Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

31.08.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 31 серпня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про доцільність позбавлення батьківських прав; про визначення способів участі батька у вихованні сина; житлові питання; про призначення опікуна над дітьми.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- сказав під час засідання Володимир Недзельський.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 31 серпня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району з питання отримання земельних паїв при розпаюванні, вирішення питань розвитку інфраструктури села Гавареччина, врегулювання сплати членських внесків в ОСББ м. Золочева. Громадянам надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань.

 

29.08.2018

 

У райдержадміністрації відбулося засідання колегії

Сьогодні, 29 серпня 2018 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Провів засідання голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Під час засідання колегії розглянуто питання важливі для життєдіяльності району, а саме: про виконання районного бюджету Золочівського району за перше півріччя 2018 року; про уточнення районного бюджету Золочівського району на 2018 рік; про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2018 рік за I півріччя 2018 року Про підготовку до нового 2018-2019 навчального року; Про затвердження Програми заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються в навчальних закладах на території Золочівського району»; Про стан виконання районних Програм розвитку агропромислового комплексу району; Про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки»; Про виділення коштів на виконання Програми «Про затвердження комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців – добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки» Про Програму сприяння діяльності військового госпіталю (військової частини 3080) Національної гвардії України, що дислокується на території Золочівського району на 2018-2019 роки; Про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж І півріччя 2018 року; Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за І півріччя 2018 року.

З піднятих питань прийнято відповідні рішення.

 

Для молоді проведено профорієнтаційну екскурсію у районному центрі зайнятості

Сьогодні, 29 серпня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації організовано екскурсію для учнівської молоді в районному центрі зайнятості. Спікер заходу, заступник начальника районного центру зайнятості Лілія Саханевич розповіла молоді про роботу центру зайнятості. «Кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Ця народна мудрість знаходить своє підкріплення, практично, в усіх сферах людського буття. І ми самі часто переконуємося в тому, що побачене справляє на нас більше враження і надовго залишається в пам’яті, аніж те, про що ми лише почули», - зазначила Лілія Богданівна.

Екскурсія проведена з метою розширення знань школярів про професійний світ, різноманітність професій та основні правила їх вибору. Під час екскурсії молодь ознайомили з «формулою вибору професії», просторовими секторами центру зайнятості та фахівцями, що надають послуги населенню, специфікою роботи центру зайнятості, розповіли про соціальні послуги для незайнятого та зайнятого населення, молоді, роботодавців, які надає ЦЗ. Учні відвідали профільні відділи та із цікавістю спостерігали за роботою спеціалістів ЦЗ.

Екскурсія центром зайнятості видалася змістовною та цікавою. Школярі відкрили для себе багато нового, отримали корисну інформацію щодо вибору професії, актуальних вакансій на ринку праці, затребуваності робітничих професій.

 

Сьогодні, 29 серпня 2018 року у Золочівській районній бібліотеці відбулася лекція про видатну особистість – Вільгельма Габсбурга в контексті відродження української незалежності у 1918-1929 роках, яку провів доктор історичних наук зі Львова п. Ігор Гаврилів. Участь у заході взяли представники інтелігенції Золочівщини, поетеса Золочівщини Ольга Кіс, члени товариства «Союзу українок», районного товариства «Просвіта», громадськість. Вільгельм Габсбург походив із відомого австрійського імператорського роду Габсбургів. Родинною гілкою цього роду, до якого належали батьки Вільгельма, була династія Габсбургів-Лотаринзьких. В ній поєдналися дві гілки європейської знаті — Габсбургів і Лотарингів. У лютому 1915 Вільгельм Габсбург закінчив військову академію, отримав звання лейтенанта австрійської армії і був відправлений до 13-го полку уланів. Ця військова частина формувалася переважно з українців Золочівського повіту (нинішньої Львівської області). У складі цього полку відбувалося подальше ознайомлення Вільгельма з українцями, до яких він виявляв неабияку прихильність. Під його командуванням та з його ініціативи сотня Вільгельма повністю українізувалася — з її складу були вилучені поляки й угорці, місце яких заступили винятково українці. Всі вояки мали синьо-жовті відзнаки на уніформі. У війську мала місце своєрідна трансформація поглядів і свідомості Вільгельма Габсбурга: він не тільки досконало опанував українську мову, але й почав вважати себе українцем разом зі своїми солдатами-українцями. Він заохочував своїх підлеглих до активного національного самовизначення, стверджуючи, що «коли я признаюся до українського народу, то і вони можуть сміло це робити».

Один з його солдатів-українців подарував Вільгельму вишиту сорочку, яку він почав відкрито носити як в полку, так і поза ним. За це, а також за його патріотизм і любов до України, його прозвали у полку Василем Вишиваним.

 

28 серпня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня заснування військової частини А 2562.

Вітаючи захисників України зі святом Володимир Йосипович наголосив: «Сьогодні у цей святковий день ми зібралися на святкування Дня створення військової частини. Впродовж цих років частина сумлінно виконувала і виконує своє основне завдання – забезпечує життєдіяльність військ, сприяє зміцненню обороноздатності нашої держави. Тому, прийміть від Золочівської райдержадміністрації щиру подяку за Ваш відданий труд, високу відповідальність за доручену справу, господарність, професіоналізм, військову дисципліну, за якісне виконання завдань щодо танко-технічного забезпечення військ Західного оперативного командування. Дозвольте сьогодні привітати на святі всіх тих, хто вніс велику частку у здійснення поставлених перед частиною завдань і нагородити грамотами райдержадміністрації і районної ради військовослужбовців за зразкове виконання службових обов’язків, підтримання високого рівня бойової готовності, професійну майстерність, якісне виконання завдань із технічного забезпечення та ремонту озброєння і військової техніки та з нагоди відзначення Дня створення частини».

Довідка. Станом на 2013 рік керівництвом держави було прийнято рішення про масове скорочення військових формувань Збройних Сил України, оскільки за словами тодішнього президента України Віктора Януковича «Україна у ХХІ столітті не має стратегічних ворогів, тому потребує малочисельні, добре оснащені Збройні Сили». Тому, спільною Директивою Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України від 22 жовтня 2013 року визначено створення кадрованого ремонтно-відновлювального полку. Формування частини розпочалося з січня 2014 року в час політичної кризи, яка невдовзі переросла у відкрите збройне протистояння. Враховуючи важкий стан справ на сході України, керівництвом Збройних Сил України було прийнято рішення про формування частини із вдвічі збільшеною кількістю особового складу. Ці зміни у травні 2014 року були затверджені спільною Директивою Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України.

Сформувавши основне ядро управління та окремих лінійних підрозділів командиром частини був виданий наказ від 28 серпня 2014 року згідно якого оголошувалося про створення Окремого ремонтно-відновлювального полку. Таким чином 28 серпня є Днем створення частини.

Із травня місяця 2014 року особовий склад частини приймає участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей нашої держави. Для новоствореного полку участь в АТО стало справжнім випробуванням на міцність. Людей у полку тоді налічувалося трохи менше чотирьох десятків. Здебільшого — це офіцери та контрактники. За наказом, на початку березня, з їх числа було сформовано дві ремонтно-евакуаційні групи (РЕГи), які виїхали на Донбас у складі механізованих бригад. Першим було найважче, адже всі дії їм доводилося виконувати вперше у бойових умовах.

Перша РЕГ потрапила у підпорядкування штабу угруповання, яке діяло на Луганському напрямку. Тоді це був сектор «А». Друга — спочатку діяла разом із 24-ю окремою механізованою бригадою, а коли її батальйони розійшлися по завданнях, опинилася під керівництвом керівника сектору «Д», який охоплював Донецьку область. Наприкінці липня 2014 року ситуація на фронті почала змінюватися. На допомогу російським найманцям прийшли підрозділи регулярної російської армії. Це вже був початок «Іловайського котла».

Друга РЕГ Золочівського ремонтно-відновлювального полку на той час перебувала неподалік Амвросіївки. Саме тоді по них вперше вдарили російські «Гради», причому з території Російської Федерації. Ремонтувати техніку у такій обстановці стало неможливо, потрібно було змінювати місце розташування. Фактично, у перших числах серпня ремонтно-евакуаційна група опинилася на передовій у напівоточенні і потерпала від численних обстрілів, перечікуючи їх в укриттях.

Після прориву російських військ у Донецькій області, вищим командуванням було прийнято рішення про об’єднання двох груп і, після проведеного маршу в кінці серпня 2014 року, дві групи об’єдналися та створили у Луганській області Збірний пункт пошкоджених машин сектору «А» в подальшому – Оперативно-тактичного угрупування «Луганськ». Отримавши найцінніший ресурс – людей – в подальші роки Окремий ремонтно-відновлювальний полк примножує свої виробничі можливості. Так, за чотири неповні роки, в пункті постійної дислокації обладнані місця для ремонту техніки та агрегатів в стаціонарних умовах. Для ремонту бронетанкового озброєння і техніки обладнано два ПТОРИ. А в окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів на якій проводиться ремонт двигунів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів для бойових машин піхоти після проведення ремонту. Для ремонту автомобільної техніки обладнаний ПТОР на шість машиномісць. В окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів після проведеного ремонту до таких марок машин як ЗІЛ, УРАЛ, КАМАЗ. Для ремонту артилерійського озброєння і техніки обладнаний ПТОР на п’ять машиномісць. В окремому приміщенні обладнано ділянки по ремонту мінометів, противідкатних пристроїв, стрілецької зброї та гармат до бойових машин піхоти БМП-1, БМП-2, танка Т-64, самохідних артилерійських установок 2С1 «Гвоздика» та 2С3 «Акація». Також, обладнаний цех по ремонту оптичних приладів та приладів спостереження. У технічному арсеналі полку для евакуації різного виду техніки є як колісні і багатовісні евакотягачі, так і гусенична спеціальна евакуаційна техніка.

Сьогодні Окремий ремонтно-відновлювальний полк оперативного командування «Захід» став потужним військовим формуванням для здійснення технічного забезпечення військових частин оперативного командування, ведення технічної розвідки, евакуації всіх видів озброєння та військової техніки, комплексного і спеціалізованого середнього та поточного ремонту бронетанкового озброєння і техніки, автомобільної техніки та зразків ракетно-артилерійського озброєння.

 

29 серпня – День пам’яті за загиблими героями в Іловайському котлі.

Чотири роки тому, 29 серпня 2014 року, регулярні війська РФ розстріляли у «зеленому коридорі» колони українських військовослужбовців. За даними парламентської слідчої комісії, загальні втрати українських військ сягнули тисячі осіб. З метою вшанування воїнів загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України, а саме тих, що були розстріляні в Іловайському котлі, в читальному залі Золочівської районної бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто перегляд літератури «Серед крові, вогню та заліза». Сьогодні, 29 серпня проведено відео-годину «Іловайськ - історія трагедії».

Героїзм українських військових неоціненний. Вшановуємо їхню пам'ять у ці дні, адже саме завдяки мужнім українським воїнам ми святкували 27 річницю незалежності. Вічна слава героям…

 

28 серпня 2018 року начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса провела зустріч з мешканцями Руда-Колтівської сільської ради, з метою вирішення актуальних питань в приміщенні Народного дому села Хмелева.

Жителі сіл сільської ради, що прийшли на зустріч, запитували про ремонт доріг місцевої ради. Ольга Боса надала роз’яснення з даного питання, окрім цього звернула увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’яті воїнів АТО, програмі «Доступні лики». Начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний повідомив про нове у призначенні субсидій та наголосив на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

 

27.08.2018

 

Пенсія по інвалідності: умови призначення

Згідно зі статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) особам, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення щодо призначення пенсії.

Необхідний страховий стаж

Наявність певного страхового стажу є обов'язковою умовою для призначення пенсії по інвалідності.

За нормами Закону 1058 він становить: читати повністю>>>

 

24.08.2018

 

Золочівщина урочисто святкує 27-у річницю Незалежності України

Сьогодні, 24 серпня 2018 року, на теренах району відбуваються урочистості з нагоди Дня Незалежності України. У бібліотеках населених пунктів відкрито виставки, що ілюструють звитяжний шлях українців до незалежності, період національно-визвольних змагань, історію 100-річчя ЗУНР та сучасний період становлення України як демократичної, європейської держави.

 У фойє Золочівського районного Народного дому ім. І. Білозіра виставлено роботи народних умільців Золочівського краю, експонуються видання про Золочівщину – край Маркіяна Шашкевича та твори золочівських авторів, зокрема альманах "Шашкевичів край", що нещодавно побачив світ у львівському  видавництві "Манускрипт".

У Народних домах відбуваються концерти за участю аматорських колективів та шкільної молоді.

У 19.00 год. на пл. Незалежності у м. Золочеві розпочався концерт духового оркестру Навчального центру Національної гвардії України. У репертуарі оркестру – українські народні пісні та світова музична класика.

 

 

23.08.2018

 

Вшанування могил Героїв АТО Золочівщини – напередодні Дня Незалежності України

Сьогодні, 23 серпня 2018 року, у День Державного Прапора України і напередодні 27-ї річниці Незалежності України, керівництво району, представники відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації, районного військового комісаріату, соціальних служб району відвідали могили Героїв АТО, що віддали своє життя у зоні бойових дій на Сході України. Запалені лампадки та щира молитва – це найменше, що можна зробити для цих мужніх чоловіків, які, не вагаючись, стали в обороні суверенітету і свободи нашої держави.

Найбільшим сплаченим боргом перед родинами загиблих Героїв буде самовіддане будівництво багатої, вільної, європейської України.

 

23 серпня 2018 року у м. Золочеві, на площі біля адміністративного будинку районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та обдарованої молоді, здобутки якої прославили Золочівщину на всеукраїнському та міжнародному рівнях у сферах спорту, музичного та образотворчого мистецтв та на вседержавному рівні за найвищими результатами складання зовнішнього незалежного оцінювання.

Цьогоріч Державний Прапор України піднімали: Ростислав Ференц - трьохразовий призер Чемпонатів Європи серед молоді з кіокушинкай карате, двохразовий призер Чемпіонатів Європи серед юніорів, двохразовий володар Кубка України з кіокушинкай карате, чотирьохразовий призер на Міжнародних турнірах, багаторазовий призер на чемпіонатах України; Семен Ничвид- володар першої премії та Гран-прі фестивалю конкурсу у Словакії «Європа співає та танцює», володар першої премії міжнародного фестивалю-конкурсу «Вондерленд Карпати», володар двох перших та другої премій міжнародного конкурсу – фестивалю у Болгарїі «Словянський вінець», володар двох других премій міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Перпетуум-Мобіле», неодноразовий переможець всеукраїнських конкурсів баяністів-акордеоністів. Богдан Чепелюк - переможець міжнародного художнього конкурсу у Польщі «Людина людині сама створила таку долю», переможець всеукраїнського художнього конкурсу «Природа і фантазія», переможець всеукраїнського художнього конкурсу «Олімпійська писанка»; друге місце у всеукраїнському конкурсі «Сурми звитяги», переможець в обласному конкурсі «Таланти твої Україно» , переможець в обласному конкурсі «Охорона праці очима дітей» друге місце в обласному конкурсі «Бюджет очима дітей». Оксана Кучурка ( випускниця ЗОШ № 3 м. Золочева) – цьогоріч здобула високі показники у навчанні та найвищі бали за результатами ЗНО ( 200 балів) з хімії. В урочистостях взяли участь: керівництво району, військовослужбовці, працівники держустанов району, діти та молодь, жителі та гості міста.

У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Ми сьогодні святкуємо особливий день, День Державного Прапора України. Це свято всіх поколінь українців, що пройшли довгий, героїчний, і навіть трагічний шлях. Коли звучить державний гімн і майорить державний прапор, в наших серцях ще більше зростає патріотизм і любов до Батьківщини. Адже державний прапор – це символ держави, що є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під українськими прапорами здобувають світові нагороди наші спортсмени, митці, науковці. Ми сьогодні горді з того, що наш прапор підніматиме золота Золочівська молодь, що вже прославила видатними здобутками свою Вітчизну, а разом з тим і наш національний стяг. Сьогодні українські прапори майорять на військовій техніці, на блокпостах. І цим нашим прапором, що ми підняли у Золочеві, і всіма прапорами, що майорять на адмінбудинках і оселях громадян, ми виявляємо солідарність з окупованими територіями, з військовими, що захищають Україну від російських окупантів. Прапори позначають нашу споконвічну Богом дану землю».

Молодим людям, котрі піднімали Державний Прапор України вручили подяки та пам’ятні подарунки.

Державні службовці розгорнули величезний синьо-жовтий прапор.

Під час урочистостей священнослужителі (о. Михайло Сукмановський та о. Андрій Кулицький) освятили ікону, котру передав волонтерам майстер із вишивання ікон Василь Гриненко. Ця ікона буде оберігати волонтерів під час поїздок на Схід, у зону АТО. Патріотичною та мистецькою частиною святкування Дня Прапора став флеш-моб танцювального колективу «Первоцвіт» (керівник Ю.Сидорович) з композицієї із синьо-жовтими полотнами.

 

Сьогодні, 23 серпня 2018 року, також синьо-жовтий прапор урочисто підняли у с. Бортків, Золочівського району. Учні школи, молодь, жителі сільської ради провели урочистості з нагоди Дня Державного прапора.

 

22 серпня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провів зустріч у приміщенні Народного дому села Ясенівці та Народного дому села Бонишин.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували про ремонт дороги Ясенівці – Залісся; про демонтаж аварійного стовпа з приватного домогосподарства у с. Ясенівці. Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх питань, привітав присутніх з прийдешніми святами Днем Державного прапора, Днем незалежності України, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні ліки», підписанні декларацій та укладання договорів мешканців району з сімейними лікарями, недопущенні спалюванні сухої рослинності. Наголосив на роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів. російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

Заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Ольга Мудрак надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій. 22 серпня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Ясеновецької сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

22.08.2018

 

БУДЬ МОБІЛЬНИМ! КОРИСТУЙСЯ ОНЛАЙН-СЕРВІСАМИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

На Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua можна дистанційно отримати довідку ОК-5 про розмір сплачених страхових внесків, витяг з Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії.

Працівники установ будуть перевіряти достовірність довідок за допомогою спеціального QR-коду. Завдяки сервісу смс-інформування Пенсійний фонд сповіщатиме пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсії, а застрахованих осіб – про сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

Переглянувши відео інструкції, ви дізнаєтесь як отримати довідки онлайн та налаштувати сервіс смс-інформування:

- Інструкція з отримання довідки з QR-кодом від Пенсійного фонду України https://www.youtube.com/watch?v=oJtrFO_S3JE

- Інструкція з налаштування сервісу смс-інформування від Пенсійного фонду України : https://www.youtube.com/watch?v=QsxNJYGd6B4 

 

20.08.2018

 

Консультація Міністра юстиції на тему: "Що робити коли не виплачують борг по заробітній платі з попереднього місця праці"

 

Не можу отримати борг по зарплаті з попереднього місця роботи вже рік. Що робити?

Марія Корженко

 

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму. .

Що робити, якщо не дійшли згоди?

Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

• в позасудовому порядку;

• в судовому порядку.

Як вирішити спір у позасудовому порядку?

Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком. Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом. Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спориповинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу.

Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.

Чи можна оскаржити рішення комісії?

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. В разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах.

Чи довго чекати виконання рішення комісії?

Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінченні 10 днів, передбачених на його оскарження. У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк працівникові комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації видається посвідчення, що має силу виконавчого листа. На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.

Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

• наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);

• позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Яка процедура в рамках наказного провадження?

Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати. Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача. Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.

Які документи необхідно подати і скільки це коштує?

Заява подається у письмовій формі та має містити докази: перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо); підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо). При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.

Як довго чекати рішення?

У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог. Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, які виділяються позивачу на подання заяви про відміну ухвали. На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків. Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?

Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення рішення. Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності. У разі спору про розмір виплат вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача. При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.

Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?

Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць. Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?

Ви можете звернутись за консультацією до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги. 0-800-213-103 та до Головного територіального управління юстиції у Львівській області. м. Львів, пл. М. Шашкевича №1 032-261-23-66

 

17.08.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, 17 серпня 2018 року, провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб.

В ході засідання розглядалося питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування.

За результатами засідання було прийнято позитивне рішення по трьох житлових об’єктах.

 

Сьогодні, 17 серпня 2018 року, голова райдержадміінстрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності з числа групи ризику, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації наголосила на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

16.08.2018

 

Сьогодні, 16 серпня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів та управлінь райдержадміністрації щодо недопущення протермінування звернень, що надходять на Урядову «гарячу лінію» та лінію «112» Львівської облдержадміністрації. Також на нараді обговорювалися питання щодо вчасного виконання документів у системі Megapolis.

Галина Семчишин провела аналіз роботи відділів та управлінь райдержадміністрації, а також надала відповідні роз’яснення.

 

15.08.2018

 

14 серпня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з мешканцями Великополюхівської сільської ради, з метою вирішення актуальних питань. Жителі села Великий Полюхів, що прийшли на зустріч, запитували про можливість встановлення вуличного освітлення. Володимир Недзельський надав роз’яснення з даного питання, крім цього звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради напередодні святкування Дня незалежності, вшануванні пам’яті воїнів АТО, програмі «Доступні лики».

Також закликав мешканців в рамках святкування Дня державного прапора та Дня Незалежності вивішати державний прапор на житлових будівлях, установах підприємств, установ, організацій і одягнути вишиванку. Начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях.

Начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний повідомив про нове у призначенні субсидій та наголосив на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

 

14.08.2018

 

Щодо участі у відкритих Обласних військово-патріотичних змаганнях "Зорі звитяги"

17-18 серпня 2018 року в місті Яворів по вул. Івана Франка,10А (за РНД "Сокіл") відбудуться відкриті обласні військово-патріотичні змагання "Зорі звитяги".

До участі запрошуються команди з районів та об’єднаних територіальних громад Львівської області та команди із Всеукраїнського Об’єднання Військово- Патріотичних Організацій (ВОВПО), склад команди - юнаки та дівчата (5 осіб) віком 13-28 років. Початок змагань о 12:00 год.

У програмі: фізична підготовка-підтягування на перекладині, силова вправа за 30 сек. качання пресу, 30 сек. віджимання від землі. Вогнева підготовка - стрільба з пневматичної гвинтівки, лежачи, розбір/збір автомата АК на час, наповнення магазину АК на час, кидання гранати ф-1 на влучність, стрільба з автомата АК, метання ножів в мішені, домедична підготовка.

Опісля відбудеться нагородження переможців та учасників змагань.

Команди прибувають з наметами, кожен учасник повинен мати спальник та каремат. Буде організоване наметове містечко.

Змагання проводить ГО УНСО Яворів за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, фінансова підтримка з «Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 рр.

Форма для зголошення - https://bit.ly/2v7OU2l.

Контактна особа: Галина, тел.: 097 59 18 400.

 

13.08.2018

 

Курс свідомих «Включайся!

28 серпня у Львові стартує проект для молоді «Курс свідомих «Включайся!». Тренінговий курс відбувається за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, патрульної поліції Львівської області та ГО «Курси першої домедичної допомоги САВ» і є продовженням спільної роботи в сфері забезпечення особистої безпеки громадян та підвищення рівня свідомості молоді.

Учасники: молодь 16-30 років, яка проживає у Львівській області (перевага надається учасникам з районів Львівщини).

Програма тренінгу включатиме дводенне навчання:

1 день: психологічні аспекти стресостійкості. Тренер – Анна Лозова (практичний психолог) та ефективна самооборона (інспектори управління патрульної поліції)

2 день: домедична допомога (Василь Кашуба, громадська організація «Курси першої домедичної допомоги «САВ»)

Організатори покривають витрати на проживання, харчування та роздатковий матеріал. Зареєструватись на курс можна до 16:00 год. 23.08.2018 Організатори: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Управління патрульної поліції Львівської області, Курси першої домедичної допомоги САВ та Львівський обласний молодіжний центр Контактна особа: 0685121268, Софія.

 

Молодь Львівщини запрошують на волонтерський табір «Help&Study»

15-21 серпня у селі Орявчик Сколівського району вже вдруге відбудеться обласний наметовий табір, який має на меті виховання у молоді культури волонтерства. Програмою табору передбачено тренінг із створення громадського простору в Карпатах, цікаві ігри і навчання, англомовний клуб, турнір з Лазертагу, шкарпеткові бої та теренівки, холіпаті та ватербублбатл, арт-терапія і бодіарт, мандрівки і гори, співи під гітару біля ватри. Щоб взяти участь у таборі необхідно заповнити анкету зголошення за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSde2aIlcH0LZAb-1ZoZEGn4l0muGlSb9PRSVuD8NiYWLeYGBg/viewform , пройти співбесіду, зібрати пакет документів (дозвіл від батьків, копія паспорта одного з батьків, копія свідоцтва учасника, або копія паспорта, медична довідка), пройти відбір (кількість вільних таборових місць обмежена, учасники віком від 14 років до 25 років), сплатити реєстраційний внесок до 10 серпня - 200 грн, якщо після зазначеної дати - 300 грн, прибути на місце збору, яке буде оголошено згодом, після відбору. Вживання алкоголю та тютюнових виробів в таборі заборонені.

Організатори: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, громадська організація "Інститут громадського лідерства".

Детальніше за посиланням - https://www.facebook.com/events/513589109071911/ . Зазначимо, що цьогорічний табір відбувається на базі недіючої початкової школи у с. Орявчик. Метою таборування є створення вільного молодіжного простору, який слугуватиме платформою розвитку та підтримки ініціатив молоді, в тому числі як безкоштовна локація для проведення проектів та заходів молодіжних громадських організацій Львівщини.

За час попередніх таборів, учасники спільними зусиллями та за власний кошт замінили підлогу, побудували ліжка, спорудили щоглу, хрест та побудували польову кухню. Окрім цього, нещодавно на базі цієї школи відбувся волонтерський табір "Пристань "Г.Р.А.Б.ЛІ" (Генеральна Резиденція Активного Будівництва ЛІдерів), який став переможцем на конкурсі молодіжних проектів з Обласної програми «Молодь Львівщини».

Контактні особи: Софія (068)512–12–68, Андрій - (063)263-88-28.

 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

На які наділи мають право захисники вітчизни? Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:

1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

Куди звертатися для отримання земельної ділянки? Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

• сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності відповідних територіальних громад);

• обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;

• районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);

• обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб;

• Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).

Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання? У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм).

До клопотання додаються:

1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;

3) документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).

Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?

Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

Як проходить відведення земельної ділянки?

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення такого проекту. Виконавцем робіт може бути тільки особа з сертифікатом інженера-землевпорядника. Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт – не може перевищувати 6 місяців. Проект підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру. У випадку розташування земельної ділянки у межах населеного пункту, або якщо на ділянці планується розташування об'єкта будівництва, потрібно отримати погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки залежно від її призначення, цінності та місця розташування може підлягати також погодженню з: структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Строк розгляду: протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту ( двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом -- після отримання позитивного висновку такої експертизи). Підстава для відмови – лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?

Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати наступні документи:

1) заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);

3) документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа. Строк розгляду такої заяви – 14 днів.

Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так, потрібно. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг.

Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мінюстом, та нотаріуси.

Які документи потрібні:

1) заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор;

2) документ, що посвідчує особу;

3) засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування;

4) витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (подається у разі, коли в документі, що подається для державної реєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку);

5) документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 

09.08.2018

 

Проведено засідання комісії у справах альтернативної служби

У райдержадміністрації керівник апарату Галина Семчишин провела засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 10 серпня 2018 року.

«На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення. Громадянин України, який проходить альтернативну службу, користується всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, за винятками, визначеними цим та іншими законами України, відповідно до Конституції України, і виконує всі обов'язки громадянина України. За громадянином, який проходить альтернативну службу, зберігаються право на житлову площу, яку він займав до направлення на службу, черговість на одержання житла за місцем проживання і роботи, а також попередня робота (посада), яку він виконував (займав) до направлення на службу, а в разі її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації. Він користується переважним правом на залишення на роботі у разі скорочення чисельності або штату працівників протягом двох років з дня звільнення з альтернативної служби», - зазначила під час засідання Галина Леонідівна.

За підсумками комісії вирішено прийняти громадянина на проходження альтернативної служби, який подав усі відповідні документи.

 

Сьогодні, 10 серпня 2018 року, Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації провела засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності з числа групи ризику, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Ірина Тріль наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки. На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

Сьогодні, 10 серпня 2018 року, у райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі торгівлі. Метою проведення зустрічі є вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають в процесі здійснення ними господарської діяльності. А також неухильне дотримання ними вимог трудового законодавства та виплата належного рівня заробітної плати. Крім цього, надзвичайно важливим питанням на сьогодні є недопущення у закладах торгівлі публічного відтворення аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

 

Сьогодні, 10 серпня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду-семінар з головами місцевих рад району. Під час наради голови місцевих рад мали можливість поставити запитання до керівників районних служб та отримати професійні відповіді. Під час наради розглянуто ряд актуальних і важливих питань, а саме: реформування медичної галузі: про проект "Сільська амбулаторія", про програму "Доступні ліки", про укладання декларацій на медичне обслуговування населення; про організацію роботи дільничних інспекторів та патрульної поліції і взаємодія з органами місцевого самоврядування; про проблемні питання в пожежно-небезпечний період. Алгоритм дій місцевих рад; про виконання програм агропромислового комплексу (дотації на молодняк, методи боротьби з борщівником Сосновського та інші); про проведення благоустрою населених пунктів до Дня Незалежності: знакове господарство, зупинки громадського транспорту тощо; виготовлення паспортів пам'яток культури; про комунікації управління газового господарства з населенням району; про організацію роботи Золочівського РЕМ під час стихійних явищ; прийняття рішень щодо створення ОТГ.

Підводячи підсумки наради, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зауважив, що потрібно відноситись особливо відповідально до проблем, які виникають в районі та вирішувати їх спільними зусиллями виконавчої та представницької влади. На завершення спікер закликав керівників органів місцевого самоврядування до більш активної участі у вирішенні проблемних питань, які виникають під час виїздів у населені пункти району при зустрічах з громадськістю. Належній підготовці та проведенні заходів до Дня незалежності України тощо.

 

Сьогодні, 10 серпня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, провела засідання комісії з питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Комісією продовжуються вивчення пропозицій щодо забезпечення житлом.

 

08.08.2018

 

8 серпня 2018 року в Золочівській районній державній адміністрації відбулося засідання постійно діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України затвердженої розпорядженням Золочівської районної державної адміністрації від 23.04.2018 № 223.

Провів засідання перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. На засіданні комісії розглядалась одна заява громадянки, яка належить до категорії ІV- повнолітні діти, які не мають (і не мали) своїх сімей, та має право щодо виплати грошової компенсації на поліпшення житлових умов, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 № 719.

Також на засіданні комісії розглядали три заяви учасників АТО, які виявили бажання взяти участь у Комплексній програмі соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки.

Відповідно до даної Програми на даний час двоє осіб з числа переселенців отримали житло.

 

Заробітна плата “в конверті” – негативне соціальне явище не тільки для працюючої особи, а й для самого роботодавця

На жаль, нелегальна праця та заробітна плата “в конверті” не нові поняття для сучасних громадян. Визначити лише одну причину, яка сприяє зростанню кількості неофіційних працівників у країні, неможливо. Це може бути ініціатива як зі сторони роботодавця, так і зі сторони самого працівника, але, в кінцевому результаті, для обох сторін таке явище несе лише негативні наслідки. Зокрема, нелегальний облік робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівниками соціальних гарантій, страхового стажу і соціальних виплат у разі захворювання чи виходу на пенсію. Водночас, для роботодавців використання праці “нелегалів”, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових догорів з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю та тягне за собою накладання штрафних санкцій. Проте, перша, та мабуть і найголовніша проблема, це те, що отримання заробітної плати в “конверті” негативно впливає на майбутнє пенсійне забезпечення громадян, адже основними факторами, від яких залежатиме право на майбутню пенсію та її розмір – це офіційно задекларована заробітна плата та набутий страховий стаж.

Відповідно до чинного законодавства, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. З 01.01.2018 мінімальний розмір єдиного внеску, який необхідно сплатити на місяць для зарахування його до страхового стажу, становить 819,06 грн. з мінімальної заробітної плати 3723 грн. Сплата обов'язкових страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Суми несплачених у визначені терміни страхових внесків стають недоїмкою і стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Отож, шановні працівники! Для забезпечення належного рівня свого сьогодення та майбутнього, ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та гідної оплати праці, яка б відповідала вашому вкладу в робочий процес! В свою чергу, роботодавці, легалізувавши зайнятість працівників та забезпечивши їм достойну заробітну плату, не тільки упередять зайві фінансові витрати, що можливі за результатами проведених перевірок у випадку виявлення контролюючими органами порушень законодавства про працю, а й дозволять громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

 

У Глиняннах проведено зустріч із жителями місцевої ради

7 серпня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні НВК «МОЗАЇКА» міста Глиняни. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували про дотримання затвердженого графіку руху автобуса Золочів – Глиняни та про пільгове перевезення пасажирів. Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні лики», роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів. російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, недопущенні спалюванні сухої рослинності у жаркий період.

Начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій. 7 серпня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Глинянської міської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Голова райдержадміністрації привітав прочан

7 серпня 2018 року до Золочева завітали прочани, які ідуть по маршруту «Самбір - Зарваниця». «Слава Ісусу Христу! Всечесні отці, дорогі краяни. Я щиро радий вітати всіх учасників прощі. Ви робите дуже добру справу. І тут вкотре пригадуються слова великого просвітителя., який сказав, що коли у людини на першому місці Бог, то все решта буде на своєму місці. І завдяки тому, що ви сьогодні робите ми маємо велику надію, що у нас все буде гаразд. До нас скоро прийде омріяний мир, у нас буде добра держава, добре керівництво. Буде панувати любов і мир міх людьми, між конфесіями, і я вам за це дуже дякую. Бажаю вам легкої ходи, отримати благодаті ті на які ви сподіваєтеся», - сказав у вітальному слові Володимир Йосипович.

Після цього усі мали спільний Молебень. Своїми враженнями поділилися прочани Наталія, Павло, Ольга та найстарша прочанка Юстина Курчик (86 років). Детально у відео: - https://zolochiv.net/u-zolochiv-priyshli-prochani-shho-ydut-iz-sambora-do-zarvanitsi/

 

Інформуємо агровиробників про земельні торги

На виконання пункту 5 доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 05.07.2018 № 114/0/7-18 інформуємо про земельні торги (аукціони) щодо продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту), що відбудуться у серпні 2018 року.

Додаткову інформацію про земельні торги можна отримати за посиланням (http://torgy.land.gov.ua/auction) та за контактним телефоном: (032) 235-13-21.


лота

Місце розташування земельної ділянки

Площа земельної ділянки, гектарів

Види угіль

Цільове призначення
земельної ділянки

кадастровий номер земельної ділянки

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн.

Стартовий розмір річної орендної плати

Крок аукціону грн.

Термін договору, років

рілля

сіножаті

% від НГО

У грн.

За 1 га

 

1.

Золочівський район
Колтівська сільська рада

13,7260

5,6060

8,1200

Для ведення товарного с/г виробництва

4621883600:06:000:0543

94188,75

8

7535,10

548,97

37,68

7

2.

Золочівський район
Бортківська сільська рада

21,3928

-

21,3928

Для ведення товарного с/г виробництва

46218881200:08:000:0598

162244,48

8

12979,56

606,73

64,90

10

 

07.08.2018

 

07 серпня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району.

Під час наради розглянуто проблемні питання, які виникають у суб'єктів господарювання в процесі будівництва чи реконструкції об'єктів підприємницької діяльності та накреслено шляхи їх вирішення.

На супроводі у районі перебуває 14 інвестиційних проектів. «Супровід інвестиційних проектів полягає у регулярному контакті власниками підприємств з місцевими органами державної влади, дозвільними органами щодо врегулювання проблемних питань різного характеру», - сказав під час наради перший заступник.

 

06.08.2018

Делегації з районів Львівщини запрошують на молодіжний спортивний квест

13-14 серпня у с. Березина на Миколаївщині відбудеться спортивний квест для делегатів молоді із районів Львівської області. Команда повинна включати одного дорослого (вчитель, керівник гуртка, громадський активіст, який працює з дітьми та молоддю) та троє дітей - учні школи, члени громадської організації, колективу, гуртка віком 12-16 років. Для того щоб стати учасником квесту необхідно заповнити електронну форму - https://goo.gl/9vFVq5, отримати підтвердження на електронну адресу, а також телефонний дзвінок, приїхати самостійно у с. Березина Миколаївського району Львівської області (організатори не відшкодовують транспортні витрати).

Мати з собою власний спальний мішок та особистий посуд (горнятко, ложку і миску - металеві, не керамічні), провести два незабутніх дні у атмосфері драйву, спорту і вражень. Нові знайомства, знання і досвід гарантовані.

Попередній досвід не обов'язковий.

У програмі: шнурова школа, каякінг, волейбол, скелелазіння, перегони на байдарках чи катамаранах Дністром, здорова польова кухня, ватра знайомств, а також сюрприз від організаторів.

Захід відбувається за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА в рамках конкурсу Обласної програми «Молодь Львівщини».

Як доїхати? Зі Львова, з автобусного вокзалу на Стрийській, автобусом № 234 (курсує кожних 30 хв) або 736. Автобус № 555 (з автобусного вокзалу на Стрийській) також їде до с. Березина, однак треба йти пішки від початку села 20 хвилин. Адреса: с. Березина, вул. Січових Стрільців, 27а (https://goo.gl/maps/UXfq6wc3cuv) Подробиці за телефоном: 097 690 63 72 та 063 87 99 577.

 

Для учасників християнського табору «Свята Софія» проведено заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 6 серпня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації проведено дві лекції. Перша на тему: «Любов до Батьківщини – моральна чеснота», а друга «Як захистити дитину у медіапросторі».

Спікер Ольга Боса (Кіс), начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса Золочівщини, розповіла молоді про основну моральну чесноту яка має бути присутня у кожного українця – це любов до Батьківщини. Також спікер прочитала власну поезію про героїчні події на Майдані, дитячі вірші тощо. Опісля спікер Ганна Чекайло, головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, наголосила дітям на важливості вибору інформації, яку вони отримують з інтернету, зокрема із соціальних мереж. Також розповіла про те, що знову стартує медійна кампанія «Безпека на дорогах», адже на жаль, велика кількість смертей на дорогах, тому спікер наголосила на важливості дотримання правил дорожнього руху.

На завершення заходу спікери побажали учасникам табору отримати багато нових вражень підкріплених Божим словом.

 

05.08.2018

 

5 серпня 2018 року на Білій горі с.Підлисся Золочівського району відбулася Архієрейська Літургія та літературно-мистецьке свято "Світло Маркіяна». В програмі святкування проведена Архієрейська Свята Літургія, яку очолював Преосвященний Владика УГКЦ Володимир Груца, а також літературно-мистецьке свято "Світло Маркіяна».

У заході взяв участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський громадськість, молодь з багатьох районів Львівщини. Опісля проведено панахиду за загиблими Січовими стрільцями та покладено квіткові композиції до спільної могили січовикам в память про загиблих українців. Маємо збагнути і гідно оцінити значущість постаті Маркіяна в історії творення України, маючи за дороговказ його заповіт: «Се майно мізерне моє ставатиме меншим і легшим, Зате найдорожче – Любов до Матері – України Буде щораз ціннішим, багатшим…».

Мистецьку палітру свята склали виступи народних колективів Золочівщини та інших районів Львівщини.

 

03.08.2018

 

Сьогодні, 3 серпня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, провів засідання комісії з питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Із запропонованих трьох об’єктів було визначено два об’єкти. За підсумками засідання готуватимуться правоустановчі документи, дані пропозиції будуть скеровані на розгляд обласної комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян.

Сьогодні, 3 серпня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району з питання встановлення зупинки під Лисою горою у с. Стінка та функціонування навчального закладу Золочівський професійний ліцей. Голова Золочівської райдержадміністрації надав роз’яснення громадянам, а саме: проінформував громадян про законодавство та прийняті кроки райдержадміністрацією з питання функціонування навчального закладу Золочівський професійний ліцей, а з питання встановлення зупинки під Лисою горою у с. Стінка дав доручення фахівцю сектору інфраструктури та будівництва райдержадміністрації підготувати та скерувати листа у Службу автомобільних доріг у Львівський області для вивчення даного питання та забезпечення громадян належним довозом.

 

3 серпня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комісії з визначення обставин та правомірності постановки на облік захисних споруд (сховища, ПРУ) цивільного захисту. Під час наради обговорювали лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо алгоритму дій для виключення з обліку захисних споруд цивільного захисту, що були поставлені на облік з порушеннями, а також проведено аналіз матеріалів поданих на розгляд комісії.

 

02.08.2018

 

У Золочівському районі розпочав свою роботу Християнський табір «Свята Софія»

Дитячий християнський табір «Свята Софія», організований парафією Св. Софії УАПЦ м. Золочів, розпочав свою роботу 1 серпня 2018 та триватиме до 7 серпня 2018 року на базі ДПЗВ «Сокіл», що розташований у сосновому ліс на віддалі 3 км від с. Сасів, Золочівського району Львівської області. Духовний наставник «Святої Софії» та організатор – Золочівський декан УАПЦ о. Василь Саган.

У відкритті табору взяли участь Золочівський декан УАПЦ о. Василь Саган, о. Орест Галан, заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик. Діти отримають приклад любові та молитви, підкріплений Божим словом, як дієвий виховний вплив на особистість, що розвивається. Усі складові змістовного християнського відпочинку допоможуть дітям оновити тілесні і духовні сили.

Діти матимуть змогу бути присутніми на Божественній Літургії, приступати до Сповіді та Святого Причастя, спільно молитися зранку та дякувати Богові за прожитий день ввечері.

 

Вшанували пам'ять загиблого десантника, героя Віталія Бахура

Сьогодні, 2 серпня, на кладовищі села Зозулі покладено квіти до могили загиблого героя Віталія Бахура, українського військовослужбовця, десантника, старшого лейтенанта Збройних сил України. У заході взяли участь представники влади. Віталій Бахур нагороджений орденом Богдана Хмельницького та нагрудним знаком "За оборону Луганського аеропорту".

Довідка. Народився Бахур Віталій Володимирович 02.07.1989 року у селі Зозулі Золочівського району Львівської області. Після закінчення школи у 2006 році поступив у Львівську академію сухопутних військ імені П. Сагайдачного, яку закінчив у 2010 році і отримав скерування у місто Гвардійське Дніпропетровської області. 13 червня 2014 року десантники готувались до відправлення в зону проведення АТО. У ніч на 14 червня трьома військово-транспортними літаками Іл-76 МД з інтервалом у 10 хвилин вони вилетіли в Луганський аеропорт на ротацію особового складу.

На борту також була військова техніка, спорядження та продовольство. 14 червня о 0:40 перший літак (бортовий номер 76683), під командуванням полковника Дмитра Мимрикова приземлився в аеропорту. Другий Іл-76 МД (бортовий номер 76777), під керівництвом командира літака підполковника Олександра Бєлого, на борту якого перебували 9 членів екіпажу 25-ї мелітопольської бригади транспортної авіації та 40 військовослужбовців 25-ї Дніпропетровської окремої повітряно-десантної бригади, о 0:51, під час заходу на посадку на аеродром міста Луганськ, на висоті 700 метрів, був підбитий російськими терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла».

В результаті терористичного акту літак вибухнув у повітрі і врізався у землю поблизу території аеропорту. 49 військовослужбовців, весь екіпаж літака та особовий склад десанту, – загинули. Страшною звісткою в кожній домівці стало повідомлення, що у літаку ІЛ-76, який збили терористи над Луганськом 14 червня, був і загинув Віталій Володимирович Бахур. Кожен з нас запам'ятає назавжди його лагідну посмішку, добрі очі. Ввічливий, скромний, працьовитий, добрий, лагідний, чесний, порядний... - таким залишиться у пам'яті учителів, односельчан, товаришів, однокласників, сусідів, знайомих наш Віталій. Вічна йому пам'ять!

 

У Куровичах проведено зустріч із жителями місцевої ради

1 серпня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Куровичі.

Жителі місцевої ради: сіл Куровичі, Печенія, Солова, що прийшли на зустріч, запитували: про ремонт шатрового даху Куровицької ЗОШ; про забезпечення автобусом «Школярик»; про ремонт дороги по вул. І. Франка; про ремонт дороги по вул. Шевчкенка у с. Куровичі; про проведення водовідведення дороги Тернопіль – Львів – Рава-Руська у с. Куровичі.

Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні лики», роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів. російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

Начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій та наголосила на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

 

01.08.2018

 

ВИПЛАТА ПЕНСІЇ ЗА ДОВІРЕНІСТЮ

За станом здоров’я або з інших причин пенсіонер іноді не має можливості отримувати належні йому виплати особисто. У такому разі він може доручити цю справу іншій особі, оформивши відповідний документ.

Довіреність — це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами. Довіреності зазвичай посвідчують нотаріально. Однак, якщо в населеному пункті немає нотаріусів, довіреність особи на одержання пенсії може посвідчити уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування.

Особа, яка видала довіреність, може в будь-який час її скасувати. А скасувавши, негайно повідомити про це й того, кому доручали отримання пенсії, і установу, що її видає. Отримувати пенсію за довіреністю можна не більше як рік, тож за потреби її треба завчасно переоформити. Також є свої особливості використання та поновлення довіреностей у разі отримання коштів через пошту і банк. При виплаті пенсії через пошту довіреність показують працівнику поштового зв‘язку під час отримання пенсії.

Після першої виплати пенсії через пошту таку довіреність або її копію залишають на виплатному об‘єкті поштового зв‘язку. Після того, як виплату пенсії за довіреністю здійснювали протягом 12 місяців, її одержувач має особисто звернутись із заявою щодо продовження виплати пенсії за довіреністю до відділу обслуговування (сервісного центру) Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку. Виплата пенсії за довіреністю продовжується знову на один рік, починаючи з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Контроль за виплатою пенсії за довіреностями в установах банків дещо інший. Якщо суми пенсій одержують за довіреністю більше як один рік, банк зобов‘язаний повідомити про це орган Пенсійного фонду, який нараховує відповідні кошти, не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли зазначені обставини. А одержувач пенсії має особисто подати нову заяву в відділ обслуговування (сервісний центр) Пенсійного фонду. На підставі таких повідомлень із банківських установ відділ обслуговування (сервісний центр) Пенсійного фонду може запрошувати пенсіонерів для подання заяв щодо продовження перерахування пенсії на рахунок у банку.

Якщо пенсіонер не подає зазначену заяву, виплату пенсії здійснюють шляхом включення у відомості на виплату пенсії через відділення поштового зв’язку. Проте, якщо з дати вчинення довіреності минуло більше як рік, працівники поштового зв’язку не мають права виплачувати пенсію довіреній особі. Якщо пенсіонер не може особисто звернутися із заявою щодо продовження виплати пенсії за довіреністю або виплату пенсії переведено з банку на поштове відділення (через відсутність заяви щодо продовження виплати пенсії через банк), відповідно до законодавства виплату пенсії припиняють після шести місяців її неотримання.

В такому випадку для поновлення виплати пенсії пенсіонеру необхідно особисто звернутись до відділу обслуговування (сервісний центр) Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку.

 

31.07.2018

 

На Слобожанщині, у м. Слов'янську, завершилася дводенна масштабна "Слов'янська книжкова толока", що проходила на базі Центру культури та дозвілля. .

Культурна програма заходу дозволила поринути у світ книги, поспілкуватись з письменниками, поетами, поговорити про толерантність і психологію, про минуле і сучасність, спробувати створити щось власними руками, послухати музику, подивитись виставу, спробувати створити анімаційне кіно, повчитись в'язати хустку, і наостанок, зануритись у світ джазової доброї історії!

Делегація митців зі Львова долучилася до формування українського світогляду та нових культурних зв'язків і книжками, і цікавими зустрічами з читачами, і майстер-класами. Учасницею делегації була Ольга Боса (Кіс) – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Проект "Слов’янська книжкова толока" проходив 28-29 липня 2018 року в рамках проекту "Зміцнення громадської довіри", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

30.07.2018 р.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 30 липня 2018 року.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про позбавлення батьківських прав; про визначення способів участі батька у вихованні сина; житлові питання; про призначення опікуна над дітьми.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- сказав під час засідання Володимир Недзельський.

 

Жителі Золочівщини взяли участь у заходах з нагоди 1030 років хрещення Київської Русі-України

28 липня відбулися заходи з нагоди 1030 років хрещення Київської Русі-України «Молитва за Україну». Участь у дійстві також взяли жителі Золочівщини, які поїхали до Києва. Під час урочистих заходів Президент Петро Порошенко наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної Церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних церков.

«Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян… Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», - наголосив Глава держави на урочистостях з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Глава держави нагадав, що з перших днів свого президентства поставив за мету добиватися створення Єдиної Помісної Православної Церкви та визнання цієї Церкви Вселенським Патріархом.

«Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики. Армія – боронить нашу землю. Мова – боронить наше серце. Віра – боронить нашу душу», - впевнений Президент.

“Звичайно для нас є і гарна нагода, і велика честь представляти Золочівський район, священство і молитися до Господа за і саму подію, і ще більшу подію, яку ми очікуємо для нашої церкви для нашої держави, для нашого народу – надання томосу незалежної церкви, автокифальної церкви. Хоч процес йде дуже не просто…” – розповів священик УПЦ КП, парох с. Золочівка та с. Погорільці о. Нестор Горохівський.

 

27.07.2018

 

Сьогодні, 27 липня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, провела нараду з питання вивчення пропозицій житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Золочівському районі. Відповідно до повідомлень, як пропозиції розглядалися як квартири так і житлові будинки.

«Наша основна мета - це вивчення усіх відповідних варіантів, згідно нормативам придбання соціального житла, виписаним у постанові – 31,5 м. та 13,5 кв. на одну особу. Приємно, що це є не одноразова акція, робота буде продовжена і в наступному році. Прогнозується, що суми коштів на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування будуть вдвічі більшими адже рівень розвитку будь-якого суспільства вимірюється ступенем піклування про тих, хто найбільше потребує уваги і підтримки, зокрема дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах»,- зауважила Галина Семчишин.

«Загалом, у Золочівському районі семеро дітей віком від 13 до 22 років, які не мають житла. Є випадки, коли прийомні батьки забезпечують дітей помешканнями, але потреба у забезпеченні житлом залишається і вона є досить значною. Завдячуючи наданим коштам із місцевого бюджету (600,0 тис.грн.) та державного бюджету (1250,0 тис.грн.) цьогоріч буде придбано житло для цих дітей», - зазначив Олександр Суддя, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації.

 

Сьогодні, 27 липня 2018 року, Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації провела засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у червні 2018 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

Сьогодні, 27 липня 2018 року, у райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за участю Андрія Кісери, заступника директора департаменту - начальника управління промисловості і підприємництва департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації. Метою проведення зустрічі є вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають в процесі здійснення ними господарської діяльності. А також неухильне дотримання ними вимог трудового законодавства та виплата належного рівня заробітної плати.

Крім цього, надзвичайно важливим питанням на сьогодні є недопущення у закладах торгівлі публічного відтворення аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

 

У райдержадміністрації відбулася зустріч з представниками підприємств-експортерів району

Сьогодні, 27 липня 2018 року Андрій Кісера, заступник директора департаменту - начальник управління промисловості і підприємництва департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації зустрівся в приміщенні райдержадміністрації з представниками підприємств-експортерів району за участю Оксани Залуцької - начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації. «Важливо налагодити довіру між бізнесом та владою. Тут, на Львівщині, ми починаємо спостерігати ситуацію, коли бізнес все частіше починає налагоджувати конструктивний діалог з владою і опиратися на неї як на надійного партнера. Тому така зустріч, яку ми організували сьогодні, вкрай важлива з точки зору об’єднання зусиль, адже ми сьогодні маємо більші ресурси і можливості, ніж кілька років тому, і треба їх грамотно використати та примножувати», – зазначив Андрій Кісера. Географія експорту Львівської області – це 80 країн світу, однак основна питома вага припадає на країни Європи.

Зазначимо, у Львівській області станом на початок 2018 року є більше тисячі експортерів, головним чином у галузі деревообробки, машинобудування та харчовій переробній промисловості. У межах зустрічі зі експортерами також порадили підприємцям звертатись по допомогу у сектор із просування експорту, що функціонує при департаменті економічної політики ЛОДА та Центр із просування експорту при торгово-промисловій палаті Львівської області.

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне.

Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в „конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у „конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому. Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає. З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

Особи, які обрали спрощену систему оподаткування, повинні щомісячно сплачувати на рахунки Пенсійного фонду єдиний внесок. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, який розраховується як добуток мінімальної заробітної плати на тариф відрахувань (22%). Термін сплати – не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

 

26.07.2018

 

Запрошуємо взяти участь у інформаційній акції «Лабіринт можливостей»

У понеділок, 30 липня, стартує інформаційна акція «Лабіринт можливостей», присвячена відзначенню Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Місце: сквер «На валах» (навпроти входу у Львівську облдержадміністрацію, вул. В. Винниченка,18). Час: 12:00 година.

Акція відбуватиметься у всіх обласних центрах України та у м.Києві і має на меті поінформувати громадян України про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці. «Лабіринт можливостей» – це арт-інсталяція, своєрідний сучасний квест, до якого зможуть долучитися усі охочі.

Конструкцію лабіринту створять за допомогою 254 коробок, з’єднаних між собою. Учасникам конкурсу будуть ставити питання і, залежно від відповідей, вони рухатимуться у відповідному напрямку лабіринтом.

 

У Поморянах проведено зустріч із жителями місцевої ради

24 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провів зустріч у приміщенні селищної ради. Жителі місцевої ради, що прийшли на зустріч, запитували про: - про каналізування (водовідведення) селища Поморяни - скарги на перебої у роботі радіомовлення - про ремонт дорожнього моста на дорозі Поморяни – Бібщани - про руйнування дороги тонажними машинами під час перевезення сільськогосподарської продукції - про розпаювання майна приміщення колишнього колгоспу - скарга про неможливість подання показів газового лічильника телефоном Ігор Нижник надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні лики», роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

 

25.07.2018

 

На Золочіщині проводять ремонт дороги Гутисько-Турянське-Почапи на відрізку від границі району до с. Білий Камінь

Сьогодні, 25 липня 2018 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів огляд стану ремонтних робіт на дорозі загального користування С140202 Гутисько-Тур'янське-Почапи. Огляд здійснювався за участі інженера відділу якості, технічного контролю та нових технологій Служби автомобільних доріг у Львівській області Романа Коцана і головного інженера компанії “ДРОГ-БУД УКРАЇНА” Віктора Багрія.

“Ми виконуємо роботи на відрізку Ожидів-Білий Камінь. На сьогоднішній день ведуться завершувальні роботи на куску, на відрізку 635 метрів протяжністю. Тут ми влаштовували вирівнюючий шар ЩПСу товщиною 30 см і зверху зараз кладемо асфальтобетон товщиною 6 см. Роботи ведуться досить в такому хорошому темпі. Ми зробили 1,5 км об’їзної Білого Каменя і зараз тут зробили дві ділянки протяжністю близько 2 км. ” – розповів головний інженер компанії “ДРОГ-БУД УКРАЇНА” Віктор Багрій

Детальніше у відео

 

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат, яке провів перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник сьогодні, 25 липня 2018 року.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють роздрібну реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за місяць травень 2018 року.

За результатами обговорення та враховуючи динаміку зростання обсягу задекларованого податку СПД рекомендовано забезпечити подальшу повноту нарахувань та сплату акцизного податку до бюджету. Також вирішено матеріали по двох ПСД подати до Головного управління ДФС у Львівській області для проведення перевірки повноти декларування акцизного податку.

 

25 липня 2018 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин спільно з головним спеціалістом з питань персоналу Надією Шимків взяла участь у засіданні круглого столу: «100- річчя запровадження державної служби України», який відбувається у м. Брюховичі.

 

24 липня 2018 року у позаміському таборі відпочинку "Сокіл" відбулися спортивно масові - заходи в рамках Всеукраїнської акції "Олімпійське літо – 2017". Гостем свята була заступник директора обласного центру здоров"я населення "Спорт для всіх" Ірина Підлужна. Вихованці табору привітали гостю спортивною зарядкою під музичний супровід.

Юні спортсмени змагалися у таких видах спорту : баскетбол, настільний теніс, шахи, біг на 200 м, стрибки на скакалці. Усі переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями, а також в подарунок табору від обласного центру "Спорт для всіх" було передано 3 комплекти ракеток для гри в настільний теніс та 3 комплекти ракеток для гри у бадмінтон.

 

Сьогодні, 24 липня 2018 року відбулася робоча нарада під головуванням начальника відділу розгляду звернень ГТУЮ у Львівській області Іоліти Адамської, начальника відділу з надання адміністративних послуг Ольги Попадюк, начальника управління агропромислового розвитку Зеновія Леськіва, аграріїв району з питань, що виникають при реєстрації землекористувачів, використанні невитребуваних паїв, забезпеченні захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель.

Детальні роз’яснення із вищезгаданих питань надали начальник відділу розгляду звернень ГТУЮ у Львівській області Іоліта Адамська та інші доповідачі. Виступаючі зазначали, що економічні реалії сьогодення вимагають відповідного правового реагування у сфері землекористування. Особливо це стосується земель сільськогосподарського призначення, оскільки оренда земель у сільському господарстві є домінуючим видом землекористування. Важливим є захищеність прав і регулювання відносин між орендарем та орендодавцем, а також гарантія використання земель за цільовим призначенням та з отриманням умов збереження стану об’єкта оренди.

Іоліта Адамська наголосила під час виступу: «Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерами гарячої лінії 098-3226573, 097-5497118».

 

22.07.2018

 

На Меморіальному військовому кладовищі с. Червоне Золочівського району відбулося перепоховання

Сьогодні, 22 липня 2018 року, на військовому кладовищі, що знаходиться біля села Червоне відбулися заходи по вшануванню пам'яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені». У заходах взяли участь керівництво Львівської обласної державної адміністрації, Золочівської районної ради, Золочівської районної державної адміністрації, Навчального центру Національної гвардії України, молодь та громадськість області та району.

Поминальну панахиду та перепоховання віднайдених останків вояків провели духовенство району спільною екуменічною молитвою за душі загиблих.

Також відбулося громадське віче, під час якого виступили представники влади та громадських організацій.

(натисни фото для збільшення)

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє, що за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1xJ8-3p8Uu-aFxSTlkbKuoFbT8e8RaO4C можна переглянути наступну інформацію:

1. Ролик про нові он-лайн сервіси Пенсійного фонду України.

2. Інструкція з отримання довідок з QR-кодом.

3. Інструкція з налаштування сервісу СМС-інформування.

4. Відеосюжет про інформаційну сторінку веб-порталу Пенсійного фонду України.

5. Відеосюжет про комунікації з громадськістю.

 

Молодь запрошують до участі в конкурсі на отримання другої щорічної премії соціальних проектів Social Project Awards

З 1 липня по 29 серпня 2018 року активісти з усієї України можуть подати заявку на другу щорічну премію соціальних проектів Social Project Awards, організаторами якої є Міністерство молоді та спорту України спільно з журналом PROactive та за підтримки компанії «Цитрус».

Церемонія нагородження переможців відбудеться 8 грудня в Одеському театрі опери та балету.

Основна мета – розповісти про проекти всій Україні, показати, що соціальна діяльність не має кордонів і пронизує усі сфери нашого життя. Це в черговий раз доводить, що бути соціально активним громадянином – почесно і відповідально. Проекти оцінюються колегією професіоналів зі сфери бізнесу, влади і громадської діяльності. Після закінчення прийому заявок на сайті премії починається народне онлайн голосування, де кожен може віддати голос за три проекти.

Підсумкова оцінка проекту складається з суми балів, отриманих від експертів, і балів, отриманих за підсумками онлайн голосування. Подати проект можна в одній з 10 номінацій конкурсу: спорт/здоровий спосіб життя, медицина та охорона здоров’я, технології та інновації, розвиток територій, забезпечення рівних можливостей, ідея, культура, екологія, урбаністика, волонтерство.

Для участі у другій щорічній премії соціальних проектів Social Project Awards необхідно до 29 серпня 2018 року подати заявку за посиланням: https://awards.org.ua/.

За детальнішою інформацією можна звертатись за телефоном: 093 100 73 76.

 

Молодь запрошують до участі в Форумі першої Молодіжної столиці України

6-7 вересня відбудеться Форум першої Молодіжної столиці України, що об`єднає молодь з усіх регіонів країни та сприятиме обміну досвідом, розвитку молодіжного потенціалу та активізації співпраці між представниками органів влади, місцевого самоврядування та молоді. Концепція Форуму побудована на таких тематичних модулях: зайнятість молоді, мобільність, формальна і неформальна освіта, участь молоді в місцевому самоврядуванні.

Програма форуму передбачає інтенсивну роботу в групах, панельні дискусії за участі представників молоді, органів державної влади і місцевого самоврядування й бізнесу, лекторії, презентації історій успіху молодих людей, пітчинг проектів з соціального підприємництва.

Для того, аби взяти участь в заході, необхідно заповнити електронну анкету за лінком https://goo.gl/forms/AugItbGgfL1HRMLg1. Кінцевий термін прийому заявок – 5 серпня 2018 р.

Місце проведення: м. Львів. Участь є безкоштовною. Очікується участь до 1500 молодих людей з усієї України. Найактуальніша інформація – на офіційній Facebook-сторінці Форуму: https://www.facebook.com/molodvizh.

Подія відбудеться за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

 

20.07.2018

 

Живи та працюй в Україні

Тема трудової міграції населення та наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції для економіки області є надзвичайно актуальною. Обласною державною адміністрацією вживається низка заходів з метою запобігання нелегальному працевлаштуванню за кордоном. Насамперед, це здійснення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми, як наслідок нелегального працевлаштування за кордоном. Це і розміщення відповідних публікацій на офіційних сторінках органів влади; проведення тренінгів з виявлення, ідентифікації та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; розповсюдження друкованої продукції, безкоштовні покази стрічки про проблему нелегальної трудової міграції «Гніздо горлиці»; проведення інформаційної акції «Подорожуй безпечно» та інші заходи. Усі ці заходи мають на меті попередити трудове рабство та інші неприємні ситуації, у яких може опинитися трудовий мігрант.

Не без уваги облдержадміністрації залишається питання діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з працевлаштування за кордоном А таких рекрутингових компаній у Львівській області, які займаються працевлаштуванням громадян за кордоном, налічується 90. Більша частина з них порушують ліцензійні умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном:

- не подають звітності про працевлаштованих ними осіб, тобто:

- здійснюють діяльність не за місцем реєстрації, зазначеним у ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, і не повідомляють про це орган, який видав ліцензію,

- інформація про діяльність не розміщують у доступному для відвідувачів місці.

Підтвердженням цього є результати перевірок, здійснених Головним управлінням Держпраці у Львівській області, та підсумки відвідування фахівцями центрів зайнятості суб’єктів, які отримали ліцензії на працевлаштування за кордоном, з метою надання консультаційних послуг. З метою врегулювання цього питання облдержадміністрація звернулася до Міністерства соціальної політики України з ініціативою внести зміни до чинного законодавства в частині анулювання ліцензій на працевлаштування за кордоном тим суб’єктам господарювання, які порушують ліцензійні умови провадження господарської діяльності з працевлаштування за кордоном.

Верховною Радою України у першому читанні прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», яким передбачається посилення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють працевлаштування за кордоном, зокрема вводиться диференційована система штрафних санкцій за порушення вимог провадження діяльності та адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог органу ліцензування щодо усунення порушень.

Крім цього, законопроектом надаються повноваження Міністерству соціальної політики України на позапланові перевірки ліцензіатів у разі виникнення ризику потрапляння осіб у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, виявлення інформації про порушення ліцензіатом ліцензійних вимог. Згаданий законопроект готується до другого читання. Говорячи про трудових мігрантів, важливо наголосити і на такому моменті, коли людина тривалий час працює за кордоном, не сплачує жодних податків, проте, користується державними допомогами, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати.

З огляду на це, органами соціального захисту населення організована робота щодо здійснення перевірок правомірності отримання соціальних виплат особами, які працюють за кордоном. Найперше це стосуються компенсаційних виплат на догляд за інвалідом І групи або престарілими старше 80 років. Громадяни оформляють згадану виплату, але догляд не здійснюють, оскільки, до прикладу, перебувають на заробітках за кордоном.

Обов’язковими умовами одержання зазначених виплат є умова перебування згаданих осіб на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації та чинником, який визначає статус малозабезпеченої сім’ї. Хочемо наголосити, що якщо одержувач зазначених виплат перебуває та працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

На сьогоднішній день виявлено та припинено 311 виплат особам, які працювали за кордоном. Варто зазначити, що органами соціального захисту населення постійно проводиться перевірка щодо виїзду за кордон одержувачів допомог.

Зокрема, здійснюються запити до державної прикордонної служби, здійснюються акти обстеження стосовно факту здійснення догляду тощо. Також інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є важливим фактором що призводить до скасовування або не призначення житлової субсидії та допомоги малозабезпеченим сім’ям, у складі яких є непрацюючі особи.

 

19.07.2018

 

Про стан реалізації Урядової програми «Доступні ліки» впродовж січня-травня 2018 року в Золочівському районі Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєво необхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Відповідно до затвердженого плану асигнувань за січень-травень 2018 року департаментом охорони здоров’я перераховано до Золочівської ЦРЛ 866,7 тис. грн.

З початку року до участі у проекті залучено 7 аптечних закладів. Кількість виписаних рецептів на відшкодування лікарських засобів – 26171, кількість відпущених рецептів – 18189. Обсяг коштів, перерахованих аптечним закладам 858,055 тис. грн. (99,0%).

Середня вартість рецепта 47,17 грн.

ТАБЛИЦЯ

стану реалізації впродовж січня – травня 2018 року Урядової програми «Доступні ліки» в розрізі адміністративно – територіальних одиниць області за оперативними даними отриманими
від ЗОЗ станом на 01 липня 2018 року

 

Назва адміністративно - територіальної одиниці

Отримано коштів впродовж січня - червня 2018 року

Обсяг коштів перерахованих аптечним закладам впродовж січня - червня 2018 року

м. Дрогобич

1 555,4

1 555,4

Самбірський р-н

1 013,8

1 012,8

Миколаївський р-н

698,5

698,3

Перемишлянський р-н

527,2

524,4

м. Трускавець

279,1

277,6

Золочівський р-н

866,7

858,0

Дрогобицький р-н

1 110,6

1 098,2

м. Новий Розділ

430,7

422,6

Кам"янка-Бузький р-н

786,9

765,2

м. Стрий

615,6

591,7

м. Львів (УОЗ Львівської міської ради)

9 683,9

9 268,5

м. Моршин

58,7

55,5

Жовківський р-н

1 244,8

1 165,2

Пустомитівський р-н

1 605,7

1 481,4

Бродівський р-н

907,7

832,6

Старосамбірський р-н

984,9

891,0

Середньо обласний показник виконання УП

   

м. Борислав

478,0

416,4

м. Червоноград

1 109,4

959,8

Буський  р-н

632,6

541,8

Яворівський р-н

1 551,4

1 284,9

Сколівський р-н

659,2

537,0

Стрийський р-н

1 187,4

911,6

Мостиський р-н

483,9

367,8

Радехівський р-н

273,3

198,3

м. Самбір

342,3

246,1

Городоцький р-н

1 011,1

723,5

Сокальський р-н

890,9

633,9

Жидачівський р-н

1 116,7

641,3

Турківський р-н

544,6

285,0

Разом

32 651,0

29 245,8

 

В.о.головного лікаря Золочівської ЦРЛ Луговий А.Г.

18.07.2018

 

Сьогодні, 18 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, провів нараду з керівниками відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, районними службами з питання участі у поминальних заходах з перепоховання останків дивізійників, які загинули під час боїв в часі Другої світової війни. Заходи відбудуться 22 липня. Під час наради обговорено організаційні питання.

«22 липня 2018 року на військовому цвинтарі, що між селами Червоне і Ясенівці Золочівського району відбудуться скорботні заходи з перепоховання останків віднайдених вояків, які в часи Другої світової війни загинули під час Бродівського оточення. Не перший рік проводяться ці заходи. Тому ми жителі Золочівського краю із скорботою в серці будемо згадувати про історичні події, які відбувалися у далекому 1944 році», - наголосив під час наради Ігор Нижник.

 

Сьогодні, 18 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з керівником апарату Золочівської райдержадміністрації Галиною Семчишин, начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головним архітектором району Петром Кобелькою та заступником начальника Навчального центру Національної гвардії України по роботі з особовим складом Володимиром Удовиченком провів виїзну нараду на територію Меморіального військового кладовища.

Під час наради обговорили питання розміщення учасників заходів, зокрема військовослужбовців (почесної варти, салютної команди, команди для перепоховання, матеріально-технічного забезпечення), розміщення озвучення, а також впорядкування території кладовища.

 

17.07.2018

 

Сьогодні, 17 липня 2018 року, в храмі Вознесіння Господнього м. Золочева відбулося вітання нашого земляка, духовного наставника, випускника Львівської консерваторії високопреподобного отця Володимира Кусого із 60- річчям від дня народження. Привітати ювіляра із святом прибули голова Золочівської районної ради Олег Банах та начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Золочівської райдержадміністрації Ольга Боса (Кіс).

Ольга Боса подякувала отцю Володимиру Кусому, за невтомне дарування свого таланту, ревності, жертовності та любові усім, кого поручає йому Господь, плекання віри, духовності, високої моралі серед українських християн та за внесок у розвиток духовності Золочівського краю. «Низький уклін Вам за Вашу доброту і терпеливість до своїх духовних дітей! Велике спасибі за те, що Ви до кожної людини підходите з любов’ю і віддаєте частинку душі, розділяєте з нею горе, знайдете потрібне слово, утішите і підтримаєте у складні моменти життя», - зазначила Ольга Володимирівна вітаючи ювіляра та вручаючи подяку від районної влади.

 

За програмою фонду ООН у галузі народонаселення, яка здійснює координацію проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» у партнерстві з «Українською фундацією здоров’я» та під керівництвом ЗРЦСССДМ з лютого місяця 2018 року, почала свою роботу мобільна бригада соціально – психологічної допомоги.

У завдання якої, в разі потреби, входить створити «план безпеки» та надати першу точку доступу до всіх інших серверів, які потрібні постраждалим. Домашнє насильство це злочин особливої категорії який потребує особливих підходів. 60% жінок страждають від домашнього насильства , але тільки 10% звертаються по допомогу , інші залишаються в тіні . Мобільна бригада включає в себе 2 психологи та соціального фахівця. За час роботи було здійснено близько 45 виїздів по району та зроблено презентації у всіх сільських радах. Надано соціально-психологічну підтримку 145 клієнтам.

Керівник мобільної бригади – Легоцька О.В.

Робочі телефони – 063 9687010, 066 3065957

 

У Бібщанах проведено зустріч із жителями місцевої ради

Сьогодні, 17 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провів зустріч у приміщенні Бібщанської сільської ради. Жителі місцевої ради, що прийшли на зустріч, запитували про ремонт доріг місцевої ради, зокрема дороги по вул. Загребелля, що між населеними пунктами Бібщани та Поморяни, створення незручностей для пасажирського транспорту у зв’язку з поганим станом дороги, скарги на перебої у роботі радіомовлення, про руйнування дороги тонажними машинами під час перевезення сільськогосподарської продукції.

Начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій та наголосила на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

Ігор Нижник надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), застереженні жителів щодо спалювання сухої рослинності під час жаркого періоду та інше.

 

Як захистити виноград від шкідників і хвороб

На Львівщині виноград вирощують у приватному секторі, однак в окремі роки втрати урожаю винограду від шкідників і хвороб перевищують 50%. Виноградники щорічно пошкоджують: виноградна, гронова і дворічна листовійки, виноградний зудень, численні види кліщів, філоксера. Окремими вогнищами розвиваються різні види совок, п’ядунів, коваликів, хрущів, скосарів, що треба враховувати при вирощуванні молодих насаджень і виноградних розсадників. На зростання шкідливості патогенних організмів найбільше впливають погодні умови. Найбільш розповсюдженими і небезпечними захворюваннями виноградної лози є мільдью (або несправжня борошниста роса), оїдіум (або борошниста роса), біла, сіра і чорна гнилі, чорна плямистість, інфекційне всихання кущів. Останніми роками поширилися такі грибні хвороби як еска, антракноз, альтернаріоз, плямистий некроз. Крім грибних хвороб поширені бактеріальні, вірусні й інші інфекційні хвороби, які різною мірою пригнічують розвиток виноградних кущів і знижують продуктивність насаджень. Виноградні насадження, що вирощуються на ґрунтах з підвищеним вмістом розчинного вапна, відрізняються наявністю хлорозних кущів, які відстають у розвитку, мають деформовану листову пластинку, недорозвинені суцвіття. При сильному розвитку захворювання такі кущі гинуть.

У липні-серпні листові пластинки виноградних кущів часто ушкоджуються сонячними опіками, які є причиною зниження фотосинтетичної діяльності рослин і їх продуктивності. Обприскування молодих плодоносних насаджень проти мілдью і оїдіуму, інших грибних хвороб проводять до і після їх цвітіння. З цією метою доцільно застосовувати системні препарати, що забезпечують гарантований захист всіх органів рослини (ридоміл Голд МЦ, топаз, байлетон, антракол, квадріс, хорус, танос, стробі тощо). Також можна застосовувати біологічний фунгіцид Планриз, вартість якого значно нижча вартості хімічних препаратів і який є екологічно безпечним, містить у своєму складі живі бактерії. Максимальна кількість обробок переліченими препаратами 3-4. Інтервал між обробками 7 - 10 днів залежно від погодних умов. Методи контролю розвитку мільдью. Вирощування комплексно стійких сортів, мульчування ґрунту під кущем, своєчасне внесення калійно-фосфорних добрив, видалення пасинків і профілактичні обробки контактними та системними фунгіцидами. Приблизні терміни обробок: перша проводиться, коли молоді пагони виросли на довжину 15-20 см, друга обробка проводиться перед цвітінням, третя - після цвітіння, коли ягода досягне розміру горошини.

Методи контролю розвитку оїдіуму. Проводять агротехнічні заходи, що сприяють провітрюванню кущів: підв’язування пагонів, пасинкування, обламування пагонів, боротьба з бур’янами. Для контролю розвитку оїдіуму в період вегетації рослини опилюють меленою сіркою або сірчаними препаратами в суміші з вапном. На 1 кв. метр площі потрібно 1,5-2 г сірки. Співвідношення сірки до вапна 1:1. Цю роботу проводять рано вранці або пізно ввечері, так як в цей час сірка краще прилипає до поверхні кущів. Обпилювання проти оїдіуму можна поєднати з обприскуванням бордоською рідиною, додаючи до неї 1,0-1,5% колоїдної сірки. Перше обпилювання проводять після розвитку на пагонах трьох листків, друге — перед цвітінням, третє — після цвітіння. Якщо оїдіум все-таки з’являється, необхідно повторювати обпилювання через кожні 10-20 днів.

Методи контролю розвитку білої гнилі. Після градобою необхідно провести обприскування 4-процентним розчином бордоської рідини і повторити його в разі появи білої гнилі на ягодах. Як профілактичний захід, попередити розвиток хвороб винограду можна шляхом створення кущам найкращих умов провітрювання та освітлення сонцем.

Методи контролю розвитку чорної гнилі. Обприскування виноградників бордоською рідиною проти чорної гнилі проводять одночасно з обприскуванням проти мільдью. У разі появи чорної гнилі на ізабельних сортах винограду або гібридах, проводять обприскування 1% розчином бордоської рідини. Перше обприскування роблять до цвітіння, потім його повторюють після цвітіння і через 2 тижні після другого обприскування.

Методи контролю розвитку чорної плямистості, інфекційного всихання кущів. Досить важко вести боротьбу проти міцелію збудника чорної плямистості, який проникає глибоко у тканину деревини та швидко розмножується під захистом тканин господаря. Спори гриба захищені від фунгіцидів товстим шаром клітин. Хімічна боротьба з застосуванням відомих нині діючих речовин проти міцелію гриба не дає результатів. Тому вона має бути спрямована проти плодових тіл гриба і, особливо, проти спор, що поширюються. При сильному ураженні, восени після опадання листя або після обрізки (зимова обробка) виноградні кущі обприскують контактними препаратами міді. Всихаючі лози підлягають вирізуванню. При викорінюючому обприскуванні проводять ретельне обмивання кущів. Навесні фунгіциди застосовують в період появи 2-3-х листків. Подальші обприскування проти чорної плямистості для захисту молодого приросту збігаються з обробками насаджень проти мільдью та оїдіуму.

Виходячи з того, що чорна плямистість є хронічним захворюванням винограду, за короткий термін її неможливо повністю ліквідувати навіть при багаторазовій ретельній зимовій та весняній обробці. Ефективними препаратами є антракол, купроксат, ридоміл, стробі, танос, хорус. Методи контролю розвитку антракнозу: впровадження стійких до антракнозу винограду сортів, своєчасні обробки контактними та системними фунгіцидами (антракол, акробат, купросат, ридоміл, танос, хорус). Терміни проведення обробок ті ж, що й проти мілдью.

Статтю підготувала: державний фітосанітарний інспектор відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області П’ятниця О. Д.

 

16.07.2018

 

Сьогодні, 16 липня 2018 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду із заступником начальника Навчального центру Національної гвардії України по роботі з особовим складом Володимиром Удовиченком та начальником відділу культури та туризму райдержадміністрації Миколою Решітником з питання залучення почесної варти, салютної команди, команди для перепоховання, матеріально-технічного забезпечення, озвучення під час проведення 22 липня 2018 року заходів з перепоховання останків дивізійників, які загинули під час боїв під Бродами в часі Другої світової війни.

Захід відбудеться на Меморіальному кладовищі військовиків Першої української Дивізії «Галичина» в с. Червоне Золочівського району.

 

Сьогодні, 16 липня 2018 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів огляд стану дороги загального користування С140741 Ясенівці-Залісся, де у зв'язку із несприятливими погодними умовами, які супроводжувалися дощами великої інтенсивності, пошкоджене дорожнє покриття та частково основа дороги, із утворенням розмивів значної глибини.

У виїзді на проблемну ділянку дорги взяли участь сільський голова Ясеновецької сільської ради В. Мисак, директор філії "Золочівський райавтодор" О. Дупелич, головний спеціаліст сектору розвитку інфраструктури і будівництва Ю.Шевчук. На даний час силами філії "Золочівський райавтодор" проводяться роботи з відновлення проїзду на дорозі Ясенівці-Залісся.

 

13.07.2018

 

13 липня 2018 року, у приміщенні райдержадміністрації відбулося нагородження команди Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка», яка зайняла почесне 4 місце серед 33 команд учасників інтелектуально-розважального квізу Mind game, що відбувся в межах святкування Дня молоді.

Вітала учасників керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка наголосила: «В останню неділю червня у місті, як і в державі загалом, відзначалося прекрасне, добре та радісне свято – День молоді. Значна частина молодих людей уже народилась у незалежній Україні і за ними майбутнє нашої держави. Водночас це свято і тих, хто завжди молодий душею та бере активну участь у громадському і політичному житті країни. Ви – наша гордість і наше майбутнє. Для того, щоб досягти таких результатів, треба неабияка наполегливість та бажання йти вперед! Вірю, що кожен із вас зуміє використати свій потенціал, набутий досвід та наступного року отримати 100% перемогу».

Молодим людям було вручено подяку та подарунки від райдержадміністрації.

Довідково: Спеціальна інтелектуально-розважальна гра складається з цікавих запитань різного характеру (фото, відео, аудіо, анаграми, текстові і т.д.). Більшість питань на логіку, кмітливість, протиріччя, здогадку тощо. Ця гра є одним з кращих варіантів тімбілдінгу, який використовують багато команд для ефективності роботи своєї компанії. Участь у інтелектуальному змаганні взяли 33 команди, кожна - від 4 до 8 осіб. Головний приз для команди переможця – квитки в один з найбільших клубів східної Європи у центрі старого Львова. Для інших команд – призи та приємні сюрпризи.

 

Сьогодні, 13 липня 2018 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у травні 2018 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

Сьогодні, 13 липня 2018 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі роздрібної торгівлі.

Метою проведення зустрічі є вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають в процесі здійснення ними господарської діяльності.

А також неухильне дотримання ними вимог трудового законодавства та виплата належного рівня заробітної плати.

Крім цього, надзвичайно важливим питанням на сьогодні є недопущення у закладах торгівлі публічного відтворення аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

 

12.07.2018

 

Проведено виїзну зустріч з питання належної підготовки до вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені».

22 липня 2018 року на військовому цвинтарі, що між селами Червоне і Ясенівці Золочівського району відбудуться поминальні заходи.

Сьогодні, 12 липня 2018 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин спільно з фахівцем Навчального центру Національної гвардії України Євстахієм Моспаном провела обговорення питання належної підготовки до заходів. Зустріч відбулася на військовому кладовищі, що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району. В рамках налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва між органами виконавчої влади та Національною гвардією України заплановано проведення робіт із залученням військовослужбовців.

До заходів 22 липня заплановано залучити військовослужбовців Навального центру Національної гвардії України, з метою національно-патріотичного виховання, вшанування пам'яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені».

 

Урочисте відкриття спортивного майданчика

12 липня 2018 року у селі Сасів відбулося урочисте відкриття спортивного майданчика на території місцевої ради.

Майданчик збудували у рамках реалізації Обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017-2021 роки. На реалізацію даного проекту з обласного бюджету було виділено 49990 тис. грн. Облаштування інвентаря відбулося завдяки спільній праці молоді села, місцевої пожежної команди та сільської ради. З визначною подією в житті району учасників дійства вітали представники обласної, районної та місцевої влади, духовенство, громадськість.

Декан УАПЦ о. Василь Саган освятив новозбудований спортивний майданчик з тренажерним обладнанням.

«Створення умов для занять спортом дасть можливість виховувати здорову націю. Завдання на сьогодення полягає в ефективному використанні таких майданчиків. Є надія, що відтепер, завдяки спільним зусиллям влади й громади, школярі та молодь району у вільний час віддаватимуть перевагу заняттям спортом на майданчику, тим самим зміцнюючи своє здоров’я, - звернувся до громадськості перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник під час заходу.

 

Перебуваючи на території Сасівської сільської ради перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, сьогодні, 12 липня 2018 року, відвідав місцеву пожежну команду. Ознайомився з роботою установи, яка створена 1 липня 2017 року.

«Створення даної структури є результатом активної співпраці районної влади, рятувальників та сільської громади, які доклали чимало спільних зусиль для реалізації проекту. Уже понад рік часу рятувальники МПК гарантуватимуть безпеку дев’яти населених пунктів, у яких проживає близько двох тисяч мешканців», - зазначив Ігор Нижник під час бесіди на території МПК.

«Цей підрозділ місцевої пожежної охорони створений насамперед для гарантування безпечних умов життєдіяльності мешканців сільської ради, а також для формування тісної взаємодії із державними пожежно-рятувальними підрозділами Золочівського району при реагуванні на надзвичайні ситуації та проведення рятувальних заходів різного характеру», - зазначив фахівець МПК.

 

Про проведення земельних торгів

19 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 1 земельної ділянки розташованої на території Сокальського району площею 11,1 га стартова ціна лота 23,4 тис. грн.

24 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів земельних ділянок розташованих на території Радехівського району площею 1,7 га, стартова ціна лота 1,6 тис. грн. та 4 земельних ділянок розташованих на території Жовківського району площею 35,8 га, стартова ціна лотів 13,1 тис.грн.

26 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 10 земельних ділянок розташованих на території Бродівського району площею 191,5 га, стартова ціна лота 166,5 тис. грн.

02 серпня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 4 земельних ділянок розташованих на території Буського району площею 39,6 га, стартова ціна лота 46,5 тис. грн.

Відомості про земельні торги можна отримати за посиланням (http://torgy.land.gov.ua/auction) та телефоном:(032) 235 13 21.

Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА спільно з ГУ Держгеокадастру розроблено каталоги інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, що більші 5 га та включених в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права оренди яких буде продано на земельних торгах.

Завдяки каталогам можна отримати основні характеристики земельної ділянки (площу, вид угідь, кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності), відстань до автомагістралі, відстань до залізниці), а завдяки картографічним матеріалам - місце розташування земельної ділянки.

З каталогами можна ознайомитися за посиланням.

 

11.07.2018

 

Сьогодні, 11 липня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин в рамках проведення просвітницької роботи серед населення району щодо діяльності НПП «Північне Поділля» відкрила зустріч з молоддю району, яка відбулася у приміщенні районного центру зайнятості. Аудиторією виступили молоді креативні, розумні, талановиті учні – золочів»яни «Unicorn».

«Шановні учасники заходу, сьогодні назріла ця зустріч, адже я дізналася, що на Золочівщині проводить активну просвітницьку пізнавальну роботу НПП «Північне Поділля». Я рада вітати на сьогоднішньому заході представників відділу освіти райдержадміністрації, фахівців Парку. Я бажаю щоб під час зустрічі були знайдені точки дотичності де ви їм, а вони вам будуть корисні, адже ми налаштовані на перемогу.  Гарної вам праці та приємних точок напрацювань», - сказала Галина Семчишин звертаючись до учасників заходу.

Фахівці НПП «Північне Поділля» розповіли про основні напрямки роботи парку та туристичні маршрути. Молодь переглянула фільм та почула багато цікавої та корисної інформації про природу Золочівщини, а цікавинкою виступило те, що у наших лісах ростуть орхідеї.

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника сьогодні, 11 липня 2018 року, відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., запрошені Залуцька О. П.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території господарського двору в урочищі «За курником» на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

– Детальний план території господарського двору на території Білокамінської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

– Детальний план території для розширення існуючого кладовища в урочищі «Острів» на території Княжівської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду дані детальні плани території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

– Детальний план території для будівництва кладовища в урочищі «Тетери» на території Струтинської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду детальний план території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

– Детальний план території для будівництва і обслуговування каналізаційної насосної станції (КНС) на вул. Львівській у м. Глиняни Золочівського району Львівської області.

Замовник – Глинянська міська рада.

– Детальний план території для будівництва і обслуговування каналізаційної насосної станції (КНС) на вул. Мазепи Івана гетьмана у м. Глиняни Золочівського району Львівської області.

Замовник – Глинянська міська рада.

– Детальний план території для будівництва і обслуговування очисних споруд на вул. Лісній у м. Глиняни Золочівського району Львівської області.

Замовник – Глинянська міська рада.

За результатами розгляду дані детальні плани території рекомендовано до затвердження рішенням Глинянської міської ради.

– Детальний план території житлового кварталу забудови «К-5» у с.Кобилеччина Золочівського району Львівської області.

Замовник – Струтинська сільська рада.

– Детальний план території для розширення існуючого кладовища на вул. Лесі Українки у с. Золочівка Золочівського району Львівської області

За результатами розгляду дані детальні плани території рекомендовано до затвердження рішенням Струтинської сільської ради.

– Детальний план території на внесення змін в «Детальний план території земельної ділянки площею 0,4000 га., на вул. Колгоспна у с. Кругів Золочівського району Львівської області, кадастровий номер 4621883600:02:005:0011» для іншого сільськогосподарського призначення з метою зміни цільового призначення земельної ділянки.

Замовник – Колтівська сільська рада.

– Детальний план території на внесення змін в «Детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів (господарського двору) на вул. Колгоспна у с. Кругів Золочівського району Львівської області  з метою зміни цільового призначення земельної ділянки.

Замовник – Колтівська сільська рада.

За результатами розгляду дані детальні плани території рекомендовано до затвердження рішенням Колтівської сільської ради.

– Детальний план території земельної ділянки для обслуговування будинку побуту на вул. Л. Українки, 10 у с. Білий Камінь Золочівського району Львівської області.

Замовник – Білокамінська сільська рада.

За результатами розгляду детальний плани території рекомендовано до затвердження рішенням Білокамінської сільської ради.

 

У Підгір’ї проведено зустріч із жителями місцевої ради

Сьогодні, 10 липня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провела зустріч у Народному домі села Підгір’я.

Жителі місцевої ради, що прийшли на зустріч, запитували про ремонт Народного дому села Підгір’я, проведення вуличного освітлення та заміна дерев’яних електричних опор у с.Підгір’я, ремонт доріг місцевої ради, пошиття костюмів для ансамблю «Вербиченька».

Начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина  Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій та наголосила на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин надала роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, а особливо у селі Підгір’я, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), застереженні жителів щодо спалювання сухої рослинності під час жаркого періоду та інше.

 

10 липня  2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Ремезівцівської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин наголосила на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів. 

 

10 липня 2018 року   комісійно було обстежено русло річки Золочівка в межах міста Золочева на території Золочівського  району.

Комісія в складі Царик Ж.П. - головного спеціаліста управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації, секретаря комісії, громадського інспектора  з охорони довкілля  у Львівській області; Кобелька  П. П. - начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головного архітектора району; Білої І.І. -  завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій Золочівської райдержадміністрації; Купреєва П.А.- головного інженера МКП «Золочівводоканал» Золочівської міської ради; Савчук І.Г. - начальника Золочівського управління водного господарства провели виїзне обстеження водойми.

Виїзд здійснено в рамках функціонування «гарячої лінії області 112» на звернення мешканців міста Золочева. Фахівцями проведено обстеження русла річки Золочівки та старого русла річки в межах м.Золочева по вул.Спадиста (перехід на вул.Заріччя) та вул.Бродівська (в районі переїзного мосту через автодорогу Золочів-Ясенів) на території Золочівської міської ради Золочівського  району.

При проведенні обстеження виявлено: зміну кольору води річки (темно-сірий), невідому  речовину помутнілого кольору із неприємним запахом. Інтенсивність забарвлення спостерігається по вул.Бродівській м. Золочева.

За підсумками виїзного обстеження та з метою проведення детального аналізу виявлених фактів щодо забруднення даної водойми комісією доручено МКП «Золочівводоканал» провести хіміко-лабораторне дослідження відібраної води з річки Золочівка.

 

 

10.07.2018

 

У райдержадміністрації проведено нараду в рамках проекту «Відновлені імена Героїв»

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів райдержадміністрації в рамках проекту «Відновлені імена Героїв»  сьогодні, 10 липня 2018 року.

Мета проекту – вшанування пам’яті, до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України протягом 1918-1919 років. Заключним етапом проекту має бути передача віднайдених імен до краєзнавчих музеїв, а також встановлення у місцях їх поховань, що розташовані у відповідних населених пунктах, меморіально-інформаційних таблиць з зазначеними іменами та прізвищами стрільців УГА.

На нараді обговорено стан виконання поставлених завдань.

Пам’ятні таблиці будуть встановлені на території Золочівської та Гончарівської місцевих рад. Дві інформаційно-меморіальні таблиці заплановано встановити на території Золочівської міської ради, а на кладовищі села Гончарівка – Пам’ятний хрест.

Їх урочисте відкриття заплановане на листопад 2018 року.

 

 

09.07.2018

 

Про перерахунок пенсій за особливі заслуги перед Україною

Розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною згідно Схеми визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2017 № 2054, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2018 за № 90/31542 ( далі - Схема     

№ 2054 ), встановлюються органами Пенсійного фонду України з 11.10.2017 року.

Водночас, розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною, зазначені в Схемі № 2054, відрізняються від тих розмірів, які були в попередній Схемі, затвердженій рішенням Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України (протокол від 08.11.2002 № 1400 (з доповненням)).

Пенсії за особливі заслуги перед Україною, встановлені до 11.10.2017 року, розміри яких згідно Схеми № 2054 є більшими, підлягають перерахунку згідно із умовами, визначеними частиною четвертою статті 45 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Враховуючи викладене, перерахунок пенсій за особливі заслуги перед Україною з урахуванням Схеми визначення розмірів надбавок до пенсій, яка затверджена наказом Міністерства соціальної політики від 27.12.2017 № 2054, у разі збільшення розміру надбавки за особливі заслуги проводиться за заявою пенсіонера відповідно до частини 4 статті 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Тобто, особам яким призначено пенсію за особливі заслуги, які були нагородженні орденами необхідно звернутися в Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) із заявою про перерахунок.

 

8 липня 2018 року, делегація Золочів»ян відвідали Холмщину та вшанували пам`ять жертв українського села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року.

Під час заходу відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі. Відкрив Меморіал Президент України Петро Порошенко.

Я вірю, що у наших народів – і у народу України, і у народу Польщі – є достатньо мудрості, аби не піддаватися на провокації, спрямовані на перегляд багаторічних спільних здобутків у відносинах між двома народами у питаннях порозуміння та у питаннях примирення», - сказав Президент України Петро Порошенко під час заходів із вшанування пам'яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році,  які відбулися в рамках робочої поїздки до Польщі.

Глава держави додав: «Зараз як ніколи актуальними є слова Івана Павла ІІ, які були виголошені у Перемишлі в липні 1991 року. Він сказав: «Саме сьогодні все нас закликає до примирення, до братерства і до взаємопошани, до пошуку того, що нас українців і поляків об’єднує».

Понад дві тисячі учасників спільно помолилися за загиблими українцями в Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі.

Опісля, українці  з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та Об’єднання українців у Польщі поклали квіти та лампадки до  Меморіалу.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

«Сьогодні численна Золочівська делегація мала можливість перебувати на теренах Польщі, зокрема тут, на тому місці у березні 1944 року відбулося знищення (спалювання) української громади. І без сумніву – це для всіх нас велика рана, для кожного українця, який відвідав це місце. Ми знову поринули у ті часи, де боротьба за щось вище, ані ж людські цінності призводить до гибелі ні в чому не винних людей. Велику втіху маємо з того що у заходах взяв участь Президент нашої держави Петро Порошенко, який урочисто звернувся до громади, яка сьогодні тут зібралася, як до польської так і до української. Всі ми з вами тут зібралися, як сказав Президент почути ті уроки історії, які залишаються для істориків. А нам сучасному суспільству потрібно будувати нові міцні зв’язки, які приведуть нас у європейський союз», - сказав перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник у інтерв’ю інформаційному порталу «Золочів.нет» біля  Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі.

Довідково:

10 березня 1944 року в українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт, Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% яких – старі, жінки та діти.

Детально у відео: https://zolochiv.net/delegatsiya-zolochivshhini-vshanuvala-pam-yat-vbitih-v-1944-rotsi-meshkantsiv-s-sagrin-polshha/.

 

06.07.2018

 

Сьогодні, 6 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання профілактики сказу та його ліквідації на території району. Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області  Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу  ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання кота на сказ у с. Вороняки з метою профілактики та ліквідації сказу на території району.

В ході проведення наради проведено обговорення даного питання  та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в с. Вороняки, населених пунктах  п’яти кілометрової зони (м. Золочів, с. Струтин, с. Підгородне, с. Сновичі, с. Коропчик) та частині прилеглих мисливських угідь (ТзОВ «Золота липа» та ТМіР «Лісівник»). Також вирішено накласти карантинні обмеження на село Вороняки, населені пункти п’яти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

Сьогодні, 6 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з керівниками відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації з питання вшанування пам’яті невинно закатованих у 1944 році мешканців села Сагринь. 8 липня делегація від Золочівської району відвідає Холмщину та вшанує пам`ять жертв українського села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року.

Під час наради обговорено організаційні питання щодо участі делегації у заході.

 

Про стан протипожежної безпеки під час проведення жнив обговорили на засіданні ТЕБ та НС

4 липня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС)  наголосив на важливості попереджувальних заходів на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під час жнив.

За підсумками засідання дано доручення управлінню агропромислового комплексу зобов’язати керівників сільськогосподарських підприємств та селянських спілок доукомплектувати у повному обсязі первинними засобами пожежогасіння сільськогосподарську техніку, яка працюватиме під час жнив на токах і зерноскладах, забезпечити влаштування на зерноскладах і токах блискавковідводів. Провести обкоси і оборати межі хлібних полів, які межують з автодорогами, лісами та залізничними коліями.

Головам міських, селищної та сільських рад комісійно спільно з працівниками Золочівського ВП ГУ НП України у Львівській області, Золочівським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, сектором з питань надзвичайних ситуацій та громадським інспектором з охорони довкілля у Львівській області проводити рейди щодо контролю на несанкціонованим самовільним випалюванням рослинності або її залишків.

На завершення засідання комісії Ігор Нижник сказав, що надзвичайно важливим елементом попередження паління є проведення інформаційної кампанії, а саме інформування населення через засоби масової інформації про заходи безпеки в пожежонебезпечний період, де має бути звернена увага громадян на дотримання вимог правил пожежної безпеки.

 

Про безпечне проведення свята Івана Купала у 2018 році обговорювали на засіданні комісії ТЕБ та НС

4 липня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС)  наголосив на комплексі попереджувальних заходів під час свята Івана Купала.

На засіданні доповів начальник МВЖКП Михайло Коровецький.

За підсумками засідання комісії вирішено  Золочівській міській раді на період святкування Івана Купала вжити додаткових заходів щодо посилення роботи по забезпеченню безпеки населення на підконтрольних Вам водних об'єктах, а саме: озеро «Міське» в парку відпочинку «Здоров’я» по вул. Шашкевича; технічне озеро по вул. Шевченка, а головам місцевих рад провести заходи щодо посилення роботи по забезпеченню безпеки населення на підконтрольних водних об’єктах.

 

4 липня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС)  провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглянуто ряд питань, а саме: про протипожежне водопостачання в районі; про стан протипожежного захисту закладів охорони здоров'я; про посилення протипожежного захисту лісів та торфовищ під час пожежонебезпечного періоду 2018 року. Членами комісії обговорено питання порядку денного та дано доручення районним службам провести ряд заходів для їх реалізації.

 

05.07.2018

 

У Золочеві розпочалися збори керівного складу Національної гвардії України

У Навчальному центрі Національної гвардії України сьогодні розпочався навчальний збір із начальниками територіальних управлінь, навчальних закладів і центрів, командирів військових частин Національної гвардії України.

Керівників частин та закладів Нацгвардії ознайомлять з усіма нормативно-правовими профільними нововведеннями. Також присутні обговорять розвиток систем управління та бойової підготовки і визначать головні напрями роботи з урахуванням загроз ворога й виконання завдань у межах операції Об’єднаних сил.

«Ми зібралися в Золочеві, щоб кожен командир подивився наглядно, як і в яких умовах зараз карбується сержантський фундамент Національної гвардії. Саме тут тренують інструкторів, які потім відповідають за бойову підготовку наших бійців. Високий рівень навчання – одна із головних запорук якісного виконання служби», – пояснив під час відкриття зборів командувач НГУ генерал-полковник Юрій Аллеров.

Командувач Національної гвардії мотивував серйозно підійти до навчального процесу: «Для учасників зборів сплановано заняття по всіх напрямах діяльності Національної гвардії. На завершальній частині хочу почути думку і пропозиції від кожного командира. Головне – щоб ці збори були ефективними, а це залежить від кожного з вас».

Збори триватимуть 3 дні. Навчання проходитимуть не лише в Навчальному центрі, а й на території військових частин Західного ОТО. Учасникам зборів буде продемонстровано правильну роботу зі спеціальною вимірювальною і пошуковою технікою, поліграфами, безпілотними літальними апаратами. Вивчатиметься досвід прийняття військових рішень і системи управління на рівні штабу за стандартами НАТО.

Другий день зборів стосуватиметься безпосередньо завдань, які Національна гвардія виконуватиме по всім своїм функціям: від охорони важливих державних об’єктів – до антитерористичних і стабілізаційних дій (з урахуванням нового Закону «Про національну безпеку». Увага буде наділена обговоренню ролі Національної гвардії під час деокупації захоплених територій Донбасу. Не обійдуть і питання підбору та підготовки особового складу і гендерної інтеграції.

Завершаться збори розширеним засіданням військової ради Національної гвардії України.

                                                                                                                                                                                    Прес-служба НГУ

   

У Золочеві привітали працівників поліції з професійним святом

4 липня 2018 року відзначають День Національної поліції України. З нагоди свята слова привітань звучали для працівників Золочівського відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

Про роботу поліції розповів керівник Золочівського відділу поліції Андрій Мархонь. Вітали поліцейських заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, заступник голови районної ради Андрій Леськів, заступник міського голови Золочева Василь Гавришків, заступник керівника Золочівської місцевої прокуратури Назар Марків, начальник Золочівського райвідділу ГУ ДСНС Юрій Байовський, начальник Золочівського відділення Буської ОДПІ ГУ ДФС  Роман Денис, голова Золочівської ГО «Ветеранів та пенсіонерів» Ярослав Чорний. Благословив присутніх декан УГКЦ, військовий капелан о. Михайло Сукмановський.

Працівників поліції відзначили грамотами.

Детальніше дивіться у відео - https://zolochiv.net/u-zolochevi-privitali-pratsivnikiv-politsiyi-z-profesiynim-svyatom/.

 

 

04.07.2018

 

Шановні колеги!

У четвер, 5 липня 2018 року, відбудеться безкоштовний тренінг для громадськості на тему: «Як говорити щоб почули? Мовні ключики для порозуміння».

На тренінгу ви дізнаєтесь про навички міжособистісного спілкування, продуктивність вміння вести розмову.

Захід проводиться за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Заявку щодо участі у тренінгу потрібно заповнити за посиланням: https://goo.gl/forms/uu6ISARAOsFgQDdi1 до 10:00 5 липня 2018 року.

Початок о 11:00 год.

Місце проведення: 412 каб. Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18).

  

Проведено нараду з питання належної підготовки до вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені»

22 липня 2018 року на військовому цвинтарі, що між селами Червоне і Ясенівці Золочівського району відбудуться поминальні заходи та з 20 по 22 липня по території сіл Золочівського району відбуватиметься автомобільний пробіг.

Сьогодні, 4 липня 2018 року, у нараді під головування першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника взяли участь фахівці райдержадміністрації  та голови місцевих рад на території яких відбуватиметься автопробіг.

Спікер наради наголосив на належному відзначенні заходів, а саме дав доручення головам місцевих рад визначити місця локації автомобілів, які братимуть участь у автопробігу. Адже під час заходу учасники будуть зупинятися у населених пунктах для показу військової авто-бронетехніки, військових  одностроїв, спорядження та макетів зброї. Автопробіг присвячено українцям і воякам інших національностей, які загинули у липні 1944 року, під час боїв у цих місцях.

 

 

03.07.2018

 

У райдержадміністрації керівник апарату Галина Семчишин провела зустріч з представниками НПП «Північне Поділля» - начальником відділу екологопросвітної роботи Мирославою Єргуньовою та провідним фахівцем з екологічної освіти Бірулін Іриною з питання проведення просвітницької роботи серед населення району, а  особливо робота з молоддю, сьогодні, 3 липня 2018 року.

«Природоохоронні території створюються  для збереження навколишнього природного середовища, як основи життя на Землі. Природоохоронні території мають важливий запас природного, культурного і соціального капіталу, є основою збереження біорізноманіття і життя людини. Основна мета нашої зустрічі – це акцентувати увагу на вихованні почуття прекрасного через емоції радості, подиву та захопленості красою природи й створення певних умов для спілкування українського суспільства зі своєю природною та культурною спадщиною»,- сказала в ході зустрічі Галина Семчишин.

Учасники активно обговорювали екологічно-пізнавальні маршрути, які пропонуються НПП «Північне Поділля», а саме про те, що під час їх проходження молодь не тільки відпочиватиме, але й навчатиметься.

За підсумками проведеної зустрічі визначено провести на наступний тиждень зустріч із молоддю району з екологічно-просвітницькою метою.  

 

У Розворянах проведено зустріч із жителями місцевої ради

Сьогодні, 3 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провів зустріч у Народному домі села Розворяни.

Жителі місцевої ради, що прийшли на зустріч, запитували про перевезення по території місцевої ради та інше. По питання виплати орендної плати за паї – надано консультацію представниками ПП «Західний Буг», а начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галина  Лазорчик надала консультацію по пенсійних питаннях. Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома повідомила про нове у призначенні субсидій та наголосила на виплаті частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Громадяни повинні звертатися у місцеву раду в термін до 1 вересня.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшанування пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), застереженні жителів щодо спалювання сухої рослинності під час жаркого періоду та інше.

  

3 липня  2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Заставненської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

ДО ВІДОМА ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ !

У червні 2018 року в домогосподарства району надійшли квитанції, надіслані організаціями-надавачами послуг, у яких розмір переплати зменшився або повністю знятий. Це означає, що організація-надавач послуги провела розрахунки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 і невикористані суми житлової субсидії повернула до державного бюджету.

В такому випадку одержувачам житлової субсидії м.Золочева, хто мав станом на 1 травня 2018 року переплату слід подати  в управління соціального захисту населення заяву на виплату частини суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення. Жителі сільської місцевості подають такі заяви сільським радам .

Термін прийняття заяв до 1 вересня поточного календарного року і протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону таким громадянам буде виплачено готівкою кошти невикористаної житлової субсидії у розмірі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт.год. електричної енергії.

Управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації

 

 

02.07.2018

 

Сьогодні, 2 липня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду за участю керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галини Семчишин провів виїзну нараду  з питання впорядкування території військового кладовища, що знаходиться між селами Червоне та Ясенівці Золочівського району.

Ігор Нижник наголосив на тому, що з метою підготовки території кладовища до належного вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені», необхідно провести відповідні роботи в термін до 20 липня.

 

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2018  РОКУ

З 1 липня 2018 року передбачено підвищення показників прожиткового мінімуму у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».  У зв`язку з цим переглядається розмір пенсій, який залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 липня цей показник становить 1435 гривень.

Отже, з 1 липня цього року підвищення розміру пенсії відбудеться у пенсіонерів, котрі на сьогодні отримують пенсію в розмірі 1373 грн. Це пенсіонери, котрі не напрацювали необхідного страхового стажу (25 років – для чоловіків і 20 років – для жінок, якщо пенсію призначено до 01.10.2011 р. та відповідно 30 та 35 років страхового стажу – для жінок та чоловіків, якщо пенсію призначено після 01.10.2011 р.). До цієї категорії осіб належать також працюючі пенсіонери з повним стажем, у яких розмір призначеної пенсії не досягав 1373 грн., оскільки в такому випадку їм встановлювалася доплата до цієї суми.

Для зазначених категорій осіб, які одержували пенсію у розмірі від 1373 грн. до 1435 грн., з 01.07.2018 року пенсійна виплата становитиме також 1435 грн.

Після перерахунку з 01.07.2018 року розмір пенсії не може бути нижчим, ніж 1435 грн. Максимальна сума підвищення з 01.07.2018 року становитиме 62 грн. (1435-1373).

Для осіб, які отримують пенсію від 1452 гривень, змін її розміру не відбудеться.

Водночас з 1 липня переглядається максимальний розмір пенсії: він підвищується з       13 730 грн. до 14 350 гривень. Тобто пенсіонерам, розмір призначеної пенсії яких більше ніж   13 тисяч 730 гривень, з 1 липня буде виплачуватись не більше, ніж 14 350 гривень (1435*10)  оскільки максимальний розмір пенсії визначений законодавством в розмірі 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність). 

З 1 липня перераховуються також пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 170 до 177 гривень, або на 7 гривень. Таких пенсіонерів в нашій області 1061 особа.

Для інших пенсіонерів, крім зазначених категорій, з 01.07.2018  розмір пенсій не переглядатиметься. Цього року очікується  ще одне підвищення пенсій у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня цього року такий показник становитиме 1497 гривень.

Перерахунок пенсій органами Пенсійного фонду проводитиметься автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена в липні цього року відповідно до графіків виплати пенсій.

 

Жителька Золочівщини взяла участь у проекті “Рука допомоги” і започаткувала власний бізнес

У селі Підлипці, Золочівського району недавно розпочала свою підприємницьку діяльність Галина Лакоцька, мама трьох дітей, яка взяла участь у пілотному проекті “Рука допомоги”. Галина започаткувала свій власний бізнес, відкривши магазин та кафе.

У Золочівському районі учасниками даного проекту  вже стали 60 осіб.

Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану. «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Детально у відео: https://zolochiv.net/zhitelka-zolochivshhini-vzyala-uchast-u-proekti-ruka-dopomogi-i-zapochatkuvala-vlasniy-biznes

 

Архів новин:

   
   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація