Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Календар виставок в Греції у 2017 році _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

24.04.2017

 

Сьогодні, 24 квітня 2017 року, в райдержадміністрації відбувся I тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в номінації « Кращий спеціаліст». У конкурсі взяли участь двоє претендентів, а саме: провідний спеціаліст сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та провідний спеціаліст сектору опрацювання заяв та прийняття рішень відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Метою проведення даного конкурсу є зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

 

Відповідно до графіку виїздів у населені пункти району завтра, 25 квітня 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, зустрінеться з жителями Почапівської сільської ради. Зустріч відбудеться у Народному Домі с. Жуличі.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує:

Перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України від 21.12.2016 року №1801-VIII «Про державний бюджет України на 2017 рік» у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312,00 грн.), Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області буде проведено перерахунок пенсій для окремих категорій осіб, обчислених відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того перерахунку підлягатимуть надбавки і підвищення до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру буде розраховуватись індивідуально за матеріалами наявними у пенсійній справі.

Увага! Не перераховуються з 01.05.2017 року:

• пенсії працюючим пенсіонерам;

• підвищення дітям війни;

• додаткова пенсія учасникам аварії та потерпілим внаслідок ЧАЕС.

• розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу ( в тому числі жінки, які достроково вийшли на пенсію за віком). Не зміниться розмір пенсії для тих громадян, у яких в складі пенсійної виплати є:

• індексація;

• щомісячна державна адресна допомога, передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 265 до суми 949,00 грн.

 

21.04.2017

 

Сьогодні, 21 квітня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провели засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

У засіданні Робочої групи взяла участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба.

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи. Володимир Недзельський наголосив на тому, що Робоча група зобов’язана продовжувати проводити щотижневі засідання, а також забезпечувати інформаційно – роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності та найманих працівників щодо мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, розмір якої становить 3200 гривень і наголошувати на відповідальність за порушення норм чинного законодавства в частині оплати праці.

 

Сьогодні, 21 квітня 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду щодо розгляду колективної скарги-заяви мешканців с. Зозулі ( Єлиховицької сільської ради) щодо перенесення сміттєзвалища, проведення обстеження сміттєзвалища м. Золочева на предмет забруднення ґрунтових вод та щодо укладання договору на приймання сміття з м. Львова. На нараді були присутні: заступник голови районної ради Андрій Леськів, заступник міського голови Богдан Рибаха, директор ТзОВ «Еко-Баланс Золочів» Богдан Бундз, начальник Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Ігор Білас, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації – головний архітектор району Петро Кобелька, голова Єлиховицької сільської ради Орест Крутник та представник громади с. Зозулі – Володимир Крих.

Заступник міського голови Богдан Рибаха довів до відома присутніх перелік робіт, які виконано, а саме: роботи по рекультивації, обвалуванню, висадженню дерев на території полігону.

В ході наради було детально розглянуто всі актуальні питання, заслухано доповіді керівників відділів та служб.

 

Геноцидна операція "Вісла"

До 70 років з дня операції "Вісла" 21 квітня в читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І.Франка відбулася година історичної правди "Геноцидна операція Вісла".

Україна і Польща ... Складність та багатогранність стосунків між цими країнами з особливою увагою намагаються дослідити вчені саме сьогодні.

На жаль, наші відносини із цими сусідами не завжди були такими як би хотілось. Вони мали як світлі так і темні смуги. Однією із чорних сторінок в історії України була операція "Вісла."

Операція «Вісла» — етнічна чистка, здійснена у 1947 році (28 квітня - 28 серпня 1947 р.) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні) з використанням збройних сил вказаних країн українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 р. належали Німеччині, а також у різні регіони СРСР. У ході операції "Вісла" було депортовано близько 150 тис. українців, а УПА зазнала великих втрат.

На заході були присутні бібліотекарі району та запоршені гості.

 

20.04.201777

 

26 квітня світ відзначає трагічну дату – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Цей день - пам’ять про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навіки залишиться у пам’яті українського народу. Напередодні відзначення цієї трагічної дати, сьогодні, 20 квітня 2017 року, голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський провів «круглий стіл» на тему: «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Участь у «круглому столі» взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Їгор Нижник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, голова районної ради Олег Банах, начальник управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі Ірина Питльована, завідувач Золочівською центрально районною поліклінікою Ірина Найда, лікар – терапевт Золочівської ЦРЛ Галина Мокринська, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, а також районні ЗМІ.

На засіданні «круглого столу» розглянуто такі питання:

- щодо забезпечення компенсаційних виплат, пільг та допомог учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи;

- про пенсійне забезпечення учасників ліквідації на Чорнобильської катастрофи;

- про шляхи покращення медичних послуг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, що проживають у Золочівському районі;

- про стан забезпечення лікарськими засобами ліквідаторів та потерпілих;

- питання пільгового перевезення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Цей день є ще однією нагодою для всіх нас проаналізувати, що зроблено і що ще потрібно зробити для забезпечення повноцінного життя ліквідаторів аварії та потерпілих долю яких так чи інакше скалічив Чорнобиль та нагадати всім про наш обов’язок перед такими людьми. Не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним залишається в районі пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС поліпшення рівня їхнього життя.

У районі діє Комплексна цільова програма соціальної підтримки населення Золочівського району на 2015-2018 роки, відповідно до якої на соціальний захист ліквідаторів та потерпілих у районному бюджеті на 2017 рік передбачено 17,0 тис.грн.

Отож, цій категорії населення районна влада і надалі буде приділяти особливу увагу.

 

Сьогодні, 20 квітня 2017 року, Золочівська районна організація « Союз Українок» спільно із відділом освіти райдержадміністрації провели районний фестиваль-конкурс « І слово, і пісня, матусю, тобі». Захід відкрили депутат Львівської обласної ради Юрій Сидорович та голова Золочівської районної організації «Союз Українок» Іванна Васильків.

З вітальним словом від райдержадміністрації виступила начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Ольга Боса, яка сказала: « Усі учасники сьогоднішнього конкурсу уже є переможцями для своїх матерів. Бажаю Вам завжди бути чуйними та люблячими дітьми для них, а також втішати їх своїми успіхами у навчанні та творчості».

В ході проведення конкурсу юні таланти зі шкіл району виступали у трьох номінаціях: авторська поезія, виконання пісні про маму та авторська проза.

На завершення конкурсу компетентне журі вибрали переможців, котрі представлятимуть Золочівщину у II-му обласному турі фестивалю-конкурсу « І слово, і пісня, матусю, тобі».

 

19.04.2017

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує: Як встановити факт, що має юридичне значення? Що робити, якщо Ви втратили документи, які дають вам право вільно розпоряджатися своїм майном? Як відновити свідоцтво про шлюб чи розірвання шлюбу, документи про усиновлення?

Ці та інші факти називаються фактами, що мають юридичне значення – тобто такі, з якими закон пов’язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Ст. 256 Цивільного процесуального Кодексу України (далі – ЦПК України) передбачено можливість встановити факт, що має юридичне значення, в судовому порядку. Але для можливості звернення до суду необхідна наявність певних умов. Наприклад, справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

Тож за яких умов можна звернутися до суду? В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:

– згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;

– чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;

– заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;

– встановлення факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право.

У ЦПК України наведений невичерпний (неповний) перелік юридичних фактів, які можуть бути встановлені в судовому порядку, тобто суд розглядає справи про встановлення факту:

1) родинних відносин між фізичними особами;

2) перебування фізичної особи на утриманні;

3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;

4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;

5) проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу;

6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;

7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;

8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;

9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Щоб встановити факт, який має юридичне значення, у судовому порядку, особі потрібно подати заяву, а люди, яких торкається питання встановлення цього факту, будуть зацікавленими особами. Заява про встановлення фактів, які мають юридичне значення подаються до суду за місцем проживання.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Вчора, 18 квітня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Колтівської сільської ради. Зустріч пройшла у Народному Домі с. Верхобуж (Колтівська сільська рада). Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт приміщення ФАПу у с. Верхобуж;

- про встановлення вуличного освітлення у с. Верхобуж;

- про відкриття дитячого садочку у с.Колтів;

- про переоформлення спадщини на землю та збільшення орендної плати за користування паями ТзОВ «Надбужжя»;

- про зміну графіку руху рейсового автобуса Золочів АС-Верхобуж із заміною години відправлення з 18.10 год на 18.30 год.

Володимир Недзельський відповів на запитання жителів сільської ради, а також дав відповідні вказівки та доручення районним службам та структурним підрозділам адміністрації задля вирішення питань, про які говорили жителі місцевої ради.

Особливу увагу голова райдержадміністрації звернув на проведенні інформаційної роботи щодо спалювання сухостоїв, шкідливість її для організму людей та негативний вплив на природу, спричинення шкоди тваринному та рослинному світу.

 

18.04.2017

 

Роботодавець зобов’язаний інформувати працівника про розмір зарплатні та її складові

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує на тому, що роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться. На адресу ГУ Держпраці у Львівській області надходять звернення від мешканців Львівщини з проханням перевірити правильність нарахування заробітної плати та з’ясувати з яких складових формується їх зарплатня та скільки відсотків йде на податки. Також громадяни намагаються вияснити чи роботодавець дотримується усіх мінімальних державних гарантій в оплаті праці та чи проводить усі передбачені законодавством доплати.

Така ситуація складається у зв’язку з тим, що роботодавці не надають працівникам необхідну інформацію щодо коштів, які їм належать. Втім, хочемо наголосити, що саме обов’язком керівника, а не його правом, є інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати. Отже, у ст. 110 Кодексу законів про працю України зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про загальну суму заробiтної плати з розшифровкою за видами виплат; розмiри i пiдстави відрахувань та утримань iз заробiтної плати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у ст. 116 КЗпП зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Окрім цього, у Конвенції про захист заробітної плати, яку ухвалила Міжнародна організація праці, зазначено, що якщо є потреба, то має бути вжито ефективних заходів, щоб у зручний і легко зрозумілий спосіб інформувати працівників про умови нарахування належної їм заробітної плати до того, як вони стануть на роботу, і щоразу, коли ці умови змінюватимуться. Звертаємо увагу роботодавців, що звернення з питань заробітної плати є підставою для проведення позапланової перевірки.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

Усіх патріотично налаштованих громадян, котрі готові боронити державу та її територіальну цілісність, запрошуємо на службу у військовому резерві до стрілецького (резервного) батальйону Навчального центру Національної гвардії України.

Вимоги до кандидатів:

- вік від 18 до 57 років;

- придатні за станом здоров’я.

На службу у військовому резерві приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров’я. Тривалість зборів з резервістами проводиться двічі на рік терміном по два тижні. Під час проведення зборів зберігається основне місце праці, виплачується середній розмір зарплати за місцем роботи та грошове забезпечення, заохочення, розмір яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Громадяни, які не проходили військову службу, звільняються від призову на строкову військову службу, якщо вони виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів.

Під час проходження служби у військовому резерві резервісти забезпечуються військовою формою одягу згідно з установленими нормами. Харчування резервістів у військових частинах під час виконання обов’язків служби у військовому резерві здійснюється у порядку та за нормами, встановленими Кабінетом Міністрів України.

За більш повною інформацією звертатись:

80700 Львівська область, м. Золочів вул. Січових Стрільців, 2

контактні телефони: (03265) 4-20-50 (38-83); (097) 967-20-68; (096) 674-43-87; (096) 088-87-76.

 

14.04.2017

 

14 квітня 2017 року, напередодні світлого свята Воскресіння Христового, керівництво району відвезли пасочки для вихованців районного дитячого будинку “Рідний дім” (с.Сасів) та дитячого будинку сімейного типу “Покрови Матері Божої” (м.Золочів).

Дітей та вихователів вітали із Великодніми святами. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський також вручив дарунки від Львівської обласної адміністрації. Це чудові різнотематичні книжки, художні та довідкові, які поповнять бібліотеки дитячих закладів та збагатять дітей мудрістю та знаннями.

Зустрічаючись з дітьми та колективами голова РДА Володимир Недзельський сказав: «Бажаю Вам, щоб у ці світлі дні Господнього Воскресіння у Ваші душі влилося світло, добро, пасхальна радість, щоб Ви були здорові, успішні і щоб усі ми втішалися мирним небом над нашою рідною Україною!».

Традиційно пасочки і теплі слова привітань линули від райдержадміністрації та районної ради, а також від начальника відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації.

 

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ!

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що територіальні управління Пенсійного фонду України відповідно до покладених на них завдань здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій. Відвідування пенсіонерів працівниками органів Пенсійного фонду за місцем їх проживання можливе лише за їх згоди (у разі надання пенсіонером відповідної заяви).

У разі надходження телефонних дзвінків до пенсіонерів від осіб, які представляються працівниками органів Пенсійного фонду України та пропонують свої послуги, пенсіонер може перевірити достовірність інформації в Золочівському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України за адресами:

м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-24-35.

м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-30-50.

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ!

З 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску*.

Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу** зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску. У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас: Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

*Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»);

**Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (частина перша ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

 

До уваги молоді району та молодіжних громадських організацій!!!

6 травня 2017 року у Палаці спорту м.Києва відбудеться фестиваль ROBOTICA 2017 та всеукраїнська олімпіада з робототехніки.

Всеукраїнський дитячий фестиваль – це інтелектуальне свято для дітей та юнацтва, яке є національним відбірковим етапом до участі на Всесвітню олімпіаду з робототехніки. Метою Фестивалю є створення умов для молоді, в яких було б цікаво вивчати точні науки, сприяти інтеграції вітчизняної освіти у світову систему, формування інженерно-технічного потенціалу дітей та молоді, виховання спеціалістів з розвиненими лідерськими якостями, сучасним інженерним мисленням та здатних вирішувати надскладні завдання у наш високотехнологічний час.

До програми Фестивалю входить:

- Відбірковий турнір на Всесвітню Олімпіаду з Робототехніки « World Robot Olympiad». Світовий фінал 2017 відбудеться у Коста-Ріці.

- Змагання у Підготовчій категорії Всеукраїнської Олімпіади з робототехніки за правилами змагань Сумо, Слалом та Логістики.

- Науково-технічний турнір за міжнародними програмами First LEGO League і First LEGO League Junior.

- Інтерактивні навчальні зони та демо від Технічної студії «Винахідник».

- Дитячий архітектурний конкурс з LEGO «Столиці Світу». Цьогоріч 42 столиці світу.

- Виставка-конкурс LEGO – творчості.

- Найбільші в Україні змагання роботів.

Більш детальна інформація за посиланням: http://robotica.in.ua

 

 

12.04.2017

 

Сьогодні, 12 квітня 2017 року, працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, з метою розвитку неформальної освіти серед молоді у Золочівському районі,  проведено профорієнтаційну екскурсію у банківську установу. Місцем проведення першої профорієнтаційної екскурсії було обрано ПАТ «Кредобанк».

Директор філії ПАТ «Кредобанк» Ігор Савчук  провів  учням  Золочівського коледжу цікаву екскурсію по відділенню, в ході якої розказав про діяльність даного банку та банківську систему в цілому, а також відповідав на поставлені запитання учасників.

На завершення  екскурсії  Ігор Савчук побажав юним учасникам правильно визначитись та обрати свій майбутній  фах та стати хорошими компетентними спеціалістами, а також  вручив невеличкі приємні подарунки – записники та ручки з символікою банку.

 

11 квітня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Яеновецької сільської ради. Зустріч пройшла у Народному Домі  с. Залісся ( Ясеновецька сільська рада).

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт приміщення бібліотеки с.Залісся;

- про ремонт дороги до села Залісся;

- про обмеження використання отрутохімікатів при обробці ріпаку поблизу    житлових будинків в урочищі Пастівник;

- про довіз дітей та учнів до Ясеновецького НВК;
  Володимир Недзельський відповів на запитання жителів сільської ради, запропонував громаді провести спільну зустріч з  керівництвом ТзОВ «Райз - Захід», яке здійснює свою діяльність на території сільської ради, обговорити проблемне питання щодо обмеження використання отрутохімікатів та можливість долучитися до ремонту дороги до с. Залісся. Також дав відповідні вказівки та доручення районним службам та структурним підрозділам адміністрації задля вирішення питань, про які говорили жителі місцевої ради.

Особливу увагу голова райдержадміністрації звернув на проведенні інформаційної роботи щодо спалювання сухостоїв, шкідливість її для організму людей та негативний вплив на природу, спричинення шкоди тваринному та рослинному світу.

 

 

11.04.2017

 

Сьогодні, 11 квітня 2017 року, у Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся майстер-клас з написання Великодніх писанок під керівництвом наставниці зразкового гуртка «Образотворчого мистецтва» Оксани Кирилової.

«Писанка - це символ Великодня, початку нового життя, надії на світле прийдешнє. Україна переможе зло, бо ми пишемо писанки з любов’ю» - сказала пані Оксана під час проведення майстер-класу.

Також вона розповіла про народні прикмети, що використовувалися при написанні писанок, про символіку елементів та кольорів.

Опанувати це непросте, автентичне українське мистецтво зголосилося чимало учасниць, зокрема працівники апарату райдержадміністрації та відділу освіти. Результат перевершив усі очікування, навіть той, хто вперше узяв до рук писачок намалював чудову писанку.

 

Сьогодні, 11 квітня 2017 року, голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питань координації дій у районі у разі терористичних актів чи інших небезпек, що загрожують об’єктам життєзабезпечення, стратегічного призначення та критичної інфраструктури.

У нараді взяли участь керівники підприємств, установ та організацій, головний спеціаліст відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Микола Сагатий, представники правоохоронних органів району, а саме: начальник Бродівського міжрайонного відділення Управління Служби безпеки України у Львівській області  Сергій Метельський та заступник начальника Золочівського ВП НП у Львівській області Григорій Марець.

За підсумками наради дано доручення відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації довести вищевказану інформацію до відома керівників підприємств, установ та організацій району, а також головам місцевих рад.

 

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Ігора Нижника, сьогодні, 11 квітня 2017 року, відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.
    У засіданні прийняли участь голова містобудівної ради Кобелька П. П. та члени містобудівної ради, а саме:: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М.
Також були присутні запрошені: голова Білокамінської сільської ради Важний В.М., землевпорядник Білокамінської сільської ради Олексяк Г.Ф., архітектори: Адаменко М.В. та Вархоляк О.В., фізична особа – підприємець Коцур Р. В.

Розглянуто проект генерального плану села Білий Камінь Золочівського району, Львівської області та розроблений проект ФОП «Коцур Р.В.» (головний архітектор проекту Адаменко М.В.), замовник – Білокамінська сільська рада.

За результатами розгляду генерального плану села Білий Камінь Золочівського району, Львівської області, після відкоригованих зауважень, рекомендовано до затвердження рішенням Білокамінської сільської ради.

 

9 квітня 2017 року у м.Глиняни Золочівського району, у новоствореному комплексі «МОЗАЇКА» пройшов XVII фестиваль « Малеча творить писанку», а у виставкових залах відкрилася виставка «Великдень у Глинянах».

Завдяки старанням директора Винниківського історико0краєзнавчого музею Ігоря Тимця, вихідця з м.Глиняни, доцента кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв – Зеновії Шульги і за сприянням Глинянської міської ради «МОЗАЇКА» вчергове приємно вразила своїх відвідувачів Великодніми сюрпризами; писанковим фестивалем та відкриттям професійної виставки.

На святі Писанки були не лише діти з Глинян, а й гості – юні писанкарі з містечка Бібрка Львівської області.

Фестиваль вдався на славу! Всі вдячні організаторам і «МОЗАЇЦІ» за таке прекрасне дійство, адже збереження наших традицій – запорука процвітання нації та її матеріальної культури.

А до завершення проекту у новоствореному комплексі відбудуться такі безкоштовні для відвідувачів заходи:

- тренінг «Як створити власну справу?» - 21-23 травня;

- тренінг «Як написати і де знайти фінансування?» - 26-28 травня;

- семінар « Ранній розвиток дитини та усвідомлене батьківство» - 16-18 червня;

- курси з Глинянського килимарства;

- динамічні комп’ютерні курси.

В рамках проекту в Глинянах у приміщенні «МОЗАЇКА» щочетверга надаються юридичні консультації з найрізноманітніших питань.

Також запрошуємо всіх зацікавлених відвідати наші заходи і взяти участь в першому Глинянському фестивалі ремесел, який відбудеться 7 липня 2017 року.

Деталі відслідковувати на сайті: http://mozaika.net.ua http://gmr-lviv.at.ua


    Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2017 року № 44/2017 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році”,  сьогодні, 11 квітня 2017 року, в рамках призовної кампанії «Весна—2017», у Золочівському РВК в урочистій обстановці відбулася перша відправка команд молодого поповнення до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

Привітати юнаків прибув перший заступник голови РДА.

Під час свого звернення до майбутніх захисників Батьківщини Ігор Нижник побажав юнакам з честю виконати свій військовий обов’язок, здоровими й щасливими повернутися додому.

 

 

Соціальний захист учасників АТО Золочівського району.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовцям, які приймали участь в проведенні антитерористичної операції на сході України та яким надано статус учасника бойових дій надаються такі пільги:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів;

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, потрібно:

- стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;

- подати наступні документи:

1. заяву;

2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення.

4) Для отримання послуг з психологічної в санаторіях України реабілітації отримувач або його законний представник із паспортом звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву. До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

- копія паспорта, ідентифікаційний код.

Орган соціального захисту населення:

- реєструє зазначені вище документи;

- видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи. Курс з психологічної реабілітації складає 14 календарних днів. Передбачено повернення коштів за проїзд.

5) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством ;

6) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

7) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою по талонах, які видаються Золочівським районним військовим комісаріатом;

8) Професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, соціальну та професійну адаптацію. Здобуття професії водій транспортних засобів.

Відповідно до «Комплексної цільової програми, соціальної підтримки населення району на 2016-2017 роки» направляються учасники АТО на оздоровлення у соляну кімнату реабілітаційно – катехитичного центру при церкві блаженного Миколая Чарнецького у м. Золочів, потрібно:

- стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;

- подати наступні документи:

1. заяву;

2. направлення від лікаря;

3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення.

Грошові допомоги учасникам АТО:

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України. У 2017 році згідно Постанови учасникам бойових дій буде виплачено – 1200.00 грн.

Виплата одноразової допомоги з місцевого бюджету.

Підставою для отримання адресної грошової допомоги є такі документи:

- копія паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків; - номер власного банківського рахунку;

- копія посвідчення учасника бойових дій, або копія довідки про безпосередню участь особи в АТО.

Відповідно до розпорядження Львівської ОДА № 1037/0/5-16 від 22.12.2016 року про затвердження Порядку надання і виплати одноразової адресної грошової допомоги з обласного бюджету у розмірі 3000,00 демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, звільненим особам, бійцям – добровольцям та безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України.

Підставою для отримання адресної грошової допомоги є такі документи:

- заява про виплату одноразової грошової допомоги;

- копія посвідчення УБД або копія довідки перебування в АТО;

- копія підтверджувального документа про звільнення; - копія витягу з протоколу у визнанні з визнання бійців – добровольців АТО;

- копія паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- номер власного банківського рахунку. Додаткову інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Золочівської РДА кабінети № 11, 12. Тел: 4-30-87

 

Сьогодні, 11 квітня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні комісії взяли участь: начальник ДПРЧ-13 Кіндрат Р.З, голова Полянської сільської ради Ковбаса В.М, заступник начальника відділу Золочівської поліції Марець Г.С, заступник головного лікаря Золочівської центральної районної лікарні Луговий А.Г, начальник Золочівської районної служби Буського УЕГГ ПАТ «Львівгаз» Тимків І.М, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Біла І.І, начальник МКП «Золочівський водоканал» Венгер М.Б, секретар Золочівської міської ради Сидорович О.М.

В ході засідання розглядалися такі питання:

1. Про виконання робіт пов’язаних із вилученням і знищенням вибухонебезпечних предметів.

2. Про готовність до безпечного святкування великодніх свят.

3. Розгляд клопотання Касперського М.А. мешканця с. Красносільці ( Полянська сільська рада).

За підсумками засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надано відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, головам місцевих рад та керівникам окремих служб району.

 

10.04.2017

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує:тує:

Спрощене оформлення спадщини Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №1910-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини”, яким спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця. Цим Законом звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб спадщина, яку від спадкодавця одержують члени його сім’ї другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба, дід та онуки. До цього часу чинним Податковим кодексом передбачалося звільнення від оподаткування членів родини спадкодавця лише першої лінії споріднення (батьки, діти дружина/чоловік).

Спадкоємці першого і другого ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5%.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.

 

Завтра, 11 квітня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрінеться з жителями Ясеновецької сільської ради. Зустріч відбудеться у Народному Домі с. Залісся.

 

Сьогодні, 10 квітня 2017 року, першим заступником голови райдержадміінстрації Ігорем Нижником порведено нараду по благоустрою та ремонту автомобільних доріг в районі. На нараді були присутні головний лісничий ДП "Золочівське лісове господарство" Ігор Повзанюк, сільський голова Єлиховицької сільської ради Орест Крутник, головний спеціаліст відділу орозвитку інфраструктури райдкерадміінстрації Юрій Шевчук та директор філії "Золочівський райавтодор" Орест Дупелич.

На нараді обговорювалися наступні питання:

- вирубування порослі вздовж автомобільних доріг загального користування,

- розчищення придорожніх смуг,

- проведення ремонтних робіт на дорогах загального користування.

За підсумками наради вирішено: ДП "Золочівське лісове господарство" та філії "Золочівський райавтодор" до 14 квітня 2017 року провести роботи по вирубці порослі та чагарників та роботи по розчищенню  придорожніх смуг дороги Ясенів-Золочів, філії "Золочівський райавтодор" повести заспання аварійної ямковості та вибоїн на ділянці дороги Золочів-Єлиховичі дороги Ясенів-Золочів та дороги Гутиско-Турянське-Почапи.

 

07.04.2017

 

7 квітня відзначаємо велике церковне свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Саме цього дня людство в особі Діви Марії дізналося від Архангела Гавриїла про народження в світ Спасителя. Натомість Бог через Свого посланця отримав благу звістку від Діви Марії про те, що вона з радістю і смиренням приймає це Боже Благословення. Це свято було встановлене в глибокій древності – про нього достовірно відомо вже з ІІІ століття, але в різних християн звалося воно по-різному: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок Спасіння. І лише від VII століття і на Сході, і на Заході його почали називати Благовіщенням Пресвятої Богородиці.

Головні мотиви цієї святої і неземної радості — це втілення Сина Божого, вшанування материнства і жіноцтва в особі Пречистої Діви Марії, це початок Спасіння роду людського.

Сьогодні, 7 квітня 2017 року у світле свято Благовіщення голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з колективом райдержадміністрації взяв участь у богослужінні біля каплички, що знаходиться на території Золочівського замку. Святкову літургію провів декан УГКЦ отець Михайло Сукмановський, який у своєму виступі згадав про походження даного свята та благословив присутніх на мир і добро.

 

Коли неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду повідомляє наступне. Страховий стаж - період, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного соціального внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

З січня 2017 року розмір мінімального страхового внеску становить 704 грн. (3200 грн.*22% = 704 грн.) Страховий стаж обчислюється в місяцях. Якщо застрахована особа відпрацювала неповний місяць, то для того аби зарахувати їй повний місяць страхового стажу, має бути сплачено страхових внесків за цей місяць не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо фактично нарахована зарплата найманого працівника не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то страхувальником сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску і здійснюється доплата до мінімального ЄСВ, тоді зазначений період враховується до страхового стажу як повний місяць, але заробітна плата для обчислення пенсії, у такому випадку, враховується в сумі, яка фактично нарахована особі.

Слід зауважити, що на сьогоднішній день доопрацьовується програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особах, яким зарплата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено внесок (менший ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального ЄСВ (у звітності відображено з типом нарахувань 13), зазначений період буде зараховано до страхового стажу як повний місяць.

У разі виникнення запитань та за додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12. м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

Відділ адміністрування, супроводження

інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

 

Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році

Органами соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації проводиться підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. В 2017 році Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому розміри допомоги збільшені до 26 % порівняно з минулим роком.

Зокрема, учасники бойових дій отримають допомогу на 280 грн. вищу, ніж у 2016 році. Так, на засіданні Уряду України 05 квітня 2017 року ухвалено рішення про збільшення разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» для виплати у поточному році.

Допомога до5 травня надаватиметься у таких розмірах: 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: - інвалідам I групи –3500 гривень; - інвалідам II групи – 3100 гривень; - інвалідам III групи – 2700 гривень; 2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1200 гривень; 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3500 гривень; 4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 600 гривень; 5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень. Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків. Органами соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій. За додатковою інформацією звертайтесь в 11 кабінет управління соціального захисту населення Золочівської РДА (м. Золочів, вул. Пачовського,7). Управління соціального захисту населення Золочівської РДА

 

06.04.2017

 

Голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА Ярослав Безпалько відзначив 90-річчя

Безпалько Ярослав – голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая. Своєю активною громадською діяльністю заслужив визнання не лише серед оточуючих людей, але й був нагороджений 12-ма почесними грамотами та 8-ма медалями визвольних змагань. Учасник війни, ветеран праці.

За активну життєву позицію та значний вклад у національне відродження духу, пошуки історичної правди був обраний Головою братства ОУН-УПА. Зробив вагомий внесок у пошук та впорядкування могил полеглих воїнів УПА.

5 квітня 2017 року Ярослав Безпалько відзначає 90-річчя. З нагоди ювілею вітали пана Ярослава голова Золочівської РДА Володимир Недзельський та заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів.

 

У м. Золочеві 6 квітня 2017 року проведено випуск інструкторів Національної гвардії України Церемонію випуску проведено на території Золочівського замку.

Привітати військовослужбовців та вручити їм грамоти прибув Олег Гарчу, український вiйськовий i правоохоронець, начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, генерал-майор. У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка привітала учасників свята.

"Сьогодні я горда з того, що у нас, в м. Золочеві, Навчальний центр Національної гвардії випускає інструкторів, які будуть готувати нових фахівців у військових частинах. Тому, прийміть від Золочівської райдержадміністрації щиру подяку за Ваш відданий труд, високу відповідальність за доручену справу, господарність, професіоналізм, за вагомий внесок у розбудову обороноздатності української держави, військово-патріотичне виховання молоді, підготовку військовослужбовців для захисту державного суверенітету України", - зазначила Галина Семчишин.

Від духовенства Золочівщини з Божим благословенням звернулись військові капелани та окропили свяченою водою військовослужбовців благословляючи на добрі та корисні справи. У їх словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. Завершилися заходи музичними виступами.

 

Сьогодні, 6 квітня 2017 року, у райдержадміністрації відбулася нарада з учасниками АТО. Провів нараду перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. На зустрічі були присутні державні службовці, які надавали роз’яснення щодо проблемних питань, які виникали у процесі зустрічі. На зустріч були запрошені представники військових формувань міста Золочева Володимир Удовиченко та Олег Годованський.

Порушувалися питання соціальних виплат, санаторно-курортного лікування та професійної реабілітації осіб, що були у зоні АТО. Про це доповів Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення. Отець Сукмановський розповів про програму в соляній кімнаті, що діє при парафії Миколая Чернецького. Були і складні питання, які потребували ширшого вивчення. Це виділення землі учасникам АТО на території місцевих рад та виплату допомоги у розмірі 5-ти тисяч, яка не реалізовується. Дане питання потребує вирішення на державному рівні. На завершення зустрічі виступив Ігор Нижник, який подякував усім за конструктивну працю. «Мусимо бути разом у вирішенні усіх проблем. Вважаємо, що до наступної зустрічі маємо напрацювати перелік проблемних питань задля їх ефективного вирішення. На передодні великого християнського свята – Великодня вітаю усіх присутніх, миру та Божого благословення», - сказав Ігор Нижник.

 

На Львівщині не зафіксовано випадків захворювання на Африканську чуму свиней, - Держпродспоживслужба

Від 2012 року на Львівщині не зафіксували жодного випадку захворювання на Африканську чуму свиней (АЧС). Львівська область – єдиний в Україні регіон, якого не торкнулася ця надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп. За словами начальника Головного управління Держпроспоживслужби у Львівській області Євгена Баркита, останнім часом спостерігається стрімке поширення африканської чуми свиней на території України. «Випадки захворювання на АЧС є у всіх областях, окрім Львівської», - наголосив посадовець. Так, від 2012 року на території держави зареєстрували 205 випадків АЧС, у тому числі – 176 у домашніх, 28 – у диких свиней та 1 інфікований об’єкт. «Для недопущення збудника АЧС на територію області діє «Комплексний план заходів щодо попередження занесення збудника АЧС на територію Львівської області», - говорить Євген Баркита. – Аналогічні документи розроблені в районах і свиногосподарствах».

Комплексний план передбачає інформаційно-роз`яснювальну роботу, дослідження та відбір патматеріалу, вжиття заходів для запобігання торгівлі сировиною та харчовими продуктами тваринного походження у невстановлених місцях і на стихійних ринках тощо.

 

05.04.2017

 

5 квітня 2017 року у райдержадміністрації відбулась робоча зустріч під керівництвом голови районної державної адміністрації Володимира Недзельського, начальника управління агропромислового розвитку Зеновія Леськіва, сільського голови Гончарівської сільської ради Марії Венярської, керівництва ТзОВ «Барком» та представників громади с. Гончарівка щодо вирішення проблемних питань роботи свиноферми ТзОВ «Барком» у с. Гончарівка.

В ході проведення зустрічі вирішили, до 1 вересня 2017 року ТзОВ «Барком» зобов’язується встановити повітряні фільтри. Паралельно розробити проект та розпочати будівництво герметично закритого гноєсховища.

 

Сьогодні, 5 квітня 2017 року у голови Золочівської райдержадміністрації відбулася зустріч з директорами шкіл району та головами батьківських комітетів за участі заступника голови Золочівської районної ради Андрія Леськіва, голови Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Ірини Габрієль, представників фінансового управління райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації. Обговорено питання забезпечення співфінансування мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області, які стали переможцями в обласному конкурсі по Золочівському району.

 

Конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями від Мiнмолодьспорту України

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка“ (зі змінами) та з метою реалізації державної політики з питань молоді щодо надання підтримки молодіжним та дитячим громадським організаціям у 2018 році для реалізації проектів, спрямованих на соціальне становлення та розвиток молоді Міністерство молоді та спорту України оголошує конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році.

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 17 травня 2017 р. щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10-00 до 17-00 (у п’ятницю – до 16:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 411.

Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження Державного бюджету на 2018 рік.

КОНТАКТИ

Контактні телефони: (044) 246-62-36, 289-13-09.

Детальна інформація за посиланням http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/29918 

 

04.04.2017

 

Сьогодні, 4 квітня 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету щодо проведення акції «Зігріті добром» соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну». У засіданні оргкомітету взяли участь депутат Львівської обласної ради, волонтер Мирослава Бабінська, представники районних служб та закладів.

Основна мета цього масштабного дійства – залучити до розваг і дозвілля дітей учасників АТО, Героїв Небесної Сотні та дітей із багатодітних сімей із сільської місцевості, визначити їхні нагальні потреби, а також виявити серед них талановиту молодь для подальшої участі в різних культурних проектах та заходах.

Зокрема, 22 квітня акція відбудеться у місті Золочеві. Спільно з місцевими волонтерами - Ольгою Поліщук, Юлією Слободян та Мирославою Бабінською на захід запрошується 120 дітей соціальних категорій з різних сіл району.

В ході засідання оргкомітету обговорено програму проведення та визначено місця проведення дійства.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за квітень місяць. Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України.

Потреба коштів на виплату пенсій за квітень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 48,9 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 29,6 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 19,3 млн.грн.

 

03.04.2017

 

1 квітня 2017 року на День довкілля Золочівським лісгоспом було запрошено працівників департаменту фінансів Львівської ОДА. Гості із Львівської облдержадміністрації приїхали садити ліс у Сасівському лісництві.

Садили ліс на площі 1,9 га. Засаджували ділянку, яка була зрубана у 2017 році.

Детальніше дивіться у сюжеті.

 

2 квітня 2017 року відбулася екуменічна Хресна хода вулицями міста Золочева.

Слід відмітити, що Спільна Хресна Дорога стала доброю щорічною традицією для мешканців нашого міста Золочева.

На екуменічній Хресній дорозі кожного року у спільній молитві об’єднуються тисячі мешканців Золочівщини. Як проходила спільна молитва вірян Золочівщини дивіться у відео.

 

Закликаємо до участі в міжнародній акції “Тризуб - це Україна"

В зв’язку з останніми подіями в світі, постала гостра проблема у відсутності ідентифікації українських національних символів за кордоном. Через недостатню поінформованість світової спільноти про національну символіку України, виникла проблема ототожнення традиційних українських національних символів з символами ультраправих рухів. Такий стан речей дозволяє окремим політичним та громадським силам за кордоном використовувати українську символіку в цілях негативної пропаганди, що в свою чергу призводить до дезінформації громадськості за кордоном про поточний стан справ в Україні.

З цього приводу оголошується флеш-моб “Тризуб це Україна" (“Trident is Ukraine“), учасником якого може стати кожен, хто підтримує Україну. Основною метою флеш-мобу є поширення поінформованості закордонної спільноти стосовно українських національних символів.

Акцію організовують Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій та міжфракційне депутатське об’єднання “Співпраця: Україна-Діаспора”. Приєднуйтесь до акції наступним чином:

1) Роздрукуйте плакат з гаслом акції “Тризуб це Україна" або “Trident is Ukraine“ та зробіть горизонтальне фото.

2) Фото розмістіть на офіційній сторінці акції www.facebook.com/events/234505363677566/ та на своїх сторінках у соціальних мережах, обов’язково вказавши хештеґ #ТризубцеУкраїна#TridentisUkraine і місто та країну, де зроблено фото, наприклад: Волноваха, Україна #ТризубцеУкраїна або Toronto, Canada #TridentisUkraine.

3) Також можна відправити фотографії, де одна особа або група осіб одягнуті в український національний одяг, одяг з принтом тризуба, або фото, на якому учасники сформують форму тризуба. Креативність за кожним з вас.

4) В соціальних мережах відмітити декілька своїх друзів та передати їм естафету.

5) Фото гарної якості (для друку) надіслати на електронну адресу: tridentisukraine@gmail.com. Плакати завантажити за наступним посиланням: https://www.dropbox.com/sh/6zvjc3c46jxov44/AAADt76UJRUXrTwyolO6Rp8qa?dl=0.

Кінцем серпня 2017 р. в м.Дніпро під час проведення Форуму української молоді діаспори ‘‘Дніпро 2017“ планується фото-виставка найкращих та найцікавіших фотографій.

 

01.04.2017

 

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 10 березня 2017 року № 111 “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля” з 13 березня 2015 року в районі розпочато місячник озеленення, прибирання та благоустрою. Під час проведення місячника на території району залучено працівників підприємств, установ, організацій, громадян, учнівську та студентську молодь.

Сьогодні, 1 квітня 2017 року керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради приєдналися до місячника благоустрою та Дня довкілля впорядкувавши територію прилеглу до адмінбудинку.

 

У районі впорядковуються прилеглі до приміщень території, проводиться санітарна побілка і підрізка дерев та кущів.

Громадою населених пунктів упорядковуються присадибні території, прилеглі території місцевих рад, придорожні смуги, автобусної зупинки.

Станом на 30 березня 2017 року у Золочівському районі приведено до належного санітарного стану 27,88 га парків, скверів та алей, упорядковано 30 кладовищ, ліквідовано 19 несанкціонованих сміттєзвалищ . Висаджено в межах лісового фонду 113000 зелених насаджень, а межах населених пунктів 1189 дерев та 1741 саджанців кущів.

 

31.03.2017

 

 "Книгоманія 2017"

30 березня велелюдно та гамірно було у районній бібліотеці для дітей. Адже тут відбувалося надзвичайно цікаве та святкове дійство - проходив ІІІ етап конкурсу юних читачів бібліотеки "Найкращий читач Золочівщини 2017". Цей конкурс збирає у стінах бібліотеки юних читачів уже більше десяти років.

І дуже приємно зазначити, що впродовж цього часу наші читачі двічі ставали найкращими читачами Львівщини та найкращим читачем України. Перший та другий етапи конкурсу відбувалися у шкільних бібліотеках та сільських бібліотеках-філіях району і, згідно умов конкурсу, участь у ньому брали учні 6 та 7 класів. Переможці другого етапу конкурсу разом із бібліотекарями, батьками прибули в районну дитячу бібліотеку для участі у третьому етапі.

Позмагатися за звання найкращого читача Золочівщини зібралося 43 юних книголюби. Конкурс проходив дуже цікаво та захоплююче. Учасників конкурсу привітала начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації п.Ольга Боса.

Конкурсні завдання цього разу були у формі тестів, окремо для учнів 6 та 7 класів. Після написання тестів до уваги дітей бібліотекарем бібліотеки-філії с.Бужок Н. Алексевич було запропоновано цікаву презентацію про те, чим іще, окрім читання, можна займатися у бібліотеці. А також учасники конкурсу прийняли активну участь у майстер-класі по виготовленню весняних пташок з ниток під керівництвом Н.Алексевич та завідувача Бужківської ЗОШ І ст. Н.М.Ціж.

За рішенням компетентного журі у складі: Кобзар Н.П. - заст. директора ЦБС по роботі з дітьми, Ткачишин Г.М. - методист І кат. методично-бібліографічного відділу ЦРБ ім. І.Франка, Дунська Л.О. - бібліотекар бібліотеки-філії с.Плугів, Сторонянська О.І. - бібліотекар бібліотеки-філії с.Ушня, Александрович В.П. - бібліотекар бібліотеки-філії с. Сасів найкращими читачами Золочівщини стали:

серед учнів 7 класів: І місце - Петрова Марта (с.Ремезівці), ІІ місце - Захарчук Володимир (с.Ясенівці), ІІІ місце - Вельган Людмила (с.Зозулі);

серед учнів 6 класів: І місце - Федунчик Олег (с.Вороняки), ІІ місце -Ваврикович Любов (с. Коропець), ІІІ місце - Бандура Оксана (с.Струтин).

Переможців було нагороджено грамотами відділу культури, цінними книжками та збірками віршів Ольги Кіс з автографами.

 

30.03.2017

 

З метою всебічного розвитку особистості, сьогодні, 30 березня 2017 року у читальному залі районної бібліотеки ім. І. Франка проведено тренінг для молоді району на тему: «Ораторське мистецтво».

Зустріч ініційована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації та відбулася в рамках проведення заходів неформальної освіти. Тренінг провела голова молодіжної громадської організації «Бужани» Катерина Тихонова. Доповідач запропонувала молодим людям розповісти про свою мрію та навести приклади чи факти для її здійснення. Володіння ораторським мистецтвом є вкрай важливе для даної аудиторії, оскільки молоді люди обрали професію юрист. Тому доводити, переконувати, консультувати та вести публічні виступи - це все належить до ораторського мистецтва. Учні юридичного факультету Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» запропонували слухачам три свої «мрії», які були надзвичайно цікавими та актуальними у сьогоденні.

Особливої уваги набув ідея-проект, який стосувався отримання належної юридичної освіти. Молоді люди мріяли про закінчення навчального закладу та на наступному етапі життя стати хорошими юристами, адвокатами та правознавцями.

На завершення заходу Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю подякувала лектору – Катерині Тихоновій за цікавий та змістовний захід, а також поділилася своєю «мрією» з аудиторією.

 

Сьогодні, 30 березня 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення річниці з дня народження Миколи Лемика, українського політичного діяча, член ОУН від 1932 року. В засіданні оргкомітету взяли участь керівники та представники районних служб. У засіданні взяла участь секретар Куровицької сільської ради Ірина Бундза, яка повідомила, що Микола Лемик уродженець села Солова Куровицької сільської ради. Вшанування пам’яті видатного політичного діяча традиційно відбувається щорічно. Цього року заплановано проведення у бібліотечній системі місцевої ради та навчальних закладах проведення тематичних годи, виставок, лекцій тощо.

Також на засіданні оргкомітету обговорено маршрут проведення Екуменічної Хресної дороги, яка відбудеться в неділю, 2 квітня 2017 року. За підсумками засідання оргкомітету дано доручення керівникам районних служб щодо: охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху, медичного забезпечення під час проведення Хресної дороги, а також проведення заходів з 4 по 7 квітня по вшануванню пам’яті Миколи Лемика.

 

29.03.2017

 

Сьогодні, 29 березня 2017 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. «Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності.

Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства», - сказав голова райдержадміністрації під час проведення засідання. За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

П А М' Я Т К А для споживачів

Одним із основних напрямків діяльності управління захисту споживачів є забезпечення виконання Закону України «Про звернення громадян» , Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення», наказів Держпродспоживслужби України та наказів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області з метою захисту прав і законних інтересів громадян-споживачів. Діяльність управління захисту споживачів щодо розгляду звернень громадян, системи їх обліку, проходження і зберігання здійснюється відповідно до законодавчих та нормативних актів.

До уваги споживачів! Споживачі мають можливість отримати консультації та роз’яснення безпосередньо від фахівців управління захисту споживачів з понеділка по п’ятницю з 10.00 по 17.00год (обідня перерва з 13.00 по 14.00 год) за адресою: м. Львів, пр.-т В. Чорновола, 59. Також, консультацію можна отримати в телефонному режимі (032) 231-76-93, 231-76-94, 231-70-90, 231-69-77) згідно режиму роботи управління. Крім цього, в управлінні захисту споживачів проводиться особистий прийом громадян–споживачів начальником управління, керівниками структурних підрозділів, відповідно до графіку, затвердженого наказом Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Письмові звернення (заяви, скарги тощо) необхідно скеровувати на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79024, м. Львів, вул. Промислова, 9). Підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році.

Вплив страхового стажу та величини заробітної плати на розмір пенсії. На сьогоднішній день пенсійним законодавством України чітко визначено умови при виході на пенсію. Першочерговою умовою – є набуття необхідного страхового стажу.

На сьогодні мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років. Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного соціального внеску, яка визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановленого законом на місяць, за який нараховується заробітна плата та підлягає сплаті щомісяця. Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн.

Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з січня 2017 року сплачена сума ЄСВ повинна бути не менше ніж 704 грн. Якщо ж сума сплаченого єдиного соціального внеску менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі. Роботодавець у визначені терміни щомісячно відповідно до нарахованої заробітної плати кожного працівника повинен проводити нарахування та сплачувати єдиний соціальний внесок.

Період несплати єдиного соціального внеску до уваги не береться при підрахунку страхового стажу працівнику, якому призначатиметься пенсія. В такому випадку працівник втрачає страховий стаж, що може вплинути на розмір майбутньої пенсії та розмір інших соціальних виплат. Якщо працівник отримує заробітну плату в «конверті» і роботодавець відповідно не сплачує із його зарплати єдиний соціальний внесок, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника що буде мати вплив на розмір будь яких соціальних виплат.

 

До відома учасників бойових дій АТО

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 постраждалі учасники антитерористичної операції мають право отримати послуги із психологічної реабілітації. Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник із паспортом звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву. До заяви додається: - копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; - копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення; - копія паспорта, ідентифікаційний код.

Орган соціального захисту населення:

- реєструє зазначені вище документи;

- видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи. Курс з психологічної реабілітації складає 14 календарних днів.

Послуги з психологічної реабілітації включають індивідуальні та групові заняття з психологами, відвідування екскурсій до музеїв, пам’яток природи, спортивно-оздоровчі заходи, зокрема безплатне відвідування басейну, спортивної зали, освітньо - пізнавальних та релаксаційних заходів тощо в залежності від індивідуальних побажань отримувачів послуг.

Психологічна реабілітація не передбачає медикаментозного лікування, жодної медичної картки, історії хвороби тощо. Додаткову інформацію з цього питання можна отримати в управлінні соціального захисту населення Золочівської РДА кабінет № 11.

 

28 березня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Шпиколоської сільської ради. На зустріч прийшли громадяни села Шпиколоси та прилеглих хуторів.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про пошкодження дороги на хутір Деберні тракторами під час оранки – представник агрофірми «МХП-Захід» надав інформацію про те, що дорогу впорядкують;

- про відновлення ранкового рейсу автобусного сполучення Львів-Кропивна; - про використання агрофірмою «МХП-Захід» отрутохімікатів під час проведення оприскування рослин та повідомлення громадян про види та графіки проведення робіт.

Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

Особливу увагу голова райдержадміністрації звернув на проведенні інформаційної роботи щодо спалювання сухостоїв, шкідливість її для організму людей та негативний вплив на природу, спричинення шкоди тваринному та рослинному світу.

Крім цього проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які працюють на території сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

 

28.03.2017

 

День учасника АТО

З метою консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю в частині забезпечення прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України, осіб, які захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в бойових діях під час проведення антитерористичної операції, добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) безпосередньо в районах, членів їх сімей, інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції Буським місцевим центром безоплатної вторинної правової допомоги спільно з партнерами проводиться «День учасника АТО». Захід відбудеться 31.03.2017 р. з 1000 – 1300 год.

За адресами: м. Буськ, вул. Петрушевича 8; м. Броди, вул. Щурата 8; м. Золочів, вул. Валова, 4 Золочівське бюро правової допомоги (приміщення готелю ”Україна”, 4-й поверх); м. Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 27; м. Радехів, вул. Лесі Українки 33.

 

Працівниками райдержадміністрації проведено прибирання придорожньої смуги дороги між населеними пунктами Почапи та Білий Камінь

Сьогодні, 28 березня 2017 року працівниками райдержадміністрації в рамках виконання розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації від 10 березня 2017 року № 111 щодо проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля проведено прибирання дороги між населеними пунктами Почапи та Білий Камінь. Роботи проведені з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення.

Цьогож дня було проведено насадження дерев вздовж даної дороги. До акції долучився і голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

Сьогодні, 28 березня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На зустріч був запрошений головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Львівській області Микита Шлапак, який повідомив про відповідальність та застосування суворих штрафних санкцій за недотримання законодавства про працю.

Робоча група надалі проводитиме засідання, а також активізує інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності та найманих працівників щодо відповідальності за порушення норм чинного законодавства з оплати праці. На засідання робочої групи було запрошено 14 суб’єктів господарської діяльності Золочівського району у яких рівень середньої заробітної плати по підприємству нижчий від законодавчо встановленого розміру. З’ясовувались причини виплати заробітної плати у розмірі, меншому законодавчо встановленого мінімуму.

Виступаючи, Володимир Недзельський, акцентував увагу на тому, що для того, щоб втримати своїх працівників, роботодавці повинні не лише забезпечувати виплату заробітної плати у мінімальному розмірі, а підвищувати її до середньообласного показника по галузях економіки. Підсумовуючи, очільник району наголосив, що легалізація тіньових робочих місць та офіційна виплата заробітної плати згідно з діючими нормативними актами сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

 

Інформація про стан виконання плану заходів по недопущенню занесення африканської чуми свиней на територію Золочівського району» станом на 24.03.2017 року.

У зв’язку із розповсюдженням захворювання свиней на африканську чуму в районі здійснено комплекс заходів. Робота усіх 12-ти свиногосподарств проводиться в закритому режимі, контролюється виконання ними заходів щодо недопущення африканської чуми свиней. Зобов’язано керівників свиногосподарств дотримуватись ветеринарно – санітарних правил при вирощуванні та обігу свиней.

Письмово попереджено керівників свиногосподарств про персональну відповідальність за роботу господарств у «закритому режимі» та дотримання ветеринарно – санітарних вимог.

Розроблено комплексні плани заходів щодо попередження занесення збудника африканської чуми по кожному свиногосподарству району.

Доведено до керівників свиногосподарств та спеціалістів держветустанов Плани дій при підозрі захворювання (загибелі ) свиней на АЧС.

Зобов’язано керівників мисливських господарств району при умові виявлення підозри у захворюванні чи загибелі диких кабанів негайно повідомляти державну ветеринарну службу району. З керівниками мисливських господарств погоджено щоденні маршрути обстеження угідь на предмет виявлення підозрілих у захворюванні та загибелі диких кабанів. Керівників свиногосподарств та мисливських угідь у письмовій формі під розписку проінформовано про ускладнення епізоотичної ситуації щодо захворювання свиней африканською чумою, а також ознайомлено їх із Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

За участю представників Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини 12.08.2016 року з працівниками державної ветеринарної служби району та представниками свиногосподарств проведено тренінг – семінар по питаннях профілактики та діагностики африканської чуми свиней. З метою проведення роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку АЧС, по заходах з недопущення занесення збудника захворювання у приватні господарства в районному часописі «Народне слово» від 15.09.2016 року розміщено статтю. Проводяться зустрічі та роз’яснювальна робота з населенням, надруковано та розповсюджуються листівки та буклети. Про небезпеку розповсюдження АЧС, 28.07.2016 року та 12.09.2016 року розміщено інформацію на офіційному сайті Золочівської районної державної адміністрації, 29.07.2016 року та 12.09.2016 року на інформаційному порталі «Золочів нет». 13.09.2016 року та 21.03.2017 року з участю представників свиногосподарств району проведено засідання ДНПК при РДА «Щодо виконання заходів по недопущенню занесення африканської чуми свиней на територію Золочівського району».

З метою здійснення дієвого контролю за роботою свиногосподарств, у 2012 – 2014 роках проводились виїзні засідання ДНПК при РДА. Організовано чергування працівників ветеринарної медицини району та оприлюднено номери їх телефонів для оперативного зв’язку з населенням та спеціалістами свиногосподарств району.

Постійно забезпечується дієвий контроль за реалізацією свинини на агропродовольчому ринку. У 2016 році на реалізаторів м’ясної продукції Золочівського ринку накладено 26 адмінстягнень за порушення вимог ветеринарно – санітарного законодавства, у 2017 році накладено 5 адмінстягнень.

 

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ЗАГРОЖУЄ СВИНАРСТВУ

 

Хвороба відома з початку XX століття, вперше зафіксована у 1903 році в Південній Африці. Для людини, с/г тварин та птиці африканська чума свиней — безпечна. При виникненні перших випадків захворювання домашніх свиней інфекція набуває гострого перебігу з майже 100% летальністю. Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму.

Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшністю (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (на шкірі та у внутрішніх органах). Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено, вакцина відсутня.

У випадку виявлення вогнища інфекції проводиться поголівне знищення свиней безкровним методом. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють. У господарстві, в якому виявлено африканську чуму, запроваджують карантин. Всіх тварин забивають. Трупи, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. Приміщення та територію ферм дезинфікують гарячим 3% розчином їдкого натра, 2% розчином формальдегіда.

На превеликий жаль захворювання поширюється територією України. З 2012 року на території України зареєстровано 110 випадків африканської чума свиней. Хвороба охопила більшість території України. У даний час африканська чума не реєструвалась в Івано-франківській, Львівський, Тернопільській, Закарпатській, та Дніпропетровській областях. В поточному році понад 80 тис. голів свиней було знищено внаслідок захворювання на АЧС, прямі втрати від захворювання склали 22 млн гривень. Єдиним засобом не допустити виникнення захворювання є проведення комплексу профілактичних заходів.

Власникам свинопоголів’я необхідно перевести ферми та тваринницькі приміщення на «закритий режим» роботи, з підтримуванням в постійно діючому стані дезкилимків та дезбар’єрів. Утримувати свиней у закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їхнього контакту з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень, у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.

Користувачам мисливських господарств посилити роботу з обстеження лісових і мисливських угідь, з метою виявлення всіх випадків загиблих та підозрілих щодо захворювання диких кабанів та забезпечення доставку біоматеріалів, від цих тварин, в лабораторію ветеринарної медицини, проводити діагностичний відстріл диких кабанів на території мисливських угідь.

У разі виникнення захворювання та загибелі свиней НЕГАЙНО звертатись до спеціалістів ветеринарної медицини.

Управління Держпродспоживслужби в Золочівському районі

 

27 березня 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду за участю керівників відділів, секторів та управлінь райдержадміністрації з питання проведення впорядкування та благоустрою з а участю представників райдержадміністрації.

Цьогоріч визначено провести прибирання територій придорожньої смуги дороги, яка веде до підніжжя Білої гори, де знаходиться пам’ятний Хрест Маркіяну Шашкевичу.

 

27.03.2017

 

У Золочеві відзначили 3-ю річницю створення Національної гвардії України

У п'ятницю, 24 березня, у Золочеві відзначили 3-ю річницю створення Національної гвардії України. Урочистості за участі представників влади, громадськості відбулися у районному Народному домі ім. І. Білозіра. Привітала військовослужбовців зі святом та подякувала їм за мужність і патріотизм керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

«Сьогодні у цій святковій залі ми зібралися напередодні святкування – 3- ї річниці створення Національної гвардії України. Впродовж цих років гвардія сумлінно виконувала і виконує своє основне завдання – забезпечує життєдіяльність військ, сприяє зміцненню обороноздатності нашої держави. Тому, прийміть від Золочівської райдержадміністрації щиру подяку за Ваш відданий труд, високу відповідальність за доручену справу, господарність, професіоналізм, за вагомий внесок у розбудову обороноздатності української держави, військово-патріотичне виховання молоді, підготовку військовослужбовців для захисту державного суверенітету України. Дозвольте сьогодні привітати на святі всіх тих, хто вніс велику частку у здійснення поставлених перед гвардією завдань», - сказала Галина Семчишин.

Під час урочистостей подякою та грамотами райдержадміністрації і районної ради нагороджено: подякою - заступника начальника Навчального центру Національної гвардії України по роботі з особовим складом,полковника Володимира Удовиченка грамотами - майора, першого заступника командира БЗНП – начальника штабу Навчального центру Національної гвардії України Богдана Стебницького; капітана, командира комендантської роти БЗНП –Навчального центру Національної гвардії України Романа Лехмінка; прапорщика, начальника учбово-тренувального тренажера 4 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України Сергія Лернікова.

Опісля урочистої частини відбувся святковий концерт.

Зазначимо, закон про створення Національної гвардії України, як військового формування з правоохоронними функціями, у березні 2014 року ухвалила Верховна Рада. А День Національної гвардії, відповідно до Указу Президента, відзначають щорічно 26 березня.

 

24.03.2017

До уваги жителів району!

 

На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 02.02.2017 № 3938/1/1-17 інформуємо, що Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовослужбовці мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.

Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2500 євро.

На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям.

Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація:http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfrager/AnerkennungsleistungSowietischeKriegsgefangene/inhalt.html.

Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

Термін подання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року. При цьому йдеться про преклюзивний термін.

 Управління соціального захисту

населення Золочівської РДА

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 24.03.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за березень місяць 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі склала 48,9 млн.грн., з них:

- по Золочівському району – 29,5 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 19,4 млн.грн.

 

Сьогодні, 24 березня 2017 року на площі Незалежності біля міської ради відбулося Віче присвячене пам’яті В’ячеслава Чорновола.

Розпочалися заходи з поминальної молитви пам’яті В. Чорновола за участю духовенства району.

Провів Віче голова НРУ Золочівщини Володимир Зубар. Виступив Олег Банах, голова Золочівської районної ради, який зачитав рішення Львівської обласної ради, про те, що 2017 рік оголошено на Львівщині роком Героя України В’ячеслава Чорновола.

Керівництво та працівники райдержадміністрації взяли участь у заході. Від Золочівської райдержадміністрації виступила Ольга Боса (Кіс) – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  апарату райдержадміністрації, яка сказала, що райдержадміністрація солідарна,  у ці трагічні дні,  з українським народом та громадою Золочівщини. Ольга Боса (Кіс) прочитала власну поезію, присвячену загибелі В. Чорновола. У Віче виступила і голова «Союзу Українок Золочівщини» Іванна Васильків.

Закінчилися заходи покладанням квітів і вінків до підніжжя пам’ятника В. Чорновола та стели «Небесна Сотня».

 

23.03.2017

 

Обов’язок роботодавців – забезпечення страхового стажу працівникам!

Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” всі платники страхових внесків зобов’язані дотримуватися дисципліни відрахувань до Пенсійного фонду України. Сплата внесків є основною умовою для зарахування відповідного періоду роботи до страхового стражу і призначення пенсії.

Однак, не всі страхувальники виконують зобов’язання щодо сплати платежів до Пенсійного фонду, тим самим порушуючи принципи солідарної системи пенсійного забезпечення та порушуючи права своїх працівників на повноцінне зарахування страхового стажу при виході на пенсію.

Так, на даний час заборгованість по платежах до Пенсійного фонду допустили наступні платники Золочівського району:

§ ПАП “Колос” – 36,8 тис.грн. (керівник Заяць Г.В.);

§ СТзОВ “Пролісок” – 15,9 тис.грн. (керівник Семащук О.С.).

Керівникам підприємств-боржників необхідно пам’ятати, що наявність заборгованості по платежах до Пенсійного фонду – це не тільки недоотримані Пенсійним фондом кошти, які могли б бути спрямовані на фінансування пенсій та грошової допомоги мешканцям району, а ще й втрачений працівниками страховий стаж, а відповідно-нижчий розмір пенсії.

Фінансово-економічний відділ УПФ

ОБЕРЕЖНО ЗБРОЯ!

Правоохоронними органами Львівської області продовжуються фіксуватись випадки використання вогнепальної зброї та засобів ураження, що перебувають у нелегальному обігу. Їх можливе використання у протиправних цілях несе в собі загрозу безпеці громадян та стабільності в суспільстві, а також містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263 КК України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.263 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. Крім того, незаконне зберігання зброї та засобів ураження – це злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність, незареєстрована зброя стає причиною нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами або з їх неповнолітніми дітьми при використанні та зберіганні такої зброї.

Якщо ви володієте інформацією про перебування в регіоні підозрілих осіб, ознаки сепаратистської чи терористичної діяльності, при виявленні зброї чи вибухових пристроїв, просимо одразу повідомляти за телефонами, що діють цілодобово:

- "гаряча лінія" Управління СБ України у Львівській області (032)261-61-43;

- оперативний черговий ГУ Національної поліції у Львівській області «102»;

- оперативний черговий Управління ДСНС України у Львівській області «101» або «112».

 

21 березня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Поморянської селищної ради. На зустріч прийшли громадяни сіл Богутин, Загора, Кульби, Недільне, Торгів та селища Поморяни.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт доріг та аварійний міст по вул. Загребельній;

- про отримання та використання коштів для соціального розвитку села, отриманих від орендарів земельних ділянок на території селищної ради;

- про недостатність одного дільничого інспектора на населені пункти селищної ради.

Ігор Нижник відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

22.03.2017

 

Проект «Ідея змінює країну» завітав до Золочівського району

У рамках молодіжного проекту «Ідея змінює країну» відбулась зустріч з молоддю Золочівського району. Організатори проекту – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. До Золочівського району завітав Юрій Горун - начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Молодим людям – студентству району з Золочівського професійного ліцею, Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» та ДПТНЗ "Червоненське ВПУ" під час зустрічі розповіли про втілення власних креативних ідей. Захід відбувся у районній бібліотеці.

У зустрічі взяли участь начальник відділу та провідний спеціаліст організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса та Ольга Марусин. «Основним завданням проекту є відібрання найкращих ідей молоді для участі у фінальному заході – Форумі Ідей. Найкращі ідеї, отримають фінансову підтримку свого проекту. Проте, найкращою нагородою, в отриманні якої можна не сумніватися, – це радість перемоги, яка дає натхнення на творення успішних ідей та досягнень. Цей проект створює платформи для діалогу, знайомства, обміну досвідом, поглядами, світоглядом та майбутньої подальшої співпраці між молоддю Львівщини».

Студентів було розділено на три команди та проведено конкурси ідей. Юрій Горун поділився інформацією, як правильно втілити свою ідею у життя Учасників тренінгу нагороджено книжками.

 

25 березня 2017 року проводиться всесвітня кампанія Година Землі 2017, яка організовується Всесвітнім фондом дикої природи.

Вимкнувши світло 25 березня 2017 року о 20:30 на 1 годину ми покажемо необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети. Такий захід ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному громадянину України зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації.

 

Товариству доведеться сплатити 320 тисяч гривень за недопуск інспектора Держпраці до перевірки

До ГУ Держпраці у Львівській області надійшла ухвала Яворівського районного суду в рамках кримінального провадження по ст. 172 КК України про призначення проведення позапланової перевірки на ТзОВ «Еней» щодо додержання трудового законодавства, а також з питань укладення трудових відносин. На виконання рішення суду інспектори ГУ Держпраці у Львівській області спільно з оперуповноваженими Яворівського відділу поліції відвідали фактичне місце здійснення діяльності ТзОВ «Еней» з метою проведення перевірки.

Однак, товариство відмовило у допуску до проведення перевірки. Відтак, 16 березня ГУ Держпраці у Львівській області відповідно до ст. 265 КЗпП України за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин винесено постанову про застосування штрафної санкції у стократному розмірі мінімальної заробітної плати – 320 тисяч гривень.

Зазначимо, що ГУ Держпраці для виконання покладених на нього завдань має право безперешкодно проводити перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об’єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, нагляд та контроль за дотриманням якого віднесено до повноважень ГУ Держпраці. Наголошуємо суб’єктам господарювання, що інспектор ГУ Держпраці у Львівській області має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення та направлення на перевірку.

При цьому суб’єкти господарювання на вимогу інспектора повинні надати необхідні для перевірки документи. ГУ Держпраці у Львівській області закликає роботодавців неухильно дотримуватись вимог трудового законодавства з метою уникнення випадків застосування штрафних санкцій та захисту прав найманих працівників.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

21.03.2017

 

Сьогодні, 21 березня 2017 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання голова громадської ради Ірина Габрієль.

Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали проект плану роботи Громадської ради на 2017 рік. В ході проведення засідання було надано ряд пропозицій членами Громадської ради та одноголосно прийнято рішення щодо затвердження плану роботи Громадської ради на 2017 рік.

У засіданні Громадської ради взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка надала членам громадської ради канцелярські товари, папір, записники для належної роботи.

Наступне засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації відбудеться 28 квітня 2017 року о 16.00 год. в приміщенні райдержадміністрації.

 

20.03.2017

 

Сьогодні, 20 березня 2017 року керівник апарату райдержадміністрація Галина Семчишин провела робочу нараду з питання виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про затвердження Інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, в обласній державній адміністрації».

У нараді взяли участь керівники та працівники відділів райдержадміністрації - документообігу, контролю та звернень громадян і правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи. Обговорено шляхи виконання Інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, в районній державній адміністрації.

За підсумками наради дано доручення відділам райдержадміністрації - документообігу, контролю та звернень громадян і правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи спільно розробити проект розпорядження та подати його голові райдержадміністрації.

 

17.03.2017

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ЛЬВІВЩИНИ!

Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації інформує, що у період з 24 лютого до 17 березня поточного року на території області зареєстровано 393 випадки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків, які призвели до виникнення пожеж на площі понад 84,6 гектарів. Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість ґрунтів та призводять до змін видового складу рослинності. Сіножаті на випалених територіях перетворюються на плантації грубого бур’яну.

У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.

Нагадуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170,0 до 340,0 грн.) і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850,0 до 1190,0 гривень). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340,0 до 680,0 грн.) і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190,0 до 1700,0 гривень)”.

Шановні мешканці Львівщини!

Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків! Запобігайте виникненню пожеж в екосистемах! Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі!

 

Що потрібно знати про зарплату?

Головне управління Держпраці у Львівській області інформує найманих працівників про їх права щодо оплати праці. Виплата заробітної плати здійснюється працівникам не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, то заробітну плату виплачують напередодні. Виплату заробітної плати за час відпустки, так звані «відпускні», працівник має право отримати не пізніше, ніж за три дні до її початку. Разом з тим, за письмовою згодою працівника, відпускні роботодавець може виплатити і при першій виплаті заробітної плати, яка здійснюватиметься після настання відпустки.

У період між підняттям, заробітна плата працівників підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Наголошуємо, що індексацію повинні проводити всі підприємства, незалежно від форм власності, а також фізичні особи-підприємці за рахунок власних коштів. Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, з 1 січня 2017 року не лише збільшено мінімальну заробітну плату вдвічі, але й дещо змінено саме поняття « мінімальної заробітної плати».

Зокрема, розмежовано поняття мінімальної заробітної плати та посадового окладу. Звертаємо увагу працівників, що відтепер нарахована (саме нарахована, а не та, що підлягає до виплати) мінімальна заробітна плата в місячному розмірі не може бути меншою за 3200 гривень, а посадовий оклад не може бути нижчим від прожиткового мінімуму, який для працездатних осіб затверджено у розмірі 1 600 гривен.

До прийняття цих змін мінімальна зарплата визначалась, як розмір зарплати за просту некваліфіковану працю, нижче якого не могла провадитись оплата, до якої не включались доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. У новій редакції цю норму виключено, а мінімальна зарплата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Отже, починаючи з 01.01.2017 при нарахуванні заробітної плати, для забезпечення її мінімального розміру, не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно, одночасно з виплатою заробітної плати.

Шановні громадяни!

Звертаємо увагу, що ГУ Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно – роз’яснювальну допомогу з питань застосування законодавства про працю, зокрема щодо оплати праці, належного оформлення трудових відносин тощо.

З метою отримання фахової консультації звертайтесь у Громадську приймальню за адресою м. Львів, вул. Валова, 31, або телефонуйте на гарячу лінію Держпраці Львівщини за номером (032) 235-48-42. Також з метою отримання роз’яснення можна відправити запит на електронну адресу 13lv@dsp.gov.ua.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

Відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»

19-23 червня 2017 року в м. Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця» (далі Фестиваль) (умови, орієнтовна програма додаються).

Фестиваль проводитиметься з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні; поширення високих стандартів журналістської професії; популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.

У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, викладачі, професійні журналісти, члени громадських організацій України та Литви. Номінації Фестивалю: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія», «Радіосюжет», «Друковане слово». Учасниками Фестивалю є діти і молодь віком від 10 до 35 років. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 19 травня 2017 року на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com.

За додатковою інформацією звертатися до представників організаційного комітету фестивалю за телефоном: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 093-214-64-17.

 

16.03.2017

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар по благоустрою

Сьогодні, 16 березня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником провели нараду-семінар за участю голів місцевих рад району, працівників Народних домів району.

Основне питання про яке говорилося – це проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля. В ході семінару обговорено питання порядку денного, а саме про проведення місячника озеленення, благоустрою та Дня довкілля, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник особливу увагу звернув на те, що у районі з 13 березня до 13 квітня 2017 року проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 1 квітня 2017 року – День довкілля.

«У районі необхідно проведення заходів з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення. Створено районний організаційний комітет для організації проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля та затверджено його склад розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 березня 2017 року № 111. Міським, селищному, сільським головам, Золочівському управлінню водного господарства доручено розробити заходи з упорядкування територій парків, скверів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, очищення прибережних захисних смуг рік і водоймищ від сміття, розчистки та впорядкування водних джерел, провести упорядкування та благоустрій русел річок, каналів, джерел, водойм, в т.ч. ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ на берегах річок та прибережних смугах, а також вжити заходів стосовно розчистки від сміття каналів, придорожніх кюветів, гідротехнічних споруд », - сказав під час зустрічі Ігор Нижник.

«Головам місцевих рад району, керівникам підприємств, установ та організацій всіх форм власності доручено забезпечити створення робочих груп для координації робіт з благоустрою в населених пунктах, на підприємствах, організаціях та установах, залучивши до них представників громадських організацій», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Під час наради-семінару виступали запрошені керівники районних служб та наголошували на штрафних санкціях при спалюванні сухої рослинності, шкоді сміття для здоров’я людини, забруднення води і повітря побутовими відходами та акцентували увагу на широкій інформаційно-роз’яснювальній роботі серед населення району із залученням громадян на громадські роботи. Під час наради-семінару обговорено і питання стану доріг у районі.

До відома голів місцевих рад доведена вимога стосовно належного прибирання та благоустрою підпорядкованої території, а особливо доріг та об'єктів дорожньої інфраструктури.

 

Сьогодні, 16 березня 2017 року у сесійній залі районної ради відбулася виїзна нарада фахівців Департаменту економічної політики облдержадміністрації. На зустріч з головами місцевих рад та керівниками підрозділів райдержадміністрації прибули начальник відділу аналізу економічного розвитку Марта Бухтіярова та начальник відділу стратегічного планування Надія Бажанська. Доповідачі розповіли про ресурси бюджету: субвенція, ДФРР, бюджет розвитку(результати 2016 та перспективи).

Особливу увагу приділили програмному ресурсу (поточні конкурси і перспективи 2017).

 

Сьогодні, 16 березня 2017 року у малому залі районного Народного дому проведено нараду з культосвітніми працівниками району. На нараді виступила засновник Золочівських фестон «Наші» Ольга Боса, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

«Цьогоріч Золочівські фестини "Наші" проходитимуть 4-6 серпня із святечним завершенням на Білій горі в с. Підлисся біля пам'ятного Хреста Маркіяну Шашкевичу. Окрім зустрічей з видатними мистцями, літераторами, нашими відомими земляками з-за кордону (Польща, Словаччина), зокрема планується захід "Сто десять руж з городця мого краю".

Сто десять населених пунктів Золочівщини презентуватимуть своє автентичне мистецтво, характерне тільки для цієї місцини. Літературно-мистецька кав'ярня "Наші" збере талановиту молодь з усього району. Завершенням фестин "Наші" буде велелюдне сходження на Маркіянову Білу гору для вшанування великого нашого земляка, Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Мистецькі та літературні матеріали, дослідження шашкевичезнавців, наукові, краєзнавчі статті, есеї, фотодокументи тощо, створені учасниками та використані під час проведення фестин "Наші" плануємо видати у відновленому часописі "Шашкевичів край" і приурочити до ювілейної дати – 180-річчя видання та оприлюднення фольклорно-літературного альманаху "Русалка Дністровая"», - сказала Ольга Боса.

Також спікер повідомила, що необхідно залучати талановитих людей із сіл району задля того, аби про творчість цих людей знали не лише у Золочеві, але й в інших містах України.

 

15.03.2017

 

Районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

З метою пошуку та підтримки обдарованих учнів загальноосвітніх навчальних закладів району 15 березня 2017 року у приміщенні актового залу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». У цьому навчальному році інтелектуальна гра була проведена у два тури: І-ий у січні - лютому 2017 року в освітніх округах; ІІ-ий 15 березня 2017 року.

Участь у фінальному турі взяли 9 команд шкіл району:

- Золочівського економічного ліцею;

- Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3;

- Ремезівцівського НВК;

- Полянської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Білокамінського НВК;

- Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Словітського НВК;

- Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Колтівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Вітала часників керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка побажала усім учасникам та уболівальникам цікавих питань, які неодмінно демонструватимуть ерудицію та широкий кругозір учнів-старшокласників.

Учні активно пропонували варіанти відповідей та ділилися своїми думками щодо їх правильності.

Журі в складі: керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Семчишин Г.Л., провідного спеціаліста Золочівської райдержадміністрації Марусин О.В., головного спеціаліста Золочівської райдержадміністрації Чекайло А.М., методиста РМК Питльованого А.М., директора ЦДЮТ Петришин О.А. переможцями визначило:

І місце – команду учнівського самоврядування Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

ІІ місце – команду Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІІ місце – команду Золочівського економічного ліцею.

Команди-переможці були нагороджені цінними подарунками та грамотами відділу освіти.  

 

14 березня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Жуківської сільської ради. Зустріч відбулася у двох села – Жукові і Кропивна.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про ремонт дороги Золочів-Кропивна на відрізку Жуків-Кропивна, про проїзд великогабаритного транспорту через село Кропивна (лісовози), про продовження рейсу по маршруту до села Кропивна. Громадяни села Жуків запитували про децентралізацію та про зміну графіку руху рейсового автобуса Львів-Кропивна на графік 2016 року.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

У райдержадміністрації продовжуються заслуховування керівників структурних підрозділів

Сьогодні, 15 березня 2017 року, про проведену роботу у 2016 році та перспективи на 2017 рік розповіли керівники відділу з надання адміністративних послуг райдержадміністрації, відділу Держгеокадастру у Золочівському районі, Золочівського виробничого відділу ДП ЦДЗК. Керівник ЦДЗК Світлана Папроцька розповіла про ввірену їм ділянку праці. Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на якісному наданні послуг громадянам району. Найбільше зауважень було до роботи ЦДЗК зокрема, помилок у документах, які видаються органом. Світлана Папроцька наголосила, що не збігаються бази даних із занесеними полями, що породжує накладки і відповідно ж помилки, які впливають на якість роботи ЦДЗК. Проблему можна вирішити на державному рівні.

Ольга Попадюк, керівник центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації повідомила, що ЦНАП працює у звичному режимі, дотримуючись графіку роботи. У лютому місці службою надано 853 послуги для населення.

Розповідаючи про роботу відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Ігор Погребняк зазначив, що служба перебуває у стані реформування, оголошені конкурси на заміщення посад. Головні завдання, які виконує служба є розповсюдження та здача в оренду торфовищ та нормативно-грошова оцінка населених пунктів.

 

14.03.2017

 

У п`ятницю, 17 березня 2017 року о 11:00 год. відбудеться безкоштовний тренінг для представників інститутів громадянського суспільства на тему: «Ораторське мистецтво».

Секретами успішного та ефектного публічного виступу поділиться журналіст, телеведучий - Віктор Біщук. Заявку щодо участі у тренінгу потрібно заповнити за посиланням: goo.gl/bT5zCQ до 16 березня 2017 року.

Захід відбудеться у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 412.

Контактна особа – Христина Швец, відділ комунікацій з громадськістю департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, тел. 2999-106.

 

13.03.2017

 

Сьогодні, 13 березня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з ініціативною групою перевізників, які працюють у сфері перевезення вантажів автомобільним транспортом у Золочівському районі та за його межами. На зустрічі обговорено шляхи вирішення проблемних питань, що виникають при перевезенні великовагових вантажів. Ініціативною групою запропоноване наступне:

1. Звернутися до народного депутата Батенка Т. І. щодо прийняття Закону про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі), зареєстрований законопроект від 13.05.2016 № 4660.

2. Звернутися до Головного управління Національної поліції у Львівській області та управління Укртрансбезпеки у Львівській області щодо встановлення вагового комплексу для цілодобового спостереження та контролю за габаритно-ваговими характеристиками вантажів при автоперевезеннях на ділянці дороги Львів-Золочів автодороги Н-02 Львів-Тернопіль.

3. Провести нараду з представниками підприємств-перевізників вантажів та керівниками промислових та сільськогосподарських підприємств щодо організації автомобільних вантажних перевезень по території району та забезпечення роботи перевізників в межах чинного законодавства.

 

10.03.2017

 

З метою всебічного розвитку особистості, сьогодні, 10 березня 2017 року у читальному залі районної бібліотеки ім. І. Франка проведено тренінг для молоді району на тему: «Створення молодіжних громадських організацій». Зустріч ініційована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації та відбулася в рамках проведення заходів неформальної освіти.

Тренінг провела голова молодіжної громадської організації «Бужани» Катерина Тихонова. Доповідач запропонувала молодим людям “продати” свій проект за 30 секунд”, тобто кожній групі молоді запропоновано продемонструвати свій проект за 30 секунд.

Учасниками запропоновано 9 проектів, які були надзвичайно цікавими та актуальними у сьогоденні. Особливої уваги набув проект, який стосувався безпритульних тварин, допомозі переселенцям з окупованих територій, допомога людям з додатковими потребами, співпраця з медичними закладами та багато інших цікавих проектів.

Катерина Тихонова повідомила про юридичні аспекти при створення молодіжних громадських організацій і наголосила на правових засадах порядку створення організацій.

Особливу увагу звернула на правильності написання статуту громадської організації та діяльності організації у правовому полі.

 

Сьогодні, 10 березня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провів засідання районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На зустріч була запрошена головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Наталія Щерба, яка виступаючи наголосила на тому, що до суб’єктів господарювання, які порушують податкове і трудове законодавство будуть застосовуватися суворі штрафні санкції.

Також розповіла про цивільно-правові угоди. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський повідомив, що 1 березня 2017 року прийнято розпорядження № 76 «Про створення робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати», яким затверджено Положення про робочу групу.

Робоча група зобов’язана проводити щотижневі засідання, а також проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності та найманих працівників щодо запровадження мінімальної заробітної плати і відповідальності за порушення норм чинного законодавства з оплати праці.

На засідання робочої групи було запрошено суб’єкти господарської діяльності та ті, які працюють у деревообробній галузі Золочівського району у яких рівень середньої заробітної плати нижчий від законодавчо встановленого розміру. Виступаючи, Ігор Нижник, акцентував увагу на доведенні законодавчої бази, обговоренню конкретних кроків, щодо забезпечення реалізації рішень спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Підсумовуючи, очільник району наголосив на необхідності формування чітких пріоритетів, визначення плану дій, щоб спільними зусиллями працювати над прийняттям ефективних рішень для створення робочих місць, отримання людьми гідної заробітної плати, сплати чесних податків до бюджету для розвитку району.

 

09.03.2017

 

Зустріч з жителями Бібщанської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 7 березня 2017 року зустрілися з жителями сіл Бібщани і Нестюки Бібщанської сільської ради.

На зустрічі піднімалися такі питання:

- про заміну автобуса «Школярик» на новий;

- про пошкодження дороги лісовозами;

- про невиплату орендної плати за використання майнових паїв ПП «Тріо АВД».

Голова райдержадміністрації дав усні відповіді на ряд запитань та доручив надіслати листи керівникам районних служб з метою належного вирішення піднятих громадянами питань.

 

Відзначення Шевченкових днів у м. Золочеві

9 березня 2017 року у м. Золочеві біля пам'ятника Т.Г. Шевченку відбувся урочистий захід "Послання від Пророка – Україні та світові". Програма заходу розроблена організаційним комітетом при Золочівській райдержадміністрації. Було запропоновано змінити формат проведення святкування із залученням військовослужбовців з частин, які дислокуються на території міста Золочева. Захід відбувся з нагоди 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Розпочалися заходи із чину панахиди пам’яті за участі керівництва району, громадських діячів, духовенства, учнівських та педагогічних колективів навчальних закладів, молоді району. Актуальний був виступ військових з різних областей України (Львівської, Харківської, Запорізької, Дніпровської, Сумської, Одеської, Рівненської та Київської), які декламували вірші Тараса Шевченка та його поему «Кавказ». Було озвучено, що цьогоріч виповнюється 105 років з дня виходу альманаху «Вінок Т. Шевченкові із віршів» різними мовами виданого в Одесі.

Учні міських шкіл продекламували «Заповіт» різними мовами. Дитячий колектив «Древо» виконав пісню на слова Т. Г. Шевченка «Ой маю, маю я оченята». Під час заходу було нагороджено переможців обласного фіналу (ІІІ) VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка за перше та два третіх місця учнів Золочівських шкіл.

Ведучою заходу була Ольга Боса (Ольга Кіс) – письменниця Золочівського краю, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Під виконання духового військового оркестру Навчального центру Національної гвардії України покладено корзини квітів до пам’ятника Т. Шевченку.

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує:

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ СПАДЩИНИ ВІДУМЕРЛОЮ

Велика кількість нерухомого майна, власники якого померли, не залишивши спадкоємців, роками знаходиться у невизначеному правовому стані, адже сам процес визнання такого майна відумерлою спадщиною практично складний у зборі доказової бази, до того ж здійснюється дуже повільно. Це призводить до того, що таке нерухоме майно або використовується (захоплюється) певними особами незаконно, або ж занепадає, а бюджет територіальної громади недоотримує кошти. Спадкуванням є перехід прав та обов’язків померлого до інших осіб. За умови наявності спадкоємців, майно померлого має перейти в їх власність. Проте у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд відповідно до ст. 1277 Цивільного кодексу України визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням.

Заява про визнання спадщини відумерлою може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення - власниками або користувачами суміжних земельних ділянок. Визнання спадщини відумерлою здійснюється виключно в судовому порядку. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.

Проте перед тим, як подавати заяву до суду про визнання спадщини відумерлою, орган місцевого самоврядування має переконатись у тому, що у померлого немає спадкоємців, які б могли претендувати на спадщину, і у випадку визнання її відумерлою вимагати скасування рішення. У зв’язку з цим, перед тим як звернутися до суду із заявою, заявнику необхідно впевнитися в тому, що спадкоємці взагалі відсутні або вони відмовилися від спадщини, не прийняли її, або були усунені від спадкування.

Окрім того, слід з’ясувати чи має спадкодавець утриманців, які мають спадкувати у п’яту чергу, чи були спадкоємці, які постійно проживали зі спадкодавцем (адже ці особи вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо вони протягом шестимісячного строку не заявили про відмову від неї), хто може бути зацікавленою особою у справі, якою є спадкова маса, якими документами підтвердити належність майна померлому. Також необхідним є подання документа про смерть спадкодавця. Залежно від того, чи доведе заявник те, що у померлого немає спадкоємців, суд вирішить питання про визнання спадщини відумерлою.

Оскільки для спадкоємців, що мають право на спадкування за законом та заповітом надається шестимісячний строк для прийняття спадщини, законодавець встановив додатковий запас часу для випадків, коли спадкоємець не встигає прийняти спадщину, проте право на її отримання він може не втратити. У зв’язку з цим законодавством встановлено, що заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

07.03.2017

 

Сьогодні, 7 березня 2017 року в приміщенні сесійної зали районної ради відбулося перше засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Вела засідання голова Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Ірина Габрієль, яка ознайомила з положенням про Громадську раду та запропонувала членам ради подавати пропозиції до плану роботи громадської ради на 2017 рік. Затверджено бланк громадської ради.

На засіданні виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який сказав, що наступним кроком для створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства в районі новостворена Громадська рада при райдержадміністрації. Громадська рада при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі держадміністрації є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.

Наступне засідання Громадської ради заплановано провести 21 березня 2017 року о 12.00 год. в приміщенні сесійної зали райдержадміністрації.

 

06.03.2017

 

Сьогодні, 6 березня 2017 року керівник апарату райдержадміністрація Галина Семчишин взяла участь у семінарі з питань отримання інформації про доходи з Єдиного державного реєстру для електронного декларування. Навчання провів керівник відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації - фахівець з даного питання Роман Гучко.

«Система має на меті спростити подання публічними службовцями їх декларацій майнового стану, доступ до них та їх перевірку. Для цього система електронного декларування передбачає виконання багатьох різних задач», - сказала Галина Семчишин в ході проведення наради.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за березень місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України.

Потреба коштів на виплату пенсій за березень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 48,9 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 29,5 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 19,4 млн.грн.

 

Золочів’яни вшанували композитора Михайла Вербицького у Польщі

4 березня 2017 року делегація золочів’ян поїхала у Польщу, в село Млини, де відбулися заходи з вшанування композитора, отця Михайла Вербицького. У складі делегації був голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, поетеса Ольга Кіс, громадськість району та ін.

У селі Млини збереглась церква Покрови Пресвятої Богородиці (1733 року), парохом якої був до смерті Михайло Вербицький (1856–1870), автор мелодії гімну «Ще не вмерла України …».

Майоріли українські прапори, виконали гімн львівські хори “Гомін” та “Дударик” під супровід оркестру Академії Сухопутних військ.

Як вшановували пам’ять Михайла Вербицького дивіться у відео.

 

03.03.2017

 

Сьогодні, 3 березня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС, провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обговорено питання поповнення матеріально-технічного резерву, заходи по запобіганню виникненню аварійних і надзвичайних ситуацій, спричинених падінням зелених насаджень, посилення протипожежного захисту об’єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у пожежонебезпечному весняно-літньому періоді 2017 року та відповідальність керівників за спалювання сухої трави, листя та інших горючих матеріалів.

Розглянувши заходи по запобіганню виникненню аварійних і надзвичайних ситуацій, спричинених падінням зелених насаджень комісією вирішено:

1. Спільно із органами місцевого самоврядування, структурними підрозділами із залученням фахівців Державної екологічної інспекції, Державної служби автомобільних доріг провести протягом 14 березня 2017 року комісійне обстеження зелених насаджень, які ростуть біля доріг державного, місцевого значення, вулиць та у паркових зонах міст (інших населених пунктів) і впливають на транспортні комунікації, інженерні мережі, будівлі (споруди), створюють загрозу безпечному проживанню та життєдіяльності населення.

2. Відповідно до Порядку видалення дерев, кущів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045, вжити заходів щодо видалення аварійних і сухостійних дерев силами спеціалізованих та комунальних підприємств, бригад служби автомобільних доріг та аварійно-рятувальних служб.

По всіх інших питання прийнято відповідні рішення.

 

3 березня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. На зустріч з очільника району прийшов один громадянин та дві групи громадян з колективними зверненням. Громадяни, що прийшли на прийом запитували про перевезення дітей шкільного віку у міському транспорті, про впорядкування міських перевезень, про житлове питання. По питанні налагодження міських перевезень головою райдержадміністрації запропоновано провести 16 (17) березня 2017 року спільну зустріч з перевізниками, представниками громадської ради, міської ради з метою вивчення даного питання та прийняття рішення в рамках законодавства.

Громадянину, що звернуся щодо житлового питання рекомендовано звернутися до Глинянської міської ради та районної ради щодо отримання матеріальної допомоги та розпочати збір документів для оформлення групи по інвалідності.

З усіх інших питань голова райдержадміністрації Володимир Недзельський надав роз’яснення з піднятих питань, а також доручив фахівцю райдержадміністрації зі звернень розробити та надіслати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань жителів району.

 

02.03.2017

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ
З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ

Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

 

Контактні дані: поштова адреса: вул. Героїв УПА, 8, м. Золочів, 80700 тел.: 093 337 83 63, електронна скринька: zoloshiv_probation@ukr.net

Графік роботи: понеділок – четвер: 09.00 – 18.00; п’ятниця: 09.00 – 16.45; обідня перерва: 13.00 – 13.45 вихідний: субота, неділя

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1) забезпечена безпека суспільства (громадян) шляхом запобіганні вчиненню правопорушень

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складання досудової доповіді)

3) організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)

5) допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

1) особо, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі

2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи

3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт

4) особа звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі

5) звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років

6) особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

     ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

1) можливість змінитися без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху змін

2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді

3) збереження роботи та житла

4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю

     ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів

2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодування завданої шкоди та інтересів членів суспільства

     ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

1) зниження злочинності

2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб

3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у бюджет

4) дотримання міжнародних стандартів

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України «Про пробацію»):

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності участь у (складання досудової доповіді)

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, психологічної, консультативної та залученню до навчання, виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

Сьогодні, 2 березня 2017 року керівник апарату райдержадміністрація Галина Семчишин провела засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На засіданні розглядалося питання направлення двох громадян району призовного віку на альтернативну службу.

За підсумками засідання вирішено направити громадян у комунальні підприємства для проходження альтернативної (невійськової) служби.

 

Сьогодні, 2 березня 2017 року під головуванням керівника апарату РДА Галини Семчишин відбулося засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань .

На засіданні розглядались такі питання:

1. Про стан поширення наркоманії, токсикоманії, алкоголізму серед неповнолітніх осіб та загального населення

2. Про стан здійснення первинної профілактики щодо протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії.

За підсумками засідання вирішено звернутись через навчальні заклади та церковні громади до батьків підлітків щодо роз’яснення про шкоду підліткового алкоголізму.

 

01.03.2017

 

Сьогодні, 1 березня 2017 року заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак провела зустріч з головами місцевих рад району, представниками підприємств-перевізників, громадськістю з питання організації транспортних пасажирських перевезень на території Золочівського району.

 

Сьогодні, 1 березня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з головами місцевих рад району з питання спалювання сухої рослинності. «Щорічно, на полях, сіножатях, а то й у містах, на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні “фронти”, які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання сміття, листя і сухої трави багатолика і украй небезпечна. До складу диму від спалювання трави та сміття входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання сміття, листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. При спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях, вздовж доріг виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії і навіть житлові будинки.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів. Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря», - наголосив Ігор Нижник під час виступу.

Спікер закликав присутніх голів місцевих рад проводити додаткові інструктажі та пояснювати людям шкідливість такого методу господарювання, залучати широкі верстви населення – від сільських активістів та священнослужителів.

 

Сьогодні, 1 березня 2017 року керівник апарату райдержадміністрація Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету райдержадміністрації з нагоди відзначення Шевченківських днів.

В ході проведення засідання обговорено формат проведення святкування та затверджено план проведення заходів. План проведення заходів:

• 9 березня 2017 року о 13.00 год. біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбудуться урочистості "Послання від Пророка – Україні та світові" з нагоди 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

• 9 березня о 17.00 год. в районному Народному домі ім. І. Білозіра відбудеться літературно-музичний вечір «Шевченко і сучасність» з нагоди вшанування генія українського народу, Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

• 12 березня 2017 року о 16.00 год. в районному Народному домі ім. І. Білозіра відбудеться вистава «Назар Стодоля» у постановці артистів села Черемошня.

До участі у заходах запрошуються колективи установ, підприємств, організацій та громадськість району. За підсумками засідання оргкомітету дано доручення керівникам районних служб щодо: охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху, медичного забезпечення під час проведення заходів. Золочівській міській раді доручено впорядкувати площу, де знаходиться пам’ятник Т. Г. Шевченку та облаштувати розетку, відділу освіти райдержадміністрації доручено забезпечити озвучення заходу біля пам’ятника Кобзареві.

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Примусове зняття особи з реєстрації місця проживання Із значним збільшенням вартості комунальних послуг набуло популярності питання зняття з реєстрації за місцем проживання осіб, які не проживають за місцем реєстрації.

Оскільки комунальні послуги за відсутності лічильників нараховуються на всіх зареєстрованих осіб, то зняття не проживаючих осіб з реєстрації за адресою реєстрації дозволяє значно скоротити витрати на оплату комунальних послуг.

Окрім того реєстрація таких “сторонніх” осіб в житлі нерідко утруднює реалізацію власником своїх прав щодо розпорядження майном, адже важко знайти покупця, який погодиться придбати житло, якщо в ньому зареєстровані такі особи.

4 квітня 2016 року в Україні змінилися правила реєстрації місця проживання. Відбулося це у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та затвердженням нових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.).

Головною відмінністю нового порядку стало те, що реєстраційні дії тепер здійснюють не органи міграційної служби, як було раніше, а органи місцевого самоврядування. Для зняття особи з реєстрації за адресою реєстрації, вказана особа має сама звернутись в органи реєстрації з відповідними документами. Однак, що робити, якщо така особа, зареєстрована в квартирі або будинку, не хоче знімати себе з реєстрації або взагалі певний час відсутня за місцем реєстрації, не проживає в квартирі / будинку, або її місце перебування взагалі невідоме. В такому разі, зняття особи з реєстрації можливе лише за рішенням суду.

Варто зауважити:

- якщо квартира не приватизована (є ордер), то згідно ст. 71 ч. 1 Житлового кодексу УРСР, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення лише протягом шести місяців;

- якщо квартира приватизована, то згідно із ч.2 ст. 405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між власником житла та членами його сім’ї або законом.

Позивачу необхідно звернутися з позовом в суд в порядку позовного провадження. До позовної заяви необхідно долучити докази того, що особа, яку слід визнати такою , що втратила право користування житловим приміщенням не є членом сім’ї власника житла та не проживає в ньому понад встановлені строки без поважних причин.

Такими доказами можуть бути будь-які докази, на підставі яких суд зможе встановити наявність обставин, що обґрунтовують вимоги. Наприклад покази свідків, ати перевірки відсутності проживання, втрата статусу члена сім’ї, тощо. Після набрання рішенням суду законної сили про зняття особи з реєстрації, вказане рішення необхідно подати в органи реєстрації місця проживання (органи місцевого самоврядування) власне для того, щоб зняти особу з реєстрації за місцем проживання.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Із значним збільшенням вартості комунальних послуг набуло популярності питання зняття з реєстрації за місцем проживання осіб, які не проживають за місцем реєстрації. Як говорять в народі, «виписка» не проживаючих осіб. Оскільки комунальні послуги за відсутності лічильників нараховуються на всіх зареєстрованих осіб, то зняття не проживаючих осіб з реєстрації за адресою реєстрації дозволяє значно скоротити витрати на оплату комунальних послуг.

4 квітня 2016 року в Україні змінилися правила реєстрації місця проживання. Відбулося це у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та затвердженням нових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.). Головною відмінністю нового порядку стало те, що реєстраційні дії тепер здійснюють не органи міграційної служби, як було раніше, а органи місцевого самоврядування. Для зняття особи з реєстрації за адресою реєстрації, вказана особа має сама звернутись в органи реєстрації з відповідними документами.

Однак, що робити, якщо така особа, зареєстрована в квартирі або будинку, не хоче знімати себе з реєстрації або взагалі певний час відсутня за місцем реєстрації, не проживає в квартирі / будинку, або її місце перебування взагалі невідоме. В такому разі, зняття особи з реєстрації можливе лише за рішенням суду.

Одразу варто розмежувати дві категорії справ за вказаною тематикою:

1. Зняття особи з реєстрації у приватизованій квартирі/будинку (тобто, з квартири або будинку, які перебувають у власності осіб).

2. Зняття особи з реєстрації у неприватизованій квартирі /будинку (тобто квартири або будинку, які перебуває на балансі житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО) і не належать нікому на праві приватної власності).

Отже, розглянемо особливості зняття особи з реєстрації за місцем проживання по різним категоріям справ. Припустимо, квартира належить на праві власності одній особі (приватизована, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо), але зареєстрованих в квартирі двоє: власник та інша особа, яка не є власником. Власник звертається до суду з позовом про усунення перешкод в користуванні власністю в порядку ст.391 Цивільного кодексу України (захист права власності від порушень, не пов'язаних з володінням). У випадку правильно складеного позову, та наявності всіх необхідних документів, суд ухвалює рішення про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття особи з реєстрації за вказаною адресою. Важливо наголосити, що власника квартири неможливо зняти з реєстрації у вказаній квартирі ні за яких обставин, навіть у разі його не проживання.

Право власності жодним чином не впливає на реєстрацію особи, і особа сама обирає собі місце проживання, незалежно від того власником якого нерухомого майна вона є. Але, зняти таку особу з реєстрації у іншій квартирі, де така особа не є власником, цілком реально. Інша категорія справ: зняття особи з реєстрації у неприватизованій квартирі.

Якщо квартира не приватизована, вона не перебуває у приватній власності жодної з осіб і знаходиться на балансі ЖЕО. В квартирі можуть бути зареєстровані декілька осіб, один з яких є власником особового рахунку і наймачем. Наймач або інші зареєстровані особи можуть звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення та зняття особи з реєстрації за вказаною адресою на підставі ст. 71 або 107 Житлового кодексу України.

Слід наголосити, що зняти з реєстрації неповнолітню дитину без згоди батьків дитини та висновку органу опіки та піклування неможливо аж до досягнення нею повноліття. Разом з неповнолітньою дитиною суд також не зніме з реєстрації одного з батьків, разом з яким зареєстрована дитина. А зареєструвати дитину за місцем реєстрації одного з батьків дуже просто. Для цього достатньо згоди обох батьків, згоди інших зареєстрованих осіб та наймача квартири не потрібно.

Після набрання рішенням суду законної сили про зняття особи з реєстрації, вказане рішення необхідно подати в органи реєстрації місця проживання (органи місцевого самоврядування) власне для того, щоб зняти особу з реєстрації за місцем проживання. Важливо пам'ятати, що лише професійний юрист зможе надати Вам кваліфіковану допомогу у вирішенні вказаного питання та захистити Ваші права та інтереси.

 

28 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Вороняцької сільської ради. Зустріч відбулася у приміщенні сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про створення ОТГ, про закупівлю апаратури для хору «Благовіст», про плату за використання глиняного кар’єру, про відкриття дитячого садочку в приміщення колишньої школи, про передачу лінії електропередач по вулиці Гнучкій на баланс РЕМу.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

28.02.2017

 

Сьогодні, 28 лютого 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів райдержадміністрації щодо впорядкування номенклатури справ у зв’язку зі зміною в структурі райдержадміністрації.

Зобов’язано керівників відділів впорядкувати номенклатуру у визначені законодавством терміни.

 

Відбулися установчі збори з формування Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 28 лютого 2017 року в залі засідань районної ради за участі представників інститутів громадянського суспільства були проведені установчі збори для формування нового складу Громадської ради при Золочівській районній державній адміністрації. На початку зустрічі було обрано головуючого установчих Катерину Тихонову.

Керівник ініціативної групи Катерина Тихонова, повідомила про підготовчу роботу по проведенню засідання, про забезпечення в повному обсязі виконання поставлених перед ініціативною групою завдань: призначено дату проведення зборів, їх порядок денний; проведено прийом та реєстрацію документів від ІГС району; сформовано відповідно до отриманих заявок список учасників установчих зборів, запрошено представників ІГС на засідання установчих зборів.

Під час проведення зборів було визначено кількісний склад Громадської ради при райдержадміністрації (13 представників громадських організацій) і сформовано її персональний склад шляхом відкритого голосування.

Одноголосним рішенням до складу Громадської ради при райдержадміністрації увійшли:

1. Громадська організація «Центр громадського захисту «Самооборона», Довгань Ірина Тадеївна – член волонтерського сектору ГО «Центр громадського захисту «Самооборона».

2. Золочівська районна організація «Союз Чорнобиль Україна», Гураль Богдан Орестович – голова Золочівської районної організації «Союз Чорнобиль Україна».

3. Суспільно-культурна громадська організація українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево», Наливайко Світлана Миколаївна – голова суспільно-культурної громадської організація українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево».

4. Громадська організація «Шанувальників боксу Золочівщини», Радовець Олександр Федорович – голова громадської організації «Шанувальників боксу Золочівщини».

5. Благодійний фонд «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами», Сукмановська Оксана Іванівна - соціальний працівник Благодійного фонду «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами».

6. Золочівська районна молодіжна громадська організація «Бужани», Тихонова Катерина Юріївна – голова Золочівської районної молодіжної громадської організації «Бужани».

7. Громадська організація «Золочівська варта», Патрик Оксана Григорівна – член громадської організації «Золочівська варта».

8. Громадська організація «Центр розвитку міста Золочева», Грановський Валерій Володимирович – виконавчий директор громадської організації «Центр розвитку міста Золочева».

9. Золочівський обслуговуючий кооператив «Галицький», Цибульська Ольга Борисівна – голова Золочівського обслуговуючого кооперативу «Галицький».

10. Золочівське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Сухецька Ярина Дмитрівна – голова Золочівського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

11. Громадська організація «Золочів.нет», Габрієль Ірина Михайлівна – член громадської організації «Золочів.нет».

12. Громадська організації «Союз ветеранів антитерористичної операції Золочівщини», Паламар Олександра Михайлівна – член громадської організації «Союз ветеранів антитерористичної операції Золочівщини».

13. Золочівська районна рада воїнів – афганців «Пам’ять», Кудерявець Богдан Антонович – голова Золочівської районної ради воїнів – афганців «Пам’ять».

Після чого було обрано керівний склад дорадчого органу. Головою Громадської ради обрано Габрієль Ірину Михайлівну - члена громадської організації «Золочів.нет», її заступником – Кудерявця Богдана Антоновича – голову Золочівської районної ради воїнів – афганців «Пам’ять». Функції секретаря виконуватиме Довгань Ірина Тадеївна – член волонтерського сектору ГО «Центр громадського захисту «Самооборона».

У засіданні установчих зборів взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин. «Переконана, що завдяки активній громадянській позиції усіх представників інститутів громадянського суспільства, громадська рада при Золочівській райдержадміністрації буде дієвим механізмом співпраці на користь громади» - підкреслила Галина Семчишин. Наступне засідання громадської ради заплановано провести вже 7 березня 2017 року о 12.00 год. в сесійній залі районної ради.

 

Ні розпродажу ранньоквітучих первоцвітів!

Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Щороку навесні в Україні проводиться операція «Первоцвіт», яка направлена на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими раньоквітучими первоцвітами занесених до Червоної Книги України зокрема: підсніжника білосніжного,білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового.

В рамках операції “Первоцвіт-2017” Управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації, спільно із працівниками МВС, громадськими інспекторами з охорони довкілля, державною лісовою охороною ДП «Золочівського лісового господарства», ЗолочівськогоДЛП «Галсілліс», представниками органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями та ЗМІ будуть проводитись рейдові обстеження території району з метою проведення контролю за недопущенням продажу квітів. Рейдова робота буде зосереджена в місцях збору та збуту рослин та шляхах перевезення. Згідно ст. 68 Закону України “Про ОНПС” “незаконно здобуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища”.

Згідно постанови КМУ №398 від 16.03.1999 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 9 до 15 грн за одну рослину”.

Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу.., занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3400 грн із конфіскацією незаконно добутого”. Тому ми наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.

З.Леськів начальник управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації,

Ж.Царик громадський інспектор з охорони довкілля Державної екологічної інспекції у Львівській області.

 

27.02.2017

 

Сьогодні, 27 лютого 2017 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про визначення способу участі батька у вихованні його дитини, про влаштування дитини у дитячий будинок «Рідний дім», житлові питання.

«Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства», - сказав голова райдержадміністрації під час проведення засідання.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

ПАМ’ЯТКА

для операторів ринку з виробництва та обігу харчових продуктів
у закладах ресторанного господарства

 

1. До початку господарської діяльності у закладі ресторанного господарства оператор ринку повинен провести державну реєстрацію потужності з виробництва та обігу харчових продуктів у територіальному органі Держпродспоживслужби згідно вимог ст.25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №1602-VII від 22.07.2014р. у порядку, встановленому наказом Мінагрополітики та продовольства України від 10.02.2016р. №39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», отримавши реєстраційний номер.

2. Асортиментний перелік страв, кулінарної продукції, який виготовляється та реалізується в закладі ресторанного господарства, затверджується керівником суб’єкта господарювання відповідно до типу та класу даного закладу (підприємства), оснащенням його холодильним та технологічним обладнанням згідно вимог п. 2.1... Читати повністю >>

 

Про конкурс міні-грантів «Розвиток волонтерства в громадах» 2017, який проводить Львівська освітня фундація (ЛОФ).

Метою конкурсу є підтримка активної молоді, що хоче здійснювати соціальний супровід дітей-сиріт, напівсиріт, дітей у складних життєвих обставинах. Бюджет становить 15 000 гри.

Як і в минулому році, проектні заявки можуть включати закупівлю спортивного інвентаря, проте не виходити за межі основної тематики. Механізм подання заявки: молодіжна ініціативна група, місцева благодійна організація чи громадська організація спільно із парохом (священиком) визначають напрям діяльності та створюють розклад запланованих заходів.

Для отримання міні- гранту спільнота повинна заповнити он-лайн аплікаційну форму за посиланням: https://goo.gl/GB5PwS.

Термін реалізації проектів - травень-листонад 2017 року.

Прийом заявок триває до 31 березня 2017 року. Детальна інформація про умови Конкурсу па сайті ЛОФ: http://www.lef.org.ua/arhiv/konkurs-mini-grantiv-rozvytok-volonterstva-v-gromadah/.

За додатковою інформацією звертатись в райдержадміністрацію за адресою: м. Золочів, вул. Чорновола,3, каб. 204 або за тел. (265) 4-21-16.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 24.02.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за лютий місяць 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах. Потреба коштів на зазначені цілі склала 48,9 млн.грн., з них:

- по Золочівському району – 29,5 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 19,4 млн.грн.

 

24 лютого 2017 року на нараді з головами місцевих рад обговорювалося питання про відбір громадян на військову службу за контрактом. Провів нараду голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

На нараді були присутні: заступник військового комісара, начальник відділу комплектування майор Олександр Двораковський, старший офіцер відділу обліково-мобілізаційної роботи Львівського ОВК, старший лейтенант Євген Шакін. В ході проведення наради виступив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, котрий проінформував присутніх про те, що сесією районної ради прийнято рішення про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 5 тис. грн. особам, котрі підписали контракт на військову службу.

Доповідачі розповіли про службу за контрактом , зокрема, довели планове завдання та його виконання, закликали місцеві ради активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу на своїй території з метою залучення громадян на військову службу за контрактом. Присутні голови місцевих рад на свої запитання отримали повну та вичерпну відповідь.

 

Зміни щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

З 06.02.2017 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції” від 18.10.2016 № 1683-VIII (далі – Закон 1683). Тобто, з 06.02.2017 право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок надано військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольцям, резервістам, військовозобов’язаним, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб - членам їх сімей.

Крім документів, які подаються для призначення пенсії за віком до заяви про призначення пенсій переліченим особам додаються:

- відповідні посвідчення (учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім’ї загиблого (померлого); документи, що підтверджують факт безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення;

- довідка про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерорис-тичній операції в районах її проведення;

- довідка МСЕК про визнання інвалідом внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку;

- документи про смерть військовослужбовця та причинний зв’язок смерті з пораненням, контузією, каліцтвом, отриманими при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або захворюванням, пов'язаним з перебуванням на фронті, ліквідацією Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку;

- документи, на підставі яких надано статус інваліда війни, учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого;

- документи про вік та стаж особи.

 

24.02.2017

Сьогодні, 24 лютого 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На зустріч були запрошені і голови місцевих рад району.

На засіданні робочої групи було запрошено 13 суб’єктів господарської діяльності Золочівського району у яких рівень середньої заробітної плати нижчий від законодавчо встановленого розміру. «Відкриваючи нараду перший заступник голови районної державної адміністрації зазначив, що «тіньова зарплата» або «зарплата у конвертах» стала однією із найбільших проблем сучасної економіки, у тому числі і ринку праці. – Така ситуація призводить для значних негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників, – підкреслив спікер. – Адже отримуючи «тіньову зарплату» вони позбавляють себе багатьох соціальних гарантій. Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері праці є детінізація заробітної плати.

У засіданні робочої групи взяла участь головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Наталія Щерба, яка виступаючи наголосила на тому, що до суб’єктів господарювання, які порушують податкове і трудове законодавство будуть застосовуватися суворі штрафні санкції. Також розповіла про цивільно-правові угоди.

Роман Денис, заступник начальника - начальник Золочівського відділення Буської ОДПІ здійснив аналіз рівня виплати заробітної плати суб’єктами господарської діяльності району у січні 2017 року.

На завершення зустрічі, Ігор Нижник доручив керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів міністерств і відомств України в районі активізувати проведення заходів із виявлення «тіньової зайнятості» та забезпечення контролю за належним розміром заробітної плати. Крім того, перший заступник звернув увагу на проведення широкої інформаційно-роз`яснювальної роботи серед населення з даного питання. Дану роботу повинні виконувати і керівники органів місцевого самоврядування.  

 

У райдержадміністрації проведено зустріч з перевізниками

Сьогодні, 24 лютого 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з перевізниками, які надають послуги з перевезення у Золочівському районі та за його межами. На зустрічі обговорено шляхи вирішення проблемних питань, що виникають у процесі здійснення обслуговування приміських маршрутів загального користування: питання про відшкодування за перевезення пільгових категорій громадян, рентабельності маршрутів, необхідності ремонту доріг в окремих населених пунктах , погодження графіків руху громадського транспорту. У районі функціонує розгалужена мережа регулярного автобусного сполучення, яка забезпечує перевезення пасажирів з територій усіх 33 сільських рад.

«В цей непростий час необхідно зберегти автобусну мережу та спільними зусиллями вирішувати проблемні питання, які виникають в організації пасажирських перевезень, – зазначив голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський. – Я вам дякую за роботу та за обслуговування пасажирів нашого району. Хоча сьогодні є чимало проблем з якими ви зустрічаєтесь щодня. Я переконаний, що більшість з них ми у змозі вирішити спільно».

Голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський звернувся до голів місцевих рад з пропозицією передбачити кошти у місцевих бюджетах на відшкодування за перевезення пільгових категорій населення.

 

Всесвітні Ігри Нескорених (Invictus Games) 2017

Запрошуємо воїнів АТО зголошуватися до відбору для участі у Всесвітніх Іграх Нескорених (Invictus Games)

Наприкінці вересня 2017 року в місті Торонто (Канада) відбудуться Всесвітні Ігри Нескорених (Invictus Games) для поранених військовиків. Вперше у таких змаганнях візьме офіційну участь й збірна команда України – про це цими днями на брифінгу повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

До програми змагань «Ігор Нескорених-2017» увійшли такі види спорту: стрільба з луку, легка атлетика, гольф, волейбол сидячи, паверліфтинг, велоспорт, плавання, автоспорт, веслування на тренажері, теніс на візку, регбі у візку, баскетбол у візку. Змагання передбачено для чоловіків та для жінок. Серед держав, які вже зголосилися до участі в IG – 2017 будуть представлені збірні 17 країн: Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Голландія, Нова Зеландія, Румунія, США, Великобританія та Україна. В програмі Ігор Нескорених окрім спортивних змагань передбачено культурну програму та зустрічі з молоддю.

Наразі в Україні тільки формується національний організаційний комітет з підготовки та участі українських поранених бійців у цих змаганнях. Відтак просимо зголошуватися усіх бажаючих воїнів Львівщини, які отримали поранення при військових діях до обласного центру «Інваспорт» або управління фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації за телефонами (032) – 260-20-98 («Інваспорт») або (032) 238-48-79 (управління).

В листопаді 2016 року відбудуться збори тих військовиків, які виявлять бажання розпочати тренування в рамах підготовки до Ігор Довідково. «Ігри нескорених" уперше пройшли в 2014 році в Лондоні, тоді в них узяли участь 13 країн з Європи, Азії, Північної Америки та Океанії. На другі ігри в американському Орландо приїхали вже військовики 15 країн. На ігри в Торонто – 2017 запрошено вже 17 країн.

 

23.02.2017

 

У звязку із значним підвищенням температури повітря значна кількість доріг Золочівського району знаходиться в незадовільному стані та потребує відновлення дорожнього полотна. Це в свою чергу ускладнює проїзд автомобільного транспорту, зокрема пасажирського.

Голова Золочівської райдержадімністрації та перший заступник голови провели обстеження стану доріг на території Сасівської, Руда-Колтівської та Колтівської сільських рад з метою прийняття відповідних рішень для забезпечення доїзду до всіх населених пунктів. 

 

Сьогодні, 23 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський звітував про роботу територіально-господарського комплексу району у 2016 році та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району за 2016 рік.

Звітуючи перед депутатським корпусом районної ради та запрошеними учасниками голова райдержадміністрації Володимир Недзельський особливу увагу приділив Програмам, які розроблені та працюють у районі. Особливу увагу приділив наступним програмам: «Охорона і збереження культурної спадщини Золочівського району на 2017 рік», «Сприяння діяльності Управління Державної казначейської служби у Золочівському районі на 2017 рік», «Сприяння діяльності Управління Державної казначейської служби у Золочівському районі на 2017 рік», «Розвитку медицини Золочівщини на 2017 рік», «Боротьба із злочинністю та зміцнення правопорядку на території Золочівського району на 2017 рік», «Розвитку футболу у Золочівському районі на 2017 рік».

У своєму виступі голова райдержадміністрації належну увагу звернув на промисловість.

У 2016 році промисловими підприємствами на 69% збільшено обсяги реалізованої промислової продукції у порівнянні з попереднім роком. У рейтинговій оцінці за темпами росту обсягів реалізації промислової продукції район посідає 2 місце серед районів області. Це відбулося за рахунок відкриття нових виробничих ліній, площ, розширення виробничих потужностей, реалізації інвестиційних проектів. Так, у 2016 році ТзОВ "Д-Мікс", основна діяльність якого спрямована на виробництво і торгівлю кормів для тварин, відкрило нове виробництво з переробки олійних культур, потужністю 50 тис. тонн в рік. На новому виробництві створено 45 робочих місць. Крім цього, у минулому році підприємством збільшено потужність зернозберігального комплексу до 45 тис. тонн. На заводі виробництво комбікорму, переробка олійних культур здійснюється з використанням альтернативних відновлювальних джерел енергії (лузги соняшникової). На майбутнє компанія планує розширення виробничих площадок вирощування птиці, будівництво нового цеху з глибокої переробки м'яса птиці та лінії пакування готової продукції. На ТзОВ "Електроконтакт Україна" розміщено додаткові конвеєрні лінії проекту BMW та реконструйовано орендований цех для розміщення проекту Daimler (кабельні мережі для автомобілів Mercedes), що дало можливість створити нові робочі місця. В цілому на підприємстві працює 1200 осіб. Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпатські мінеральні води" відкрило нове виробництво з виготовлення галетів із злаків (злакових чіпсів), потужністю 350 кг/год. У поточному році підприємство планує відкрити лінію по розливу води в скляну тару.

 

21 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Сновицької сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч з керівництвом району запитували про завищення тарифів на перевезення, врегулювання питання довозу дітей автобусом «Школярик» у два напрямки, про процес децентралізації (створення ОТГ), про вирубку лісів ДЛГП «Галсілліс», про закриття філії «Ощадбанку» в с. Сновичі.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

22.02.2017

 

У Золочеві проведено молодіжний захід пам'яті Героїв Небесної Сотні "Герої не вмирають"

Сьогодні, 22 лютого 2017 року у Золочівській центральній районній бібліотеці ім. І. Франка відділом організаційної роботи, інформаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації проведено молодіжний захід «Герої не вмирають», в рамках програми «Молодь Золочівщини».

Мета заходу - це гідне вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України, підвищення рівня патріотизму молоді, виховання пошани до діячів Революції гідності, відваги та самовідданості молодого покоління.

У заходів взяла участь начальник відділу організаційної роботи, інформаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса, студентська та учнівська молодь, громадськість. У своєму виступі Ольга Боса наголосила на єдності нашої країни; підкреслила, що ми всі є українці і ніщо не зможе зламати наш дух і свободу. Присутні переглянули відеоролик «Про Майдан».

Також захід супроводжувався тематичними піснями, віршами. Присутніми вшановано Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Перед аудиторією виступили учасники київського Майдану, золочівські патріоти, які стояли на барикадах у м. Києві: Адам Мокринський, Василь Огоновський, Роман Мерещак та Ігор Козубаль.

Ольга Боса розповіла про події 2014 року та закликала виховувати почуття любові до своєї Батьківщини, формувати почуття національної гідності на кращих прикладах мужності й звитяги, виявлених нинішніми захисниками Вітчизни, виховати шану й повагу до героїв АТО.

Золочівська молодь продекламувала вірші, присвячені Героям Небесної Сотні.

 

Сьогодні, 22 лютого 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації та працівники райдержадміністрації взяли участь у заході, який організували працівники Золочівського центру дитячої та юнацької творчості «Обряд колодки».

В ході проведення заходу молодим і неодруженим хлопцям та дівчатам зав’язали на руці «колодку». Довідка про обряд. Обряд «Колодки» чи «Колодія» відзначали напередодні Великого посту, себто сиропусного тижня (у народі його ще називали «сиропусним» або Масницею).

Це був власне останній термін, коли ще можна було справляти весілля.

Практично ж їх уже не організовували, оскільки на «сиропусну» обмежували скоромну їжу — вживали переважно молочні страви, передовсім вареники із сиром та маслом (а звідси й Масниця).

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Як успадкувати земельний пай або земельну ділянку? Успадкування земельної частки (паю) або земельної ділянки починається із подання заяви про прийняття спадщини. Її треба подати протягом шести місяців від дня смерті спадкодавця. Заява подається письмово до нотаріальної контори за місцем проживання спадкодавця. Якщо ж воно невідоме (і такі випадки бувають) – за місцем знаходження паю або земельної ділянки. Але для подання заяви потрібно додати у нотаріальну контору ще й цілий ряд документів: свідоцтво про смерть (оригінал і копія), паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків, документи, які підтверджують родинні відносини із спадкодавцем, – свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (оригінал і копія), та інші документи на вимогу нотаріуса. Обов’язково треба надати заповіт, якщо він є.

Практика підтверджує, що краще завчасно скласти заповіт, тоді набагато менше проблем при отриманні спадщини. Ще подається довідка із міської (сільської, селищної) ради про те, за якою адресою, з ким та з якого часу мешкав спадкодавець. Замість довідки можна подати будинкову книгу (оригінал та копію). Також потрібен документ, що підтверджує дату народження померлого (свідоцтво про шлюб або про народження, військовий квиток). При поданні заяви потрібно приготувати і певні кошти за реєстрацію. Через півроку по смерті спадкодавця треба знову звернутися у нотаріальну контору. Тут вам нададуть запит до відділу Держгеокадастру, де отримаєте витяги про нормативно-грошову оцінку та із Земельного кадастру про земельну ділянку. Слід зазначити, що оформлення спадщини проводиться на кожну ділянку окремо. Кінцевим результатом процесу успадкування є видача нотаріусом свідоцтва про права на спадщину та внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

За детальнішими юридичними консультаціями можна звертатись до бюро правової допомоги, яке знаходиться у м. Золочів, вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091, 0971580641, 0969073917 .

Безоплатна правова допомога є доступною послугою якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.

 

Сьогодні, 22 лютого 2017 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання робочої групи райдержадміністрації з питань розвитку фізкультурно-оздоровчої інфраструктури району де були запрошені депутати Львівської обласної ради Ю.Я.Сидорович, М.Р.Бабінська, З.С.Шептицький, голова Золочівської районної ради О.О.Банах, президент тенісного клубу «Галич» Р.Г.Мерещак.

Виступаючи перед учасниками робочої групи, Ігор Миколайович Нижник розповів про розвиток фізичної культури та спорту в межах Золочівського району зокрема: діяльність фізкультурно-спортивних клубів, навчальних закладів, спеціалізованої школи, громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, збереження та будівництво спортивної інфраструктури (будівництво спортивних майданчиків на території району) на реалізацію обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017-2021 у 2017 році.

Було проведено обговорення клопотань місцевих рад району щодо облаштування спортивних майданчиків зі штучним покриттям та тренажерним обладнанням протягом 2017 року на територіях місцевих рад. Робочою групою визначено пріоритетні місця на території району для облаштування спортивних майданчики із тренажерним обладнанням на територіях Поморянської селищної ради, Червоненської сільської ради та майданчик зі штучним покриттям на території Підлипецької сільської ради згідно з пунктом 4.8. Програми обсяги видатків обласного бюджету, передбачених на реалізацію програми у 2017 році (визначеної пропорції).

Окрім облаштування спортивної інфраструктури робочою групою обговорювалося питання щодо спрямування бюджетних коштів на ремонт автомобільних доріг загального користування району, з метою визначення пріоритетних ділянок доріг на проведення поточного ремонту протягом 2017 року.

Завершуючи обговорення перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Миколайович Нижник спільно з головним спеціалістом сектору інфраструктури та будівництва райдержадміністрації Ю.Ф.Шевчуком зачитали перелік зруйнованих автомобільних доріг району, які потребують нагального ремонту.

 

21.02.2017

 

У Золочівському районі буде створено першу місцеву пожежну команду

Сьогодні, 21 лютого 2017 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання створення першої місцевої пожежної команди у Золочівському районі. У нараді взяли участь голови місцевих рад Колтівської, Руда-Колтівської, Сасівської та Єлиховицької.

«Стан забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів різних форм власності знаходиться в прямому зв’язку з соціально-економічними процесами, що відбуваються в суспільстві. З кожним роком збільшуються матеріальні збитки від пожеж, які все частіше загрожують життю і здоров’ю людей. Більша частина пожеж припадає на сільські населені пункти району, де в 2016 році виникло 130 пожеж, що становить 84 % від загальної кількості пожеж. Саме тому виникла потреба у створенні в районі місцевої добровільної пожежної команди», - сказав Ігор Нижник під час наради.

Метою даної структури є запобігання виникненню пожеж та їх гасіння, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та небезпечних подій, забезпечення ефективної роботи з організації та забезпечення пожежної безпеки на відповідній території.

В ході наради обговорено порядок роботи та шляхи спів фінансування, зокрема з районного та місцевих бюджетів.

 

20.02.2017

 

У Золочеві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2017 року з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Золочеві на площі Незалежності біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу пройшло громадське віче і панахида пам’яті про Героїв Небесної Сотні. Вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України прийшли керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість.

«Герої Небесної Сотні пожертвували своїм життям за наше майбутнє і вони є для українців тим моральним еталоном, тим дороговказом, який не дає нам відступити від нашої мрії жити гідно. Революція Гідності має привести до Країни Гідності. Воїни Небесної Сотні не дають нам забути про це» - сказала лідер Золочівського Майдану, депутат Львівської обласної ради, волонтер Мирослава Бабінська.

Під час громадського віче виступили учасники майдану у Києві, які розповіли громаді про ті складні події 2014 року та про допомогу молодим хлопцям, яка надавалася особливо медиками. Завершився захід покладанням квітів та лампадок до стенду «Героям Небесної сотні».

 

Міжобласний турнір з міні – футболу в м. Золочів

18-19 лютого 2017 року в спортивному залі Золочівського професійного ліцею відбувся 10-ий традиційний турнір з міні-футболу серед юнаків 2005-2006 р.н. пам"яті Героїв Крут. Участь у турнірі прийняли вісім команд, які були розбиті згідно жеребкування на дві групи. Урочисте відкриття турніру було розпочато з підняття державного прапора України капітанами команд та виконання державного гімну. З привітальним словом до учасників турніру звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський – голова організаційного комітету по проведенню турніру.

«Сьогоднішні спортивні заходи проходять в день, коли ми згадуємо трагічні і водночас героїчні дні в нашій ще зовсім близькій історії. Революція гідності показала всьому світові, що ми вільний і мужній народ, який заплатив за це життям своїх найдостойніших громадян. Пропоную пом'янути хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. Вітаю вас з нагоди проведення 10-го міжобласного турніру з міні-футболу, присвяченого пам'яті Героїв Крут. Проводячи ці змагання, ми знову згадуємо героїв, що були не набагато старші за вас, але любов до України покликала їх повстати проти багатотисячного більшовицького війська на станції Крути. Тож вам є на кого рівнятися у мужності, у витривалості та патріотизмі. Ви, мабуть, не раз чули, що в здоровому тілі – здоровий дух. Заняття спортом роблять людину не тільки здоровою фізично, але й впевненою, здатною захистити себе і слабшого від себе. Цей турнір із міні-футболу сприяє розвитку ваших і фізичних, і моральних якостей. Гра в команді – вчить товариськості, взаємної підтримки і довіри, що дуже важливо в подальшому Вашому житті. Україні потрібні здорові, мужні, впевнені молоді люди. У час, коли наші доблесні воїни захищають нас з вами у справжній війні, я бажаю вам миру і якщо перемог, то тільки на футбольному полі і в життєвих змаганнях», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, подвиг учасників Революції гідності та Героїв Крут.

Результати спортивної боротьби: 1 місце-«Покрова» м.Львів; 2 місце-ДЮСШ м.Дубно; 3 місце-«Чемпіон» м.Тернопіль; 4 місце-ДЮСШ м.Золочів.

Кращий воротар турніру- Буцій Роман (ДЮСШ м.Золочів);

Кращий захисник турніру- Дзюбич Мар"ян («Чемпіон» м.Тернопіль);

Кращий нападник турніру-Жаборецький Олександр (ДЮСШ м.Дубно);

Кращий гравець турніру –Кічура Максиміліан («Покрова» м.Львів);

Команда переможець, призери та учасники турніру були нагороджені пам"ятними кубками, медалями, дипломами організаторами турніру.

Кращі гравці у номінаціях нагороджені призами та грамотами організаційним комітетом.

 

19.02.2017

 

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 28-ї річниці виведення військ з Афганістану

15 та 19 лютого 2017 року на Золочівщині відбулися заходи по вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 28-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Воїни-афганці, а також школярі відвідали могили загиблих у Афганістані. Вшанування проходило у м. Золочеві та у селах у Підлипці, Сновичі, Ремезівці, Якторів, Бортків, Глиняни та Хильчиці - http://zolochiv.net/vshanuvali-pam-yat-zagiblih-voyiniv-afgantsiv-zolochivshhini/.

 

З нагоди 28-ї річниці виводу військ з Афганістану, 19 лютого 2017 року в місті Золочеві у сквері Зелений Яр відбулись поминальні заходи. У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, керівництво районної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, громадськість та військовослужбовці.

«Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужій країні за чужі інтереси на Афганській війні. Захищати революцію у братській, як говорила радянська пропаганда, країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Кожен четвертий з них під час цієї війни загинув, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько двох тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими. Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських «афганців».

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. Уже 28 років, як закінчилася ця війна, та вже два роки триває війна за рідну землю. Українські "афганці" ніколи не стояли і не стоять осторонь проблем у державі. Поет Василь Кузан написав такі зворушливі рядки: Афганська сотня на Майдані. І не одна. І так завжди, Коли вітчизна в небезпеці Коли півкроку до біди Стають, обпалені війною, Щоб захистити честь народу, Єднають націю собою За правду, гідність і свободу! Наша Золочівська спільнота теж заслуговує на велику подяку за співпрацю з органами влади, за ідеї та допомогу в їхній реалізації. Пріоритетними завданнями для нас є увіковічення пам’яті полеглих і соціальний захист воїнів афганців та членів їхніх сімей», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський виступаючи перед громадою.

Вшановуючи пам'ять воїнів-інтернаціоналістів керівництво району та громадськість поклали вінки та квіти до пам’ятника Учасникам локальних війн.

 

17.02.2017

 

Сьогодні, 17 лютого 2017 року у райдержадміністрації проведено засідання ініціативної групи по формуванню громадської ради при райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Голова ініціативної групи, голова молодіжної громадської організації «Бужани» Катерина Тихонова прозвітувала про проведену роботу та повідомила про 13 кандидатів від інститутів громадянського суспільства, які делегували своїх представників для участі в установчих зборах по формуванню громадської ради при Золочівській райдержадміністрації.

Члени ініціативної групи запропонували провести установчі збори по формуванню громадської ради 28 лютого 2017 року о 14.00 год. в приміщенні сесійної зали районної ради.

Також рекомендовано кандидатам на членство в громадській раді на установчих зборах підготувати коротку розповідь про свою громадську організацію та її діяльність.

 

Сьогодні, 17 лютого 2017 року, у райдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади начальника служби у справах дітей. Після успішного проведення тестування претендент на посаду розв’язував ситуаційні завдання на відповідність професійній компетенції.

 

16.02.2017

 

З метою обговорення питань зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, детінізації заробітної плати, та роз’яснення вимог законодавства про працю, - сьогодні, 16 лютого 2017 року, у Золочівському районному центрі зайнятості проведено семінар для роботодавців за участю головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області п. Н.Щерби, провідного спеціаліста сектору з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації п. Г.Дорощак, завідувача сектору доходів і зборів фізичних осіб Золочівського відділення Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області п. О.Сембай, заступника директора районного центру зайнятості п. Л.Саханевич, начальника відділу взаємодії з роботодавцями Н.Гавришків.

У заході взяли участь 28 роботодавців - фізичних та юридичних осіб району. Заступник директора районного центру зайнятості п.Лілія Саханевич зазначила, що легалізація робочих місць та своєчасна і повна сплата обов’язкових платежів, а також забезпечення персоналу гідною заробітною платою – це обов’язок кожного працедавця і тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує найманому працівникові підтвердження трудового та страхового стажу, державні гарантії й соціальний захист, передбачені законодавством.

Представник територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області п.Наталія Щирба наголосила працедавцям про важливість своєчасного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та виплату заробітної плати у розмірі, не нижчому за мінімальний. Адже за ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т. ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, їх чекає фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Озвучено розміри штрафних санкцій за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, за недопущення до перевірки з питань дотримання законодавства про працю.

Також п.Наталя розповіла про порядок проведення планових та позапланових перевірок Державною інспекцією праці, відповіла на запитання присутніх та закликала роботодавців неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства про працю.

 

У сесійній залі районної ради відбулося засідання колегії

Сьогодні, 16 лютого 2017 року в райдержадміністрації відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації. Провів засідання голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. У засіданні взяв участь голова районної ради Олег Банах. Про виконання бюджету Золочівського району за 2016 рік та про уточнення районного бюджету Золочівського району на 2017 рік доповіла Галина Мудра, начальник фінансового управління райдержадміністрації. Про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2016 рік розповіла Оксана Залуцька, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації.

Про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж II півріччя 2016 року та про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за 2016 рік ознайомила Ірина Налужна, начальник відділу документообігу, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації.

Обговорили на засіданні колегії і проекти програм, а саме: «Сприяння діяльності Управління Державної казначейської служби у Золочівському районі на 2017 рік»; «Розвитку медицини Золочівщини на 2017 рік»; «Боротьба із злочинністю та зміцнення правопорядку на території Золочівського району на 2017 рік»; сприяння діяльності Золочівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області на 2017 рік; проведення діагностичних, протиепізоотичних, лікувально-профілактичних заходів проти незаразних, інфекційних, інвазійних, антропозооноз них захворювань на території Золочівського району на 2017 рік; розвитку футболу у Золочівському районі на 2017 рік. На засіданні колегії виступив військовий комісар Золочівського районного військового комісаріату Петро Вінгольц, який розповів про підсумки роботи Золочівського районного військового комісаріату за 2016 рік. Особливу увагу звернув на проведення інформаційної кампанії серед населення щодо військової служби за контрактом.

Спільно з райдержадміністрацією надруковано буклети, які розповсюджено серед населення району. Також повідомив, що відбір громадян України на військову службу за контрактом рядового, сержантського та старшинського складу у 2016 році здійснювався на підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 05.09.2016 №Д-02 «Про заходи щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом до кінця 2016 року та основні напрями комплектування 2017 року».

Планове завдання, яке було встановлено Львівським ОВК, щодо відбору громадян на військову службу за контактом на 2016 рік становило 112 осіб, всього за 2016 рік Золочівським РВК відібрано та направлено у військові частини і навчальні центри для проходження військової служби за контрактом 108 громадян, що становить 96,4% від поставленого завдання. У засіданні колегії райдержадміністрації взяли участь голови місцевих рад району.

Колегією райдержадміністрації рекомендовано головам місцевих ради переглянути ставки земельного податку у відповідності до чинного законодавства, тобто не менше 3%. На колегії доповідав Микола Адамик, начальник Золочівського РЕМу.

Голови місцевих рад запитувати про заміну електричних опор, здійснення стандартного приєднання та встановлення підстанції у с. Заставне. Керівник РЕМу надав ґрунтовні відповіді на поставлені запитання.

 

15.02.2017

 

Сьогодні, 15 лютого 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів робоче засідання з питань організації вивозу твердих побутових відходів з населених пунктів району. В ході зустрічі обговорили питання укладення угод з фірмою «Еко Баланс Золочів» на утилізацію твердих побітових відходів з місцевими радами, які не охоплені централізованим вивозом. «Вивіз ТПВ - твердих побутових відходів проводиться тільки в спеціальних контейнерах на техніці, обладнаній засобами для навантаження сміття.

Несвоєчасне вивезення будівельного сміття може обернутися серйозними адміністративними штрафами. Для підтримання на високому рівні санітарно-епідеміологічних умов життя важливо своєчасно вивозити ТПВ на сортувальні лінії, спеціальні полігони, розташовані на безпечній відстані від населених пунктів, або сміттєпереробні заводи», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

За підсумками зустрічі вирішено, провести нараду 16 лютого, за участю голів місцевих рад у яких відсутнє централізоване вивезення ТПВ та домовитися про укладення угод з фірмою «Еко Баланс Золочів»

 

14 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Підгородненської сільської ради. Зустріч відбулася у приміщенні Підгородненської школи.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про встановлення пішохідного переходу та освітлення зупинки села Підгороднє, встановлення дорожнього знаку «Поворот на право» перед місцевою церквою, встановлення зупинки при в’їзді в село зі сторони міста Золочева, врегулювання питання довозу дітей автобусом «Школяр» у два напрямки, про процес децентралізації, заміну електричних опор на бетонні.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Легальна зайнятість – гарантія захисту трудових прав Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю.

За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню в «конвертах», стають заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, а це неминуче призведе до того, що :

- вимагатимуть працювати понад норму, а то і часто без додаткової оплати праці;

- не буде гарантованого розміру заробітної плати (зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплат, надбавок та інших заохочувальних виплат);

- не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника;

- не буде права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

- не буде права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;

- не буде права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами праці);

- не буде права на охорону праці;

- не буде права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, та, як наслідок - на отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань;

- людину можуть звільнити у будь-який момент, без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу.

 Отримати належний під час звільнення розрахунок в переважній більшості випадків вкрай складно, факт перебування в трудових відносинах з роботодавцем доведеться доводити у суді з допомогою свідків. Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість.

Нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці, він не проходить вчасно, а то і взагалі, передбаченого нормативними документами періодичного медичного огляду. Найефективнішим захистом громадян є їхня правова обізнаність.

Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що не оформлений вчасно трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника.

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. Працюючи нелегально людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Коли декларація по майновий стан і доходи не подається

Буська ОДПІ нагадує, що до1 травня 2017 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2016 рік вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

Консультаційну допомогу щодо порядку декларування доходів громадян можна отримати у Центрі обслуговування платників Золочівського відділення Буської ОДПІ .

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

В електронному кабінеті платника скористайтесь сервісом про суми виплачених доходів та утриманих податків!

У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в Електронному кабінеті платника функціонують такі сервіси: - «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. - «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді».

Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді.

Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

Чи обов’язково реєструватись фізичною особою-підприємцем щоб здавати в оренду власне нерухоме майно?

Особливості оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) ст.170 Податкового кодексу України. Згідно п.п.170.1.2. п.170.1 ст.170 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в підпункті 170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

Відповідно п.п.170.1.4. п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1 - 170.1.3 цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу Враховуючи п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому, така фізична особа – орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації (п.п. «а» п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ). Відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податків на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Отже, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ без реєстрації фізичною особою - підприємцем.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

Повідомте фіскальну службу про найманого працівника

Буська ОДПІ нагадує, що відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

 - засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

14.02.2017

 

Інформуємо, що в листопаді 2016 року у Львові розпочало свою діяльність виробниче підприємство ТОВ "Ледпрофлайн", яке спеціалізується на виробництві інноваційних світлодіодних світильників нового покоління типу LPL-1 та LPL-2 потужністю 60-260 Вт.

Світлодіодні світильники LPL-1 та LPL-2 за технічними характеристиками, енергоефективністю, світловим потоком та ціновою політикою переважають абсолютну більшість світильників, що виробляються в Україні.

Додаткова інформація з цінами та технічними характеристиками знаходиться на сайті - www.ledprofline.com.

Львівська обласна державна адміністрація рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій, які здійснюють закупівлю даних видів товарів за бюджетні кошти звернути увагу на порпозиції ТОВ "Ледпрофлайн".

 

Сьогодні, 14 лютого 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комітету по доступності.

Виступаючи перед учасниками зустрічі, Ігор Нижник наголосив, що нам спільними зусиллями необхідно розробити програму про забезпечення елементами доступності у кожному населеному пункті Золочівського району та м. Золочеві. Обов’язково повинні бути враховані побажання громадян. До цієї роботи залучати керівників підприємств, установ, організацій, керівників органів місцевого самоврядування.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома зачитала перелік об’єктів житлового та громадського призначення, які підлягають пристосуванню у 2017 році засобами доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

«Я хотів би, щоб ми на даних засіданнях проговорювали ті основні питання та пропозиції, які можна реально реалізувати в нашому місті та районі, з метою забезпечення повноцінної участі інвалідів та маломобільних груп населення в суспільному житті», - сказав Ігор Нижник.

 

13.02.2017

 

Консультацію щодо зарплатні та належного оформлення трудових відносин можна отримати у громадській приймальні ГУ Держпраці

ГУ Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно - роз’яснювальну допомогу з питань застосування законодавства про працю, зокрема щодо оплати праці, належного оформлення трудових відносин та змін, які набрали чинності з 1січня 2017. Відтак, для отримання фахової консультації можна звернутися у громадську приймальню за адресою м. Львів, вул. Валова, 31, або зателефонувати на гарячу лінію Держпраці Львівщини за номером (032) 235-48-42 чи відправити повідомлення на електронну адресу 13v@dsp.gov.ua.

ГУ Держпраці у Львівській області нагадує, що з 1 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень, у погодинному – 19,34 гривні. Цим законом також змінено саме поняття мінімальної зарплатні. Роботодавців повідомляємо, що у 2017 році суттєво посилено відповідальність за порушення законодавства про працю.

Інформаційно

З початку року в громадську приймальну Головного управління Держпраці звернулось 153 громадян, з них: 34 – це представники роботодавців, 103 – працівники підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, 16 – інші категорії громадян, що звертались з питань законодавства про працю. З категорії представників роботодавців надано консультації 19-м фізичним особам – підприємцям та 16-м юридичним особам. Зазначені громадяни зверталась з питань порядку укладення трудового договору, оплати праці, встановлення неповного робочого часу, порядку проведення перевірок посадовими особами Головного управління.

Громадяни, що перебувають у трудових відносинах звертались в громадську приймальну з питань оплати праці (73), укладення трудового договору (54), робочого часу та часу відпочинку (22), порядку звільнення з роботи (16) тощо. При цьому, слід зазначити, що роботодавців цікавить питання правильності застосування на практиці чинних норм законодавства з питань праці, відповідно, фахівці надали їм необхідні консультації. При цьому більшість випадків за якими звернулись працівники – це можливі порушення роботодавцями законодавства про працю.

Таким громадянам надано вичерпні роз’яснення з питань реалізації їх прав на працю та механізму їх поновлення.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних

зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

Сьогодні, 13 лютого 2017 року в приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради відбувся навчальний семінар щодо проведення процедур закупівель в електронній системі "ProZorro", а також семінар на тему: «Методичні рекомендації щодо формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги». Провели семінар фахівці електронної системи "ProZorro" департаменту економічної політики облдержадміністрації.

У семінарі взяли участь розпорядники бюджетних коштів, в тому числі і представники органів місцевого самоврядування. Основна мета семінарів – надати можливість представникам державних органів, державних підприємств, громадських організацій, місцевим товаровиробникам, постачальникам товарів, надавачам послуг та виконавцям робіт ознайомитися зі змінами законодавства у сфері закупівель, отримати відповіді на актуальні питання щодо застосування Закону України "Про публічні закупівлі".

 

До відома суб'єктів підприємницької діяльності!

Інформуємо, що Федеральним міністерством економіки та енергетики Німеччини ініційована програма підготовки управлінських кадрів "Fit for Partnership with Germany", яка передбачає проведення тренінгів з питань практичного застосування менеджменту та управління підприємством. Даною програмою передбачається відвідування німецьких підприємств задля обміну досвідом, ознайомлення з сучасним обладнанням та технологіями, а також налагодження індивідуальних контактів із потенційними партнерами.

22 лютого 2017 року у Львові в офісі компанії "НюБізнет" (площа Галицька, 7) відбудуться чергові інтерв’ю серед кандидатів на стажування в Німеччині. У 2017 році українським менеджерам / підприємцям і підприємствам пропонуються стажування за напрямками:

1. Економічна кооперація без галузевої специфіки;

2. Економічна кооперація з галузевою специфікою:

• Економічна кооперація у сфері енергоефективності в промисловості;

• Економічна кооперація в секторі охорони здоров'я;

• Економічна кооперація в аграрному секторі.

Ознайомитись з детальною інформацією про програму можна на сайті: www.ukraine.managerprogramm.de .

 

10.02.2017

 

Сьогодні, 10 лютого 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення .

На засіданні робочої групи було запрошено 12 суб’єктів підприємницької діяльності у яких рівень середньої заробітної плати нижчий від законодавчо встановленого розміру.

«На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Водночас проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги, оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова» зайнятість та «конвертні» зарплати», - повідомив перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

Проводячи роз’яснювальну роботу з підприємцями Ігор Нижник зазначив: «Ми маємо спільно працювати на розвиток нашого регіону. Від того, які вжито у районі заходи щодо легалізації зайнятості населення та виявлення фактів неналежного оформлення трудових відносин, залежить стан наповнення районного бюджету. Для забезпечення соціальних гарантій щодо отримання у майбутньому пенсій необхідно продовжити роботу з населенням щодо недопущення отримання заробітної плати в «конвертах».

За результатами засідання робочою групою зобов’язано роботодавців дотримуватися норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Члени робочої групи моніторитимуть, як дотримується трудове законодавство підприємцями, з тим щоб унеможливити порушення законодавства про працю.

Суб’єктів господарської діяльності попереджено про те, що до суб’єктів господарювання, які порушують податкове і трудове законодавство будуть застосовуватися суворі штрафні санкції.

 

09.02.2017

 

Сьогодні, 9 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання забезпечення житлом багатодітних сімей району. У нараді взяли участь фахівці соціальних служб району, представник районної та Золочівської міської рад.

За підсумками зустрічі вирішено рекомендувати Золочівській міській раді розробити програму забезпечення соціальним житлом багатодітних сімей.

 

Проведено засідання робочої групи щодо популяризації імені Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 9 лютого 2017 року, у райдержадміністрації засідала робоча група, яка розглядала питання популяризації імені М. Шашкевича та золочіського краю на теренах усієї України. Було визначено першочергові завдання і такі, що вимагають більших фінансових зусиль та часу для їхнього вирішення.

Провів засідання голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Робоча група складалася з декана УГКЦ о. Михайла Сукмановського, депутата Львівської обласної ради Юрія Сидоровича, голови комісії районної ради з питань освіти, культуpи, національного відродження, духовності, молоді, спорту, охоpони здоpов’я та соціального захисту населення Богдана Кальмука, начальника відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольги Босої, повідного спеціаліста відділу культури та туризму райдержадміністрації Ірини Григорович та сільського голови Білокамінської сільської ради Володимира Важного. Виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який сказав, що необхідно напрацювати програму для реконструкції площі, прилеглої до монументу «Памятний хрест» на Білій горі, залучити фахівців до реставрації постаменту.

Було внесено про пропозиції:

- Запровадити щорічні Шашкевичеві читання у Золочеві та Підлиссі із залученням відомих шашкевичезнавців з України започаткувати у м. та з-за кордону;

- Започаткувати у м. Золочеві Всеукраїнську літературну премію ім. Маркіяна Шашкевича;

- Започаткувати у Золочеві та Підлиссі резиденцію для письменників, котрі висвітлюватимуть свої враження від перебування на малій батьківщині М. Шашкевича у своїх творах;

- Відновити видавництво літературно-мистецького альманаху «Шашкевичів край».

В ході зустрічі було узгоджено текст звернення зо Верховної Ради України та депутатів усіх рівнів, підприємців та небайдужих громадян про сприяння в реалізації далекосяжних комплексних заходів по популяризації імені М. Шашкевича.

У засіданні робочої групи взяв участь голова районної ради Олег Банах, який запропонував підготувати звернення до депутатів районної ради на найближче засідання сесії, яке відбудеться 23 лютого 2017 року. На засіданні визначено координатора робочої групи – Ольгу Босу, начальника відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. Усі учасники робочої групи, зокрема, о. Михайло Сукмановський і депутат Львівської обласної ради Юрій Сидорович схвалили задум активніше пропагувати Золочівський край – батьківщину Маркіяна Шашкевича.

 

Голова райдержадміністрації взяв участь у нараді культосвітніх працівників району

Сьогодні, 9 лютого 2017 року, у районному Народному домі відбулася нарада культосвітніх працівників району, яка була розділена на дві групи. У першій групі зустрілися керівники Народних домів, а в другій – завідувачі бібліотеками району. Виступаючи перед керівниками Народних домів голова райдержадміністрації Володимир Недзельський сказав, що живемо ми всі сьогодні у непростий час, разом з тим, я вважаю, що 2016 рік ми прожили достойно.

Голова райдержадміністрації запевнив, що проблемні питання в галузі культури можна буде спільно вирішити за допомогою районного бюджету. Повідомив завідувачам Народних домів, що вчора відбулася зустріч з керівником відділу культури Миколою Решітником, який доповів про стан справ у галузі культури району. Закликав присутніх до розробки програми розвитку культури та туризму Золочівського району, кожний керівник Народного дому має подати конкретні пропозиції, що стосуються культурного напрямку. Закликав присутніх на нараді визначити проблемні питання кожного Народного дому, проводити регулярно заходи у Народних домах.

Певні позитивні кроки є, а це - придбання апаратури, костюмів у Народних домах тощо. Голова райдержадміністрації наголосив на ремонті доріг району, у минулому році більше 15 млн. гривень освоєно, а це означає, що чим кращі наші дороги, тим більше туристів до нас зможе завітати.

Завершуючи виступ голова райдержадміністрації Володимир Недзельський закликав завідувачів Народних домів району активно включитися у формування культури Золочівського району та планування заходів на місцях.

 

Сьогодні, 9 лютого 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський завітав і на нараду до завідувачів бібліотеками району.

«Мені приємно зустрітися з вами сьогодні, у такій великій залі та розповісти вам про здобутки району не лише в галузі культури, алей в інших галузях. Саме основне, що я вас хотів попросити це зробити крок вперед, аби розпочався процес розвитку бібліотек, Народних домів тощо. Закликав присутніх проводити якнайбільше заходів у бібліотечних системах району, залучати молодь. Повідомив присутніх, що цього року започатковано проведення Золочівських фестин «Наші».

Запропонував присутнім подати пропозиції кандидатів на участь у фестинах, можливо є такі люди, про яких ми не знаємо, а вони є цінними для нашої Золочівщини. Цього року буде продовження даного творчого проекту», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

На завершення закликав усіх до тісної співпраці та активізувати роботу в напрямку подання конкретних пропозицій з метою розвитку культури Золочівського району.

 

08.02.2017

 

У райдержадміністрації розпочато заслуховування керівників структурних підрозділів

Сьогодні, 8 лютого 2017 року, про проведену роботу у 2016 році та перспективи на 2017 рік розповів начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Решітник.

Провів заслуховування голова райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю голови районної ради Олега Банаха. Головними питаннями на яких наголосив голова райдержадміністрації були: напрацювання розвитку культури на 2017 рік, а також використання усіх можливих джерел фінансування для реалізації проектів на 2017 рік. Володимир Недзельський зазначив, що в сучасних умовах керівник має бути менеджером. Олег Банах сказав, що необхідна співпраця з депутатським корпусом районної ради та депутатами обласної ради задля виконання нагальних проблем в галузі культури.

 

Сьогодні, 8 лютого 2017 року, про проведену роботу у 2016 році та перспективи на 2017 рік розповіла начальник архівного відділу райдержадміністрації Любов Бойко.

Провів заслуховування голова райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю голови районної ради Олега Банаха. Доповідач розповіла про виконання завдань, які поставлені перед відділом у 2017 році , зокрема – це прийом документів від установ, організацій, сільських рад; Прийом громадян з наступною видачею довідок для оформлення пенсій. Голова райдержадміністрації запитав про проблемні питання, а також поцікавився, які завдання поставлені перед архівним відділом в умовах децентралізації.

У результаті розмови з’ясувалося, що нагальною проблемою є відсутність приміщення для зберігання документів, які при створенні ОТГ будуть одночасно направлятися в архівний відділ райдержадміністрації. Вирішено звернутися до Золочівської міської ради з клопотанням про забезпечення відповідним приміщенням.

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує громадськість

Якщо строк для прийняття спадщини пропущено? Дуже часто громадян хвилює питання, що робити у випадку, коли пропущений строк для прийняття спадщини і чи перейде в такому випадку спадщина до громади. Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом шести місяців з часу відкриття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України, він не заявив про відмову від неї.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини (наприклад:

тривалий час не могли знайти державний акт - знайшли тільки вчора, відбулося пограбування помешкання, тощо), суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Щодо переходу спадщини до громади, то дійсно, відповідно до статті 1277 ЦКУ "після спливу одного року з часу відкриття спадщини у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини".

Однак, зверніть увагу! Тільки за рішенням суду і тільки у разі відсутності спадкоємців. У разі проведення законного переходу права відумерлої спадщини до громади обов’язково повинен бути суд. Навіть у випадку прийняття судового рішення про перехід права власності на землю до громади за особою залишається право визнання рішення незаконним через неповне з’ясування обставин справи, а саме: існування спадкоємців, які постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини і не заявили про відмову від неї, що вважаються такими, що прийняли спадщину.

За безоплатною допомогою у підготовці звернень до суду особи можуть звертатись до Бюро правової допомоги, які працюють у м. Золочів вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091, 0971580641, 0969073917.

Безоплатна правова допомога є доступною послугою якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.

 

7 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Коропецької сільської ради. Зустріч відбулася у актовій залі сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про можливість організації виїзної торгівлі у с.Коропець будівельними матеріалами та мінеральними добривами; неякісне покриття мережею «Київ стар»; ремонт під’їзних мостів до сіл Коропець і Підгір»я; тарифи на перевезення; ремонт Народного дому села Коропець. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

07.02.2017

 

Сьогодні, 7 лютого 2017 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду щодо виконання постанови КМУ від 01.03.2014р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету».

На нараді розглянуто лист Золочівської центральної районної лікарні. На виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації щодо затвердження плану заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до бюджетів, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни та з метою забезпечення раціонального та ефективного використання бюджетних коштів і враховуючи незадовільний стан приміщень декількох ФАПів у районі рекомендовано їхнє закриття.

Ігор Нижник повідомив, що райдержадміністрацією створено комісію, яка працювала у районі та проводила аналіз роботи ФАПів та оглядала стан приміщень.

На нараді виступив заступник голови районної ради Андрій Леськів, який повідомив, що для розгляду даного питання на сесії районної ради необхідно провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення головами місцевих рад та надати відповідний документ у районну раду.

Ігор Нижник наголосив, що Золочівській ЦРЛ з метою охоплення медичними послугами населення району, необхідно скласти графік планових обстежень жителів сіл із довезенням фельдшерів. Виступила фахівець фінансового управління Леся Кмиць, яка зазначила, що з метою економії бюджетних коштів доцільно буде кошти використовувати на закупівлю пального, аби надавати якісні послуги населенню району.

Підводячи підсумки наради Ігор Нижник сказав, що дане питання рекомендовано розглянути на найближчій сесії районної ради. Відповідальні за подання документів Золочівська ЦРЛ та окремі голови місцевих рад.

 

Сьогодні, 7 лютого 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з керівниками районних служб цивільного захисту населення, техногенної і пожежної безпеки, аварійно-рятувальних служб Золочівського району. Спікер повідомив, що у лютому місяці заплановано проведення комісією ДСНС України проведення комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у Львівські області. За результатами зустрічі вирішено, що усім районним службам бути готовими до проведення перевірки комісією ДСНС України.

 

ОБЕРЕЖНО, ЧАДНИЙ ГАЗ!

Черговий раз нагадуємо про необхідність неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки у побуті. Під час різких змін погодних умов, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що може призвести до отруєнь чадним газом. Зокрема, тільки за один день 1 лютого поточного року зафіксовано 2 подібних випадки в Городоцькому та Самбірському районах, внаслідок яких 3 особи постраждали та 2 особи загинули. Всього від початку 2017 року зафіксовано 20 нещасних випадків, внаслідок яких від отруєння постраждало 44 особи, з них 18 дітей, та 4 особи загинуло.

Як свідчать аналіз, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам'ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам - уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

Золочівський РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області

06.02.2017

 

У неділю, 5 лютого 2017 року, в 184-му Навчальному центрі Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з мистецьким візитом побував творчий колектив Золочівського районного Народного дому ім. І. Білозіра.

Військовослужбовці дружніми оплесками дякували Народному аматорському вокальному чоловічому ансамблю РНД «Січ» (кер. Р. Стельмахович), талановитій співачці Золочівського краю Ірині Лукаш, майстру слова Ірині Гирило.

 

Законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування з 1 січня 2017 року Набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», яким установлено в 2017 році:

- мінімальну заробітну плату: з 1 січня 2017 року – 3200 грн.;

- прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 грн., з 1 - травня - 1684 грн., з 1 грудня – 1762 грн. У зв’язку з цим, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом (пункт 4 частини першої статті 1 Закону № 2464) складатиме: з 01 січня 2017 року – 40000 грн. (25 х 1600 грн.); з 01 травня 2017 року – 42100 грн. (25 х 1684 грн.); з 01 грудня 2017 року – 44050 грн. (25 х 1762 грн.).

Мінімальний страховий внесок з урахуванням положень статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 згідно якої єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею цього Закону бази нарахування єдиного внеску, у 2017 році складатиме 704 грн. на місяць (3200 грн х 22 відсотки).

Відділ контрольно-перевірочної роботи

та платежів до пенсійної системи

03.02.2017

 

3 лютого 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. На зустріч з очільника району прийшли троє жителів та група громадян з колективним зверненням. Громадяни, що прийшли на прийом запитували про будівництво гаража сусідами на території міста Золочева, отримання виплати по безробіттю та майнового питання – проведення ремонту у власному будинку.

Колективне звернення громадян – це прийшли мами, діти яких займаються у гуртках (позашкілля). Вони запитували про тарифи та можливість безкоштовного перевезення дітей.

Голова райдержадміністрації надав роз’яснення з піднятих питань, а також доручив фахівцю райдержадміністрації зі звернень розробити та надіслати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань жителів району.

 

02.02.2017

 

2 лютого 2017 року відбулися збори керівників управлінь та відділів апарату райдержадміністрації. Збори вела керівник апарату Галина Семчишин. Розглядалося питання долучення до волонтерських організацій, що відбувають з гуманітарною допомогою в зону бойових дій на Схід і відвідають частини, в яких зокрема служать воїни із Золочівщини. Це не перша така акція золочівських управлінців.

Так, напередодні свята Миколая, колектив фінансового управління Золочівської райдержадміністрації передав смаколики та листи від своїх дітей воїнам АТО на передову. Керівник апарату наголосила: "Маємо бути як ніколи досі солідарні з нашими захисниками і, окрім чесно виконаної праці на робочому місці, виділити ще й часточку свого серця і свого вільного часу, щоб наблизити нашу перемогу в цій підступній, неоголошеній війні".

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у показових навчаннях у середу, 1 лютого, на території компанії "Фуджікура". На базі підприємства відпрацьовувалися методи гасіння умовної пожежі, рятування людей на висотах та евакуація потерпілих – ці та інші елементи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Під час проведення комплексних показових навчань рятувальні служби представили зразки техніки та засоби механізації Служби порятунку.

Також продемонстрували гасіння умовної пожежі, рятування людей на висотах за допомогою пожежних автодрабин та колінчастих підйомників, рятування людей з використанням альпіністського спорядження, евакуацію потерпілих, розгортання та роботу сортувального майданчика для потерпілих на догоспітальному етапі і охорону громадського порядку та регулювання дорожнього руху.

Опісля навчань відбулась нарада, на якій підсумували результати навчального збору та заслухали звіти начальників спеціалізованих служб.

 

31 січня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з громадянами сіл Ремезівцівської сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про використання земель за межами населеного пункту, зокрема водних об’єктів; відкриття магазину або виїзної торгівлі у селі Підгір’я; ремонт дороги у напрямку до села Бібщани; зміни у графіку руху рейсового автобуса Золочів-Бібщани.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на запитання та з метою вчасного вирішення питань дав доручення надіслати листи районним службам задля оперативного вирішення питань про які говорили жителі місцевої ради.

 

01.02.2017

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за лютий місяць. Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених  джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за лютий 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 48,9 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 29,5 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 19,4 млн.грн.

 

31.01.2017

 

Гала-концерт патріотичної пісні, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут

Історія нашого народу – це війни і повстання, це сльози і перемоги, це незламність Байди і крилаті козацькі «чайки», це буйні веселощі на Січі після перемог і плач полонянок в неволі. Це ненависть і любов, вірність і зрада. Це гарячі серця Січових стрільців, героїв Крут та Героїв Небесної Сотні, це тисячі патріотів нашої держави, які зараз знаходяться на передовій, захищаючи від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

У неділю, 29 січня 2017р, в районному Народному домі ім. І. Білозіра відбувся гала-концерт патріотичної пісні, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. Участь у заході взяли переможці та лауреати районного конкурсу-фестивалю «Сурми звитяги». Словами вірша: «Дай, Боже, нам миру в країні, Де пишно калина цвіте, Дай сонця моїй Україні, Що гідно в майбутнє іде. Дай, Боже, в любові зростати Малим громадянам її, З добром в майбуття крокувати і жити в єдиній сім’ї» та піснею «Україна – це ми» у виконанні дуету у складі Мар’яни Ясіновської та Романа Гуляка завершилася концертна програма. Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь, день надії і любові до своєї вітчизни.

 

Поступ Глинянської «МОЗАЇКИ»

У місті Глиняни Золочівського району Львівської області продовжується реалізація проекту за грантовою угодою Глинянської міської ради з Європейським Союзом: «Створення багатоцільового навчально-виробничого комплексу трансформерного типу «МОЗАЇКА». Проект зареєстрований в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та втілюється в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» – як проект з надання Україні матеріально-технічної допомоги.

Проект розраховано на 2 роки, розпочався в липні 2015 року і завершиться в липні 2017 року. Кошторисна вартість Проекту – 483512,98 євро. Він на 90% фінансується Європейським Союзом і передбачає перетворення будівлі старої школи в Глинянах у сучасний інтелектуально-розвитковий центр з обладнаними виставковими залами, хостелом та навчальними аудиторіями.

Споруда площею 1000.0м.кв. побудована ще у XIX ст., яка більше 30 останніх років не експлуатувалася та перебувала в аварійному стані, повістю реконструйована, відремонтована та модернізована. Проектом передбачається її експлуатація як сучасного інноваційного центру, покликаного сприяти навчанню та диверсифікації найрізноманітніших категорій населення – від найменших дітей з батьками до людей пенсійного віку.

Проектом передбачається в першому півріччі 2017 року провести ряд заходів соціального спрямування. Це і курси з раннього розвитку дитини та усвідомленого батьківства, які передбачають знайти зацікавлену аудиторію серед молодих подружніх пар, і тренінги з написання проектів і створення власної справи для тих, хто мріє стати підприємцем, і проведення юридичних консультацій для мешканців, і ряд інших цікавих заходів. Важливим є й те, що всі перелічені заходи проводитимуться за кошти Європейського Союзу. Для відвідувачів вони будуть безкоштовними. На сьогодні ремонтно-будівельні роботи практично повністю завершені, і в оновленій споруді були проведені перші цікаві дійства.

Після прес-коференції, присвяченої завершенню першого етапу проекту, яка відбулася 31 жовтня 2016 року, відбулися ще й інші цікаві події. Так, 22 листопада 2016 року Винниківський історико-краєзнавчий музей організував Вечір подяки – творчу зустріч, присвячену тим мешканцям, які передали старовинні речі для формування майбутніх виставкових залів комплексу. Нагадуємо про те, що команда проекту розглядає можливість створення на першому поверсі комплексу Музею ткацтва та килимарства як структурного підрозділу музею в Винниках. Віддавна відоме глинянське килимарство завдяки проекту отримало шанс вдруге відродитися та зберегтися. Свого часу Глинянська ткацька фабрика працевлаштувала велику кількість спеціалістів із різних куточків нашої країни, її вироби експортувалися у більш ніж 80 країн світу. Європейський Союз, сприяючи культурному та соціальному відродженню регіону, підтримав у Глинянах уже другий проект.

Першим була відремонтована у 2012–2014рр. Глинянська районна лікарня. Два корпуси і п»ять відділень завдяки цьому проекту були якісно реконструйовані за енергощадними технологіями і лікарня почала економити понад 30% газу, що зменшило не тільки фінансове навантаження на український бюджет, а й кількість викидів вуглекислого газу в довкілля. Вартість проекту тоді склала понад 200 тисяч євро.

22 грудня 2016 року у відремонтованій «МОЗАЇЦІ» був проведений запланований проектом круглий стіл щодо розвитку комплексу. У дискусії взяли участь понад 20 осіб, які запропонували свої ідеї щодо функціонування комплексу. Команда проекту систематизувала отриману інформацію, завдяки чому виникли три нові напрямки майбутнього розвитку. А вже 22–23 січня 2017 року до Глинян приїхала група старшокласників з Нікопольського району Дніпровської області. Організатором поїздки стала Асоціація регіонального розвитку Дніпровської області. Знаменним було те, що відвідини збіглися зі святкуванням Соборності України, адже сила народу є в його єдності. Глинянська громада організувала для гостей надзвичайно теплу і цікаву програму прийому.

Детальніше про ці та інші події можна довідатися, відвідавши ВЕБ-сайт проекту за адресою: та офіційну сторінку проекту в мережі Facebook: Хочемо похвалитися й тим, що в нашому комплексі заведений оптоволоконний інтернет і завдяки швидкісному WI-FI перебування в ньому перетворюється у справжнє задоволення. Комплекс обладнаний сучасною охоронною сигналізацією та відеоспостереженням. Проектом передбачається його технічне дообладнання комп’ютерною та оргтехнікою. Третій поверх споруди, на якому колись було горище, перетворився у сучасний хостел на 30 місць. До цього часу в Глинянах не було місця, де змогли б перебувати відвідувачі більше, як на день, хоча тільки паломників щорічно відвідує містечко понад 20 тисяч. Приємною новиною є й те, що Глиняни, за рішенням керівництва області, стали центром новоствореного туристичного маршруту: Львів – Журавники – Вижняни – Глиняни – Золочів – Унів. Важливим моментом є той факт, що завдяки підписаній партнерській угоді десятивідсоткове дофінансування української сторони цього міжнародного проекту здійснюють і Глинянська міська рада, і Золочівський район, і Львівська область.

Очільники адміністрацій усіх рівнів, депутати Верховної Ради, представники Європейського Союзу в Україні та його Програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» неодноразово відвідували об»єкт проекту, що надало імпульс до динамічнішої співпраці регіону та європейської спільноти. Акцентуємо увагу на тому, що ініціатором та автором обох проектів була благодійна організація «Фонд розвитку Глинян», засновниками якої є екс-мери міста та міжнародна організація «Ротарі Клуб «Львів».

Фонд і був створений для генерування та втілення цікавих ідей в наш регіон. Завдяки тісній співпраці державних та неурядових структур, органів місцевого самоврядування та активних мешканців ми зможемо перетворити наші Глиняни у справжнє європейське містечко майбутнього, до чого спонукає нас переконливий розвиток нашої сусідньої країни – Польщі, де маленькі містечка здійснюють свій розвиток практично на 90 відсотків коштами грантових проектів. Запрошуємо всіх небайдужих та ініціативних людей до співпраці.

Ми готові поділитися свої досвідом і з задоволенням сприймемо цікаві починання та ідеї від усіх зацікавлених у розвитку нашої європейської країни.

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація