2017 року о 12 год. 00 хв. м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257.

Конкурс на зайняття вакантної посади провідного спеціаліста відділу організаційної роботи та контролю апарату Львівської обласної державної адміністрації відбудеться 8 серпня 2017 року о 10 год. 00 хв., м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257.

Детальніше з умовами можна ознайомитись тут та тут.

 

Нікому не дозволю обкрадати армію і гріти руки на поставках до Збройних Сил – Президент

«Хочу окремо наголосити, як Верховний Головнокомандувач, як Президент я нікому не дозволю обкрадати армію і нікому не дозволю гріти руки на поставках до Збройних Сил», - заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на Державному підприємстві «Львівський бронетанковий завод» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«Український народ віддає останнє і красти на цьому не дозволено нікому», - підкреслив Президент.

Глава держави також підкреслив, що це його позиція і позиція правоохоронних органів, які зараз демонструють рішучі кроки і досягнення у боротьбі з корупцією.

«На цьому тижні ви це побачили в парламенті, коли, на жаль, не з усіх, але зняли недоторканність. Ніколи в історії України такого не було, коли, в тому числі і з (депутатів – ред.) фракцій коаліції, приймається рішення про зняття недоторканності і пред’явлення підозри», - зауважив він.

«Ніхто не буде мати «парасольку», якщо він корупціонер. І це в повній мірі відноситься до діючого керівництва заводу», - наголосив Петро Порошенко і додав, що два місяці працювали правоохоронні органи і саме сьогодні відбуваються відповідні процесуальні дії.

Водночас, Президент зазначив, що Державний концерн «Укроборонпром» робить великий внесок для забезпечення потреб Збройних Сил і подякував працівниками Львівського бронетанкового заводу за їх роботу.

Глава держави також подякував службі внутрішньої безпеки «Укроборонпрому». За його словами, 41 кримінальна справа порушена за матеріалами служби безпеки, передана в прокуратуру і значна кількість вже знаходяться в судах. Попереджена крадіжка 631  млн грн., зауважив він.

Президент повідомив, що за результатами перевірок відсторонено 25 керівників державних підприємств. Глава держави доручив заохотити керівництво служби внутрішньої безпеки Державного концерну.

«Ми і далі будемо демонструвати нашу рішучість у боротьбі з корупцією. Кримінальні провадження щодо  привласнення, розтрати майна, зловживання службовим становищем будуть мати абсолютно рішучу мою реакцію», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави окремо подякував Генеральній прокуратурі, НАБУ, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі за рішучі і скоординовані дії у боротьбі з корупцією.

 

З міста Львова вивезли понад 12 тисяч тонн ТПВ з перенакопичених контейнерів

Про це сьогодні, 14 липня, під час брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.

«Станом на сьогоднішній ранок, з міста Львова повністю вивезли усі тверді побутові відходи з перенакопичених контейнерних майданчиків, – зазначив Назарій Романчук. - Відколи Львівська обласна державна адміністрація здійснює координацію вивезення сміття з міста Львова, прибрали 12 655 тонн відходів, включно з поточним прибиранням».

У період з 23 червня до 13 липня прибрали 677 перенакопичених контейнерних майданчиків.

Від сьогодні усі перевізники переходять на поточне вивезення сміття.

Поточне прибирання здійснюватимуть відповідно до тих графіків, які встановлені Львівською міською радою.

«Хочу нагадати, що з 3 липня працюють три вагові комплекси, все сміття зважується і здійснюється повний контроль за його переміщенням та захороненням», - додав Назарій Романчук.

Спільно з громадськими активістами здійснюється посилений контроль за вивезенням ТПВ з метою встановлення точного місця перебування та скидування відходів перевізниками.

«Після налагодження роботи щодо системного вивезення сміття з міста Львова, розрахунків щодо того, яку кількість відходів продукує місто, ми перейдемо до роздільного збирання сміття та подальшої його утилізації», - наголосив Назарій Романчук.

Зазначимо, що вчора, 13 липня, під час Х позачергової сесії Львівської обласної ради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2017-2019 роки.

 

Плавчиня із Львівщини змагатиметься на Чемпіонаті світу

14-21 липня, в Угорщині, відбудеться Чемпіонат світу з плавання на відкритій воді. Львівщину на змаганнях представить плавчиня Марина Кирик.

У складі національної збірної команди України спортсменка змагатиметься на дистанціях 5 та 10 кілометрів.

 

На Львівщині відзначили найкращих спортсменів в олімпійських видах спорту

Сьогодні, 14 травня, голова Львівської ОДА Олег Синютка за участі представників спортивної громадськості, тренерів вручив сертифікати грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту, які стали переможцями та призерами офіційних світових та європейських форумів.

Заслужені нагороди отримали Вероніка Марченко, Павло Коростильов, Тетяна Кіт, Оксана Гергель, Поліна Конарєва, Ігор Кізима. Оліймпійці здобули перемогу у стрільбі з лука, кульової стрільби, вільної боротьби.

 

Управління капітального будівництва запрошує на роботу

Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

- заступника начальника управління - начальника відділу  технагляду і проектних робіт; 

- головного спеціаліста відділу технагляду  і  проектних робіт;

- головного спеціаліста  економічно-договірного відділу;

- спеціаліста економічно-договірного відділу.

Посадові обов’язки, спеціальні вимоги та перелік документів, необхідних для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад оприлюднені на сайті  Національного агентство України з питань державної служби.

Термін прийняття документів до 26 липня 2017 року.

Конкурс на заміщення вакантних посад відбудеться  28 липня 2017 року о 11:00 год, за адресою: м. Львів. вул. Чайковського,17, 3-й поверх, каб. 5.

Контактна особа: Казарян Ірина Миколаївна

Номер телефону для довідок: (032)2610955.

 

Земельні аукціони: більше трьох мільйонів гривень щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель

Цьогоріч за результатами земельних аукціонів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, продано право оренди 46 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 924 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 3,14 мільйона гривень, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

«При організації аукціонів ми намагаємось залучити якнайбільше потенційних покупців, що забезпечує кращу ціну оренди. В результаті зростають і можливості місцевих рад з розвитку територій громад,  забезпечується прозорість у використанні земельних ресурсів на місцях»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Загалом, цьогоріч, організовано та проведено земаукціони у 14-ти  районах Львівщини. Найдорожче продано право оренди двох ділянок на території Новокалинівської міської ради Самбірського району.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті Держгеокадастру України

 

В межах пілотного проекту Львівської ОДА малозабезпечені сім’ї реалізують свої бізнес-плани

Члени малозабезпечених сімей із Сколівського, Кам’янка-Бузького та  Мостиського районів Львівської області втілять в життя свої бізнес-ідеї. Фінансову допомогу підприємцям-початківцям виділять в межах реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб у Львівській ОДА.

Комісія під головуванням заступника голови облдержадміністрації Оксани Стоколос-Ворончук розглянула бізнес-плани 5 учасників пілотного проекту із числа малозабезпечених сімей, які виявили бажання організувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги, та рекомендацій центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.

Із них обрали 3 найкращі. Відтак сім’ям допоможуть придбати обладнання для організації піцерії, виробництва молочних сирів та дитячих ліжок.

 

На Жидачівщині відновлюють русло річки Тейсарівка

Львівське обласне управління водних ресурсів  розпочало роботи із відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного режиму річки Тейсарівка та її приток.

 Також фахівці вживають заходи аби зменшити шкідливу дію вод на навколишнє середовище на території Вільховецької сільської ради (с. Вільхівці, с.Туради, с. Іванівці) Жидачівського району Львівської області.

Гроші на такі природоохоронні заходи виділені відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, загальна вартість якого становить 1277,0 тис. грн.

 

Негода знеструмила 66 населених пунктів області – електропостачання відновлюють

Унаслідок проходження грозових фронтів в період з 11:00 до 19:00 год 13 липня на території області без електропостачання залишилось 66 населених пунктів в 11 районах області  та 10 житлових будинків у м. Стрию. Ведуться роботи із відновлення електропостачання.

На ранок 14 липня знеструмленими залишаються 16 населених пунктів у 6 районах області та 10 житлових будинків у м. Стрию.

До проведення робіт з відновлення електропостачання знеструмлених населених пунктів залучаються аварійні бригади ПрАТ «Львівобленерго».

 

Спортсмени Львівщини – призери Чемпіонату Європи з веслування на човнах «Дракон»

Днями, в угорському місті Сегед, завершився чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон». Українська збірна, в складі якої змагались представники Львівщини, виборола 13 нагород.

За підсумками фінальних заїздів український екіпаж здобув перемогу на дистанції 2000 м в дисципліні S20 серед чоловіків та 9 комплектів срібних медалей.

Тричі українським екіпажам вдалося замкнути трійку фіналістів - на дистанціях 200 м та 500 в дисципліні S10 серед чоловіків, а також в міксті на 500 метрів в дисципліні S10.

Загалом українська збірна посіла друге командне місце серед дев'яти країн-учасниць.

 

Чистий Львів: у місті завершили прибирання усіх перенакопичених сміттєвих майданчиків

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства у місті Львові у період з 23 червня до 13 липня прибрали 677 перенакопичених контейнерних майданчиків.

Сьогодні вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у звичний режим роботи.

Наступним кроком є налагодження роздільного збору твердих побутових відходів у місті Львові.

З 3 липня облдержадміністрація запровадила зважування ТПВ для забезпечення чіткого контролю за кількістю відходів, що утворюються у місті та які скеровують для захоронення на полігони області. Також тверді побутові відходи вивозять на територію полігонів, що розташовані за межами області на договірних засадах.

Зазначимо, що вчора, 13 липня, під час Х позачергової сесії Львівської обласної ради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2017-2019 роки.

 

 

13.07.2017

 

Аграрії обговорили стан збору ранніх зернових

13 липня  2017 року відбулась селекторна нарада під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з питань збирання ранніх зернових і зернобобових культур, стану посівів пізніх культур, реалізації державної програми часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки.  

В центральній і регіональних студіях у  нараді прийняли участь представники   ПАТ «Аграрний фонд», ПАТ «ДПЗКУ, центрів наукового забезпечення АПВ НААНУ, Дерпрродспоживслужби, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», ДУ «Держгрунтохорона». Обговорили проблемні  питання проведення жнивної кампанії, реалізації державних програм. 

У ході наради Перший заступника Міністра аграрної політики та продовольства України  зазначив, що найближчим часом повноцінно запрацюють державні програми підтримки аграріїв, зокрема відзначив Львівську область як   найініціативнішу  щодо організації виконання державних програм підтримки агропромислового виробництва.

Зокрема заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко  зазначила, що жнива на Львівщині  розпочались – 5 липня 2017 року. Станом на 12.07.2017 жнивують в усіх районах,  крім трьох  районів.  Загальна площа до збирання зернових та олійних в усіх категоріях господарств –  446, 7 тис. га (2016 - 427,2 тис. га, 105 %). Обмолочено – 6,8 тис. га, намолочено 39,5 тис. тонн озимого ячменю, при урожайності – 58,1 ц/га.

 

На Львівщині відбувся вечір пам’яті Івана Геля - «Він вірив!»

Сьогодні, 13 липня, у приміщенні Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбувся вечір пам’яті видатного українського правозахисника, політв’язня, борця за легалізацію УГКЦ та свободу України – Івана Геля. Вечір під знаковою назвою «Він вірив!» присвячений 80-літтю від дня народження відомого публіциста.

Сучасники та друзі Івана Геля: Валентин Мороз, Михайло Косів, Ігор Калинець, Юрій Зайцев поділились спогадами та значенням його постаті в історії, літературному та громадсько-політичному житті України.

 

На Львівщині відбудеться курс тренінгів від патрульних

2-4 серпня патрульна поліція Львова та департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує спільний проект для молоді «Курс свідомих «Включайся!».

Тренінговий курс є продовженням спільної роботи патрульних та Львівської ОДА в сфері забезпечення особистої безпеки громадян та підвищення рівня свідомості молоді.

Курс спрямований на підвищення рівня безпеки та популяризацію безпечного і здорового способу життя, зокрема психологічну оцінку небезпечних ситуацій та можливості самозахисту від злочинних посягань.

Участь у заходах можуть взяти усі охочі віком від 18 до 35 років, попередньо зареєструвавшись за посиланням. 

Програма тренінгу містить триденні навчання:

1 день - психологічні аспекти стресостійкості. Тренер – Наталія Мінєєва (незалежний тренер патрульної поліції від ОБСЄ, практичний психолог).

2 день - домедична підготовка (Василь Кашуба, громадська організація «Курси першої домедичної допомоги «САВ»).

3 день - ефективна самооборона (інспектори управління патрульної поліції).

Контактні особи: Софія, тел.: 0685121268; Аня, тел.: 0630682641.

 

Веслярі Львівщини змагатимуться на чемпіонаті Європи

Упродовж трьох днів, 14-16 липня, у м. Пловдив, Болгарія, відбудеться чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное. Двоє представників Львівщини виступлять у складі національної збірної України.

Анастасія Горлова і Віталій Вергелес змагатимуться на байдарках та каное. Загалом під час чемпіонату українські веслувальники стартують в 23-х видах програми.

 

Можливості залучення нових інвестицій у область обговорили під час бізнес-зустрічі із Послом Данії

Сьогодні, 13 липня, відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки із данською спільнотою за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Данії в Україні Рубена Медсена.

Участь у заході взяли представників данських компаній, представлених в Україні, зокрема і у Львівській області.

«На Львівщині є великі можливості для ведення бізнесу – тут безпечно та комфортно працювати, а також є повна підтримка зі сторони влади та нульовий рівень корупції. У нас доступна сировина й енергетичні ресурси, головне –  висококваліфікована робоча сила. Ми готові допомогти будь-якому інвестору, іноземному чи внутрішньому у пошуку об’єктів або ділянок для розміщення виробництва, офісів та фермерських господарств, - наголосив Олег Синютка. - Львівська обласна державна адміністрація зі свого боку готова максимально сприяти веденню бізнесу на території Львівщини».

Олег Синютка зазначив, що Львівщина – економічно вигідне місце для відкриття нових офісів та старту IT-бізнесу. Адже область пропонує велику кількість досвідчених фахівців, локацій для нових компаній.

Учасники також обговорили потенційні вектори співпраці та можливості залучення нових інвестицій у Львівську область, сприяння у підтримці реформ в Україні, тощо. Окрім того, представники бізнесу мали можливість задати питання, які їх цікавлять.

 

У Львівській ОДА відбулося перше засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 13 липня, у Львівській облдержадміністрації відбулося перше засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання, до складу якої увійшли представники державних органів та громадських організацій.

На засіданні обговорили питання реалізації заходів національно-патріотичного виховання у 2017 році та бачення його розвитку в майбутньому, а також  Положення про Координаційну раду з національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації.

Учасники напрацювали план роботи  Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  при Львівській обласній державній адміністрації на 2017 рік.

 «Необхідно об’єднати всі наші зусилля, знання та вміння для покращення координації та комунікації між державними структурами і громадськими організаціями для покращення національно-патріотичного виховання молоді, в першу чергу, у районах Львівської області», - зазначив голова Львівської обласної організації Спілки української молоді в Україні, заступник голови Координаційної ради Андрій Фендик.

Нагадуємо, що Координаційну раду з національно-патріотичного виховання при Львівській облдержадміністрації створено відповідно до Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 999 «Про затвердження Типового положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання» та з метою активізації на території області роботи в напрямку національно-патріотичного виховання.

 

Актуальні питання соціально-економічного розвитку області обговорили під час зустрічі із Головою Антимонопольного комітету України

Сьогодні, 13 липня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки та Голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання соціально-економічного розвитку області, ролі Антимонопольного комітету на ціновому ринку, дотримання конкуренції на ринках та антимонопольне регулювання державних закупівель.

 

Негода знеструмила 11 населених пунктів області – електропостачання відновлюють

Унаслідок несприятливих погодних умов в період з 14:00 до 15:00 год 13 липня на території області без електропостачання залишилось 11 населених пунктів у 4 районах області.

За словами т.в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександра Харчука, основною причиною порушень в системах електропостачання є спрацювання апаратури захисту на лініях 0,4  кВ.

Для ліквідації пошкоджень в системах електропостачання населених пунктів області залучено аварійні бригади ПрАТ «Львівобленерго».

 

Програма заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у м.Львові: основні напрямки

Сьогодні, 13 липня, під час брифінгу, директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук озвучив 4 основні блоки Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на ‎2017-2019 роки.

Відтак, перший – це збирання сміття, наступний блок – це його вивезення, третій – утилізація на полігонах і четвертий, завершальний – надання допомоги тим полігонам і територіям, які приймають сміття з міста Львова. Для кожного із цих блоків розробили перелік відповідних завдань.

Також він зазначив, що Львівська облдержадміністрація взяла на себе зобов’язання повністю вивезти сміття з міста Львова і розробити заходи, які унеможливлять виникнення подібної ситуації надалі. Ці заходи також викладені у Програмі.

«Ми бачимо чіткі кроки того, як їх реалізувати та логістику цього процесу і не вбачаємо перешкод у реалізації цих заходів. Сьогодні ми плануємо повністю очистити Львів від перенакопиченого сміття і від завтра перейти до поточного прибирання», - наголосив Назарій Романчук.

Зазначимо, що зараз ТПВ з міста Львова приймають 15 полігонів у межах області. Також ТПВ вивозять на територію полігонів, що розташовані за межами області на договірних засадах.

«Відколи облдержадміністрація розпочала очищувати від сміття місто Львів, вивезли 2,5 тисячі тонн твердих побутових відходів з перенакопиченого майданчика перевантажувальної станції компанії «ГрінЕра Україна», розповів Назарій Романчук.

З 3 липня запровадили зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові, та які захороняють на полігонах.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 липня, під час Х позачергової сесії Львівської обласної ради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на ‎2017-2019 роки.

 

Вірян Львівщини запрошують на прощу до Зарваниці

Упродовж двох днів, 15-16 липня, віряни Львівщини візьмуть участь у щорічній Всеукраїнській прощі до Марійського духовного центру у с. Зарваниця, Тернопільської області. В межах прощі відбудеться зустріч Предстоятеля УГКЦ з молоддю, а також духовно-мистецька програма.

Цьогоріч проща присвячена 150-річчю коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці та 125-річчю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Прочани молитимуться за мир та цілісність України.

Спільно з вірними до Всевишнього звернуться Глава УГКЦ Святослав, префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі та Архиєпископ і Митрополит Іван Девчіч із Хорватії.

Детальнішу програму прощі можна переглянути тут.

Довідково

Марійський духовний центр у с. Зарваниця – найбільша святиня Української Греко-Католицької Церкви. За давнім переданням, Зарваницька святиня бере свій початок із чуда явлення Пресвятої Богородиці та її ікони монаху Києво-Печерської Лаври. Крім церкви Св. Трійці, де зберігається ікона Пресвятої Богородиці Зарваницької, на західній околиці села зведено величний собор Зарваницької Божої Матері, який може вмістити понад 1500 прочан, що його у Ювілейний 2000 рік освятив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар. Собор має верхню і нижню церкви, а також кілька каплиць. Поряд із храмом розташована 75-метрова дзвіниця.

 

Фестивальне літо - на вихідні Львівщина порине в автентичну атмосферу музики та смаків

Упродовж двох днів, 15-16 липня, на Львівщині, відбудуться вісім фестивалів. Виставки народних умільців, ярмарки смаколиків, літературні фієсти – лише незначна частка атракцій, які охоплять Жовківський, Миколаївський, Кам’янко-Бузький, Мостиський, Сокальський та Сколівський райони Львівщини.

Детальнішу інформацію щодо  фестивалів можна переглянути тут.

 

Агротуристичний кластер “ГорбоГори” запрошує на ярмарок

12 липня 2017 року в Пустомитівському районі відбулась друга робоча зустріч учасників агротуристичного кластеру “ГорбоГори”.

Учасниками стали представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, департаменту агропромислового розвитку, управління туризму та курортів та департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, комунального підприємства “Злагода”, Львівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, голови Раковецької, Поршнянської та Семенівської сільських рад, фермерські господарства Пустомитівського району.

Під час зустрічі визначили завдання, де основою буде виробництво продукції сільського господарства (сири, джеми, варення) та розроблення туристичних маршрутів цієї сільської місцевості, напрацьована і обговорена концепція та дорожня карта проекту “ГорбоГори”, розроблені етапи впровадження проекту, а також анонсовано проведення ярмарку “Добрі традиції Галичини”, що відбудеться 19 серпня 2017 року. Підчас проведення ярмарку заплановано  концертну програму культурних колективів району, проведення майстер-класів по валянню овечої вовни, виготовлення кованих виробів та виробів з деревини, презентації національних парків Львівщини, цікаві розповіді про історичні довідки району, розважальні програми для дітей, спілкування з тваринами  та інші програми.

“Найважливішою ланкою такої роботи є ініціатива місцевих фермерів Антона Мільчевича, Мандзюка Ігоря та Темчишина Олега, які наважились на перший крок та починання задля розвитку фермерства, туризму та інфраструктури  сільській місцевості в якій вони проживають” – наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Довідка:

12 липня 2017 року в Пустомитівському районі відбулась друга робоча зустріч учасників агротуристичного кластеру “ГорбоГори”.

Учасниками стали представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, департаменту агропромислового розвитку, управління туризму та курортів та департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, комунального підприємства “Злагода”, Львівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, голови Раковецької, Поршнянської та Семенівської сільських рад, фермерські господарства Пустомитівського району.

 

На Львівщині обговорили перспективи розвитку олімпійського регбі

Днями, на Львівщині, представники управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відділення НОК України у Львівській області, обласної федерації регбі Львівщини та почесний президент регбійного клубу «Сокіл»-Львів Івана Ревка (Англія) обговорили перспективи  розвитку регбі як олімпійського виду спорту, а також проведення «Козацьких Ігор-2017» серед українців Великої Британії.

Наприкінці зустрічі учасники обмінялися пам’ятними дарунками.

Довідково

«Козацькі Ігри-2017» («Bazar 2017 - #KozakGames2») – перші в Англії козацькі змагання. Відбудуться 25-27 серпня в українському центрі Тарасівка, містечка Вестон-он-Трент, Великої Британії. У програмі: козацькі змагання, смуга перешкод (доросла і дитяча), українські спортивні семінари, дитяче кіно та надувний замок, велопробіг, ярмаркові атракціони, базар, майстер-клас від художника-карикатуриста, концерт.

 

На фестивалі у Радехові встановлять рекорд України

«Стіл графа Бадені» - атракція під такою назвою відбуватиметься під час Першого західноукраїнського фестивалю «Куховарня RadoFest». Стіл завдовжки із футбольне поле засервірують стравами української кухні та частуватимуть усіх присутніх гостей.

Окрім того, на фестивалі діятимуть більше 10 локацій, де кожен знайде для себе заняття до душі. Молодь зможе взяти участь у козацьких забавах, батьків з дітьми запрошують до міні-зоопарку, а таланові майстрині долучаться до колективного вишивання рушника на згадку про фестиваль.

Фестиваль відбудеться 30 липня, у Радехові, Львівської області. «Куховарня RadoFest» має на меті відродити забуті автентичні переписи поважних господинь та навчити усіх охочих готувати улюблені з дитинства страви.

 

На Львівщині народилося 5 зубренят

У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» на Львівщині народилося п’ять зубренят. Зубренята вже зіп'ялися на ноги, проте від матерів не відходять ні на крок.

Як розповідають у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, в теплу пору року зубри харчуються травою і гіллячковим кормом, а взимку проводиться підгодівля такими кормами як сіно, солома, кормові буряки, капуста, концентровані корми.

Зазначимо, що в Сколівських Бескидах на Львівщині діє програма підтримки майданської субпопупяції бізона європейського (Bison bonasus L.) на період 2017-2026 років, завдяки якій успішно збільшується популяція тварин, занесених до Червоної книги України.

 

Затверджено Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у Львові

Сьогодні, 13 липня, під час Х позачергової сесії Львівської обласної ради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2017-2019 роки.

“Програма, яку ми сьогодні прийняли, спрямована на налагодження ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами. Відтак ми продовжимо забезпечувати систематичне та безперебійне вивезення ТПВ з міста Львова”, - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.

Серед основних завдань та заходів реалізації цієї Програми: збирання та зважування твердих побутових відходів; вивезення з території міста Львова твердих побутових відходів; зберігання та захоронення твердих побутових відходів, що утворюються в місті Львові; надання фінансової допомоги територіям, що прийматимуть сміття зі Львова.

Передбачається, що виконання Програми покращить якість надання послуг у сфері житлового-комунального обслуговування області, забезпечить впорядкування і облаштування об'єктів захоронення ТПВ, що зменшить їх негативний вплив на довкілля, а також знизить рівень санітарно-епідеміологічної небезпеки. На виконання Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2017-2019 роки з обласного бюджету (відповідно до коштів переданих з місцевого бюджету м. Львова) передбачили 600 мільйонів гривень.

Зазначимо, що обов'язковий контроль за належним виконанням заходів програми здійснює громадськість. З цією метою при Львівській облдержадміністрації створюється Громадська рада з контролю за вивезення ТПВ з міста Львова.

Відповідальним виконавцем Програми є департамент розвитку та експлуатації житлового-комунального господарства Львівської облдержадміністрації.

 

Фестиваль «Молода Галичина» об’єднав на Львівщині учасників із 15 країн

Урочистим святковим концертом завершився XXV Міжнародний фестиваль «Молода Галичина-2017», який з 7 липня тривав у місті Новояворівську Яворівського району.

25-й ювілейний Міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні цього року зібрав учасників з 15-ти країн світу.

Багатотисячну глядацьку аудиторію з фестивальної сцени привітав голова Львівської облдержадміністрації  Олег Синютка:

«Приємно, що у цьому чудовому місті вже 25 років поспіль відбувається свято української пісні. Але пам’ятаймо, що наш спокій, нашу можливість відпочивати та святкувати сьогодні оберігають понад 10 тисяч воїнів зі Львівщини, боронячи нашу землю від агресора. А фестиваль – це ще одне підтвердження, що українська пісня та українське слово – незборимі».

Участь у конкурсі взяли виконавці від 10 до 25 років. Щодо вимог до пісень, то це поп-музика, народна пісня в оригінальному аранжуванні, фольк-поп музика, джаз, блюз, рок-н-рол. Українці виконували всі пісні тільки українською мовою. Учасникам з інших країн могли виконувати одну пісню державною мовою країни, яку вони представляють, решту – українською мовою або пісні українських авторів, які перекладені на їхню рідну мову.

Нагадаємо, що засновниками та організаторами фестивалю «Молода Галичина» є Яворівська районна державна адміністрація, Яворівська районна рада та громадська організація «Фестиваль «Молода Галичина». Співорганізаторами – департамент з питань культури, національностей та релігій  Львівської обласної державної адміністрації, Новояворівська міська рада, Палац культури «Кристал» м. Новояворівська. Фестиваль проводять за підтримки Міністерства культури України, Львівської ОДА та Львівської облради.

 

Львівщина приймає чемпіонат України зі спортивного орієнтування на велосипедах

Упродовж трьох днів, 14-16 липня, в смт Брюховичі та Рясне-2, відбудеться чемпіонат України зі спортивного орієнтування на велосипедах. Учасники змагатимуться на короткій, середній та марафонській дистанціях.

Змагання відбудуться під егідою Міністерства молоді та спорту України за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Федерації спортивного орієнтування України, Львівської обласної федерації спортивного орієнтування.

У програмі змагань:

14 липня о 16:00 год - старт змагань на середній дистанції в заданому напрямку, смт Брюховичі;

15 липня о 11:00 год - старт змагань на марафонській дистанції в заданому напрямку, смт Брюховичі;

16 липня о 11:00 год - старт змагань на короткій дистанції в заданому напрямку, мікрорайон Рясне-2.

 

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку запрошує на роботу

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади:

Головного спеціаліста відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій управління транспорту та зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра;

- досвід роботи не обов’язковий;

- вільне володіння державною мовою.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 250 березня 2016 року № 246),  до якої додається резюме у довільній формі. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має інвалідність та потребує у зв’язку з цим розумного пристосування, подає заяву (за формою згідно з додатком 3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 250 березня 2016 року № 246), про забезпечення в установленому порядку розумного пристосування.

- письмову заяву, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнену особову картку встановленого зразка з відповідними додатками;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).

Документи приймаються за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 455 до 18:00 год 26 липня 2017 року. Контактний тел: (032)299-93-67.

Конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій управління транспорту та зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку обласної державної адміністрації відбудеться 28 липня о 10:00 год., м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 456.

Детальнішу інформацію можна дізнатися тут.

 

Представниця Львівщини Анастасія Возняк – призерка світового Challenge Cup-2017 з художньої гімнастики

Днями, в німецькій столиці завершилися змагання чергового етапу світового Challenge Cup-2017 з художньої гімнастики. Українська збірна, в складі якої змагалась представниця Львівщини Анастасія Возняк, в групових вправах здобула три срібні нагороди.

Українські гімнастки стали другими в багатоборстві, а також в групових вправах з п’ятьма обручами та у вправах з м'ячами і скакалками.

У  світовому Challenge Cup-2017 з художньої гімнастики цьогоріч взяли участь 26 країн світу.  

 

За ніч у місті Львові очистили 77 перенакопичених сміттєвих майданчиків

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства у ніч з 12.07 на 13.07 у місті Львові прибрали 77 перенакопичених сміттєвих майданчиків.

Зазначимо, що з 3 липня запровадили зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові, та які захороняють на полігонах.

Зважування проводиться трьома ваговими комплексами.

 

 

12.07.2017

 

У Старосамбірському районі провели громадські слухання щодо будівництва сміттєперобного заводу

У Львівській області тривають громадські обговорення щодо будівництва комплексів утилізації, переробки ТПВ на всіх ділянках, що придатні для розташування об’єктів поводження з твердими побутовими відходами.

Учора, 11 липня, відбулися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території Старосамбірського району.

Відтак, представники профільних департаментів Львівської облдержадміністрації презентували технологічні та фінансові характеристики підприємства з утилізації ТПВ та ознайомили мешканців району з можливостями, які дає спорудження сміттєпереробного заводу.

Громадські обговорення на Львівщині триватимуть до 13 липня.

Зазначимо, що область докладає необхідні зусилля для формування комплексної системи поводження з ТПВ, що забезпечить ефективне використання вторинної сировини, відходів як джерела енергії та створення об’єктів поводження з ТПВ безпечних для довкілля.

Участь в обговоренні взяли представники профільних департаментів Львівської облдержадміністрації, представники міської та районної влади Старосамбірщини, громадські активісти та мешканці району.

 

Львівську «Енергію» відзначили «срібними» медалями Чемпіонату України з футзалу

11 липня вручили «срібні» нагороди Чемпіонату України з футзалу сезону 2016/17 серед команд Екстра-ліги.

За участю заступника начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксани Вацеби, одну з найкращих футзальних команд України привітав і вручив нагороди голова Асоціації футзалу України Сергій Владико.

Пам’ятні відзнаки від національної федерації та від управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації отримали також тренери, партнери, арбітри, працівники клубу «Енергії», які сприяють та підтримують львівських футзалістів.

«Скажу, без перебільшення, ви - гордість України. І своєю грою ви це довели, — наголосив голова голова Асоціації футзалу України Сергій Владико. На сьогодні ви одна з найстаріших команд в українському чемпіонаті.

З привітаннями звернулась до гравців та тренерів команди і заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба: «Спортивна Львівщина пишається тим, що є такий футзальний клуб. Ми віримо у ваші подальші перемоги, усіляко підтримуємо, вболіваємо за вас і завжди бажаємо нагород найвищого ґатунку».

 

Від сьогодні абітурієнти можуть подавати заяви у виші

Сьогодні, 12 липня, розпочався прийом заяв від абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання.

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України подання заяв до вишів, за виключенням деяких категорій абітурієнтів, здійснюється лише в електронній формі.

У 2017 році абітурієнти мають право подати на місця державного та регіонального замовлення до дев’яти заяв не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Кількість заяв для участі у конкурсі на контрактні місця не обмежена.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн. Для подання електронної заяви вступник має пройти відповідну реєстрацію.

Для допомоги вступникам при поданні заяв в електронній формі у вищих навчальних закладах функціонують консультаційні центри при приймальних комісіях для надання допомоги вступникам при поданні заяв в електронній формі.

Також Міністерство освіти і науки України  організувало роботу «гарячих телефонних ліній» щодо вступної кампанії 2017.

За цими номерами можна отримати консультації стосовно вступу до вищих навчальних закладів, повідомити про факти порушення законодавства про вищу освіту тощо.

Номери «гарячих ліній»:

+38 (044) 287-89-29

+38 (068) 951-25-13

0800 504 425

ЄДЕБО

+38 (044) 239-86-18

Зазначимо, що подання заяв від абітурієнтів триватиме до 26 липня.

 

На Львівщині онкоцентр отримав нове обладнання

В межах реалізації проекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі представили нове діагностичне обладнання. Обстеження уже проводяться на УЗД-апаратах експерт-класу, комп’ютерному томографі, рентгенапараті, мобільному апараті С-арка та мамографах, в тому числі із стереотаксичною біопсією.

Як зазначили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, обладнання дозволить вчасно діагностувати та ефективно лікувати хворих з онкопатологіями.

Представники компанії Siemens, виробника обладнання, завершують навчання лікарів, які в подальшому проводитимуть діагностику хворих.

 

У районах Львівщини тривають семінари щодо дотримання правил благоустрою

З метою підвищення поінформованості керівників органів місцевого самоврядування у сфері благоустрою, зокрема, дотримання законодавства України у сфері благоустрою та інструментів контролю за дотриманнями правил благоустрою населених пунктів, з середини червня 2017 року департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації розпочав виїзні семінари у районах області.

Такі семінари вже відбулися 7 липня – у Жидачівському та 11 липня – у Перемишлянському районах.

Загалом, до 27 липня семінари проведуть у всіх районах області.

Зазначимо, що у 2016 році департамент започаткував щотижневий контроль за дотриманням правил благоустрою.

Також опрацьовується інформація щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою населених пунктів.

З метою належного інформування мешканців Львівщини, департаментом розроблено «Пам’ятку мешканцю», стосовно дотримання правил благоустрою населених пунктів та відповідальність у разі їх порушення, згідно чинного законодавства, а також скеровано органам місцевого самоврядування для розповсюдження шляхом подвірного рознесення листівок.

 

На Львівщині відкрили дві фотовиставки відомих білоруських митців

11 липня у Львівському історичному музеї, що на пл.Ринок, 6, відбулося відкриття двох виставок з фондів Національного історичного музею Республіки Білорусі – «Світло і тінь. Фотографії Льва Дашкевича» та "Сула.Нерозривне" авторства Марини Батюкової.

Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, виставки, організовані за сприяння Посольства Республіки Білорусь в Україні, є першим досвідом спільної роботи Львівського історичного музею та Національного історичного музею Республіки Білорусь в рамках меморандуму про співпрацю, укладеного в лютому 2017 року.

Гордістю музейної збірки Національного історичного музею Республіки Білорусь є серія робіт фотохудожника Льва Урбановича Дашкевича (1882 - 1957 рр.) – білоруського фотографа, публіциста, педагога, ученого, винахідника.

Виставка «Світло і тінь. Фотографії Льва Дашкевича» є результатом великої науково-дослідної роботи співробітників Національного історичного музею Республіки Білорусь. На виставці демонструється 50 фотографій, виконаних Львом Дашкевичем в період з 1910 по 1950 роки. Значна частина фотографій була виконана в ході етнографічної експедиції в 1923 році в Ігуменському і Логойському повітах. Також представлена справжня фотокамера майстра, за допомогою якої Лев Дашкевич виконував портретну і пейзажну фотозйомку, і єдиний збережений фотонегатив на склі.

Виставка "Сула.Нерозривне" презентує погляд відомої білоруської фотохудожниці Марини Батюкової на побут білоруського села, народні обряди, які збереглися з давніх часів. 

 

Тисячі унікальних світлин Володимира Ольхомяка передали в музей

Сьогодні, 12 липня, з нагоди Міжнародного дня фотографа департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації, у якому зберігалися фотографії, передав доробок відомого львівського фотохудожника Василя Ольхомяка, ГО Інституту  ім. Маркіяна Шашкевича для створення музею фотомистецтва.

Працюючи у багатьох культурних закладах, зокрема, історичному музеї, картинній галереї, обласній реставраційній майстерні, обласному управлінні архітектури, фотограф створив низку унікальних мистецьких світлин до музейних путівників, виконував спортивні, будівельні та інші соціальні фоторепортажі тощо.

Доробок пана Володимира надзвичайно цінний і налічує тисячі світлин та негативів.

Великої уваги заслуговують світлини із зображенням дерев’яних церков України, зокрема західних її регіонів. Унікальні фотографії, серед яких “Церква Св. Миколая у Сваляві”, “Придорожня капличка”, “Церква у с. Тухолька” та багато інших, крім мистецької, мають ще й історико-культурну цінність.

Багато зафіксованих Володимиром Ольхомяком архітерктурних пам’яток сьогодні сильно знищені або й зруйновані зовсім. Лише завдяки об’єктиву майстра продовжують вони своє життя на фотографіях, зберігаючи нашу національну історію.

За вагомий творчий доробок та з нагоди Міжнародного дня фотографа Львівська обласна державна адміністрація нагородила Ольхомяка В.Ф. подякою голови обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що раніше доробок Володимира Ольхомяка вважали втраченим, втім спадщина збережена.

Зазначимо, що восени у планах видати каталог світлин фотохудожника та організувати виставку.

Довідково:

Ольхомяк Володимир – відомий львівський фотохудожник.     

Володимир Федорович Ольхомяк народився 25 листопада 1928 року у с. Добужок Томашівського повіту (Польща).

Під час переселення у 1939 році сім’я переїхала спочатку до Кіровограда, а згодом до Львова.

У 1945 - 1949 рр. навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва на факультеті живопису.

З 1950 до 1967 року працював фотографом Львівського історичного музею.

У 1967 – 1972 рр. працював фотографом Львівської спеціальної наукової реставраційно-виробничої майстерні архітектурних пам'ятників України.

З 1972 року виконував ообов”язки інженера у Львівському обласному управлінні в справах будівництва та архітектури при облвиконкомі.

З 1967 до 1977 року працював фотографом Львівської картинної галереї. 

 

У лісгоспах Львівщини скорочують вирубку лісу

За перше півріччя 2017 року лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ заготовлено від усіх видів рубок 420,6 тис м3 ліквідної деревини, що на 42,4 тис м3 або на 9 % менше відповідного періоду минулого року. Реалізовано необробленої деревини для потреб переробників 337,9 тис м3 деревини. В повному обсязі виконано поставки згідно аукціонних торгів як загальних, так і спеціалізованих.

Як повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, на експорт поставлено дров паливних 11,1 тис м3 при середній ціні 778,3 грн/м3 без ПДВ. Для порівняння: за шість місяців 2016 року на експорт було поставлено 64,7 тис м3 необробленої деревини.

Основна кількість необробленої деревини (96,8 %) реалізується на внутрішньому ринку.

На власних цехах переробки перероблено 77,7 тис м3 деревини, або 18,5% від загальної кількості заготовленої деревини. На цехах постійно працює 470 чоловік із середньою заробітною платою 7500 грн на місяць. Понад 90 % продукції, що випускається, поставляється на експорт, що дає змогу підприємствам постійно отримувати валютні надходження.

Незважаючи на зменшення обсягів заготівлі деревини, обсяги реалізації по підприємствам Львівського ОУЛМГ зростають. За перше півріччя реалізовано продукції на 415,2 млн грн (без ПДВ), або на 45,3 млн грн (12,2 %) більше відповідного періоду 2016 року. 

 

Львівщина продовжує співпрацю з ООН задля допомоги внутрішньо переміщеним особам

Про це сьогодні під час зустрічі говорили голова Львівської ОДА Олег Синютка з представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу, регіональним координатором у справах біженців, бюро з питань народонаселення, біженців і міграції Державного департаменту США Джонатаном Хейесом та представниками правління ГО «Крим SOS».

Поділились учасники зустрічі досвідом інтеграції ВПО, соціального забезпечення, діяльності громадських організацій області, а також підтримки громадських ініціатив внутрішньо переміщених осіб.

Очільник області окреслив позитивні тенденції, які прослідковуються у житті внутрішньо переміщених осіб – мешканців Львівщини.

«Нам дуже приємно, що люди об’єднуються в товариства, громадські організації і дуже добре, що ці громадські організації шукають взаємодію із тими, які історично працюють на Львівщині. Чимало внутрішньо переміщених осіб через проект Міністерства соціальної політики спільно із Світовим банком залучені до підприємницької діяльності. Маємо також позитивну динаміку росту заробітної плати. Тобто людина, яка переїхала на Львівщину може сьогодні знайти роботу і забезпечити себе харчуванням»,- зазначив Олег Синютка, голова Львівської ОДА.

Наголосив голова Львівської ОДА і на потребі забезпечення житла для внутрішньо переміщених осіб.    

«Ми абсолютно свідомі, що це проблема номер один з якою зустрічаються внутрішньо переміщені особи. І як результат, ми вже почали обговорення з деякими девелоперськими компаніями стосовно того, як можна допомогти місцевій владі із забезпечення соціального і доступного житла для людей, які опинилися в складній ситуації. Звичайно, це процес довготривалий, але ми. як організація гуманітарного спрямування, можемо бути посередниками, постійно проштовхувати ці процеси», - зазначив Пабло Матеу, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Довідково

Пабло Матеу - представник УВКБ ООН в Україні. Має досвід роботи у 9 країнах, а також у штаб-квартирі організації в Женеві. Був задіяний і в операціях, де є табори для біженців (Алжир, Мавританія, Мексика), і в операціях із фокусом на реінтеграцію осіб, що повертаються (Афганістан, Центральна Америка, Мозамбік), і в роботі з внутрішньо переміщеними особами (Боснія і Герцеговина). Працював Представником Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Алжирі (2008-2009).

Під час роботи у штаб-квартирі його діяльність зосереджувалася на поєднанні гуманітарної допомоги і розвитку, співпраці між агентствами, забезпеченні життєдіяльності та пошуку довготермінових рішень для категорій осіб, якими опікується Агентство. До приїзду в Україну пан Матеу був задіяний у сфері здійснення незалежного контролю та оцінював якість управління в представництвах Агентства по всьому світу.

Перед тим, як приєднатися до Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), Пабло Матеу працював консультантом у Міжнародній організації праці та заснував у країні свого походження неурядову організацію, що займається питаннями мікрофінансування та сприяння розвитку на місцевому рівні.

 

Молодь запрошують на військово-вишкільний молодіжний табір «Захисник»

На території національного заповідника «Сколівські бескиди» у Карпатах 18-27 липня 2017 року відбудеться молодіжний табір «Захисник». Метає табору –  духовна, моральна, фізична та розумова підготовка молоді до виконання військового обов'язку перед Українською державою в лавах Збройних Сил та інших силових структур України, а також виховання майбутнього воїна на християнських засадах.

На табір запрошуєть молодь віком від 14 до 18 років, яка хоче пізнати та сформувати свою особистість та отримати основи військової підготовки.

Усі учасники табору повинні заповнити спеціальну форму не раніше, ніж за 4 дні перед табором, обов’язково потрібно пройти медогляд та привезти картку його проходження з собою на табір.

Детальна інструкція для учасників табору та перелік необхідних речей можна переглянути за посиланням.

Табір відбувається за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Організаторами табору є ЛОГО «Українська молодь - Христові», Комісія душпастирства силових структур України Стрийської єпархії УГКЦ та ГСПО «Тризуб» ім. Степана Бандери.

Контактна особа: комендант табору  – о. Ростислав Височан, 0689530696.

 

Представники східних областей знайомляться із громадськими ініціативами Львівщини

Упродовж тижня, в межах візиту «Сталий розвиток громадського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію зі владою» представники зі Сходу України знайомляться із успішним досвідом громадських ініціатив на Львівщині. Учасники вже відвідали дві ОТГ на Львівщині та відзначили високий рівень громадських ініціатив.

«Завдяки сприянню Львівської ОДА, ми відвідали дві ОТГ – Ходорівську та Давидівську, а також мали нагоду поспілкуватись із представниками Громадської ради. Маємо намір ознайомитись із кращими практиками ОТГ Львівщини, а відтак отриманий досвід втілити в життя. Варто відмітити, що ОТГ, які ми вже відвідали демонструють високий рівень культури, освіти та господарності», - зазначила Ольга Присяжнюк, заступник начальника відділу комунікацій з громадськістю та політичними партіями Донецької ОДА.

Також учасники навчальних візитів ознайомляться з успішним досвідом Львівщини  у сферах: громадського контролю та ефективності заходів, впровадження регуляторної політики, стратегічного планування розвитку громадського суспільства, надання послуг населенню, проведення експертиз, залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, супроводу інвестиційних проектів, енергоефективності та раціонального використання природних ресурсів, а також практичним досвідом розвитку потенціалу Громадських Рад.

«Громадське суспільство, яке витворила Революція Гідності та війна на Сході, сьогодні дає надзвичайно великий поступ і імпульс громадським ініціативам на Львівщині. Я переконаний, що спільна праця громадських активістів Сходу, Заходу, Півдня та Центру України, створить якраз те, що ми називаємо громадянським суспільством і ту українську державу, де кожен громадянин буде відчувати себе достойно, захищено та матиме можливості для самореалізації»,- наголосив під час зустрічі Олег Синютка, голова Львівської ОДА.

 

Мешканців та гостей Львівщини запрошують на активну мандрівку до скельної фортеці «Тустань»

Туристична мандрівка до скельної фортеці «Тустань», а також так званого Карпатського моря відбудеться у суботу, 22 липня. Долучитись до екскурсії можуть всі охочі за умови попередньої реєстрації.

Кількість місць обмежена (інформація стосовно вільних місць, та кількості зареєстрованих осіб буде відображатись на сторінці Lviv Region та в соціальній мережі FB. Зареєструватись можна тут.

Мандрівники відвідають скельну фортецю "Тустань", дивовижно красивий Національний природний парк "Сколівські Бескиди", Карпатське море та осередок гірських провідників «Ровінь». В подорожі поєднаються і переїзд автобусом, і піші прогулянки.

«Часто ми шукаємо вражаючих емоцій від мандрівок далеко від рідного дому, не помічаючи того, що зовсім поряд. Важливо зрозуміти, що ті жадані емоції та враження можна знайти прямісінько під боком. Виділити один день для мандрівки своїм регіоном, без сумніву, до снаги кожному. Суть невеличких подорожей, полягає в тому, аби побачити та передовсім зрозуміти, чим багатий наш край. Такі подорожі змінюють сприйняття власного дому. Такі мандрівки надихають та переконують, що все у нашої країни є – треба лише уважніше придивитись і щиро захотіти це побачити. Відтак, в шаленому ритмі повсякденних буднів можна спланувати незабутню мандрівку із друзями та рідними на вікенд та водночас зарядитись позитивними емоціями»-зазначила начальник Управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака.

Виїзд зі Львова о 08:00 год від вул. Винниченка, 18. Повернення до Львова - цього ж дня орієнтовно 21:00 год.

Кошти за переїзд та харчування оплачують учасники заходу – вартість поїздки 200 грн.

 

Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації шукає спеціалістів

Управління  капітального будівництва  обласної державної адміністрації  оголосило  конкурс на зайняття   вакантних посад управління  капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації:

- заступника начальника управління - начальника відділу  технагляду і проектних робіт; 

- головного спеціаліста відділу технагляду  і  проектних робіт;

- головного спеціаліста  економічно-договірного відділу;

- спеціаліста економічно-договірного відділу.

Термін прийняття документів до 26 липня 2017 року.

Дата, час і місце проведення конкурсу - 28 липня 2017 року о 11:00 год, за адресою: м. Львів. вул. Чайковського,17, 3-й поверх, каб. 5.

Номер телефону для довідок: (032)261-09-55. Контактна особа: Ірина Казарян .

Посадові обов’язки, спеціальні вимоги та перелік документів, необхідних для участі в конкурсі  на заміщення вакантних посад оприлюднені на сайті  Національного агентство України з питань державної служби.

 

На Перемишлянщині відбулися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

У Львівській області тривають громадські обговорення щодо будівництва комплексів утилізації, переробки ТПВ на всіх ділянках, що придатні для розташування об’єктів поводження з ТПВ.

Зокрема, 10 липня відбулися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території Перемишлянського району.

Представники профільних департаментів Львівської облдержадміністрації презентували технологічні та фінансові характеристики підприємства з утилізації ТПВ, а також ознайомили жителів з перевагами будівництва сміттєпереробного заводу.

Зазначимо, що земельна ділянка на території цього району розглядається як одна з ділянок під розміщення комплексу з утилізації твердих побутових відходів.

На сьогодні область докладає необхідні зусилля для формування комплексної системи поводження з ТПВ, що забезпечить ефективне використання вторинної сировини, відходів, як джерела енергії та створення об’єктів поводження з ТПВ безпечних для довкілля.

 

Понад 30 проектів ОТГ отримають субвенцію із державного бюджету

Днями, відбулось чергове засідання комісії з оцінки проектних заявок, що можуть реалізовуватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Комісія розглянула 42 інвестиційних проекти, з яких 34 отримали позитивний висновок на суму субвенції  22,4 млн грн.

Більшість проектів громад направлено на ремонт (реконструкцію) закладів освіти та охорони здоров’я. Крім того, громади активно купують комунальну техніку та інше обладнання. За рахунок субвенції також заплановано облаштувати дитячі та спортивні майданчики, закупити медичне обладнання та відремонтувати комунальні дороги та вулиці.

Зазначимо, що у  2017 з державного бюджету передбачено 63,5 млн грн на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Ці кошти розподілено між 22 ОТГ пропорційно чисельності сільського населення та площі громади.

 

У зоні АТО загинув 27-річний боєць із Львівщини

Львівщина втратила ще одного Героя. Сьогодні, у зоні АТО, загинув жовківчанин Володимир Турчин.

Військовий отримав поранення внаслідок обстрілу українських позицій неподалік Зайцевого Донецької області. Внаслідок отриманих травм новітній Герой помер у шпиталі.

Висловлюємо слова скорботи родині загиблого героя. Вічна слава Герою!

 

На нові "швидкі" із обласного бюджету виділили 4 млн гривень

Цього року для Львівщини придбають 2 нові автомобілі швидкої медичної допомоги класу В, до кінця листопада відремонтують ще 45 авто. Про це розповіли у середу, 12 липня, під час прес-конференції щодо стану надання екстреної медичної допомоги мешканцям Львівщини.

Участь у прес-конференції взяла директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак, директор Львівського Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський, в.о. головного лікаря міської станції швидкої медичної допомоги Львівського Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Володимир Козій та завідувач оперативно-диспетчерським відділом Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Ольга Теницька.

За словами Ірини Микичак, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оголосив тендер в розмірі 4 млн грн на придбання 2 автомобілів швидкої медичної допомоги класу В. Це автомобілі екстреної швидкої медичної допомоги, які мають необхідне обладнання для надання екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта, що потребує медичного супроводу.

"Одним із впливових факторів ефективності роботи екстреної медичної допомоги є достатня кількість справного автотранспорту, - зазначила Ірина Микичак. - Впродовж липня відремонтують 22 машини, станом на зараз оновлено 10 авто, а до кінця листопада плануються поточний ремонт ще 45 автомобілів".

З обласного бюджету на ремонт медичного автотранспорту виділено 1 млн 622 тисячі гривень.

Зазначимо, середня кількість викликів швидкої допомоги по області становить близько тисячі, їх обслуговують 120-130 бригад екстреної медичної допомоги. 

 

Вірні Львівщини вшановують святих апостолів Петра і Павла

Сьогодні, 12 липня, християни східного обряду вшановують пам’ять святих верховних апостолів Петра і Павла. З цієї нагоди у храмах Львіщини відбуваються святкові Літургії.

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ відбулось богослужіння. Літургію очолив Преосвященний Владика Володимир (Груца).

Під час служіння із проханням миру для України до захисників Церкви апостолів Петра і Павла звернулось духовенство, керівництво області, мешканці міста.  

Довідково

Апостоли Петро і Павло є не лише захисниками Церкви, але й вірними пастирями, сповненими духовного смирення та відваги. Обидва апостоли багато потрудилися в поширенні Христової віри і тому справедливо відзначаються разом у числі «стовпів» Церкви Христової і первоверховними апостолами. Вони обидва мученицькою смертю померли в Римі, при імператорі Нероні, і їх пам'ять святкується в один день.

Свято святих апостолів Петра і Павла закінчується Петрівка – піст, що тривав упродовж кількох тижнів. Вважалося добрим знаком, якщо свято Петра припадало на середу, - тоді слід було чекати гарного року.

 

Гірникам Львівщини повністю виплатили зарплату за травень

11 липня в ДП «Львіввугілля» надійшли кошти за реалізацію вугільної продукції в сумі 18,4 млн грн. Відповідно, працівникам підприємства було повністю погашено заборгованість із зарплати за травень.

Нагадаємо, станом на 11.07.2017 заборгованість з виплати заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» за травень 2017 року складала 18,4 млн грн (21,8% від нарахованої зарплати 84,4 млн грн).

 

На Львівщині усувають наслідки негоди

Унаслідок несприятливих погодних умов в період з 18:00 11 липня до 01:00 год. 12 липня, у наслідок проходження грозових фронтів, на території області без електропостачання залишилось 42 населені пункти у 8 районах області, 90 житлових будинків у м. Дрогобичі та 4 вулиці у м. Самборі.

Крім того, пошкоджено дахи 7 житлових будинків у Самбірському районі (3 - у с. Ралівка, 3 - у с. Чуква, 1 - у с. Нагірне).

До проведення робіт з відновлення електропостачання знеструмлених населених пунктів залучались аварійні бригади ПрАТ ”Львівобленерго”.

Станом на 08.00 год. 12 липня знеструмленими залишаються 12 населених пунктів у 4 районах області та 90 житлових будинків у м. Дрогобичі.

Відновні роботи тривають.

 

У місті від ТПВ очистили 587 перенакопичених сміттєвих майданчиків

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства за минулу добу прибрали ще 37 перенакопичених контейнерних майданчиків, загалом очистили - 587.

Перенакопиченими залишаються  сміттєві майданчики, які обслуговує компанія «АВЕ-Львів». Відтак , інші компанії активно допомагають очистити від твердих побутових відходів майданчики цього перевізника.

Станом на сьогодні, налагодили вивезення відходів з майданчиків, з яких напередодні уже усунули перенакопичення ТПВ.

З 3 липня запроваджено зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові та захороняють на полігонах.

Сьогодні роботи з ліквідації перенакопичення ТПВ на контейнерних майданчиках тривають. Ведуться активні роботи з впорядкування полігонів/звалищ, які приймають ТПВ з м. Львова.

 

 

11.07.2017

 

Постійна бюджетна комісія погодила проект Програми поводження з ТПВ

Сьогодні, 11 липня, під час засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської облради погодили Проект рішення «Про внесення змін до обласних програм та показників обласного бюджету на 2017 рік», який розробила Львівська облдержадміністрація.

Проект Програми планують винести на позачергове засідання сесії Львівської облради, яке відбудеться у четвер, 13 липня.

Прийняття цієї Програми дасть можливість забезпечити налагодження ситуації з вивозом твердих побутових відходів з міста Львова та усунути загрозу екологічної ситуації у місті.

 

Виповнюється річниця від смерті відомого художника Євгена Безніска

Сьогодні, 11 липня, виповнюється 2 роки із дня смерті відомого художника та митця Євгена Безніска. Український графік, лауреат Шевченківської премії, творець національного візуального мистецтва – Євген Безніско у пастельних портретах Митрополита Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Папи Івана Павла ІІ підкреслював, що мистецтво має завжди національне обличчя. 

Вагоме місце у житті і творчості митця займає Тарас Шевченко з постаттю якого художник мав тісний зв’язок, втілюючи на папері образи до творів Кобзаря.

Помер художник на 77-му році життя.

Довідково

Євген Безніско − народився 19 жовтня 1937 у Кагарлику Київської області. У 1955 - закінчив Республіканську художню середню школу ім. Т. Шевченка, у 1964 - Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, факультет монументального живопису. Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України: працював над офортами та ліногравюрами за мотивами творів І. Франка, Л. Українки, В. Стефаника, Т. Шевченка. Автор пам'ятника  Юрію Дрогобичу, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців на горі Маківка  та у меморіальній каплиці жертвам НКВС в Золочівському замку. У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Роботи Євгена Безніска  зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.

 

За місяць соціальними послугами охопили більше 60-ти ВІЛ-позитивних дітей та дорослих

У червні соціальні працівники БО «БТ «Мережа» м. Львів» надали 15 послуг з денного догляду для ВІЛ-позитивних дітей, 130 послуг з консультування по прихильності до АРТ, 60 послуг з соціального супроводу/патронажу, а також 15 послуг з представлення інтересів. Загалом соціальними послугами охопили 63 особи.

Цього року БО «БТ «Мережа» м. Львів» надасть соціальних послуг для цільових груп населення Львова та області на суму 554,8 тис грн.

Нагадаємо, у 2016 році відбувся перший прецедент виділення коштів з обласного бюджету у розмірі 136,8 тис. грн. на надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих дітей та дітей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІД. В результаті проведеного конкурсу надавачем послуг було обрано благодійну організацію «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів», яка успішно реалізувала проект, охопивши соціальними послугами більш ніж 170 дітей зі Львова та Львівської області показавши приклад раціонального та ефективного використання бюджетних коштів.

У 2017 році проведено відкритий конкурс із застосуванням системи «Prozorro» для потенційних надавачів соціальних послуг для ВІЛ-позитивних дітей та дорослих, результаті якого переможцем було обрано БО «БТ «Мережа» м. Львів».

 

На Львівщині триває Галицька школа лідерства

Учасники неформальної навчальної програми «Галицька школа лідерства» вже відвідали Львів. Наступна локація - місто Буськ, де юні умільці проведуть толоку та стануть учасниками різноманітних майстер-класів. 

Перша частина школи лідерства захопила дітей, на лише атракціями, зокрема переглядом фільму та квестом, а й тренінгами на теми лідерства, проектного менеджменту, створення команди, постановки цілей. Важливим напрямком школи стала тема інклюзивності та плекання соціальної відповідальності. Відтак діти долучились до заходу «Ковчег добра» спільноти «Лярш-Ковчег».

«Наше завдання – показати дітям, що вони можуть. Вони можуть впливати, творити зміни, реалізовувати власні проекти та досягати успіху. Що вони – це майбутнє їхньої громади. Їм треба подорожувати, постійно самовдосконалюватись, брати на себе відповідальність та ставати лідерами. Зараз молоді люди намагаються втекти зі свого села, як тільки закінчать школу. Ми ж хочемо показати їм, як багато вони можуть зробити і яким чином реалізуватися в своїй громаді»,-  зазначила Валентина Ведровська, організатор табору Голова Правління БФ УГФ.

У другій частині підлітки таборуватимуть в  Буську, де облагородять парк та залучать інших людей до цієї суспільно корисної праці. Зокрема, у суботу, 15 липня, в парку відбудеться толока, в неділю – навчально-розважальна програма, яку самостійно організують учасники табору.

«У таборі підлітки мають можливість отримати знання та розвинути навички в питаннях, які рідко піднімаються в школі чи вдома і «відчути смак» неформальної та самостійної освіти. Для дітей, які проживають у віддалених районах Львівщини, важливо зрозуміти, що їм необхідно прагнути нових знань, пізнавати нові місця, знайомитись із людьми. А відтак, отриману інформацію вже використовувати із користю у своїй громаді», - наголосив Володимир Лис, начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА.

Захід організовує  Благодійний Фонд «Українська Галицька Фундація» за сприяння Служби у справах дітей облдержадміністрації, Буської райдержадміністрації та Буської міської ради.

Організатори та учасники запрошують всіх бажаючих долучитись до  програми.

 

Результати дослідження витрат закладів охорони здоров’я Львівщини презентували у представництві Світового банку

Сьогодні, 11 липня 2017 року, у представництві Світового Банку в Україні відбулась робоча нарада за участі голови Львівської ОДА Олега Синютка та директора департаменту охорони здоров’я Ірини Микичак.

 На зустрічі було презентували і обговорили результати дослідження витрат закладів охорони здоров’я та кількісне обстеження надання послуг «Public Expenditure Tracking Survey (PETS) and Quantitative Service Delivery Survey (QSDS)».

Нагадаємо, навесні 2016 року за фінансування Світового Банку у Львівській та Полтавській областях розпочалась реалізація дослідження серед міських та районних  лікувально-профілактичних закладів первинного та вторинного рівня.

Перший етап дослідження полягав у проведенні опитування працівників установ та пацієнтів, які отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу,  щодо задоволеності отриманими медичними послугами, яке здійснював Київський міжнародний інститут соціології.

Другий етап - оцінка показників діяльності закладів охорони здоров’я шляхом аналізу структури прямих та непрямих видатків структурних підрозділів.

 

Українських підприємців та експертів кличуть на Ярмарку китайських інвестицій за кордоном COIFAIR-2017

Восени 2017 року в Пекіні відбудеться 9-та сесія Ярмарку китайських інвестицій за кордоном COIFAIR-2017.

Ярмарок є головною подією в сфері інвестицій Китаю за кордон. В його межах організовуються виставки, інвестиційні форуми, презентації проектів, ділові переговори. Цей майданчик збирає представників підприємств сектору економіки, фінансових установ, сервісних компаній, державних органів влади, міжнародних організацій, експертів та працівників науково-дослідних об’єднань. Форум об’єднує більше 100 країн і цього року у COIFAIR-2017 планується зібрати  представників майже 1000 великих державних і приватних підприємств.

Напрямки та секції роботи COIFAIR - це електроенергетика, сільське господарство, будівництво, транспорт та зв’язок, машинобудування та металообробка, хімічна та нафтохімічна промисловість, фармацевтична промисловість, внутрішня і зовнішня торгівлю, фінанси, кредит, страхування та інші.

Ярмарок також надає можливість її учасникам для проведення ділових зустрічей та переговорів з представниками багатьох китайських та зарубіжних підприємств, вислухати думки експертів в області залучення інвестицій, отримання фінансування проектів.

Ярмарок відбудеться 21-22 листопада 2017р. в Пекіні.

Контактна особа - Сергій Гмиря тел.(044) 285-70-52; e-mail: sp5@aucc.org.ua

За додатковою інформацією щодо участі у Ярмарку просимо звертатись до департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації за номером: (032) 261-20-40 та/або на електронну пошту: invest.loda@gmail.com.

 

На Самбірщині стартували молодіжні патріотичні «Ігри нескорених»

У вівторок, 11 липня, на території спортивно-туристичного оздоровчого табору «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака, що на Самбірщині стартували молодіжні патріотичні «Ігри нескорених». Відбуватимуться вони у межах святкування 73-річниці створення у Прикарпатському селі Сприня Української головної визвольної ради.

На урочистому відкритті Ігор патріотичну молодь, у тому числі із Слов’янська та Сватово, вітали заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, ветеран УПА Микола Петрущак, керівники Самбірщини, а також представники Мостиського та Городоцького районів.

Цьогоріч у «Іграх нескорених» візьмуть участь понад 200 хлопців та дівчат віком 15-18 років з Львівської, Луганської, Донецької та Одеської областей. Вони прибули у Сприню черговим рейсом потягу єднання України «Труханівська Січ». 

Упродовж тижня юнаки змагатимуться у  кількох конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня. Один день змагань присвятять сходженню на гору Діл повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла підстаршинська школа УПА. Важливим елементом Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи. 

Нагадаємо, урочистості з нагоди 73-ї річниці створення УГВР відбудуться у Сприні у неділю, 16 липня, о 13:00 год.

 

На потреби учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні – понад 590 тис грн

З обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 593,5  тис грн.

Як повідомили в департаменті фінансів облдержадміністрації, ці кошти дозволять виплатити одноразову адресну допомогу 62 воїнам з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тис грн) та щомісячні соціальні виплати – 163 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тис грн).

Усього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО виділили 1950 тис грн, щомісячної соціальної виплати дітям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні – 3544,6 тис грн.

 

Експерти Світового банку відвідали медичні заклади Львівщини

Глобальний лідер з питань ухвалення та реалізації наукових рішень Девід Уїльсон та спеціаліст Світового банку з моніторингу і оцінювання Ніколь Фрезер-Харт відвідали заклади охорони здоров’я Львівської області. Упродовж трьох днів, експерти знайомились із роботою амбулаторії загальної практики сімейної медицини смт Краковець Яворівського району, Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, ендокринологічного центру, кардіологічного центру, онкологічного центру, а також Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Також Ніколь Фрезер-Харт зустрілась із медичними статистами Львівського обласного медичного інформаційно-аналітичного центру та ознайомилась із наявними статистичними даними галузі охорони здоров’я Львівської області.

В межах візиту фахівці зібрали дані для аналізу на основі каскадного підходу по 4-ох напрямках неінфекційних захворювань - цукровому діабеті, гіпертензії, раку грудної залози та шийки матки, та визначили ефективні інтервенції для надання допомоги при даних недугах.

«Співпраця із Світовим банком, зокрема, у галузі громадського здоров’я є надзвичайно важливою. В рамках реформування системи охорони здоров’я у Львівській області працюватиме центр Громадського здоров’я, робота якого повинна базуватись на ефективних світових практиках», - зазначила під час візиту Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Зазначимо, що візит експертів Світового банку відбувся з метою підсилення напрямку громадського здоров’я в рамках проекту Світового банку та Швейцарського бюро співробітництва «Підтримка реформ і ефективного урядування у сфері охорони здоров’я в України».  

 

На Львівщині триває ХІІ українсько-польська «Школа медичного порятунку»

Упродовж двох днів, 10-11 липня, медики Львівщини мають змогу вдосконалити свої навики та знання у «Школі медичного порятунку».

Метою Школи є адаптація українських протоколів надання медичної допомоги до європейських. 

У межах чинної угоди про співпрацю між Львівським Центром екстреної допомоги та медицини катастроф і польською радою працедавців, польські інструктори допомагатимуть в організації та проведенні спільних навчань для фахівців служби екстреної медичної допомоги як на території України, так і на території Польщі, а також допомагатимуть в організації професійних стажувань наших фахівців за кордоном.

Участь у відкритті взяли заступник директора департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Лілія Юхимів, генеральний директор ЛОЦЕМДМК Володимир Похмурський та доцент ЛНМУ імені Данила Галицького, к.мед.н. Наталія Іжицька.

«Хочу подякувати від департаменту охорони здоров’я польським колегам, що знайшли час та сили передати свої знання нашим фахівцям. Впевнена, що робота Школи буде успішною та піде на користь нашим пацієнтам», - зазначила Лілія Юхимів.

Заняття складалися із вправ для перевірки діапазону підготовки спеціалістів та фахівців з використанням обладнання та оснащення санітарних автомобілів, подавались базові навики для комплексного надання допомоги. Такі навчання допомагають покращити рівень знань та практичних навичок, а також впровадити системний якісний контроль за наданням екстреної медичної допомоги населенню підрозділами ЕМД.

 

У четвер ЛОДА планує завершити очищення переповнених сміттєвих майданчиків

Як повідомляють у департаменті розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, у четвер, 13 липня, планують завершити вивіз сміття з переповнених сміттєвих майданчиків у місті Львові.

Зазначимо, що з контейнерних майданчиків, які були напередодні очищені від перенакопичення ТПВ, налагодили поточне вивезення відходів.

Нагадаємо, що за минулу добу у місті Львові очистили ще 22 перенакопичених контейнерних майданчики, за увесь період очистили – 552.

З 3 липня запровадили зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові та захороняють на полігонах. Наразі працює 3 вагових комплекси.

 

Для екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Львівщини придбають дві «швидкі»

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оголосив тендер в розмірі 4 млн грн на придбання 2 автомобілів швидкої медичної допомоги класу В.

Згідно з ДСТУ 7032:2009, автомобілі швидкої допомоги класу В це автомобілі екстреної швидкої медичної допомоги, які мають необхідне обладнання для надання екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта, що потребує медичного супроводу.

 

На Львівщині відзначили найспортивніших дітей, які живуть у селах

Днями, у с. Солонка Пустомитівського району, відбулись обласні змагання «Найспортивніше село Львівщини». Під час змагань дітей, які мешкають у селах Львівщини, та продемонстрували кращі спортивні результати, нагородили грошовими преміями та тематичними подарунками. Також юні спортсмени стали учасниками цікавої екскурсії на стадіон «Арена Львів».  

Нагородження відбулось в межах обласної програми «Найспортивніша сільська дитина Львівщини» за ініціативи Львівської обласної організації ВФСТ «Колос» України, та підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відділення НОК України у Львівській області.

 

На Львівщині оголошено штормове попередження

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології вдень 11 липня із збереженням до кінця доби на території Львівської області та міста Львова очікують грози, пориви південно-західного вітру 17 – 22 м/с, в окремих районах шквали до 25 – 29 м/с.

Переміщення активних атмосферних фронтів від циклону на півдні Балтійського моря та їх загострення у другій половині дня 11 липня можуть спричинити такі небезпечні явища, як сильні зливи та град.

Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує про правила поведінки, яких необхідно дотримуватись під час грози:

 - уникайте відкритої місцевості. Як відомо, блискавка зазвичай влучає в найвищу перешкоду на своєму шляху;

 - уникайте води. Вода - провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі до ста метрів. Під час грози не можна купатися, ловити рибу. Необхідно подалі відійти від берега;

- намагайтеся сховатися. Під час грози найбезпечніше перебувати в приміщенні з блискавкозахистом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся       у магазин, під’їзд або перечекайте грозу під навісом поблизу стіни будівлі. Якщо ви знаходитесь у автомобілі закрийте вікно, і стихія до вас не добереться. Не варто ховатись під деревами, не забувайте про те, що блискавка найчастіше потрапляє у найвищі із них;

- у приміщенні слід триматися подалі від вікон, електроприладів, а також труб та іншої металевої сантехніки. Відключіть зовнішні антени і вимкніть                     з розетки радіоприймачі, телевізори, мікрохвильову піч, комп’ютер - потужні споживачі електроенергії. Під час грози неприпустимо користуватися електроприладами та мобільним телефоном;

- остерігайтеся небезпечних предметів. Удар блискавки небезпечний не лише тоді, коли вана б’є безпосередньо в людину, але й у предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного та електроприладів;

- якщо гроза почалася під час Вашого руху на велосипеді або мотоциклі - припиніть рух, покиньте їх і перечекайте грозу на відстані щонайменше тридцяти метрів від них;

- під час грози бажано позбутися металевих предметів. Годинник, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька - потенційні мішені для удару блискавки;

- вкрай нерозумно під час грози перебувати поблизу ліній електропередач. 

 

На Львівщині вперше презентували кульову стрільбу для незрячих спортсменів

Днями, на Навчально-спортивній базі літніх видів спорту МО України у Львові, з ініціативи Львівського регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та активної підтримки Перемишльського клубу спорту і рекреації незрячих і слобобачучих «Підкарпаття» (Польща), вперше в Україні презентували кульову стрільбу на слух для незрячих спортсменів.

А вже незабаром на Львівщині відбудуться перші відкриті змагання з кульової стрільби на слух для осіб з порушеннями зору. Учасниками змагань стануть 20 спортсменів із Львівщини та Польщі. 

 

На Львівщині відзначили День української родини

З нагоди відзначення Дня родини, члени громадської організації «Ніка» та Сокальської районної організації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІ за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій ЛОДА, провели захід «Сучасна українська родина».

Під час заходу присутні переглянули концентру програму, взяли участь у майстер-класі із виготовлення традиційної ляльки-мотанки та екскурсії музеями. Також в рамках заходу презентували відеоальбом «Червоноград – краплинка душі України», та дефіле учасників театру мод «Тандем».

 

Складено графік ремонту медичного автотранспорту

Одним з впливових факторів ефективності роботи екстреної медичної допомоги є достатня кількість справного автотранспорту. Після об’єднання служби у 2013 році на балансі центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є 266 автомобілів, з них 89 - європейського  виробництва.

Понад 10 років експлуатується – 139 машин. Термінового ремонту потребують 44 машини.

Адміністрацією ЛОЦЕМД МК спільно з підприємствами технічного обслуговування напрацьований графік проведення ремонтних робіт для відновлення та безпечної експлуатації медичного транспорту. Так, у липні виїдуть на виклики 22 відремонтовані автомобілі.

Обласним бюджетом на ремонт медичного автотранспорту виділено 1 621 750 грн. 

 

Григорій Кузьменко – представник Львівщини на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх

Упродовж 18 - 30 липня, у турецькому місті Самсун, відбудуться ХХІІІ літні Дефлімпійські ігри для спортсменів з порушеннями слуху. Львівщину представить Григорій Кузьменко, який змагатиметься у настільному тенісі.

Спортсмени-дефлімпійці України вперше братимуть участь у 16 видах програми, зокрема змагатимуться у таких видах спорту: бадмінтон, баскетбол, боротьба вільна та греко-римська, боулінг, волейбол, дзюдо, карате, легка атлетика, теніс настільний, плавання, пляжний волейбол, спортивне орієнтування, стрільба кульова, тхеквондо та футбол.

Цьогоріч дефлімпійську збірну команду України представлять 219 спортсменів із 21-го регіону.

Загалом на представницьких змаганнях очікується участь майже 5 тисяч спортсменів з порушеннями слуху із 109 країн світу. Вони змагатимуться у 21 виді спорту, в тому числі 16 індивідуальних та 5 командних.

Довідково

Дефлімпійські ігри (англ. «Deaflympic» від deaf - глухий) іноді Сурдлімпійські ігри (від франц. sourds «глухий») - підтримані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, які не чують.

Перші Дефлімпійські ігри відбулися у 1924, в Парижі. Участь взяли делегації Бельгії, Чехословаччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Угорщини, Італії, Латвії й Румунії. Спортсмени змагались з легкої атлетики, велоспорту, футболу, стрільби й плавання.

Рішенням Виконавчого Комітету МОК у травні 2001 Всесвітні ігри глухих перейменовано у Дефлімпійські («Deaflympic»).

У 1992 - створено спортивну федерацію глухих України. Того ж року її було прийнято до Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під його егідою.

Вперше на міжнародній арені національна збірна дебютувала в 17-х Всесвітніх іграх глухих у 1993, які відбулися у Софії, де виборола 8 нагород (2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові).

 

35 осіб стали номінантами конкурсу науково-дослідних робіт ім. Мілени Рудницької

Львівський відділ Союзу Українок за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації реалізовує програму "Жінка і нація".  У межах цієї програми з 1996 року проводиться молодіжний конкурс науково-дослідних робіт ім. Мілени Рудницької. 

Учасниками цьогорічного конкурсу стали 350 осіб з 15 районів Львівщини. Номінантами обрали 35 осіб.

Академія нагородження відбудеться 15 липня, у день народження Мілени Рудницької, в приміщенні Музею історії релігії.

Початок об 11. 00.

Контактна особа: Лідія Бойчишин, тел.: (063)442-79-68.

 

Завтра на Львівщині представлять виставку Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»

Завтра, 12 липня, в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбудеться відкриття виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж».

Початок о 16:00 год (м. Львів, проспект Свободи, 15).

Довідково.
Роман Венчак народився 21 квітня 1961р. Закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва ім. Івана Труша, за фахом - художник-коваль. 1984-1989 рр. навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Учасник у регіональних та міжнародних виставок. 

 

Велосипедисти Львівщини – призери міжнародних рейтингових змагань в Польщі

Днями, у м. Прушків, Польща, завершилися представницькі рейтингові міжнародні змагання першої категорії  «Гран-Прі Польщі» з велосипедного спорту. Велосипедисти Львівщини вибороли 7 нагород.

У парній гонці на дистанції 25 км перше місце серед чоловіків посів представник Львівщини -  Роман Гладиш. «Бронзові» медалі у командному спринті вибороли Володимир Бучинський та Андрій Куценко. В змаганнях серед жінок представниця Львівщини Ганна Соловей піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани у індивідуальній гонці на дистанцію 10 км.

Перемогу здобули і велосипедисти-юніори. Представник Львівщини Олег Канака здобув перемогу у скетчі, Олександр Кривич та Валерій Романенков - вибороли «бронзу» у юніорській командній гонці переслідування, Сергій Білий – у командному спринті.

Загалом у змаганнях взяли участь команди з 21 країни світу.

 

На Львівщині молитвою вшанували пам’ять загиблих військових під Зеленопіллям

Сьогодні, 11 липня, виповнюється третя річниця трагедії під Зеленопіллям. У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася Божественна літургія за упокій душ померлих воїнів.

Вшанувати пам'ять полеглих прийшли керівництво області, родичі, близькі, бойові товариші загиблих під Зеленопіллям, волонтери та мешканці міста.

Довідково

У ніч на 11 липня 2014 року прикордонники із 2-ї мотоманевреної групи Державної прикордонної служби України, а також військовослужбовці Збройних сил України, що входили до батальйонної тактичної групи, сформованої з підрозділів 24-ї механізованої, особовий склад якої – це переважно уродженці Львівщини, (Яворівський район Львівської області), 72-ї механізованої (Біла Церква, Київська область) та першого батальйону 79-ї аеромобільної (місто Миколаїв) бригад вийшли в опорний пункт у районі селища Зеленопілля. Їхнім завданням було прикриття визначеної ділянки Державного кордону. Але о 4 годині 30 хвилин ворожа реактивна артилерія (із застосуванням системи залпового вогню БМ-21 «Град») завдала потужного удару по позиціях українських військ. 

 

На роботу запрошує департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державної служби категорії «В»:

- спеціаліста відділу економіки у сфері житлово-комунального господарства управління тарифної політики та розвитку житлово-комунального господарства (на постійній основі);

- провідного спеціаліста відділу комунального господарства управління експлуатаційної діяльності у сфері комунального обслуговування (на постійній основі);

- головного спеціаліста відділу комунального господарства управління експлуатаційної діяльності у сфері комунального обслуговування (строкове призначення).

Вимоги:

1) Вища освіта, не нижче ступеня молодшого бакалавра або бакалавра;

2) без обов’язкового досвіду роботи;

3) Вільне володіння державною мовою.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі:

- копія паспорта громадянина України;

- письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмова заява, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копія (копії) документа (документів) про освіту;

- заповнена особова картка встановленого зразка;

- декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (в електронній формі на сайті НАЗК як претендента на посаду).

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Документи приймаються за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 6, 3-й поверх;

Контактний тел.: (032) 276 17 94.

Строк подання документів - до 24липня 2017 року включно.

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням.

 

Негода знеструмила 36 населених пунтів області – електропостачання відновлюють

Унаслідок несприятливих погодних умов в період з 01:00 до 06:00 год 11 липня на території області без електропостачання залишилось 36 населених пунктів у 4 районах області та 9 вулиць у Личаківському районі Львова. Станом на 08:00 год завершено відновні роботи з відновлення електропостачання 9 вулиць у м. Львові та 2 населених пунктів в Мостиському районі.

Всього внаслідок негоди знеструмлено 7 ліній електропередач напругою 6-10 кВ та 174 трансформаторні підстанції напругою 6-10 кВ.

За словами т.в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександра Харчука, основною причиною порушень в системах електропостачання є спрацювання апаратури захисту на лініях 6-10 кВ.

Для ліквідації пошкоджень в системах електропостачання населених пунктів області залучено аварійні бригади ПрАТ “Львівобленерго”.

 

У місті очистили 552 перенакопичених сміттєвих майданчики

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства за минулу добу прибрали ще 22 перенакопичених контейнерних майданчики, за увесь період очистили – 552.

На сьогодні ще залишаються перенакопиченими контейнерні майданчики, які обслуговує компанія «АВЕ-Львів». З метою оперативного усунення перенакопичення відходів до прибирання долучилися й інші перевізники ТПВ.

З контейнерних майданчиків, які були напередодні очищені від перенакопичення ТПВ, налагоджено поточне вивезення відходів.

Зазначимо, що з 3 липня запровадили зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові та захороняють на полігонах. Сьогодні роботи з ліквідації перенакопичення ТПВ на контейнерних майданчиках тривають.

Ведуться роботи з впорядкування полігонів/звалищ, які приймають ТПВ з м. Львова.

 

 

10.07.2017

 

На Львівщині відбулось засідання Правління Громадської ради

Сьогодні, у Львівській обласній державній адміністрації, відбулось засідання Правління Громадської ради. Під час засідання проаналізували діючі комісії, узгодили графік засідання, а також обговорили питання нормативно грошової оцінки земель м. Львова та контролю Громадської ради з вивезення ТВП у м. Львові.

З метою налагодження ефективної співпраці, 17 липня заплановано зустріч керівництва адміністрації, департаментів та представників Громадської ради.

 

До річниці трагедії під Зеленопіллям на Львівщині представили фотовиставку

У понеділок, 10 липня, у переддень третьої річниці трагічних подій під Зеленопіллям, у Львівському музеї історії релігії відкрили фотовиставку «Україно моя».

Експонати – це документальні кадри самих учасників бойових дій під Зеленопіллям (Ізваринський котел), зафіксовані мобільними телефонами безпосередньо на полі бою. Фотовиставку присвятили пам’яті про полеглих і живих захисників кордону України.

Довідково.

У ніч на 11 липня 2014 року прикордонники із 2-ї мотоманевреної групи Державної прикордонної служби України, а також військовослужбовці Збройних сил України, що входили до батальйонної тактичної групи, сформованої з підрозділів 24-ї механізованої, особовий склад якої – це переважно уродженці Львівщини, (Яворівський район Львівської області), 72-ї механізованої (Біла Церква, Київська область) та першого батальйону 79-ї аеромобільної (місто Миколаїв) бригад вийшли в опорний пункт у районі селища Зеленопілля. Їхнім завданням було прикриття визначеної ділянки Державного кордону. Але о 4 годині 30 хвилин ворожа реактивна артилерія (із застосуванням системи залпового вогню БМ-21 «Град») завдала потужного удару по позиціях українських військ. 

 

Пільгові категорії населення вже 10 днів користуються 50%-ю знижкою у громадському транспорті області

Уже 10 днів, з 1 липня набрали чинності зміни у перевезенні пільговиків на Львівщині. Відтак, пенсіонери платять половину вартості у міжміських маршрутках.

«Учасників бойових дій перевізники і надалі перевозять безкоштовно і за це не хочуть ніякої компенсації, бо розуміють, що це їх спільна соціальна відповідальність за тих людей, які нас зараз захищають на сході України. Щодо пенсіонерів зараз діє знижка 50% вартості проїзду», – зазначив в.о. директора департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Нагадаємо, перевезення пільговиків у маршрутках Львівщини без змін здійснювалось до 1 липня цього року. Нагадаємо, саме з 1 липня планувалося запровадити пілотний проект з монетизації пільг, втім його поки відклали.

 

Олег Синютка: Стратегія "Самопомочі" – виглядати ображеними та гнаними

У 2006 році нинішній очільник Львівщини Олег Синютка покинув посаду заступника міського голови Івано-Франківська заради запрошення Андрія Садового, – працювати в львівській Ратуші.

"Андрію Садовому дали рекомендації щодо мене в Асоціації міст України. Він зателефонував, і ми зустрілися в Києві в Кабінеті міністрів. Потім разом летіли в літаку. Після цього він мене ще раз запросив на розмову вже у Львові", – розповідає "Українській правді" історію знайомства з майбутнім шефом сам Олег Синютка.

Вже за півроку Синютка дослужився до посади першого заступника львівського мера – і пробув у цьому кріслі аж сім з половиною років. Доки в грудні 2014-го йому в Адміністрації президента не запропонували посаду голови Львівської обласної адміністрації.

Очевидно, що Синютка, якого характеризують як жорсткого авторитарного управлінця, втомився перебувати у тіні шефа, поки Садовий одноосібно здобував бали за розвиток Львова, конвертуючи їх у рейтинги власної політичної сили "Самопоміч".

До того ж, після стількох років відданої праці Садовий навіть не запропонував Синютці місця у виборчому парламентському списку. І за два місяці після переможних для "Самопомочі" виборів перший зам пішов з Ратуші.

Спостерігаючи сьогодні за навколосміттєвими взаємними звинуваченнями Садового і Синютки, важко повірити, що вони так довго працювали в одній команді. Голова області останні півроку звинувачує колишнього шефа в безгосподарності та у "знущанні над львів'янами" – а Садовий у відповідь скаржиться на політичний тиск, блокування та ультиматуми з боку ОДА.

Це протистояння може затягтися аж до наступних виборів міського голови Львова, на яких, дуже ймовірно, братиме участь сам Синютка. До цього три виборчі мерські кампанії поспіль рівноцінних конкурентів в Садового не було. Тож наразі для Адміністрації президента голова Львівської ОДА – найреальніший кандидат, якому під силу опонувати команді Садового, за правильної іміджевої кампанії та успішно реалізованих управлінських проектів.

Таким успішним проектом може стати новозбудований сміттєпереробний комплекс, та й взагалі вирішення критичного питання львівського сміття.

Тож найближчі роки очільники Львова та Львівщини змагатимуться, хто з них швидше збудує сміттєвий завод: Садовий за кредитні кошти – чи Синютка за кошти інвестора. Зазначимо, що голова ЛОДА вже націлився будувати аж три заводи, знайшовши одразу трьох інвесторів.

Наразі Львівській обласній адміністрації уже вдалося перебрати на себе повноваження з вивозу та утилізації сміття зі Львова терміном на два роки – хоча спочатку Синютка мав плани забрати ці повноваження безстроково, і навіть запропонував відповідний проект ухвали для міської ради. Її прийняття позбавило б Садового можливості самому будувати завод, адже без гарантованих об'ємів сміття починати такий вартісний проект не було б сенсу.

За таких умов на фініш майбутньої виборчої кампанії Синютка дійшов би як рятівник Львова від сміття – а Садовому дісталося б реноме поганого господарника, який не міг дати раду ні зі звалищем, ні з заводом.

Таке реноме заодне й перекреслило б Садовому його президентські амбіції, про які Синютка нині відгукується зверхньо та іронічно.

"Слон із моськами не воює", – так голова ОДА коментує сьогодні заяви міського голови Львова про те, що через "сміттєву блокаду" його хочуть знищити як політичного конкурента.

Маючи стратегічне завдання – одним пострілом убити потенційного кандидата в президенти та кандидата на міського голову (якщо Садовий не буде балотуватися сам, то, наймовірніше, висуватиме замість себе нинішнього свого заступника, 30-річного Андрія Москаленка) – Синютка ще буде довго затребуваний у кріслі очільника Львівщини.

Хоча він уже й так побив рекорд за тривалістю перебування на посаді голови Львівської ОДА за останні десять років. До цього намісникам президента не вдавалося протриматися в кріслі більш як півтора роки, а дехто навіть і півроку не протягнув.

"Як я й думав, без прийняття відповідних рішень міське господарство почало давати збій"

– Як ви сприймаєте закиди опонентів, що проблема львівського сміття – це і ваша відповідальність, бо ви сім років були першим заступником у міського голови Львова?

– Я не займався проблемою власне Грибовицького сміттєзвалища і проблемою утилізації. Я відповідав лише за збір твердих побутових відходів (ТПВ) на території міста. Це встановлення контейнерних майданчиків, роздільне сортування, вивіз сміття з території міста.

– Але свого часу і ви їздили на Грибовицьке сміттєзвалище, коли місцеві люди його перекривали...

– Я їздив до людей переконувати. Це правда.

– Але ж ви кажете, що це не була зона вашої відповідальності чи компетенції...

– Якщо голова доручає вирішити якусь проблему, то в підлеглих є два варіанти: або виконувати доручення міського голови, або написати заяву на звільнення.

– Чи правда, як пишуть місцеві медіа, що Андрій Садовий перекладав на вас найконфліктніші питання у міськраді, відводив своєрідну роль громовідводу?

– Якщо я виконував доручення міського голови, значить, я вважав їх доречними і такими, що відповідають реальним речам.

У нас від самого початку, коли він запрошував мене на роботу, була дуже проста домовленість. Якщо він вважає, що я не справляюся зі своїми обов'язками, він мені про це говорить – і тоді я не втікаю, не ховаюсь по лікарняних, а пишу заяву на звільнення і йду. Якщо ж я вважаю, що мене щось не влаштовує, то я приходжу до міського голови і також пишу заяву і розраховую на те, що він мене відпустить.

Тому якщо я щось робив за цей період часу – з доручення міського голови чи без доручення міського голови – то це моя відповідальність.

– Своє звільнення з мерії ви колись прокоментували, що настав такий час в міській раді, коли там не все відповідає вашому світогляду. Що саме там змінилося і не відповідало?

– (Задумався). Після того, як я прийняв рішення піти, я міському голові озвучив свій прогноз стосовно розвитку подій у міському господарстві. Назвав йому термін, протягом якого він може бути спокійний, що все буде працювати стабільно і без збоїв.

Міське господарство пропрацювало без збоїв навіть більший період часу, ніж я прогнозував. Але, на жаль, як я і думав, що без прийняття відповідних рішень воно почало давати збій.

– Які це були прогнози? На основі чого зроблені?

– Їх знає міський голова. Він сьогодні відповідальний за місто. Тому це питання до нього – якщо, звісно, він захоче їх озвучувати.

– Ваше прізвище фігурувало у кримінальній справі з приводу проведення у Львові "Євро-2012". Це якось пов'язано з тими речами у міській раді, які не відповідали вашому світогляду?

– Тоді нам треба було добудувати дорогу. Оскільки вже наближалася зима, я прийняв рішення скерувати кошти на добудову доріг. Сьогодні я не шкодую про те рішення. Тому що, по-перше, дороги збудовані, а по-друге, під час цього будівництва не було жодних розтрат грошей.

– Провадження вже закрито?

– Так. У зв'язку з декриміналізацією відповідної статті Верховною Радою. 

– Існує ще версія, на рівні пліток, що ви пішли від Садового через певну образу, що після 7,5 років праці він вам не запропонував місце в списку "Самопомочі" у Верховну Раду. Як думаєте, чому він вас не запросив у свою політичну команду?

– Ми з ним про це ніколи не розмовляли. І таких амбіцій у мене насправді немає.

Я не уявляю себе депутатом Верховної Ради, який весь день сидить на пленарному засіданні. Це не моє.

– А уявляєте себе міським головою Львова чи іншого міста?

– Зараз ні.

– А за два-три роки?

– За два-три роки... Я не психотерапевт і не провидець, щоб говорити про такі речі. Мені подобається фраза: "Ніколи не кажи ніколи".

Але якщо ви мене запитаєте сьогодні, чи хочу я бути міським головою Львова, то я вам чітко скажу, що ні.

– Чи правда, що рівень стосунків з Андрієм Садовим у вас настільки загострився, що він намагається навіть не з'являтися разом з вами на публічних заходах?

– Ні, звичайно. Здається, востаннє ми були разом на заході на Личаківському цвинтарі. Але ми з ним говорили не про публічні дискусії.

Я сказав, що не хотів би разом дискутувати десь на телебаченні або в якійсь іншій програмі. Бо це неправильно. Наскільки я знаю, то його думка є такою ж.

– Водночас, триває дискусія між вами через заяви з обох боків. Так, Андрія Садового обурило, що ви самі написали проект ухвали для міськради з приводу передачі обласній адміністрації функцій вивозу та утилізації сміття. А на представлення цієї ухвали покликали до себе в кабінет керівників всіх фракцій у міськраді, крім "Самопомочі".

– А чого її ("Самопоміч", – УП) кликати, якщо вони і так тут вже третій тиждень? (Під облдержадміністрацією стоять намети "Самопомочі" з вимогою зняти "сміттєву блокаду", – УП).

– Вони – у наметах. А на нараду з керівниками фракцій чому їх не покликали?

– Так вони й так проти.

– Вам це не нагадує часи авторитаризму?

– Насправді мені притаманний достатньо авторитарний стиль управління. Але вважаю, що авторитарно можна керувати тільки тоді, коли приймаєш рішення і дуже чітко і послідовно його виконуєш.

А до моменту прийняття рішення треба радитися, вислуховувати різні думки, заперечення. Інакше ти не зможеш прийняти виваженого рішення. Коли я запросив керівників фракцій, я запропонував їм своє бачення, як вирішити проблему. Мені здається, що це абсолютно нормально.

"Якщо хтось хоче списати близько 600 тисяч євро, я подам заяву, що це розкрадання"

– Андрій Садовий  сприйняв проект вашої ухвали про безстрокову передачу повноважень по вивозу і утилізації сміття як намагання перекрити йому шлях до будівництва заводу у Львові. Адже у вас теж є намір будувати заводи на Львівщині, але за рахунок інвесторів. А без гарантованих обсягів сміття навряд чи інвестор візьметься за проект.

– Це стовідсотково, що ніхто не почне будувати сміттєвий завод, якщо він не матиме підтверджених гарантованих обсягів ТПВ. Тому наша пропозиція в проекті ухвали дала б можливість підтвердити інвестору конкретний обсяг для будівництва.

Для мене не принципово, в якому місті буде збудований завод – чи це область, чи Львів.

Проте я не розумію, звідки у вас інформація стосовно будівництва сміттєпереробного заводу у Львові? Наскільки я знаю, на сьогодні немає ані проектної документації, ані тим паче прив'язки цієї проектної документації до земельної ділянки, ані підтвердженого фінансового ресурсу.

– Інформація про будівництво заводу у Львові – з публічних заяв з боку очільників львівської мерії.

– В інформаційному просторі зараз побутує дуже багато брехні. І дуже багато цієї брехні лунає з вуст очільників міської влади. Це брехня про блокаду, про меморандум, який нібито не працює, про ультиматуми.

Так само це брехня про кредит (погодження якого, за версією Садового, затримують в Кабміні, – УП). Хто хоч один раз працював з європейськими фінансовими установами, той розуміє, що така процедура насправді розтягується на декілька років. І міський голова прекрасно розуміє, що нереально отримати ці кошти в 2017-му році.

Тому це все неправда, якою стараються прикрити безгосподарність та безпомічність.

Синютка: "Садовий неправдою старається прикрити безгосподарність та безпомічність"

– Водночас, міська рада вже замовила харківській фірмі проектну документацію для заводу. Тобто щось-таки, та й робиться.

– Ви бачили цю угоду?.. І я не бачив.

– Вважаєте, що все це блеф? І ніяка харківська фірма зараз нічого не розробляє?

– Це ви про це говорите. Я не бачив ні харківської фірми, ні угод.

– А французів ви бачили? Маю на увазі французьку фірму Egis, яка уже півроку працює у Львові над програмою поводження ТПВ у Львові, і в травні запропонувала будувати завод на території на ТЕЦ-2.

– Так, була допомога французького уряду, де підрядником визначена одна з компаній, як я розумію, з французьким капіталом.

І з приводу цього я публічно і офіційно заявляв, що якщо хтось хоче списати близько 600 тисяч євро (вартість робіт Egis, – УП) на визначення морфології твердих побутових відходів, визначення земельної ділянки, визначення технології побудови заводу і перекладу з української на англійську чи французьку мову проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища – то я подам офіційну заяву в правоохоронні органи, що це є розкрадання.

Тому що я сто відсотків знаю, що це не коштує 600 тисяч євро.

– А скільки це коштує?

– Я можу сам вам написати морфологію – тому що вона з невеликою похибкою вже давно відома і зроблена. Так само я можу вам написати перелік технологій переробки ТПВ, яких в світі є аж чотири.

То на скільки сотень тисяч євро я вже претендую?..

Це гроші, які отримує Україна. Я не хочу, щоб хтось вважав українців злодіями.

– З приводу можливого розкрадання бюджетних коштів на вивіз сміття. Виякось натякали, що Львів продукує значно менше, ніж 600 тон сміття, про які заявляє міська рада і на вивіз яких виділяються кошти.

– Два роки тому Львів продукував ТПВ в межах 400 тонн на добу. І це суттєво відрізняється від 600.

Цифра в 600 тонн ніким не підтверджена. На нараді з перевізниками я озвучив одне з перших завдань – це стовідсотковий облік вивозу твердих побутових відходів. Тому що без обліку говорити про витрачання коштів чи взагалі про якісь цифри неправильно.

Я думаю, протягом місяця ми зможемо точно сказати, скільки сміття вивозиться зі Львова. Бо зараз, наприклад, перевізники, на моє запитання, скільки ви вивозите сміття, сумарно мені нарахували 750 тонн. На що я їм сказав: "Друзі, ну, це ж неправда".

Адже чим більше декларується вивіз сміття, тим більше коштів на це виділяється.

– Так само більше виділяється коштів, якщо декларується більша відстань, на яку вивозиться львівське сміття. Ви якось озвучували факти, коли машина, яка за документами везла сміття на Дніпропетровщину, висипала його на Львівщині. Для вас зрозуміло, хто стоїть за цією схемою –перевізники чи мерія?

– Схема дуже проста. Документи виписуються і гроші платяться за вивіз на одну відстань, а реально вивозиться на зовсім іншу відстань. Різницю хтось кладе в кишеню.

Але хто кладе в кишеню, за якими домовленостями – хай вирішують правоохоронні органи.

"Голова фракції "Самопоміч" ходив по квартирах і агітував людей проти прийому львівського сміття"

– Тепер про так звану сміттєву блокаду. У львівській мерії нам прокоментували, що після передачі повноважень з вивозу сміття виконавчій вертикалі тепер водіїв уже не зупиняють правоохоронці і не повертають з документами назад. Мовляв, ось вам і докази, що раніше була блокада.

– Під час засідання Держкомісії з надзвичайних ситуацій, у представників міської влади, у тому числі міського голови, запитали: "Назвіть хоча б один факт блокування".

Але жодного такого факту не було названо. Це записано в протоколі засідання комісії.

Також міський голова відповів, що в нього нема зауважень до керівника Національної поліції у Львівській області, який теж був присутній на комісії. А той сюжет, який показав "24 канал" (канал належить дружині Садового, – УП) про те, що в Донецькій області не пустили автомобіль, то це – велика провокація.

Там їхала машина, яка зареєстрована на одну компанію, а тягач і кузов – на іншу, накладна на сміття була виписане на третю компанію, а у водія були документи ще на іншу компанію.

Ви уявіть собі ситуацію, у якій опинився правоохоронець? Якщо він на пості пропускає цю машину, тоді він потенційний злочинець.

– Але залишається ще фактор громадського опору. Люди не хочуть бачити в себе львівське сміття. Як ви плануєте вирішувати питання, коли люди перекривають заїзди на полігон, навіть пропри рішення Держкомісії? Як цебуло, наприклад, 24 червня у Миколаєві Львівської області.

– Після цього конфлікту я попросив голову Миколаївської держадміністрації написати заяву про звільнення. Оскільки він не може впоратися з поставленим завданням і виконати рішення комісії з надзвичайних ситуацій.

Коли у нас буде щось горіти, ми не будемо дивитися, хто за, хто проти. Нам просто треба буде гасити пожежу. Але якщо голова РДА не має поваги і розуміння серед громади, то він не може бути керівником.

З іншого боку, ситуація дійсно є дуже складною. Днями були проблеми в Червонограді, перед цим – в Стрию. Ми маємо величезну недовіру з боку людей. Тому що, по-перше, людей дуже часто обдурювали, а, по-друге – їх підбурювали.

– Хто підбурював?

– Наприклад, в Миколаєві (Львівської області, – УП) голова фракції "Самопоміч" в райраді ходив по квартирах і агітував людей проти прийому львівського сміття. Навіть збирав підписи.

Про це мені доповідали очільники Миколаївського району.

– "Самопоміч" сама ж проти себе підбурювала? А сенс?..

– Думаю, політтехнологи розробили таку стратегію для "Самопомочі", щоб вони виглядали ображеними та гнаними. Бо в суспільстві ображених і гнаних люблять.

– Ви нещодавно заявили, що потужностей Львівщини не вистачить для вивозу поточного сміття зі Львова. З якими областями плануєте домовлятися про вивіз?

– Поки немає конкретних домовленостей, але ми мусимо це зробити якнайшвидше. Для цього я поїду в інші області, особисто буду говорити з мерами та головами обласних адміністрацій.

– Чому не можна це питання вирішити, наприклад, урядовим розпорядженням? Ще рік тому, наприклад, уряд міг своїм рішенням відкрити для Львова кілька десятків полігонів у сусідніх областях. Адже склалася фактично надзвичайна ситуація, коли Львів в один день залишився без полігону.

– Для чого ми тоді добивалися децентралізації та передачі права громадам самим вирішували те, що належить до їхньої компетенції?! А ви говорите, що знову має хтось зверху грюкати кулаком по столу і всі мають ходити по шнурочку.

Якщо ми хочемо царя, то давайте повернемося до Януковича, який грюкав по столу. А якщо ми хочемо іншу країну, – то до людей треба їхати, людей треба просити і переконувати.

– Ви методом переконання відкрили додаткові полігони для львівського сміття після рішення Держкомісії? Чому їх не відкривали Садовому –а вам відкрили?

– Що означає "додатково відкрили"?

Наприклад, була категорична позиція людей у Радехові. Але ми зустрілися з місцевими активістами, переконували їх прямо на засіданні сесії. У результаті Радехів, нехай трошки, але все-таки допомагає Львову. Та й ми не хочемо взяти і завалити повністю одне місто або чийсь полігон сміттям.

Найбільша проблема в тому, що міський голова Львова вперше поїхав до людей тільки позаминулого тижня, у Дрогобицький район в село Броницю. Я чув і за межами області запитання: "Чому, якщо Львів хотів, щоб ми приймали відходи, до нас ніхто не приїжджав про це поговорити?"

– Водночас, представники "Самопомочі" розповідають, як вони після вашої пропозиції щодо ділянки під завод в селі Добряни поїхали до селян, то їх там ледь не розірвали. Мовляв, там ніхто навіть не знав, що їхню ділянку виділяють під завод.

– А ви хочете, щоб люди зустрічали з квітами?

– Люди, принаймні, мали б бути в курсі, що на їх території виділяється ділянка для заводу.

– А, може, вони порушили правила дорожнього руху, тому люди на них так відреагували?..

От ми впродовж третього тижня зараз проводимо громадські слухання по всіх 17-ти земельних ділянках, які ми колись пропонували міській раді. І бачимо, що в одному випадку люди слухають, в іншому – категорична агресія та несприйняття.

Але людей все одне треба просто збирати – і з ними говорити. Натомість, міська рада по жодній з тих ділянок не провела жодних громадських слухань.

– А коли запропонували Львову ці 17 ділянок? Бо мерія це заперечує.

– Я навіть підняв дату першого офіційного листа. Це було 26 червня 2016 року.

– Але наскільки адекватними є такі пропозиції? Коли комісія при Львівській міській раді виявила, що пропонована ділянка на території колишнього підприємства "Сірка" непридатна через карстові породи. Ви попередньо проводили на усіх ділянках експертизи?

– Експертиза проводилась на три земельні ділянки, які ми виносили на комісію за участі прем'єр-міністра. Серед них була і "Сірка". Я вважаю, що ця ділянка є придатною.

Але, на жаль, нас не запросили до участі в роботі комісії при міськраді. Тому коментувати хід розгляду і результати я не можу.

Через два дні після того, як міська влада вже збурила людей, я особисто був там на місці. Після дуже гострої розмови з головою районної адміністрації досягнуто розуміння, що ніхто "нові Грибовичі" там будувати не буде.

Водночас, якщо Яворівський район, як і інші райони, продукує сміття, то там мусить бути комплекс з переробки ТВП. Він, звісно, має відповідати всім екологічним нормам.

– Скільки комплексів ви плануєте будувати в області, зважаючи, щопереможцями інвестиційного конкурсу назвали аж три компанії?

– Львівській області, включно з містом Львів, потрібно три сміттєпереробних заводи. Ті кластери, які були розроблені ще до нас, мають право на життя, і в кожному кластері має бути такий сміттєпереробний завод.

– А як ви збираєтеся людей мотивувати дозволити на їх території будувати заводи?

– Десь треба пропонувати допомогу на соціально-економічний розвиток. Десь достатньо просто закласти дуже чіткі екологічні норми.

Люди потихеньку починають розуміти, що та громада, яка збудує недалеко від себе сміттєпереробний завод з дотриманням всіх екологічних норм – насправді матиме додатковий дохід.

Джерело: Українська Правда

 

Департамент внутрішньої та інформаційної політики ОДА запрошує на роботу

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантних посад:

 • провідного спеціаліста відділу організації заходів та проектів управління внутрішньої та молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики;

 • головного спеціаліста відділу прес-служби управління інформаційної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики;

 • спеціаліста відділу інформації та поліграфії управління інформаційної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики.

Вимоги до професійної компетентності кандидатів на посаду державної служби: вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра,  без досвіду роботи, вільне володіння державною мовою.

Для участі у конкурсі слід подати такі документи:

-  копія паспорта громадянина України;

- письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмова заява, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копія (копії) документа (документів) про освіту;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнена особова картка встановленого зразка;

- декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Термін прийняття документів – до 25 липня.

Документи необхідно подати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 410, до 25 липня.

Детальнішу інформацію можна дізнатись за контактним телефоном: (032) 261 27 40, Софія Курман.

 

Майже мільйон гривень витратили енергетики на подолання стихії

Майже мільйон гривень витрат, більше двох сотень енергетиків в середньому 50 одиниць техніки щодня — такі резерви використали для подолання стихії на Львівщині, що тривала з 29 червня до 1 липня.   

Потужні пориви вітру, грози, град спричиняли пошкодження електромереж: обриви проводів, падіння дерев з-за меж просік ліній, пошкодження в’язок кріплення проводу. Як наслідок, мешканці залишались без електроенергії.

Загалом за ці дні стихія знеструмила 420 населених пунктів повністю та 183 частково.

Лише одного дня, 30 червня, відновлювали електропостачання 67 бригад у складі 241 працівника ПрАТ «Львівобленерго», задіяли 83 одиниць техніки. 

Щоб подолати наслідки негоди, енергетикам довелось витратити майже мільйон гривень, зокрема на матеріали, пальне (21 тис. літрів) та інші витрати.

В цілому негода пошкодила 7 опор ліній електропередачі напругою 10 кВ та 9 опор ліній напругою 0,4 кВ; 75 ізоляторів на лініях електропередачі, близько 150 кг проводу різних марок.

Загалом 29 червня – 1 липня 2017 року внаслідок стихії було знеструмлено:

 • 7 ліній електропередачі напругою 110 кВ;

 • 11 ліній електропередачі напругою 35 кВ;

 • 145 ліній електропередачі напругою 6-10 кВ;

 • 13 підстанцій напругою 35-110 кВ;

 • 2570 трансформаторних підстанцій напругою 6-10 кВ;

 • 420 населених пунктів повністю та 183 частково у Бродівському, Буському, Городоцькому, Дрогобицькому, Жидачівському, Жовківському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Мостиському, Перемишлянському, Пустомитівському, Радехівському, Сколівському, Сокальському, Самбірському, Старосамбірському, Стрийському, Турківському, Яворівському районах області та місті Львові.

День Славське 2017: етнопрограма та святковий концерт

У суботу, 15 липня, на Львівщині святкуватимуть День Славська 2017. Відтак,у селищі Славське Сколівського району Львівської області відбудеться уже VI фестиваль, який збере десятки відомих українських виконавців.

Серед гостей цьогорічного фестивалю: група АНТИТІЛА, співаки Ірина Федишин, IvanNavi, Роман Скорпіон, М’ята, SonyaKay, а також Rock-H, NaVsi 100, PatsykyzFraneka та інші. Також у програмі передбачена й спеціальна етнопрограма.

Як і кожного року, відвідувачів фестивалю частуватимуть традиційними стравами та напоями.

Розпочнеться святкування Дня Славська о 14:00, гала-концерт –  о 19:00. Місце проведення – полонина біля готельного комплексу «Перлина Карпат».

 

Для збереження автомобільних доріг у області працює габаритно-ваговий контроль

На автомобільних дорогах загального користування Львівської області здійснюють контроль 4 пункти габаритно-вагового контролю.

Як зазначили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, габаритно-ваговий контроль здійснюють підрозділи Укртрансбезпеки, Національної поліції та Служби автомобільних доріг. Це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки, подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування.

У разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Законодавчо передбачені суттєві штрафні санкції щодо перевищення вагових параметрів, для прикладу: загальна маса транспортного засобу – 50 т, відстань перевезення 30 км  – сума плати за проїзд становить 100 Євро. Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовується адміністративно-господарський штраф у сумі – 1700 грн.

Від початку 2017 року Управління Укртрансбезпеки у Львівській області проведело зважування 5250 транспортних засобів, з них у 197 виявлено перевищення вагових параметрів.  Сума нарахувань плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування склала – 156 тис 221 євро.

Додатково на перевізників-порушників застосовано відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» адміністративно-господарські штрафи у сумі – 198 тис 220 грн.

 

Завтра у Пустомитах стартує молодіжний форум «OpenYouthForum»

Упродовж 11-13 липня в м. Пустомити триватиме молодіжний форум «OpenYouthForum». У межаж програми заходу учасники з України та США віком від 16 до 20 років отримають важливі навики для створення молодіжних проектів виходячи із власних ідей.

Організатори – ГО «МО «Молоді лідери України» вже в друге організовують форум, метою якого є об’єднання активної молоді з власною ідеєю та баченням її реалізації в успішних проектах.

Цьогоріч на учасників форуму чекає насичена програма: інтерактивні тренінги на тему особистого лідерства,  навчання проектного менеджменту, неформальне спілкування, організоване дозвілля, методи реалізації власних ідей – як перейти від ідеї до дії, а  також вироблення спільного алгоритму успішного написання проекту від учасників OpenYouthForum за допомогою інструментів фасилітації.

Детальніше за посиланнямFacebookInstagram.

Щоб переглянути відео про OpenYouthForum 2016, перейдіть за посиланням.

 

Триває прийом заявок на Всеукраїнський конкурс «Історія, яка нас об’єднує»

До 1 вересня триває прийом заявок на Всеукраїнський конкурс «Історія, яка нас об’єднує». Тематика цьогорічного конкурсу – «Україна в боротьбі за державність та незалежність. До 100-річчя Української революції 1917–1921, 75-річчя створення УПА, 25-річчя проголошення Незалежності України».

Мета конкурсу – сприяння молодим історикам, які прагнуть вивчати актуальні та малодосліджені сторінки української історії; заохочення суспільного обговорення та правдивого висвітлення подій минулого, консолідації українського суспільства і поглиблення знань з історії України.

Особливо підтримуватимуть теми досліджень, які присвячені історичній антропології, мікроісторії, національно-визвольним змаганням, зокрема пропонуються теми: "Людина у вирі ХХ століття", "Репресії та депортації у ХХ ст", "Українська національна революція 1917–1921", "Український визвольний рух 1920х–1950х років", "Українсько-польські стосунки у ХХ ст.", "Історія українського війська", "Боротьба за ідею у ХХ ст", "Сучасна історія України", "Євромайдан", "Революція гідності", АТО, "Постаті української історії".

Об’єктом дослідження можуть бути як відомі історичні діячі, так і ті, кого відносять до так званих "пересічних людей". Цікавою є доля людини в контексті доби.

Учасниками конкурсу можуть бути студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заявки до 1 вересня 2017 року за адресою: 79008 м. Львів, вул. Винниченка,14, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (відділ мистецтв та розвитку культури) з позначкою "Конкурс", e-mail: storythatunites@gmail.com, uklviv@ukr.net Телефон для консультацій: (097) 973-97-83, (032) 261-22-27; Факс: (032) 261-25-93.

 

На Львівщині попрощались із станичним ОУН-УПА Петром Вушкою

Сьогодні, 10 липня, у місті Яворів Львівської області, духовенство, громада, представники влади віддали останню шану станичному Яворівського району Братства ОУН-УПА Петру Вушці.

Чин панахиди відслужили в церкві Святого Юра, поховали станичного на новому міському кладовищі.

Петро Вушко помер на 91-му році життя.

Довідково

Петро Вушко - народився 18 червня 1926 року в с. Кобильниця Волоська колишнього Яворівського повіту (тепер Польща). Виховувався в патріотичній сім’ї. Навчався в українській державній торгівельній школі в Яворові.

1944 - член ОУН під псевдонімом «Орлик». Після жорстокого слідства Петро Вушко був засуджений військовим трибуналом на кару смерті, яку замінили на 25 років концтаборів і 5 років позбавлення громадянських прав.

Очолював Яворівське братство ОУН – УПА, яворівську районну спілку політв’язнів, був членом ради обласного відділення ветеранів, брав активну участь у патріотичних заходах. 

 

На Львівщині фінішував «СвоєРідне-fest»

У неділю, 9 липня, у місті Моршині завершився фестиваль «СвоєРідне-fest».

У межах фестивалю щоденно відбувались книжкова толока, ярмарок ремесл і творчі майстер-класи з художньої обробки шкіри, гончарства, виробів з соломи, виготовлення намист, орігамі, тощо.

Гості фестивалю мали можливість відвідати виставки народних костюмів, ярмарки, автограф-сесії, концерти,творчі зустрічі.

Родзинкою «Своє-рідне-фесту» став званий творчий вечір у «Моршинській Вежі», де за філіжанкою кави гості поринули у поетично-музичну феєрію.

Окрасою фестивалю стали мистецькі виставки.

 

У Червонограді організують громадські слухання щодо проблемних питаннь у Фонді соціального страхування

У понеділок, 10 липня, під стіни Львівської облдержадміністрації прийшли шахтарі з інвалідністю з вимогою провести громадські слухання та відкритий конкурс щодо призначення на посаду начальника Червоноградського відділення Фонду соціального страхування професійних захворювань та нещасних випадків на виробництві.

З ними поспілкувався перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Недовзі громадське слухання безпосередньо організують у місті Червонограді і ми розглянемо ситуацію, яка виникла та знайдемо шляхи вирішення. Нам варто вислухати думки всіх сторін», - зазначив Ростислав Замлинський.

 

В Добротворі стартують Всеукраїнські змагання з веслування «Стрімкі човни»

15-16 липня у смт. Добротвір, що у Кам’янка-Бузькому районі Львівщини, відбудуться Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное «Стрімкі човни».

Загалом Всеукраїнські змаганнят проводяться у чотирьох містах України: Херсоні, Полтаві, Києві та смт. Добротвір на Львівщині.

«Стрімкі човни» в західній зоні зберуть понад 250 веслярів з Луцька, Ковеля, Новодністоровська, Івано-Франківська, Бурштина, Хмельницького, Волочиська, Тернополя, Шацька, Рівного, Дубно, Березного, а також вихованців чотирьох веслувальних спортивних шкіл Львівщини – СДЮШОР «Веслярик», ДЮСШ № 3 м. Львова, СДЮШОР № 1 та ДЮСШ «Добротвір».

За результатами цих зональних стартів визначаться команди-учасники фінальних Всеукраїнських змагань «Стрімкі човни», що відбудуться в період з 27 по 30 липня 2017 року у місті Києві.

Змагання відбуватимуться на базі дитячо-юнацької спортивної школи «Добротвір» (вул. Озерна,4). Початок змагань о 9.00 год.

 

Мешканців Львова просять повідомляти про переповнені сміттєві майданчики

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА просить мешканців Львова повідомляти про переповнені сміттєві майданчики.

Зробити це можна за телефоном департаменту: ‎(032) 2761794 або надіслати на електронну скриньку: zkg@loda.gov.ua

Станом на сьогодні, перенакопиченими залишаються ще 56 сміттєвих майданчиків компанії «АВЕ-Львів». З метою оперативного усунення перенакопичення відходів до прибирання долучилися й інші перевізники ТПВ.

Перелік цих майданчиків та їхні адреси можна переглянути тут.

Нагадаємо, що за минулу добу прибрали ще 22 перенакопичених контейнерних майданчики, загалом очистили - 530.

 

Понад 180 мешканців віддалених районів Львівщини оглянули лікарі проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

Упродовж трьох днів міждисциплінарна група спеціалістів всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» оглянула 182 особи в трьох районах Львівщини. Завершили проект фахівці у Турківській центральній районній лікарні.

Зокрема, у Турківській ЦРЛ група фахівців інституту кардіології імені М.М. Амосова оглянула 47 осіб, з них – 4 особи скеровано для проведення оперативних втручань у місто Київ.

Окрім цього, колеги-медики подарували лікарні два кардіомонітори для реанімаційного та пологового (кардіотокограф) відділення.

Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, фахівцями також запланований огляд 25 осіб у Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України.

 

До уваги водіїв: перекриття руху на автодорозі Львів-Пустомити-Меденичі

У зв’язку з просіданням прогонової будови плит перекриття мостового переходу на автомобільній дорозі Т-14-16 Львів-Пустомити-Меденичі на км 46+693 в с. Колодруби Миколаївського району, що спричинило аварійну ситуацію, рух автомобільного транспорту з 10 липня буде перекрито повністю.

Про це повідомили у Службі автомобільних доріг у Львівській області.  

Об’їзд транспортних засобів буде здійснюватися  за маршрутом:

Велика Горожанка (перехрестя автодоріг Т-14-16 та Т-14-25) – Дроговиж – Рудники (автодорога М-06 Київ-Чоп)  - Меденичі (Т-14-02 Східниця-Пісочна) та в зворотньому напрямку.

Організація дорожнього руху погоджена з Національною поліцією.

Нагадуємо, у період спекотної погоди проїзд територією Львівської області дорогами державного та місцевого значення великовагового автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн у денний час доби з 10:00 до 22:00 у разі підвищення температури повітря понад +28оС заборонено!

Служба автомобільних доріг у Львівській області приносить вибачення водіям та перевізникам за тимчасові незручності.

 

За бюджетні кошти завершили ремонтні роботи на 16 об’єктах області

Станом на липень у Львівській області завершено роботи на 16 об'єктах у Бродівському, Дрогобицькому, Золочівському, Самбірському, Сколівському Турківському та Яворівському районах. Працівниками проведено ремонт приміщень, заміну вікон, влаштування вуличного освітлення, пішохідної алеї та інші види робіт.

На ремонтні роботи станом на липень передбачено кошти в сумі  681 млн грн, профінансовано - 40,4 млн грн, касові видатки склали - 19 млн грн.

Департаментом економічної політики облдержадміністрації узагальнено та позначено на карті всі ремонтні роботи, які заплановано зробити в області з визначенням обсягів коштів, що виділяються, замовником та підрядником будівництва, у випадку якщо він є визначений.

Карту будівельних робіт на 2017 рік можна переглянути тут.

Детальнішу інформацію по завершених об’єктах можна переглянути тут.

Для отримання інформації щодо запланованих ремонтних робіт та ходу їх виконання у вашому районі/місті обласного значення – переходьте за посиланнями:

Райони області – будівельні роботи 2017

Міста обласного значення – будівельні роботи 2017

 

Учасники всеукраїнських «Ігор нескорених» прибули до Самбора

Сьогодні, 10 липня, до Самбора Львівської області прибув восьмий змагальний потяг єднання України «Труханівська Січ». Молодь з усієї України пройде вишкіл та візьме участь у всеукраїнських військово-спортивних іграх «Ігри нескорених».

Молодіжних посланців урочисто зустріли за давнім українським звичаєм - хлібом-сіллю. Опісля молебня у церкві Вознесіння Господнього, учасники військово-спортивної патріотичної гри вулицями міста вирушили до історичного місця с. Сприня.

Нагадаємо, що патріотичні військово-спортивні змагання «Ігри нескорених» триватимуть з 11 до 15 липня. Вони відбудуться в історичному с. Сприня та приурочуються 73-ій річниці створення Української головної визвольної ради (УГВР).  

Понад 70 млн грн з обласного бюджету - на ремонт доріг

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету відповідно до замовлень головних розпорядників коштів профінансували 196,3 млн грн. Із них - 77 млн грн спрямували на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.

Як повідомили у департаменті фінансів облдержадміністрації, окрім захищених та інших першочергових видатків, виділили кошти в межах реалізації обласних програм, зокрема: на виконання програми «Спортивний майданчик» - 3 млн грн, підтримку та розвиток агропромислового виробництва - 1 млн грн, охорону навколишнього природного середовища - 0,6 млн грн,  підтримку мистецьких шкіл - 0,5 млн грн та народних домів - 0,4 млн грн, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян в автомобільному транспорті - 0,3 млн гривень.

Крім того, на забезпечення дітей-інвалідів та дітей з важкими інтоксикаціями-медичними препаратами, виробами медичного призначення та дезіноксикаційною терапією - 1 млн грн, покращення медичної допомоги хворим з розсіяним склерозом хворим на Хворобу Паркінсона - 0,7 млн грн.

 

Німецькі виробники зацікавились вівчарством Львівщини

З метою вивчення аграрного ринку та налагодження співпраці з постачання продукції тваринництва, на Львівщину завітали німецькі виробники. Делегація у складі експерта сільського господарства  Німеччини, незалежного агроконсультанта Асоціації вівчарства Німеччини Гюнтера Арнольда Рунова та Елени Пілдус – представника Lammotte oils, відвідала ФГ «Меринос-Захід» Дрогобицького району, господарство Городоцького району Богдана Когута та ФГ «Радвань Нова» Пустомитівського району.

Під час спільної зустрічі в межах візиту, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз наголосила на важливості українсько-німецької співпраці, в частині обміну досвідом у галузі тваринництва, зокрема вівчарства. В свою чергу Гюнтер Арнольд Рунов окреслив перспективи такої співпраці, яка може створити у недалекому майбутньому реальні спільні проекти.

Під час зустрічі Львівщина заручилась підтримкою щодо сприяння  отримання дозволу на експорт продукції до ЄС, зокрема Німеччини. У разі підписання договорів з фермерськими господарствами району, які утримують овець, господарства отримають постійний і надійний європейський ринок збуту.

 

На Львівщині завершився відкритий чемпіонат України з велосипедного спорту на шосе

Упродовж п’яти днів, 4-9 липня, на шосейних шляхах Пустомитівського, Перемишлянського, Жидачівського, Кам’янсько-Бузького, Радехівського районів Львівщини тривав відкритий чемпіонат України з велосипедного спорту на шосе у багатоденній гонці та гонці вгору серед юніорів та жінок. За підсумками Чемпіонату в командному заліку жіноча збірна Львівщини виборола 2 місце.

У командних змаганнях серед жінок взяли участь 5 збірних областей: Миколаївська-1, Львівська, Київська, Хмельницька, Миколаївська-2. У гонці серед юніорів змагалось 8 команд із Миколаївської, Київської, Рівненської, Львівської, Вінницької, Донецької, Тернопільської областей та Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

В особистому заліку серед юніорів перше місце вибороли представники Миколаївської та Київської областей. Представник Львівщини Олег Канака посів четверте місце.

В особистому заліку серед жінок представниця Львівської області Юлія Бірюкова посіла шосте місце.

Загалом в особистому заліку змагалися понад 70 спортсменів.

 

У місті Львові тривають роботи з очищення перенакопичених сміттєвих майданчиків

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, за минулу добу прибрали ще 22 перенакопичених контейнерних майданчики, загалом очистили - 530.

На сьогодні, ще залишаються перенакопиченими контейнерні майданчики, які обслуговує Компанії «АВЕ-Львів». З метою оперативного усунення перенакопичення відходів до прибирання долучилися й інші перевізники ТПВ.

З контейнерних майданчиків, які були напередодні очищені від перенакопичення ТПВ, налагодили поточне вивезення відходів. Також проводять  миття контейнерів з ТПВ та дезінфікують майданчики.

Нагадаємо, що 3 липня запровадили зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові та захороняють на полігонах.

Сьогодні роботи з ліквідації перенакопичення ТПВ на контейнерних майданчиках тривають.

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація