Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського відділу ГУ ПФУ у Львівській області

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

20.09.2019

 

Святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України

У п’ятницю, 20 вересня 2019 року в Золочівському районному Народному домі імені І.Білозіра відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 68-ї річниці заснування Навчального центру Нацгвардії України. У святкуванні взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович. У цей святковий день військові капелани та священнослужитель привітали військовослужбовців із святом та прочитали молитву. Хвилиною мовчання вшанували полеглих військовослужбовців у боротьбі за територіальну цілісність.

З нагоди святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов’язку грамоти Золочівської райдержадміністрації та районної ради нагороджено кращих військовослужбовців. Розпорядження голови райдержадміністрації зачитала керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

З вітальним словом виступили: начальник Навчального центру Національної гвардії Михайло Кулик та заступник голови міської ради Василь Гавришків. Привітати військовослужбовців та службовців Навчального центру прибули командири інших військових частин, ветерани військової служби.

По завершенню офіційної частини військовослужбовці, службовці Навчального центру та гості мали можливість переглянути цікаву святкову концертну програму.

 

19.09.2019

 

У Навчальному центрі Національної гвардії України провели День відкритих дверей

Учні Золочівських міських шкіл та шкіл, які знаходяться неподалік міста Золочева завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з метою національно-патріотичного виховання. Познайомитися із приладдям, побачити зразки зброї, загалом побачити на власні очі життя військових школярі та молодь мали нагоду сьогодні, 19 вересня 2019 року.

Розпочалися відвідини військової частини із презентації військових медичних машин, вантажівок, бетеерів. Тут під контролем інструкторів школярі мали змогу оглянути бронетехніку зовні та всередині. Учні мали нагоду особисто ознайомитися та сфотографуватися з усіма експонатами, відвідати навчальні приміщення Навчального центру та переглянули відеоматеріали про Національну гвардію.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Роксолана Блажевська розповіла про зміни в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру.

Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів провів галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі будівництва щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. На зустрічі було надано роз'яснення щодо розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 № 649-р, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

 

18.09.2019

 

У навчальних закладах району тривають заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 18 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекції та тренінги для учнів Золочівського економічного ліцею та Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2. Лекцію для студентів Економічного ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги на тему: «Шлюбні відносини та громадський шлюб в правовому аспекті».

Під час виступу доповідач на прикладах наголошувала молоді на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Розповіла про громадянський шлюб та відповідальність кожного із членів пари перед законом.

 

У Золочівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 для учнів десятого класу було проведено лекцію з елементами тренінгу практичним психологом Золочівського інклюзивно-ресурсного центру Ліаною Реплянською на тему: «Впровадження Інклюзивної освіти у навчальних закладах району та нові форми освіти». Фахівець розділила присутніх учнів-старшокласників на групи та використовуючи елементи тренінгу дала дітям зрозуміти як вони повинні поводитися у суспільстві.

 

Нещодавно, 12 вересня 2019 року у Червоненському ВПУ сільським головою Червоненської сільської ради було проведено лекцію на тему: «Історія успіху. Василь Зозуля – наймолодший голова місцевої ради на Львівщині». Лектор свого часу навчався у цьому навчальному закладі і став прикладом для учнів, як треба застосовувати знання і розвиватися, не боятися бути ініціативним і креативним. Обирати в житті пріоритети і прагнути їх обов’язково виконати. Загалом заходи з неформальної освіти в районі будуть проводитися впродовж навчального року та охоплять усі навчальні заклади району на різну тематику.

 

17.09.2019

 

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

Сьогодні, 17 вересня 2019 року, у райдержадміністрації проведено засідання колегії першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником. Одним із важливих питань, які розглянуті на засіданні, було питання про початок нового 2019-2020 навчального року. Під час виступу начальник вілліоу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик зазначив, що Відділом освіти райдержадміністрації, педагогічними колективами закладів освіти району проведено належну роботу з питань їх підготовки до нового навчального року, зокрема, поліпшення умов навчання учнів та зміцнення матеріальної бази освітніх установ району. Так, до початку навчального року у всіх навчальних закладах району проведено поточні ремонти класних, рекреаційних і сантехнічних приміщень. У кожному закладі освіти району проведено ремонт спортивних майданчиків, обстежено спортивні споруди з питань безпечного перебування на них дітей.

У період 20-22 серпня відділом освіти райдержадміністрації проведено огляд стану готовності закладів освіти району до нового навчального року і до роботи в осінньо-зимовий період за участю працівників Золочівського районного ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень. Під час обстеження встановлено готовність навчальних закладів району до початку 2019-2020 навчального року.

Також під час засідання колегії розглянуто питання: про затвердження Програми заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються в навчальних закладах на території Золочівського району»; про підсумки проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2019 року; про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік; про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік за перше півріччя 2019 року; про проект Програми сприяння у створенні на базі Золочівського військового комісаріату територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 2019 рік; про проект «Програми щодо розроблення технічної документації з проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Вороняки Золочівського району Львівської області у 2019 році»; про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж I півріччя 2019 року. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за I півріччя 2019 року.

З усіх порушених питання під час засідання колегії прийнято позитивні рішення.

 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЕКСКУРСІЯ У ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Студенти-юристи Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» відвідали Золочівський районний суд Львівської області, сьогодні, 17 вересня 2019 року.

Мета проведення екскурсії – це виховання у підростаючого покоління довіри до судової системи, підвищення рівня знань у сфері права та ознайомлення з принципами судочинства. В рамках проведення заходів з неформальної освіти у районі, а також орієнтації молоді у виборі майбутньої професії у Золочівському районному суді для молоді було прочитано лекцію на тему: «Поняття, причини боулінгу. Відповідальність за цькування». Лекцію прочитала помічник судді Софія Лень. Керівник апарату суду Світлана Вонс розповіла студентам про керівництво апаратом суду, забезпечення організації роботи структурних підрозділів суду, взаємодію фахівців суду у виконанні завдань, покладених на апарат суду. Студенти мали змогу дізнатися як вносяться дані до Єдиного державного реєстру судових рішень, здійснюється пошук інформації щодо розгляду потрібної справи. Про це розповіла заступник керівника апарату суду Марія Гавришків. Також молодь мала змогу бути присутніми на судовому засіданні у кримінальній справі під керівництвом голови Золочівського районного суду Петром Пилип»яком.

Прокурор Золочівської місцевої прокуратури Роман Рогальський, який був представником від прокуратури у кримінальній справі, розповів молоді про різні види діяльності співробітників прокуратури, а також про моральні якості, обов’язкові для представників цієї професії. Опісля студенти оглянули приміщення. Варто відзначити, що яскраве враження студенти отримали від спілкування з головою суду Петром Пилип»яком. Зокрема, дізналися про судову реформу, принципи побудови судової системи, види судів загальної юрисдикції та судових інстанцій.

Також суддя розповів майбутнім юристам про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Суддя зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Наприкінці зустрічі, працівники суду побажали майбутнім правникам наполегливості та успіхів у навчанні.

 

13.09.2019

 

13 вересня 2019 року у Золочівській райдержадміністрації проведено тренінг щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі Prozorro. Начальник відділу державних закупівель департаменту економічної політики Львівської ОДА Леся Бордун та виконавчий директор Центру громадського моніторингу та досліджень Юрій Кузько довели до відома розпорядників бюджетних коштів та суб'єктів господарювання-потенційних учасників закупівель Золочівського, Бродівського та Перемишлянського районів актуальну інформацію щодо проведення електронних закупівель.

 

12.09.2019

 

Проведено позачергове засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 12 вересня 2019 року. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківського права в рамках ст. 170 Сімейного кодексу України. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

11.09.2019

 

В навчальних закладах району розпочали проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні спортивної зали Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні школи взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – надання першої допомоги при епілепсії та анафілактичному шоку: симптоми, невідкладна допомога, профілактика. Молодь освоїла основні навички під час допомоги потерпілим.

За час вишколу учні збагатилися теоретичними та практичними знаннями. Зокрема лікарі, передали молодшому поколінню навички з військової тактики, учасники вишколу закріпили свої знання. Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді. На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність. Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

Увага !!! Зміни до Порядку реєстрації колективних угод (договорів)

Постановою КМ України від 21 серпня 2019 року № 768 вносяться зміни щодо Порядку повідомної реєстрації галузевих ( міжгалузевих ) і територіальних угод, колективних договорів :

1. Колективні договори, зміни та доповнення до них підлягають повідомній реєстрації районними державними адміністраціями (управління соціального захисту населення райдержадміністрації), виконавчими органами сільських, селищних та міських рад ( далі- реєструючий орган) згідно з цим Порядком. Повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод ( договорів), внесення до них змін і доповнень.

2. Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію один примірник колективної угоди ( договору), разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа ( фотографії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

3. Під час повідомної реєстрації реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру колективних договорів, змін і доповнень до них.

4. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди (договору), повертати на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення угод ( договорів).

5. Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди ( договору) до реєструю чого органу.

6. Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) реєструючий орган письмово інформує суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

7. Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

10.09.2019

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року у Золочівській районній державній адміністрації відбулася нарада, щодо газозабезпечення навчальних закладів району у навчальному 2019-2020 роках.

Основними питаннями на нараді було те, що для того, щоб підключити газ у школах району-необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки. Вимагається своєчасне виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів. Також закуплення сигналізаторів газу-приладів газового контролю, які призначені для безперервного контролю концентрації природнього побутового паливного газу та чадного газу. Цей прилад видає попереджувальні звуки у разі досягнення цими газами концентрацій, які можуть виявитися небезпечними для здоров’я та життя людей.

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації І. Нижника. Розглядалося питання про роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі за конкретним фактом виявлення домашнього насильства. Координаційна рада зобов’язала службу у справах дітей райдержадміністрації підготувати документи на позачергове засідання комісії з питань захисту прав дітей щодо вилучення дітей із сім'ї та позбавлення батьківських прав батьків, які ведуть аморальний спосіб життя.

 

У Золочівському професійному ліцеї молодь навчали юридичної грамотності правильно будувати шлюбні відносини

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекцію для молоді Золочівського професійного ліцею на тему: «Шлюбні відносини молоді».

Лекцію для студентів ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги. Доповідач основну свою увагу, під час виступу, зосередила на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Наводила безліч прикладів створення таких відносин, як в Україні так поза її межами. Також роз’яснила правові аспекти для молоді в питанні ранніх шлюбів, наголосила на відповідальності обох сторін під час укладення офіційних відносин.

 

У райдержадміністрації проведено засідання Громадської ради

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в приміщенні адмінбудинку Золочівської районної ради проведено засідання Громадської ради. Провів засідання голова – Петро Вислободський. Громадська рада розглянула два питання. Перше – щодо природоохоронної діяльності у районі, а друге стосувалося безпеки дорожнього руху на території району. Про діяльність НПП «Північне Поділля» на території Золочівщини розповів директор парку Андрій Кийко, наголосивши на збереженні різних видів рослин і тварин у парку, залученні молоді до природоохоронної роботи.

З питання заходів безпеки по дорожньому руху у районі доповів заступник начальника Золочівського райвідділу поліції Григорій Марець, який надав статистику щодо порушень руху на дорогах, відповів на запитання членів ради щодо руху скутеристів, підвищення швидкості у населених пунктах, встановлення «лежачих поліцейських» тощо.

Також на засіданні виступила головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка повідомила, що 14 вересня у селі Богутин відбудеться толока на садибі батька січового стрілецтва Кирила Трильовського та закликала громадськість взяти участь у заходах.

 

До відома населення району!

З метою недопущення виникнення спалаху захворювань гострою кишковою інфекцією керівникам підприємств харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі:

1. Зареєструвати в Управлінні Держпродспоживслужби Золочівського району потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчові продукти.

2. Привести підпорядковані підприємства, заклади у відповідність до вимог чинного законодавства для роботи, в тому числі у весняно-літній період, забезпечити належний санітарно-технічний стан виробництва, дотримання технологічних та температурних режимів під час виготовлення, зберігання та реалізації харчової продукції

3. Забезпечити проведення виробничого контролю якості та безпечності продукції, що виготовляється та реалізується населенню, зокрема дитячому, відповідно до вимог НТД та в атестованих лабораторіях.

4. Забезпечити проведення гігієнічного навчання та перевірку рівня гігієнічної грамотності працівників, не допускати до роботи осіб без своєчасно та у повному обсязі пройдених медичних оглядів.

5. Забезпечити 2-тижневий запас миючих та дезінфікуючих засобів, що дозволені до використання в Україні на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі.

6. Вживати заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час обслуговування масових заходів (весілля, ювілеї тощо)

7. Забезпечити в санітарних вузлах відповідні умови для дотримання правил особистої гігієни, зокрема наявність рідкого мила, електрорушників чи одноразових паперових рушників, диспансерів для туалетного паперу

8. Проводити роботу щодо впровадження і дотримання процедур, які забезпечують виконання загальних принципів гігієни харчових продуктів (застосування системи НАССР).

9. Забезпечити здійснення лабораторного контролю води на об,єктах громадського харчування та торгівлі на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники .

10. Проводити регулярне і якісне очищення територій в тому числі прилеглих

11. Забезпечити проведення заходів спрямованих на боротьбу з переносниками інфекційних хвороб (дератизація ,дезінфекція, дезінсекція).

12. При організації святкування урочистих подій, забороняти доступ сторонніх осіб у виробничі приміщення, реалізацію страв виготовлених в домашніх умовах.

13. Дотримуватись строків реалізації продукції, товарного сусідства, температурного режиму при зберіганні товарів, асортиментного переліку страв, дозволених до приготування в літній період.

14. При приготуванні продукції, дотримуватись потоковості технологічного процесу.

 

09.09.2019

 

Екскурсія для студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» на підприємство «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 9 вересня 2019 року, з метою орієнтації молоді у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю студентів-програмістів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка». Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей(проводка, джгути, кабелі), які постачають іноземні виробники.

З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Юрій розповів студентам про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, орієнтацію підприємства на кабельні мережі до електроавтомобілів.

Молодь оглянула різні цехи ТзОВ «Електроконтакт» та на власні очі побачила процес складання проводок до автомобілів як звичайного вжитку так і класу люкс. Деякі із студентів зацікавилися інформацією про завод та у майбутньому планують сюди прийти на роботу.

 

Народний дім селища Поморяни є одним із переможців конкурсу «ТОП-10 Народних домів» Львівщини

В області завершився конкурс «ТОП-10 Народних домів», метою якого є виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм коштів на розвиток. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу складає у 2019 році 600 тис грн., на один Народний дім – 60 тис грн. Народний дім селища Поморяни Золочівського району увійшов в десятку лідерів та отримає 60 тис. грн. і реалізує ці кошти на затуплення сценічних костюмів, дзеркал для залу.

«У 2020 році Народні доми району братимуть активніше участь у написанні проектів, і ми сподіваємося на більше учасників та переможців. Кошти, можна використати на осучаснення, закупку нових музичних інструментів, тощо», - повідомив начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник.

 

08.09.2019

 

У Золочеві вшанували 75- ті роковини з початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

 

8 вересня 2019 року, керівництво району взяли участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території сучасної Польщі. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. Відповідно до цього документу, заходи відбуватимуться у другу неділю вересня, цього року це 8 числа. Також заходи цього року відбуватимуться і на державному рівні у м. Києві.

Заходи відбулися біля пам’ятника «Родинне дерево», що знаходиться у м. Золочеві. Священнослужителі згадали українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) відслуживши екуменічну молитву. Продовжилися заходи громадським Вічем, читанням поезії та виконанням патріотичних пісень.

 

03.09.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 вересня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про надання згоди щодо встановлення опіки над дитиною-сиротою, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Дітей «Рідного дому» з нагоди свята Першого дзвоника пригостили святковим обідом

Сьогодні, 3 вересня 2019 року двадцять один вихованець Районного дитячого будинку «Рідний дім» (с. Сасів) провели прекрасний день – завітали на святковий обід у кафе «Романтик» (кер. Л. Сембай). У супроводі фахівців «Рідного дому» і працівників служби у справах дітей райдержадміністрації діти також почули багато цікавих розповідей про історію виникнення свята. Керівник служби у справах дітей Олександр Суддя і пані Леся Сембай привітали дітей з початком навчального року, побажали їм успіхів у навчанні.

«Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у своєму житті», - сказав вітаючи дітей Олександр Суддя. На завершення п. Леся разом із своєю онукою подарували дітям кошик солодощів та фруктів.

 

Завершує свою роботу виставка про злочин Голодомору

Впродовж двох тижнів у фойє районного Народного дому відбувалося експонування інформаційно-просвітницьких стендів «Про злочин голодомору», розроблених Українським інститутом національної пам’яті. Виставку відвідало багато золочів»ян, дітей, молоді, зокрема у День Державного прапора, День Незалежності України, під час заходів з нагоди п’ятої річниці 146-го окремого відновлювального ремонтного полку, тощо.

Сьогодні, 3 вересня виставку переглянули вихованці Районного дитячого будинку «Рідний дім» в рамках національно-просвітницького виховання. Працівник районної бібліотеки Інна Джигур розповіла про історичну минуле цієї події. Дана виставка завершує свою роботу у Золочеві і продовжить експонування у м. Перемишляни. Також Інститутом національної пам’яті розроблено виставку під назвою: «З історії герба України», яка завітає до нас у Золочів 14 жовтня та триватиме до 27 жовтня.

 

2 вересня у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулося свято - «День знань».

Свято вдалося яскравим, емоційно насиченим. Отець Роман прочитав молитву, освятив та благословив студентів, співробітників на щасливий початок нового навчального року.

Студентів, батьків та усіх присутніх привітав перший заступник голови Золочівської РДА Нижник Ігор Миколайович. Він наголосив на важливості аграрного сектору для розвитку України та необхідності здобуття освіти, адже, хто не озброєний знаннями, той не має перспективи. З теплим вітальним словом виступив директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук Павлюк М.В. Він також вручив грамоти співробітникам та студентам коледжу за особливі досягнення в минулому навчальному році.

Студенти-першокурсники прийняли присягу та пообіцяли гідно пронести звання студента коледжу через усе своє життя. Зворушливим був виступ куратора Галабуди Л.М. За гарною, давньою українською традицією вона засіяла першокурсників зерном на щастя, на здоров'я, на творчу працю. Своїх молодших колег привітали голова студентської ради Кухта Олеся та Кравець Юрій.

Завершилось свято виконанням Гімну коледжу. Новий навчальний рік стартував. Тож нехай він усім нам принесе нові знання та творчі здобутки, а Україні – довгоочікуваний мир.

 

30.08.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 30.08.2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- квартирного забезпечення.

- невиплати монетизованої субсидії, нарахованої померлому;

- очищення містків, які замулені і заблоковані сміттям;

- вирішення спірного земельного питання по встановленню межі;

- відключення водопостачання сусідом;

- правильності надання дозволу на приватизацію.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

У райдержадміністрації вивчають подані заяви щодо забезпечення житлом захисників територіальної цілісності держави

30 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом загиблих військових бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військових, які брали безпосередньо участь в АТО, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

На засіданні виступив начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який сказав, що на розгляд комісії поступила одна заява на забезпечення житлом відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

За підсумками засідання вирішили затвердити розрахунок вартості житла учаснику АТО відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Що повинен знати споживач при придбанні товарів в інтернет-магазинах? В наш час дуже популярною стала купівля товарів через інтернет-магазини. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить час, сили та гроші покупця. Але й тут є свої «підводні камені».

Багато з нас не замислюються над тим, яку інформацію про магазин та які документи про товар необхідно вимагати від продавців інтернет-магазинів при здійсненні купівлі. Для того, щоб захистити себе від недобросовісних продавців при купівлі в інтернеті перед покупкою обов'язково з'ясуйте: • найменування та місцезнаходження продавця; • основні характеристики продукції (розмір, колір, матеріал виготовлення); • ціну товару та наявність додаткових платежів; • порядок прийняття претензій, умови гарантії та поставки; • порядок повернення/ обміну.

Забезпечити свою покупку в Інтернеті можна за допомогою:

- Відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При післяплаті можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не підійшов.

- Повернення оплати через банк. Якщо Ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар - зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося - звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Щоб повернути/обміняти придбаний в Інтернет-магазині товар:

1. Збережіть документ, що підтверджує оплату/отримання товару.

2. Переконайтеся, що товар зберігся у первісному вигляді.

3. Протягом 14 днів з дня купівлі зверніться до продавця з вимогою повернути/обміняти товар.

4. Повідомте, як можна забрати товар – витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю сторін.

Якщо продавець відмовляється прийняти/ обміняти товар переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж, та зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання. Судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.  

 

29 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні Робочої групи розглянуто питання стану виплати заробітної плати працівникам виробничого підрозділу АТ «Троттола».

Представники підприємства ознайомили Робочу групу з ситуацією, яка склалася за даний час на виробництві та окреслили шляхи вирішення існуючих проблем.

 

29.08.2019

 

24 серпня 2019 року у м. Золочеві відбувся тенісний турнір «Кубок Золочева», присвячений Дню Незалежності України. Молоді тенісисти змагалися у трьох вікових категоріях: до 12, 14, 16 років. Переможцями турніру стали - в категорії до 12 років став – Грицьків Володимир, в категорії до 14 років – Рущак Юрій , в категорії до 16 – Галай Віталій.

Переможці змагань отримали кубки, та грамоти. Організаторами турніри були Золочівська РДА та тенісний клуб «Олімп».

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація